PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłączenie do prądu - pomocy, nic nie rozumiem!



gośka57
21-12-2005, 12:33
Witam. Odebrałam warunki przyłączenia i im dłużej je czytam, tym mniej rozumiem :-? Jeśli mam napisane, że "miejsce przyłączenia do sieci stanowić będzie projektowane złącze kablowe itd...." na działkach oddalonych od mojej o jakieś 100 m, to czy to znaczy, że od tego miejsca mam dodatkowo prowadzić kable do działki na swój koszt?? Pomóżcie, bo sama tego nie rozgryzę. :(

Lee
21-12-2005, 12:48
WITAM
Prawdopodobnie tak :(
tez tak miałem przy warunkach,chcieli mi skrzynke z pradu,z licznikiem postawic u sasiada po drogiej stronie ulicy i 50 metrow od mojej działki.Od tego miejsca miałem na własny koszt wykonac przyłacze do domu.
Oczywiscie takie przyłacze było tanie bo ok 1200zł ale wykonanie resztu to juz były astronomiczne sumu,dodjc fakt ze zeby przeprowadzic pod ulica jakie kolwiek przyłacze trzeba zrobic odpowiedni projekt ktory zatwierdza Urzd miasta itd...kasa niezła.a przewiert to tak 150zł za mb biora.
Ja poprostu nie zgodziłem sie na takie warunki przyłaczenia i nie podpisałem umowy.
Napisałem pisemko ze chce zeby miejscem przyłaczenia skrzynki pomiarowej była granica mojej posesji.I z takim wnioskiem do energetyki.
Po miesiacu przyszła droga umowa i warunki.Wszystko juz tak jak sobie zyczyłem tylko sumka inna :P chodz moze nie taka doza w porownaniu z tym co by to kosztowało,mianowicie 2300zł.Mysle ze to nie az tak dozo,bo szacowany koszt jaki miała ponies energetyka opiewał na 7tyś.zł :o
No a przyłacz od skrzynki do domu to koszt 1000zł.
Radze ci zrobic podobnie,bo to napewno cie taniej wyjdzie.
narazie

gośka57
21-12-2005, 13:00
Lee, dzięki za odpowiedź. :) Pewnie też będę musiała w takim razie napisać odwołanie. Problem w tym, że to wszystko strasznie długo trwa, a ja chciałam na wiosnę zacząć. :( U mnie suma i tak duża, a dla energetyki to już całkiem astronomiczna, bo jakieś 50 tys. :o

Lee
21-12-2005, 13:27
powiem ci tylko tyle ze umowe podpisałem w styczniu chyba 20 a przyłacze wykonali 28 listopada :evil: i to dwa miesiace po terminie,ale nic sie nie stało bo zapłacili mi kare za zwłoke 130zł bo taki punkcik był w umowie ,ze za kazdy dzien zwłoki 0,1% sumy przyłacza.Wiez jesli masz sume astronomiczna to postaraj sie o taki punkt w swojej umowie.Oczywiscie działa to w dwie strony jesli ty sie nie wywiazesz to ty płacisz :( mowie tu o przyłacza od licznika do domu, taki warunek miałem ja.
narazie
powodzenia