PDA

Zobacz pełną wersję : TynkTeranova-doswiadczenia



pkm
21-12-2005, 09:57
Planuje kupic zewnętrzny tynk polimerowo-mineralny Teranova.Czy ktos miał jakieś doświadczenia z tym tynkiem, będe wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia odnśnie układania tego tynku jak i wrażeń z eksploatacji.Ewentualnie jakie tynki mimeralne badz pochodne polecacie.
Dzięki za wszelkie opinie.
Pozdrawiam

pkm
21-12-2005, 11:04
Ja wiem że tynki to nie na czasie, ale może ktoś coś... :wink:
Poproszę

Dominik!
21-12-2005, 17:42
Nie mam takiego tynku, ale gość od któtrego kupuję materiały od ociepleń dość dobrze wypowiadał się o terranowie.
Wie co mówi, bo ma również wykonawstwo.
Natomiast mi polecił z tynków mineralnych w ludzkiej cenie greinplast i taki kupiłem.

Teska
21-12-2005, 19:23
ja mam tynk terranovy - ale silikat.Nie moge narzekac...pare razy juz był czyszcony szczota przy garazu i jest ok.
Opinia jest dobra o terranovie.

pkm
22-12-2005, 08:48
Dzieki za odpowiedz, może ktoś jeszcze ma jakieś doswiadczenia , szczególnie interesuje mnie kładzenie tego tynku, planujemy wykonac to sami, mamy doswiadczenie z tynkiem tradycyjnym

szarl
22-12-2005, 10:01
u mnie miał być tynk mineralny z terranovy,
ale z powodu zbyt długiego czasu oczekiwania (tuż przed 1.05.04r.) wzięliśmy Atlasa bo był "na stanie"
Tynkowaliśmy sami (3 osoby) bez żadnych wcześniejczych doświadczeń, po przeczytaniu kilku instrukcji

Ogólnie wyszło nieźle, ale
1) Potwierdziło się że ważne są warunki atmosferyczne (temperatura, nasłonecznienie i wiatr itp.), jedna ściana tynkowana chyba przy zbyt wysokiej temp. (chociaż było poniżej 25 st.), pokryła się siateczką drobniutkich mikropęknięć - (lub być może dodaliśmy zbyt dużą ilość wody do tynku)

2) Trzeba szybko "nasuwać" tynk nadawał się do nakładania ok. 20-30 min. potem gęstniał

3) to co zostaje lepiej wyrzucić niż na siłę starać się wykorzystać - widoczne różnice w zacieraniu tynku gęstego i świeżego

Pomalowaliśmy to wszystko farbą silikonową z teranovy i jest ok

Tom

pkm
22-12-2005, 10:48
Czy mozliwe jest nałożenie tynku mineralnego tak aby nie malowac go....czy to już wyzsza szkoła jazdy, na co zwracac szczególna uwage.
Szarl, napisz prosze jakie wyszło wam zuzycie tynku, czy pokryło się z danymi producenta?
Pozdrawiam, dzieki za odzew

szarl
22-12-2005, 14:33
zużycie wyszło ok. 20-30% niższe od podanego,
ale to pewnie nie jest reguła



Czy mozliwe jest nałożenie tynku mineralnego tak aby nie malowac go....czy to już wyzsza szkoła jazdy, na co zwracac szczególna uwage.
Nam jako kompletnym nowicjuszom, trochę trudności sprawiło wyczucie momentu rozpoczęcia zacierania, żeby nie było za wcześnie ani za późno, trzeba było dokładnie ściągać nadmiar zaprawy, jak zostało jej za dużo na ścianie to były problemy z zacieraniem
Malowanie rzeczywiście "wygładziło" trochę fakturę i zamaskowało nasze niedociągnięcia, ale mogło zostać nie malowane