PDA

Zobacz pełną wersję : Buderus czy Viessmann



lullabysta
26-01-2002, 15:14
Witam
Chciałbym dowiedzieć się, czy może ktoś z grupowiczów mógłby powiedzieć coś o tym, jaki rodzaj kotłowni olejowej wybrać:
Buderus Logano G 124 za ok 14kzł, czy też Vitorond 222 za 18kzł
Bardzo proszę o opinie.
Pozdrawiam
Artur

ketiso
26-01-2002, 15:17
proponuję np TERMET Świebodzice mniej znany i okrzyczany ale mam zainstalowany u siebie i jestem zadowolony

lullabysta
26-01-2002, 17:39
Termet, ok, Ale czy jest olejowy jak napisałem w poście.Teraz nie wiem czy Ty nie zauważyłeś tego oleju, czy ja nie wiem że termety są olejowe(nie mam gazu!)
pzdrw
Artur

web21
27-01-2002, 01:26
Owszem jeśli chcesz płacić extra za "markę" to fundnij sobie Viessmana. Ja natomiast polecam bezkonkurencyjny (cenowo i jakościowo,oraz serwis) japoński kocioł na olej firmy ULRICH.Mają teraz promocje na piece wykonane ze stali nierdzewnej EDERLICH 20kW za około 4000zł!
Więcej http://www.ulrich.com.pl

lullabysta
27-01-2002, 09:45
Witam
Cenowo pewnie tak, chociaż w tych 14 i 18kzł jest uwzględnione wsio, aby kotłownia działała,tzn. zbiornik ol., droga i szafka ol., wszystkie pompy, naczynia wzbiorcze, itp.
Powiem szczerze, że nie słyszałem o tej firmie(Ulrich), a zbieralem info. u 7 instalatorów we Wrocku, i polecali te dwa, Wolfa i De Dietrich'a.
Z drugiej strony kiedyś w Muratorze napisali, że kotły olejowe porównywalnej jakości są w zbliżonej cenie(chociaż Vitek rzeczywiście trochę szaleje cenowo), dlatego mam pewne obawy że ten Ulrich taki tani i dlaczego?
No cóż, doszedł mi kolejny problemik na mojej drodze do własnego M ileś tam :smile:.
Pzdrw
Artur

ketiso
27-01-2002, 14:24
nie zauważyłem . Niestety Termet robi piece na gaz płynny i gaz ziemny nie robi ich na olej opałowy . Jeżeli olej to też przyjemny piecyk posiada mój kolega . piecyk ten to Torus

beata
28-01-2002, 15:01
Artur, nie wiem dlaczego o Ulrich nie słyszałeś, bo ja akurat byłam na targach budowlanych i oni tam bardzo dobrze się prezentowali. Wprawdzie też nie wiem czy są dobrzy, bo z ulotek reklamowych zawsze jest wszystko naj, ale jeśli ktoś obecnie jest użytkownikiem kotłów olejowych twż bardzo bym chciała znać opinie, bo mam dylemat, który wybrać.
Pozdrawiam

lullabysta
28-01-2002, 17:45
Wtedy jeszcze nie wiedziałem że będę miał pieniądze na dokończenie budowy domu. Mam dostęp do naprawdę niskich cen kotłowni(tzn. dużych rabatów), i mam do wyboru dwa powyższe oraz pomarańczowego Viessmanna Vitola Comferral za 8000zł z zasobnikiem i regulatorem pogod. 27kw mocy.
Po prostu nie wiem który wybrać, a myślę tak: jak położe panele za powiedzmy 25zł/m2 to jak mi się nie spodobają to za parę lat je zmienię, a jeśli chodzi o kocioł, to nie myślę w ogóle o jego zmianie ile tam lat bym nie mieszkał(po prostu taniej czy drożej i tak szmalu od groma trzeba wydać), dlatego wolę w tym przypadku dołożyć, żebym tylko wiedział że coś jest dobre. A każdy mówi co innego.
pzdrw
Artur
Tak na marginesie to u mnie hydraulika, to najdroższa inwestycja w domu, droższa nawet od dachu będzie.

Tomi
04-02-2002, 14:59
cześć lullabysta !
jak to dobrze , że nie jestem sam ! mam ten sam problem z kotłownią co ty. Zebrałem oferty z Viessmanna , Buderusa i Vaillanta i najkorzystniej przedstawia się oferta z Buderusa ( chyba ją wybiorę )nalezy negocjować z Dystrybutorami kotłów , można dostać teraz dość dobre upusty. Mnie cała kotłownia ma kosztować ok.13tys razem ze zbiornikami na olej 2x 1000l
Pozdrawiam Tomi

lullabysta
05-02-2002, 19:41
Cześć Tomi.
Teraz strzał z boku, nie będę miał kotłowni olejowej. Niestety kiedy przyszło do wizji lokalnych, czuć olejem, a mam kotłownię zaraz za hallem.Robię gazowe i kupuję saunier duvala tzw. Niedźwiedzia za 4900 z pogodówką, zbiornik z Dragongazu z wszystkimi opłatami kosztuje 1840zł netto.jest to cena zbiornika na olej jak wiesz.Cena kotła, sam widzisz, a po za tym u mnie może kiedyś będzie gaz.:smile:
Pzdrw
Artur

07-02-2002, 07:21
Do lullabysty
Planuję ogrzewać dom propanem . Możesz mi podać namiary na
dostawcę gazu DRAGONGAS. Zibi

Krzych B.
07-02-2002, 09:59
Do Lullabysty? Problem z wyborem kotła szykuje mi się na wakacje, ale chciałbym otrzymać kilka porad. Wybrany przez ciebie kocioł na gaz to rozumiem, że będziesz miał na działce dużą butlę z gazem, czy tak? Cena jest rzeczywiście kusząca, ale czy posiadanie takiego zbiorniczka na działce nie pogarsza komfortu i bezpieczeństwa przebywania w pobliżu? Podaj mi jeśli możesz namiary na sprzedawcę tego zestawui Pozdrawiam !!!

Rafter
07-02-2002, 12:38
Zapytaj Małysza o kotły znanej firmy LOOS

Tomi
07-02-2002, 14:28
Cześć lullabysta !
Tu Tomi - strzeliłeś mnie z boku porządnie !Ja mam taką samą sytuację jak Ty ,ale pójdę chyba w olej. Zbiorniki ustawię w garażu, który jest oddzielony od części mieszkalnej długim wiatrołapem. Myślę , że nie będę czuł przykrego zapachu- w garażu zrobiłem dobrą wentylację. Artur , a nie przerażają cię koszty eksploatacji kotłowni na LPG ? porównywałem koszty i olej wypada taniej od LPG a jeżeli doliczysz do tego dzierżawę zbiornika to już w ogóle nie ma o czym mówić. Ponadto , prawdopodobnie co rok wypada inspekcja UDT -owska takiego zbiornika . Co prawda należy to do obowiazków właściciela czyli tego, który wypożyczył nam ów zbiornik . Poza tym uważam , że co Twoje to możesz zawsze być tego pewien. Nie lubię być od kogoś zależny.
Cześć. Tomek

lullabysta
07-02-2002, 17:27
Cześć grupowicze
A teraz strzał nr dwa :smile:
Dzierżawa zbiornika przy kaucji 3500zł na 4 lata kosztuje...1zł miesięcznie!złotóweczkę, a kaucję Wam zwrócą, przy kaucji 3000-10zł, 2500-coś koło 20, albo bez kaucji 65zł mies.
Telefon do gościa od Dragongazu to 0605 345 888.
Wygląda ta butla jak wygląda, ale ludzie, zobaczcie na początku wątku ile kosztują kotłownie olejowe.Ja akurat wybrałem gaz, posadzę tuje i już, a może za parę lat pociągną mi gaz.a co do eksploatacji, to ile więcej muszę rocznie płacić, żeby tą różnicę w cenie kotłowni wydać(ok. 6-12 tys.zł), a po za tym nie wiem czy ten olej jest tak drastycznie tańszy w ekspl.
A jeśli pociągną Wam kiedyś gaz z sieci, to zmiana z propanu na ziemny kosztuje ok.200-400zł, a z olejowego-wymiana całego palnika ok. 3500-5000zł, zależnie od firmy i zostanie Wam niepotrzebny zbiornik. Różne są argumenty za i przeciw.
Ale wybór należy do was.
Pzdrw wszystkich
Artur

Tomi
14-03-2002, 13:17
Witam wszystkich !
ostatnio pisałem co wybrać czy LPG czy olej ?
męczłem się tak jak Wy z wyborem i padło na Buderusa ! nie żałuję wcale! kompletna , kompletna kotłownia olejowa :pompy 3 szt, naczynia wzbiorcze 2szt. filtr oleju, 2 x 1000l zbiorniki na olej wraz z osprzętem, kocioł z palinkiem dopinanym, zbiornik 300l na wodę z 2 wymiennikami ( myślę o kolektorach na przyszłość )oczywiście do tego całe sterowanie + czujniki temp.+ BFU , myślę , że niczego nie pominąłem i to za 12,7 tys. a testowałem liczące się firmy czyli Viessmann i Vaillant
Smród oleju ?! jaki smród chyba , że ktoś ma źle zrobioną wentylację a odpowietrzenie ze zbiorników ma wypuszczone wewnątrz budynku - to się zgodzę ! a koszty eksploatacji? pisałem na ten temat.
A propos gazu ciekłego ? czy widzieliście kiedyś dom po wybuchu butli gazowej małej , takiej do domowej kuchni? ja tak , piętro wpadło do piwnicy. I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio była u nas dosyć sroga zima , dojazdy do domów zasypane o naturo złośliwa ! jeżeli gospodarz nie zamówił wystarczającej ilości gazu na czas. A olej ? chociażby w kanistrze sobie doniesiesz do domu.
Przemyślcie wszystkie za i przeciw .
Tomek

beata
14-03-2002, 14:31
My kupiliśmy Buderusa i jestem bardzo zadowolona. Wprawdzie o mniejszej mocy niż ma Tomi, bo 17 KW całkowicie na nasz dom wystarcza, ale za cały komplet dałam 10000 zł, co u Viessmanna nie miałam na co liczyć.Z resztą gościu, który nam będzie go instalował sam preferuje Buderusa,bo jak mówił nie ma z nimi później reklamacji ( a sprzedaje obydwa kotły).
A jeśli chodzi o wybór olej czy gaz, to budując już dom wiedzieliśmy z góry, że gaz odpada-po prostu bomba.

Tomi
15-03-2002, 10:54
Cześć Beata ,
jeżeli możesz ,to napisz mi jaką powierzchnię ogrzewasz , czy kocioł pracował już przynajmniej jeden sezon ? i ile zużyłaś oleju ? chciałbym porównać z moimi potrzebami co prawda pierwszy sezon grzewczy jeszcze przede mną .
Pozdrawiam ,

18-01-2003, 20:33
Beata, co zaproponowali Ci w tej cenie.
Mam zamiar kupić Buderusa G115 17 kw i walcze o dobry rabat - ba razie dostałem 15%, przy czym zaproponowali mi kilka wariantów(ze zbiornikiem, bez, pompy itd).
Beata, co zaproponowali Ci w cenie 10000.
Może ktoś jeszcze kopował ten kocioł? Jeżeli tak o jakim upuście można z rozmawiać z dealerem.:smile:
Będę b wdzięczny za odpowiedź.
Pzdr

winston
18-01-2003, 20:46
Czytałem ostatnio o Buderusie i Viessmannie.
Chyba korzystniej wypadł Buderus. Trzy zasadnicze różnice(w tym dwie na korzyść Buderusa)
1. cena "+" dla Buderusa i to duży
2. ilość spalanego oleju na godzinkę "+" dla Buderusa (max 2.7l)
"-" dla Viessmanna(max 4.2l)
3.czystość spalin + dla Viessmanna (dla Buderusa z reszta też , ale trochę mniejszy)

am
18-01-2003, 20:50
Winston - jakiej mocy kotłów dotyczy to porównanie?



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2003-01-18 21:52 ]</font>

ADAMOS48
09-02-2003, 20:37
MOJE ZDANIE JEST TAKIE ŻE NA GŁUPOTĘ NIE MA LEKARSTWA
WSZYSKIE PIECE MAJĄ SPRAWNOŚĆ 90%-94%GÓRA
KONDENSACYJNE 106-109 JA WTO NIE WIERZĘ 100%PERPETUM MOBILE BO JA K UZYSKAĆ Z GAZU 0 KALORYCZNOŚCI 7500KCL RAPTEM 8000KC
ZAKRAWA NA KPINĘ PRZY WYLICZENIACH POPROSTU PRZESUNIĘTO W FAZIE I DOLICZONO KONDENSAT KTÓRY ZOSTAŁ WYTWORZONY WCZEŚNIEJ.,ALE NIE OTYM SIŁA REKLAMY JEST W POLSCE DUŻA I JAK DZIECI PRZYJMUJEMY TO BEZ KRYTYCZNIE.POLICZCIE PANOWIE ILE ZAOSZCZ..EDZICIE A ILE WYDACIE NA PIEC BILANS BĘDZIE TAKI ZE Z RÓŻNICY MACIE OPŁACONE PRZYNAJMNIEJ 3LATA RACHUNKI ZA GAZ . PRAKTYK

09-02-2003, 20:53
Ogrzewanie na olej ma taka wadę, ze ropy jest coraz mniej i jest coraz droższa. Za jakieś 20 lat może niebyć już dostępna w sprzedaży. A wojna w Iraku w cale dobrze nie wróży dla przyszłości tego paliwa (głównie chodzi o cenę). Warto to przemyśleć.

Bartt
09-02-2003, 20:57
A mnie ten sam sprzedawc wyliczył kompletną gazową kotłownię z mieszaczem do podłogówki: Buderusa, Viessmana i Vaillanta po mniej więcej tej samej cenie 12kzł
Inny za viessmana vitogas100 + zasobnik 160l + cały osprzęt powiedział już tylko 10kzł, a w salonie firmowym powiedziano mi, że w marcu będą nowe jeszcze niższe ceny.
Wygląda na to, że viessman poszedł po rozum do głowy :smile: i równa cenami do konkurencji (lepiej sprzedać 200 kociołków niż 10 :grin:)

Bodex
09-02-2003, 23:54
niemal wszystkie piece skladane sa w polsce z wloskich, hiszpanskich, niemieckich i innych czesci to co rozni je zasadniczo to obudowa marka i cena.

ADAMOS48
10-02-2003, 17:37
DOKŁADNIE ODBYWA SIE TO INACZEJ
WSZYSSTKIE POD ZESPOŁY W PIECACH NIE SĄ PRODUKOWANE U PRODUCENTA OD PODSTAW .PODZESPOŁY SKŁADANE SĄ .
POMPY GRUDFOS LUB WILO
BLOKI GAZOWE SIT LUB HONIUEL
PALNIKI ETC ETC. ZŁOŻONY W NIEMCZECH JUNKERS
W ANGLII PETERSON MYSON
W ITALII BEREYA IMERGAS ETC.ETC
POPATRZCIE NA SPRAWNOŚĆ NIE NA CENĘ

am
10-02-2003, 21:44
Bartt - możesz coś więcej o tych nowych, niższych cenach? Przymierzam się do Viessmana, wiem, że w marcu zmieniają ceny (co roku) tylko nie wiem jak będzie tym razem - ceny do góry, czy do dołu (teorie są różne:grin:)

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2003-02-10 22:45 ]</font>

ADAMOS48
10-02-2003, 21:56
wartość opałową oleju jak znacie .to reszę energi sami sobie wyliczcie a resztę wam sąsiad w wiaderku przyniesie .od fizyki nie ma ucieczki .jeżeli ucieknie
wiadro oleju to wiadro trzeba spalić .nic dodać nic ując.

Bartt
10-02-2003, 22:14
do dołu oczywiście :grin:

Maluszek
11-02-2003, 08:43
Do dołu tylko w przypadku kotłów gazowych (nie wszystkie modele). Kotły olejowe idą w górę :sad:

fifiol
10-09-2010, 13:50
Owszem jeśli chcesz płacić extra za "markę" to fundnij sobie Viessmana. Ja natomiast polecam bezkonkurencyjny (cenowo i jakościowo,oraz serwis) japoński kocioł na olej firmy ULRICH.Mają teraz promocje na piece wykonane ze stali nierdzewnej EDERLICH 20kW za około 4000zł!
Więcej http://www.ulrich.com.pl

Witam,
chyba zgłupiałeś twierdząc, że w Viessmannie płaci się za markę. Pomyliło Ci się słowo, chodziło Ci chyba o jakość. W Viessmannie płaci się za jakość, której nie masz u żadnego innego producenta. Nikt nie składa kotłów od A do Z - nikt nie wiem co byś mi napisał ale tego argumentu nie podważysz, nikt - kompletnie nikt nie ma palników MATRIX - klasa sama w sobie, nikt nie ma systemu samoczyszczenia wymiennika podczas swojej pracy, nikt nie ma wymiennika !! tylko i wyłącznie !! ze stali szlachetniej z domieszką tytanu - nie aluminium czy krzem - nikt nie ma rozbudowanej automatyki obsługującej dwa obiegi grzewcze z dwoma mieszaczami i jednego bez + c.w.u. oraz automatyki, która sama "uczy się" instalacji c.o. .

Więc przyznaj szczerze, że nie za markę się płaci ale za to co dana marka daje !!!

Twój japoński kocioł robiony na Korei jest jakościowo beznadziejny ! Kotły są źle poskręcane, przeciekają a po roku taki kocioł nadaje się na szrot. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub podyskutować napisz maila do mnie. Pozdrawiam

redlum
10-09-2010, 13:53
podbijasz temat sprzed 7 lat??? Jak na razie - to twój post wygląda na reklamę Viessmanna

Artis0
11-09-2010, 15:57
ale ze Urlich to mega dziadostwo to akurat sie zgadza....