PDA

Zobacz pełną wersję : Mycie płyty ceramicznej



Mariuszj
21-12-2005, 22:51
Przed paroma dniami zakupiliśmy nową kuchnię. Niestety ogrom szczęścia, ktory na nas spłynął dzisiaj został polany zimnym prysznicem. Żona poprosiła mnie abym zagotował jej mleko, a to paskudztwo wykipiało na naszą nową płytę ceramiczną i teraz nie wiem jak ją doczyścić. Może ktoś udzieli porady?

21-12-2005, 23:10
Początki z płytą są trudne ze względu na lęk przed jej uszkodzeniem.
Ja zakupiłam specjalne mleczko do płyt,ale może być też cif.
Dla pewności kup mleczko specjalne i przetrzyj ręcznikiem papierowym.
Powinna być też dołączona taka..brzytwa do czyszczenia.Najpierw musisz zrobić kilka podejść i przełamać barierę psychologiczną,będzie Ci się wydawało,że ktoś się pomylił dołączając ją do płyty. ;) Jeśli nie masz,to zakup,bo to niezbędny dodatek.
A potem pójdzie łatwo.
Uważaj na cukier,bo z tym może być problem,a resztą jest do usunięcia choć czasem jest to żmudna robota. ;)

Darpiot
22-12-2005, 07:14
W sieci sklepów Leader Price jest taki preparat do czyszczenia kuchenek, kominków itp. Kosztuje to 3,90zł i jak do tej pory nie znalazłem nic lepszego do czyszczenia. Uwaga na ręce, najlepiej założyć gumową rękawicę, to cholerstwo jest żrące.

Maluszek
22-12-2005, 07:30
Ja do czyszczenia płyty ceramicznej używam mleczka Mr. Muscle (chyba tak się pisze) taki w srebrnej buteleczce. A jak wyleje się mleko albo coś się przypali to najpierw skrobię taką specjalną skrobaczką, która dostaliśmy razem z płytą a potem ręcznikiem papierowym przecieram tym mleczkiem i jest czysto.

pasco
22-12-2005, 07:48
Ja do przypalonego używam specjalnej "skrobaczki" dołączonej do pieca, a do mycia - zwykłego Ludwika. Radzi sobie doskonale. Jak się nie da ludwikiem, to wtedy można spróbować mleczkiem (ale u mnie jeszcze stoi w szafie jedno, które kupiliśmy 5 lat temu razem z piecem).

Teska
22-12-2005, 09:35
a ja dodoam ze plyta MUSI byc zimna

pasco
22-12-2005, 09:43
a ja dodoam ze plyta MUSI byc zimna

A co tam musi. Najwyżej się płyn przypali :D

Teska
22-12-2005, 09:45
a ja dodoam ze plyta MUSI byc zimna

A co tam musi. Najwyżej się płyn przypali :D


hahahaha do czyszczenia :lol: :lol:

damiang
22-12-2005, 10:25
Ja do czyszczenia płyty ceramicznej używam mleczka Mr. Muscle (chyba tak się pisze) taki w srebrnej buteleczce. A jak wyleje się mleko albo coś się przypali to najpierw skrobię taką specjalną skrobaczką, która dostaliśmy razem z płytą a potem ręcznikiem papierowym przecieram tym mleczkiem i jest czysto.

Dokładnie tak robimy! To mleczko jest bardzo dobre!