PDA

Zobacz pełną wersję : Dom z Ytongu



Janekja
20-12-2005, 20:25
Proszę podzielić się opiniami na temat budowy domu z ytongu. Proszę opisać jakie są plusy i minusy, być może ktoś już mieszka parę lat w takim domu - jak się sprawuje. Dzięki.

kaltam
21-12-2005, 06:01
Ten temat był juz tyle razy wałkowany na forum. Poszukaj. Krótko do rzeczy mam dom z Ytonga (prawdziwego) i następny też będzie z Ytonga.

holusio
21-12-2005, 12:19
wg mnie nie ma racjonalnego wytlumaczenia dla ww z uwagi na jego cene nawet jak nie interesuje cie koszt to lepszy bedzie porotherm (jak najgrubszy) i koniecznie na KLEJ nie jakies zaprawy guwniuane bo to ma oddychac. ekonomicznie --gazobeton + styropian

Metal
21-12-2005, 12:53
Mam dom z Ytonga i jestem zadowolony, ale kaltam ma rację poszukaj przez wyszukiwarkę, to Ci tygodnia braknie, żeby przeczytać. Mnie się nie chce pisać któryś raz tego samego.



... koniecznie na KLEJ nie jakies zaprawy guwniuane bo to ma oddychac.

Nie wiem o jakich zaprawach kolega pisze, bo Ytong klei się na klej.
Poza tym Janekja pyta o wrażenia z budowy i mieszkania w domu z Ytonga, więc piszmy na temat, albo przejdźmy do innego wątku. Nikt tu nie pytał o porównania Ytonga z innymi materiałami.

holusio
21-12-2005, 13:28
JANEKJA raczej jeszcze nie mieszka a kraj jest wolny wiec pisze o innych rzeczach ktore uwazam za sluszne i sensowne do przemyslenia a ty METAL czytaj ze zrozumieniem co jest w tekscie -CHODZI O KLEJENIE POROTHERMU- jestem swiadomy ze ytong jest na klej.... :P

Metal
21-12-2005, 13:53
... a kraj jest wolny wiec pisze o innych rzeczach ktore uwazam za sluszne i sensowne do przemyslenia

Jak każdy na tym Forum - także Metal :lol: .


Proszę podzielić się opiniami na temat budowy domu z ytongu. Proszę opisać jakie są plusy i minusy, być może ktoś już mieszka parę lat w takim domu - jak się sprawuje

A Ty na to:


... lepszy bedzie porotherm (jak najgrubszy) i koniecznie na KLEJ nie jakies zaprawy guwniuane bo to ma oddychac. ekonomicznie --gazobeton + styropian

Ja myślę, że to odpowiedź nie na temat.
To wolny kraj :wink: .

andre59
21-12-2005, 17:26
Mam dom z Ytong'a.
Ściany jednowarstwowe 36.5 cm odm. 400.
Mieszka się bardzo dobrze choć jeszcze trochę robót wykończeniowych zostało.
To już druga zima w nowym domu.
Jest ciepło i sucho.
Rachunki za ogrzewanie są zgodne z założeniami.
Nie widzę powodu aby robić docieplenie.
Materiał się sprawdził.

Janussz
21-12-2005, 23:30
wg mnie nie ma racjonalnego wytlumaczenia dla ww z uwagi na jego cene nawet jak nie interesuje cie koszt to lepszy bedzie porotherm (jak najgrubszy) i koniecznie na KLEJ nie jakies zaprawy guwniuane bo to ma oddychac. ekonomicznie --gazobeton + styropian

Jak ma to oddychać, to chyba nie styropian na ocieplenie. Sorki, ale to kłóci się jedno z drugim.

holusio
22-12-2005, 08:56
po raz kolejny prosze o czytanie ze zrozumieniem POROTHERM ma oddychac...dlatego jak najgrubszy aby nie stosowac docieplenia. :roll: