PDA

Zobacz pełną wersję : WARSZAWA i okolice - biała lista



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24

suzanita
19-09-2017, 15:37
Czy ktoś może polecić solidną/sprawdzoną firmę do wykonania tarasu drewnianego? Najlepiej full usługa tzn. materiał + montaż

idalia
19-09-2017, 18:15
Zbigor, Rom-Kon ma trochę racji. Każdy, tudzież prawie każdy człowiek mając wybór pomiędzy 2-oma łatwiejszymi pracami, a 1-ą trudną, wybierze pierwszy wariant. W przypadku nieco trudniejszej konstrukcji jaką jest monolit z podciągami wg mnie rzadko, który inwestor zapłaciłby x razy więcej za dodatkową robotę. Owa ekipa jest dobra, wiem, bo znam domy spod ich rąk. Najwidoczniej skoro mają wystarczająco zleceń na budowę łatwiejszych projektów, to po prostu takie będą wybierać, skoro zarobią na tym, tyle ile chcą. Z tego powodu można ich polecać, ale nie do projektów z monolitami z podciągami, dużą ilości zbroi, nie wezmą też projektu ze zbrojonymi fundamentami. O tym trzeba pamiętać chcąc skontaktować się tą konkretną ekipą.

tommygol84
01-10-2017, 14:31
Poszukuję sprawdzonej osoby do wykonania tarasu drewnianego. Ktoś może kogoś sprawdzonego polecić? Okolice Warszawy. Jak ktoś będzie szukał tynkarz/sufity/malowanie i kogoś od elewacji to proszę pisać priv.

jj
01-10-2017, 18:35
Proszę o namiary na sprawdzonego elektryka w okolicach Warszawy (zachodnia strona) do montażu oświetlenia i osprzętu oraz na malarza (malowanie, gładzie gipsowe). Z góry dziękuję.

jj
01-10-2017, 18:59
Poszukuję sprawdzonej osoby do wykonania tarasu drewnianego. Ktoś może kogoś sprawdzonego polecić? Okolice Warszawy. Jak ktoś będzie szukał tynkarz/sufity/malowanie i kogoś od elewacji to proszę pisać priv.

Ja mam deskę tarasową Twinson kładzioną 6 lat temu. Sprawdziła się, polecam. Wykonawcy absolutnie nie polecam - firma Timberline z Bartyckiej. Właściciel wziął gości z łapanki i nawet ich nie nadzorował. Deski położone za gęsto i w taki sposób, że żeby wymienić jedną trzeba rozebrać wszystkie przed nią. Taras się rozjechał, a właściciela ścigałam przez parę miesięcy o poprawki. Wypiął się. Po nim poprawiał Dombal z Wału Miedzeszyńskiego. Profesjonalne podejście, dobre wykonastwo. Spróbuj się tam dowiedzieć.

robertwojciechowski
08-10-2017, 20:56
nie wiem czemu wszyscy podniecaja sie vadiolem, a do tego wspomniany przykład ze szpitalem to przecież tak znana część prozy inwestora: czyli ściemy od szpitali, śmierci kogoś tam po porwanie przez ufo. Przetestowałem pare ekip z tego forum, którymi wszyscy sie zachwycają, nie chce nikogo obsmarowywać ale można się przyczepić do jakości prac. Dużo poprawiałem we własnym zakresie. Pomijam fakt, że od nadmiaru zleceń niektórym poprzewracało sie w...... Chcecie opinii,zdjęć, piszcie na priva,

Największa laurka dla Ewbudu i Pana Piotra Rudzkiego za elewacje i docieplenie , jestem mocno wymagający ale praca wykonana na piątke. Plus doradztwo przed samym zleceniem też szacun do jego wiedzy.

zbigor
08-10-2017, 22:20
nie wiem czemu wszyscy podniecaja sie vadiolem,Jacy wszyscy? Ja się Panem Robertem nie podniecam. Jakoś tak mam, że ta sama płeć to nie moje klimaty...
Wracając do tematu to miałem napisać laurkę później, po skończonej robocie ale skrobnę co nieco teraz bo prawie wszystko jest już skończone. Vadiol ma pojęcie o swojej pracy i co ważne potrafi z sensem doradzić. Oprócz tego bardzo podobało mi się jak dogadywał detale wykończeń z wykonawcą mebli łazienkowych. Takie szczegóły są dość istotne, bo znacznie ułatwiają stresujący proces budowy. Do jakosci pracy nie ma jak sie przyczepic , cena jest ok , czego chciec wiecej?
btw
nie wiem skad bierzesz fachowcow ale ja nie miałem ani jednego ściemniacza . Owszem były poślizgi ale zawsze dużo wcześniej o tym wiedziałem i dało się to sensowie wytłumaczyć.
Vadiol też miał poślizg ale wcześniej zostałem uprzedzony, że tak będzie i z jakiego powodu. Ustaliliśmy kolejną datę rozpoczęcia prac i tyle . Po co się niepotrzebnie stresować?
Ale ja w branży glazur pracowałem i znam realia. Dlatego potrafię zrozumieć bezsilność wykonawcy w sytuacji gdy durny inwestor umówił glazurnika i myślał, że hiszpańska płytka jest dostępna od ręki w dowolnych ilościach jak chleb w markecie.
Co do szpitala... Akurat poruszyłeś ciekawy temat. Jeden ze znanych i cenionych tu wykonawców z którym podpisałem umowę uprzedził mnie że może być szpital i nawet nie wie kiedy bo to kwestia diagnozy itp. Czekam wiec czy zrobi to co ma zrobić w listopadzie, w grudniu a może w lutym.
Mój wykonawca elewacji mało nie zszedł z tego świata gdy mu wrzód pękł w żołądku. Lata kuchni z puszki czy słoika swoje zrobiły. Operacja i powrót do zdrowia to innymi słowy inwestor wystawiony do wiatru, albo przesunięty na nie wiadomo kiedy. Przecież człowiek nie stanie na rusztowaniu tydzień po otwarciu brzucha.
Dlatego ja osobiście z większym dystansem podchodzę do jak to nazywasz prozy inwestora.

Karolewskiej
19-10-2017, 10:15
Czy ktos poleci firmę do obicia poddasza GK (na piane), plyt OSB na podloge poddasza, obrobke okien dachowych i montaz schodow na strych?

Okolice Warszawy

Sanka
19-10-2017, 10:20
Witam jestem z Radzymina i poszukuję dobrych firm, fachowców od:
- OKNA - okna firmy Vetrex wraz z ciepłym montażem
- PARAPETY - z ciepłym montażem
- SCHODY DREWNIANE - schody zabiegowe w lekkiej konstrukcji drewnianej
- DACH - z montażem
- WYLEWKA MKSOKRETEM
Ja ze swojej strony bardzo polecam firmę która montowała OGRODZENIE panelowe plus bram i furtka, kontaktowi, odpisują na maile dobry stosunek ceny do jakości, solidne wykonanie i terminowość - Ogrodzenia Polskie.
STUDNIA głębinowa,wywiercenie plus dobranie pompy, obudowa - bardzo dobry kontakt i dobra oferta, terminowo i sprawnie - Pan Przemek (mam nadzieję, że się nie obrazi jeżeli podam nr tel.) 515 191 610.
BETON z cementowni Radzymin, ceny takie jak u konkurencji ale nie było nigdy problemu z wjechaniem na posesję, terminowością czy jakością produktu. Operatorzy pompy sprawni i widać że z doświadczeniem.
MATERIAŁY potrzebne na budowę kupowaliśmy w składzie budowlanym Adamkiewicz w Radzyminie, wszystko na czas, towar dobrej jakości miła i elastyczna obsługa.(szkoda, że pierwszą partię materiałów zamówiliśmy w Markach, bo jakościowo towary gorsze a cena wcale nie niższa niż w Radzyminie).

matias_zmc
26-10-2017, 11:40
Dzień dobry,

poszukuję ekipy budowlanej do wybudowania domu jednorodzinnego w Otwocku. Dom ok. 230m2, dwie kondygnacje, bez piwnicy. Czy moglibyście kogoś polecić? Prośba o info na priv lub adres email: [email protected].

z góy dziękuję za informację.

pozdrawiam,
Marcin

lukasz1006
26-10-2017, 11:53
Witam jestem z Radzymina i poszukuję dobrych firm, fachowców od:
- OKNA - okna firmy Vetrex wraz z ciepłym montażem
- PARAPETY - z ciepłym montażem
- SCHODY DREWNIANE - schody zabiegowe w lekkiej konstrukcji drewnianej
- DACH - z montażem
- WYLEWKA MKSOKRETEM
Ja ze swojej strony bardzo polecam firmę która montowała OGRODZENIE panelowe plus bram i furtka, kontaktowi, odpisują na maile dobry stosunek ceny do jakości, solidne wykonanie i terminowość - Ogrodzenia Polskie.
STUDNIA głębinowa,wywiercenie plus dobranie pompy, obudowa - bardzo dobry kontakt i dobra oferta, terminowo i sprawnie - Pan Przemek (mam nadzieję, że się nie obrazi jeżeli podam nr tel.) 515 191 610.
BETON z cementowni Radzymin, ceny takie jak u konkurencji ale nie było nigdy problemu z wjechaniem na posesję, terminowością czy jakością produktu. Operatorzy pompy sprawni i widać że z doświadczeniem.
MATERIAŁY potrzebne na budowę kupowaliśmy w składzie budowlanym Adamkiewicz w Radzyminie, wszystko na czas, towar dobrej jakości miła i elastyczna obsługa.(szkoda, że pierwszą partię materiałów zamówiliśmy w Markach, bo jakościowo towary gorsze a cena wcale nie niższa niż w Radzyminie).

Okna - innowacyjneokna.pl 506 788 567
Dach - Artur Sawicki Michałów-Reginów 502 163 274
Wylewki - Proinvest Marcin Affek 502323583

pciucha
27-10-2017, 16:52
Zawiodłam się na polecanym glazurniku Vadiolu. Takie recenzje, super opinie w Internecie, więc też zależało nam by u nas pracował. Dzwoniłam w styczniu, spotkanie było na początku lutego. Zakupiliśmy wszystkie materiały jakie wskazał. Z ceną robocizny się nie targowaliśmy. Miał zacząć robić małą łazienkę na początku marca, a resztę prac w czerwcu. Termin marcowy przesunął z powodu jakiegoś hydraulika. Tydzień później miał na sto procent już wchodzić. Jego żona dzwoniła w piątek i umówiliśmy się na przekazanie kluczy w niedzielę, bo w poniedziałek nie mogliśmy być na ósmą na budowie. Przecież pracujemy. Druga godzina po obiedzie w poniedziałek , na którą mogłam dotrzeć na budowę absolutnie nie wchodziła w grę. Więc umówiliśmy się na budowie w niedzielę. W sobotę dostałam maila, że mamy szukać kogoś innego, bo mąż jest w szpitalu i nie wiadomo kiedy będzie mógł pracować. Nie było przesunięcia terminu rozpoczęcia pracy, więc to musiał być poważny wypadek bądź jakaś straszna choroba. Nie dopytywałam się o szczegóły tego niespodziewanego nieszczęścia. Wyraziłam swoje współczucie. Szukanie nowego glazurnika nie było łatwe, bo wszyscy mieli już poumawianych klientów do jesieni. Liczyłam jednak, że Vadiol odezwie się i będzie robił wszystkie prace w czerwcu. Cisza jednak. Kogoś udało się znaleźć na przełomie czerwca i lipca do tej małej łazienki. Łazienka wyszła pięknie za 1200 mniej niż u Vadiola i na dodatek z fugą epoksydową pod prysznicem. Wszyscy są pod wrażeniem dokładności i estetyki wykonania. Wszystko zrobione na gotowo jak z żurnala. Pan idealnie poradził sobie z przeróbkami hydraulicznymi. Jest to człowiek. który nie prosi swoich klientów o recenzje w Muratorze. Na resztę prac muszę niestety poczekać aż do listopada, bo ma poumawianych klientów. Przypadkiem trafiłam, że u niejakiego Autorusa Vadiol w pełni zdrowia pracował w połowie marca.Na zdjęciach nie widać żadnych obrażeń. Nie cierpię jak mnie ktoś okłamuje. Przecież nikt go nie zmuszał do zaakceptowania pracy na naszej budowie. Po prostu trafił się lepszy klient i nas olał. Nie zważając, że parę miesięcy będziemy w plecy. W styczniu mogłam z łatwością znaleźć kogoś innego. Nie polecam, bo człowiek niesłowny i lekceważący klienta.
witam, czuy moge prosic namiary priv?

pciucha
27-10-2017, 16:54
witam, poszukuje kogoś od zabudowy GK, okolice Tarczyn, Grodzisk.

gosiasad
28-10-2017, 08:18
witam, poszukuje kogoś od zabudowy GK, okolice Tarczyn, Grodzisk.

Nam robił p.Mariusz (tel.511 195 169). Nie mieliśmy i nie mamy zastrzeżeń (już mieszkamy). Niezależnie od zaufania byliśmy codziennie na budowie.

Karolewskiej
06-11-2017, 14:04
Czy ktos poleci firme do wykonania gladzi gipsowej na tynk gipsowy? Warszawa i okolice.

autorus
07-11-2017, 05:47
Romkon oczywiście.

dyslokator
07-11-2017, 20:45
Romkon oczywiście.

Polecieli mi firmę pana mówińskiego, proszę o informację czy dobrze buduje i gdzie można zobaczyć jego wykonanie.

Rom-Kon
07-11-2017, 22:08
Romkon oczywiście.
Romkon być wdzięczny za dobre słowo! ;)

kato77
08-11-2017, 07:51
Witam,
poszukuję projektanta/architekta wnętrz. Umówiona znajoma w ostatniej chwili wycofała się z powodów prywatnych, a oferta przypadkowej projektantki zwaliła mnie z nóg :(
Jeśli ktoś ma również do polecenia elektryka, który jednocześnie wykona instalację domu inteligentnego (w bardzo podstawowym wymiarze i na razie same kable), alarm to również poproszę.
Zastanawiałem się czy podać namiary do dekarza i oraz speców od elewacji, którzy u mnie wykonywali pracę, ale po zastanowieniu jednak nie polecam... :(
Dzięki z góry

Rom-Kon
08-11-2017, 18:38
Elektfyk Rafał Puchała tel. 609 336 728
Dobrze ogarnia kabelki - również inteligentne. Nie miałem nigdy po nim kłopotów.

Alarmy to Robert - nie rozbudowuje na siłę instalacji. Robi po prostu z głową. Numeru do niego nie mam ale tu na pewno ktoś podrzuci. Znany człowiek ;)

RAPczyn
09-11-2017, 07:56
Witam,
poszukuję projektanta/architekta wnętrz. Umówiona znajoma w ostatniej chwili wycofała się z powodów prywatnych, a oferta przypadkowej projektantki zwaliła mnie z nóg :(
Jeśli ktoś ma również do polecenia elektryka, który jednocześnie wykona instalację domu inteligentnego (w bardzo podstawowym wymiarze i na razie same kable), alarm to również poproszę.
Zastanawiałem się czy podać namiary do dekarza i oraz speców od elewacji, którzy u mnie wykonywali pracę, ale po zastanowieniu jednak nie polecam... :(
Dzięki z góry

Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska
albo
QLT design

kato77
09-11-2017, 08:18
Elektfyk Rafał Puchała tel. 609 336 728
Dobrze ogarnia kabelki - również inteligentne. Nie miałem nigdy po nim kłopotów.

Alarmy to Robert - nie rozbudowuje na siłę instalacji. Robi po prostu z głową. Numeru do niego nie mam ale tu na pewno ktoś podrzuci. Znany człowiek ;)

Rom-Kon, RAPczyn - dzięki za namiary.
Jeśli ktoś jeszcze może podrzucić jakiś kontakt chętnie skorzystam :)

admiralbar
10-11-2017, 18:21
Szukam ekipy do tynków maszynowych diamant/zeta. Anatak miał zjawić się na obmiar i słuch o nim zaginał.
Dzięki za polecenia

gosiasad
11-11-2017, 18:00
Poszukuję dekarzy do zmiany dachu z papy na blachę.
Pan Artur niestety nie zajmuje się blachodachówką :(
Pana Artura nadal polecam, w nowym domu wykonał swoją pracę bez zastrzeżeń.

Sanka
14-11-2017, 20:55
Witam,
Co do ARCHITEKTA to zapomniałam dołączyć go do swojej białej listy...Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Piotra Wagnera. Mega profesjonalista. Dla nas projektował pokój dziecięcy z meblami na wymiar, elektryką itd... oraz robił nam projekt budowlany domku letniskowego. Potrafi słuchać, w projekcie uwzględnił nasze prośby i oczekiwania, nie mniej jednak ma też swoje zdanie poparte argumentami i pomysły, które okazały się bezcenne.
Wszystko dostarczone w terminie, cały czas pozostawał z nami w kontakcie. Namiar mieliśmy od znajomych podaję nr tel 728470188.
Mogę też polecić firmę Inter-Fryz z Radzymina, która wykonywała MEBLE NA WYMIAR do pokoju dzieci, którą znalazłam w internecie i to też był strzał w 10 :-)

admiralbar
14-11-2017, 22:43
Full profeska -2 posty, w jednym szukam majstrów, w drugim ich polecam, wszystko to w 30 dni. Chociaż ''farba zdążyła wyschnąć'' zanim poleciałeś do kompa lać ten lukier ?
Ta biała lista powoli zaczyna być g..no warta....

zbigor
14-11-2017, 22:55
Ta biała lista powoli zaczyna być g..no warta.... Nie przesadzaj. Wystarczy oddzielić ziarno od plew i wystrzegać się polecanych w ten sposób wykonawców.

PaRa
15-11-2017, 06:35
Nie przesadzaj. Wystarczy oddzielić ziarno od plew i wystrzegać się polecanych w ten sposób wykonawców.

Też nie przesadzaj, Wystarczy szukać polecanych wykonawców w dziennikach budowy, gdzie widać, że ktoś buduje, są zdjęcia prac itp.

tunat
15-11-2017, 14:48
Witam,

jestem po budowie okolice Pruszkowa , mogę polecić :
montaż okien , schody wew, tynki, wylewki , elewacja. wiadomość na priw.
przy okazji sprzedam 30 sztuk gazet: MURATOR, dobre wnętrze, m jak mieszkanie 4 kąty, ładny dom za 70 zł. z roku 2016/2017 odbiór osobisty.400973

covallus
15-11-2017, 20:22
Szukam ekipy do tynków maszynowych diamant/zeta. Anatak miał zjawić się na obmiar i słuch o nim zaginał.
Dzięki za polecenia

mój "generalny wykonawca" ma dobrą ekipę - nie wiem co prawda jak z terminami...
u mnie tynki schną - wygłaskane i ja jestem zadowolony;
kierownik budowy nie miał uwag chociaż dwoił się i troił - chłopaki się postarali.


Cezary Paćko 608 846 814

anatak
20-11-2017, 19:52
Szukam ekipy do tynków maszynowych diamant/zeta. Anatak miał zjawić się na obmiar i słuch o nim zaginał.
Dzięki za polecenia

jeszcze nie zaginął, cały czas pracuje, gdzie miał się pojawić na obmiar?

Sanka
20-11-2017, 21:20
o chyba biała lista fachowców więc jeżeli ktoś na to zasługuje to polecam. Jakbyś się wczytał to byś zrozumiał, że na początku roku robiłam remont pokoju dzieci stąd wpis o architekcie i firmie od mebli. A teraz stawialiśmy mały domek letniskowy w stanie surowym, zakładaliśmy na wiosnę ogrodzenie, wodę, mamy przetestowany skład z materiałami itd. to polecam tych którzy się sprawdzili a tych z którymi wolę się już nie spotkać nie będę tu obsmarowywać..... Firmę stawiającą nam domek też pewnie niedługo polecę tylko czekam aż mury wyschną. Więc bądź spokojny, nadal będę czytać wpisy innych szukając kontaktów i sama również postaram się pisać :-) i pytać o sprawdzonych fachowców z innych branży, jak będziemy szukać na dany etap. :)

Sanka
20-11-2017, 21:29
To ja poproszę namiar na ekipę, która wykonuje SCHODY DREWNIANE zabiegowe do domku letniskowego w okolicach Radzymina. Chodzi o całą konstrukcję.

Karolewskiej
29-11-2017, 08:12
Niestety polecana mi firma Rom-Kon od gladzi gipsowej, nie ma wolnych terminow w interesujacym mnie okresie.

Czy w zwiazku z tym ktos jeszcze moze mi polecic jakas bardzo sprawdzona ekipe z terenow Warszawy i okolic? Chyba, ze z innej lokalizacji i na czas robot sprowadza sie na lokal :)

PawelKowalski
07-12-2017, 17:53
Witam,
Szukam ślusarza który wykonałby konstrukcję drzwi wewnętrznych. To mają być drzwi pomiędzy wiatrołapem a salonem, dwuskrzydłowe. W ramie mają być osadzone szyby.

Czy może ktoś polecić jakiegoś ślusarza?

Pozdrawiam
Paweł

Nowakkkk
13-12-2017, 14:26
Drodzy czytelnicy,

Jest to mój pierwszy post na forum, zbierałem się do napisania tego jakieś 2 lata. Może i dobrze, bo z merytorycznego punktu widzenia jest to najwłaściwszy moment do wyrażenia swoich rekomendacji na białej liście. Chciałbym państwu zaprezentować doskonały skład budowlańców, który z pewnością poprowadzi Waszą budowę do pomyślnego końca. Na tej liście są osoby/firmy, które mogę w 100% polecić, jak ktoś był poprostu OK to go pominąłęm lub dopisałem jakiś komentarz.
Lista uporządkowana chronologicznie, wg. harmonogramu prac:

Projektant wnętrz - Artehouse - Artur Pieczara www.artehaus.pl
Projektant instalacji - GreenBever, Pani Karolina Kołodziejczyk www.greenbeaver.pl
Geodeta - Henryk Romańczyk 601 208 182
Kierownik budowy - Tomasz Hofman 603 123 326
Płyta Fundamentowa - Thomas Brinkmann http://brinkmann.com.pl/
Murarz (stan surowy) - Mirek Gencel 502 711 910
Konstrukcja dachu (wiązary) - Modern Dach (Wykonanie, montaż, opieka klienta - SUPER - chociaż następny wymieniony marudził, że pierwszy raz musiał po nich coś poprawiać) http://www.moderndach.pl/
Pokrycie dachu - Artur Sawicki 502 163 274
Wentylacja mechaniczna (rury + reku), DGP - Link Air, Krzysztof Gruziel http://www.linkair.pl/
Elektryka - Rafał Puchała http://www.rafsystem.com/
Alarm + inteligencja - arm.pl Robert Pieprzycki http://www.arm.pl/
Tynki C-W i wylewki - Bogdan 607 893 782
Kominek i zabudowa - Kratki.pl
Okna, drzwi, brama, parapety - Krzysztof Wycech http://www.aprel.pl/
Ocieplenie i wykończenie elewacji - Mariusz Wróbel 661 464 954
Wymiana gruntu, bruk, uporządkowanie działki, ogrodzenie - Marcin Onisk 661 655 300
Ocieplenie poddasza, wełna - MISIACZKI 502 469 645
Zabudowy GK, malowanie, wykończeniówka - Romuald Konieczka ROMKON 605 498 598
Łazienki, gres, glazura, ogólnie płytki - Robert Vadiol 664 837 837

Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić wykonane prace to zapraszam do kontaktu. Tel do mnie 516597757.

PS. Słabo u nich z terminami więc proponuję dzwonić z rok wcześniej (nie do wszystkich). Warto poczekać.

Grzegorz Nowak, Warszawa - Białołęka.

Kamila.
13-12-2017, 16:39
Konstrukcja dachu (wiązary) - Modern Dach (Wykonanie, montaż, opieka klienta - SUPER - chociaż następny wymieniony marudził, że pierwszy raz musiał po nich coś poprawiać) http://www.moderndach.pl/
Tej firmy już nie ma - są opinie w wizytówce google i na opineo. https://www.opineo.pl/opinie/moderndach-pl
Pochlebne skończyły się jakieś dwa lata temu.

Marcin55
14-12-2017, 09:26
Na tą chwilę mogę polecić kilka kontaktów:

firmę z Radomia p. Pauliny Łysakowskiej w zakresie okien firmy Vetrex.
telefon: 535 335 635 mail: [email protected]

Świetny kontakt, szybka wycena, doradztwo na miejscu i przede wszystkim super szczelny montaż na budowie.

Montaż okien jest pokazany na moim blogu:
http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/

Firmę od dachów tj. Pokrycia dachowe kowalscy z Józefowa - tel. do p. Bernarda 695 233 299, mail: [email protected]
Pokrycie wykonane z dachówki ceramicznej Brass Rubin 13V
Wykonanie dachu również w moich wpisach w/w blogu - zero zastrzeżeń.

Rom-Kon
14-12-2017, 22:40
Bardzo dziękuję Panie Inwestorze za miłe słowo.

Bepo
23-12-2017, 09:30
Mamy za sobą pół roku ciężkiej pracy związanej z budową naszego domu, więc z czystym sumieniem mogę polecić kilka ekip. :)

C.S. BUD Sławomir Cichocki z Długiej Szlacheckiej - super majster, super ekipa, bardzo sprawnie murowali, doradzali, co można by poprawić, nie wystraszyli się wody po kostki na działce, tylko wykombinowali razem z kierbudem płytę pod ławami fundamentowymi. Do tego pan Sławek sprawnie i solidnie zespawał nam więźbę stalową, na której potem oparła się konstrukcja drewniana.

Dach-Pol z Kobiernego pod Mińskiem Maz. - braliśmy u nich dach(więźba + pokrycie), okna i drzwi wejściowe. Towar super jakości, cierpliwie znosili nasze marudzenia :) Jedynym etapem, do którego mamy drobne zastrzeżenia to więźba- panowie dłuuugo ją robili, a jak wróciliśmy z wakacji, to okazało się, że jest tylko zbita, a nie skręcona. Po kilku telefonach męża na budowie pojawił się szef ekipy cieślów i raz dwa więźbę skręcił. Samo pokrycie dachowe dekarze(inna ekipa, którą szczerze polecam) położyli dość szybko, z płaskiej blachy zrobili śliczne obróbki, dzięki którym dach wygląda elegancko. Obawiałam się, że obrobiony blachą komin będzie brzydki, a jest super! Mimo małego minusa związanego z cieślami Dach-Pol oceniam na 5-, bo zarówno dach, jak i okna wyglądają świetnie. A wyzwanie mieli nie małe, bo nasze największe okno ma 5m wysokości i 3m szerokości. :)

Jak znajdę namiary na elektryka i na pana, który robił nam zasypki i przywoził gruz, to także tutaj napiszę. Elektrycy całą instalację zrobili jak od linijki, wszystko jest w podłodze, więc nie muszę się bać, że jak zawieszę półkę, to wbiję się w kabel. Pan Leon od zasypek i wykopów z kolei zrobił nam solidny podjazd, podpowiedział, co musimy zrobić, aby się nie osypywał na naszej gliniasto-bagnistej działce i dzięki niemu nie mamy problemu z wjechaniem na działkę autem, a w okolicy nie jest to takie oczywiste. ;)

Abrox
23-12-2017, 12:49
Moi drodzy,

Czytam forum od kilku lat, ale nigdy nic tu jeszcze nie pisałam. Gdy kupiliśmy dom do wykończenia, sama szukałam kontaktów do polecanych wykonawców.
Wiem, że to mój pierwszy wpis i od razu polecanie wykonawców, ale nie jestem z tych, co prowadzą dziennik budowy i robią po kilka wpisów dziennie.
Po prostu uznałam, że warto polecać ludzi, z którymi z przyjemnością się współpracuje.
Z resztą niektórzy z nich są tu wielokrotnie polecani przez innych.

1. Architekt wnętrz - p. Roland Stańczyk (www.rsstudio.pl) - wspaniały człowiek, który zaprojektował piękne wnętrza naszego domu
2. Wykonawca niemalże wszystkich prac wykończeniowych, p. Krzysztof Burek (tel. 501 014 841) - On i jego super ekipa najpierw zrobili niezłą rozpierduchę (wyburzenia, przeróbki wszelkich instalacji, wymiana niektórych okien, zabudowa poddasza, itp.), a później elegancko wszystko wykończyli od A do Z. Szybko i sprawnie. Bardzo dobra ekipa!
3. Stolarz meblowy - p. Robert Bigda (tel. 660 714 484) - wykonał nam wiele różnych zabudów - wysoki poziom usług.
4. Spec od zabezpieczeń ZBYCH - p. Sławek Trojak (tel. 502 255 017) - perfekcyjne wykonanie alarmu, kamer, automatyki domowej, systemu multiroom, internetu, anten. itp. a do tego nasz multi-doradca w wielu sprawach.

robertwojciechowski
22-01-2018, 10:44
elektryka mogę polecić Roberta Jawrycha z Legionowa, wprawdzie nie kładł mi całej elektryki ale poprawki zrobił solidnie. Kompletnie tego samego nie mogę napisać o słynnej ekipie forumowej od zabudów i GK -Misiaczkach.

Nefer
24-01-2018, 19:24
Fajnie zobaczyć po tylu latach tyle znanych Twarzy Dobrych Fachowców :)

Airen
29-01-2018, 13:47
Poszukuję ekipy do wykonania tynków gipsowych w okolicach Legionowa, na wiosnę. Polećcie proszę kogoś solidnego. Do tej pory najlepiej wypadł Budsystem ROBERT SEROCZYŃSKI z Marek, ale nie wiem nic o jakości ich pracy.

Z mojej strony mogę polecić do tej pory:

-adaptacja projektu i formalności w starostwie

Teresa Projektowanie Nadzory Teresa Łaciak
Wierzbowa 10, 05-126 Kąty Węgierskie

- SSO

Usługi Budowlane Kormex Marek Krupiński
ul. Zacisze 43, 05-124 Janówek Pierwszy

(solidny i słowny, zna się na fachu, aczkolwiek trzeba pilnować dokładności i trochę maruda ;) )

-okna - Aprel

-hurtownie ABUD i Minox

Wyclef
01-02-2018, 22:23
Dzień dobry,

szukam generalnego wykonawcy do realizacji inwestycji na terenie Warszawy. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś aktualne doświadczenia?
Pozdrawiam

Piotr

Marcin55
04-02-2018, 22:01
Witam,

Podaje kolejnych dwóch sprawdzonych wykonawców, którzy wykonywali prace na mojej budowie w Warszawie w Wawrze.

1. Hydraulik - Szymon, tel. 573-177-587 wykonywał hydraulikę od poziomu 0 do dalszych etapów, zarówno u mnie na budowie jak i u sąsiada. Pełen zakres, 100% podłogówka, kotłownia, Wod-kan, piony.


Pozdrawiam
Marcin

maseka
08-02-2018, 18:12
Witam,
forum "podczytuję" już od ponad 2 lat. Po ponad rocznym oczekiwaniu na odstępstwo mam PNB :) i teraz szukam rzetelnej ekipy do budowy SSO malutkiego domu, a dokładniej jest to rozbudowa z przebudową, ponieważ postanowiliśmy z synem ocalić od zapomnienia nasze letnie wakacje i nasz domek (na razie letni a potem docelowy) jest rozbudową i przebudową domku typu Brda. Budowa w okolicach Wyszkowa. Jakby ktoś był uprzejmy wskazać jakiś wykonawców byłabym niezmiernie wdzięczna
pozdrawiam
Maseka

suzanita
13-02-2018, 09:27
Witajcie,

poszukuję sprawdzonej firmy brukarskiej do wykonania podjazdu, ścieżek, schodów, tarasu. Najlepiej kompleksowa usługa - projekt, materiał, robocizna.

Poludniowa strona Wawy , ktoś coś?

Maniek70
15-02-2018, 00:35
Szukając architekta sprawdź w czym on czuje się najlepiej. Czy ten styl jest zbieżny z tym czego szukasz. Nie ograniczaj się tylko do jednego biura. Sprawdź w bezpośredniej rozmowie co Ci oferują i za ile. Usługa zaprojektowania naszego planu domu w różnych miejscach kosztował od kilku do 60k zł za projekt.
Polecam "Kasprowicz i Zaremba Architekci" z Legionowa. Ale akurat odległość w przypadku dobrego biura nie ma aż tak dużego znaczenia. W sumie mieliśmy kilkanaście spotkań. Często po kilka godzin. Można to było ograniczyć ale... nie chcieliśmy bo często rozmowy wchodziły w zupełnie inne, ciekawe tematy.

Zdecydowanie mogę polecić wymienianą firmę architektoniczną "Kasprowicz i Zaremba Architekci" mającą biuro w Legionowie. Robię to z czystym sumieniem bo wykonali mi projekty już dwóch domów. Pierwszy w 2008 roku. Wybudowany już dawno i mieszkałem w nim z przyjemnością przez ponad 5 lat, więc z perspektywy tak długiego czasu użytkowania mogę już obiektywnie ocenić. Była mała przeróbka dachu wykonana już przez wykonawcę, ale poza tym nie znalazłem żadnych mankamentów.

Drugi dom właśnie kończę po ponad 1,5 rocznej batalii na trudnym rynku - "rynku wykonawcy". Ten dom też projektowała ta sama pracownia i nie mam w zasadzie zastrzeżeń.

Napisałem "batalii" bo jestem dosyć świadomym inwestorem a do tego bardzo wymagającym. Wymagającym, aby pion był pionem a poziom poziomem...
Godz. 12.00 była godz. 12.00. A wtorek- wtorkiem w umówionym tygodniu a nie tydzień lud dwa miesiące później.Wielokrotnie to zbyt duże wymaganie dla "świata budowlanego". Ale to temat do innego wątku.

Moja rada płynąca z życzliwości i doświadczeń - godziny poświęcone na określenie oczekiwań i zaprojektowanie domu "pod swoje oczekiwania" są niezmiernie ważne i dobry projekt to niezwykle istotny pierwszy krok w budowaniu. Pozwala oszczędzić potem wiele nerwów i pieniędzy.

Pozdrawiam
M.

Maniek70
15-02-2018, 02:11
W ramach rewanżu za uzyskane tutaj kontakty i namiary niektóre przydatne inne bezwartościowe, ale życie to zweryfikowało - napiszę kilka zdań...
... tak z perspektywy prawie skończonego już drugiego domu i tego co zaobserwowałem w temacie wykonawców:

Główny problem aktualnie to nadmierny popyt a mało wykwalifikowanych pracowników - wykonawcy, nawet ci dobrzy lawirują między zleceniami, żeby je jakoś ogarnąć. Odchodzą im ludzie, czasami z dnia na dzień... Terminy się sypią, ilość prac się zwiększa a niedoszacowanie czasu powoduje, że w połowie jednej roboty już są opóźnieni na dwie kolejne...

Najlepsi wykonawcy jakich miałem to tacy, gdzie szef/właściciel firmy pracuje razem z nimi. Wtedy jest motywacja, właściwy nadzór.

Warto czekać na sprawdzonego wykonawcę nawet jeśli ma opóźnienie, bo robienie na szybko ekipą "z łapanki" skutkuje często tym, że robimy dwa razy i dodatkowo tracimy materiał... Przerabiałem to przy elewacji, gdzie po kilku miesięcznej obsuwie kilku ekip zdecydowałem: kto pierwszy rozstawi rusztowanie ten robi...
Oczywiście ekipa, która pierwsza rozstawiła rusztowanie też była z polecenia. Skutek : dwie ściany elewacji tynk do zerwania, skuwanie piaskowca, itp. Finalnie 2 miesiące potem poprawianie i od nowa robiła ekipa, na którą już nie zaczekałem wystarczająco, bo bałem się, że jako kolejni się spóźnią lub w ogóle nie zjawią...

Ale nie należy też ulegać mitom i wierzyć rekomendacjom bezgranicznie. Rekomendacja jest tyle warta ile rekomendujący. Nie każdy ma te same wymagania....

Na zakończenie moje spostrzeżenia odnośnie niektórych forumowych wykonawców - mam perspektywę 10 letnią, teraz (2016-2017), bo niektórych pamiętam lub znam jeszcze z poprzedniego budowania (2008-2010) :

Alarm - Zbych czyli Delta - współpraca przy domu nr 1 i potem serwisowanie systemu alarmowego: pełen profesjonalizm, wart wydanych pieniędzy. Nie udało mi się z nim skontaktować przy drugim domu i dzięki temu poznałem innego polecanego tutaj specjalistę - P. Roberta Pieprzyckiego (arm.pl), który jest także absolutnie profesjonalistą w swym fachu, a przy tym bardzo sympatycznym i bezproblemowym fachowcem. Ogarnął system alarmowy w aktualnym domu. Super.

Tynki cementowo- wapienne - P. Bogdan Gąsior. Namiary na tym forum da się odnaleźć...Ręcznie robione, rzucane z patelni...:) Super wykonanie, bezproblemowa współpraca. Było duże opóźnienie w realizacji, ale z przyczyn losowych, więc trudno mieć o to żal. Natomiast WARTO było czekać tynki super wykonane. Co więcej wiedząc, że mam problem z "wylewkami" bo zmieniłem z anhydrytu na tradycyjne Pan Bogdan ściągnął ekipę, która to ogarnęła naprawdę bardzo dobrze. Opóźnili się co prawda z wejściem do mnie dwa dni, bo były ulewy na koniec czerwca a ja miałem zaplanowany urlop z córką, więc zostawiłem im klucze i wyjechałem... Posadzki nie dosyć, że pięknie zrobione, to Pan Bogdan przyjeżdżał pielęgnować te wylewki, bo wiedział, że nie mogę wrócić z urlopu. Cuda się jednak zdarzają... :) Wielkie dzięki.

Elewacja - Opluwany tutaj w wielu postach figter1983 czy jakoś tak - czyli Pan Bartek. Uczciwie przyznam, że też miałem umowę z Astrobudem na wykonanie elewacji w czerwcu 2017, która nie została zrealizowana. Nie wnikam dlaczego Pan Andrzej zniknął i zostawił mnie i pewnie wielu innych na lodzie. Ale fakty są takie, że Pan Bartek zrobił wszystko co było możliwe, aby temat naprawić.
Najpierw ekipa zastępcza (Sebastian), która podjęła się wykonania dostała rozszerzenie zakresu prac na Saskiej Kępie i wypięła się do mnie dupą... Nie nazwę tego inaczej jak ktoś jak smarkacz najpierw zwodzi przez miesiąc a na koniec nie ma odwagi podnieść słuchawki telefonu i powiedzieć, że nie wykona zlecenia... - Tak to o Panu Panie Sebastianie. Mam nadzieję, że ambasada wyszła pięknie....:)
Na koniec Pan Bartek (fighter) aby ratować twarz i sytuację wykopał spod ziemi ekipę "zamienną" Pan Wojtek i P. Mariusz. Przyznaję byłem odrobinę sceptyczny, ale stanęli na wysokości zadania i również nie zrujnowali mnie cenowo.
I wcale Pan Bartek nie płakał, że zamiast Caparola zrobili tynki Weber, bo poprawiali część po opisanej już ekipie "z polecenia", która narobiła totalnej partaniny. Tak więc jak widać nie zawsze jest tylko czarne lub białe... Poza tym, trudno mieć żal, że ktoś prowadzący hurtownię budowlaną ma model biznesowy oparty o ekipy, które zaopatruje w sprzedawany materiał. Dopóki to funkcjonuje na właściwym poziomie to czemu nie?... Nikt raczej nie pracuje za darmo.

Dach płaski - Barel Management z południa Polski - nie było nadmiernie tanio, ale za to terminowo, szybko, sprawnie i jak dotąd nic nie cieknie...:) Dach z EPDM w jednym kawałku, dużo styropianu ze spadkami. Doskonała komunikacja z kierownictwem, zgrana i miła ekipa wykonująca.
Słabym punktem był tylko lokalnie wykorzystany do zrobienia obróbek Pan dekarz z Warszawy, ale poprawki zrobione bez słowa dyskusji przez ściągniętego ze Śląska firmowego dekarza z BM naprawiły usterki. Dobra robota.

Rekuperacja - Wieloch Wojciech firma Wojwent - profesjonalista, zaangażowany, pomocny. Zna się na robocie i pracuje ze swoimi ekipami lub jeśłi wysyła chłopaków samych to takich, którzy mają pojęcie. Jeśli pojawią się usterki lub błędy w montażu co czasem się zdarza - nie dyskutuje z inwestorem tylko poprawia bez zwłoki. Szacunek.

Stan surowy - Bed Bud Pan Staszek i ekipa - solidni wykonawcy z południa, znają się na robocie. Nie budują błyskawicznie, ale za to dokładnie. Dom z Ytonga zbudowali bez zarzutu, równo co przy stanach surowych się rzadko zdarza bo przeważnie inwestor słyszy: ściany wewn. to tynkarz Panu wyrówna, a zewnętrzne to pan się nie martwi, styropian zakryje...
U mnie była ściana jednowarstwowa, więc styropian nic nie przykrywał... Ale Pan Staszek z ekipą zbudowali mega dokładnie zarówno ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne... Dziękuję.

Okna - Oknoplus - Pani Danuta firma Protect Warszawa ul. Popularna - ładne i dobre okna w sensownej cenie. Żadnych trików jakie stosują niektóre inne firmy, typu szyby o gorszej przejrzystości, mieszanie współczynnikami szyba/całe okno,rabaty stopniowane, etc. Planowo i bezproblemowo.
Montażysta P. Krzysztof to ogromny atut super dokładny i profesjonalny ciepły montaż + ciepłe parapety. Również ciepły montaż drzwi wejściowych kompozytowych Vikking (Termoskot) - perfekcyjnie.

A wiem z autopsji, że najlepsze okna można schrzanić słabą ekipą montażową o czym się przekonałem przy pierwszym domu - okna Schuco od forumowego Jareko.

Ogrodzenie - wykonanie na wymiar: brama wjazdowa, furtki, słupki, panele - Pan Krzysztof - WAWMAR - Warszawa Wilanów ul. Rosy - sprawnie i fachowo.
Drobne usterki jakie się zdarzają, usuwane niezwłocznie. Ekipa montażowa - P. Adam z kolegą - dokładnie, sprawnie i z zaangażowaniem. Miałem wyrzuty sumienia, że pomimo sporego mrozu nie odwołali umówionego montażu. Wszystko równo i z rozumnym użyciem niwelatora. Dziękuję.

Nie podaję numerów kontaktowych - kto będzie zainteresowany to sobie wygoogluje, lub znajdzie we wcześniejszych postach.

Na zakończenie darmowa porada dla budujących: NIC NIE ZASTĄPI ZAANGAŻOWANIA I OBECNOŚCI NA BUDOWIE INWESTORA, KTÓRY CZUJNYM OKIEM SPRAWDZI A SWOJĄ OSOBĄ ZMOTYWUJE WYKONAWCÓW DO DOKŁADNOŚCI... :)

PS Mam opinię bardzo wymagającego inwestora...:) Tynkarze podczas "castingu" i nie tylko oni - wymiękali jak widzieli, że wyjmuję dwumetrową poziomnicę (łatę) i nie waham się jej użyć...

.:Paco:.
03-03-2018, 18:06
Witam

Szukam firmy do zaluzji fasadowych - ktoś cos może ma jakas firme z mazowieckiego, lubelskiego, lodzkiego - tzn gdziekolwiek co zamontuje pod Warszawa:)

Pozdrawiam

finlandia
03-03-2018, 19:06
Witam

Szukam firmy do zaluzji fasadowych - ktoś cos może ma jakas firme z mazowieckiego, lubelskiego, lodzkiego - tzn gdziekolwiek co zamontuje pod Warszawa:)

Pozdrawiam

Okno Haus z Raszyna (biuro prowadzi Jareko). Na pewno mają duże doświadczenie w żaluzjach.

.:Paco:.
03-03-2018, 20:02
Okno Haus z Raszyna (biuro prowadzi Jareko). Na pewno mają duże doświadczenie w żaluzjach.

Nie kwestionuje wiedzy i umiejętności jareko ale niestety Awilux (=oknohaus) ma na wiele rzeczy ceny z kosmosu bo są nastawieni na rynki zachodnie dlatego szukam dalej....

suzanita
04-03-2018, 19:12
Poniżej kolejna rekomendacja:


VADIOL - glazura, no cóż, miał co u nas robić... :cool: 200m2 podłóg, 3 łazienki kompleksowo, pralnia, kotłownia, przeróbki instalacji itp. Generalnie po wyjściu Vadiola możemy się wprowadzać ;) Ocena maksymalna !

Generalnie podejmując współpracę z Vadiolem można skupić się jedynie na wyborze płytek czy sprzętów/wyposażenia łazienek - resztą nie musimy się przejmować bo wiadomo, ze będzie wykonane na najwyższym poziomie. Wszystko przemyślane, na bieżąco konsultowane, wyliczone, sprawdzone, żeby nie było niespodzianek, szanowanie materiału. Przeróbki? Nie ma najmniejszego problemu! Vadiol chyba nie zna sformułowania "nie da się" :cool:

gosiasad
04-03-2018, 21:32
Poszukuję dobrego hydraulika do skończenia i poprawek, które wyszły w trakcie pierwszego roku grzania (całość - ogrzewanie podłogowe).
Mignął mi namiar na polecanych wcześniej hydraulików i oczywiście jak potrzebuję to nie mogę znaleźć.

suzanita
05-03-2018, 09:07
Ma-Box Michał Jurczak

Rom-Kon
12-03-2018, 09:05
Bardzo dziękuję za miłe słowo Pani Inwestor!

strix
12-03-2018, 20:16
Poszukuję dobrego hydraulika.

Jak powyżej równiez niezmiennie polecam do ogrzewania i hydrauliki p. Michała Jurczaka - Ma-box z Jaktorowa www.ma-box.pl . Również do rekuperacji na systemach Zehnder + jeśli trzeba od razu zrobią system odkurzacza centralnego przy jednym kuciu pod rury CO. Dobieranie rozwiązań poparte wiedzą, kompleksowe wykonanie, tylko dobre materiały (warto patrzeć na wyceny i szczegóły - inni wyceniają ostatniio bazując na chińskim chłamie - stąd różnice w cenach - pójdzie pod podłogę, klient zapłaci 5 lat napewno wytrzyma...) Tu mamy ofertę na częściach KAN itp najlepszych producentów.
Kultura pracy i robota. np. Dziury przelotowe w stropie robione specjalnymi wiertnicami a nie wywalanie dziur młotem udarowym w stropie, odpowiednie narzędzia zaciskowe zgodne z technologią a nie jakieś patenty na sznurek - takie różne szczegóły, ale to powoduje, że cały obraz naprawdę zupełnie inny u innych wykonawców.

pozdro
strix

martom85
13-03-2018, 21:04
Dzień dobry do remontu kuchni poszukuję:
1. Wykonawcy mebli na wymiar,
2. Wykonawcy blatów granitowych
3. Elektryka\montażysty

Z góry dziękuję za polecenia.
Pozdrawiam
Marcin

vadiol
14-03-2018, 07:28
Drodzy czytelnicy,

Jest to mój pierwszy post na forum, zbierałem się do napisania tego jakieś 2 lata. Może i dobrze, bo z merytorycznego punktu widzenia jest to najwłaściwszy moment do wyrażenia swoich rekomendacji na białej liście. Chciałbym państwu zaprezentować doskonały skład budowlańców, który z pewnością poprowadzi Waszą budowę do pomyślnego końca. Na tej liście są osoby/firmy, które mogę w 100% polecić, jak ktoś był poprostu OK to go pominąłęm lub dopisałem jakiś komentarz.

Łazienki, gres, glazura, ogólnie płytki - Robert Vadiol 664 837 837

Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić wykonane prace to zapraszam do kontaktu. Tel do mnie 516597757.



Grzegorz Nowak, Warszawa - Białołęka.

Dziękuję bardzo.

autorus
14-03-2018, 07:39
Mogę tylko potwierdzić:)

Owczar
16-03-2018, 10:27
Witam,

Czy ktoś może polecić montera gruntowych pomp ciepła? Szukam kogoś kto rzetelnie podejdzie do tematu, a nie zedrze jak za zboże. Rozjazd cenowy w tej branży jest ogromny. Dostałem wycenę na montaż pompy ecopower wyższy niż na montaż Nibe...

vadiol
19-03-2018, 06:50
Poniżej kolejne dwie rekomendacje, dobrze znanych tu fachowców:

ROM-KON - zakres prac obejmował kompleksowe wykonanie i wykończenie sufitów podwieszanych + docieplenie garażu i dachu nad klatką schodową. Ocena maksymalna !

Z tego etapu prac byliśmy tak zadowoleni, że kontynuujemy współpracę z wykończeniem ścian ( przygotowanie pod malowanie i malowanie ), montaż parapetów + kilka innych wykończeniowych tematów.
Aktualnie in progress więc ocena tego etapu za jakiś czas :p


VADIOL - glazura, no cóż, miał co u nas robić... :cool: 200m2 podłóg, 3 łazienki kompleksowo, pralnia, kotłownia, przeróbki instalacji itp. Generalnie po wyjściu Vadiola możemy się wprowadzać ;) Ocena maksymalna !

Generalnie podejmując współpracę z Vadiolem można skupić się jedynie na wyborze płytek czy sprzętów/wyposażenia łazienek - resztą nie musimy się przejmować bo wiadomo, ze będzie wykonane na najwyższym poziomie. Wszystko przemyślane, na bieżąco konsultowane, wyliczone, sprawdzone, żeby nie było niespodzianek, szanowanie materiału. Przeróbki? Nie ma najmniejszego problemu! Vadiol chyba nie zna sformułowania "nie da się" :cool:

Powyższych dwóch wykonawców łączy wspólny mianownik - ogromna wiedza, dbałość o każdy szczegół, dokładność, zaangażowanie, otwartość na wszelkie zmiany czy przeróbki, fachowe doradztwo, uczciwość i przemiła atmosfera współpracy! Naprawdę warto czasem poczekać na tej klasy specjalistów.
Bardzo dziękuję

thoreg
23-03-2018, 09:48
Witam,

Czy ktoś może polecić montera gruntowych pomp ciepła? Szukam kogoś kto rzetelnie podejdzie do tematu, a nie zedrze jak za zboże. Rozjazd cenowy w tej branży jest ogromny. Dostałem wycenę na montaż pompy ecopower wyższy niż na montaż Nibe...

U mnie robił jasiek. Pompa Ecopower. Jestem zadowolony.

Owczar
23-03-2018, 10:12
Dzięki za info. Wykonuje też pionowe kolektory?

thoreg
23-03-2018, 10:16
Nie, tylko poziome.

Owczar
23-03-2018, 10:34
Szkoda, u mnie za mała działka na poziomy. Ale dzięki za info!

Markowy_lawendowy
05-04-2018, 20:37
Witam forumowiczów.

Pierwszy post. Budowa drugiego domu ale z dala od pierwszego. Dla mnie to nowy rynek wykonawców, czyli wszystko od początku.

Chcę rozpocząć jesienią tego roku.
Poszukuję sprawdzonych ekipy/ekip do:

- płyty fundamentowej
- SSO

Lokalizacja: MARKI

gosiasad
06-04-2018, 19:13
Jesienią, tego roku ??????
Nie będzie łatwo. Niemniej polecam:
SSO - Mirek Gencel

Rajmund26
16-04-2018, 10:59
#elektryk
Polecam elektryka:
Usługi Elektryczne Jarosław Subdysiak
tel.: 513-236-461

Namiar na niego dostałem przypadkowo, ponieważ "mój" elektryk mnie wystawił. Bardzo konkretny, rzeczowy i co najważniejsze słowny. Cała elektryka w domu 200m2 zrealizowana w 2 dni. Wszystko równo i na koniec czysto. Oczywiście potrafił doradzić konkretne rozwiązania. Realizuje zlecenia praktycznie tylko z polecenia.

Slawko123
16-04-2018, 11:30
.............Cała elektryka w domu 200m2 zrealizowana w 2 dni. Wszystko równo i na koniec czysto. ...............nie wierze, chyba, ze to 3gniazdka na krzyż z 2 punktami świetlnymi.

Rajmund26
16-04-2018, 11:38
Też nie wierzyłem jak mówili, że tyle zajmie. Byłem bardzo sceptycznie nastawiony inaczej bym ich tu nie wpisywał. Raczej byłem gotowy wpisać ich na czarną listę. Bardzo duże zaskoczenie.

220 punktów. gniazdko/oświetlenie/LAN - tablica/przyłącze
6 ludzi to robiło od 7 rano. Drugiego dnia zakończyli o 21....
Jutro będę na budowie to porobię parę zdjęć.

autorus
16-04-2018, 14:34
Chciałbym jeszcze pochwalić firmę Peiter Automatic która montowała mi napęd do bramy.
Pełen profesjonalizm. Wyszło lepiej niż myślałem a to rzadkość.
Trochę się przy nich wynudziłem, bo jak coś wymyśliłem to oni zrobili już lepiej.
Nic się nie da poradzić, już tacy są :)

http://www.timtur.com.pl/budowa/2018/30.jpg

WiktorB
17-04-2018, 13:09
Czy ma ktoś namiar na dobrego architekta do planu przebudowy domu z zachodniego mazowieckiego?

RAPczyn
19-04-2018, 07:56
Czy ma ktoś namiar na dobrego architekta do planu przebudowy domu z zachodniego mazowieckiego?

Co prawda trochę dalej na zachód ale ja współpracuję z Pracownią Proporcji arch. Adam Dudko i polecam.

ratagnar
26-04-2018, 15:08
Witam,
moze ktos polecic jakiegos speca od wentylacji i ogrzewania ?
W budynku jest trochę pogmatwana instalacja.
Interesuje mnie ktoś kto udzieliłby konsultacji w sprawie doboru grzejników, wentylacji, oraz sprawdził stan instalacji grzewczej.
Pozdrawiam

.:Paco:.
26-04-2018, 21:07
Czesc
A ja szukam ekipy do wybudowania ogrodzenia - poki co tyl i boki. Ogrodzenie panelowe z podmurowka lana bo teren nierówny....Jak macie jakies ekipy to czekam:)

szymku
30-04-2018, 11:49
Pierwszy post na zakończenie budowy pierwszego domu na południowych rubieżach Warszawy, za Powsinem. Trwało to 1,5 roku i przebiegło w zasadzie bezboleśnie (choć wysiłek znaczny), a to w znacznej mierze dzięki temu wątkowi, skąd wziąłem namiary na większość wykonawców.
Dlatego też chciałbym zamieści poniżej moje rekomendacje:

- geodeta - Arkadiusz Skrojny 506 648 957 - krótko zwięźle i bezproblemowo

- prace ziemne, piach, kruszywo, koparka - Andrzej Bukat 603 645 124 - dobry kontakt, dobre ceny, szybkie terminy i pomoc w sytuacjach awaryjnych

- beton - Budokrusz Mysiadło - beton brałem od nich 3 razy (ławy, ściany fundamentowe, chudziak) - mają stale młyn i rożnie z terminami, ale dają 8% VAT i beton naprawdę dobrej jakości . Na strop wziąłem od konkurencji i nie ma porównania - chudziak z Budokrusz robił lepsze wrażenie niż rzekomy B25, który mam na stropie.

- stan surowy plus konstrukcja dachu, deskowanie i papowanie, izolacja pozioma chudziaka - polecany tutaj Stanisław Komoń z ekipą - 606 555 756 - chyba najlepsza ekipa jaką miałem na budowie, duże doświadczenie, dobre tempo no i przede wszystkim myślą jak budują. Projekt miałem adaptowany z Archona, "trochę" niedopracowany. Jak był problem to dostawałem telefon od p. Staszka, czy chcę mieś 35 cm schodek na balkon, albo czy korytarz na piętrze szerokości 90 cm to nie za mało itp. Takich sytuacji było dziesiątki i zawsze dowiadywałem się na czym polega problem, jak temu zaradzić, tak bym mógł (czasami z kierbudem) podjąć decyzję co dalej.Co do konstrukcji dachu to dekarz chwalił, mówił że praktycznie nie musi korygować płaszczyzn na łatach i rzadko taki dach się trafia. Do tego nie piją, nie przeklinają, no i po prostu zwyczajnie bardzo mili ludzie.

- hydraulika, przyłącza wod kan, gaz, piec z instalacją, ogrzewanie podłogowe i kaloryfery - Robert Knyziak 501 159 152 - znakomity fachowiec, wszystkie roboty wykonane terminowo a część (na prośbę inwestora) nawet przed terminem. Konkretnie i na temat.

- elektryka, instalacja sieciowa, alarmowa, pogodowa, domofon etc tablica rozdzielcza - Pan Krzysztof 601 377 069 - duża wiedza, odporność na zachcianki inwestora i szybkie tempo i fachowe doradztwo. Sama zaś instalacja równiutko, pod linijkę, narożniki popodkuwane, wszystko zabezpieczone, tablica szczegółowo opisana.

- tynki cementowo wapienne - Jan Majewski - 606 977 872 - tynki wyszły świetnie i żadnego "naciagania" metrów i naprawdę polecam.

- wylewki miksokret – Patryk Zwierz –503907488 – w 12 godzin ogarnęli 210 m wylewek na 2 piętrach, które wyszły idealnie równe i mocne. Czego więcej chcieć?

- dekarz Krzysztof Pietrzyk 506 065 302 - cała ekipa liczy chyba 7 osób i tempo w jakim prowadzą prace jest naprawdę imponujące. To trzeba zobaczyć jak podjeżdża samochód, wyrastają drabiny i każdy członek ekipy, praktycznie niezależnie od innych (no dobra - czasami w parze) robi co do niego należy, bez żadnego naradzania, dumania, bez słowa i to w jakimś olimpijskim tempie. Pełna profeska.

- rekuperacja Tomasz Brzeczkowski 603 095 687 - początkowo się wahałem, bo Pan Tomasz ma sporo przeciwników na różnych forach, Niemniej temat rekuperacji zna doskonale, potrafi doradzić, wyjaśnić, podpowiedzieć i oferuje rozsądne ceny. Oczywiście wywołałem zgorszenie jak oznajmiłem, ze montuje piec gazowy zamiast ogrzewania elektrycznego, ale jak już ustaliliśmy, że w tym temacie mnie nie przekona to o reszcie mogę się wypowiadać w samych superlatywach

- montaż rekuperatora i kanałów wentylacji- pan Krzysztof - 660 425 953 - szybko dobrze i z głową wykonana usługa.

- ocieplenie elewacji i tynki zewnętrzne - pan Krzysztof z ekipą 607 442 905 - tytani pracy, elewacja wykonana dokładnie i bardzo estetycznie i w rozsądnych pieniądzach. Pan Krzysztof po zrobieniu jednej pracy był rozchwytywany w całej okolicy, co o czymś świadczy.

- regipsy i docieplenie poddasza - pan Krystian 530 114 596 - mimo młodego wieku, bardzo duża wiedza i naprawdę wysoka jakość prac oraz przywiązanie do szczegółów, zwracanie uwagi na ciągłość izolacji i ocieplenia, co w tej działce jest raczej ważne. Minusem było przesunięcie terminu zakończenia prac spowodowane częściowo czynnikami obiektywnymi (zlecone prace dodatkowe, warunki pogodowe) a częściowo chyba nietrafioną kalkulacją czasu wykonania - parę sufitów było do zabudowy na wysokości 6 metrów i zajęło to więcej czasu niż wykonawca przewidywał. Niemniej efekt końcowy b. dobry i polecić trzeba.

Schody - Pan Robert - 790 262 576 - schody w całości drewniane wyszły super. Estetyka, profesjonalizm, dokładność i jakość na najwyższym poziomie. Na moją prośbę udało sie również przyspieszyć termin realizacji, co również warto zaznaczyć.

Kuchnia - Pan Sylwester 609 771 505 - namiar od znajomych, u których wykonał już 2 kuchnie. Obie po paru latach mieszkania wyglądają jak nowe. Nasza też wyszła pięknie i ogólnie pełne zadowolenie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za niniejszy wątek. Bez niego budowa trwałaby 2 razy dłużej i pewnie kosztowała 5 razy tyle nerwów.
Liczę, że być może moja lista pomoże komuś w sprawnym budowaniu.

Jakby były jakieś pytania to jestem do dyspozycji.

--------------------------------------
Edit:
Zapomniałem polecić dostawcę okien PCV czyli Fabryka Okien Warka
W porównaniu do cen warszawskich dostałem ofertę o 8 tys. niższą na najlepszym profilu Schuco. Termin realizacji dotrzymany, pełna dyspozycyjność, montaż sprawny. Tu uwaga - w trakcie wstawiania okna tarasowego wysokiego na 6m, monter stwierdził, że jego zdaniem, mimo wstawionych profili stalowych i poszerzeń jest ono dosyć wiotkie. Sprzedawca jednak stanął na wysokości zadania i w porozumieniu z Schuco wykonał w ciągu 3 tygodni wzmocnienie stalowe, które po zamontowaniu do oprawy okiennej dodatkowo usztywniło okno. Oczywiście wzmocnienie jest zamaskowane profilem w kolorze okien i jako takie w żaden sposób nie wpływa na estetykę. Zatem mimo małego potknięcia sprzedawca zdał test z rękojmi i wywiązał się ze swoich obowiązków w 100%. Godny polecenia.

ratagnar
02-05-2018, 12:51
Ktoś może polecić jakiegoś dobrego w miarę taniego glazurnika (oczywiście rozumiem że jakość się ceni, po prostu bez cen z kosmosu) wykonującego zlecenia na terenie Warszawy ?
Vadiol i Wingerman niestety odpadają ze względu na brak wolnych terminów.

agb
04-05-2018, 10:29
Szukam firmy sprzedającej i montującej okna MS w mazowieckim. Możecie polecić kogoś?

finlandia
07-05-2018, 10:22
Szukam firmy sprzedającej i montującej okna MS w mazowieckim. Możecie polecić kogoś?
W Nadarzynie jest dość znany diler (nie pamiętam nazwy) a znam Patio w Wesołej na Trakcie Brzeskim. Kiedyś jeszcze Oculux na Białołęce. Firmy znam mniej lub bardziej, ale to nie znaczy że dam za nich głowę (to już musi być kwestia indywidualnego wyboru )

gosiasad
08-05-2018, 15:30
Ja o p. Komoniu mam całkowicie odmienne zdanie. Widać na każdej budowie jego zachowanie zmienia się o 180 stopni. Znalazłam jego ekipę na forum muratora. Wierzyłam, że budowa potoczy się bezproblemowo. Niestety, po przejściach z nimi na budowie, podchodzę do polecanych tu fachowców z perspektywy ograniczonego zaufania,

I słusznie ;)
My też niestety mieliśmy kilka wpadek

szymku
09-05-2018, 09:25
Ja o p. Komoniu mam całkowicie odmienne zdanie. Widać na każdej budowie jego zachowanie zmienia się o 180 stopni. Znalazłam jego ekipę na forum muratora. Wierzyłam, że budowa potoczy się bezproblemowo. Niestety, po przejściach z nimi na budowie, podchodzę do polecanych tu fachowców z perspektywy ograniczonego zaufania,

Ograniczone zaufanie jest podstawą. Jak mawiał bodajże Stalin - kontrola najwyższą formą zaufania :). Ja osobiście uważam się za upierdliwego inwestora. Zawsze miałem mnóstwo pytań, konkretnych oczekiwań i jak coś budziło moje wątpliwości to szybko je przekazywałem. I tak z każda ekipą po kolei.

A co konkretnie p. Staszek u Pani nawywijał?

Pytam, bo moja dobra opinia o nim wynika nie tylko z obserwacji własnych, ale też pokrywa się ze zdaniem kierownika budowy kontrolującego prace, wspomnianej ekipy dekarskiej, ale też tynkarzy (proste mury) i innych ekip, wchodzących później...

Halszka
10-05-2018, 13:52
Szymku, zgadza się - ekipa p. Komonia jest w porządku technicznie. Niestety, przynajmniej u mnie, mieli tendencje do zawalania terminów, odkładania ponownego przyjazdu na budowę ciągle na później, przez co moja budowa ciągnęła się miesiącami. Sąsiedzi w końcu zaczęli przychodzić do mnie z namiarami na swoje ekipy budowlane :-) Ostatecznie zdecydowałam, że budowę skończy ekipa p. Komonia, bo faktycznie - murarkę robią dobrze, więźbę też, a zmiana ekipy to nie taka prosta sprawa i wcale nie musiałaby wyjść mi na dobre. Jednak więźba robiona zimą, w opadach śniegu, a potem papowanie mokrych desek doprowadziło do tego, że wysychające deski pokurczyły się i porozrywały papę. Powstały duże dziury i trzeba to naprawić, a to dodatkowy koszt. który muszę teraz ponieść.
Szczerze, to z perspektywy czasu stanowczo stwierdzam, że budowa domu w obecnych czasach to droga przez mękę. Najlepsze ekipy mają terminy pozajmowane na parę lat do przodu, w większości składów budowlanych stoi ten sam materiał budowlany, chociaż producentów jest dużo więcej. Nie wiem, czemu właścicielom składów nie przychodzi do głowy postawić na współpracę z małymi, polskimi producentami naprawdę dobrych materiałów. Za dobrym drewnem na więźbę zjeździłam kilkadziesiąt km. Praktycznie do każdego składu musiałam jeździć po co innego, za każdy transport płacić osobno i na każdy osobno czekać na budowie. Wśród instalatorów też trafiają się ludzie z dziwnymi przekonaniami, którzy uważają np., że odpowietrzenie kanalizacji może kończyć się na nieużytkowym poddaszu, a szambo niepotrzebuje wywiewki. Jakby człowiek sam nie doczytał, że lepiej tak nie robić, to by na to poszedł.
Nasz system podatkowy dla prywatnych firm typu ekipy budowlane też nie działa na korzyść inwestorów. Wymusza na ekipach pracę przy wielu budowach jednicześnie - badziej dla zysku, niż ze względu na jakość sztuki budowlanej. Inwestorzy później odbijają to sobie podczas wykończeniówki, ale to już tylko kosmetyka. Podstawa to przemyślana budowa z solidnych materiałów, z zachowaniem przerw konstrukcyjnych, przy najlepszej pogodzie, a nie wbijanie się w tryby maszyny produkcyjnej. Tylko czy w naszej rzeczywistości to w ogóle możliwe?
Pozdrawiam wszystkich - forumowiczów i ekipy budowlane. Rozpisałam się i trochę mnie już nerwy przeszły. Nie dajmy się zwariować.

Bepo
10-05-2018, 18:31
Szukam firmy sprzedającej i montującej okna MS w mazowieckim. Możecie polecić kogoś?

Nie wiem, czy mają MS, bo braliśmy Dako, ale jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Dach-Polem z Kobiernego. https://dach-pol.pl/

PaRa
10-05-2018, 19:49
Szukam firmy sprzedającej i montującej okna MS w mazowieckim. Możecie polecić kogoś?

Jak szukałem okien to byłem w punkcie z oknami MS w Piasecznie na Dworcowej chyba, do transakcji nie doszło ale dobre wrażenie pozostało ( trzeba trafić na faceta / szefa ).

agb
10-05-2018, 20:15
Miałem tam właśnie wysłać. Dzięki. W Nadarzynie byłem i rozmowa też przyjemna i mają duży wybór. Tj. okna, drzwi, bramy i żaluzje i można na własne oczy zobaczyć.

.:Paco:.
10-05-2018, 20:26
Szymku, zgadza się - ekipa p. Komonia jest w porządku technicznie. Niestety, przynajmniej u mnie, mieli tendencje do zawalania terminów, odkładania ponownego przyjazdu na budowę ciągle na później, przez co moja budowa ciągnęła się miesiącami. Sąsiedzi w końcu zaczęli przychodzić do mnie z namiarami na swoje ekipy budowlane :-) Ostatecznie zdecydowałam, że budowę skończy ekipa p. Komonia, bo faktycznie - murarkę robią dobrze, więźbę też, a zmiana ekipy to nie taka prosta sprawa i wcale nie musiałaby wyjść mi na dobre. Jednak więźba robiona zimą, w opadach śniegu, a potem papowanie mokrych desek doprowadziło do tego, że wysychające deski pokurczyły się i porozrywały papę. Powstały duże dziury i trzeba to naprawić, a to dodatkowy koszt. który muszę teraz ponieść.
Szczerze, to z perspektywy czasu stanowczo stwierdzam, że budowa domu w obecnych czasach to droga przez mękę. Najlepsze ekipy mają terminy pozajmowane na parę lat do przodu, w większości składów budowlanych stoi ten sam materiał budowlany, chociaż producentów jest dużo więcej. Nie wiem, czemu właścicielom składów nie przychodzi do głowy postawić na współpracę z małymi, polskimi producentami naprawdę dobrych materiałów. Za dobrym drewnem na więźbę zjeździłam kilkadziesiąt km. Praktycznie do każdego składu musiałam jeździć po co innego, za każdy transport płacić osobno i na każdy osobno czekać na budowie. Wśród instalatorów też trafiają się ludzie z dziwnymi przekonaniami, którzy uważają np., że odpowietrzenie kanalizacji może kończyć się na nieużytkowym poddaszu, a szambo niepotrzebuje wywiewki. Jakby człowiek sam nie doczytał, że lepiej tak nie robić, to by na to poszedł.
Nasz system podatkowy dla prywatnych firm typu ekipy budowlane też nie działa na korzyść inwestorów. Wymusza na ekipach pracę przy wielu budowach jednicześnie - badziej dla zysku, niż ze względu na jakość sztuki budowlanej. Inwestorzy później odbijają to sobie podczas wykończeniówki, ale to już tylko kosmetyka. Podstawa to przemyślana budowa z solidnych materiałów, z zachowaniem przerw konstrukcyjnych, przy najlepszej pogodzie, a nie wbijanie się w tryby maszyny produkcyjnej. Tylko czy w naszej rzeczywistości to w ogóle możliwe?
Pozdrawiam wszystkich - forumowiczów i ekipy budowlane. Rozpisałam się i trochę mnie już nerwy przeszły. Nie dajmy się zwariować.

Mi tez p Staszek budowal dom a później u szymku. Z ekipami tak jest, ze terminy sa zmienne szczegolnie przy pracach na zewnątrz - zdarzają się zimy, ze można postawić caly dom albo i kompletnie nic nie zrobić. Ja polecam p. Staszka bo to dobry uczciwy człowiek, ma glowe na karku i naprawdę dobrze buduje...jak widzi bledy to dzwoni, wyjasnia robi tak aby było dobrze a nie się martwic czy cos później nie peknie albo się nie zgra i już kilku tutaj bardzo polecanych kierownikow budowy zna jego, ze nawet nie przyjezdzaja tylko prosza o zdjęcia. Z terminami tak ma obsuwy - sam miałem bo pogoda zawalila ale planując budowę trzeba do tego się przyzwyczaić na każdym etapie budowy a często jest tez tak, ze inwestorzy sami zmieniają albo cos dokladaja.

Jeśli ktoś szuka uczciwej i solidnej ekipy to p Staszek jest dobrym wyborem. Terminowo tez się stara ale jak ma obsuwy to musi niekiedy kilka budów na raz - tzn np. zalewa lawy na nowej budowie i jak schną to konczy scianki działowe na poprzedniej. Już kilku znajomym wybudowal domy i wszyscy zadowoleni:) Buduje wlasnie sąsiadowi a mi otwiera codziennie okna aby tynki schly:)

Każdy musi przejść przez swoje niemniej na tej liscie czesc polecanych powinno zmienić dzial na "Szara liste" albo "czarna" ale to już każdy sobie wyrobi zdanie.

pozdrawiam

Jarek Pe
13-05-2018, 19:20
Witam wszystkich,

Czy możecie polecić wykonawców do następujących prac:
- tynki cementowo-wapienne
- posadzki cementowe
- pokrycie dachu płaskiego z obróbką blacharską
- elewacja zewnętrzna wentylowana - płyty włókno-cement, oraz elementy drewniane lub drewno-podoben

Szukam firm solidnych, dotrzymujących terminów i w rozsądnej cenie,

Pozdrawiam,

Jarek Pe
13-05-2018, 19:55
Witaj _ZBYCH_

Czy możesz polecić wykonawcę do:
- tynki cementowo-wapienne
- posadzki cementowe
- pokrycie dachu płaskiego
- elewacja zewnętrzna wentylowana (płyta włókno-cement) i tradycyjna
- elewacja zewnętrzna drewniana lub drewno podobna

Z góry dzięki za pomoc

Placeks
17-05-2018, 14:55
Szanowni
Potrzebuję sprawdzoną ekipę zajmująca się pianowaniem poddasza a może i chudziaka na gruncie (to jescze w sferze decyzji)
Czy polecicie kogoś z Mazowsza ?

natka24
18-05-2018, 16:37
Czy ktos moze polecic jakiegos specjaliste do oceny stanu domu przed ew. Zakupem. Warszawa

element napływowy
26-05-2018, 01:16
3. Stolarz meblowy - p. Robert Bigda (tel. 660 714 484) - wykonał nam wiele różnych zabudów - wysoki poziom usług.


Przepraszam, ale mam zupełnie odmienne zdanie odnośnie "wysokiego" poziomu usług. W kuchni przy idealnie równych ścianach i kątach prostych mam brak spasowania między górą a dołem o niecały centymetr. I boli, jak się patrzy, że dół schodzi się ze ścianą, a góra już nie... bo tak się korpusy złożyły. W przypadku innego mebla też jest brak pionu, bo wylewka jest krzywo. Fakt, ale to można było dół mebla odpowiednio podciąć albo skorygować jakąś nóżką - tylko wtedy pracy jest więcej, a tak to ja zostaję z prostymi ścianami i meblami odchodzącymi od ściany... Do tego część decyzji podejmowanych bez uzgodnień z inwestorem i fatalny kalendarz tzn. terminy niedotrzymywane i prace przeciągane.

asc
30-05-2018, 11:22
witam serdecznie,

Czy mogę prosić o polecenie stolarza z okolic Warszawy, który mógłby zająć się przygotowaniem zestawu szaf i szafek do wykańczanego mieszkania?

Anulkaigucio
06-06-2018, 14:24
Witam,
Poszukuję sprawdzonej ekipy do budowy domu w okolicach Piaseczna. Jesienią chcielibyśmy wybudowac stan 0, tak żeby wiosną ruszyć już pełną parą.
Będziemy wdzięczni za namiary na kilka firm

martingg
06-06-2018, 14:34
ja planuje za rok-dwa zacząć i zbieram info od solidnych ekip nikt nie miał na ten rok terminu, każdy to minimum połowa przyszłego roku a "wychwalani" fachowcy to juz 2020, ale życze powodzenia ;)

martingg
14-06-2018, 08:38
https://www.facebook.com/fullbud.andrzej Fullbud ktoś może zna? jakieś opinie?

Rajmund26
25-06-2018, 06:42
TEKA czy ktoś się z nim kontaktował? nie odbiera telefonu

egon64
25-06-2018, 13:08
TEKA czy ktoś się z nim kontaktował? nie odbiera telefonu

Tak. Wykonywał u mnie posadzkę. Nie polecam.
- wylewka nie dotarta w wielu miejscach
- bardzo nierówna
- pod bramą garażową mam szparę ok. pół centymetra

Dziwię się, że takie osoby są na białej liście wykonawców.

g_s
28-06-2018, 11:47
Moi drodzy, czy bylibyście w stanie polecić dobrą ekipę do zrobienia elewacji (najlepiej taką, która robiła w niezbyt odległym terminie wstecz)?
Niestety z Ewbud kontakt jest fatalny - brak jakiejkolwiek wyceny od kwietnia pomimo obietnic, a w ostatnim czasie brak jakiegokolwiek kontaktu - odbierania tel/odpowiedzi na SMS.

kindas
30-06-2018, 10:53
Artur Sawicki, często polecany dekarz na tym forum, osoba tak niepoważna, że brak słów. Umówiliśmy się pół roku temu na zrobienie dachu, miesiąc temu dekarz zmienił termin z powodu opóźnień o miesiąc ... finalnie, miał rozpocząć pracę w poniedziałek, jest sobota a pan mówi, że nie wykona dachu bo są prace blacharskie a on nie ma czasu bo ma następne roboty. Pomimo tłumaczenia, że przecież termin uzgodniony, materiały zamówione i zapłacone przyjadą, pan tylko wspomniał, że przeprasza i że na pewno znajdziemy teraz innego dekarza. Tak złego "fachowca" dawno nie spotkałem, winna jest temu również ta biała lista, gdzie my inwestorzy zabiegamy o wykonawców z nadzieją, że będzie dobrze wykonane a oni wybierają jak im się podoba a jak nie zostawiają coraz częściej na lodzie, co widać nawet na powyższych postach... chyba czas na nową listę, bo ta jakoś się nie sprawdza....

Kamila.
30-06-2018, 13:08
Smutne jest to, o czym napisałeś, niestety. Dlatego moim zdaniem warto włączyć myślenie i na wszelkie posty patrzeć z przymrużeniem oka.
To że ktoś napisał że wykonawca X jest ok wcale nie oznacza że w dalszym ciagu tak jest :no:
Sami sparzyliśmy się na jednym z polecanych tu fachowców ale nie oznacza to także że wszyscy pozostali są do niczego.
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać a pózniej wyciągać wnioski.
;)

zbigor
30-06-2018, 13:20
To nie wina listy tylko sytuacji na rynku pracy. Nie ma chetnych do prac fizycznych a ci ktorzy są mogą zupełnie nie dbac o jakosc prac. Biala lista muratora?
Teraz to zaden rarytas. Mam kilku imho niezłych wykonawcow ktorzy u mnie pracowali i ktorzy prosili by NIE reklamowac ich prac i ich NIE polecać w internecie bo nie maja czasu na maile i telefony.
Kilku wykonawców z tego forum znacznie obniżyło loty bo nie mają "kim robić" Nie bede jednak pisal konkretow bo paradoks polega na tym ze nawet te obnizone loty powoduja zachwyt u moich znajomych na jakoscia wykonawstwa.
Co do dekarzy to rozmawialem z inwestorem ktoremu dekarze chcieli zejsc z dachu po tygodniu. Powiedzieli ze zostana o ile im podniesie stawke x2 bo ktos podjechal na budowe i chcial ich podkraść na swoja podbijajac cene. Inwestor doplacil bo co mial zrobic? Czekac nie wiadomo ile na innych dekarzy?
Nie ma kim robić a 500+ jeszcze pogorszyło sprawę. W zeszlym roku umowilem brukarza. Na wiosne dowiedzialem sie ze nie wejdzie do mnie bo nie ma ludzi. Ci ktorzych mial wola siedziec w domu i dorobic co jakis czas na czarno niz dostac u niego 5 tys na rękę.
U koparkowego od jesieni jest wolny etat i nie ma chetnych...

Kamila.
30-06-2018, 13:39
@Zbigor, inwestor o którym piszesz nie miał żadnej umowy? Ustaleń? Wyceny?
My dach już za chwileczkę, już za momencik :D będziemy robić z jednym z forumowych dekarzy ale nie wyobrażam sobie sytuacji w której za dach płacimy cenę z umowy x2.
Podobnie jak nie wyobrażam sobie płacenia za wszelkie fuszerki na budowie.
Nie stać nas na takie szaleństwo :no:

zbigor
30-06-2018, 13:58
Miał umowę, wycenę... i podpisane umowy przedwstępne na lokale. W dalszej perspektywie włoczenie sie po sądach z wykonawca ale tez z ludźmi ktorzy nie mogli by sie w terminie wprowadzić. Rozumiesz ze mial oględnie mówiąc nieciekawą sytuację?
X2 byla robocizna a nie caly dach co i tak znacznie podnioslo koszty.

Number One
30-06-2018, 14:25
Artur Sawicki, często polecany dekarz na tym forum, osoba tak niepoważna, że brak słów. Umówiliśmy się pół roku temu na zrobienie dachu, miesiąc temu dekarz zmienił termin z powodu opóźnień o miesiąc ... finalnie, miał rozpocząć pracę w poniedziałek, jest sobota a pan mówi, że nie wykona dachu bo są prace blacharskie a on nie ma czasu bo ma następne roboty. Pomimo tłumaczenia, że przecież termin uzgodniony, materiały zamówione i zapłacone przyjadą, pan tylko wspomniał, że przeprasza i że na pewno znajdziemy teraz innego dekarza. Tak złego "fachowca" dawno nie spotkałem, winna jest temu również ta biała lista, gdzie my inwestorzy zabiegamy o wykonawców z nadzieją, że będzie dobrze wykonane a oni wybierają jak im się podoba a jak nie zostawiają coraz częściej na lodzie, co widać nawet na powyższych postach... chyba czas na nową listę, bo ta jakoś się nie sprawdza....

Można zrozumieć Twoje rozgoryczenie, ale niestety takie mamy teraz czasy...
Może p. Sawicki był pełen szczerych chęci, ale co ma zrobić, jak ma rozpoczęte roboty i nagle zrywa mu się ekipa i nie ma kim robić?
Tak, jak napisał zbigor - nie ma ludzi do pracy i nie zanosi się, aby było lepiej :(
Teraz podpisując umowę z jakimkolwiek wykonawcą nie masz gwarancji, że robota zostanie wykonana w umówionym terminie.
Wybór szeroko polecanych wykonawców (szczególnie w branży budowlano-wykończeniowej) też nie gwarantuje jakości wykonania, bo z moich obserwacji wynika, że sam szef firmy bardzo rzadko pracuje fizycznie razem z ekipą. Przy braku ludzi do pracy wystarczy, że zmieni się jeden pracownik (właśnie ten dający jakość wykonania) i klapa :(
Niestety klienci dziś są na słabej pozycji - wykonawcy rządzą i biała czy czarna lista nie ma tu większego znaczenia, bo popyt zdecydowanie przewyższa podaż.

Number One
30-06-2018, 14:28
@Zbigor, inwestor o którym piszesz nie miał żadnej umowy? Ustaleń? Wyceny?
My dach już za chwileczkę, już za momencik :D będziemy robić z jednym z forumowych dekarzy ale nie wyobrażam sobie sytuacji w której za dach płacimy cenę z umowy x2.
Podobnie jak nie wyobrażam sobie płacenia za wszelkie fuszerki na budowie.
Nie stać nas na takie szaleństwo :no:

To módl się, żeby Ci się udało...
Dziś wybór wykonawców, to wielka loteria i żadna umowa nie gwarantuje, ani terminu, ani jakości wykonania prac.
Oczywiście jeśli masz dobrą umowę, możesz się sądzić, tylko co z tego?

Kamila.
30-06-2018, 18:49
To módl się, żeby Ci się udało...
Dziś wybór wykonawców, to wielka loteria i żadna umowa nie gwarantuje, ani terminu, ani jakości wykonania prac.
Oczywiście jeśli masz dobrą umowę, możesz się sądzić, tylko co z tego?
Nie omieszkam ;)

Co do drugiej części to niestety ale muszę się z Tobą zgodzić. Nas terminy nie gonią ale bardzo zależy nam na jakości.
I tu jest pies pogrzebany ;)

Wiesz, ja nie mam czasu ani chęci na włóczenie się po sądach, jestem raczej typem dla którego dane słowo jest święte. I tego się trzymam, z nadzieją na zakończenie budowy dokładnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy :)

gosiasad
01-07-2018, 17:54
Sytuacja na rynku jest tragiczna. Już mieszkamy ale do tych kilku prac jakie nam zostały faktycznie nie możemy znaleźć wykonawców albo rozgrzebują robotę bo są w kilku miejscach.
Co do p. Artura Sawickiego musiał być naprawdę poważny powód. Nas nigdy nie zawiódł. Powiem więcej wymieniał nam w tym roku dach w starym domu, robił wcześniej w nowym + inne drobne roboty. To jeden z niewielu ludzi, których nadal mogę umieścić na BL. (wielu z BL wycięłam, nie chcę mieć z nimi więcej do czynienia).


Można zrozumieć Twoje rozgoryczenie, ale niestety takie mamy teraz czasy...
Może p. Sawicki był pełen szczerych chęci, ale co ma zrobić, jak ma rozpoczęte roboty i nagle zrywa mu się ekipa i nie ma kim robić?
Tak, jak napisał zbigor - nie ma ludzi do pracy i nie zanosi się, aby było lepiej :(
Teraz podpisując umowę z jakimkolwiek wykonawcą nie masz gwarancji, że robota zostanie wykonana w umówionym terminie.
Wybór szeroko polecanych wykonawców (szczególnie w branży budowlano-wykończeniowej) też nie gwarantuje jakości wykonania, bo z moich obserwacji wynika, że sam szef firmy bardzo rzadko pracuje fizycznie razem z ekipą. Przy braku ludzi do pracy wystarczy, że zmieni się jeden pracownik (właśnie ten dający jakość wykonania) i klapa :(
Niestety klienci dziś są na słabej pozycji - wykonawcy rządzą i biała czy czarna lista nie ma tu większego znaczenia, bo popyt zdecydowanie przewyższa podaż.

pan Kamil
03-07-2018, 21:34
Witam. Nie jestem przekonany czy piszę w odpowiednim dziale mimo to spróbuję.
Poszukuję, sprawdzonych i dokładnych wykonawców SSO lub samej ekipy murarzy do budowy 8 budynków w zabudowie szeregowej w Markach pod Warszawą. Będę wdzięczny za jakiekolwiek namiary bo mamy już dość partaczy, którzy są wszechobecni :]

fighter1983
04-07-2018, 06:30
Moi drodzy, czy bylibyście w stanie polecić dobrą ekipę do zrobienia elewacji (najlepiej taką, która robiła w niezbyt odległym terminie wstecz)?
Niestety z Ewbud kontakt jest fatalny - brak jakiejkolwiek wyceny od kwietnia pomimo obietnic, a w ostatnim czasie brak jakiegokolwiek kontaktu - odbierania tel/odpowiedzi na SMS.
daj znac na @/tel bo wczoraj wieczorem jeden z inwestorow planowanych na koncowke sierpnia / wrzesnia przelozyl termin na wiosne 2019 wiec powstala luka , a akurat bedziemy po zakonczeniu prac na wawrze, wiec po sasiedzku :P

tomasis
04-07-2018, 16:22
Dzień dobry Państwu :) czy na dzisiejszym trudnym dla inwestora rynku budowlanym możliwym jest znaleźć doświadczonego i rzetelnego generalnego wykonawcę/wykonawców domu parterowego o pow. 95 m² (połączonego kotłownią 18 m² z garażem 27 m²) w Warszawie, który dysponowałby terminem na sierpień/wrzesień 2018 r. - wiosna/lato 2019 r. i oferował rozsądne ceny np. stanu deweloperskiego max. 3.0 - 3.5 tys.zł/m² ?

Czy ktoś z Państwa mógłby zarekomendować / polecić sprawdzoną, dobrą, rzetelną i doświadczoną firmę/ekipę budowlaną do generalnego wykonawstwa do stanu deweloperskiego lub SSO, SSZ (włączając stan zerowy) domu w Warszawie w technologii tradycyjnej murowanej ?

Z góry dziękuję za pomoc :)

kindas
05-07-2018, 15:22
Można zrozumieć Twoje rozgoryczenie, ale niestety takie mamy teraz czasy...
Może p. Sawicki był pełen szczerych chęci, ale co ma zrobić, jak ma rozpoczęte roboty i nagle zrywa mu się ekipa i nie ma kim robić?
Tak, jak napisał zbigor - nie ma ludzi do pracy i nie zanosi się, aby było lepiej :(
Teraz podpisując umowę z jakimkolwiek wykonawcą nie masz gwarancji, że robota zostanie wykonana w umówionym terminie.
Wybór szeroko polecanych wykonawców (szczególnie w branży budowlano-wykończeniowej) też nie gwarantuje jakości wykonania, bo z moich obserwacji wynika, że sam szef firmy bardzo rzadko pracuje fizycznie razem z ekipą. Przy braku ludzi do pracy wystarczy, że zmieni się jeden pracownik (właśnie ten dający jakość wykonania) i klapa :(
Niestety klienci dziś są na słabej pozycji - wykonawcy rządzą i biała czy czarna lista nie ma tu większego znaczenia, bo popyt zdecydowanie przewyższa podaż.

Nie do końca tak jest, Pan Sawicki stwierdził, że dopiero teraz spojrzał na projekt dachu i zobaczył, że jest obróbka blachą kominów i lukarny, co przedłużyłoby jego pracę o 4 dni, dlatego zrezygnował. Ale co to za fachowiec, który przez rok nie może przeczytać dokumentacji i przygotować się do pracy? Dla mnie żenada...

agb
05-07-2018, 20:21
Ja natomiast odradzam polecanego tu elektryka Rafała Puchałę. Na temat elektryki w jego wykonaniu się nie wypowiem, bo musiałbym na nią poczekać pewnie jeszcze dobre kilka lat. Jest to człowiek niesłowny jak mało kto. O wycenę upominałem się kilka razy, bo ciągle miała być dziś wieczorem, jutro do południa, itp. Gdy w końcu o nim zapomniałem, ten miesiąc później wysłał ją pisząc cytuję (...)wolę wysłać wycenę później niż wcale. Pogrubienia moje - proponuję aby właściciel wpisał sobie je w dewizę firmy. Mój błąd, że po prostu tego maila nie usunąłem. Po kontakcie z mojej strony miały oddzwonić we wtorek. Nie oddzwonił. Miał oddzwonić w środę. Nie oddzwonił. Umówiliśmy się na działce na 8:30 w sobotę. Na tę właśnie godzinę na prośbę p. Rafała, a ja zmieniłem swoje plany. 9:00, a jego oczywiście nie ma. Po którejś próbie odbiera i mówi, że o 11:00 będzie. Oczywiście go nie było i nawet nie zadzwonił powiedzieć s... Szkoda czasu na tego człowieka.

aniutaJ
07-07-2018, 12:18
Forumowicze, potrzebuje pomocy - pilnie poszukuje tynkarzy do tynkow c-w, ewentualnie gipsowych. Omówiona ekipa nie pojawila sie w ustalonym terminie, nie odbieraja rowniez telefonow :-(
Moze ktorys z tynkarzy aktywnych na forum mam wolny termin w lipcu lub sierpniu? :)

Z gory dziekuje za odzew.
Ania

covallus
09-07-2018, 12:34
Ja natomiast odradzam polecanego tu elektryka Rafała Puchałę. Na temat elektryki w jego wykonaniu się nie wypowiem, bo musiałbym na nią poczekać pewnie jeszcze dobre kilka lat. Jest to człowiek niesłowny jak mało kto. O wycenę upominałem się kilka razy, bo ciągle miała być dziś wieczorem, jutro do południa, itp. Gdy w końcu o nim zapomniałem, ten miesiąc później wysłał ją pisząc cytuję (...)wolę wysłać wycenę później niż wcale. Pogrubienia moje - proponuję aby właściciel wpisał sobie je w dewizę firmy. Mój błąd, że po prostu tego maila nie usunąłem. Po kontakcie z mojej strony miały oddzwonić we wtorek. Nie oddzwonił. Miał oddzwonić w środę. Nie oddzwonił. Umówiliśmy się na działce na 8:30 w sobotę. Na tę właśnie godzinę na prośbę p. Rafała, a ja zmieniłem swoje plany. 9:00, a jego oczywiście nie ma. Po którejś próbie odbiera i mówi, że o 11:00 będzie. Oczywiście go nie było i nawet nie zadzwonił powiedzieć s... Szkoda czasu na tego człowieka.


Rafał "kończy" u mnie tematy - jestem na etapie wykończeniówki/przygotowania do wprowadzenia...
Do roboty będzie pewnie conieco i w kolejnych latach.
Patrząc od drugiej strony nie dziwię się, że na "nowe" wyceny/inwestycje już nie ma czasu :(

Jak zwykle w takich przypadkach jest dużo plusów dodatnich i ujemnych - generalnie z tego co widzę czas jest na wagę złota :)
A polecani wykonawcy wiadomo, że będą rozchwytywani...
Niestety prawdopodobnie trafiłeś akurat również na słaby okres gdzie w krótkim czasie wpadło mu na głowę w huk tematów również poza pracowych.


"Mój" majster łazienkę robi z przerwami w kalendarzu już prawie miesiąc, z czego samej roboty będzie z tydzień może :)
Podobno glazurników, albo speców od kostki polecanych u mnie w okolicy to na 1,5 roku nie ma co do przodu szukać ... :(

Mam wrażenie, że w tym roku jakaś masakra jest - każdy chyba za dużo pobrał na głowę + wystarczy gdzieś mała obsuwka i wszystko zaczyna się sypać...
Panowie od wentylacji (też z polecenia) na szczęście powinni też temat zakończyć w ciągu tygodnia :)



to tak kończąc OT w temacie.
adwokatem Rafała nie jestem - w temacie jakości instalacji nie mam na razie zastrzeżeń; same kabelki i szafa poukładane jak trzeba ;)

agb
09-07-2018, 14:41
To można powiedzieć, że się czasu nie ma, albo po prostu nawet nie odpowiadać na zapytanie. Nie byłbym pierwszym inwestorem, który nie dostał wyceny a on pierwszym wykonawcą, który na zapytanie nie odpowiedział. Dla mnie obecnie w budowlance jest to normą i by mnie nie ruszyło nawet.

Nawet pewnie by mnie nie ruszyło, że nie zadzwonił mimo iż miał to zrobić. Ale umówić się dwa razy danego dnia i nie przyjechać bez słowa, to jest już brak szacunku do inwestora i jego czasu.

Kaizen
09-07-2018, 19:31
Polecam też Selki - wszelkie zabudowy g-k, u mnie wyszło super.


Zdjęcie powiedzą więcej, niż tysiąc słów.


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=415512

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=415513

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=415514

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=416028

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=416029

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=416030


Mały komentarz. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że należy skontrolować czy przekątne są równe (jak widać nie są stąd rozszerzające się szczeliny na krótszych bokach włazu).
Pomijając estetykę mocowania wyłazu - to mam obawy, czy powieszenie go na czterech wieszakach jest stabilnym rozwiązaniem (to, żeby montować w płaszczyźnie sufitu to była sugestia wykonawcy - ja raczej się skłaniałem do montażu w stropie, zgodnie z instrukcją i chyba żałuję, że dałem się namówić).

GraMar
10-07-2018, 19:25
Do pan Kamil:
Z okna widzę ekipę, która kończy budowę segmentu- budynek rośnie w oczach, czysto, grzecznie....

art6
11-07-2018, 09:22
Dzień dobry,

czy ktoś z Was orientuje się może czy funkcjonuje jeszcze forumowy spec od alarmów czyli ZBYCH - Pan Sławomir?
ewentualnie proszę o polecenie sprawdzonego wykonawcy

pozdrawiam
Art

pan Kamil
12-07-2018, 08:19
Do pan Kamil:
Z okna widzę ekipę, która kończy budowę segmentu- budynek rośnie w oczach, czysto, grzecznie....

Mógłbym dowiedzieć się czegoś więcej? Jakaś dokładna lokalizacja? Będę wdzięczny.

GraMar
12-07-2018, 18:33
Mógłbym dowiedzieć się czegoś więcej? Jakaś dokładna lokalizacja? Będę wdzięczny.

Na priv :rolleyes:

GraMar
13-07-2018, 07:37
Mógłbym dowiedzieć się czegoś więcej? Jakaś dokładna lokalizacja? Będę wdzięczny.

przez ostatnią dobę kilkanaście razy próbowałamm wysłac do Ciebie prywatną wiadomość, zasze jest symbol BŁĄD :bash:

pan Kamil
13-07-2018, 12:28
Dziękuję Pani GraMar za informację ;)
Dostałem informację, że nie możesz odebrać prywatnych wiadomości dopóki nie usuniesz kilku starych. Brak miejsca ;)

egon64
13-07-2018, 12:36
Ja natomiast odradzam polecanego tu elektryka Rafała Puchałę. Na temat elektryki w jego wykonaniu się nie wypowiem, bo musiałbym na nią poczekać pewnie jeszcze dobre kilka lat. Jest to człowiek niesłowny jak mało kto. O wycenę upominałem się kilka razy, bo ciągle miała być dziś wieczorem, jutro do południa, itp. Gdy w końcu o nim zapomniałem, ten miesiąc później wysłał ją pisząc cytuję (...)wolę wysłać wycenę później niż wcale. Pogrubienia moje - proponuję aby właściciel wpisał sobie je w dewizę firmy. Mój błąd, że po prostu tego maila nie usunąłem. Po kontakcie z mojej strony miały oddzwonić we wtorek. Nie oddzwonił. Miał oddzwonić w środę. Nie oddzwonił. Umówiliśmy się na działce na 8:30 w sobotę. Na tę właśnie godzinę na prośbę p. Rafała, a ja zmieniłem swoje plany. 9:00, a jego oczywiście nie ma. Po którejś próbie odbiera i mówi, że o 11:00 będzie. Oczywiście go nie było i nawet nie zadzwonił powiedzieć s... Szkoda czasu na tego człowieka.

Podpisuję się pod tym postem obiema rękami i również NIE POLECAM elektryka Rafała Puchałę. Kilkakrotnie umawiałem się z nim na spotkanie - bez rezultatów. W końcu udało się. Przyjechał. Omówiliśmy co i jak ma być zrobione i miałem oczekiwać na wycenę. Jeśli dobrze pamiętam trwało to miesiąc po kilkukrotnym przypominaniu. W międzyczasie ogarnąłem innego elektryka, który w 2 tygodnie położył mi instalację. Po tym czasie odezwał się p. Rafał z jakąś szczątkową wyceną zasłaniając się brakiem czasu. Powiem szczerze: roześmiałem się jak mało kiedy i nawet nie wiedziałem co mam mu odpisać. To kolejna osoba wielokrotnie polecana na tym forum na której się przejechałem. Bajki to są dobre dla małych dzieci. Pamiętajcie zanim wykonacie telefon do "speców" z tego forum.

agb
13-07-2018, 20:37
U mnie natomiast nastąpił mały zwrot w sprawie. Pan Rafał skontaktował się, przeprosił zarówno telefonicznie jak i osobiście i chce wybrnąć z tej sytuacji. Co przy obecnym boomie jest rzeczą niespodziewaną. Czekam na propozycję. Dziś widziałem osobiście prace jego ekipy i naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić.

Halszka
15-07-2018, 15:23
Witam,

Moje polecenia:

Szamba betonowe monolityczne, z odpowietrznikiem na płycie zbiornika
/co jest rzadkością wśród producentów/:
Ekobet
ul.Witosa 137,26-600 Radom
tel kom. 602 758 460
e-mail. [email protected]
https://www.ekobet.net.pl/

Bardzo dobry kontakt na etapie wyboru i zamawiania zbiornika.
Przyjazd na umówiony termin i na czas.
Dbałość o szczegóły podczas montażu /np porządne oczyszczenie zmiotką powierzchni, na którą później była nakładana zaprawa klejowa/
Panowie pomagali też ile mogli młodym hydraulikom, którzy zaraz po instalacji zbiornika podłączali go do budynku. Hydraulicy byli wynajęci przeze mnie. Mieli być z szefem, ale w końcu przyjechali sami :-)

Koparkowy
Ako-Kop Krystian Głowicki
tel.: 513-147-704

Człowiek niesamowicie precyzyjny i myślący. Wykop pod zbiornik w wykonaniu p. Krystiana pozytywnie zaskoczył chłopaków z Ekobet. Dobry kontakt telefoniczny. Przyjazd zawsze na umówiony termin i na czas /współpracuję z p. Krystianem już drugi rok i wiem, co piszę/.

Logar - wycinka drzew
[email protected]
tel. 731-036-523
www.wycinka-drzewa.pl

Profesjonaliści w wycince drzew metodą tradycyjną i alpinistyczną. Obie były wykonywane u mnie i mogę potwierdzić szybkość i jakość pracy. Uprzejmi, kulturalni, słowni.
Bardzo dobry kontakt telefoniczny i mailowy /w biurze firmy jest Pani, która naprawdę ogarnia temat i rzetelnie odpowiada na pytania klientów/.

Narazie tyle. Gdybyście tak mogli za te namiary podzielić się namiarem na dobrego dekarza do naprawy przeciekającego dachu, to byłabym wdzięczna.
Mieliście może do czynienia z firmą Dachwit z Góry Kalwarii?

Potrzebuję też namiarów na wykonawcę odwodnień liniowych.

Pozdrawiam,
Halszka

Marcin55
19-07-2018, 11:41
Witam,

Podaje kolejnych dwóch sprawdzonych wykonawców, którzy wykonywali prace na mojej budowie w Warszawie w Wawrze.

1. Elektryk - firma Elektronik Michał Szulc
tel. 784-991-677 mail: [email protected]
Kompleksowa usługa, instalacja elektryczna, system alarmowy, sieć komputerowa, TV, monitoring (wszystko z uzbrojeniem, konfiguracją - tzw. pod klucz). Ekipa sprawna, terminowa, pracująca na dobrych materiałach. W moim przypadku doradzili mi w kilku kwestiach jak usprawnić zaprojektowaną instalację aby była wygodniejsza w codziennym użytkowaniu - wiec było kilka korekt na etapie wykonawstwa. Mają również spore doświadczenie w systemach inteligentnych domów.

2. Hydraulik - Szymon, tel. 573-177-587 wykonywał hydraulikę od poziomu 0 do dalszych etapów, zarówno u mnie na budowie jak i u sąsiada. Pełen zakres, 100% podłogówka, kotłownia, Wod-kan, piony.

Obaj działają w Warszawie i okolicach.

Pozdrawiam
Marcin

A więc do listy pragnę dopisać kolejnych sprawdzonych, rzetelnych wykonawców ich pracę możecie zobaczyć na moim blogu budowlanym pod adresem: http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/


Segmentowa Brama garażowa firmy Novoferm - montaż i zamówienie u p.Marzeny Piwowarczyk 601-343-601 - firma Rapi Rafał Piwowarczyk Bramy Automatyka Drzwi, która ma swą siedzibę przy ul. Cymbalistów 6 w Warszawie. Polecam z zamkniętymi oczami w szczególności za danie wyboru klientowi a nie narzucanie produktu przez sprzedawcę z czym spokałem się w innych miejscach gdzie jak mantra oferowano mi Wiśniowskiego bo prowizja za przedaż najlepsza...
Tutaj fotorelacja z montażu bramy - http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245840



Projekt przyłącza gazu i wykonawstwo Arkadiusz Głuszczyk firma InstalProgres - tel. 516 316 356
Tutaj fotorelacja z wykonania instalacji wewnątrz budynku http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245906 we wcześniejszych wpisach jest relacja z przyłącza do budynku

Wylewki cementowo-wapienne - Grzegorza Rola ROLABUD tel. kont. 889-391-929
http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245571 - relacja z wykonania wylewek


Drzwi zewnętrzne Wikęd - wcześniej okna Vetrex Veka V82 i rolety Krispol - Paulina Łysakowska Radom - 535 335 635
http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245335 - relacja montażu drzwi

katinka74
19-07-2018, 20:58
Napisz gdzie będziesz budował. Jeśli w okolicach Legionowa to mogę polecić swojego murarza. Spełnia wszystkie Twoje warunki. :)

Czy mogę poprosić o namiary na tego murarza na priv? Dziękuję

agb
19-07-2018, 21:30
Czy mogę poprosić o namiary na tego murarza na priv? Dziękuję

Odpowiem, bo sam brałem kontakt http://dachfalc.pl O jakości się nie wypowiem, bo dostałem wycenę, ale już nie udało mi się dowiedzieć, co zawiera...

katinka74
19-07-2018, 23:10
Ale to dachy a nie murarz

agb
19-07-2018, 23:12
Cholera... jak ja czytałem, że wyszedł mi dach ;) Sorry! :)

katinka74
19-07-2018, 23:47
Nie ma sprawy;) Dach też się przyda:bye:

tommygol84
30-07-2018, 11:17
Witam,

Czy ktoś może polecić wykonawcę/fachowca, który będzie w stanie wykonać taras z płyt betonowych lub kostki.

autorus
03-08-2018, 18:28
Poszukuje montażysty klimy, z możliwością zakupienia u niego klimy i montażu :)

dtr
10-08-2018, 15:56
Cześć,

Poszukuję sprawdzonej ekipy do SSO lub wykonania samej płyty fundamentowej w lutym-kwietniu 2019.
Bardziej rozsądni cenowo w porównaniu do ekip z top 5 w google.

Okolice Błonia.

Marcin55
14-08-2018, 20:44
A więc do listy pragnę dopisać kolejnych sprawdzonych, rzetelnych wykonawców ich pracę możecie zobaczyć na moim blogu budowlanym pod adresem: http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/


Segmentowa Brama garażowa firmy Novoferm - montaż i zamówienie u p.Marzeny Piwowarczyk 601-343-601 - firma Rapi Rafał Piwowarczyk Bramy Automatyka Drzwi, która ma swą siedzibę przy ul. Cymbalistów 6 w Warszawie. Polecam z zamkniętymi oczami w szczególności za danie wyboru klientowi a nie narzucanie produktu przez sprzedawcę z czym spokałem się w innych miejscach gdzie jak mantra oferowano mi Wiśniowskiego bo prowizja za przedaż najlepsza...
Tutaj fotorelacja z montażu bramy - http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245840



Projekt przyłącza gazu i wykonawstwo Arkadiusz Głuszczyk firma InstalProgres - tel. 516 316 356
Tutaj fotorelacja z wykonania instalacji wewnątrz budynku http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245906 we wcześniejszych wpisach jest relacja z przyłącza do budynku

Wylewki cementowo-wapienne - Grzegorza Rola ROLABUD tel. kont. 889-391-929
http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245571 - relacja z wykonania wylewek


Drzwi zewnętrzne Wikęd - wcześniej okna Vetrex Veka V82 i rolety Krispol - Paulina Łysakowska Radom - 535 335 635
http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=245335 - relacja montażu drzwi

Pragnę podzielić się kolejnym sprawdzonym wykonawcą jest nim p. Krzysztof Karkosa z Mińska Mazowieckiego tel. 692 702 531‬
Wykonywał on u mnie elewacje - zdjęcia znajdziecie na moim blogu: http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=247180
Terminowy, rzeczowy, słowny, godny polecenia.
Zakres prac był ustalony na usługę, pracował na moim materiale, który był dostarczany bezposrednio przez przedstawiciela Greinplast.
Generalnie konkurencyjny cenowo względem wszystkich forumowych gwiazd, którzy krzyczą sobie mega wygórowane stawki za m2 z materiałem.
Warto poświecić trochę czasu i samemu ogarnąć materiał.

karklarz
16-08-2018, 14:15
xxxxxxx

kemot_p
07-09-2018, 11:57
Poszukuję sprawdzonej ekipy od wentylacji mechanicznej działającej w powiecie pruszkowskim.

ethlin
10-09-2018, 18:48
A ja bardzo polecam pana Daniela Serokę (666 875 222) i jego firmę Tom-Hub. Parę dni temu połozyli nam podłogi - coś pięknego! Zrobili nam tez schody dywanowe - jeszcze nie dokończone więc pochwalę dopiero jak będą gotowe;)

xagent
07-10-2018, 21:17
Poszukuję ekipy budowlanej do budowy domu.

Miejsce budowy - Płock, dom 150m2 użytkowej. Stan surowy zamknięty, start wiosna*2019.

katinka74
08-10-2018, 23:52
Czy ktoś z Państwa korzystał z usług inspektora nadzoru, był zadowolony i mógłby go polecić? Potrzebuje kontroli przy budowie domu jednorodzinnego Warszawa-Białołęka. Chciałabym, aby rzetelnie sprawdzał wykonane prace przez wykonawcę, doradził w wątpliwych sprawach a nie tylko, że pokręci się, niby sprawdzi i weźmie kasę.
Dziękuję

fighter1983
09-10-2018, 08:47
Czy ktoś z Państwa korzystał z usług inspektora nadzoru, był zadowolony i mógłby go polecić? Potrzebuje kontroli przy budowie domu jednorodzinnego Warszawa-Białołęka. Chciałabym, aby rzetelnie sprawdzał wykonane prace przez wykonawcę, doradził w wątpliwych sprawach a nie tylko, że pokręci się, niby sprawdzi i weźmie kasę.
Dziękuję
jeden z moich klientów :) gdzie robilismy mu elewacje w wawrze :) o skubany... ale nas przecwiczył :) i przyznal sie co robi zawodowo dopiero na koniec , zeby jak sam powiedzial "nie płoszyć wykonawcy"....

Halszka
14-10-2018, 14:02
Witam,
Gdzie kupowaliście piach kopaniany i ziemię ogrodową?
Ja co zamówię, to przywożony jest piach albo ziemia z taką ilością kamieni i szkła, że nerwy mnie biorą.
Dostawcy nie rozumieją co to znaczy "ziemia przesiewana".

Pozdrawiam

zbigor
14-10-2018, 15:47
Ja na podwyższenie terenu kupowałem ziemię prosto z wykopów pod POW. Widziałem jak kopią, podjechałem do kierowcy ciężarówki i się dogadaliśmy. 150 zł za wywrotkę ziemi . Ziemia kopana z górnej urodzajnej warstwy tzw. humus na tyle dobra że od razu zaczęły na niej rosnąć chwasty.
Nie ma czegoś takiego jak ziemia ogrodowa. Chyba że mówisz o specjalnej ziemi kupowanej w workach w marketach albo specjalnie przygotowywanej pod zamówienie.

egon64
14-10-2018, 20:05
Ja na podwyższenie terenu kupowałem ziemię prosto z wykopów pod POW. Widziałem jak kopią, podjechałem do kierowcy ciężarówki i się dogadaliśmy. 150 zł za wywrotkę ziemi . Ziemia kopana z górnej urodzajnej warstwy tzw. humus na tyle dobra że od razu zaczęły na niej rosnąć chwasty.
Nie ma czegoś takiego jak ziemia ogrodowa. Chyba że mówisz o specjalnej ziemi kupowanej w workach w marketach albo specjalnie przygotowywanej pod zamówienie.

Nie zgodzę się absolutnie. Jest coś takiego jak ziemia ogrodowa, sprzedawana na m3. Przykład to chociażby skład w Pruszkowie, na ul. Przejazdowej. Ziemia czysta, przesiana, podobno z terenów rolnych. Można podjechać, obejrzeć, dotknąć.

Slawko123
14-10-2018, 20:39
skład w Pruszkowie na przejazdowej nie ma prawdziwej ziemi ogrodowej, ma tylko zwykłą ziemię, przesianą lub nie.

zbigor
14-10-2018, 20:55
Wiem że jest ziemia ogrodowa taka prawdziwa ogrodowa. Przygotowywana specjalnie z gleby pierwszej klasy, , wzbogacana nawozem , torfem itp.
Jestem po technikum ogrodniczym i czasami na praktykach taką ziemię produkowałem . Była to najczęściej ziemia po wymianie ze szklarni .
Pisząc że nie ma czegoś takiego miałem na myśli to co kupuje się wywrotkami z wykopów. Ja kupiłem ziemię z okolic gdzie jest I i II klasa gleby. Z 12 wywrotek uzbierało się może z pół taczki kamieni. Nie jest to oczywiście ziemia przesiewana ale jak na moje potrzeby to wystarczy.

Qter
17-10-2018, 20:37
Hej,

Szukam kompleksowego wykonawcy dla bramy wjazdowej na posesje - przesuwnej około 4m + furtka - całość ocynkowana, malowana proszkowo, zamontowana włączenie z napędem, gwarancją i serwisem - na gotowo. Polecacie kogoś z okolic Pruszkowa?

PZDR

Qter

zbigor
17-10-2018, 21:32
Robiłem ogrodzenie frontowe w tym bramę jakiś miesiąc temu w http://wawmar.pl. Wzór podobny do Konsport PP002 P82. Automatyka Came. Wyszło taniej niż Konsport z automatyką Nice.

asbe
25-10-2018, 05:54
Witam,
czy ktoś z Was może polecić jakiegoś dekarza do balchodachówki?

asbe
26-10-2018, 09:48
Czy firma Globart z Nadarzyna jest godna polecenia - chodzi o okna, drzwi, brama garażowa.
Ktoś ma doświadczenia we współpracy z ta firmą?

vadiol
26-10-2018, 17:40
Jeżeli chodzi o okna , to Aprel . To nasz forumowy "Stary" .

Owczar
26-10-2018, 18:39
Właśnie czekam na montaż okien przez Aprel.

Póki co pozytywne wrażenie - bardzo cierpliwi - nawet na moje udziwnienia :)

gosiasad
27-10-2018, 20:43
Jeżeli chodzi o okna , to Aprel . To nasz forumowy "Stary" .

Potwierdzam, użytkujemy i się cieszymy z wyboru:)

agb
06-11-2018, 18:13
Szukam kogoś "z papierami" do wspawania słupów nośnych. Pomożecie? ;)

daronnn
07-11-2018, 21:04
Witam, poszukuję dobrego i taniego geotechnika do zbadania gruntu i geodety do zrobienia mapy do celów projektowych. Możecie kogoś polecić?

Owczar
07-11-2018, 21:55
Geodeta (bardzo cierpliwy i dokładny oraz niedrogi)
Mariusz Ostrowski

513 387 038

Geolog:
ZamGeo F.P.U.

ul. Ceramiczna 15

05-800 Pruszków

Tel. 22 728 81 31

22 728 85 91

Przy okazji, może ktoś polecić wykonawcę przyłączy wodno-kanalizacyjnych? Okolice Warszawy.

zbigor
07-11-2018, 22:25
Przy okazji, może ktoś polecić wykonawcę przyłączy wodno-kanalizacyjnych? Okolice Warszawy.
Praktikan.
Nie robili u mnie tylko u mojego sąsiada, ale z tego co wiem to wszystko było w porządku.

pawel250
08-11-2018, 21:40
Witam, poszukuję dobrego i taniego geotechnika do zbadania gruntu i geodety do zrobienia mapy do celów projektowych. Możecie kogoś polecić?

http://www.geolewar.pl/ Tomasz Lewartowski polecam.
Taniej w Warszawie chyba nie znajdziesz, za dwa odwierty 5m głębokości dałem 700zł, tyle samo za mapę do celów projektowych.

daronnn
15-11-2018, 21:32
Jak nie znajdę jak znalazłem :) Trzy odwierty, po 5m każdy za 600zł. Jakby ktoś potrzebował podeślę namiary.
Podobna cena za mapkę, nawet kilka ofert w tej cenie miałem.

Kamila.
16-11-2018, 11:20
Na dzień dzisiejszy z czystym sumieniem polecam:
- Firma MEDBUD (forumowy Fighter, elewacje i ocieplenia) - prace wykonane częściowo ale bardzo solidnie, ciąg dalszy w przyszłym roku :)
- Firma Aprel (okna) - wszelkie prace wykonane WZOROWO.
Obie firmy w 100% sprawdziły się w zleconych pracach, na budowę stawiły się w uzgodnionym czasie i wykonały swoją pracę w jakości, jaką powinni świadczyć wszyscy fachowcy biorący udział w budowie.
Z tego miejsca serdecznie dziękuję im za dotychczasoą współpracę i życzę wielu, kolejnych zadowolonych inwestorów :)

daronnn
16-11-2018, 20:54
Możecie polecić architektów do zaprojektowania nowoczesnego domu piętrowego z płaskim dachem?

andreys
17-11-2018, 05:31
http://www.boxboxarchitekci.pl, robili mój projekt

andreys
17-11-2018, 05:34
http://www.geolewar.pl/ Tomasz Lewartowski polecam.
Taniej w Warszawie chyba nie znajdziesz, za dwa odwierty 5m głębokości dałem 700zł, tyle samo za mapę do celów projektowych.

Jak pójdziesz do wydziału ewidencji gruntów w powiecie to mapkę dostaniesz za kilkanaście złotych.

andreys
17-11-2018, 05:35
Praktikan.
Nie robili u mnie tylko u mojego sąsiada, ale z tego co wiem to wszystko było w porządku.

Pójdź do wodociągów i zapytaj się kogo polecają. W ten sposób będziesz miał wykonawcę, który jest znany i wiele może załatwić.

Slawko123
17-11-2018, 06:46
Jak pójdziesz do wydziału ewidencji gruntów w powiecie to mapkę dostaniesz za kilkanaście złotych.

która do niczego sie nie nadaje.
Mapy do celów projektowych w powiecie/starostwie/gminie etc. za kilkanaście złotych nigdzie nie dostaniesz.

andreys
17-11-2018, 12:23
Sławek, mea culpa. Mapa do celów projektowych to geodeta. Mapa do prawie wszystkiego innego to urząd.

NataliaS.
17-11-2018, 19:26
Do wykończenia poddaszy serdecznie polecam ekipę Pana Roberta Hawrylaka – FIRMA SELKI, znana jako MISIACZKI (502 469 645)!
Panowie naprawdę znają się na rzeczy. Jest to ekipa, od której inwestor nie musi niczego wymagać. Wymagają od siebie wystarczająco dużo. Podczas wykonywanych prac o nic nie musiałam się martwić. Panowie zawsze zaczynają prace od dokładnej analizy, skrupulatnych przemyśleń i obliczeń. Możecie być pewni, że pozostawicie swój dom w dobrych rękach! Dbają o niego jak o swój własny.
Praca wykonana w ekspresowym tempie, terminowo, solidnie i zgodnie ze sztuką budowlaną.
Panowie mają fantastyczne pomysły i świetnie doradzają. Gdybym 3 razy zmieniła zdanie to 3 razy przerobiliby pokój bez najmniejszego wahania. Bardzo miło spędzało się z nimi czas. Wysoka kultura osobista i niesamowite poczucie humoru. Wyjeżdżając pozostawili po sobie bezwzględny porządek.

Ekipa zasługuje na medal! Po ich wyjeździe uświadomiłam sobie, że moja inwestycja to prawdziwy dom. Budowa przestała być tylko budową. Stała się prawdziwym domem.:yes:

karola43
21-11-2018, 11:46
Szukam sprawdzonej ekipy budowlanej do wybudowania domu do SSO, ekipy murarzy z prawdziwego zdarzenia nie partaczy,ktorzy naprawde sie przykladaja do tego co robia i ewentualnie podpowiedza jakies rozwiazania,dziekuje

gosiasad
22-11-2018, 21:05
Mirek Gencel - wielokrotnie polecany na BL.
Jest w czołówce naszych wykonawców.

karola43
25-11-2018, 10:31
Dziekuje,ktoś jeszcze może kogoś polecić dla porównania ,dziekuje

agb
25-11-2018, 18:43
To jak chcesz więcej, to wysil się i przejrzyj kilka stron wstecz. Myślisz, że o czym jest ten temat?

karola43
25-11-2018, 23:17
Dzięki już znalazłam

ArtN
26-11-2018, 10:21
Drodzy forumowicze,

proszę o wsparcie i polecenie ekipy znającej się na wykańczaniu balkonu. Mamy niewielki balkon na piętrze nowo budowanego domu w Piastowie - litera L - około 15 m2.
Chcemy jego powierzchnie wykończyć czymś innym niż płytki i drewno - najbliżej naszych oczekiwań jest jednolita powierzchnia typu kamienny dywan - żywica, itd...
W garażu tez nie kładziemy płytek na dobrze wykonanej wylewce bedzie specjalna farba garażowa Fluggera.
Z góry dziękuję za podpowiedzi i rekomendacje.
pozdrawiam

Ripper
04-12-2018, 15:14
Co do murarzy serdecznie polecam Mirtex (Mirek Gencel). Fachowiec przez duże F wielokrotnie tutaj chwalony. Dalej trzyma wysoki poziom i doradza/pomaga przy tematach związanych z budową. Dokładnie tłumaczy zastosowane rozwiązania, ale nie naciska, zostawia decyzję inwestorowi.

Polecam jako kierownika budowy Tomasza Hofmana - solidny, nieproblematyczny.

Polecam jako geodetę firmę Geoimpuls.

Polecam jako geotechników firmę GeoGT. Atrakcyjnie cenowo i dobrze.

Poszukuję:

specjalisty, który uszczelni i ociepli stropodach balastowy odwrócony nad domem i garażem. Technologia: XPS, EPDM (bez wciskania PIR...), żwir nad domem, płyty chodnikowe nad garażem.

firmy od ogrodzeń z paneli 3D o dużej grubości drutu

firmy od ogrzewania podłogowego, elektryki, hydrauliki, pomp ciepła PW (koniecznie Mitsubishi)

firmy od okien/drzwi/bram pasywnych (Aprel?)

firmy od fasad, która zrobi 30cm EPS bez kołkowania, solidnej, bez mostków

gosiasad
05-12-2018, 21:30
Okna - p. Krzysztof - Aprel
również w naszej czołówce

polcad
06-12-2018, 09:51
Ktos wie gdzie kupic drzwi zewnetrzne do domu?
Tylko nie interesuja mnie drzwi za 5 tys zl, a bardziej takie w normalnej cenie.
Nie chce drzwi obitych blacha. Maja byc cieple.
Najlepiej pelne drewno. Jestem w stanie sam je zamontowac, ale jakby ktos to zrobil to lepiej.

I potrzebuje jeszcze drzwi wewnetrznych, sosnowych, lakierowane badz surowe. U mnie byl kiedys sklep i bezposrednio od producenta kupowalem za ok 300zl, a teraz takie drzwi tylko w supermarketach. Tylko one nie sa tak solidne jak te, ktore kiedys kupowalem. Okolice Marek pod Warszawa.

.:Paco:.
06-12-2018, 12:08
poszukuje glazrnika - szczegolnie dzialajacego w ok. Otwocka....jakies kontakty?:)

p.s. moze ile tez u was brali za m2 gresu, srednia lazienke (bez udziwnien)

fighter1983
06-12-2018, 12:28
firmy od fasad, która zrobi 30cm EPS bez kołkowania, solidnej, bez mostków
na Twoja odpowiedzialnosc, z odpowiednimi zapisami w umowie i mozemy ogarniac :P

Yareckys
19-12-2018, 11:08
Witam, poszukuję sprawdzonego kierownika budowy, działającego na terenie Wawra. Jeśli macie kogoś kto zna się na robocie i przypilnuje jakości prac budowlanych polećcie proszę

mariana
19-12-2018, 19:51
Poszukuję wykonawcy sieci i przyłącza kanalizacyjnego - ok. 80m. Warszawa Powsin. Baaardzo proszę o polecenie.

ArtN
20-12-2018, 09:52
Witajcie,
poszukuję sprawdzonego wykonawcę do wykończenia małego balkonu na piętrze - litera L - łącznie około 14 m2.
Chcemy posadzkę wykonać z czegoś trwałego - np. coś w stylu kamienny dywan - plus obróbka blacharska.
Proszę o Wasze sugestie.
pozdrawiam
Artur

Yareckys
27-12-2018, 11:47
Poszukuję sprawdzonego kierownika budowy z doświadczeniem prowadzenia budów w Wawrze, czy ktoś może polecić takiego fachowca?

Marcin55
06-01-2019, 14:09
Poszukuje ekipy do kostki brukowej - ok 150m2
Może ktoś ma sprawdzoną ekipę do polecenia ?

wally666
09-01-2019, 08:56
Czy firma Globart z Nadarzyna jest godna polecenia - chodzi o okna, drzwi, brama garażowa.
Ktoś ma doświadczenia we współpracy z ta firmą?

Czesc, moze juz nieaktualne ale od maja 2018 wzialem sie za zbieranie ofert i nie tylko Globart przedstawil najlepsza oferte jako calosc (okna, montaz, klinaryt/cieple parapety i inne dodatki typu drzwi zastepcze na czas budowy) to wykazali sie najwiekszym zainteresowaniem i cierpliwoscia. 31.12.2018 podpisalem umowe na okna + drzwi Wiked. Co do jakosci samych okien, wypowiem sie pewnie najwczesniej za rok:)

finlandia
09-01-2019, 09:32
Czesc, moze juz nieaktualne ale od maja 2018 wzialem sie za zbieranie ofert i nie tylko Globart przedstawil najlepsza oferte jako calosc (okna, montaz, klinaryt/cieple parapety i inne dodatki typu drzwi zastepcze na czas budowy) to wykazali sie najwiekszym zainteresowaniem i cierpliwoscia. 31.12.2018 podpisalem umowe na okna + drzwi Wiked. Co do jakosci samych okien, wypowiem sie pewnie najwczesniej za rok:)

Zwróć uwagę na ich montaż ciepłych parapetów. Na zdjęciach sprzed paru lat przykręcali parapet do okna i montowali "klasycznie", poziomując na podkładkach. Mam nadzieję, że doszli już do właściwych sposobów montażu.

kemot_p
09-01-2019, 10:52
Korzystając z chwili wolnego zrobiłem w zeszłym miesiącu wstępny rekonesans oferty rynku okien i z kilku punktów które odwiedziłem Globart wywarł na mnie najlepsze wrażenie. Pewnie się na nich zdecyduję.

wally666
09-01-2019, 10:56
Witam, poszukuję dobrego i taniego geotechnika do zbadania gruntu i geodety do zrobienia mapy do celów projektowych. Możecie kogoś polecić?

MATEST Sp. z o.o.
Pogroszew, ul. Rataja 10
05-850 Ożarów Mazowiecki

za 3 odwierty po 4m kazdy placilem 700pln z bardzo szczegolowym opisem geologicznym w formie elektronicznej i 4x papierowymi egz.

wally666
09-01-2019, 11:12
Zwróć uwagę na ich montaż ciepłych parapetów. Na zdjęciach sprzed paru lat przykręcali parapet do okna i montowali "klasycznie", poziomując na podkładkach. Mam nadzieję, że doszli już do właściwych sposobów montażu.

To samo zauwazylem na ich filmiku i rozmawialem nawet z montazysta, mowi z poziomuje parapet podkladkami, po montazu gora/boki i opianowaniu/podklejeniu parapetu wyjmuje podkladki i uzupelnia klej/piane w ich miejscach. Twierdzil, ze w ten sposob ma idealnie wypoziomowane cieple parapety. Czy to blad i powinienem upierac sie, zeby najpierw montowal parapet a dopiero pozniej wpinal go nigo okno i je kolkowal po bokach/gorze?

finlandia
09-01-2019, 12:33
To ich praktyka. Instrukcje producentów (np. Klinar który wdrażał ideę ciepłych parapetów) dopuszczają dwa sposoby: zrobienie wylewki (idealistyczne podejście) +klej do styropianu lub wersja na zaprawę - wtedy też montażysta może idealnie sobie wypoziomować okno i blok podparapetowy przenosi obciążenia oknem całą swoja powierzchnią na mur, a nie tylko przez punktowe podkładki które się wbiją w styropian i pianę, która także nie jest trwała. No, ale to nie temat na ten wątek.

agb
09-01-2019, 12:42
Ja ostatecznie zdecydowałem się na inne okna, ale moje wrażenia też są pozytywne i rozmowy były konkretne. Tylko do współczynników okien podchodziłbym z rezerwą. U mnie mały fix miał Uw o 0,09 mniej niż to samo okno na profilu Schuco Living i 0,08 mniej niż w Vetrexie. Chyba, że Blue Evolution 82 to taki niesamowity profil ;) Uprzedzając, wszystkie miały pakiet szybowy o tym samym Uw.

pawel250
11-01-2019, 22:24
W maju planuje ruszyć z budową. Szukam kierownika budowy, najlepiej z Białołęki lub okolic, ponieważ zależy mi aby był w stanie doradzić coś*na temat okolicznych hurtownii, dostawców i wykonawców.
Czy ktoś może polecić swojego kierownika?

P.S. Kontakt do Pana Hoffmana mam, potrzebuje jeszcze innych ofert.

Patrycja
24-01-2019, 18:19
A ja szukam sprawdzonej ekipy od tynków cementowo wapiennych z agregatu. Ktoś, coś?

KarolinaiKuba
24-01-2019, 19:30
Też poproszę jakiś namiar na godną polecenia ekipę do tynków cementowo wapiennych k. Grodziska Mazowieckiego :)

Kaizen
24-01-2019, 21:07
Też poproszę jakiś namiar na godną polecenia ekipę do tynków cementowo wapiennych k. Grodziska Mazowieckiego :)

Niejednokrotnie pojawiał się w tym wątku - p. Bogdan (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-WARSZAWA-i-okolice-bia%C5%82a-lista&p=6430056&viewfull=1#post6430056)

asbe
28-01-2019, 15:31
Witam wszystkich,

Czy ktoś może polecić fachowaca od elewacji (styropian 20 cm i tynk cienkowarstwowy)?
Chodzi o niewielki dom jednorodzinny parterowy na południe od Warszawy - okolice Grójca.
Zależy mi na kimś, kto nie krzyknie kosmicznej ceny i zrobi porządnie.

Owczar
28-01-2019, 16:41
Obawiam się że już nie ma tanio i dobrze. Ja znalazłem ekipę za 150zl/m2.

agb
28-01-2019, 16:59
Jak za tyle zrobi dobrze, to na dzisiejsze czasy nie jest to drogo. Niektórzy chcą już ponad 100zł/m2 za samą robotę.

asbe
28-01-2019, 21:17
Czy firmę SEJBUD ktos zna? Ktoś może korzystał z ich usług?

fighter1983
28-01-2019, 21:59
Czy firmę SEJBUD ktos zna? Ktoś może korzystał z ich usług?
ja kojarze ale zupelnie nie wiem czy dobrze czy zle.

BudującaDom
30-01-2019, 20:10
Natalia S. Ja również byłam początkowo zachwycona Misiaczkami. Namiar wzięłam właśnie z tej listy, bo wszyscy się tak zachwycali. Panowie bardzo sympatyczni. W 5 dni zrobili nam180 m2 poddasza. Nie było nas jednak, gdy pracowali. Widzieliśmy pracę na koniec. Zaskoczyło nas, że zostało im kimś cudem kilkanaście rolek wełny, a kupiliśmy dokładnie na 182 m2. Zapewniali, że upchali na maksa.Udało się jednak sprzedać te rolki na OLX za pół ceny. Będąc na strychu nie mogłam dostrzec pozostawionej szczeliny wentylacyjnej pomiędzy dachem, co mnie zaniepokoiło. Rok temu panowie od parkietów badali suchość posadzki różnymi urządzeniami, i tak przez ciekawość poprosiłam ich, by przejechali termowizjerem po tych poddaszach.Wokół okien połaciowych i daszków było dosłownie ciemno granatowo. Mamy teraz w zimie termostat ustawiony na 16 stopni, bo jeszcze nie mieszkamy. Niestety na poddaszu jest zaledwie 13 stopni.a grzejniki są bardzo duże. Druga sprawa, panowie nie położyli nigdzie akrylu na łączenich kartongipsu z murem. Powiedzieli,że zanim pomalujemy mamy sami ten akryl położyć. Przyznam się, że zdziwiło nas, że akurat przy murze nie zrobili żadnego połączenia z płytami kg, ale uznałam, że tak się pewnie robi. Jesienią położyliśmy akryl na tych łaczeniach. Po 4 miesiącach wszystkie te łączenia nam popękały. Teraz dowiaduję się, że powinny być jakieś taśmy zatopione, jakieś łączenie ślizgowe. Mamy teraz kupę roboty, bo trzeba usunąć ten akryl, a są już meble i i dostęp do sufitów jest znacznie utrudniony.Musimy poszukać jakiegoś fachowca od kartongipsów, co nie będzie łatwe, by zrobił nam fachowo te łączenia. Inne firmy robią te łączenia w pakiecie i klient nie musi się martwic.

Slawko123
30-01-2019, 20:23
A ja szukam kogoś do zabudowy GK dachu, bez ocieplenia.

wojtas77
31-01-2019, 10:40
Witam.

Pilnie poszukiwany "glazurnik", który nie boi się szlifowania gresu.
Do położenia jest ok. 50 m2 płytek w łazience (jest projekt) i pralnio-suszarni w okolicach Grodziska Maz.
tel. 600885353

jak_kolwiek
31-01-2019, 11:52
Natalia S. Ja również byłam początkowo zachwycona Misiaczkami. Namiar wzięłam właśnie z tej listy, bo wszyscy się tak zachwycali. Panowie bardzo sympatyczni. W 5 dni zrobili nam180 m2 poddasza. Nie było nas jednak, gdy pracowali. Widzieliśmy pracę na koniec. Zaskoczyło nas, że zostało im kimś cudem kilkanaście rolek wełny, a kupiliśmy dokładnie na 182 m2. Zapewniali, że upchali na maksa.Udało się jednak sprzedać te rolki na OLX za pół ceny. Będąc na strychu nie mogłam dostrzec pozostawionej szczeliny wentylacyjnej pomiędzy dachem, co mnie zaniepokoiło. Rok temu panowie od parkietów badali suchość posadzki różnymi urządzeniami, i tak przez ciekawość poprosiłam ich, by przejechali termowizjerem po tych poddaszach.Wokół okien połaciowych i daszków było dosłownie ciemno granatowo. Mamy teraz w zimie termostat ustawiony na 16 stopni, bo jeszcze nie mieszkamy. Niestety na poddaszu jest zaledwie 13 stopni.a grzejniki są bardzo duże. Druga sprawa, panowie nie położyli nigdzie akrylu na łączenich kartongipsu z murem. Powiedzieli,że zanim pomalujemy mamy sami ten akryl położyć. Przyznam się, że zdziwiło nas, że akurat przy murze nie zrobili żadnego połączenia z płytami kg, ale uznałam, że tak się pewnie robi. Jesienią położyliśmy akryl na tych łaczeniach. Po 4 miesiącach wszystkie te łączenia nam popękały. Teraz dowiaduję się, że powinny być jakieś taśmy zatopione, jakieś łączenie ślizgowe. Mamy teraz kupę roboty, bo trzeba usunąć ten akryl, a są już meble i i dostęp do sufitów jest znacznie utrudniony.Musimy poszukać jakiegoś fachowca od kartongipsów, co nie będzie łatwe, by zrobił nam fachowo te łączenia. Inne firmy robią te łączenia w pakiecie i klient nie musi się martwic.

niestety podobna sytuacja jest u mnie - nawet jest gdzieś post gdzie wychwalam misiaczków (ale to było zanim zamieszkałem i zanim wykończyłem poddasze).

To był jedyny etap gdzie zaufałem opinią i nie kontrolowałem wystarczająco dobrze (akurat dziecko nam się rodziło i głowa była w innym miejscu niż na budowie). W tym momencie chętnie bym zerwał cały karton gips i położył na nowo. Kamerą termowizyjną boję się sprawdzić ale patrząc jak szybko oraz gdzie mi topnieje śnieg to nie będzie za ciekawie. zastanawiam się teraz na wdmuchaniem celulozy bo nie chce tego wszystkiego rozbierać - ale to pieśń przyszłości.

Kolega Kaizen pokazał na zdjęciach jak wygląda ich praca.

Podsumowując:

MISIACZKI - SELKI - ROBERT HAWRYLAK - NIE POLECAM

agb
31-01-2019, 12:21
Szkoda, że wiele osób nie aktualizuje takich postów. Kiedyś odezwałem się do osoby, która pochwaliła tu fachowca, ale nie podała kontaktu. Okazało się, że był to najgorszy wykonawca z całej budowy, a w następstwie tego wpis został już stąd usunięty.

fighter1983
31-01-2019, 17:55
ojoj. cos zlego sie dzieje z wykonawcami na forum... tak na przestrzeni ostatnich kilku lat to sie jakos z takich "mega solidnych" kilku posypalo... z tego co zauwazylem:
2 wylewkarzy, 1 okniarz, 1 elewator, teraz karton-gipsiarze...
hmmm ciekawe dlaczego.
mam nadzieje ze nie podziele ich losu...
a moze po prostu w mysl piosenki
"trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc niepokonanym"
ostatnio nawet o tym myslalem :) ale ja chyba zabardzo lubie ta walke z calym swiatem wbrew zdrowemu rozsadkowi i ekonomii

jak_kolwiek
01-02-2019, 14:55
ojoj. cos zlego sie dzieje z wykonawcami na forum... tak na przestrzeni ostatnich kilku lat to sie jakos z takich "mega solidnych" kilku posypalo... z tego co zauwazylem:
2 wylewkarzy, 1 okniarz, 1 elewator, teraz karton-gipsiarze...
hmmm ciekawe dlaczego.
mam nadzieje ze nie podziele ich losu...
a moze po prostu w mysl piosenki
"trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc niepokonanym"
ostatnio nawet o tym myslalem :) ale ja chyba zabardzo lubie ta walke z calym swiatem wbrew zdrowemu rozsadkowi i ekonomii

może niedługo hydroizolacja mojego balkonu da odpowiedź czy spadek formy dotyczy większej liczby forumowych wykonawców ;)

agb
07-02-2019, 12:54
Orientujecie się czy teka robi jeszcze wylewki? Ewentualnie szukam kogoś do wylewek z miksokreta.

gosiasad
07-02-2019, 17:27
Polecam p. Grzegorz Rola. Nie mogę znaleźć telefonu ale polecałam wcześniej i dostałam informacje, że nadal trzyma poziom:)

wykonawca 1
13-02-2019, 18:25
Witam szanowną panią.. ''BudującaDom''

...bardzo ciekawy wpis odnośnie docieplenia poddasza myślę ze łatwo jest wpisać własnie takie opinie a już bardzo łatwo kiedy się nie ma zielonego pojęcia o czym się pisze,
zacznijmy od tego że jeśli nawet różnica w pomieszczeniu od zadanej jest to 3 stopnie to jest to prawidłowa różnica biorąc pod uwagę że własnie wspomniane okna dachowe pod żadnym pozorem ''droga pani''!!!!!!!!!
NIE SĄ ŻADNĄ IZOLACJĄ tylko WIELKIM MOSTKIEM TERMICZNYM (celowo dużą literą żeby pani zrozumiała).
Już nie wspomnę że trzeba było się zastanowić budując dom i wstawiając okna dachowe że krokiew powinna być odsunięta od tego okna co najmniej 15 cm a nie 2 lub 3 cm a tyle wełny nie dociepli nic,
a już biorąc pod uwagę docieplanie tym czymś(rodzaj wełny) poddasza zero logicznego myślenia.
Jak wyczytałem to wiedziała o tym pani.
Szczelina to nie dziura do przepychania tylko jak nazwa wskazuje sama szczelina do poruszania się powietrza!!!!!!!!!!!
Jeśli chodzi o akryl.. zapewniam panią że został on przez państwa zle położony oczywiście dobrze powiedzieli bo akryl kładzie sie po pierwszym malowaniu gdy pomalowana farba dokładnie wyschnie wtedy wiemy że i ściana i sufit lub skos jest wyschnięta i odpylona,
I nie robi się żadnych łączeń sztywnych g\k z murem bo on zawsze popęka,i wtedy też pani by miała o czym pisać. jak również stosowanie taśm łączących zmienia strukturę położonego tynku i wygląda jak plama na ścianie, akryl jest stosowany w budowlance zakładam na długo przed tym jak go państwo zastosowaliście,
oczywiście ponownie się powtarzam ZLE!! Więc proszę się następnym razem poradzić kogoś kompetentnego lub powstrzymać od pisania głupot.

Zagłębiłem się w pani konto i widzę że jak na razie to żaden wykonawca nie dogodził pani dostatecznie.
Teraz o samym inwestorze... LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ CZASAMI BO ŻAL WAS SŁUCHAĆ I CZYTAĆ JEŚLI POWSTAŁA BY TAKA SAMA LISTA WYKONAWCÓW NA PEWNO ''BudującaDom'' była by na CZARNEJ LIŚCIE DZIĘKUJĘ.

A nie ma pani numeru do wykonawców od g/k może trzeba zadzwonić. Bo nie dzwonił nikt...

wykonawca 1
13-02-2019, 18:39
I pora wspomnieć pozostałych udzielających sie artystów typu :bash::bash::bash: fighter1983 tak se chłopie zrób!!!! myślisz że nikt na forum nie same b...ny jak ty przecież wiadomo ze jestes firmą i takie wpisy jeszcze nikomu nie pomogły. Polecanie opisywanie zostaw prawdziwym inwestorom. A jesli tobie chodzi o wiecej zleceń to po prostu na nie zapracuj .. tyle więcej nie napisze nie zniżę się do twojego poziomu...

Pozostałym podszywającym też proponuję się zastanowić....

Dziękuję.....:yes:

fighter1983
14-02-2019, 07:17
ojoj ale sie wysypalo z worka goryczy.
Szanowny wykonawca1 - sprowadzmy to teraz do systemu zero-jedynkowego.
zakladasz konto na forum, piszesz 2 wpisy, nic nie wskazuje na to, ze faktycznie do piero co dolaczyles do grona forumowiczow, tylko braklo jajeczek zeby wpis umiescic ze swojego "standardowego" konta. pomijam ze lamiesz regulamin majac wiecej niz jedno konto. wiec kto tu sie podszywa, kamufluje?

nie rozumiem Twojej irytacji, tak jestem firma zarowno handlowa jak i wykonawcza, mam platny profil wlasnie dlatego, aby nikt nie zarzucil mi ze sie podszywam, ukrywam, robie ukryta reklame.

ku Twojemu zaskoczeniu jest to moja praca za ktora dostaje wynagrodzenie, powaznie, wstaje rano, pracuje kilka - kilkanascie godzin, w miedzy czasie jeszcze udzielam porad na forum, jak wystarczy czasu to pisze bloga, robie obliczenia, oferty, dostawy, podpisuje umowy, wykonuje elewacje, negocjuje z dostawcami, szkole ludzi i wyobraz sobie - biore za to pieniadze i z tego sie utrzymuje. SZOK nie? nie btralbym za to pieniedzy gdybym materialy mial za free, ludzie pracowaliby w wolontariacie, samochod jezdzilby na powietrze (nawet nie na wode, woda tez kosztuje) a do domu nie przychodzilyby zadne rachunki, no i oczywiscie nawet zakupow domowych nie trzeba by bylo robic.

co do udzielanych porad i polecen: a dlaczego niby nie moglbym polecic jakiegos wykonawcy? jezeli znam, widzialem prace, znam opinie inwestorow u ktoryh cos robili, z kilkoma nawet juz wielokrotnie sie spotkalem na budowie to dlaczego mialbym ich nie polecic skoro robia dobrze ?

podobnie zreszta z rozwiazaniami materialowymi: albo sami je wbudowujemy , albo dostarczamy, dostajemy feedback. cos jest lepsze, cos jest gorsze jakosciowo, cos jest tansze cos jest drozsze. kazde polecone rozwiazanie moge jargumentowac, dlaczego zrobilbym tak a nie inaczej, oge dyskutowac, jezeli ktos ma odmienne zdanie i je szanuje, zwlaszcza kiedy w dyskusji uzywa konkretnych argumetow opierajac sie na wiedzy i bez wycieczek osobistych. wreszcie - sam moge zmienic zdanie i przyznac ze cos mozna bylo rozwiazac lepiej/taniej/szybciej (zalezy co potrzebne)

zapraszam Cie do merytorycznej dyskusji w ktoryms z watkow moze juz z Twojego prawdziwego konta

wykonawca 1
14-02-2019, 09:19
Tak się składa że nie mam żadnego innego konta a zalogowałem się tylko po to żeby przestrzec innych forumowiczów własnie przed takimi wpisami jak Twój .
nie potrzebuje żadnego innego konta.. wystarczy mi świadomość że zabolało heh,
a tak na marginesie to teraz z tym wpisem żeś biedaku strzelił reklame szkoda że nie napisałeś co robisz po pracy to już wszystko byśmy o tobie wiedzieli. :yes::bye: miłego dnia :sick:

jak_kolwiek
14-02-2019, 09:33
Tak się składa że nie mam żadnego innego konta a zalogowałem się tylko po to żeby przestrzec innych forumowiczów własnie przed takimi wpisami jak Twój .
nie potrzebuje żadnego innego konta.. wystarczy mi świadomość że zabolało heh,
a tak na marginesie to teraz z tym wpisem żeś biedaku strzelił reklame szkoda że nie napisałeś co robisz po pracy to już wszystko byśmy o tobie wiedzieli. :yes::bye: miłego dnia :sick:

a dokładnie co takiego fighter napisał? czytam i nie widzę. jak brzmiał ten magiczny wpis, przed którym należałoby innych przestrzec ?

Wekto
14-02-2019, 09:38
Wykonawca1, zachowujesz się jak obrażona pierdoła która wykonała komuś prace i ta praca delikatnie mówiąc jest niskich lotów. Co zostało Ci wytknięte przez inwestora.

Reklamę to Ty zrobiłeś ale nie tylko sobie ale wszystkim polecanym tutaj wykonawcom. Twój wpis tylko potwierdza, że rekomendacje na tej Białej Liście są warte... niewiele. Kiedyś te polecenia były wartościowe. Dziś firmy się zmieniają. Zmieniają się przede wszystkim pracownicy w tych firmach. Sam właściciel, jeśli w ogóle pracuje, to nie jest wstanie zagwarantować odpowiedniej jakości pracy przy zmieniających się co chwilę pracownikach. A takie mamy czasy w budowlance.
Ze swojej budowy sam miałem kilka firm do polecenia. Dziś już bym nie ryzykował i ich tutaj nie polecał aby kogoś ewentualnie na minę nie wpakować. Kilka lat temu u mnie (i to jest dla mnie jedyny fakt) taka i taka firma wykonała swoją robotę dobrze. I tyle. A dziś może to być już diametralnie inaczej wykonane.

fighter1983
14-02-2019, 21:23
Tak się składa że nie mam żadnego innego konta a zalogowałem się tylko po to żeby przestrzec innych forumowiczów własnie przed takimi wpisami jak Twój .

szlachetnosc Twojej postawy w tym momencie jest zdumiewajaca, przegladasz internet w poszukiwaniu wpisow na forach budowlanych, na ktorych nie jestes zarejestrowany , wylapujesz "ten jeden" i rejestrujesz sie po to tylko, aby uswiadomic spolecznosci jaki to zly jest jeden z uzytkownikow z 10-letnim stazem na forum i raczej pozytywnymi opiniami.
Ponadto wiarygodnosc Twojej wypowiedzi i brak sprecyzowania co bylo tak bardzo zle w tym co napisalem w przypadku osoby zarejestrowanej "3minuty temu" i z dorobkiem 2 postow powaznie jest bardzo bardzo znaczaca.

nie potrzebuje żadnego innego konta.. wystarczy mi świadomość że zabolało heh,
zabolalo mnie to mniej wiecej jak ugryzienie przez komara... krowy... na szwajcarskim pastwisku w Alpach. natomiast smutne jest to, ze Tobie sprawilo przyjemnosc sama swiadomosc, ze rzekomo wyrzadziles komus jakas krzywde.
Ja to ciesze sie, jak widze ze komus cos dobrze wyjdzie, jak mu sie powodzi, jak mu sie firma rozwija etc.
Tobie sprawia przyjemnosc jak komus pojdzie zle, albo uda Ci sie jakos zaszkodzic
Takie stany to juz chyba powoli powinno sie leczyc, aby nie przerodzilo sie w cos powazniejszego - niebezpiecznego dla otoczenia. Nie jestem znawca, ale tak mi sie wydaje.

a tak na marginesie to teraz z tym wpisem żeś biedaku strzelił reklameszkoda że nie napisałeś co robisz po pracy to już wszystko byśmy o tobie wiedzielinie do konca wiem co masz na mysli
jezeli interesują Cię moje zainteresowania w czasie wolnym to w duzym skrocie, jak tylko mam chwile wolnego to:
wyjedzam na ryby, gram w szachy, troszke sie wspinam, gram w siatkowke, spotykam sie ze znajomymi na piwko/grilla, czytam, jezdze na rowerze, wakacje wole spedzac w gorach chodzac po szlakach, nie pasuje mi lezenie plackiem na plazy, zima jak sie da najchetniej na narty. Zima tez lubie nasze polskie morze kiedy nie ma tam ludzi i jest pusto - tak zeby odpoczac od ludzi troche. czasami kino, teatr, jakis koncert, lubie polski rock, nie slucham disco-polo, nie ogladam tv, jezeli ogladam to TopGear lub Katastrofy w Przestworzach (jakos lubie ta tematyke), prowadze mniej lub bardziej sensowne rozmowy na forum budowlanym.
no to czekam teraz na pelny moj portret psychologiczny i objawienie jedynej slusznej prawdy o mnie samym

Poza tym robisz tu mega OT

agol
17-02-2019, 14:43
Witam, poszukuje sprawdzonej ekipy do położenia kostki brukowej przed domem (ok 120 m) okolice Piaseczna oraz do postawienia ogrodzenia na ok 10 m długości (słupki betonowe plus przęsła) Dodatkowo czy ktoś może mi podpowiedzieć jakich cen mogę się spodziewać?

zbigor
17-02-2019, 17:57
Kostkę układała mi firma maxbruk z Góry Kalwarii. Mają swoją wystawkę tuż za Lidlem.
Co do ceny to IMHO z podstawowym materiałem poniżej 130zł/m2 nie znajdziesz.
Oczywiście dodatkowo płatne obrzeża , przepusty itp.

Owczar
22-02-2019, 21:14
Może ktoś polecić solidnego hydraulika?

Do zrobienia instalacje wodno kanalizacyjne wewnętrzne oraz orurowanie kotłowni. Obieg cwu, co itd.

BudującaDom
24-02-2019, 21:17
Do wykonawca 1.

Inwestor korzysta tylko i wyłącznie z tej białej listy, bo chce mieć dobrze wykonaną pracę. Niestety, czas wszystko weryfikuje i nie ma z czym dyskutować. Jaki koń jest każdy widzi. Dobrze wykonana praca sama się broni. Takiej pracy inny wykonawca nie musi poprawiać, a inwestor ponosić dodatkowych kosztów. Przez budowę przewija się sztab ludzi i każdy potrafi ocenić, to co widzi. A nie wszyscy są z nich laikami budowlanymi jeśli chodzi o profesjonalne ocieplanie poddaszy. Jeśli ktoś obiecuje mi wykonanie pracy na 5 a ja mu płacę wcześniej ustaloną kwotę to mam prawo spodziewać się tej pracy na 5 a nie zaledwie na 3, co wyszło u mnie po jakimś czasie. Moja niska ocena jest potwierdzona przez nadzór i kierownika, nad czym niestety ubolewam. Brak szczeliny wentylacyjnej między odeskowaniem a wełną to bardzo poważny błąd. Niby za co jako inwestor miałabym trafić na czarną listę? Ja dotrzymałam przecież umowy.

voitaskawa
27-02-2019, 18:36
Panowie, wystawil mnie tynkarz, i ukladanka prysla a bylo tak pieknie i szukam sprawdzonej ekipy z rejonu Piaseczno / Janki na termin max maj 2019-:) poprosze o wasza pomoc a wzamian sluze super elektrykiem super inst co cuw i rekuperacja. Help help. Super murazem do sso. :)

Kaizen
27-02-2019, 19:33
szukam sprawdzonej ekipy z rejonu Piaseczno / Janki na termin max maj 2019

Jak sprawdzona ekipa, to potrzebujesz cudu - że wypadnie im klient i żaden z kolejki nie będzie gotów na ich wejście. dzwoń, pytaj (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-WARSZAWA-i-okolice-bia%C5%82a-lista&p=7776664&viewfull=1#post7776664) Ale nastaw się pesymistycznie i przesuń terminy.
Z łapanki byle jakiego trudno dzisiaj z takim terminem będzie znaleźć.

asbe
28-02-2019, 04:50
Witam,

Podobno "Misiaczki" nie do końca sie sprawdzają ?
Czy to prawda?
Jakie macie do nich zastrzeżenia?
Robili u mnie sufity w 2012 r i faktycznie - popękały spoiny na styku mur/GK - podobno to normalne (?)
Kogo polecacie do zabudowy gipsowo-kartonowej - zależy mi, aby używał tych specjalnych taśm, co to sprawiają, że nie popęka :)

asbe
28-02-2019, 05:10
Poszukuję elektryka z rejonu Grójec/Tarczyn/Piaseczno i okolice.
Kogo z tej "normalnej pólki cenowej" polecacie?
Ponadto będę wdzięczna za wskazanie solidnego glazurnika z tych okolic.

Ja ze swojej strony po raz kolejny polecam Mirka Gencla do budowy domu. Buduje mi własnie dom 110 m i budynek gospodarczy (płyta fundamentowa i Silka)
Zaczęli 12 lutego - za 2 dni już kończą. Ten etap budowy to sama przyjemność :). Chłopaki zaczynają o 7 rano i pracują do późnych godzin (oświetlona cała budowa). Na budowie wzorcowy porządek, cudowna atmosfera, zero problemów z materiałami - Mirek wszystko sam ogarnia - oczywiście konsultując ze mną. Nie było ani godziny opóźnienia z powodu braku materiału, co przy obecnych problemach z zakupem choćby Silki było dużym sukcesem. Mój kierownik budowy również zachwycony. Oboje z mężem po raz kolejny stwierdzamy, że to nieziemska ekipa i drugiej takiej nie ma. Już za nimi tęsknię.

Moja budowa jest za oknem mojego obecnego domu. Chłopaki śpią w swoim mobilnym domku na terenie budowy, a Mirek dojeżdża z Warszawy. Jest 6.15, słonce dopiero wschodzi. Jak myślicie co widzę za oknem? Podjechał właśnie samochód, wysiada Mirek i niesie ciepłe bułeczki chłopakom :). Cudowny gość, naprawdę.

fighter1983
28-02-2019, 07:54
Moja budowa jest za oknem mojego obecnego domu. Chłopaki śpią w swoim mobilnym domku na terenie budowy, a Mirek dojeżdża z Warszawy. Jest 6.15, słonce dopiero wschodzi. Jak myślicie co widzę za oknem? Podjechał właśnie samochód, wysiada Mirek i niesie ciepłe bułeczki chłopakom :). Cudowny gość, naprawdę.
Cudowny to by byl jakby tez wlasnie do was wpadl z cieplymi buleczkami , mlekiem od krowy i paczkami :)
Zart oczywiscie :P

andreys
28-02-2019, 13:12
Poszukuję tynkarzy do tynków wewnętrznych, do zrobienia dom 240m2 powierzchni. Tynki w większości gipsowe utwardzane plus cementowo-wapienne w niektórych pomieszczeniach. Kogo polecicie ponad to, co Kaizen pisał?

gosiasad
28-02-2019, 18:42
Ja ze swojej strony po raz kolejny polecam Mirka Gencla do budowy domu. Buduje mi własnie dom 110 m i budynek gospodarczy (płyta fundamentowa i Silka)
Zaczęli 12 lutego - za 2 dni już kończą. Ten etap budowy to sama przyjemność :). Chłopaki zaczynają o 7 rano i pracują do późnych godzin (oświetlona cała budowa). Na budowie wzorcowy porządek, cudowna atmosfera, zero problemów z materiałami - Mirek wszystko sam ogarnia - oczywiście konsultując ze mną. Nie było ani godziny opóźnienia z powodu braku materiału, co przy obecnych problemach z zakupem choćby Silki było dużym sukcesem. Mój kierownik budowy również zachwycony. Oboje z mężem po raz kolejny stwierdzamy, że to nieziemska ekipa i drugiej takiej nie ma. Już za nimi tęsknię.


My też Mirka bardzo ciepło wspominamy. Powinien fanklub założyć:)
Tym bardziej, że BL się wykrusza.

agb
28-02-2019, 19:34
Ja się mogę pod powyższym podpisać :) Mimo iż Mirek skończył u mnie SSO jakoś w październiku, to dalej się regularnie widujemy. I jak się umówimy na 7:30, to Mirek o 7:15 już jest.

asbe
28-02-2019, 21:52
Ja się mogę pod powyższym podpisać :) Mimo iż Mirek skończył u mnie SSO jakoś w październiku, to dalej się regularnie widujemy. I jak się umówimy na 7:30, to Mirek o 7:15 już jest.

:yes:

Owczar
28-02-2019, 21:57
Szukam kogoś do wylewek wykończeniowych cienkowarstwowych - np Bauflor. Możecie kogoś polecić? Do zrobienia tylko 30m2...

Marcin55
14-03-2019, 13:07
Pragnę podzielić się kolejnym sprawdzonym wykonawcą jest nim p. Krzysztof Karkosa z Mińska Mazowieckiego tel. 692 702 531‬
Wykonywał on u mnie elewacje - zdjęcia znajdziecie na moim blogu: http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/?id=247180
Terminowy, rzeczowy, słowny, godny polecenia.
Zakres prac był ustalony na usługę, pracował na moim materiale, który był dostarczany bezposrednio przez przedstawiciela Greinplast.
Generalnie konkurencyjny cenowo względem wszystkich forumowych gwiazd, którzy krzyczą sobie mega wygórowane stawki za m2 z materiałem.
Warto poświecić trochę czasu i samemu ogarnąć materiał.

A więc odświeżając temat dziele się kolejnymi sprawdzonymi ekipami dla kolejnych bobów budowniczych aby mieli łatwiej.
Tych, który sobie przeskrobali u mnie nie będę wymieniał, wręcz może kiedyś wpiszę na czarną listę.

A wiec tym, którym można zaufać i będziecie zadowoleni z ich usług:

- zabudowa kominka p.Piotr Burakowski Instalkom - tel. 509-841-680, w terminie, w dobrej cenie wkład z kratek.pl z rabatami wykonawcy. Nie ma się do czego przyczepić.

- stacja uzdatniania wody - p.Wojciech Szczepanek AQUADROP - tel. 501-287-200, perfekcyjna ocena sytuacji i dobór urządzeń, aby woda była zdatna do picia (szczegóły na moim blogu ze zdjęciami z wykonania prac). Większość innych poległa na etapie otrzymania wyników badań wody.

- Stolarz Marcin tel. 669-370-639 wraz ze swoją ekipą, wykonał meble kuchenne, garderobę, spiżarnie, szafkę pod umywalki oraz pozostałe zabudowy. Ekipa na 5 z dużym plusem. Doradzili, wykonali w terminie i posprzątali po sobie. Niestety po większości ekip musiałem sprzątać a tu miłe zaskoczenie.

- InterDecor p. Olgierd 513-132-808 - zakup i montaż drzwi Asilo w przystępnej cenie, zgodnie z umową w podanym terminie.

- Szklarz p. Marcin Poteraj - 694-363-438, Kabina prysznicowa typu Walk In, lustra, Lacobel -panel lakierowany do kuchni


Realizacje powyższych ekip i prac zleconych oraz wcześniej wymienianych wykonawców można znaleźć na moim blogu adres: http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/

Qter
14-03-2019, 13:29
Cześć,

Szukam ekipy do montażu bramy wjazdowej przesównej wraz z furtką Wiśniowskiego + wykonanie ogrodzenia panelowego. Możecie kogoś polecić?

PZDR

Qter

Marcin55
15-03-2019, 11:27
Cześć,

Szukam ekipy do montażu bramy wjazdowej przesównej wraz z furtką Wiśniowskiego + wykonanie ogrodzenia panelowego. Możecie kogoś polecić?

PZDR

Qter

Pani Marzena Rapi Bramy - 601 343 601 - Polecam, u mnie wykonywali bramę lecz Novoferm-u, moim zdaniem lepsza niż przereklamowany wiśniowski. Polecam przyjrzeć się obu produktom na miejscu, m.in w Rapi mają obie i można sobie porównąć oba produkty.

Ripper
17-03-2019, 18:47
Szukam dobrego wykonawcy wylewek cementowych na ogrzewaniu podłogowym na początek kwietnia. Dylatacja obwodowa będzie już zrobiona. Do zrobienia tylko dylatacje przy przejściach i wylanie. W sumie 235m2, z czego 45m2 w garażu ze spadkiem.

jak_kolwiek
18-03-2019, 07:26
szukam ekipy do hydroizolacji balkonu. może ktoś ma kogoś sprawdzonego ?

Qter
19-03-2019, 08:59
Pani Marzena Rapi Bramy - 601 343 601 - Polecam, u mnie wykonywali bramę lecz Novoferm-u, moim zdaniem lepsza niż przereklamowany wiśniowski. Polecam przyjrzeć się obu produktom na miejscu, m.in w Rapi mają obie i można sobie porównąć oba produkty.

Dzięki, ale Pani Marzena robi bramy wjazdowe do garażu a nie posesyjne... a mi chodzi o ekipę do "zabetonowania" bramy na posesję + wykonanie ogrodzenia systemowego (panele).

Szukam dalej!

PZDR

Qter

finlandia
19-03-2019, 20:34
Miramet z Węgorowa. U mnie w domu robili wszystkie 20 lat temu. Teraz pytałem znajomego "automaciarza" o polecenie aktualnie dobrej firmy i też ich polecił.

Marcin55
22-03-2019, 21:41
Dzięki, ale Pani Marzena robi bramy wjazdowe do garażu a nie posesyjne... a mi chodzi o ekipę do "zabetonowania" bramy na posesję + wykonanie ogrodzenia systemowego (panele).

Szukam dalej!

PZDR

Qter

W zakresie ogrodzenia frontowego systemowego i bramy wjazdowej a także oraz ogrodzenia panelowego polecam p. Marcin 576 935 495 działa na terenie Warszawy i okolic, rzetelna ekipa.

U u mnie i u sąsiadów wykonuje aktualnie ogrodzenie modułowe łupane firmy Joniec i przęsła firmy Konsport

zbigor
22-03-2019, 22:50
Dzięki, ale Pani Marzena robi bramy wjazdowe do garażu a nie posesyjne... a mi chodzi o ekipę do "zabetonowania" bramy na posesję + wykonanie ogrodzenia systemowego (panele).

Szukam dalej!

PZDR

Qter
wawmar.pl
Robili u mnie
1. bramę przesuwną na automatyce CAME oczywiście z wykonaniem (zabetonowaniem) miejsca pod mocowanie bramy
2. ogrodzenie frontowe z paneli podobnych do konsportu pp002 64 + 3 furtki
3. Ogrodzenie z paneli 3d
Cenowo lepiej jak Konsport.

Marcin55
27-03-2019, 20:03
Kolejni wykonawcy, których z czystym sumieniem polecam:

Schody p. Dariusz Lasek - 608 404 823 (wykonanie schodów uwiecznione na moim blogu)

Odkurzacz centralny Vacuflo - p. Jakub Home Systems / Bartycka - 534 000 203‬


A więc odświeżając temat dziele się kolejnymi sprawdzonymi ekipami dla kolejnych bobów budowniczych aby mieli łatwiej.
Tych, który sobie przeskrobali u mnie nie będę wymieniał, wręcz może kiedyś wpiszę na czarną listę.

A wiec tym, którym można zaufać i będziecie zadowoleni z ich usług:

- zabudowa kominka p.Piotr Burakowski Instalkom - tel. 509-841-680, w terminie, w dobrej cenie wkład z kratek.pl z rabatami wykonawcy. Nie ma się do czego przyczepić.

- Robert Hawrylak 502-469-645 (Selki) zabudowa poddasza, ocieplenie wełną, ekipa bardzo w porządku, zgrana paczka.

- stacja uzdatniania wody - p.Wojciech Szczepanek AQUADROP - tel. 501-287-200, perfekcyjna ocena sytuacji i dobór urządzeń, aby woda była zdatna do picia (szczegóły na moim blogu ze zdjęciami z wykonania prac). Większość innych poległa na etapie otrzymania wyników badań wody.

- Stolarz Marcin tel. 669-370-639 wraz ze swoją ekipą, wykonał meble kuchenne, garderobę, spiżarnie, szafkę pod umywalki oraz pozostałe zabudowy. Ekipa na 5 z dużym plusem. Doradzili, wykonali w terminie i posprzątali po sobie. Niestety po większości ekip musiałem sprzątać a tu miłe zaskoczenie.

- InterDecor p. Olgierd 513-132-808 - zakup i montaż drzwi Asilo w przystępnej cenie, zgodnie z umową w podanym terminie.

- Szklarz p. Marcin Poteraj - 694-363-438, Kabina prysznicowa typu Walk In, lustra, Lacobel -panel lakierowany do kuchni


Realizacje powyższych ekip i prac zleconych oraz wcześniej wymienianych wykonawców można znaleźć na moim blogu adres: http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/

teka
28-03-2019, 20:13
Szukam dobrego wykonawcy wylewek cementowych na ogrzewaniu podłogowym na początek kwietnia. Dylatacja obwodowa będzie już zrobiona. Do zrobienia tylko dylatacje przy przejściach i wylanie. W sumie 235m2, z czego 45m2 w garażu ze spadkiem.

69279623598

teka
28-03-2019, 20:13
692796235

teka
28-03-2019, 20:17
Robi.tylko blok kończy w kwietniu

teka
28-03-2019, 20:21
Sain 509499922 Hubert Paduch

JOstry
01-04-2019, 20:41
A czy możecie polecić jakąś firmę która wybuduje mi systemem zleconym dom parterowy pod Warszawą, do SSZ a może nawet deweloperskiego?

Ripper
03-04-2019, 18:35
Szukam kogoś od obróbki blacharskiej attyki z tytancynku.

asbe
18-04-2019, 22:56
Glazurnik mi się "wysypał" - czy jest sznasa na kogos sensownego na koniec maja/początek czerwca ?

R90
21-04-2019, 20:13
Witam
poszukuję murarzy, którzy ogarną temat budowy domu na płycie fundamentowej. Firmy, które robią tylko płyty są za drogie.

Sdy
22-04-2019, 17:31
Witam, gdzieś w połowie maja odbieram klucze do domu w zab. szeregowej. Lokalizacja - Warszawa Białołęka,
Poszukuję :
- kogoś do zrobienia schodów skrzynkowych + balustrady , dom 3 poziomowy - kogoś kto zna się na rzeczy i nie zabije wyceną z kosmosu.

Dodatkowo chętnie skorzystam z polecanych kontaktów do osób od:
- zabudowy kominka - mam wstępnie jakiś kontakt, ale jeszcze nie wiem jak z terminami i z opiniami - więc szukam wyjścia awaryjnego
- instalacja alarmowa (kabelki w 99% położone, kwestia doboru sprzętu i montażu)
- montowania anteny satelitarneja na dachu - niby pierdoła, ale się komplikuje ze względu na "metalowe" kominy u mnie na dachu.


Pozdrawiam