PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C86 NA LATA



tezet
21-12-2005, 22:41
To bardzo ciekawe.
Nigdzie nie znalazłem postów na temat domu C86 "Na lata". Większość forumowiczów wybiera projekty w miarę popularne (top 10) i polecane.
Też zastanawialiśmy się, czy wybudować konkursowy, wspaniały a może za rogiem. Myśleliśmy bardzo poważnie o tych projektach. Jeśli nie wierzycie to sprawdźcie moje posty.

Na jeden z nich byliśmy już prawie zdecydowani. Nasz wykonawca wykonał szczegółowy kosztorys, zaczeliśmy już meblować przyszłe pokoje. Jednak cały czas mieliśmy lekkie wątpliwości (za duża powierzchnia komunikacji, niewygodne schody, mało pokoi)

Aż tu nagle, jest, znaleźliśmy to czego szukaliśmy już od prawie pół roku.
Przez przypadek, trafiliśmy na projekt C86 "na lata", przeglądając kolejny raz płytę załączoną do najnowszego katalogu.
link:
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=271&action=showProject

Dom wygląda przyjemnie. Jest zprojektowany bardzo rozsądnie nie ma straconych lub słabo gospodarujących się przestrzeni. Ciągi komunikacjne są ograniczone do minimum.
Mimo małej powierzchni 131,7 m2 można wydzielić odzielne mieszkanie!!! + spiżarnia + kotłownia + garaż + duży salon + 3 sypialnie
Dom sprawia wrażenie taniego i szybkiego w budowaniu.
Co o nim sądzicie?

Oczywiście chcemy wprowadzić kilka drobnych zmian. Okna przesunąć na inne ściany, włączyć jadalnię do kuchni i oddzielić od salonu, wstawić kominek. Jeśli bylibyście zainteresowani szczegółami to napiszcie. Odpowiem w kolejnych postach jak się rozwinie wątek.

Dziwna sprawa z tym projektem. Nie ma go w drukowanych katalogach, w miesięczniku, na forum. Mam nadzieję, że nikogo nie odstraszyła cena projektu 1700 PLN.

Obejrzyjcie projekt i pozwólcie temu przyjemnemu domkowi zaistnieć na forum.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SPOKOJNEGO BUDOWANIA W NOWYM ROKU
POZDRAWIAM
tezet

tezet
21-12-2005, 22:44
To bardzo ciekawe.
Nigdzie nie znalazłem postów na temat domu C86 "Na lata". Większość forumowiczów wybiera projekty w miarę popularne (top 10) i polecane.
Też zastanawialiśmy się, czy wybudować konkursowy, wspaniały a może za rogiem. Myśleliśmy bardzo poważnie o tych projektach. Jeśli nie wierzycie to sprawdźcie moje posty.

Na jeden z nich byliśmy już prawie zdecydowani. Nasz wykonawca wykonał szczegółowy kosztorys, zaczeliśmy już meblować przyszłe pokoje. Jednak cały czas mieliśmy lekkie wątpliwości (za duża powierzchnia komunikacji, niewygodne schody, mało pokoi)

Aż tu nagle, jest, znaleźliśmy to czego szukaliśmy już od prawie pół roku.
Przez przypadek, trafiliśmy na projekt C86 "na lata", przeglądając kolejny raz płytę załączoną do najnowszego katalogu.
link:
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=271&action=showProject

Dom wygląda przyjemnie. Jest zprojektowany bardzo rozsądnie nie ma straconych lub słabo gospodarujących się przestrzeni. Ciągi komunikacjne są ograniczone do minimum.
Mimo małej powierzchni 131,7 m2 można wydzielić odzielne mieszkanie!!! + spiżarnia + kotłownia + garaż + duży salon + 3 sypialnie
Dom sprawia wrażenie taniego i szybkiego w budowaniu.
Co o nim sądzicie?

Oczywiście chcemy wprowadzić kilka drobnych zmian. Okna przesunąć na inne ściany, włączyć jadalnię do kuchni i oddzielić od salonu, wstawić kominek. Jeśli bylibyście zainteresowani szczegółami to napiszcie. Odpowiem w kolejnych postach jak się rozwinie wątek.

Dziwna sprawa z tym projektem. Nie ma go w drukowanych katalogach, w miesięczniku, na forum. Mam nadzieję, że nikogo nie odstraszyła cena projektu 1700 PLN.

Obejrzyjcie projekt i pozwólcie temu przyjemnemu domkowi zaistnieć na forum.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SPOKOJNEGO BUDOWANIA W NOWYM ROKU
POZDRAWIAM
tezet

sonal
22-12-2005, 07:35
W styczniu znalazłem ten projekt i także się mi spodobał.

http://www.grymin.cad.pl/widokb05.html

Na tyle ze pojechałem do Lodzi gdzie mieszka jego autor p. Grymin. Okazało się bowiem ze pod Łodzią stoi taki dom. Byłem w nim :wink:
Powiem ci że jak dla mnie ważnym mankamentem jest znajdujący się w salonie słup podtrzymujacy strop. Ważne jest także aby elewacja została wykonana tak jak na wizualizacjach bo inaczej układ okien z tylu zaczyna szpiecić.

My wybraliśmy w końcu coś mniejszego.

stastny
22-12-2005, 07:56
Witam
No fakt rzuty niszego sobie... za to elewacje i ogólne wrażenie po zapoznaniu się z "zewnętrzem" takie sobie. ten dom ma mało chwytliwą bryłę, brakuje mu czegoś na zewnątrz, na czym można by zawiesic oko. Ale faktycznie jest zdecydowanie OK, choc napewno znajdą się narzekającu na niezbyt korzystny stosunek powierzcni dachu do powierzchni użytkowej, dużo skosów, kominy za blisko czegoś tam, cos tam za daleko kominów itp...

Budujta!!!! Może się nie zawali:-))))))))))
Wesołych Świąt!!!!

tezet
22-12-2005, 11:31
Witaj

dzięki Sonal za komentarz w tej sprawie
słup w salonie zniknie w ściance odzielającej salon od jadalni. Jak już pisałem chcemy połączyć jadalnie z kuchnią. Ten słu można również wykorzystać jako element dekoracyjny. Wystarczy wylać go wg kształtnej formy.

Jak wyglądały pomieszczenia na górze? Nie były trochę za małe?

Jeśli możesz to daj namiary na dom pod Łodzią.

Powierzchnia domu jak dla nas jest OK 2+2+ewentualnie babcia staruszka

dzięki i pozdrawiam raz jeszcze
czekam na kolejne komentarze
tezet

sonal
22-12-2005, 13:07
piętro było jak dla mnie ok - 2 pokoje dla dzieci i sypialnia rodziców
namiarów podać nie mogę bo nie znam nazwy ulicy, pamiętam tylko ze było to pod Łodzią niedaleko trasy wylotowej na południe
dom stoi już kilka lat

aneska
22-12-2005, 19:32
podoba mi się

elewacje są ok. spokojne i nieprzesadzone, lekkie. podoba mi sie ich prawie-symetria. kolorystyka też.

tylko parę uwag do rzutu (tak na gorąco):
1. niezbyt funkcjonalne przejście do garażu przez kuchnię
2. układ łazienka - sypialnia na dole - chyba inaczej bym to rozwiązała, czyli drugie wejście do łazienki od holu
ale to moje osobiste zdanie i może tobie akurat takie rozwiązanie pasuje...

tezet
23-12-2005, 01:11
Dzięki

Czy namiary na dom dostaliście od projektanta?
Spróbuję się z nim jakoś zkontaktować (choć teraz święta).

Czy do tego domu zniechęciła Was tylko kolumna i powierzchnia?
Nie ukrywam, że zależy nam na tym projekcie, i w ogóle na jak najlepszym domu. Dlatego pytam choć pwenie uważasz, że jestem namolny.

Pozdrawiam
i życzę wszystkim spokojnych świąt i nowego roku.
tezet

Krupiarz
23-12-2005, 07:21
Witam,
Kilka uwag przy porannej kawie.
Ja wybrałem inny projekt i kierowałem się innymi kryteriami. Więc uwagi będą w stylu dlaczego tego projektu bym nie wybrał.

1. Dach wydaje się dość skomplikowany, wielopołaciowy - to na pewno podroży koszty i to dość znacznie.
2. Jak dla mnie trochę za mało pomieszczeń gospodarczych (ja będę miał piec na ekogroszek, więc kotłownia musi być większa).
3. Mały garaż. 15m2 to na prawdę miernota. Garaż powinien moim zdaniem mieć min. 20 m2. Przecież trzeba gdzieś schować kosiarkę, rowery, postawić grabki, szpadle szafki na narzędzia ... Nie chodzi przecież o to, by się o te wszystkie graty potem potykać. A i flaszkę po kryjomu z sąsiadem dobrze byłoby pić w dość komfortowych warunkach :-)
4. Mało "ustawny" salon.
5. Mały taras.
6. Żona powiedziałaby, że na górze są "kiszkowate" pokoje.
7. Oczywiście w obecnej wersji brak kominka.
8. Sama elewacja dość ciekawa, szczególnie z przodu.
Ma jeszcze parę plusów, ale chodzi o to by minusy nie przesłaniały plusów.

Pozdrawiam

tezet
24-12-2005, 09:58
Bardzo ci dziękuję

tak jak przed każdą decyzją trzeba usiąść z kartką i wypisać wszystkie plusy i minusy

wesołych świąt
tezet

tezet
29-12-2005, 15:50
dzieki wielkie

brakuje mi takich słów otuchy

pozdrawiam
tezet

Iveta
30-12-2005, 12:57
Witam.
Hihihi, :lol: mój mąż chyba dobrze mnie zna. Fakt, że te "kiszkowate" pokoje to porażka, a prócz tego są dość małe. Nie będą ustawne, więc będziecie musieli kombinować żeby je jakoś urządzić.
Jeśli chodzi o resztę uwag to zgadzam się z przedmówcą.
Mam jeszcze wrażenie że te schody przy samym wejściu... hmmm jakoś nie bardzo mi tam pasują. Dalej w hollu sporo niewykorzystanej powierzchni.
Nie bardzo mi się jeszcze podoba, że z wejścia widać cały salon. Mało przytulnie się wydaje i może być trochę krępujące, że każdy kto by nie wszedł do domu od razu widzi "kto i co".
To chyba tyle na pierwszy rzut oka. Ale wszystko to oczywiście kwestia upodobań i potrzeb.
Życzę powodzenia.

slawiaz
14-11-2006, 21:44
Witam

Czy ktos jest zainteresowany tym projektem ,buduje lub zamierza budować.Interesuje mnie wszystko ,każda uwaga,porada dotycząca tegoż projektu.Uważam iż jest on co najmniej warty zainteresowania ,dziwie się że dotychczas na forum brak jest dla niego zainteresowania, czyżby byłby w budowie taki trudny,lub drogi?.Jeszcze raz proszę o opinie , a może już ktos buduje?. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

slawiaz
30-11-2006, 15:06
Czy naprawdę nikogo nie zainteresowal ten projekt ?? .Przecież jest piękny i nawet funkcjonalny ,pomimo niwielkich pokoi (na górze)