PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk na ścianie trójwarstwowej (ściana z pustaków) problem



Piotr_PA
21-12-2005, 06:52
Witam wszystkich na wiosnę przymierzam się do tynkowania mojego domu. Ściana jest trójwarstwowa, z wełną w środku, ściana wykonana jest z pustaków żużlowych. Pytanie jak wykonać tynki cienkowarstowe na takiej ścianie będzie to tynk silikonowy, silikatowy lub krzemianowy. Problem jest w tym że kulku fachowców oceniając prace, powiedziało mi że najperw trzeba wykonać tynk tradycyjny a dopiero później tynk cienkowarstwowy :( dodatkowe ksozty ?. Bardzo proszę o informację jak tynkujecie swoje trójwarstwowe ściany.

Dr.opsik
21-12-2005, 06:58
Tynki strukturalne maja grubość od 1 mm do 3,5mm, więc jeżeli nie masz równej ściany (a z pustaków żużlowych nie masz), to musisz w pierwszej kolejności otynkować tradycyjnie i to że trójwarstwowa nie ma tutaj nic do rzeczy w Twoim przypadku.
Jeżeli dobrze otynkujesz to możesz pomalować farbą silikonową np., nie musisz wtedy nakładać struktury, chociaż niekoniecznie bedzie to taniej ponieważ DOBRA farba trochę kosztuje.
pzdrw

RYDZU
21-12-2005, 07:29
Ja mam 3W z bloczków silikatowych - więc sporo równiejsza niż pustak zużlowy. RObota wyglądała tak - grunt, klej, siatka, drugi raz klej, podtynk i tynk własciwy - silikatowo-silikonowy. Przy pustakach zużlowych faktycznie może być konieczność wykonania tynku tradycyjnego bo niwelowanie nierówności klejem zabije cię finansowo.

Pozdrawiam

Sp5es
22-12-2005, 22:57
Tynku cienkowarstwowego nie można kłaść na pustak.
Jedno to równość ściany, drugie niebezpieczeństwo pękania - różnica naprężeń.

Wykonanie tynku 12-15 (raczej 15 mm) mm niezbędne, można zjeżdzać na grubości, ale trzeba wtedy dać siatkę ociepleniową, co prawie na to samo wychodzi.

Dopiero na wierzch fakturę.

Lee
23-12-2005, 20:00
czegos tu nie kapuje
Panowie jakbyscie chcieli wykonac tynk cienkowarstwowy na gołe mury :o To chyba jakies nieporuzomienie,niema takiej mozliwosci chociaz niewiem z czego byscie nie mieli tej sciany wymurowanej.
Sciana trzeba otynkowana,bez tego ani rusz.Mysle ze tradycyjny tynk gładki wychodzi najtaniej i to nie z jakiegos ostrego piachu bo przy nakładaniu struktury 10%materiały powchodzi nam w rysy na tynku,a jak wiadomo te tynki tanie niesa,wiec lepiej kupic lepszy piasek
chyba niebede spał ,naciagac strukture na hasioka :lol:

Geno
25-12-2005, 14:02
czegos tu nie kapuje
Panowie jakbyscie chcieli wykonac tynk cienkowarstwowy na gołe mury :o To chyba jakies nieporuzomienie,niema takiej mozliwosci chociaz niewiem z czego byscie nie mieli tej sciany wymurowanej.
Sciana trzeba otynkowana,bez tego ani rusz.Mysle ze tradycyjny tynk gładki wychodzi najtaniej i to nie z jakiegos ostrego piachu bo przy nakładaniu struktury 10%materiały powchodzi nam w rysy na tynku,a jak wiadomo te tynki tanie niesa,wiec lepiej kupic lepszy piasek
chyba niebede spał ,naciagac strukture na hasioka :lol:
Chyba coś Ci się "popieprzyło" pisząc w liczbie mnogiej - wszyscy oprócz pytającego pisali o tym,iż nie ma możlwiości ułozyć tynk cienkowarstwowy bezpośrednio na np. pustaku :wink:

Lee
28-12-2005, 09:46
No fakt przejezyczyłem sie :lol: :lol: :lol:
sory ze obraziłem tych co sie znaja :wink: :wink: