PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa



Mikołaj:)
21-12-2005, 07:47
Witam. Pytanie laika. Chciałbym zapytać czy mapę którą otrzymuje właściel po podziale działki powinień przekazać nabywcy?

marpa
21-12-2005, 09:25
Witaj Mikołaju :)
My od właściciela dostaliśmy kserokopie tej mapki , są na niej również informacje o powierzchniach każdej z działek oraz podana jest klasa gruntu . Ten dokument dołącząliśmy do wniosku o od rolnienie . Orginał tej mapki właściciel musi bezwzględnie dostarczyć notariuszowi bo na tej podstawie zostanie stworzona księga wieczysta dla twojej wyodrębnionej działki . Jeśli tego nie będzie to sąd wezwie cię do uzupełnienie dokumentów .

pozdrawiam marpa

Rocky
21-12-2005, 09:37
Witam. Pytanie laika. Chciałbym zapytać czy mapę którą otrzymuje właściel po podziale działki powinień przekazać nabywcy?
To tylko kwestia dogadania się - obowiązku nie ma. Ale taka mapka jest raczej mało przydatna - przypuszczam, że jest to mapa sytuacyjna. Do załatwiania wszelkich formalności konieczne są specjalne mapki do celów projektowych. A jeżeli na przykład jeszcze przed zakupem działki chcesz dowiedzieć się w sprawie mozliwości podłączenia mediów to nawet nie bedąc właścicielem działki możesz wyciągnąć z wydziału geodezji i kartografii mapkę do celów opiniodawczych (za opłatą) z naniesionymi mediami i z nią udać się do odpowiednich zakładów (woda, gaz, prąd) na rozmowy o mediach.

Rocky
21-12-2005, 09:48
Witaj Mikołaju :)
My od właściciela dostaliśmy kserokopie tej mapki , są na niej również informacje o powierzchniach każdej z działek oraz podana jest klasa gruntu. Ten dokument dołącząliśmy do wniosku o od rolnienie.
Ja nie miałem do czynienie z odralnianiem, więc nie miałem pojęcia o jej przydatności :oops:.


Orginał tej mapki właściciel musi bezwzględnie dostarczyć notariuszowi bo na tej podstawie zostanie stworzona księga wieczysta dla twojej wyodrębnionej działki . Jeśli tego nie będzie to sąd wezwie cię do uzupełnienie dokumentów.
To odbywa się chyba wogóle poza nabywcą, ale rzeczywiście dobrze wiedzieć, żeby upewnić się u notariusza!

Mikołaj:)
21-12-2005, 10:03
Witaj Mikołaju :)

Ja naprawdę tam mam na imię. :P
Pytam ponieważ osoba od której chce kupić działkę wydzieliła ją z większej. Niestety z powodu braku funduszy nie zapłaciła geodecie. Geodeta nie chce przekazać mapy (wcale się nie dziwię) proponuje że sam dostarczy mapę do notariusza a wyda ją dopiero wtedy kiedy ja zapłacę sprzedajacemu a sprzedający jemu. Trochę to zawiłe ale czy bezpieczne?
Pozdrawiam.

janolobo
25-11-2006, 15:12
nie spotkalem do tej pory nikogo kto by nosił imię zawierające :)
ale widac wszystko mozliwe