PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłączenie się do wodociągów



Aga - Żona Facia
21-12-2005, 11:56
Czy jeżeli mogę mieć studnię i ponoć woda z niej jest bardzo dobra to czy muszę się przyłączać (podłączać :D ) do sieci wodociągowej?
My mamy około 120 metrów do sieci, po drugiej stronie asfaltowej drogi. Koszt podłączenia kto ponosi? Bo słyszę co rusz to inne zdania na ten temat.

Proszę pomóżcie.

Lee
21-12-2005, 12:35
Witam
Wiec tak,z takim przyłaczem to miałem do czynienia miesiac temu,koszty takiego przyłacza ponosi oczywiscie inwestor czyli ja ( w mojej gminie oczywiscie,niewiem jak w innych miejscowosciach).Jezeli chodzi o odległosc do głownego wodociagu to sie tym nie przerazaj bo za metr samej ruły płaciłem 2,5zł/mb wiec wielkiej roznicy w cenie nie bedziesz miała,bo zasowa i zawory to sa te same.Tylko zaleza od tego czy row bedziecie kopac sami,czy tez zlecicie to firmie wykonujacej.Jezeli macie do przekopania sie pod jakoms ulica to odrazu mowie ze niema sensu wykonywac tego samemu.Same wykonanie moze nie jest takie straszne ale sprawy papierkowe to daja popalic nie tylko po kieszeni.Jezeli chodzi o kopanie to tez jest niezłe,bo w moim przypadku było to na głebokosc 1,5metra,naprawde trza sie na machac,chodz miałem tylko 10m do przekopania to sciagłem takich pijaczkow co mi to za 0,7wykopali :lol: .Jezeli miało to bydz 120m to bym chyba musiał miec skrzynke gorzały :o wiec nie zazdroszcze wam.
Jezeli chodzi o to czy musisz miec ta przyłacz to w moim wypadku musiałem i to nie ze wzgledu braku studni,tylko przy składaniu dokumentacji budowy musiałem złozyc pisemko zaswiadczajace o zapewnieniu dostawy energi na budowe.
Co za ty idzie
zeby z wodociagow zdobyc takie zapewnienie trzeba dac wykonac projekt przyłacza wodociagowego,ktory kosztował 600zł,a warunki do tego projektu sa wazne dwa lata wiec szkoda tych 600set zł zeby tego przyłacza nie wykonac bo sie ma studnie na działce.
Mnie przyłacze kosztowało
projekt 600zł
materiał 500zł
robocizna 300zł z kopaniem
wiec razem1400 zł

POWTARZAM ZE TO W MOIM PRZYPADKU NIE POWIEM CI JAK TO BEDZIE W TWOIM
NARAZIE

Aga - Żona Facia
21-12-2005, 13:14
Wczoraj ostatecznie zatwierdziliśmy projekt zaadaptowany przez architekta, który dostarczy wszystkie dokumenty do Urzędu Gminy (ażeby uzyskać pozwolenie na budowę). Rozmawiałam z nim na ten temat. Powiedział, że studni nie uwzględnił w planie zagospodarowania działki bo na to nie trzeba pozwolenia. Natomiast spytałam się go o wodociągi, to powiedział, że nie musimy się podłączać. A do złożenia dokumentów potrzebna była tylko odpowiedź z Wodociągów odnośnie warunków przyłączenia do sieci.
Ale z tego co wiemy u nas mapka kosztuje 500 zł. A reszta to nie wiem. Bynajmniej ilość metrów mnie przeraża.

pawelurb
21-12-2005, 21:37
ilość metrów, to nie problem, bo to ogólnie tanie sprawy, rura tania, robocizna też, gorzej z papierkami ale przez to mozna przejść, nie wiem jak jest u Ciebie w gminie, ale żeby się nie okazało że do odbioru / zgoszenia budynku do użytkowania trzeba jakiś papierek z wodociągów .... ja na twoim miejscu załatwiłbym wszystkie papiery potrzebne do pozwolenia na budowę , w tym warunki przyłącza do wody ( tyle że np. u mnie za wydanie warunków podłączenia do sieci wod-kan. chcieli odrazu 3.600 zł zapłaty , czyli tzw. opłata przyłaczeniowa , jak bedzie trzeba zapłacić, to i tak szkoda nie robić przyłacza wody ) wodą się nie martw , bo i koszty nie są wielkie w skali budowy , a studnię i tak zrób, bo się przyda na budowie , ja mam studnie wierconą, przydała się bardzo, wodociągi przyłączyły mnie , ale studnia i tak będzie do wykozystania.

Aga - Żona Facia
22-12-2005, 12:10
My mamy warunki przyłączenia do wodociągów. Ale nie chcieli żadnej opłaty (wpłaty). One własnie zostały przekazane dla architekta do pozwolenia na budowę.
Zobaczymy jak to będzie.
pawelurb Ale mówisz, ze nie będzie drogo? To jest pocieszające.

mariusz waligóra
22-12-2005, 12:31
Jak masz studnię - to z niej korzystaj (oczywiście dopóki źródełko nie wyschnie). Ale warunki na przyłącze wodociągowe też warto mieć.
Mnie przyłączenie do sieci wodociągowej kosztowało 1240,00 zł (700,00 opłata przyłączeniowa + 540,00 materiał i robocizna). Nie podaję kosztów projektu i uzgodnień. Sieć wodociągową mam na działce i to też inna sprawa.
A tak wogóle - 120 m to nie jest znowu tak wiele.