PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia gaz.-elektr. z jakim programatorem?



Ja2
22-12-2005, 01:54
Witam!

Mam dylemat i prosiłbym o radę.
Otóż w najbliższym czasie planuję zakupić kuchnię gaz.-elektr. Chciałbym dokonać wyboru pomiędzy Mastercookiem KGE 3450 X Future (programator mechaniczny) a KGE 3490 (progr. elektron.) Byłem przekonany już do tego drugiego modelu (z pr. el.) do dzisiaj, kiedy to sprzedawca ostrzegł mnie że mogę mieć problemy w przyszłości z owym programatorem - może on ulec usterce, a często wg niego to się właśnie zdarza - progr. te po prostu jak twierdzi psują się. Koszt wymiany to kwota rzędu ok. 400zł.
Wiadomo, że nie można uogólniać całej sprawy jednak chciałbym zapytać czy może istnieje jednak tendencja do psucia się progr. elektron. w kuchenkach i w takim razie czy "bezpieczniej" jest wyposażyć się w kuchnię z progr. mech.? Może ktoś ma podobne doświadczenia?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie na ten temat.

Dziękuję i pozdrawiam

VPS
22-12-2005, 06:11
Mamy Mastercook-a z programatorem elektronicznym już 12 lat i nigdy nie mialiśmy problemów. Teraz ze względu na wymianę nowych mebli kuchennych zakupiliśmy zestaw do zabudowy firmy smeg również z programatorem cyfrowym.

Dominik!
22-12-2005, 16:10
Mamy Mastercook-a z programatorem elektronicznym już 12 lat i nigdy nie mialiśmy problemów. Teraz ze względu na wymianę nowych mebli kuchennych zakupiliśmy zestaw do zabudowy firmy smeg również z programatorem cyfrowym.
Obawiam się, że programatory sprzed 12 lat (czyli z roku 1995!!) były dość proste i z zaawansowaną elektroniką nie miały za wiele wspólnego.
Więc trudno porównywać.
Jednak wracając do meritum, to prawdą jest, że czego nie ma to się nie zepsuje. Ale z drugiej strony, chyba owe programatory nie są tylko dla picu, więc powinny działać.

Roobertt
22-12-2005, 16:22
Mam kuchenke z zegarem i niestety przy spięciu w instalaci on padł został wyjęty i wszystko działa ale teraz niemoge nastawić czasu pieczenia ani kiedy piekarnik ma się włączyć lub wyłączyć więc zegar fajna sprawa ale wrazie naprawy to pól kuchenki nowej

kolia
23-12-2005, 11:53
ja mam Mastercook'a z programatorem elektronicznym i jak na razie nic się nie popsuło a działa juz 5 lat. Do domu tez zamierzam taki kupić tyle tylko że do zabudowy.

Dominik!
23-12-2005, 12:14
Mam kuchenke z zegarem i niestety przy spięciu w instalaci on padł został wyjęty i wszystko działa ale teraz niemoge nastawić czasu pieczenia ani kiedy piekarnik ma się włączyć lub wyłączyć więc zegar fajna sprawa ale wrazie naprawy to pól kuchenki nowej
Fakt jest faktem, że elektronika kosztuje.
Ale swoją drogą zwarcie w instalacji może zniszczyć również inne urządzenia elektroniczne.

Jarek_75
23-12-2005, 16:28
Sam doświdczyłem takiej przyjemności tylko że w pralce. Fakt jest taki że wymiana programatora elektornicznego to połowa lub z wymianą przez serwis nawet 3/4 kosztów nowego urządzenia. Kupując teraz nowy sprzęt do domu napewno nie będę kupował wypasionych w nowe rozwiazania urządzeń. A tak dla ciekawości programator z wymianą do pralki whirlpoll szósty zmysł to koszt 1000 -1100 zł. suma naprawy mówi sama za siebie

J_K_K
23-12-2005, 19:53
dokonać wyboru pomiędzy Mastercookiem KGE 3450 X Future (programator mechaniczny) a KGE 3490 (progr. elektron.)

Z NASZEGO doświadczenia wynika, że niestety te całe bajeranckie funkcje dodatkowe (za które oczywiście się płaci) niestety niezbyt znajdują zastosowanie w życiu codziennym: zmywarka - w zasadzie wystarczył by 1 program ;-); mikrofalówka (6th sense) - i tak wszyscy używają tylko funkcji JET ;-); aktualnie mamy Mastercook'a z programatorem i żona sama zdecydowała, że w zupełności wystarczy jej do nowego domu mechaniczny, wyłączający (OIDP - coś do 2 godzin).

Pzdr

JKK

Ja2
08-01-2006, 23:03
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i pozdrawiam :)

damiang
09-01-2006, 08:59
Mamy piekarnik z programatorem elektronicznym od pół roku. Wczoraj pierwszy raz użyliśmy programatora. Wynik był pozytywny, są szanse że znowu go użyjemy w tym kwartale :D