PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty budowy - wybór projektu



calk
22-12-2005, 09:07
Warto wybrać projekt domu taniego w budowie.
Nie przesadzać z powierzchnią.
Nie budować domu dla samochodu.
Zastanowić się nad piwnicą.
Dach prosty,jak najmniej skomplikowany
Najlepiej jak kominy są w kalenicy (kliknier do wykończenia jest drogi)
Bez wykuszu
Raczej okna połaciowe niż lukarny

Szukać projektu gdzie wszystkie pomieszczenia do których muszą być doprowadzone instalacje sanitarne, są w jednym miejscu.

Cypek
22-12-2005, 09:14
Owszem, warto.
Bardzo ładna reklama, gratuluję.

agamuza
22-12-2005, 09:21
Warto wybrać projekt domu taniego w budowie.
Nie przesadzać z powierzchnią.
Nie budować domu dla samochodu.
Zastanowić się nad piwnicą.
Dach prosty.
Szukać projektu gdzie wszystkie pomieszczenia do których muszą być doprowadzone instalacje sanitarne, są w jednym miejscu.

A ten sie zalicza do tych tanich ?
http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=34&lustro=1

Tylko ani slowa o dwóch łazienkach na górze - to zawsze było moje marzenie, mieć własną łazienkę przy sypialni :) A mieszkania musza być dwa - moja mama będzie z nami mieszkac i musi miec pełną niezależność 8) Acha, garaż też musi być - dla mojego Piotrka :D

pasco
22-12-2005, 09:52
Dla mnie, przynajmniej z tego, co na razie zrobiłem:
- konstrukcja dachu oczywiście prosta
- dom dla samochodu kosztuje niewiele, jeżeli nad nim jest pokój
- najlepiej jak kominy są w kalenicy (kliknier do wykończenia jest drogi)
- piwnica odpada, bo to dodatkowy koszt. Lepiej większa powierzchnia ogólna.

kze
23-12-2005, 14:54
- Bez wykuszu
- dach jak najmniej skomplikowany
- raczej okna połaciowe niż lukarny
- przede wszystkim skromniejsze wykończenie.. :lol:
I umiar w powierzchni domu! 8)

calk
23-12-2005, 20:13
Dziękuje za odpowiedz , będę Państwa porady dopisywać do postu na górze , będzie wszystko w jednym miejscu

agamuza
24-12-2005, 10:02
[quote=calk] moja mama będzie z nami mieszkac

Znaczy zależy ci na rozwodzie, biedny ten piotrek, lepiej zbuduj garaż dla mamy a łazienkę przerób na pokój dla piotrka.

Mysle, że nie masz prawa sie w ten sposob wypowiadac - nie znasz naszej sytuacji, nie masz pojecia o naszych relacjach rodzinnych - a zapewniam cie, że to byl nasz pomysl, rozważony ze wszystkich stron, aby mama z nami mieszkala i to nie ze wzgledu na korzysci materialne, ktore zyskamy na wykonczenie domu poprzez sprzedaz miekszania (propozycja mamy to byla) lub jego wynajecie, w ktorym teraz wszyscy razem mieszkamy. Poprostu tak chcemy - dziwi cie, ze ktos moze chciec miekszac z wlasna tesciowa lub matka? A niby co w tym moze byc dziwnego lub nienormalnego skoro moja mama świetnie dogaduje sie z Piotrkiem, traktuje go jak syna i jest przy okazji naszą przyjaciółką? Moze trafila ci sie mocherowa tesciowa - coz, przykro mi, ale nie oceniaj wszystkich wedlug siebie...

Mimo wszystko - Wesolych Świąt.

jabko
24-12-2005, 11:17
aga spokojnie :cry:
Strasznie narowista :(
Chłopak pewnie żartował. Daj spokój :lol:
Świeta idą :D

agamuza
24-12-2005, 11:38
aga spokojnie :cry:
Strasznie narowista :(
Chłopak pewnie żartował. Daj spokój :lol:
Świeta idą :D

Toż ja spokojna jestem jak strumyczek :) Tylko jak ja czytam, że na głowę upadłam bo teściowa będzie z nami mieszkać - grrrrrrrrr... Juz bym chciala byc po Świetach :-? A moze nie...? Bo Gmina mnie czeka we wtorek :cry:

agamuza
24-12-2005, 12:31
Domek fajny, można go będzie porządnie zaizolować i będzie bardzo ciepły. Nie kładź tylko płytek na tarasie. choćbyś nie wiem co robiła i tak odpadną. Prędzej czy później woda znajdzie przejście i zaleje garaż. Od razu lepiej postawić na tarasie jakieś zadaszenie np: ogród zimowy. Mówię to z własnego doświadczenia każdy na osiedlu mojego ojca ma taki taras nad garażem i wszystkim spadły płytki, a w garażu wyszedł grzyb.

Dzieki za radę - zapamietam sobie. Myslalam raczej o czyms a la oranzeria tam, oszklone ladnie itd. z kwiatkami. :wink: Albo powiekszyc wogole pokoj troszke - ale to juz a architektem musze omowic.

jabko
24-12-2005, 13:07
...Nie kładź tylko płytek na tarasie. choćbyś nie wiem co robiła i tak odpadną. ..

???? Po czym wnosisz ????

U kuzynki są płytki na tarasie w zasadzie od zawsze (czyli około 11lat tak na oko - byłem tak młody ze nie paiętam dokładnie)
Robię tam w garażu samochód więc ostatnio wymieniali balustradę to marudzili że jużtakie brzydkie i stare te płytki i dobrze by je było jakoś wymienić.
Dlatego tak mi sie rzucił w oczy ten tekst.

Czemu niby "zawsze" odpadną ??
Moze akurat zetknąłeś się z kiepskim wykonaniem

areq
24-12-2005, 20:13
A mieszkania musza być dwa - moja mama będzie z nami mieszkac i musi miec pełną niezależność 8) Acha, garaż też musi być - dla mojego Piotrka :D

Wiesz co-ze mną będzie mieszkać moja teściowa...i uważam,że to dobry pomysł.
Zresztą TAKĄ teściową to by wszyscy faceci naprawdę chcieli mieć.. :) A to zimne piwko na kaca poda , a to pochwali zięcia ,że psa raz w miesiącu wyprowadzi :)...sama się spyta czy nie trzeba dzieci przypilnować w sobotę "bo wie,że pewno chcemy iść na balety".No mówię Wam raj....I nie zartuje!!!!To dobra kobieta jest. A i jeszcze dołożyła paredziesiąt tys na budowę.

A co do krakania na forum na temat rozwodów to uważam,że to conajmniej żałosne. :(

calk
24-12-2005, 20:22
agamuza napisała

A ten sie zalicza do tych tanich ?
http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=34&lustro=1

Tylko ani slowa o dwóch łazienkach na górze - to zawsze było moje marzenie, mieć własną łazienkę przy sypialni :) A mieszkania musza być dwa - moja mama będzie z nami mieszkac i musi miec pełną niezależność 8) Acha, garaż też musi być - dla mojego Piotrka :D[/quote]

Domek super
Piętro jest ładnie rozwiązane , łazienki są dwie ,ale obok siebie.
Droższe rozwiązanie jest na parterze , trzeba będzie doprowadzić do pomieszeń wodę, kanalizację ,gaz.
Podoba mi się centralnie umieszczony kominek.
Pozdrawiam.
Życzę wesołych świąt.

EZS
25-12-2005, 17:27
dziwi cie, ze ktos moze chciec miekszac z wlasna tesciowa lub matka? A niby co w tym moze byc dziwnego lub nienormalnego skoro moja mama świetnie dogaduje sie z Piotrkiem, traktuje go jak syna i jest przy okazji naszą przyjaciółką?

To nie jest normalne. Doświadczenie życiowe tego uczy... Miałam świetną teściową, bezkonfliktową i lubiła mnie ale..... ale..... nie byłam jej CÓRKĄ.
Ja też w młodości miałam różne teorie, a potem się okazywało, że tzw. prawdy ogólnie znane mają racje, nie ja. Czy jesteś PEWNA, że to, o czym piszesz, to nie jest jedynie myślenie życzeniowe?
Poza tym jestem matką córki. Nigdy nie chciałabym być przyjaciółką jej męża. Raczej oparciem dla MOJEJ córki. A to się nie może podobać zięciowi... Oczywiście nie ma problemu, póki jest akceptowany. Ale jak narozrabia??
Przepraszam, za te wycieczki osobiste. Jednak nie ja zaczęłam, a twoje poruszenie mnie skłoniło do odpowiedzi.

Joanna i Janusz
25-12-2005, 17:48
moja mama będzie z nami mieszkac i musi miec pełną niezależność 8) Acha, garaż też musi być - dla mojego Piotrka :D


a Wy to co???? Nie liczycie się??? A Wasza niezależność????

agamuza
27-12-2005, 08:32
Nie chcę zasmiecać tego wątku rodzinnymi opowieściami :wink: My w każdym razie tak zdecydowaliśmy i jest nam dobrze, a będzie jeszcze lepiej :) Mieszkamy wszyscy razem od lat w mieszkaniu 48 m2 i nie mieliśmy z tym większych problemów - nawet jeśli chodzi o czas użytkowania łazienki rano :) Pozdrawiam !

inwestor
27-12-2005, 08:39
Ludziska kochane nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym strachem przed mieszkaniem z matką lub tesciową ?? :o Czego się boicie ? że nie będziecie potrafili się dogadać, a może nie chcecie zadawać sobie trudu aby się dogadać :-? więc lepiej twierdzić odrazu że to czy tamto jest bee :-?
Jak komuś to pasuje to niby czmu to potępiać. Tak na wszelki wypadek ??. Przecież model rodziny wielopokoleniowej jest bardzo dobry ludzie tak mieszkają od pokoleń. Ja bym wcale tego nie potępiał, jak ktoś tak chce mieszkać to jego sprawa i jego wybór. Może to zwykły brak tolerancji dla poglądów innych osób a nie faktyczne problemy z rodzicami lub teściami ???
Pozdrawiam

calk
27-12-2005, 10:10
Wracając do tematu, polecam post założenia taniego projektu
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=60939&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight
Pozdrawiam

tomeczek
27-12-2005, 15:11
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1549 a ten jak oceniacie?

kze
28-12-2005, 09:08
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1549 a ten jak oceniacie?
-Dach czterospadowy, wielopołaciowy. Drogi, bo nie dasz blachodachówki, tylko dachówke musisz.
-komin zdjae się, że jest na przecięciu 2 płaszczyzn dachu... :(
-brak spiżarni
-na poddaszu pokój mający 11.1 ma tylko jedno okno dachowe. Pokój może być niedoświetlony, gdyż stosunek powierzchni okien do powierzchni podłogi powinien być od 1:5 do 1:8, a tu jest 1:10
-mało okien => nie będzie drogo.

calk
30-12-2005, 14:45
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1549 a ten jak oceniacie?

Witam!
Domek zgrabny, funkcjonalny.:D :D :D
Kominek rozmieszczony centralnie.
Kotłownia blisko łazienki.
Jak chcesz taniej , można zmienić dach na kopertowy i trochę powiększyć kuchnię.

kropi
30-12-2005, 16:13
Uprzejmie proszę o opinię nt. domu "Biedronka" z pracowni Archeton

http://www.archeton.pl/index.aspx

Może się okazać, że link prowadzi do strony głównej, rzeczona Biedronka znajduje się na szóstej stronie w spisie projektów po prawej stronie.

Za utrudnienia przepraszam (uroki flasha :-? )