PDA

Zobacz pełną wersję : WARSZAWA i okolice - biała lista



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24

Wekto
23-04-2019, 08:29
- kogoś do zrobienia schodów skrzynkowych + balustrady , dom 3 poziomowy - kogoś kto zna się na rzeczy i nie zabije wyceną z kosmosu.


Jeśli Zielona Białołęka to po sąsiedzku (wykonawcy, których mogę polecić z własnego doświadczenia):

- schody skrzynkowe z bambusa (bambus prasowany łączony ze sklejką, lakierowany). Wykonanie bez zarzutu. Marki, 603-705-866 (Janek).
- przy okazji okładziny podłogowe wykonane z tego samego materiału. www.fulmen-parkiety.pl (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fulmen-parkiety.pl)

Marcin55
26-04-2019, 10:30
Do mojej listy dołącza kolejny wykonawca tym razem od kostki, którego mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Pan Grzegorz tel. 510-500-427 - kostka brukowa

Efekty jego pracy możecie zobaczyć na blogu - http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl


Kolejni wykonawcy, których z czystym sumieniem polecam:

Schody p. Dariusz Lasek - 608 404 823 (wykonanie schodów uwiecznione na moim blogu)

Odkurzacz centralny Vacuflo - p. Jakub Home Systems / Bartycka - 534 000 203‬

Balbina200
12-05-2019, 12:35
Witam po dłuższej przerwie:-)
Do mojego wybudowanego sześć lat temu domu potrzebuję ekipy do odmalowania wewnątrz i na zewnątrz.
Kto teraz jest polecany? Z kim warto pracować?
Bemowo.

gt4
13-05-2019, 17:03
Poszukuje godnej polecenia ekipy budowlanej, ktora podejmie sie budowy domu do stanu surowego otwartego (plus dach) w tym roku.
Budowa w Walendowie k/Nadarzyna
Może ktoś poleci kogoś kto może mieć wolny termin (a różnie z tym bywa u wykonawców i na to liczę).

jak_kolwiek
15-05-2019, 11:58
czy ktoś zna firmę: Multi-Tech Piotr Konicki? warto korzystać z ich usług? Ewentualnie możecie polecić kogoś do hydroizolacji balkonu?

zbigor
15-05-2019, 13:58
Hydroizolację oraz ocieplenie balkonów i tarasu nad garażem robił mi Bernard Sobkowski z firmy Demobud. Minęły 2 sezony i jest ok. Zamiast papy kładł mi Elastofol

jak_kolwiek
15-05-2019, 14:53
Hydroizolację oraz ocieplenie balkonów i tarasu nad garażem robił mi Bernard Sobkowski z firmy Demobud. Minęły 2 sezony i jest ok. Zamiast papy kładł mi Elastofol

dzięki za info. kontaktowałem się z Bernardem w tamtym roku - niestety powiedział, że nie da rady bo kilka deweloperskich wyzwań przyjął.

agb
15-05-2019, 15:20
Spróbuj w tym roku. U mnie w zeszłym roku było podobnie, ale tym roku robi chyba już mniej deweloperki i w tym roku zrobił na wiosnę.

asbe
31-05-2019, 00:58
Witam wszystkich,
mam małą katastrofę na budowie :(
niestety, polecany przez kogoś wykonawca elewacji zawiódł na całej linii;
na poczatku wzbudził moje zaufanie, ale z każdym dniem pracy jego pracowników było juz tylko coraz gorzej;
efekt jest taki, że musiałam przerwac ich działalnośc i obecnie pilnie poszukuję kogoś, kto wyprowadzi elewację na prostą;
budynek jest juz po pierwszym naciągnieciu kleju z siatką, ale moim zdaniem przy oknach trzeba poprawić i obrobic glify, naciągnąć klej drugi raz wyrównując całość i położyć strukturę - całośc to około 220 m.kw;
budynek niski - do okapu około 270 cm, z szerokimi okapam;

Czy ktoś podejmie się takiego wyzwania - może polecicie kogoś?
Będę wdzięczna za pomoc.
Miejsce budowy to powiat piaseczyński gmina Tarczyn.
Temat niestety "na już ".
:(

margaryt
25-06-2019, 13:35
Witam,
ktoś korzystał z usług murarza Andrzej Ciołek 512 488 035, od miesiąca nie mogę doczekać się na wycenę :mad:

fighter1983
25-06-2019, 21:56
Witam wszystkich,
mam małą katastrofę na budowie :(
niestety, polecany przez kogoś wykonawca elewacji zawiódł na całej linii;
na poczatku wzbudził moje zaufanie, ale z każdym dniem pracy jego pracowników było juz tylko coraz gorzej;
efekt jest taki, że musiałam przerwac ich działalnośc i obecnie pilnie poszukuję kogoś, kto wyprowadzi elewację na prostą;
budynek jest juz po pierwszym naciągnieciu kleju z siatką, ale moim zdaniem przy oknach trzeba poprawić i obrobic glify, naciągnąć klej drugi raz wyrównując całość i położyć strukturę - całośc to około 220 m.kw;
budynek niski - do okapu około 270 cm, z szerokimi okapam;

Czy ktoś podejmie się takiego wyzwania - może polecicie kogoś?
Będę wdzięczna za pomoc.
Miejsce budowy to powiat piaseczyński gmina Tarczyn.
Temat niestety "na już ".
:(
Zadzwoń jutro rano. Będę w okolicy. Zobaczymy. 661071502

kemot_p
07-07-2019, 08:01
Poszukuję sprawdzonej ekipy to wykonania ocieplenia - budynek w gminie Brwinów, powiat pruszkowski.
Pozdrawiam.

fighter1983
07-07-2019, 08:09
Poszukuję sprawdzonej ekipy to wykonania ocieplenia - budynek w gminie Brwinów, powiat pruszkowski.
Pozdrawiam.
w przyszlym roku ?

wally666
07-07-2019, 10:06
Ja również chętnie zlecę ocieplenie parterowki, w Pruszkowie, najlepiej jeszcze w tym roku na jesieni

kemot_p
07-07-2019, 12:12
w przyszlym roku ?

Patrząc realnie na terminy dobrych ekip to pewnie tak. Pracę widziałbym w dwóch etapach - najpierw styropian, siatka, klej (wiosna 2020), a na koniec budowy (wiosna 2021, przed wprowadzeniem się) tynk i elementy dekoracyjne.

fighter1983
07-07-2019, 17:49
Patrząc realnie na terminy dobrych ekip to pewnie tak. Pracę widziałbym w dwóch etapach - najpierw styropian, siatka, klej (wiosna 2020), a na koniec budowy (wiosna 2021, przed wprowadzeniem się) tynk i elementy dekoracyjne.
Ok. Do ogarnięcia

asbe
21-07-2019, 07:36
Witam wszystkich,
mam małą katastrofę na budowie :(
niestety, polecany przez kogoś wykonawca elewacji zawiódł na całej linii;
na poczatku wzbudził moje zaufanie, ale z każdym dniem pracy jego pracowników było juz tylko coraz gorzej;
efekt jest taki, że musiałam przerwac ich działalnośc i obecnie pilnie poszukuję kogoś, kto wyprowadzi elewację na prostą;
budynek jest juz po pierwszym naciągnieciu kleju z siatką, ale moim zdaniem przy oknach trzeba poprawić i obrobic glify, naciągnąć klej drugi raz wyrównując całość i położyć strukturę - całośc to około 220 m.kw;
budynek niski - do okapu około 270 cm, z szerokimi okapam;

Czy ktoś podejmie się takiego wyzwania - może polecicie kogoś?
Będę wdzięczna za pomoc.
Miejsce budowy to powiat piaseczyński gmina Tarczyn.
Temat niestety "na już ".
:(

Muszę napisać parę słów o fachowcu, który mi tę katastrofę zamienił w bajkę. Jestem mu bardzo wdzięczna, że podjął się tego tematu, bo wyglądało to źle, a wiem, że miał napięty grafik.Miał sporo roboty, żeby naprawić to, co poprzednia ekipa zrobiła, ale chłopaki dali radę i to mega sprawnie.
Ten fachowiec to pan Krzysztof, o którym juz w zeszłym roku ktoś pisał - stąd miałam do niego namiary. Bałam się, że za taką naprawę sobie trochę krzyknie, ale muszę przyznać, że jako jeden z niewielu mnie pozytywnie zaskoczył. Super fachowiec z super ekipą - naprawdę godny polecenia.
Gdyby ktoś chciał skorzystać z jego usług to podaję kontakt - 607 442 905

Halszka
21-07-2019, 11:58
Witam,
Szukam architekta do zrobienia planu rozbudowy małego, parterowego domku. Lokalizacja, do której jestem w stanie dojechać, to Warszawa, Piaseczno, Konstancin Jeziorna.
Zależy mi na naprawdę profesjonalnym doradztwie.
Pozdrawiam,
Halszka

wojtas77
22-07-2019, 11:57
Potrzebna ekipa do wykonania SSZ garażu (do 35m zabudowy) w Jaktorowie według projektu http://www.projektgarazu.pl/projekty,1,0,304

Edekzelian
30-07-2019, 13:10
Ludziska,
szukam do wykonania w październiku:
- instalacji sanitarnych, w tym ogrzewania podłogowego
- instalacji elektrycznych
- tynków cementowo wapiennych
- wylewek
Okolice Piaseczno.
Pomożecie? :)

mroczek90
31-07-2019, 12:07
Cześć
Szukam ekipy do położenia kostki granitowej (nie betonowej) najlepiej jakby ekipa była z Warszawy
Ktoś ma jakies rekomendacje?

agb
31-07-2019, 12:28
Ja z kolei szukam ekipy od wylewek z miksokreta. Byle nie teka.

jak_kolwiek
31-07-2019, 12:50
Ja z kolei szukam ekipy od wylewek z miksokreta. Byle nie teka.

a czym teka ci podpadł, że byle nie on ?

agb
31-07-2019, 13:58
Kiedyś wrzucę zdjęcia i więcej napiszę. Teraz mogę powiedzieć, że to najgorsza ekipa na budowie do tej pory.

nebeska
05-08-2019, 09:00
Cześć
Szukam ekipy do położenia kostki granitowej (nie betonowej) najlepiej jakby ekipa była z Warszawy
Ktoś ma jakies rekomendacje?

Cześć,
Jeśi chodzi o kostkę to polecam firmę ASPOL: http://granit-warszawa.pl/
Nie są co prawda z Warszawy, tylko z okolic Pruszkowa.
U nas układali rok temu i z czystym sercem mogę ich polecić.
Pozdrawiam,

GraMar
10-08-2019, 06:39
Cześć
Szukam ekipy do położenia kostki granitowej (nie betonowej) najlepiej jakby ekipa była z Warszawy
Ktoś ma jakies rekomendacje?

Unikaj jak ognia firmy z nazwą MRÓWKA, właściciel - pewien Dariusz

GraMar
10-08-2019, 06:48
Polecam do naprawy okuć, regulacji, wymiany okuć na lepsze/inne/ratowanie przed demolką Pana Roberta, naszego forumowego IVO333, tel 501503805.
Uratował nasz zestaw składający się z wielkiego fixa oraz drzwi balkonowych rozwierno-uchylnych, wymienił całe okucie, wyregulował inne okna.
Kilka firm montażowych uciekły chyłkiem na widok tego rozpadającego się devolepskiego "wynalazku".

Dziękujemy serdecznie, buziaczki

finlandia
10-08-2019, 07:02
Polecam do naprawy okuć, regulacji, wymiany okuć na lepsze/inne/ratowanie przed demolką Pana Roberta, naszego forumowego IVO333, tel 501503805.
Uratował nasz zestaw składający się z wielkiego fixa oraz drzwi balkonowych rozwierno-uchylnych, wymienił całe okucie, wyregulował inne okna.
Kilka firm montażowych uciekły chyłkiem na widok tego rozpadającego się devolepskiego "wynalazku".

Dziękujemy serdecznie, buziaczki

Też zawsze polecam. Wie co robi (nawet najtrudniejsze przypadki), lubi to a ja lubię polecać fachowców :D

Wekto
10-08-2019, 11:41
Cześć
Szukam ekipy do położenia kostki granitowej (nie betonowej) najlepiej jakby ekipa była z Warszawy
Ktoś ma jakies rekomendacje?

Daniel Kościński - DanBruk - www.dan-bruk.com.pl

Halszka
10-08-2019, 13:19
Witam,
Forumowicze kochani, czy znacie firmy od montażu okien, które w razie potrzeby wyrównają ościeża zaprawą ciepłochronną pod tzw ciepły montaż /piana i taśmy/ ?
Żeby jeszcze montaż zrobili jak należy. Bardzo proszę o pomoc, bo powinnam już zamawiać okna, a ościeża nieprzygotowane, więc nawet pomiarów nie mogę robić.

Pozdrawiam

agb
10-08-2019, 15:54
Witam,
Forumowicze kochani, czy znacie firmy od montażu okien, które w razie potrzeby wyrównają ościeża zaprawą ciepłochronną pod tzw ciepły montaż /piana i taśmy/ ?
Żeby jeszcze montaż zrobili jak należy. Bardzo proszę o pomoc, bo powinnam już zamawiać okna, a ościeża nieprzygotowane, więc nawet pomiarów nie mogę robić.

Pozdrawiam

Z pomiarami poradzą sobie bez przygotowanych ościeży.

Edekzelian
12-08-2019, 19:52
Koledzy i koleżanki,
od rekuperacji potrzebny, prócz Tora went, która koniecznie, nie wiedzieć czemu, chce peflexy układać.
Do tego kogoś od instalacji elektrycznej/alarm/tv szukam.
No i ktoś kto ogarnie ogrzewanie podłogowe i instalacje sanitarne.
Okolice Piaseczna.
Help!

Topaz
17-08-2019, 20:00
Koledzy i koleżanki,
od rekuperacji potrzebny, prócz Tora went, która koniecznie, nie wiedzieć czemu, chce peflexy układać.
Do tego kogoś od instalacji elektrycznej/alarm/tv szukam.
No i ktoś kto ogarnie ogrzewanie podłogowe i instalacje sanitarne.
Okolice Piaseczna.
Help!

Gości od wentylacji niestety nie polecę, ale elektryka i resztę owszem :)
Elektryk - Patryk, tel. 697 58 46 20 - młody i kumaty
Alarm, kamery, TV, internet - forumowy ZBYCH - firma Delta, tel. 502 255 017 - perfekcjoniści
Ogrzewanie i instalacje sanitarne - Andrzej - firma Termotronik - bis, tel. 501 12 98 81 - super ekipa

To są wykonawcy, z którymi najlepiej się nam współpracowało i polecam!

P.S. Jeszce polecam ogrodników: garden-pasje.pl - Wiktor, tel. 789 201 843

suzanita
17-08-2019, 21:06
Niestety po ponad roku, po wystawieniu pięknej laurki Rom-Kon’owi muszę zweryfikować swoją ocenę na… OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM !!!

Z takim chamstwem i bezczelnością daaawno już się nie spotkałem… To co sobą reprezentuje Romuald Konieczka czyli forumowy Rom-Kon, spec od kartongipsów, malowania, filozof… to absolutne dno, to jak traktuje ludzi plasuje go w kręgu tych z którymi nie chcesz mieć nigdy nic do czynienia… Przemiana była spektakularna…A może zawsze taki był tylko robił to skrycie, za plecami..?

R. Konieczka ( Rom-Kon) spędził u nas na budowie łącznie ok 6 miesięcy – najpierw sufit podwieszany w garażu, później malowanie ścian, drobne poprawki, wykończenie schodów więc człowieka myślę całkiem nieźle można było poznać przez ten czas a na budowie bywaliśmy codziennie...

Nie wchodząc mocno w szczegóły temat dotyczył drobnej reklamacji oraz kilku dodatkowych tematów do zrobienia. Po pół rocznym naszym oczekiwaniu i ciągłym zwodzeniu przez ww ( od lutego do sierpnia ) w końcu doczekałem informacji, że Pan Romuald Konieczka czyli Rom-Kon jednak nie przyjdzie - temat załatwił rzucając telefonem i później jeszcze dobitnie to podkreślając m.in tymi słowami:

433655
433656

asolt
18-08-2019, 19:34
Koledzy i koleżanki,
od rekuperacji potrzebny, prócz Tora went, która koniecznie, nie wiedzieć czemu, chce peflexy układać.
Do tego kogoś od instalacji elektrycznej/alarm/tv szukam.
No i ktoś kto ogarnie ogrzewanie podłogowe i instalacje sanitarne.
Okolice Piaseczna.
Help!

Masz cos do peflexów?, jakby spiro było take super to dalej by go uzywano. Oczywiscie spiro dalej jest uzywane ale w .. instalacjach przemysłowych, instytucjach, czyli tam gdzie jest bezwzgledny wymóg niepalnosci. Zaprojektowanie domowej instalacji spiro nie jest takie proste, a przesłuchy i zwiekszony szum praktycznie nie do unikniecia. Jak ktos chce to w zasadzie nie ma przeszkód aby spiro w domu stosowac.

Edekzelian
22-08-2019, 20:01
Masz cos do peflexów?, jakby spiro było take super to dalej by go uzywano. Oczywiscie spiro dalej jest uzywane ale w .. instalacjach przemysłowych, instytucjach, czyli tam gdzie jest bezwzgledny wymóg niepalnosci. Zaprojektowanie domowej instalacji spiro nie jest takie proste, a przesłuchy i zwiekszony szum praktycznie nie do unikniecia. Jak ktos chce to w zasadzie nie ma przeszkód aby spiro w domu stosowac.

Tamten wpis był przed konsultacjami i przed przeczytaniem literatury. teraz mam juz odmienne zdanie, takze przepraszam wszystkich peflexowców:)
wciąż szukam wykonawcy, robicie może okolice Piaseczna?

asolt
22-08-2019, 20:06
Tamten wpis był przed konsultacjami i przed przeczytaniem literatury. teraz mam juz odmienne zdanie, takze przepraszam wszystkich peflexowców:)
wciąż szukam wykonawcy, robicie może okolice Piaseczna?

Tak

Rom-Kon
24-08-2019, 09:53
Niestety po ponad roku, po wystawieniu pięknej laurki Rom-Kon’owi muszę zweryfikować swoją ocenę na… OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM !!!

Z takim chamstwem i bezczelnością daaawno już się nie spotkałem… To co sobą reprezentuje Romuald Konieczka czyli forumowy Rom-Kon, spec od kartongipsów, malowania, filozof… to absolutne dno, to jak traktuje ludzi plasuje go w kręgu tych z którymi nie chcesz mieć nigdy nic do czynienia… Przemiana była spektakularna…A może zawsze taki był tylko robił to skrycie, za plecami..?

R. Konieczka ( Rom-Kon) spędził u nas na budowie łącznie ok 6 miesięcy – najpierw sufit podwieszany w garażu, później malowanie ścian, drobne poprawki, wykończenie schodów więc człowieka myślę całkiem nieźle można było poznać przez ten czas a na budowie bywaliśmy codziennie...

Nie wchodząc mocno w szczegóły temat dotyczył drobnej reklamacji oraz kilku dodatkowych tematów do zrobienia. Po pół rocznym naszym oczekiwaniu i ciągłym zwodzeniu przez ww ( od lutego do sierpnia ) w końcu doczekałem informacji, że Pan Romuald Konieczka czyli Rom-Kon jednak nie przyjdzie - temat załatwił rzucając telefonem i później jeszcze dobitnie to podkreślając m.in tymi słowami:

433655
433656

Z takim chamstwem to i ja się dawno nie spotkałem. To było wymuszenie naprawy gwarancyjnej - obróbka przy schodach. Oczywiście ja byłem winien temu że schody były źle wykonane i po prostu się wypaczyły. Moja obróbka - tynk miał nadążyć za uciekającymi deskami :D Oczywiście miałem to wykonać ZA DARMO! I oczywiście Szanowny Pan Inwestor w rozmowie telefonicznej jeszcze podniósł na mnie głos! No to sprowadziłem go po prostu na ziemię... odpowiedziałem chamstwem na chamstwo. A na fotce rzeczone schody i mój nie elastyczny tynk który to nie podążył za odchodzącymi deskami :D


433925

Jasiu_WA
25-08-2019, 19:53
Z takim chamstwem to i ja się dawno nie spotkałem. To było wymuszenie naprawy gwarancyjnej - obróbka przy schodach. Oczywiście ja byłem winien temu że schody były źle wykonane i po prostu się wypaczyły. Moja obróbka - tynk miał nadążyć za uciekającymi deskami :D Oczywiście miałem to wykonać ZA DARMO! I oczywiście Szanowny Pan Inwestor w rozmowie telefonicznej jeszcze podniósł na mnie głos! No to sprowadziłem go po prostu na ziemię... odpowiedziałem chamstwem na chamstwo. A na fotce rzeczone schody i mój nie elastyczny tynk który to nie podążył za odchodzącymi deskami :D
433925

Nie kompromituj się...
Od kiedy połączenie drewna z tynkiem wykonuje się na sztywno? Od czego jest elastyczny akryl?
Oczywiście prościej jest zwalić na innych, niż zobaczyć i przyznać się do własnych błędów...

Czy taki wykonawca zasługuje na tytuł: "NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY"???

finlandia
26-08-2019, 16:05
Pozwoliłem sobie usunąć więcej niż jeden ze zgłaszanych postów zawierających naruszenie danych osobowych. Wykonawca to też człowiek i grzebanie oraz upublicznianie linków do jego prywatnych aktywności także jest nie fair.

suzanita
26-08-2019, 19:08
Upublicznianie czego? Publicznych aktywności na publicznej grupie na FB Rowerzystów z Ursynowa, które SAM UPUBLICZNIA, podpisując się imieniem i nazwiskiem ???

Moje pytanie jest natomiast takie - gdzie był Administrator od 24.08.2019 do dnia dzisiejszego ? Dlaczego post naruszający dane osobowe nie został natychmiast usunięty?? Dlaczego reakcja nastąpiła dopiero po zgłoszeniu tego faktu dzisiaj ??? RODO - coś mówi??

kubek86
26-08-2019, 19:29
Upublicznianie czego? Publicznych aktywności na publicznej grupie na FB Rowerzystów z Ursynowa, które SAM UPUBLICZNIA, podpisując się imieniem i nazwiskiem ???

Moje pytanie jest natomiast takie - gdzie był Administrator od 24.08.2019 do dnia dzisiejszego ? Dlaczego post naruszający dane osobowe nie został natychmiast usunięty?? Dlaczego reakcja nastąpiła dopiero po zgłoszeniu tego faktu dzisiaj ??? RODO - coś mówi??

No ale RODO jeżeli o firmy to chyba nie obowiązuje. W KRS jest wszystko publicznie podane.
Partaczy trzeba piętnować.

fighter1983
26-08-2019, 21:28
Ale jakich partaczy? Rozumiem że na podstawie jednego zdjęcia i opisu jednej ze stron wyciągane są wnioski?

Poza tym co to za dziecinada? Coś pękło, trzeba naprawić. Wykonawca uważa że to nie z jego zakresu prac wynika pęknięcie. To polecieć na forum i wrzucić post.
Wpis romkona też widziałem ... Po co publikować takie dane?
Macie między sobą umowę, nie możecie się dogadać - weźcie rzeczoznawcę w danej dziedzinie i niech rozstrzyga. A nie obrzucacie się tu nawzajem . Świństwo za świństwo i gownoburza na forum ku uciesze wszystkich.

suzanita
26-08-2019, 21:56
fighter1983 , rozsądny z Ciebie gość :D

Ale w tej historii nie chodzi o to że coś "pękło" i trzeba naprawić... Zresztą widać na zdjęciu jaka to duża reklamacja... Nigdy, podkreślam nigdy nie ustaliliśmy warunków naprawy tej pierdoły. Były dodatkowe tematy do zrobienia, finansowo napewno by się opłaciło wpaść na te 2 dni, ale..

Tu chodzi o fundamentalne zasady - szacunek, kulturę i uczciwość. Polecałem człowieka rok temu wystawiając mu laurkę jak mało komu a tu strzał w twarz. No i teraz pytanie, weryfikować/uaktulaniać takie wpisy czy olać temat? Być uczciwym wobec siebie i innych czy nie?

Jasiu_WA
26-08-2019, 22:03
Ale jakich partaczy? Rozumiem że na podstawie jednego zdjęcia i opisu jednej ze stron wyciągane są wnioski?

Poza tym co to za dziecinada? Coś pękło, trzeba naprawić. Wykonawca uważa że to nie z jego zakresu prac wynika pęknięcie. To polecieć na forum i wrzucić post.
Wpis romkona też widziałem ... Po co publikować takie dane?
Macie między sobą umowę, nie możecie się dogadać - weźcie rzeczoznawcę w danej dziedzinie i niech rozstrzyga. A nie obrzucacie się tu nawzajem . Świństwo za świństwo i gownoburza na forum ku uciesze wszystkich.

Tak, zdecydowanie w tym przypadku słowo "partacz" nie jest odpowiednie.
Natomiast chamstwo, jakim wykazuje się ów wykonawca jest godne ogłoszenia.
Można super wykonywać swoją pracę, ale to nie wszystko - relacje międzyludzkie są równie ważne.

Odnośnie rzeczoznawcy, sądu, itp. to racz sobie nie żartować. Nie w tym kraju takie rzeczy...

Rom-Kon
26-08-2019, 23:29
Panie F*** - bo znowu wykasują ;). Wie Pan o co poszło? Poszło o to że w ostatniej naszej rozmowie podniósł Pan na mnie głos! Jakbym u Pana MUSIAŁ pracować - nie nie musiałem, mogłem! A z tą drobnostką też byśmy się dogadali - dałby Pan 50zł i sprawa załatwiona. Ja bym się nie wzbogacił Pan by nie zbiedniał a każdy z nas honor by uratował. Ogólnie tej pracy (wszystkich robót) to jest u Pana na 3 dni - może 4 dni... każdy dzień po 2h a ostatni to może 1h. Dlatego też zwlekałem bo siedząc po drugiej stronie Warszawy to nie będę jeździł dla takiej drobnostki po 50km w jedną stronę - nie zapłaciłby mi Pan za to. Teraz jestem dokładnie 14km od Pana więc stwierdziłem ok. zrobię to. Ale jak Pan wie parcia na taką g***ną robotę nie miałem. Ale jak podniósł Pan na mnie głos no to się z lekka wk*** i w efekcie "rzuciłem" słuchawką. A że w tym samym momencie poczuł się Pan - cytuję: "Potraktował mnie Pan teraz gorzej niż gówno, niż te pijawki co dzwonią i zapraszają Pana na pokaz garnków... Szok..." no cóż... chwilę wcześniej ja się tak poczułem... Odpisałem Panu - cytuję: "Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Dziś z wzajemnością. " Po 25latach babrania się w tym budowlanym szambie - patologia jest po stronie wykonawców i Inwestorów też - po prostu już mam dosyć. Tak, jeszcze dzwonią czasem do mnie Inwestorzy - już chyba w ciężkiej desperacji :D I nawet byłem obejrzeć jedną czy dwie roboty ale zrezygnowałem, odmówiłem. Teraz to już nawet nie jeżdżę - po prostu powoli wygaszam swoją obecność w budowlance. Tu na Forum już dawno wygasiłem - jak to zresztą Pan F*** słusznie zauważył ;)

Jeszcze dwa słowa do byłego "kolegi" - cudzysłów bo to po prostu znajomy z budowy - czuję tu twoją obecność :yes:
I Ty masz czelność robić mi koło pióra i to akurat u TEGO Inwestora? Czyli jednak miałem rację... :yes:

Rom-Kon
27-08-2019, 08:29
Jako że szanowny Pan F*** ma tu nawet sporo obrońców cnót niewieścich - oczywiście obrońcy ci są głównie na fejkowych - hejterskich kontach i nie chcą się ujawnić ze swoją forumową tożsamością ;) Tacy odważni są :D Muszę napisać jak to z tymi nieszczęsnymi schodami było... no sorry Panie F*** nie ja zacząłem ;)

Rzeczone schody były spier*** od samego początku. Już na etapie żelbetu - były skuwane i wylewane na nowo. Pierwszy bieg. Po nowym wyliczeniu na spoczniku powstał stopień zabiegowy. Niewygodne cholerstwo ale można (trzeba) się do tego przyzwyczaić - zresztą nie moja sprawa ja po nich chodzić nie będę. Następna sprawa to sama konstrukcja schodów drewnianych. Kto wymyślił aby podstopnice licowały się z tynkiem? Czy to jest zgodne ze sztuką budowlaną? Dodatkowo ten schodek na spoczniku (widać na fotce w pierwszym moim poście) wprowadził ciekawą konstrukcję podstopnicy - nobla za takie rozwiązanie! Następna sprawa to drewno - to nie jest w miarę stabilny dąb tylko jesion - drewno znacznie tańsze... dlaczego tańsze? No właśnie bo nie dąb :) Ale to nie koniec ;) Schody były montowane na PIANĘ!!! Oj sporo jej poszło - jak widziałem to jedna butla na stopień i podstopnicę :D No i dobrze że miałem dwa worki gipsu bo stolarze - czy jak ich tam zwał użyczyli ich sobie jako docisk stopni :D No i na koniec perełka. Całe schody - sześć biegów i zabiegowy spocznik kosztowały praktycznie tyle ile kosztuje jeden bieg "normalnych" schodów! :D:D:D No a Panu Inwestorowi F*** nic w głowie nie zaćwierkało. Ma schody w cenie jak z biedronki i zdziwił się że "w tych parówkach mięsa nie ma" :yes: Panie F*** a może pochwali się Pan jak to było z tymi stolarzami? Bo jak na razie to mnie Pan g*** obrzucił jako tego najgorszego wykonawcę na Pana budowie :yes: A może pochwali się Pan jak to piękną instalację elektryczną ma Pan? Fotkę tablicy zrobiłem sobie nawet na pamiątkę. ;) No ale Puchała był za drogi, nie dogadaliście się - co nie? :D

Szanowny Panie F*** jak pierwszy raz zasygnalizował mi Pan usunięcie usterek w ramach gwarancji to wysłałem Pana delikatnie do stolarzy cytat: "Trudno bym ponosił winę za krzywiące się deski schodów. Gdyby się nie wykrzywiła to by nic się nie stało. Może stolarze powinni zapobiegać krzywieniu się desek? Jak przyjadę do drzwi to zobaczę co z tym zrobić. Na co Pan cytuję: "Hehe, dobre ;) "

Panie F*** nadal nie poczuwam się do odpowiedzialności za Pana schody i na sugestię że mam to wykonać w ramach gwarancji zacytuję Pana: "Hehe, dobre ;) "

fighter1983
27-08-2019, 08:57
Panowie ...
takich spraw nie zalatwia sie tutaj, powaznie. zaczal inwestor....
jakis taki dziwny trend na rynku sie wytwarza, ze probuje sie cos wymuszac na wykonawcach uzywajac argumentu "bo opisze na forum"... to zaden argument tylko proba szantazu, bo tak najlatwiej ... usiasc wieczorkiem i napisac cos na forum. no tak sie spraw nie zalatwia inwestorzy.

reakcja Rom-Kona - ta usunieta - no Panie.... przesadziles, przyznaj sam

reakcja inwestora: krzyk i larum o RODO i gdzie administracja - administracja tez czlowiek - ma czas na reakcje
reakcja Rom-Kon-a opis sytuacji z jego pkt widzenia

no i poki co patrzac na problem: Inwestor 0 Rom-Kon 1 wg mnie jezeli tak faktycznie bylo.
nie mozecie zamknac tu tego tematu i ustalic sobie telefonicznie miedzy soba co z tym zrobic? bo to zenujace co tu sie dzieje.
malo tego zarowno jeden jak i drugi zlamal prawo: Inwestor pomowienie o spieprzaona robote wykonawcy (to jego opinia.. a zapewne nie ma do tego odpowiednich kwalifikacji aby je wydawac) to juz powaznie pod pozew odszkodowawczy podpada.
no i reakcja wykonawcy z podaniem danych inwestora - to tez mocno nie fair i tez podpada pod pozew.
macie wobec siebie po strzale po pysku i remis.
moze pora znalezc rozwiazanie a nie jak przedszkolaki sie tu szarpac? bo zaraz ktorys nie wytrzyma i pojdzie o sadu. niepotrzebna nikomu eskalacja problemu i kosztow

suzanita
27-08-2019, 10:38
fighter1983, sorry ale trafiłeś jak kulą w płot…

Że ja niby szantażowałem kogokolwiek? Jakie wymuszanie? „Bo opisze na forum” ? – nic takiego nie miało miejsca.

Pomówienie o spieprzoną robotę? W którym miejscu ? Czytałeś w ogóle to co napisałem?

Na nikogo tez nie nakrzyczałem czy nie podniosłem głosu co sugerował Rom-Kon… Podaje to jako powód dla którego zrezygnował… Żałosna próba znalezienia sobie alibi… A rzucił słuchawką w momencie jak został przyłapany na kłamstwie – dzień wcześniej był wolny bez żadnych zleceń i może zaczynać w tym tyg. a teraz to jest u Inwestora i nie wie czy będzie mógł przyjść….

Usunięty post Pana Romualda całkowicie obnażył to o czym pisałem.

A teraz dalej wycieczki osobiste… Ale petardą jest analiza, którą Pan Romuald tu przeprowadził – że, cytuje „schody były spier*** od samego początku. Już na etapie żelbetu” i teraz tynk odpadł… Tydzień temu jeszcze Pan Romuald twierdził, że schody są wykonane z… wiązu… jak do tego doszedł? Nie wiem… schody są jesionowe, nooo ale nie dębowe… i..?
Ważne są tez informację że jeden elektryk jest droższy od drugiego oraz ile za co płaciłem…

Jeśli chodzi o Pana Romualda to wystarczy dać mu się wypowiedzieć i sam się pogrąży, obrazek jest jednoznaczny… OMIJAC SZEROKIM ŁUKIEM

fighter1983
27-08-2019, 11:00
nie wciagajcie mnie w Wasze pyskowki.
inwestor: rzuca ze chamstwo i omijac szerokim lukiem itd... na podstawie:
1 - domnimanej napray reklamacyjnej ktora wykonawca ma wykonac - jezeli wina lezy po jego stronie pisze sie wezwanie do usuniecia usterek w zakresie prac ktore wykonywal a nie pisze posty na forum. zasadnosc reklamacji / naprawy reklamacyjnej i przyczyny jej powstania tez sa niejasne i szczerze - jest to Wasza wewnetrzna sprawa w relacji zleceniodawca - zleceniobiorca.
2 - "dodatkowe prace" to ze czlowiek byl pol roku na budowie i realizowal jakis zakres prac nie oznacza, ze ma byc teraz dostepny na telefon i realizowac i przyjmowac kolejne zlecenia. nie musi. to nie jest tak, ze wykonawca zostaje zniewolony i podporzadkowany do konca zycia bo cos tam robil i teraz ma sie pojawiac na kazde skinienie, nawet jezeli to jest platne dobrze lub bardzo dobrze.

suzanita
27-08-2019, 11:11
No jasne, że nie musi, tylko to się inaczej załatwia

fighter1983
27-08-2019, 11:39
No jasne, że nie musi, tylko to się inaczej załatwia
o to to... to jest meritum sprawy.
to ze powstaja jakies spiecia i nieporozumienia to normalne.
ale to nie powinno nigdy znalezc sie tu na forum.
malo tego taki wpis w zasadzie uniemozliwia jakiekolwiek dalsze normalne wybrniecie z sytuacji, bo zadna ze stron nie moze juz odpuscic.
Mialem taki przypadek chyba ze 3-4 lata temu - gdzies jeszcze jest tu na forum.
bez sensu wpis na forum ze strony inwestora, reakcja i efekt taki ze nie zrealizowalismy elewacji (nasza strata) inwestor musial szukac kogos innego (jego)
i pomimo tego ze gdy sie spotkalismy i pogadalismy juz normalnie - slowa ktore padly tu uniemozliwily dalsza wspolprace pomimo checi z obu stron.
no i po co ? nikomu to nie sluzy.

Elfir
27-08-2019, 13:03
Moje pytanie jest natomiast takie - gdzie był Administrator od 24.08.2019 do dnia dzisiejszego ? Dlaczego post naruszający dane osobowe nie został natychmiast usunięty?? Dlaczego reakcja nastąpiła dopiero po zgłoszeniu tego faktu dzisiaj ??? RODO - coś mówi??

Po prostu nie zagląda na wszystkie możliwe tematy. Od tego jest opcja zgłoszenia posta, by z niej korzystać. Moderacja usunęła jak tylko zgłoszenie wpłynęło.

kubek86
27-08-2019, 13:59
Ale jakich partaczy? Rozumiem że na podstawie jednego zdjęcia i opisu jednej ze stron wyciągane są wnioski?

Poza tym co to za dziecinada? Coś pękło, trzeba naprawić. Wykonawca uważa że to nie z jego zakresu prac wynika pęknięcie. To polecieć na forum i wrzucić post.
Wpis romkona też widziałem ... Po co publikować takie dane?
Macie między sobą umowę, nie możecie się dogadać - weźcie rzeczoznawcę w danej dziedzinie i niech rozstrzyga. A nie obrzucacie się tu nawzajem . Świństwo za świństwo i gownoburza na forum ku uciesze wszystkich.

No takich właśnie. Ja sobie nie wyobrażam, żebym tak potraktował swojego klienta. Zresztą takie zachowanie wykonawcy, a inwestor rozczarowany i się nie może "doprosić" no to przychodzi i pisze na forum. Może nie ma się co dziwić i popatrzyć obiektywnie. Ja takich rzeczy unikam i zawsze dogaduje się z moim klientem.

fighter1983
27-08-2019, 14:17
No takich właśnie. Ja sobie nie wyobrażam, żebym tak potraktował swojego klienta. Zresztą takie zachowanie wykonawcy, a inwestor rozczarowany i się nie może "doprosić" no to przychodzi i pisze na forum. Może nie ma się co dziwić i popatrzyć obiektywnie. Ja takich rzeczy unikam i zawsze dogaduje się z moim klientem.
a jak sie nie da uniknac?
czym sie zajmujesz podam Ci przyklad... takiego ze sie nie dogadasz :P

Rom-Kon
27-08-2019, 14:42
(...) i zawsze dogaduje się z moim klientem.
Młody jeszcze jesteś i pewnie jeszcze się nie przekonałeś o tym że im bardziej swojemu Inwestorowi wchodzisz w d*** tym bardziej on Cię w niej ma. Ale spoko - życie Cię nauczy... mnie nauczyło. No chyba że nisko pochylasz łeb... ;)

kubek86
27-08-2019, 16:35
a jak sie nie da uniknac?
czym sie zajmujesz podam Ci przyklad... takiego ze sie nie dogadasz :P

Pewnie, że są takie możliwości, że się nie dogadam. Ja miałem kilka takich robót, że nic na tym nie zarobiłem, a może nawet dołożyłem.
Sam ostatnio (ponad tydzień temu) stałem po tej drugiej stronie.


Młody jeszcze jesteś i pewnie jeszcze się nie przekonałeś o tym że im bardziej swojemu Inwestorowi wchodzisz w d*** tym bardziej on Cię w niej ma. Ale spoko - życie Cię nauczy... mnie nauczyło. No chyba że nisko pochylasz łeb... ;)

A młody? Jasnowidz? Czapka z głowy. Gratuluje. Tak informacyjnie 86 to nie mój rok urodzenie. Działam ponad 15 lat u siebie, może dużo może mało, nie wiem i nie interesuje mnie to. Skoro tak uważasz o inwestorach (może to Ci z forum), to poczekaj na obecne pokolenie nastolatków, może nawet nie, bo już po 20 latkach widać.
Pozdrawiam wszystkich.

Edekzelian
27-08-2019, 17:09
A wracając do temu,
szukam "na gwałt" :) cieśli na więźbę. Szybki dach dwuspadowy, bez lukarn, bez udziwnień.

Ktoś podrzuci namiary? Mogą też być nie na gwałt ;)

wally666
31-08-2019, 16:01
Szukam ekipy do elewacji - parterowka, do ocieplenia ok 300-320m2 scian pod Warszawa z realizacja w 2019r. Polecicie kogos? Mam jedna ale nie chca robic inaczej niz na placki i twierdza ze tak jest zgodnie ze sztuka...

fighter1983
31-08-2019, 22:57
Szukam ekipy do elewacji - parterowka, do ocieplenia ok 300-320m2 scian pod Warszawa z realizacja w 2019r. Polecicie kogos? Mam jedna ale nie chca robic inaczej niz na placki i twierdza ze tak jest zgodnie ze sztuka...
Trochę późno szukasz. Widziałem PW.
My mamy grafik na ten rok "na styk". A na przyszły jeszcze nie podpisujemy umów. Zostawiam to jak zawsze na zimę.
Przy kumulacji : dobra pogoda, brak opóźnień na budowach może by się dało Ciebie wcisnąć na ten rok.

Owczar
05-09-2019, 08:47
Poszukuję ekipy do położenia desek na elewację.
Deski z thermososny. Około 30m2.

daronnn
06-09-2019, 20:32
Poszukuję kierownika do budowy domu jednorodzinnego w Hornówku, gmina Izabelin pod Warszawą. Możecie kogoś polecić?

Aggi
16-09-2019, 19:19
Porobiło nam się niefajnie na rynku wykonawców budowlano - remontowych. Wiadomo.... :-( Są jednak wyjątki i trzeba mieć farta żeby upolować taki wyjątek.

Ja od lat trzymam się najlepszego glazurnika jakiego spotkałam. Mamy za sobą kilka sporych inwestycji i każdorazowo nie tylko nie ma się do czego przyczepić, ale na dodatek facet potrafi wychwycić błędy w projekcie i skorygować je na tak wczesnym etapie, że powinnam mu chyba płacić prowizję od zaoszczędzonej kasy ;-). Jakościowo pierwsza klasa! Inteligentny, myślący, dokładny i sumienny. Pracuje sam i sam bierze odpowiedzialność za swoją robotę. Naprawdę wart każdych pieniędzy. Dziękuję Panu za wszystko i mam nadzieję na dalszą współpracę. Wyjątkowy komfort na rynku usług budowlanych. Zdejmujący inwestorowi ze łba wcale niemało. Dla chętnych - nick na forum: Vadiol tel. 664 837 837

Edekzelian
25-09-2019, 17:35
Jest tu ktoś, komu ostatnio robił wylewki Artur - Teka?
Jakiś czas temu pojawiały się głosy, że Artur odpuścił jakość.
Chciałbym to zweryfikować - mogę prosić o parę słów komentarza - może być na prv.

Zuzanna31
25-09-2019, 18:03
Prace na mojej budowie dobiły do takiego stanu, że mogę polecić kilku wykonawców.Ich wspólnym mianownikiem jest to, że niestety ale terminy są bardzo długie ale uważam, że w każdym z przypadków warto było czekać.
1. Geodeta - GEO SKALA, p. Paweł Zalewski - terminowy, z realnymi cenami, dyspozycyjny
2. SSO z płytą - p. Mirek G. - znany z poprzednich stron polecanych wykonawców - wszystkie zachwyty zostały już chyba wyrażone, ja się pod nimi podpisuję. Prawdziwy fachowiec i serdeczny człowiek.
3. Okna - Aprel - fachowcy montażu, nic na skróty
4. Dachówka i obróbki - p. Artur Sawicki - dach zrobiony zgodnie ze sztuką, efekt wizualny i funkcjonalny - super
5. Tynki CW / wylewki - p. Bogdan G. - przesympatyczny człowiek i doskonały fachowiec
Warto dodać, że nie są to fachowcy na raz, chętnie służą pomocą i rada na kolejnych etapach prac, cierpliwie odpowiadając na wszystkie pytania i wątpliwości.
Wszystkie wymienione ekipy i ich pracownicy są słowni, dotrzymali terminów i uzgodnień finansowych.

Edekzelian
13-10-2019, 15:49
Szukam ekipy na wylewki klasyczne, ktoś godny polecenia?

gary4
11-11-2019, 11:31
Polecam tynki wykonane przez p. Antoniego Poparde - CW zacierane piaskiem kwarcowym. Jedyne o co warto przypilnować to ilość metrów do pokrycia. Niestety umawiają się za stawkę za m2 po czym na budowie zapominają o takich ustaleniach jak odliczenie drzwi (które nie wymagają żadnej obróbki) czy trzeba się nastresować i nadyskutować aby zaczęli tynk nie od chudziaka tylko 25cm wyżej co przy całym budynku robi się niezłymi ilościami (w moim przypadku wyliczenia szefa i moje różniły się o ponad 100m2 na średniej wielkości budynku). Pomijam już zawyżone zaokrąglenia przy liczeniu ścian. Zapewne większość inwestorów macha na to ręką i tynkarze mają niezłą premię. Mimo wszystko polecam ustalić metraż znacznie wcześniej przed rozpoczęciem prac i stres z głowy.

katinka74
11-11-2019, 15:03
5. Tynki CW / wylewki - p. Bogdan G. - przesympatyczny człowiek i doskonały fachowiec
Warto dodać, że nie są to fachowcy na raz, chętnie służą pomocą i rada na kolejnych etapach prac, cierpliwie odpowiadając na wszystkie pytania i wątpliwości.
Wszystkie wymienione ekipy i ich pracownicy są słowni, dotrzymali terminów i uzgodnień finansowych.[/QUOTE]

A jaki był koszt tynków cw i czy można poprosić jakieś namiary na tego Pana?

wally666
11-11-2019, 15:49
Szukam ekipy na wylewki klasyczne, ktoś godny polecenia?

Jutro bedzie wylewki robil u mnie forumowy TEKA wiec bede mogl dac znac jak wyszlo.

Edekzelian
11-11-2019, 19:55
Polecam tynki wykonane przez p. Antoniego Poparde - CW zacierane piaskiem kwarcowym. Jedyne o co warto przypilnować to ilość metrów do pokrycia. Niestety umawiają się za stawkę za m2 po czym na budowie zapominają o takich ustaleniach jak odliczenie drzwi (które nie wymagają żadnej obróbki) czy trzeba się nastresować i nadyskutować aby zaczęli tynk nie od chudziaka tylko 25cm wyżej co przy całym budynku robi się niezłymi ilościami (w moim przypadku wyliczenia szefa i moje różniły się o ponad 100m2 na średniej wielkości budynku). Pomijam już zawyżone zaokrąglenia przy liczeniu ścian. Zapewne większość inwestorów macha na to ręką i tynkarze mają niezłą premię. Mimo wszystko polecam ustalić metraż znacznie wcześniej przed rozpoczęciem prac i stres z głowy.
Radonie?

Edekzelian
11-11-2019, 19:59
Jutro bedzie wylewki robil u mnie forumowy TEKA wiec bede mogl dac znac jak wyszlo.

Sprawdź proszę prywatne wiadomości

tegopanażonazdradza
11-11-2019, 20:00
Jutro bedzie wylewki robil u mnie forumowy TEKA wiec bede mogl dac znac jak wyszlo.

U mnie też robił. Jesli nic się nie zmienilo to już dziś Panu współczuję

Edekzelian
11-11-2019, 20:18
U mnie też robił. Jesli nic się nie zmienilo to już dziś Panu współczuję
A kiedy robił? Jakoś ostatnio?
Co zepsuł?

katinka74
11-11-2019, 20:34
Możecie kogoś polecić od rekuperacji?Dziękuję

Edekzelian
11-11-2019, 20:54
To ja ponownie prośbę o namiary na wykonawcę podbitki

agb
11-11-2019, 22:11
Jutro bedzie wylewki robil u mnie forumowy TEKA wiec bede mogl dac znac jak wyszlo.

To pilnuj go dokładnie na każdym kroku. Niektórym została już tylko renoma, bo ludzie dawno poszli gdzie indziej.

wally666
12-11-2019, 06:20
A można coś blizej? Krzywo? Nie trzyma poziomow? Pęka?

wally666
12-11-2019, 06:21
Podaj więcej szczegółów co się pozmieniało na gorsze to chętnie sprawdzę i przypilnuję

agb
12-11-2019, 09:41
- Zacieraczką obtarli wszystkie okna od podłogi!
- Zarysowali szybę w oknie (zacieraczką)
- "nasypało" im się betonu do rury kanalizacyjnej
- Wylewka potrafiła mieć 5mm spadku na długości 1.8m
- Syf jaki zostawiają trzeba zobaczyć, bo trudno opisać.
- Zatarcie wylewki w niektórych miejscach zostawia wiele do życzenia.

tegopanażonazdradza
12-11-2019, 10:00
- Zacieraczką obtarli wszystkie okna od podłogi!
- Zarysowali szybę w oknie (zacieraczką)
- "nasypało" im się betonu do rury kanalizacyjnej
- Wylewka potrafiła mieć 5mm spadku na długości 1.8m
- Syf jaki zostawiają trzeba zobaczyć, bo trudno opisać.
- Zatarcie wylewki w niektórych miejscach zostawia wiele do życzenia.

Jakbym widział swoją budowe

wally666
12-11-2019, 10:15
Dzięki za konkrety, właśnie robią robotę u mnie więc jedyne co mi pozostało to przypilnowanie tych okien bo mam kilka sztuk właśnie od podłogi. Albo się potwierdzi i trzeba będzie to jasno tutaj napisać i przenieść na czarną listę albo robota się obroni

AnnaMMs
14-11-2019, 22:05
Dzień dobry,
Gorąca prośba o polecenie generalnego wykonawcy / firmy budowlanej w okolicach Warszawy, Warszawski-zachodni, okolice Leszna.
Mamy pozwolenie na budowę, projekt indywidualny, nowoczesny, dużo przeszkleń i stali w konstrukcji. Szukamy poleconej firmy, która podejmie się wybudowania naszego wymarzonego domu.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,
Anna

Edekzelian
18-11-2019, 12:19
Czy ktoś z forumowiczów lepił drewno na wylewki wykonane przez polecanego Pana Bogdana (co też robi tynki cw)?

Kaizen
18-11-2019, 12:31
Czy ktoś z forumowiczów lepił drewno na wylewki wykonane przez polecanego Pana Bogdana (co też robi tynki cw)?

Tak.

Edekzelian
18-11-2019, 12:40
Tak.

mogę priv? :)

Marcin.W
21-11-2019, 11:53
Dzień dobry

Poszukuję sprawdzonego wykonawcy do przebudowy dachu w domu jednorodzinnym. Lokalizacja: Warszawa-Wawer (Międzylesie)
Oczywiście na przyszły rok.

Do zrobienia:
- rozbiórka starego dachu
- podmurowania ścianki kolankowej i wykonanie wieńców
- podwyższenia kominów
- wykonaniu nowej więźby (dach dwuspadowy z lukarnami)
- ocieplenie PIRem nakrokwiowo, na pełnym deskowaniu
- pokrycie blachodachówką (panel lub rąbek). (powierzchnia dachu ok 200m2)

Oczywiście szukam metodami tradycyjnymi (dużo rozmów i spotkań, ale na razie bez konkretów).
Być może ktoś z forumowiczów mógłby polecić kogoś sprawdzonego?

dzięki
Marcin

Edekzelian
23-11-2019, 20:18
Dzięki za konkrety, właśnie robią robotę u mnie więc jedyne co mi pozostało to przypilnowanie tych okien bo mam kilka sztuk właśnie od podłogi. Albo się potwierdzi i trzeba będzie to jasno tutaj napisać i przenieść na czarną listę albo robota się obroni

Jak wyszło?

Edekzelian
25-11-2019, 20:11
No dobra,
wally666 chyba nie wyszło, skoro obietnice o wstawieniu podsumowania prac z wylewek nie pojawiły się.

Czy ktoś ze zgromadzonych zlecał wykonanie wylewki "forumowej" firmie teka?

Dorotkazas
26-11-2019, 11:12
Przestrzegam przed firma Espiroproperty z Warszawy. Powiem tyle, że zwlekają z naprawami wad a na koniec zostawili mnie z roz...przeciekajacym dachem i smrodem szamba w pokoju na poddaszu dziura w płycie w garderobie i stwierdzili, że zgodnie z formularzem koniec gwarancji minął...

Dorotkazas
26-11-2019, 11:14
Dodam, że źle zrobili prysznic w łazience gdzie leje się woda i wychodzi na ścianę w drugim pokoju.

Edekzelian
26-11-2019, 11:27
Dodam, że źle zrobili prysznic w łazience gdzie leje się woda i wychodzi na ścianę w drugim pokoju.

Proponuję zedytować posty, opisać całą historię i nakreślić sytuację. Z zamieszczonych postów wynika, że są pisane w nerwach.

wally666
26-11-2019, 18:27
No dobra,
wally666 chyba nie wyszło, skoro obietnice o wstawieniu podsumowania prac z wylewek nie pojawiły się.

Czy ktoś ze zgromadzonych zlecał wykonanie wylewki "forumowej" firmie teka?

Bije sie w piers, najpierw chcialem odczekac chwile przed ostatecznia ocenia wspolporacy z teka a pozniej wypadl mi ten temat zupelnie z glowy dlatego pisze teraz, 10 dni po wylewkach.

Przede wszsytkim kontakt z wlascicielem jest trudny tj. nie odbiera telefonow w ciagu dnia, na SMSy tez albo nie odpowiada albo oddzwania po kilku dniach. Podobno moje proby umowienia sie z nim zbiegly sie w czasie z problemami ze sprzetem - skrzynia w busie oraz ukradli mu jakies tam weze od kreta i generalnie ostro go to spowolnilo, czy tak bylo naprawde, nie chce oceniac ale faktycznie i na pierwsza wizyte zapoznawcza (pomiary poziomu chudziaka) oraz na sama robote zjawil sie wypozyczonym autem wiec cos moglo byc na rzeczy. Wstepne pomiary wyszly nie najgorzej, mialem 1-2cm roznicy miedzy najdalszymi punktami domu i mowil, ze albo wyprowadze to roznymi grubosciami styropianu (u mnie 19cm - 5+5+5+4cm) albo bedzie po prostu grubsza wylewka. Wylewki mielismy robic 11.11 i z uwagi na date i cemen i piach musialem zamowic z wyprzedzeniem bo wiadomo, w swieta nikt nie pracuje wiec jesli czegos zabranie, nic nie domowimy. Ostatecznie cos sie mu przesunelo i umowil sie, ze bedzie o 6:30 rano w czwartek i przyjechal juz o 6stej. Po rozlozeniu gratow i mixokreta, zabezpieczeniu HSa przez ktorego caly towar byl wprowadzany do domu, robota ruszyla. Ponanosil poziomy wychodzac od drzwi i okien startujacych od podlogi i tego sie trzymali przy procesie zageszczania łatą. O 15stej robota byla skonczona. Chlopaki uwijali sie jak w rosole, ekipa sklada sie z 4 czy 5 osob w tym wspomniany Artur vs. teka. Teka przestrzelil sie tez co do ilosci cementu i musialem kilkadziesiat workow zwrocic do skladu, ale to podobno dlatego, ze wolal zamowic wiecej bo w swieto i tak nikt by im cementu nie dowiozl i robota by stanela. W ciagu roboty musialem domowic piasku bo mialo zbraknac kilka m3 - i tak jak ktos wspomnial, byl to piasek z "jego" zaufanego miejsca. Ostetecznie piachu zostalo kilka calkiem sporo ale nie zmarnuje sie bo pojdzie pod przyszly taras. Zgodnie z umowa, piasek nakrylem gruba folia bo w miedzyczasie zapowiadali opady. U mnie wylewki byly tobione na piachu 0-2mm, plastyfikatorze z dodakiem wlokien oraz na Cemencie Ozarowskim 42.5N (CEMENT OŻARÓW CZYSTY CEM I CEMENT PORTLANDZKI CEM I 42,5 N) - odpowiednim starej "jedynki"

Teraz ocena samych wylewek - kolor nie jest jednolity, pewnie mieszadlo w miksokrecie juz swoje przeszlo i gdzieniegdzie widac jasniejsze i ciemniejsze miejsca. W newralgicznych punktach zrobione zostaly naciecia celem oddylatowania poszczegolnych "stref" a nastepnie calosc zostala przeszlifowana smiglem przez co wspomniane "dylatacje skutecznie zniknely. Meczylem teke pytaniami czy trzeba przykrywac wylewki bo dom mam nieocieplony i czesciowo miedzy dachem i scianami mam po czesciowo otwarta przestrzen przez ktora chula wiatr - powiedzial zeby przykryc po 2-3 dniach co tez uczynilem. Sam zadzwonil i pytal sie czy wsyzstko jest ok, czy nie wytraca sie mleczko i czy widac jakies pekniecia oraz kazal folie sciagnac po tygodniu co tez uczynilem. W weekend przeszedlem sie z latarka i ogladalem stan wylewek, na calych 150m2 zauwazylem jedna ryse akura na polaczeniu waskiego korytarza z salonem co uznalem za naturalny efekt wysychania podlog. Przykladalem w wielu miejscach late 2m i bylo rowno, poziom wszedzie zachowany (oczko miedzy wyznaczonymi liniami na poziomicy) chociaz pewnie w kilku miejscach banka powietrza o 1mm szla w prawo albo lewo ale nadal w zakresie bledu pomiarowego.

Nie umiem ocenic czy sklad wylewek jest idealnie taki jak byc powinien, nie bede w nie walil mlotem zeby cos udowodnic. Generalnie jestem zadowolony i pomimo sporych problemow w komunikacji z Arturek vs. Teka, moge polecic jego uslugi.

Jakies pytania? Jesli znajde czas to w weekend moge strzelic kilka fotek dla zainteresowanych.

Edekzelian
26-11-2019, 18:36
Bije sie w piers,
Jakies pytania? Jesli znajde czas to w weekend moge strzelic kilka fotek dla zainteresowanych.

No i super, że napisałeś to.
Dobrze, że jesteś zadowolony. To najważniejsze.
Rozumiem, że uszkodzeń na tynkach i oknach brak? A w rogach pomieszczeń nie jest wyżej niż na środku i również dotarte? Jeśli tak, to może Teka wraca do łask?

wally666
26-11-2019, 19:00
Ani na HSie ani na oknach ktore ida od podlogi nie zauwazylem zadnych otarc a zwracalem na to uwage po Twoich sugestiach. Wiadomo ze smiglem ktore ma srednice kilkudziesieciu cm nie da sie dojechac w ragach ale nie widzialem tam "fal dunaju".

Coi do uszkodzen w tynkach to nic nie zauwazylem, u mnie wylewka ma 7-9cm a tasma dylatacyjna kupilem 15cm wiec to tez jakas dodatkowa ochrona przed smiglem.

Edekzelian
27-11-2019, 08:48
Szukam ekipy do montażu drzwi wejsciowych. Drzwi mam już, więc chodzi tylko o montaż.
Okolice Piaseczna
Ktoś podrzuci namiary na ekipę?

jak_kolwiek
28-12-2019, 09:58
Czy ktoś z forumowiczów może polecić ekipę do podbitki? Dom znajduję się w okolicach Grodziska Maz.

Yareckys
30-12-2019, 19:12
Cześć, czy Pan Bogdan wykonuje tylko tynki CW czy również gipsowe?

Yareckys
30-12-2019, 19:15
Ooszukuję sprawdzonej ekipy do wykonania ocieplenia elewacji a także tynków. Czy możecie kogoś polecić w Warszawie?

fighter1983
30-12-2019, 21:19
Ooszukuję sprawdzonej ekipy do wykonania ocieplenia elewacji a także tynków. Czy możecie kogoś polecić w Warszawie?

Elewacje możemy ogarnąc ;)

agb
30-12-2019, 22:44
Cześć, czy Pan Bogdan wykonuje tylko tynki CW czy również gipsowe?

Zadzwoń i zapytaj. AFAIK tylko CW.

Edekzelian
31-12-2019, 09:51
Czy ktoś z forumowiczów może polecić ekipę do podbitki? Dom znajduję się w okolicach Grodziska Maz.

Daj znać jak znajdziesz. Też szukam.

darkob
31-12-2019, 13:02
Nie kompromituj się...
Od kiedy połączenie drewna z tynkiem wykonuje się na sztywno? Od czego jest elastyczny akryl?
Oczywiście prościej jest zwalić na innych, niż zobaczyć i przyznać się do własnych błędów...

Czy taki wykonawca zasługuje na tytuł: "NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY"???


Czy przy schodach nie robi sie połączeń ślizgowych jak na poddaszu? ;)

Maluch11
03-01-2020, 16:16
Czy ktoś ma doświadczenia z INSTALGLOV - ELEKTROINSTALACJE Michał Głowacki z Pułtuska?

suzanita
13-01-2020, 19:50
Cytat Napisał Jasiu_WA Zobacz post
Nie kompromituj się...
Od kiedy połączenie drewna z tynkiem wykonuje się na sztywno? Od czego jest elastyczny akryl?
Oczywiście prościej jest zwalić na innych, niż zobaczyć i przyznać się do własnych błędów...

Czy taki wykonawca zasługuje na tytuł: "NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY"???

Czy przy schodach nie robi sie połączeń ślizgowych jak na poddaszu?


No cóż, ja jak i każdy zleceniodawca techniki wykończenia znać nie muszę . Jak się okazało Romuald Konieczka Rom-Kon też jej nie znał :D

Niestety widzę, że ww użytkownik znów zaczyna się nieśmiało uaktywniać na forum, także dla przypomnienia przestroga:


Niestety po ponad roku, po wystawieniu pięknej laurki Rom-Kon’owi muszę zweryfikować swoją ocenę na… OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM !!!

Z takim chamstwem i bezczelnością daaawno już się nie spotkałem… To co sobą reprezentuje Romuald Konieczka czyli forumowy Rom-Kon, spec od kartongipsów, malowania, filozof… to absolutne dno, to jak traktuje ludzi plasuje go w kręgu tych z którymi nie chcesz mieć nigdy nic do czynienia… Przemiana była spektakularna…A może zawsze taki był tylko robił to skrycie, za plecami..?

R. Konieczka ( Rom-Kon) spędził u nas na budowie łącznie ok 6 miesięcy – najpierw sufit podwieszany w garażu, później malowanie ścian, drobne poprawki, wykończenie schodów więc człowieka myślę całkiem nieźle można było poznać przez ten czas a na budowie bywaliśmy codziennie...

Nie wchodząc mocno w szczegóły temat dotyczył drobnej reklamacji oraz kilku dodatkowych tematów do zrobienia. Po pół rocznym naszym oczekiwaniu i ciągłym zwodzeniu przez ww ( od lutego do sierpnia ) w końcu doczekałem informacji, że Pan Romuald Konieczka czyli Rom-Kon jednak nie przyjdzie - temat załatwił rzucając telefonem i później jeszcze dobitnie to podkreślając m.in tymi słowami:


439366
439367

Rom-Kon
14-01-2020, 16:37
Widzę panie F z Bobrowca że zdobyłem pańską dozgonną przyjaźń:lol2: Jeśli pan sonduje czy moje uczucia do pana i pańskich schodów są nadal tak gorące jak na początku :hug: to informuję że w tym temacie nadal nic się nie zmieniło. Jak wcześniej napisałem tak nadal jest - nadal mam w d*** pana i pańskie schody. Jeśli miałoby się to kiedykolwiek zmienić to poinformuję o tym szanownego pana. :yes:
A teraz dedykacja muzyczną dla szanownego pana - zespół Mikromusic i utwór Niemiłość :)

https://youtu.be/ZyDTA464Mdw?t=25

ps. rozważał pan kroki prawne? Sąd po ocenie rzeczoznawcy powinien rozstrzygnąć kto jest władny do naprawy pańskich schodów - bo to że są totalnie spieprzone (delikatnie ujmując) to wiadomo tylko teraz trzeba znaleźć tego co to ma naprawić a w tym powinien pomóc niezawisły sąd ;) Ale zamiast powziąć kroki prawne ogranicza się pan do pieńactwa i hejterstwa w internecie... nie ładnie... oj nie ładnie.

suzanita
14-01-2020, 18:57
Czy przy schodach nie robi sie połączeń ślizgowych jak na poddaszu? ;)


Widzę panie F z Bobrowca że zdobyłem pańską dozgonną przyjaźń:lol2: Jeśli pan sonduje czy moje uczucia do pana i pańskich schodów są nadal tak gorące jak na początku :hug: to informuję że w tym temacie nadal nic się nie zmieniło. Jak wcześniej napisałem tak nadal jest - nadal mam w d*** pana i pańskie schody. Jeśli miałoby się to kiedykolwiek zmienić to poinformuję o tym szanownego pana. :yes:
A teraz dedykacja muzyczną dla szanownego pana - zespół Mikromusic i utwór Niemiłość :)

https://youtu.be/ZyDTA464Mdw?t=25

ps. rozważał pan kroki prawne? Sąd po ocenie rzeczoznawcy powinien rozstrzygnąć kto jest władny do naprawy pańskich schodów - bo to że są totalnie spieprzone (delikatnie ujmując) to wiadomo tylko teraz trzeba znaleźć tego co to ma naprawić a w tym powinien pomóc niezawisły sąd ;) Ale zamiast powziąć kroki prawne ogranicza się pan do pieńactwa i hejterstwa w internecie... nie ładnie... oj nie ładnie.

Każdy sam oceni kto tu w kwestii pieniactwa/hejterstwa czy zwykłego chamstwa bryluje...

Rom-Kon
15-01-2020, 09:30
Każdy sam oceni kto tu w kwestii pieniactwa/hejterstwa czy zwykłego chamstwa bryluje...
Chamstwem było to że jak przez telefon powiedziałem że termin wejścia na robotę u pana muszę uzgodnić z moim obecnym Inwestorem - no chyba wypadałoby chociaż Go poinformować że będę uciekać z roboty na 3-4h dziennie - to wydarł pan na mnie ryja że co ma do tego mój Inwestor. Jako że nie lubię jak ktoś wydziera na mnie ryja - bo inaczej tej "rozmowy" nazwać nie mogę - to "rzuciłem" słuchawką i w SMSie wskazałem miejsce w które może mnie pan pocałować. Jak widać zabolało to pana odpowiednio mocno, nawet dużo mocniej niż mnie to pańskie wydarcie się na mnie. Jeszcze raz, panie - nie lubię jak ktokolwiek podnosi na mnie głos czego wyraz dałem panu w SMSie. Tylko nie wiem dlaczego takie zdziwienie jak potraktowałem pana tak samo jak pan potraktował mnie.
https://i.pinimg.com/originals/c2/79/54/c279545498469171aaa6b2c1723c8949.png

suzanita
15-01-2020, 15:14
Komentować alternatywnej rzeczywistości nie zamierzam... :no:

Natomiast na komentarz zasługuje fakt, że udostępnianie danych klientów podlega odpowiedzialności karnej - Romuald Konieczka Rom-Kon udostępniania bezprawnie i z premedytacją takie dane.

Slawko123
15-01-2020, 17:17
Komentować alternatywnej rzeczywistości nie zamierzam... :no:

Natomiast na komentarz zasługuje fakt, że udostępnianie danych klientów podlega odpowiedzialności karnej - Romuald Konieczka Rom-Kon udostępniania bezprawnie i z premedytacją takie dane.

Wstydzisz się swojego nazwiska?

suzanita
15-01-2020, 19:20
Rozumiem, że nie masz świadomości jak osoba niepowołana można wykorzystać dane typu imię, nazwisko, adres, miejsce pracy, nr tel itp itd ?

Rom-Kon
16-01-2020, 01:49
Rozumiem, że nie masz świadomości jak osoba niepowołana można wykorzystać dane typu imię, nazwisko, adres, miejsce pracy, nr tel itp itd ? Ale panie Jaroslawie o co ten wielki raban? Jakież to wielkie ujawnienie danych jeżeli przecież pan z imienia i nazwiska figuruje na liście byłych i obecnych pracowników radia RMF - ta lista przecież jest ogólnie dostępna w internecie! Można to normalnie znaleźć przez wyszukiwarkę Google! To również chyba nie jest wstyd bo znajduje się pan w doborowym towarzystwie a RMF to nie PR czy też TVP! Wstydu nie ma.
A jeśli chodzi o sprawy etyczne to nie wypominam panu że upublicznił pan naszą, prywatną korespondencję SMSową tu na Forum. Odwdzięczyłem się tym samym, też zamieściłem screeny naszej rozmowy. Ja dzięki temu że występuję pod własnym imieniem i nazwiskiem niedawno odzyskałem przejęte przez hackera konto na FB. I nie było problemu bo właśnie miałem prawdziwe dane. Jeśli publikuję coś w necie pod własnym nazwiskiem to biorę pełną odpowiedzialność za moje słowa. Za to problemem jest to że jeśli na początku zamieszcza się wpisy - pieniacze/hejterskie jako anonimowy użytkownik a później wypłyną prawdziwe dane i można taką osobę zidentyfikować to takiemu już nie anonimowemu użytkownikowi nagle mięknie rurka... wtedy pojawia się myśl a co będzie jak to przeczyta mój szef? Albo moi znajomi? A jak się zamieszcza wpisy od samego początku pod swoim prawdziwym nazwiskiem wtedy są to bardziej wyważone wpisy i nie trzeba się później ich wstydzić. To taka dygresja na marginesie.

Edit: jako że występuję publicznie z imienia i nazwiska nie mam też pretensji do pana o to że w hejterski sposób upublicznił pan to że prowadzę na FB ze swoją Panią - która też występuje pod swoim prawdziwym nazwiskiem - grupę z wycieczkami rowerowymi - podał pan pełen link do naszej grupy i prześmiewczy, hejterski komentarz. Jakby to było coś złego że ja i moja Partnerka mamy hobby które propagujemy i zachęcamy innych do udziału w tym. Niestety post został usunięty przez moderatorów. A teraz wielkie larum bo ośmieliłem się do tych pańskich hejterskich wpisów dodać pańskie nazwisko. Teraz wstyd trochę... zmiękła rurka - co nie? ;)

Edit2: Ludzi z takimi zachowaniami w necie jakie pan prezentuje określa się jednym zdaniem - kozak w necie pi*** w świecie :bye:
Dobranoc.

Rom-Kon
16-01-2020, 02:19
Do moderatora Tomaszs131 - czy tu na Forum RODO jest stosowane tylko do jednej strony? Z mojego postu zostało usunięte nazwisko - tylko z mojego! Jakieś podwójne standardy???

suzanita
16-01-2020, 08:08
Czy ktoś (może moderator Tomaszs131) mógłby wytłumaczyć temu Panu, że konsument może wyrazić opinie ( nawet negatywną :yes: ) odnośnie zakupionego towaru/usługi, ale Firma w świetle prawa nie może udostępniać danych swoich klientów bo jest na nich zła...

W mojej ocenie taki podmiot/wykonawca powinien zostać zwyczajnie zbanowany, tym bardziej, ze to powtarzająca się sytuacja kiedy udostępnia dane klienta. I mówimy o największym forum budowlanym w kraju, którego rangę/poziom i wiarygodność obniżają własnie osoby pokroju Romualda Konieczka Rom-Kon

Superior
16-01-2020, 08:17
którego rangę/poziom i wiarygodność obniżają własnie osoby pokroju Romualda Konieczka Rom-Kon

A czy traktowanie wykonawcy - podczas rozmowy telefonicznej - jak śmiecia, to już jest takie w porządku?
Uwłaczanie, naruszanie dóbr osobistych i poniżanie?

Jego można, bo płacę, bo mam kasę, a to przecież zwykły fizol jest?
Przecież to podczłowiek, to można, tak?

suzanita
16-01-2020, 08:48
Pytasz hipotetycznie?

Dla Twojej informacji - nigdy, jak to napisał ww nie "wydarłem na niego ryja". Rozmowa była na głośnomówiącym w samochodzie a na fotelu obok siedziała moja żona, która była świadkiem, że facet rzucił słuchawką w momencie przyłapania na kłamstwie bo dwa dni wcześniej mówił jej bezpośrednio u nas w domu coś innego.

Ten wykonawca jak i każdy inny miał u nas na budowie maksymalnie komfortowe warunki do pracy stworzone jak się dało, wychodziłem z założenia, ze jak zadowolony będzie wykonawca to i ja będe zadowolony bo robota będzie wykonana super. Rom-Kon był tak zadowolony, ze pół roku się zasiedział - trochę porobił, podopoczywał, dziki pooglądał, dokarmił, na rowerze pojeżdził bo fajna okolica... No chyba mu dobrze było..:rolleyes:

Z tym co przedstawia Rom-Kon nie podejmuje polemiki bo jest to zwyczajne kłamstwo... Dostał negatywną opinię to wymyślił sobie, ze na niego nakrzyczałem i będzie udostępniał moje dane.
Nie może być tak, że ludzie będą się bali wystawiać opinie wykonawcom bo tamci będą udostępniać ich dane. Po co jest to forum? Po co jest ten wątek? Mamy się wymieniać informacjami odnośnie wykonawców dobrych i złych.

Nie wiem czy zauważyłeś ale ja nie robię wycieczek osobistych, nie wyzywam go, nie obrażam.

Rom-Kon
16-01-2020, 09:11
Tak zauważyłem że posty z wycieczkami osobistymi - m.in z linkiem do mojego prywatnego konta i do grupy rowerowej na FB z hejterskim, prześmiewczym komentarzem - zostały usunięte przez moderatorów i teraz śladu ani tu ani u pana w pamięci po nich nie ma.

finlandia
16-01-2020, 11:46
Musiałem wrócić do tamtych sierpniowych postów, które jak się okazało ja usuwałem. One istnieją, nie są jedynie widoczne. Więc jeśli któraś ze stron sporu chce je wykorzystać w postępowaniu prawnym, to myślę że Administrator forum może je udostępnić.

Chciałbym przypomnieć, że jest coś takiego jak chronione prawem dobra osobiste, i zalicza się do nich prywatność korespondencji, także jeśli Pan Suzanita wrzucił screeny rozmów, to powinien mieć zgodę Pana Rom-Kona. W innym przypadku było to bardzo niesmaczne, tak samo jak wyśmiewanie czyiś zajęć wykonywanych w czasie wolnym.
W drugą stronę też nie jest fajnie. Otwarta wrogość do Inwestora nie jest mile widziana wśród innych forumowiczów, ale nie jest też zakazana i jedynie ryzykiem Wykonawcy jest jej okazywanie. Jedni mogą przyklasnąć za szczerość a inni krytykować. Jak widać Rom-Kon wybrał taką drogę - jego sprawa.

W tej chwili to ja widzę wyłącznie przykre działania polegające na próbie zniesławienia ze strony Suzanita. Ubolewam.

Ps. Szczerze mówiąc miałem się nie odzywać, ale szukając tych ujawnianych danych osobowych musiałem zerknąć na wszystkie posty..

Kaizen
16-01-2020, 11:51
jeśli Pan Suzanita wrzucił screeny rozmów, to powinien mieć zgodę Pana Rom-Kona.

Jesteś pewien?
W Prawie Autorskim stoi:
Art. 82.
Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.

Z tego wynika, że nadawca nie ma nic do gadania.

suzanita
16-01-2020, 12:10
finlandia, czy aby na pewno jesteś obiektywny? Reprezentujesz jakby nie było stronę Wykonawcy...

Ja w swojej ocenie opieram się na faktach, które mogę potwierdzić/udowodnić - a druga strona co?

Jaka prywatność korespondencji? Z Rom-Konem nie prowadziłem żadnych prywatnych rozmów.. nie jesteśmy kolegami. Łączyła nas relacja klient-firma.

Nie wyśmiewałem również żadnych zajęć które wykonywał w czasie wolnym. Wrzucone info do publicznej grupy na FB na której występował nad nazwiskiem do znalezienia przez wszystkich miało na celu jedną rzecz - obnażyć kłamstwo którym raczył mnie Pan Romuald, czyli opowieści o tym jak to ma dużo pracy i siedzi u Inwestorów vs wrzucone przez niego zdjęcia z pięknych, całodniowych wycieczek rowerowych w tym czasie.

finlandia
16-01-2020, 12:13
Jesteś pewien?
W Prawie Autorskim stoi:
Art. 82.
Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.

Z tego wynika, że nadawca nie ma nic do gadania.

Nie podejmuję się interpretacji prawa, bazuję na dostępnych opracowaniach, i tu mówimy o prawie cywilnym i art. 23 kc.
Przykładowe artykuły:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1057940,naruszenie-tajemnicy-korespondencji-to-nie-tylko-przeczytanie-cudzego-listu.html
https://trans.info/pl/publikowanie-tresci-rozmow-na-komunikatorach-czy-na-pewno-bezkarne-590c417dba04fa73788b4803-19378


finlandia, czy aby na pewno jesteś obiektywny? Reprezentujesz jakby nie było stronę Wykonawcy...

Ja w swojej ocenie opieram się na faktach, które mogę potwierdzić/udowodnić - a druga strona co?

Jaka prywatność korespondencji? Z Rom-Konem nie prowadziłem żadnych prywatnych rozmów.. nie jesteśmy kolegami. Łączyła nas relacja klient-firma.

Nie wyśmiewałem również żadnych zajęć które wykonywał w czasie wolnym. Wrzucone info do publicznej grupy na FB na której występował nad nazwiskiem do znalezienia przez wszystkich miało na celu jedną rzecz - obnażyć kłamstwo którym raczył mnie Pan Romuald, czyli opowieści o tym jak to ma dużo pracy i siedzi u Inwestorów vs wrzucone przez niego zdjęcia z pięknych, całodniowych wycieczek rowerowych w tym czasie.

Jestem wykonawcą to raz. A dwa: obiektywność nie musi oznaczać każdorazowo poparcia strony inwestorów.

Wiem jak ja bym się zachował będąc w takiej sytuacji. Zarówno jako wykonawca i inwestor, ale - niestety - Wasze postawy są mi obce.
Na prawdę przykro mi, gdy czytam takie posty

Slawko123
16-01-2020, 12:41
Jesteś pewien?
W Prawie Autorskim stoi:
Art. 82.
Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.

Z tego wynika, że nadawca nie ma nic do gadania.
Bardzo, ale to bardzo zawęziłeś problem traktując go bardzo wybiórczo.
Zapomniałeś dodać ustawę o ochronie danych osobowych i tajemnicy korespondencji.

Kaizen
16-01-2020, 12:45
mówimy o prawie cywilnym i art. 23 kc.

Czyli tu wkraczasz w rolę adwokata czy sędziego w sprawie cywilnej i reprezentujesz interesy którejś strony? Skoro działanie nie złamaniem prawa karnego, to nie ma IMO tu nic do roboty moderator.


Przykładowe artykuły:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1057940,naruszenie-tajemnicy-korespondencji-to-nie-tylko-przeczytanie-cudzego-listu.html
https://trans.info/pl/publikowanie-tresci-rozmow-na-komunikatorach-czy-na-pewno-bezkarne-590c417dba04fa73788b4803-19378

Pewnie stąd artykuły, że jeden NIEPRAWOMOCNY i UCHYLONY wyrok sądu apelacyjnego (nie wyrok ani uchwała sądu najwyższego) zdziwił prawników. Więc to raczej wpadka sądu, a nie podstawa do wyciągania wniosków - co zresztą potwierdził Sąd Najwyższy w I CZ 61/17 (http://www.sn.pl/sprawy/SitePages/e-Sprawa.aspx?ItemSID=4016-ce0d61b0-fe80-4050-bec5-582cc7606e5a&ListName=esprawa2017&Search=I%20CZ%2061/17) uchyla zaskarżony wyrok

Rom-Kon
16-01-2020, 13:04
Tak się składa że ja już nic nie muszę. Wykonawcą jestem jeszcze parę dni - może 2tyg do zakończenia obecnej pracy a potem po prostu się całkowicie z tego budowlanego bagna wycofuję. W podjęciu tej decyzji bardzo pomógł mi pan panie Jarosławie. Po prostu już mam dość obcowania z takimi ludźmi jak pan. 25lat budowlanej patologii wystarczy w zupełności! Tak panie F. jak już panu napisałem jestem o jeden poziom wyżej! A panem i ludźmi pana pokroju po prostu się brzydzę. Jeśli coś zrobiłem źle to już nie naprawię, jeśli dobrze to nie powtórzę.

ps. a co do tego panie Jarosławie że w wolnych chwilach jeździłem na rowerze. Tak, miałem tą czelność mieć wolne chwile tylko dla siebie! Śmiałem mieć swoje hobby! I bardzo pana przepraszam że jako typowy robol od łopaty nie pracowałem do usranej śmierci na pana pier*** budowie! Budowlany gnój powinien znać swoje miejsce - co zresztą nie omieszkał pan przez telefon mi przypomnieć. Przepraszam jeszcze raz.

Superior
16-01-2020, 17:57
25lat budowlanej patologii wystarczy w zupełności!

Nie staję po żadnej stronie.
Chcę tylko coś dodać.
Nie dość że często polscy klienci mają wymagania z cosmosu, to na domiar złego, często za grosz kultury i wiatr w kieszeniach.
Inni z kolei - ci dorobieni - mają węże w kieszeniach, a niekulturalność stała się chyba już ogólnopolskim trendem...
Ja się jeszcze nie poddaję, tyko dzięki międzynarodowej expansji. Tam jest jakby więcej kultury, że o kasie nie wspomnę.
Zarobki netto pomiędy 30 a 100k/mies. są wystarczającą motywacją.

Rom-Kon
17-01-2020, 11:21
Nie staję po żadnej stronie.
Chcę tylko coś dodać.
Nie dość że często polscy klienci mają wymagania z cosmosu, to na domiar złego, często za grosz kultury i wiatr w kieszeniach.
Inni z kolei - ci dorobieni - mają węże w kieszeniach, a niekulturalność stała się chyba już ogólnopolskim trendem...
Ja się jeszcze nie poddaję, tyko dzięki międzynarodowej expansji. Tam jest jakby więcej kultury, że o kasie nie wspomnę.
Zarobki netto pomiędy 30 a 100k/mies. są wystarczającą motywacją.
Ja akurat aż tak bardzo nie narzekam bo chociaż czasem miałem bardzo wymagających Inwestorów ale dopóki taki Inwestor wiedział czego chce to można było nawet największym wymaganiom sprostać. Problem zaczynał się gdy Inwestor czegoś chciał tylko nie wiedział czego. Ale to był marginalny odsetek. W mojej 25-letniej praktyce miałem parę napraw w ramach gwarancji. Dwie na bank to moja wina, ale parę pozostałych to były wymuszenia - bo jak inaczej nazwać sytuację gdy Inwestor wzywa mnie bo popękał akryl w narożnikach. No i jechałem z Ożarowa do Skierniewic aby paluszkiem poprawić akryle. Mniej niż 1h roboty. A dlaczego popękały? A no bo Inwestor tak napalił w piecu że w jeden dzień zrobił na poddaszu saunę. Spoinowanie wytrzymało ale w narożnikach akryl już nie. No i w paru miejscach ściany też nie wytrzymały. Też to miałem zrobić ale przezornie nie wziąłem narzędzi do szpachlowania ;) Innym razem krzywiące się łaty na dachu wyciągnęły okno dachowe ( okno dachowe montowali dekarze!) A od strony poddasza okno "uciekło" z płyty i zrobiła się szpara - naprawa w ramach gwarancji (!) Albo glazurnikowi skończyły się płytki przed sufitem - szpara około 0,5-1cm doszpachlowanie sufitu do płytek - gwarancja + chyba 50zł... no chociaż na paliwo było.
Jak już wspomniałem to był nikły odsetek ale cholernie obciążający głównie psychicznie - poczucie krzywdy które musiałem zdławić bo najważniejsza renoma firmy. I gdybym nie miał już tego dość to tu też żeby renoma nie ucierpiała musiałbym się podłożyć - ale jak już wyżej wspomniałem ja już nie muszę ;)
O wystawieniu do wiatru na parę dni przed wejściem nawet nie wspominam - 3x tak miałem. Jedno zdarzenie utkwiło mi w pamięci. Okno dachowe krzywo osadzone. Skręcone w "romb" i dodatkowo jedną stroną głębiej a drugą płycej czyli krzywe w 3D. Przed obróbką pokazuję Pani Inwestorce i pytanie co robimy? Czy wzywamy dekarzy i niech poprawią czy zostawiamy i obrabiamy najlepiej jak się da. Stanęło że obrabiamy. Między czasie pytanie do Pani Inwestorki gdzie lepiej aby ta krzywizna wyszła - bo gdzieś trzeba ją zrobić. Cudów to nawet u mnie nie ma ;) Uzgodnione... ok. Koniec roboty, narzędzia wywiezione a Pani Inwestor na końcowym rozliczeniu wyskakuje ze swoją poziomicą made in market! Że krzywo! No krzywo, przecież to bez poziomicy widać że krzywo! Musiało być krzywo - przecież uzgodnione było! Ojojoj!!! Była ostra jazda i to aż taka że ćpnąłem tym drągiem-marketową poziomicą przez pół chaty! Nerwy puściły bo Pani Inwestor trzymała w ręce chyba z 5tys mojej wypłaty. Wypłata co prawda była w całości ale rozstaliśmy się z Panią w niezbyt miłej atmosferze - a szkoda bo dobrze tą robotę wspominam a i Pani Inwestor bardzo miła i fajna... do ostatnich paru minut...

Ale bagno jest też po drugiej stronie - po stronie wykonawców. Ile flaszek i puszek pokitranych za murłatą, po jednej ekipie od dociepleń Inwestor z krzaków wyzbierał dwie reklamówki "małpek". A ekipa całkiem porządna, nawet tu na forum polecana - dobrze robią. Ale gdyby ich szef nie przymykał oka (Inwestorzy też) to sam by robił - takie czasy. Ja też jak zacząłem mieć z tym problem to zrezygnowałem z ekipy i teraz robię sam. Ja też usuwałem pijanego i zaćpanego pracownika z budowy za pomocą pogotowia, policji i straży miejskiej Oj niebiesko od kogutów się zrobiło!!! Cały kwartał osiedla wyległ na ulicę patrzeć co się dzieje! A tu delikwenta prawie wynoszą zakutego w bransoletkach i wrzucają do g*** wozu straży miejskiej - wylądował na wytrzeźwiałce. Wstyd na całą miejscowość!!! Dobrze że Inwestor był na tyle wyrozumiały że nie robił problemów - a jakby nie patrząc miał uzasadnione prawo obsmarować mnie tu na forum! A dał jeszcze "pozytywa" - za co dziękuję. Ech... wspomnienia ;) Patologia,dno, bagno i jeszcze metr mułu - po obu stronach chociaż przyznać należy że większa po stronie wykonawców ale ta po stronie Inwestorów bardziej boli... bo to ludzie wykształceni i powinni być na na wyższym poziomie a tu okazuje się że jak buduje się ktoś z "ludu" to akurat tych najlepiej się wspomina...

Wykonawcy
26-01-2020, 19:14
Może już czas zakończyć te dywagacje?
Chyba już wszystko w tej sprawie zostało napisane, więc po co zanudzać innych w kółko tym samym tematem?

stomil89
27-01-2020, 09:26
Dzień dobry,
Szukam ekipy do SSO na ten rok. Budowa w gminie Raszyn. Proszę o podesłanie ekip, z których byliście Państwo zadowoleni.

PaMik
27-01-2020, 11:02
Poszukuję ekipy do ocieplenia domu i zrobienia elewacji wraz z podbitką - okolice Starych Babic. Ktoś coś?

fighter1983
27-01-2020, 13:26
Poszukuję ekipy do ocieplenia domu i zrobienia elewacji wraz z podbitką - okolice Starych Babic. Ktoś coś?
poszlo na PW plus info z tego watku:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?361075-2020-elewacje-mazowieckie-zaczynamy-wyceny-i-podpisywanie-umow

gosiasad
30-01-2020, 16:55
Czy ktoś z forumowiczów interesował się uzdatnianiem wody w domu? Zrobiliśmy badania wody i okazało się że mamy znacząco przekroczone normy manganu, żelazo na granicy. Znalazłam jedną firmę ale cena mnie powaliła. A może to tak kosztuje???
1.Aquamix-N stacja uzdatniana wody z indywidualnego ujęcia 3 730 zł
o maksymalnym natężeniu przepływu od 0,8 do 1,2 m3/h
2. Aquacarbon stacja do poprawy smaku zapachu i wyglądu wody 2 070 zł
Może ktoś podpowiedzieć, ocenić propozycję, polecić firmę???

wally666
30-01-2020, 17:08
Nie wiem czy to to samo ale rzuć okiem na ten wątek

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=138275&goto=newpost

Kinley
01-02-2020, 13:12
Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży ;)

stary
01-02-2020, 22:31
Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży ;)
Szacunek za ten post! :wave:

bwojtek
02-02-2020, 18:05
Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży ;)

Normalnie uznał bym to za spam. Ale nie podejrzewam Finlandii o tak prymitywne działania marketingowe. Więc po pierwsze gratulacje z dobrego zakupu a po drugie proszę o ciąg dalszy! Zdjęcia? Opinie za rok, dwa?

Tego nam na tym forum potrzeba. Prawdziwych, rzetelnych opinii klientów.

finlandia
02-02-2020, 18:42
No też mam dylemat z tym postem :)
Dokladnie tak jak napisałeś bWojtku - normalnie uznałbym go za spam lub - w przypadku gdy dotyczy mojej osoby - prowokacje, ale że trochę szerszy pojawił się na google, to wiem komu go zawdzięczam.
Nadal zastanawiam się czy usunąć by nie wywoływać złośliwych komentarzy ..
Tak czy inaczej - dziękuję.

Kinley
02-02-2020, 20:48
No trochę się bałam, że przesadziłam i zabrzmi to niewiarygodnie, ale to prosto z serducha! Poza tym ja się w życiu zajmuję m.in. pisaniem opinii na wiele stron, więc mam to we krwi. Dobra, na dowód postaram się jakieś zdjęcia zrobić i wrzucić, tylko jak to udowodnić, że to od danej firmy? Zdjęcie faktury czy co? :lol:

Halszka
05-02-2020, 11:48
Witam,

szukam namiarów na:
- zduna /piece, kominki, kuchnie kaflowe/
- kominiarza
- speca od elewacji

Zdrówka i dobrej pogody dla wszystkich

katinka74
05-03-2020, 20:30
Czy ktoś z Państwa ma do polecenia firmę od rekuperacji?

Zuzanna31
06-03-2020, 12:50
Ja polecam Link Air, właściciel (?) kompetentny, rzeczowy. Prace wykonane zgodnie z umową, terminem.

kato77
13-03-2020, 17:33
Ma ktoś może do polecenia ekipę do wykonania ogrodzenia z lanego betonu architektonicznego?

gary4
24-04-2020, 18:29
Może ktoś poleci dekarza z okolic Grodziska, albo szeroko pojętej Warszawy? Strasznie ciężko znaleźć dobrego fachowca w tej dziedzinie z tego co szukam.

dadrot
08-05-2020, 13:34
Poszukuje zaufanych ludzi do postawienia ścian, dokończenia posadzki, strop monolit. Fundament jest. Okolica Piaseczna/ Głoskowa. Będę bardzo zobowiązany.

Halszka
15-05-2020, 12:26
Może ktoś poleci dekarza z okolic Grodziska, albo szeroko pojętej Warszawy? Strasznie ciężko znaleźć dobrego fachowca w tej dziedzinie z tego co szukam.

Jeżeli nadal szukasz dekarza, to ja z czystym sumieniem mogę polecić bardzo solidną ekipę Pana Mariusza Matusika tel,: 503-811-104.

Robili mój dach. Kładli blachodachówkę i poprawili obróbkę komina po kominiarzu partaczu, co tak zainstalował wkład stalowy w kominie murowanym, że podczas opadów woda lała się przez wyczystkę do domu. Pan Mariusz uratował mi wtedy sytuację i zapamiętam mu to do końca życia.

Drugim solidnym wykonawcą, którego szczerze mogę polecić, to tynkarz Pan Patryk Dzięcioł 500-382-503. Robił u mnie tynki cementowo-wapienne. Wszyscy, co je oglądali mówili, że jeszcze nigdy nie widzieli tak równych tynków. Solidnie zatarte, nigdzie nie popękane. Pan Patryk i jego pomocnik naprawdę dają z siebie wszystko, żeby dobrze wykonać swoją pracę. Szacunek dla nich.

Jak się dogadacie z P. Mariuszem na robotę, to proszę przekaż mu pozdrowienia od klientki z Krzaków Czaplinkowskich.

Maluch11
15-05-2020, 20:21
Poszukuję dobrego stolarza z okolic Marki- Radzymin do wykonania schodów wewnętrznych drewnianych.
Kogo możecie polecić?

Maluch11
17-05-2020, 20:18
Poszukuję dobrego stolarza z okolic Marki- Radzymin do wykonania schodów wewnętrznych drewnianych.
Kogo możecie polecić?

Czy nikt nie zna dobrego stolarza do schodów???

mpilzner
19-05-2020, 11:27
Cześć,

Czy ma ktoś do polecenia wykonawcę do zrobienia zewnętrznych schodów stalowych (2 szt). - będą to wyjścia z parterowego mieszkania do ogródka. Schody raczej proste w formie, ażurowe, w ocynku - podest i około 5 schodków. Jest projekt zrobiony do PnB. Budynek znajduje się w okolicach Warszawy.

jeśli ktoś ma jakiegoś ślusarza, który podjąłby się tematu, to proszę o podanie namiarów.

Pozdrawiam,
M.

PaRa
23-05-2020, 07:56
Cześć,

Czy ma ktoś do polecenia wykonawcę do zrobienia zewnętrznych schodów stalowych (2 szt). - będą to wyjścia z parterowego mieszkania do ogródka. Schody raczej proste w formie, ażurowe, w ocynku - podest i około 5 schodków. Jest projekt zrobiony do PnB. Budynek znajduje się w okolicach Warszawy.

jeśli ktoś ma jakiegoś ślusarza, który podjąłby się tematu, to proszę o podanie namiarów.

Pozdrawiam,
M.

Możesz skontaktować się z tą firmą https://rolbudserwis.pl/ , mają siedzibę w okolicach Piaseczna. Robią głównie konstrukcje ze stali nierdzewnej, ale były też ogrodzenia i rampy ze stali czarnej. Czy bedą chcieli to zrobić nie wiem, ale telefon i rozmowa wyjaśni sprawę.

zbigor
23-05-2020, 11:22
Cześć,

Czy ma ktoś do polecenia wykonawcę do zrobienia zewnętrznych schodów stalowych (2 szt). - będą to wyjścia z parterowego mieszkania do ogródka. Schody raczej proste w formie, ażurowe, w ocynku - podest i około 5 schodków. Jest projekt zrobiony do PnB. Budynek znajduje się w okolicach Warszawy.

jeśli ktoś ma jakiegoś ślusarza, który podjąłby się tematu, to proszę o podanie namiarów.

Pozdrawiam,
M.

https://www.stal-mir.pl/ robili mi balustrady, zewnętrzne i wewnętrzne, wiem ze robia tez schody

Danulaka
23-05-2020, 12:58
Witajcie, poszukuję ekipy do SSO po wschodniej stronie Wisły. Czy polecany tu kiedyś Pan Mirek nadal działa? Ktoś z forumowiczów korzystał z jego usług? Dużo kosztuje? Możecie polecić jakąś ekipę za rozsądne pieniądze? Nie muszą być na 5+ bo mam w rodzinie zbrojarza starej daty, który może weryfikować jakieś błędy.

Maluch11
24-05-2020, 10:28
U mnie SSO robił Tadex-Bud. Mogę go z czystym sumieniem polecić.
Cenowo ok. Nie wiem kiedy potrzebujesz bo obecnie mają dużo zleceń.
Jak coś to zadzwoń i popytaj (Tadeusz 603 434 503)

mpilzner
25-05-2020, 09:03
Możesz skontaktować się z tą firmą https://rolbudserwis.pl/ , mają siedzibę w okolicach Piaseczna. Robią głównie konstrukcje ze stali nierdzewnej, ale były też ogrodzenia i rampy ze stali czarnej. Czy bedą chcieli to zrobić nie wiem, ale telefon i rozmowa wyjaśni sprawę.

Dzieki serdeczne - pogadam i dam znac, jak skorzystam i będą warci polecenia.

mpilzner
25-05-2020, 09:03
https://www.stal-mir.pl/ robili mi balustrady, zewnętrzne i wewnętrzne, wiem ze robia tez schody


Dzieki serdeczne - już dzowniłem i się wycenia, dam znac, jak skorzystam i będą warci polecenia.

teka
01-06-2020, 18:23
dziekuje.pozdrawiam Teka

teka
01-06-2020, 18:24
Bije sie w piers, najpierw chcialem odczekac chwile przed ostatecznia ocenia wspolporacy z teka a pozniej wypadl mi ten temat zupelnie z glowy dlatego pisze teraz, 10 dni po wylewkach.

Przede wszsytkim kontakt z wlascicielem jest trudny tj. nie odbiera telefonow w ciagu dnia, na SMSy tez albo nie odpowiada albo oddzwania po kilku dniach. Podobno moje proby umowienia sie z nim zbiegly sie w czasie z problemami ze sprzetem - skrzynia w busie oraz ukradli mu jakies tam weze od kreta i generalnie ostro go to spowolnilo, czy tak bylo naprawde, nie chce oceniac ale faktycznie i na pierwsza wizyte zapoznawcza (pomiary poziomu chudziaka) oraz na sama robote zjawil sie wypozyczonym autem wiec cos moglo byc na rzeczy. Wstepne pomiary wyszly nie najgorzej, mialem 1-2cm roznicy miedzy najdalszymi punktami domu i mowil, ze albo wyprowadze to roznymi grubosciami styropianu (u mnie 19cm - 5+5+5+4cm) albo bedzie po prostu grubsza wylewka. Wylewki mielismy robic 11.11 i z uwagi na date i cemen i piach musialem zamowic z wyprzedzeniem bo wiadomo, w swieta nikt nie pracuje wiec jesli czegos zabranie, nic nie domowimy. Ostatecznie cos sie mu przesunelo i umowil sie, ze bedzie o 6:30 rano w czwartek i przyjechal juz o 6stej. Po rozlozeniu gratow i mixokreta, zabezpieczeniu HSa przez ktorego caly towar byl wprowadzany do domu, robota ruszyla. Ponanosil poziomy wychodzac od drzwi i okien startujacych od podlogi i tego sie trzymali przy procesie zageszczania łatą. O 15stej robota byla skonczona. Chlopaki uwijali sie jak w rosole, ekipa sklada sie z 4 czy 5 osob w tym wspomniany Artur vs. teka. Teka przestrzelil sie tez co do ilosci cementu i musialem kilkadziesiat workow zwrocic do skladu, ale to podobno dlatego, ze wolal zamowic wiecej bo w swieto i tak nikt by im cementu nie dowiozl i robota by stanela. W ciagu roboty musialem domowic piasku bo mialo zbraknac kilka m3 - i tak jak ktos wspomnial, byl to piasek z "jego" zaufanego miejsca. Ostetecznie piachu zostalo kilka calkiem sporo ale nie zmarnuje sie bo pojdzie pod przyszly taras. Zgodnie z umowa, piasek nakrylem gruba folia bo w miedzyczasie zapowiadali opady. U mnie wylewki byly tobione na piachu 0-2mm, plastyfikatorze z dodakiem wlokien oraz na Cemencie Ozarowskim 42.5N (CEMENT OŻARÓW CZYSTY CEM I CEMENT PORTLANDZKI CEM I 42,5 N) - odpowiednim starej "jedynki"

Teraz ocena samych wylewek - kolor nie jest jednolity, pewnie mieszadlo w miksokrecie juz swoje przeszlo i gdzieniegdzie widac jasniejsze i ciemniejsze miejsca. W newralgicznych punktach zrobione zostaly naciecia celem oddylatowania poszczegolnych "stref" a nastepnie calosc zostala przeszlifowana smiglem przez co wspomniane "dylatacje skutecznie zniknely. Meczylem teke pytaniami czy trzeba przykrywac wylewki bo dom mam nieocieplony i czesciowo miedzy dachem i scianami mam po czesciowo otwarta przestrzen przez ktora chula wiatr - powiedzial zeby przykryc po 2-3 dniach co tez uczynilem. Sam zadzwonil i pytal sie czy wsyzstko jest ok, czy nie wytraca sie mleczko i czy widac jakies pekniecia oraz kazal folie sciagnac po tygodniu co tez uczynilem. W weekend przeszedlem sie z latarka i ogladalem stan wylewek, na calych 150m2 zauwazylem jedna ryse akura na polaczeniu waskiego korytarza z salonem co uznalem za naturalny efekt wysychania podlog. Przykladalem w wielu miejscach late 2m i bylo rowno, poziom wszedzie zachowany (oczko miedzy wyznaczonymi liniami na poziomicy) chociaz pewnie w kilku miejscach banka powietrza o 1mm szla w prawo albo lewo ale nadal w zakresie bledu pomiarowego.

Nie umiem ocenic czy sklad wylewek jest idealnie taki jak byc powinien, nie bede w nie walil mlotem zeby cos udowodnic. Generalnie jestem zadowolony i pomimo sporych problemow w komunikacji z Arturek vs. Teka, moge polecic jego uslugi.

Jakies pytania? Jesli znajde czas to w weekend moge strzelic kilka fotek dla zainteresowanych.

dziekuje i pozdrawiam Teka

teka
01-06-2020, 18:31
No i super, że napisałeś to.
Dobrze, że jesteś zadowolony. To najważniejsze.
Rozumiem, że uszkodzeń na tynkach i oknach brak? A w rogach pomieszczeń nie jest wyżej niż na środku i również dotarte? Jeśli tak, to może Teka wraca do łask?

a moze mial dosc niektorych z tego forum,telefonow o,czy sms ow o 5 rano czy o 24 w nocy,badz ludzi dla ktorych dzien opoznienia przy naszej robocie czy jezdzeniu co drugi dzien jezdzeniu z Plocka do Warszawy wstawaniu o 3 w nocy.sypiace sie po 15 latach kolana wiecej czasu dla Rodziny itp.?pozdrawiam

mireczek_20
11-06-2020, 13:42
Jeśli chodzi o tynki wewnętrzne gipsowe, polecam Panów z firmy Anatak.
Ekipa znana na fourm, niemniej myślę że warto napisać ciepłe słowo.
Bardzo solidnie, bez jakichkolwiek uwag, także zdecydowanie warto.

anatak
24-06-2020, 20:49
dziękujemy za miłe słowo, pozdrawiamy ekipa ANATAK

paulos01
25-06-2020, 08:57
Dzień dobry,
Poszukuję wykonawcy do niewielkiej, ale stosunkowo kompleksowej usługi, wschodnia strona Wisły, okolice Zakrętu. Taras. ok. 11 m2, aktualnie płytki, wylewka. Wszystko do usunięcia i położenie nowej hydroizolacji tarasu + ewentualnie wymiana rynien tarasu. Po tarasem znajduje się pomieszczenie gospodarcze i po ostatnich opadach pojawił się niestety przeciek.
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że wylądował w prawidłowym miejscu. Pozdrawiam.

jak_kolwiek
05-07-2020, 22:05
Hej,
Może ktoś polecić sprawdzoną ekipę od klimatyzacji - okolice Grodziska, Pruszkowa, żyrardowa.

wally666
06-07-2020, 10:31
Hej,
Może ktoś polecić sprawdzoną ekipę od klimatyzacji - okolice Grodziska, Pruszkowa, żyrardowa.

1. KARBON Pruszkow - Robert Chrusiak 502-575-431
2. SANGO - 690-190-630

Halszka
11-07-2020, 13:40
Proszę o namiar na solidnego kominiarza z doświadczeniem we wkładach kominowych.

Bardzo proszę.

Chcę ogarnąć temat źle zamontowanego wkładu kominowego /za duża średnica i kielichami do góry/ jeszcze przed jesienią.

piastun
13-07-2020, 12:56
Panowie i Panie,
czy możecie polecić dekarza z okolic Wołomin, Radzymin, Tłuszcz, Zielonka na termin październikowy?
Robiłem "casting" w ostatnim czasie na położenie blacho dachówki (200m2) na dach dwu spadowym na istniejący gont i to co miałem (nie)przyjemność oglądać to głowa mała :) albo nie chce im się robić albo bezczelnie oczekują kupna materiału u określonego handlarza z którego rzekomo nie mają żadnego zysku.
Generalnie dekarzom w obecnych czasach sodów uderzyła mocno do głowy :D.
Jak ktoś coś ma do polecenia to proszę o kontakt.

Zuzza
24-07-2020, 07:27
Witam!

Poszukuję sprawdzonej ekipy od wykończeń: kartongipsy, płytki, łazienki Termin wiosna.
Zależy mi głównie na jakości :-)

fighter1983
24-07-2020, 19:31
Witam!

Poszukuję sprawdzonej ekipy od wykończeń: kartongipsy, płytki, łazienki Termin wiosna.
Zależy mi głównie na jakości :-)
Marcin 692120214

finlandia
24-07-2020, 20:06
A ode mnie: Yaca Poddasza. Jak nazwa wskazuje bez glazury:)

brokuly
28-07-2020, 09:08
Cześć Wszystkim,

Szukam ekipy do wykonania ocieplenia i elewacji (300m2) w okolicach Leszna, Błoni, Sochaczew, Ożarów. Do wykonania tynki z kolorem w masie, cokoły, podbitka tynkowana, obróbki, wykończenie boniowanie i trochę deski kompozytowej 3d i elastycznej na odcięciu podbita, balustrada francuska. Termin jest właściwie na teraz bo umówioną ekipę temat przerósł i w ogóle się nie podjęła tematu.

finlandia
28-07-2020, 09:41
Ten termin może być decydujący, bo "na teraz" to nie jest kwestią "przerastania tematu" przez firmę... a możliwości rynkowe. Szukasz szybko: daj ogłoszenie w portalach, w tym na grupach fb. Szukasz dobrze: zapytaj forumowego Fightera.

brokuly
28-07-2020, 09:47
Ekipa była ustawiona od 3 msc. Sam jestem instalatorem więc terminy możliwości rynkowych są mi znane.

Dzięki za fightera. Może ktoś jeszcze?

Marcin55
28-07-2020, 12:37
[QUOTE=Marcin55;7812514]Do mojej listy dołącza kolejny wykonawca tym razem od kostki, którego mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Pan Grzegorz tel. 510-500-427 - kostka brukowa

Efekty jego pracy możecie zobaczyć na moim blogu nowy adres: http://www.budowajablonki.pl

U mnie budowa już zakończona cały czas coś tam ulepszamy lub zmieniamy w środku. Lecz w trakcie doszło kilku wykonawców więc postanowiłem podsumować i wypunktować w liście wszystkich z których korzystałem i jestem zadowolony.

Wykonawcy z których korzystałem i polecam

1. firmę z Radomia p. Pauliny Łysakowskiej w zakresie okien 3-szybowych firmy Vetrex a także drzwi zewnętrzne Wikęd oraz rolety okienne Krispol.
telefon: 535 335 635 mail: [email protected]
Super ekipa, relacja z montażu na blogu. Wszystko zgodnie ze sztuką, podkłady parapetowe, taśmy, poszerzenia. Inni powinni brać z nich przykład bo niestety u sąsiadów jak patrzyłem jak inni montują to żenada.

2. Firmę od pokrycia dachu dachówką - Grupa Dekarska Dach Kowalscy z Józefowa - tel. do p. Bernarda 695 233 299, mail: [email protected]
Wykonali pokrycie więźby dachowej dachówką firmy Brass Rubin 13V - mają długie terminy. Ekipy się spisały, gwarancja na wykonanie i święty spokój na lata.

3. Hydraulik - Szymon, tel. 573 177 587 wykonywał hydraulikę od poziomu 0 do dalszych etapów, zarówno u mnie na budowie jak i u sąsiadów. Pełen zakres, 100% podłogówka, kotłownia, Wod-kan, piony. Działa na terenie Warszawy i okolic

4. Ocieplenie poddasza użytkowego wraz z zabudową karton gips oraz sufity podwieszane również ekipa p.Marcin tel. 576 935 495 www.poddasza.com.pl

5. Projekt przyłącza gazu i wykonawstwo Arkadiusz Głuszczyk firma InstalProgres - tel. 516 316 356

6. Wylewki cementowo-wapienne - Grzegorza Rola ROLABUD tel. kont. 889 391 929

7. Tynki wewnętrzne Anatak - 502 626 122, 509 536 736 [email protected]

8. Segmentowa Brama garażowa firmy Novoferm - montaż i zamówienie u p.Marzeny Piwowarczyk 601 343 601 - firma Rapi Rafał Piwowarczyk Bramy Automatyka Drzwi, która ma swą siedzibę przy ul. Cymbalistów 6 w Warszawie

9. Wykonawca elewacji p. Krzysztof Karkosa z Mińska Mazowieckiego tel. 692 702 531‬, dzięki mojemu kierownikowi na uczył się prawidłowo wstawiać paramety zewnętrzne i od tej pory robi to ze sztuką budowlaną :) Poznał również materiał tj. deska elewacyjna firmy Greinplast od tej pory robi tylko z tego materiału. Wcześniej korzystał z deski z Kosbud do której miał wiele zastrzeżeń.

10. Zabudowa kominka p.Piotr Burakowski Instalkom - tel. 509 841 680, w terminie, w dobrej cenie wkład z kratek.pl z rabatami wykonawcy. Nie ma się do czego przyczepić.

11. stacja uzdatniania wody - p.Wojciech Szczepanek AQUADROP - tel. 501 287 200, perfekcyjna ocena sytuacji i dobór urządzeń, aby woda była zdatna do picia

12. Stolarz Marcin tel. 669 370 639 wraz ze swoją ekipą, wykonał meble kuchenne, garderobę, spiżarnie, szafkę pod umywalki oraz pozostałe zabudowy

13. InterDecor p. Olgierd 513 132 808 - zakup i montaż drzwi Asilo w przystępnej cenie, zgodnie z umową w podanym terminie.

14. Schody słynny z forum Pan Dariusz Lasek - 608 404 823

15. Odkurzacz centralny Vacuflo - p. Jakub Home Systems / Bartycka - 534 000 203‬

16. Kostka brukowa wykonanie Pan Grzegorz tel. 510 500 427
Nie posiadałem projektu ale nie był potrzebny zdałem się na sugestie p. Grzegorza i wyszło super.

17. Projekt przyłącza wodociągowego - Wojciech Gawarkiewicz - 604 242 502

18. Podbitka dachowa z blachy z obróbkami p. Sławomir z 791 416 216 z Siedlec ale działa w całym mazowieckim. We dwójkę bardzo sprawnie działają

19. szambo betonowe Budmar Mariusz Kucharski 602 325 904 lub 505 140 874, kompleksowa usługa, mają swoją koparkę obrotową, szybko wstawiają.

20. montaż napędu do bramy przesuwnej p. Grzegorz 500 030 888


Nie polecę Elektryka ponieważ zaprzestał już wykonywanie instalacji - zmienił branże na całkowicie niezwiązaną z budowlaną.
Również nie polecę murarza, gdyż miałem kilka naście zastrzeżeń.

Mam nadzieje, że powyższa lista będzie pomocna dla innych ja również skorzystałem z kilku wykonawców z forum.

Powodzenia dla wszystkich którzy są w trakcie budowy lub dopiero będą rozpoczynać swoją przygodę a także tych, którzy są na finiszu "wykończenia domu"

Gdybyście mieli jakie kolwiek pytania zapraszam na prv.

pozdr.
Marcin

kemot_p
30-07-2020, 09:04
To i ja dodam kilka poleceń od siebie.

Tynki wewnętrzne cementowo wapienne:
SAIN Hubert Paduch
509-499-922

Elektryk, rekuperacja, odkurzacz centralny:
Kozłów Robert. Instalatorstwo elektryczne i kablowe
ul. Bociania 28 lok. 14. 02-807 Warszawa
501319072

Hydraulik:
Usługi Hydrauliczne Krzysztof Gustawski
BISKUPICKA 57/8, 05-840 Brwinów
509095569

Okna:
globart OKNA Nadarzyn
ul. Pruszkowska 46
05-830 Nadarzyn
22 798-08-99

AlbertoRodriguez
06-08-2020, 13:52
Poszukuję architekta do adaptacji projektu najlepiej z okolic Warszawa zachód, Ożarów Maz i ten rejon.
Będzie kilka znaczących zmian w stropie (dom parterowy, dach płaski). Chciałbym schować kanały do rekuperacji w taki sposób aby nie obniżać w żaden sposób wyskości pomieszczeń.
Czy współpracował ktoś z architektami z APA-WASZKIEWICZ (www.apa-waszkiewicz.com) lub słyszał coś o ich pracach? Mają biuro na Ursusie i akurat mam ich bardzo blisko mojej budowy (15 min piechotą), co może w jakiś sposób zniwelowałoby problem dojazdów na budowę w razie potrzeby.
Szukam również rzetelnego kierownika budowy, który doradzi, podpowie i wypunktuje wykonawców jeżeli będzie potrzeba. Kierownik również z tych okolic ponieważ chcę uniknąć sytuacji, że będzie "gościem" na budowie bo będzie miał daleko.

Mam sporo namiarów na różne ekipy ponieważ prześledziłem forum od 2012r. także mój zeszyt z wykonawcami jest już wartościowy, ale to na przyszłość.
Będę szukał kogoś do SSO no i oczywiście na piedestale p. Mirek GENCEL ale myślę, że z terminami będzie ciężko. Chciałbym zacząć na wiosnę 2021.

mmm814
07-08-2020, 09:55
Szukam ekipy, która położy płytki ceglane w domu. Proszę o namiary na kogoś godnego polecenia.

PaMik
18-08-2020, 14:21
WARSZAWA ZACHÓD, ale ekipy pracują od Nadarzyna po Łomianki albo jeszcze dalej.

No dobrze, mieszkamy już od 3 miesięcy na swoim, to mogę już podzielić się namiarami na ekipy. Te które tu wymienię są absolutnie przez nas polecane z czystym sumieniem:

1. murarze - od fundamentów po więźbę - Piotr i Sylwek Majocha. Absolutnie zgrana ekipa, do niczego nie mogliśmy się przyczepić, kierownik budowy a jednocześnie nasz architekt nie mógł się nadziwić jak sprawnie i dokładnie został wymurowany dom oraz zrobiona więźba. Tynkarz chwalił, że ściany równe, dekarz chwalił, że więźba idealna :)
Sylwek - 694327297
Piotr - 512134864

2. dekarze - Krzysztof Wielgus lub Krzysztof Płudowski - obie ekipy się znają i obie robią dobrze, K. Wielgus to fachowiec w swojej dziedzinie przez wielkie F. Pomagał, doradzał, podpowiadał (niekoniecznie tak aby jemu było najwygodniej, ale aby po prostu było zrobione na lata i porządnie), nie było miejsca na sztywne relacje inwestor - usługodawca, ale od początku czuliśmy, jakbyśmy się znali od dłuższego czasu i mieliśmy poczucie jakby Krzysiek robił po prostu dla siebie.
Krzysztof Wielgus - 509310597
Krzysztof Płudowski - 507612623

3. tynki wewnętrzne - Pan Kazimierz - totalny ewenement! Pan Kazio jest grubo po 70 i robi tynki cem - wap SAM! Sam jeden nakłada szprycę, potem warstwę właściwą i na koniec z pomocnikiem zaciera to białkiem. Gładź jest zbędna. Cena bardzo konkurencyjna. Ale trzeba się przygotować na dłuższą robotę, bo Pan Kazio ma swoje tempo pracy (nasz dom ok 950m2 ścian - prawie 3 msce). za to tynki są tak równe że wszyscy pytają o namiary na ekipe. Jedynie mamy 2 czy 3 podwójne gniazdka troche nierówno obsadzone, ale będa one w kuchni pod płytkami więc nie ma problemu, ale to uwaga nie do P. Kazia ale do jego pomocnika. Aha, my namiar wyczailismy na białej liście Muratora i jak zobaczyliśmy Pana Kazia na żywo to się przeraziliśmy :o . Na pierwszy rzut oka Pan Kazio wygląda jak chucherko, które nie podniesie łąty, ale niech to Was nie zmyli, bo w tych wiotkich ramionach drzemie niezmordowana siła :D Pan Kazio sam sobie wybiera klientów, ale warto zadzwonić i zapytać.
Pan Kazio - 505632620

4. wylewki - robiliśmy wylewki z mixokreta i totalnie podpisuje się pod wszelkimi dobrymi opiniami nt. Pana Bogdana. Robiliśmy panele winylowe, pod które wylewki musiały być mega równe i parkieciarze nie mieli ani jednej uwagi. Aha, spotkałam sie z opinią, ze P. Bogdan bierze dużo robót kilkoma ekipami i to prawda - Pan Bogdan ma kilka ekip i nie zawsze robi osobiście, u nas np. doglądał osobiście wieczorami ekipę, ale my naprawdę nie możemy powiedzieć złego słowa na robotę. Trzyma poziom swoich ekip :)
Pan Bogdan - 607893782

5. elektryk - Grzegorz Gabler z Warki, ale dojeżdza aż za Warszawę. Nie możemy się do niczego przyczepić, robota zrobiona sprawnie, czysto, bez zbędnych zagmatwań kabli po ścianach. Grzesiek doradza, co jest szczególnie przydatne przy inwestorach niekorzystających z architekta i planują sami elektrykę (czyli my) :D ceny Wareckie co jest dodatkowym ogromnym plusem.
Grzegorz Gabler - 505959334


6. hydraulicy - polecani już wielokrotnie ludzie Michałą Jurczaka z MABOXA z Jaktorowa. ABSOLUTNIE fenomenalni. Robota wykonana wzorowo, pomocni, MYŚLĄCY (nie ma dla nich zę czegoś nie się nie da). Pan Michał (szef) podczas rozmowy w siedzibie firmy odpowiadał na wszelkie moje pytania cierpliwie i tłumaczył wszystko tak abym zrozumiała, podczas robót pojawiał też się na budowie dopieszczając nas i troszcząc się czy jesteśmy zadowoleni z roboty, za to Pan Piotr (szef ekipy) na budowie to złoto! Uratował nam koncepcję łazienki górnej, kiedy wszyscy mówili że się nie da, on po prostu to zrobił.
Michał Jurczak - 600247016


7. stolarka okienna, brama garażowa, drzwi wewnętrzne i rolety zewnętrzne - usługa kompleksowa zrobiona przez Klucz - Serwis z Grójca. Polecam kontaktować się bezpośrednio z szefem firmy Marcinem Łoskim. Były malutkie zgrzyty np. opóźnienie terminu montażu okien, ale jeśli chodzi o montaż to był wykonany wzorowo. Dodatkowo mimo podpisania protokołu odbioru okien, po killku dniach znalazłam kilka drobnych rys na ramie od HST i firma bez zająknięcia wymieniła nam ramki na nowe.
Marcin Łoski - 510059839

8. materiały budowlane kupowaliśmy w NORMIE w Mościskach k. Bemowa. Polecam kontakt z handlowcem Danielem - dobre ceny, wszystko do dogadania transporty na czas.
Daniel handlowiec - 667989388

9. no i chyba najważniejsze - architekt który był jednocześnie kierownikiem budowy - Pan Piotr Bamburski. robiliśmy projekt indywidualny, więc dokładnie wiedzieliśmy czego chcemy, Pan Piotr narysował dokładnie to o co prosiliśmy, cena jak za projekt indywidualny BARDZO konkurencyjna do innych wycen. Jako kierownik budowy, zawsze był na czas, dokładnie oglądał zbrojenia, wykopy , więźbę itp itd., proste zasady rozliczania za usługę kierownika budowy - polecamy :)
Piotr Bamburski - 600234884


Ogólnie pobudowaliśmy się dość szybko, wszystkie ekipy i materiały wyszukiwaliśmy sami, rozmawialiśmy z fachowcami, radziliśmy się wielu osób. Podczas każdego etapu na naszej budowie byli niezależni specjaliści i do niczego się nie "czepiali". my również byliśmy codziennie na budowie więc doglądaliśmy ekipy, niejednokrotknie mąż całe dnie spędzał na budowie robiąc swoje rzeczy, nie mieszając się do usługodawców, obserwując jednocześnie prowadzone prace. I proszę bez hejtu, bo nie chodzi mi tu o "patrzenie na ręce" :P :P :P , bo po kilku dniach naprawdę nabywaliśmy zaufanie do naszych ekip. :)


ABY nie było ze wszystko u nas takie kolorowe to niestety nie mogę polecić ekipy od elewacji i ocieplenia budynku, mimo braku rażących błędów to ekipa bardzo nieuczciwa jeśli chodzi o pieniądze i liczenie "wykonanych metrów", ciężko się dogadać było, nieelastyczni i musieliśmy na wszystko im zwracać uwagę (twierdzili np że nie daje się kapinosu lub listew dylatacyjnych przy oknach), ale to historia na inny wątek...

A dlaczego napisałam tak długi post? Bo sami czytaliśmy z wypiekami na twarzy fora z okolic Warszawy i szukaliśmy dobrych ekip. kilka ekip mamy z Białej Listy Muratora i uznałam, że teraz, kiedy u nas skończył sie etap budowy, podzielę się dobrze wykonaną robotą z innymi, którzy teraz są w naszej sytuacji sprzed roku :)

życzę wszystkim powodzenia i to nie prawda, ze pierwszy dom buduje się dla wroga i że budowa prowadzi do rozwodów :)
Patrycja M. :)

titus17
02-09-2020, 20:43
Cześć,

Poszukuje ekipy do instalacji rekuperacji w okolicy Piaseczna. Czy macie kogoś sprawdzonego i godnego polecenia?

margaryt
04-09-2020, 13:43
Drodzy czytelnicy,

jesteśmy na etapie SSZ, a nawet ciut dalej, bo po tynkach. To właściwy moment do wyrażenia swoich rekomendacji na białej liście.
Lista wg. harmonogramu prac:

Płyta fundamentowa - Grandherm Ślemieński Paweł https://plyty-fundamentowe.pl/

Więźba WIĄZAR-DACH Jędras Wojciech

Dach http://dachfalc.pl/ Krzysztof Naumiuk 693 263 172

Okna Aprel http://www.aprel.pl/

Elektryka Rafał Puchała 609 336 728 http://www.rafsystem.com/ sprawnie i fachowo, przed nami jeszcze trochę prac

Instalacje i reku Ma-Box Michał Jurczak 600 247 016
Świetny kontakt, profesjonalne podejście, ogromna wiedza, analiza co i jak rozwiązać Została do wykonania jeszcze rekuperacja, kotłownia i uruchomienie kotła.

Tynki gipsowe wew. maszynowe - ANATAK z Raszyna 502 626 122
Dobry kontakt, sprawnie i terminowo wykonana praca, dbałość o szczegóły - tynki moim zdaniem wyglądają super równiutko.

To tyle na ten etap. Poszukuje natomiast kogoś do zabudów g-k oraz elewacji.

wally666
04-09-2020, 14:46
Nie napisalem gdzie sie budujesz ale z czystym sumienie polece Ci:

Sufity - Jacek Kontraszuk - Yacek Poddasza - 506 498 596 (ambasador grupy prace wykonczeniowe na FB)
Elewacje - Marian Tosnowiec z Brwinowa - 694 788 674

fighter1983
05-09-2020, 16:48
Nie napisalem gdzie sie budujesz ale z czystym sumienie polece Ci:

Sufity - Jacek Kontraszuk - Yacek Poddasza - 506 498 596 (ambasador grupy prace wykonczeniowe na FB)
Elewacje - Marian Tosnowiec z Brwinowa - 694 788 674
no tak... a nas to olales.

wally666
07-09-2020, 10:49
oj tam do razu olales - pisze kto mi robil elewacje, a ozdoby na niej to juz zupelnie inna sprawa :) Ale tak, Med-Bud mial duzy udzial w tworzeniu mojej elewacje, od doradztwa i zakupu tynkow az po montaz paneli kwarcowych i parapetow.

Z_I_G_I
12-10-2020, 23:51
Po 12 latach od postawienia pierwszego domu czas na drugi, chyba ten docelowy :)
Szukam ekipy do SSO, start wiosna 2021.
Budowa w okolicach Nadarzyna.
Płyta fundamentowa i dom duży (>800m2), ale parterowy, choć dachy w większości płaskie, więc stropów też trochę. Ogólnie sporo żelbetu :-/

Dzwoniłem dzisiaj do Mirek Gencel (dla zainteresowanych 502711910) - turbo fajna rozmowa, rzadko spotyka się takich fascynatów. Ale niestety terminy dopiero na drugą połowę 2023 roku :))))

Jutro jeszcze parę telefonów do wykonania zebranych z forum, ale już czuję, że się obudziłem z tematem SSO "trochę" za późno. Ktoś poratuje dobrym kontaktem?

MatMaverick
15-10-2020, 22:16
Witam wszystkich.

Na wiosnę planuję start przygody z budową domu. Czy ma ktoś może do polecenie jakąś sprawdzoną ekipę, która by wybudowała SSO lub SSW.
Dom mały 200 m2 po podłodze. Parterowy z użytkowym poddaszem. Dwuspadowy dach.

Pozdrawiam!

fighter1983
15-10-2020, 22:28
Witam wszystkich.

Na wiosnę planuję start przygody z budową domu. Czy ma ktoś może do polecenie jakąś sprawdzoną ekipę, która by wybudowała SSO lub SSW.
Dom mały 200 m2 po podłodze. Parterowy z użytkowym poddaszem. Dwuspadowy dach.

Pozdrawiam!
Wal do Mirka Gencel :D moze cos mu wypadnie przypadkiem przez coronaszal

MatMaverick
16-10-2020, 21:01
Wal do Mirka Gencel :D moze cos mu wypadnie przypadkiem przez coronaszal
Połowa 2023, dzwoniłem :)

fighter1983
20-10-2020, 11:11
Połowa 2023, dzwoniłem :)
ja to go podziwiam, jak on to ogarnia na tyle do przodu.
Przeciez tyle zmiennych.
Jamam problem z zaplanowaniem prac na kwartał do przodu - 10x pozniej musze aktualizowac grafik, z roznych powodow:
pogody,
opoznien stolarki (to standard) ,
braku zdecydowania,
klientow ktorzy "budza sie" na tydzien przed rozpoczeciem prac
prac dodatkowych

karmelowa
21-10-2020, 13:11
Witam!

Poszukuję sprawdzonej ekipy od wykończeń: kartongipsy, płytki, łazienki Termin wiosna.
Zależy mi głównie na jakości :-)

Firma :spam:Miesiąc temu skończyli remont naszego mieszkania pod wynajem. Była robiona właśnie łazienka, płytki w kuchni, układanie paneli w całym mieszkaniu, podwieszany sufit w salonie i malowanie całego mieszkania. Jakość super, podobnie z terminowością. Zaczęli w terminie, jaki podali i tak samo zakończyli.

BETI 76
26-10-2020, 07:03
Jestem nowym użytkownikiem. Poproszę o namiary na dobrego tynakarza tynków kwarcowych i wylewek :)

BETI 76
27-10-2020, 13:52
449631
co sądzicie o podbitce drewnianej i jak często ja trzeba impregnować?

Polecacie czy tradycyjnie plastik? :cool:

wally666
27-10-2020, 14:23
zly adres, nie to sub-forum

bodziomg
03-11-2020, 19:14
A ode mnie: Yaca Poddasza. Jak nazwa wskazuje bez glazury:)

Finlandia, masz na myśli YACEK poddasza? Szukałem "yaca" ale bez skutku.

finlandia
03-11-2020, 19:25
Finlandia, masz na myśli YACEK poddasza? Szukałem "yaca" ale bez skutku.

Hmm.. Jacek Kondraszuk na fb, na grupach wykończeniowych, poddaszowych. Nie śledzę go aż tak, ale miałem okazję poznać zarówno jako człowieka, jak i Wykonawcę u moich klientów. W temacie myślenia o innych wykonawcach jest wzorcowy. A to się ceni, bo mógłby pyknąć płytę na skosie jak leci, a on nie tylko zrobił wycięcie ale i wykonał je pod wymiar większości typowych drzwi. Takie niezauważalne drobiazgi, a doceniam.

BETI 76
04-11-2020, 16:02
Poszukuję pilnie elektryka do zdewastowanej elektryki przez złodzieji
A do G_K poddasza mam Roberta Hawrylaka robiłu wielu moich znajomych i też bedzie robił u mnie to moge też polecić
502 469 645 tel.....

vadiol
04-11-2020, 17:57
Raf system czyli Rafał Puchała . Polecany wielokrotnie na Forum .

BETI 76
05-11-2020, 17:21
Dzięki za polecenie jestem wdzięczna a do
Pane się odezwę po nowym roku Pan Robert Hawrylak też pana polecał jako GLAZURNIKA

Rkardas
09-11-2020, 14:54
Witam.
Poszukuję namiarów na Pana Andrzeja (inżynier) , potrzebny do adaptacji projektu.

mcmagda
15-11-2020, 23:06
Witam

Poszukuję inspektora nadzoru, okolice Warszawy, a dokładniej Warszawski Zachodni. Może ktoś mógłby polecić?

Jak ktoś budował też z dobrym generalnym wykonawcą, to także byłabym wdzięczna za informacje.

Magda

jak_kolwiek
20-11-2020, 10:18
Czy może ktoś polecić jakiegoś specjalistę do regulacji okien?

finlandia
20-11-2020, 12:00
Czy może ktoś polecić jakiegoś specjalistę do regulacji okien?

Nie znam lepszego fachowca
https://www.facebook.com/ivoserwis

Nie dość że się zna, to i człowiek porządny. Uczciwie podjedzie do tematu, a znam takich co od razu wcisną nic nie dającą wymianę uszczelek.

Ale osobiście zawsze proponuję zacząć od sprzedawcy. Do własnych okien zawsze podchodzi się z sympatią. Czasem aż za bardzo.. Chyba że ma się dość nieudanych prób, bo sprzedawca raczej nie przyzna się że coś jest nie tak ;)

jak_kolwiek
20-11-2020, 14:02
Nie znam lepszego fachowca
https://www.facebook.com/ivoserwis

Nie dość że się zna, to i człowiek porządny. Uczciwie podjedzie do tematu, a znam takich co od razu wcisną nic nie dającą wymianę uszczelek.

Ale osobiście zawsze proponuję zacząć od sprzedawcy. Do własnych okien zawsze podchodzi się z sympatią. Czasem aż za bardzo.. Chyba że ma się dość nieudanych prób, bo sprzedawca raczej nie przyzna się że coś jest nie tak ;)

Tutaj leży problem. 3 razy już była przeprowadzana regulacja i do końca nie jestem zadowolony. chciałbym zasięgnąć jeszcze innej opinii aby się dowiedzieć czy jest szansa na poprawę lub czy przypadkiem za bardzo marudzę.

finlandia
20-11-2020, 16:31
No to będzie najlepsza osoba. Powie Ci uczciwie co i jak (dam głowę że nie będzie szukał winnych tam gdzie ich nie ma) i jeśli da radę naprawić inaczej niż regulacją, to na pewno to zaproponuje.

zbigor
20-11-2020, 16:55
A czy ów specjalista działa także w Warszawie? Na wiosnę chciałbym wyregulować drewniane drzwi i okna i zaufany fachowiec byłby bardzo pożądany.

finlandia
20-11-2020, 17:17
Działa, ale w temacie drewna to on czasem dzwoni do mnie :D a ja nie podejmuję się usług na cudzej stolarce, ale wrzuć na forum opis/foty i na pewno uda się coś poradzić.
Za to do stolarki drewnianej polecam innego:
http://naprawaokienwarszawa.pl/
- także daję głowę za fachowość. Ciężko ode mnie ostatnio uzyskać polecenia, ale tych dwóch ludzi dobrze znam od wielu lat.

zbigor
20-11-2020, 22:17
Mam do regulacji stolarkę firmy Słowińscy. Pakiety 3 szybowe z czego 2x HS . Okna sam ogarnąłem ale do HSów się nie dotykam bo to już chyba nie mój poziom i nie chcę nic zepsuć. Podobnie z drzwiami wejściowymi Okucia o jakiś zupełny wynalazek o nazwie Baka Protect 4000.

finlandia
21-11-2020, 06:30
Może być ciężko, bo wg powszechnej wiedzy HS nie są regulowane, chociaż wspomniany serwisant od drewna kiedyś usuwał mi gwarancyjne zgłoszenie na przewiew. Konieczna praca była banalna, ale wymagała wiedzy/
Simonswerki Baka to też dobra marka. 4000 wersja prosta w regulacji, ale przez to także wymaga fachowej diagnozy..

rafaeelloo
27-11-2020, 06:58
Czy Robert Hawrylak (Selki) wciąż jest godny polecenia? Czytałem cały wątek, na początku zachwyt, później pojawiły się jakieś wątpliwości. Proszę o więcej opinii.

jak_kolwiek
27-11-2020, 08:28
Czy Robert Hawrylak (Selki) wciąż jest godny polecenia? Czytałem cały wątek, na początku zachwyt, później pojawiły się jakieś wątpliwości. Proszę o więcej opinii.

pracował u mnie 4 lata temu. nie polecam.

inna sprawa - przez te 4 lata nie pojawiły się najmniejsze pęknięcia na ścianach z gk.

rafaeelloo
27-11-2020, 09:12
@jak_kolwiek, a robił u Ciebie ściany, czy sufity? I co jest nie tak, że nie polecasz?

jak_kolwiek
27-11-2020, 09:42
@jak_kolwiek, a robił u Ciebie ściany, czy sufity? I co jest nie tak, że nie polecasz?

1. źle położona wełna przy murłacie, kominach oraz wyłazie dachowym.
2. zbyt ubogi stelaż (konstrukcja gk jest zbyt wiotka).
3. zrobione niechlujne - widać górki na łączeniach płyt (niedoszlifowane), widać ubytki w szpachli na łączeniach. krzywo itp

na pierwszy rzut oka tego nie było widać ale jak malowałem i robiłem wnętrze to dopiero wtedy dopatrzyłem się wszystkiego.

BETI 76
08-12-2020, 09:19
JA NAPEWNO POLECA Roberta Hawrylaka i nie zgadzam sie co o nim piszesz
Robił u kilkunastu moich znajomych i wszystko OK
ALE SZANUJE TWUJ WPIS ....
ALE JA SIĘ NIE ZGADZAM Z NIM
A moze było zadzwonić żeby poprawił wiem że jak by co to napewno by się nie uchylał od reklamacji ale lepiej kogoś OBSMAROWAĆ
I BYĆ Z TEGO ZADOWOLONYM
Są różni wykonawcy ok ale są też różni INWESTORZY
Umnie będzie wykonywał poddasze w lutym
To mu wystawię adykwatną opinie do pracy
Jak narazie ma u mnie dużego POZYTYWA
POLECAM

Slawko123
08-12-2020, 09:25
JA NAPEWNO POLECA Roberta Hawrylaka i nie zgadzam sie co o nim piszesz
Robił u kilkunastu moich znajomych i wszystko OK
ALE SZANUJE TWUJ WPIS ....
ALE JA SIĘ NIE ZGADZAM Z NIM
A moze było zadzwonić żeby poprawił wiem że jak by co to napewno by się nie uchylał od reklamacji ale lepiej kogoś OBSMAROWAĆ
I BYĆ Z TEGO ZADOWOLONYM
Są różni wykonawcy ok ale są też różni INWESTORZY
Umnie będzie wykonywał poddasze w lutym
To mu wystawię adykwatną opinie do pracy
Jak narazie ma u mnie dużego POZYTYWA
POLECAM

wow, śmierdzi kolesiostwem

"napewno"- na pewno
"TWUJ" - TWÓJ
"adykwatną" - adekwatną
"narazie" - na razie

BETI 76
08-12-2020, 11:30
Cieszę się że ktoś jest lepszym pisarzem ortografii
Ale chodzi o co innego
SŁABO ŻE MAŁO ŁUDZI ZROZMIAŁO

zbigor
08-12-2020, 12:07
Ale co miało zrozumieć? Ze robisz wykonawcy krecią robotę ł? Tak masz rację akurat to ludzie zrozumieli. U mnie Selki też robił gips kartony, jestem zadowolony z wykonania ale w życiu nie ośmieliłbym się chwalić wykonawcy zanim coś u mnie zrobi. U ciebie ma robić w lutym.... Kilkunastu znajomych nie skomentuję bo szkoda klikania w klawisze. Masz po prostu zerową wiarygodność i nikt przy zdrowych zmysłach nie wziąłby twojego posta na poważnie. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że w ten sposób tylko podkopujesz fachowość wykonawcy.

orzechowski
03-01-2021, 16:15
to moj pierwszy wpis na forum (szukalem ale nie znalazlem odpowiedzi)

czy na forum jest polecana jakas ekipa do wymiany okien + do wybicia dwoch dodatkowych?

pozdr,
orzechowski

fighter1983
10-01-2021, 15:19
to moj pierwszy wpis na forum (szukalem ale nie znalazlem odpowiedzi)

czy na forum jest polecana jakas ekipa do wymiany okien + do wybicia dwoch dodatkowych?

pozdr,
orzechowski

Aprel forumowy Stary

michalo-okowawy
13-01-2021, 16:04
Cześć. Czy możecie polecić projektanta do zaprojektowania sieci i przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych? Najchętniej powiat otwocki. Pozdrawiam.

Zeuskk
13-01-2021, 18:28
Na jesień tego roku chcielibyśmy zacząć budowę domu jednorodzinnego 160m2, prosty z poddaszem i dwuspadowym dachem. Poszukujemy póki co murarzy lub ekipy co wykona wszystko od budowy po wykończenie z okolic Grójca, budowa w Chynowie. Czy ma ktoś sprawdzone kontakty? Może ktoś zna murarza Piotra Wichę? Wyceny dostajemy w granicy 60tys pod więźbę bez pokrycia. Ktoś coś taniej i sprawdzone?

rafaeelloo
14-01-2021, 09:16
U mnie sprawdził się dobrze https://www.projektprzylacza.pl/kontakt Być może powiat otwocki również obsłuży.

katinka74
16-01-2021, 19:50
A czy ktoś z Państwa może polecić firmę do wykonania elewacji zewnętrznej styropian grafit 18cm, z elementami deski odciskanej w tynku, boni?

mleko
17-01-2021, 06:02
Z końcem zeszłego roku skończyliśmy SSO.
Spokojnie mogę polecić naszego wykonawcę (jedna ekipa od fundamentów po pokrycie dachowe).
Grzegorz Krzywiec 504 411 721
Robota wykonana bardzo solidnie, działa na południu mazowsza.

Edit:
Jestem po tynkach, wciąż polecam ekipę od SSO :)

rafaeelloo
18-01-2021, 13:52
Z chwaleniem murarzy sugeruję poczekać do momentu wykonywania tynków. Wtedy się okaże z jaką jakością wykonali swoją pracę.

gosiasad
31-01-2021, 21:13
Zna ktoś firmę, która wykona wiatę garażową.
Miał być garaż na 2 samochody, ale niestety mieści się jeden. Szukam sprawdzonej firmy od dłuższego czasu:cry: - nie znalazłam.

cleebz
13-02-2021, 12:50
Cześć, poszukuje dobrej ekipy dekarzy oraz cieśli. Proszę o polecenia. Wiarygodnych i z profesjonalnym podejściem do zleceniodawcy ;) Budowa powiat otwocki.

fighter1983
13-02-2021, 13:10
A czy ktoś z Państwa może polecić firmę do wykonania elewacji zewnętrznej styropian grafit 18cm, z elementami deski odciskanej w tynku, boni?

My ogarniamy takie elewacje, ale nie odciskamy deski - bo robimy to dobrze :) dlatego deski klejone a nie odciskane

anouk5
15-02-2021, 09:23
Czy ktoś z Państwa może polecić sprawdzonego kierownika budowy? Budowa w okolicach Pruszkowa. Zależy mi na kimś, z kim jest dobry kontakt, kto doradzi, podpowie w razie problemów, a nie tylko pojawi się kilka razy na budowie i złoży podpis w dzienniku.

Halszka
06-03-2021, 11:59
Możecie polecić ekipę od elewacji, która zrobi ocieplenie ze styropianu, siatkę, klej, tynk mineralny i pomaluje całość farbą silikonową? Domek jest niewielki, parterowy, więc może dałoby radę ogarnąć robotę w tym roku.

Fighter, do Ciebie napisałam już maila w tej sprawie, ale wciąż nie mam odpowiedzi.

Pozdrawiam

zbigor
07-03-2021, 22:53
Czy ktoś z Państwa może polecić sprawdzonego kierownika budowy? Budowa w okolicach Pruszkowa. Zależy mi na kimś, z kim jest dobry kontakt, kto doradzi, podpowie w razie problemów, a nie tylko pojawi się kilka razy na budowie i złoży podpis w dzienniku.

Tomasz Hofman. 603 123 326 Z tego co pamiętam mieszka w Pruszkowie albo okolicach. Nadzorował moją budowę i mogę go polecić

zbigor
07-03-2021, 22:58
Szukam architekta do projektu indywidualnego. Proszę o sprawdzone kontakty.

fighter1983
11-03-2021, 00:34
Szukam architekta do projektu indywidualnego. Proszę o sprawdzone kontakty.
no nie mow ze cos nowego budujesz :D
tak wogole jak tam Twoja elewacja sie miewa ?

fighter1983
11-03-2021, 00:36
Możecie polecić ekipę od elewacji, która zrobi ocieplenie ze styropianu, siatkę, klej, tynk mineralny i pomaluje całość farbą silikonową? Domek jest niewielki, parterowy, więc może dałoby radę ogarnąć robotę w tym roku.

Fighter, do Ciebie napisałam już maila w tej sprawie, ale wciąż nie mam odpowiedzi.

Pozdrawiam
przez te podwyzki cen styropianu luty/marzec teraz my jestesmy sparalizowani mailami i telefonami. zadzwon prosze w wolnej chwili 661071502 podam Ci takiego maila mojego technicznego - ktory ma tylko kilka osob - tam jak cos sie pojawia to mam szanse to ogarnac. bo te ogolne skrzynki obecnie sa po prostu zawalone i tego nie da sie ogarnac.

zbigor
11-03-2021, 07:14
no nie mow ze cos nowego budujesz :D
tak wogole jak tam Twoja elewacja sie miewa ?
No zamierzam znów coś postawić :) tym razem na sprzedaż.
Elewacja ok. Co miałoo odpaść odpadło, Część sam poprawiłem na pozostałe drobnostki nie mam czasu. Reszta się 3ma.
Korzystając z okazji podpowiedz czym zmyć glony z tynku bo ten karbonowy Caparol zielenieje od północnej strony jak zły

fighter1983
11-03-2021, 07:35
No zamierzam znów coś postawić :) tym razem na sprzedaż.
Elewacja ok. Co miałoo odpaść odpadło, Część sam poprawiłem na pozostałe drobnostki nie mam czasu. Reszta się 3ma.
Korzystając z okazji podpowiedz czym zmyć glony z tynku bo ten karbonowy Caparol zielenieje od północnej strony jak zły
Caparol Capatox, tez kurde zauwazylem ten trend :/ co ciekawe nie u wszystkich

Wekto
11-03-2021, 07:47
Dopisuję się do listy zieleniejących Caparoli :(

Marcin, ten tynk Sain na pewno brał od Ciebie :)


BTW przeczytałem sposób użycia tego Capatoxu. Nie zalecają użycia oprysku. Nie ma czegoś czym mogę spryskać powierzchnię a glony jakoś znikną w magiczny sposób?

teka
14-03-2021, 21:25
dlugi czas tu nie pisalem,od tego forum odcialem sie dawno.widac ze powoli zanika.wiekszosc wykonawcow dala sobie spokoj.Nawet Rom-Kom jest tu juz niszczony,zostali tu tylko nieliczni."Teka wraca do lask"

zbigor
14-03-2021, 21:44
To że to forum zanika nie ma nic wspólnego z tym co się tu wypisuje . Po prostu w dobie facebooka, tiktoka, i innych podobnych kanałów komunikacji, fora dyskusyjne tracą na popularności. To naturalny proces i nie sądzę by miało się to zmienić.

finlandia
15-03-2021, 06:24
Co prawda nie na temat, ale od dawna tak się dzieje jak piszecie... z tym, że mi się już przejadły "licytacje" na fb i zdecydowanie wolę dyskusję tu. Znacznie bardziej rzeczowe i z większym potencjałem.

teka
16-03-2021, 17:33
To że to forum zanika nie ma nic wspólnego z tym co się tu wypisuje . Po prostu w dobie facebooka, tiktoka, i innych podobnych kanałów komunikacji, fora dyskusyjne tracą na popularności. To naturalny proces i nie sądzę by miało się to zmienić.

to chyba nie do konca to.ja juz tu 2 lata nie pisze,a dalej mam budujacych z forum.kiedys bylem chwony,co dzien po 150250metrow wylanych pisadzek.pisalem,doradzalem non stop,siedzialem tu po pracy,zona krzyczala na mnie,nie mialem czasu dla corki,czy zrobic swoje kolana,na pomiarach bylem o 5 rano w niedziele,objezdzalem 5-7 Waszych budow.lalem.u autorusa i wielu wielu innych.znalazlo sie dwoch ,trzech, co napisalo jakies glupie komentarze,jefen juz dwa lata mial komus zdjecia wyslac mojej roboty-znalazl sie inwestor wally 666,ktoremu dzoekuje za szczery komentarz.a u jednego nawet nie bylem(slawko)facet non stop smaruje mnie w komentarzach..Teka sobie odpuscil juz te forum.znajdzie soe inwestor ktory krytykuje nawet Rom-Koma ktory byl tutaj dla mnie niezniszczalny.milion pozytywnych komentarzy.Hubert Sain juz tutaj nie pisza.a kolega fighter ktory kilka lat temu ,,sprzedal mi takie posadzki u psychicznego inwestora dalej tutaj pisze....prawie wszyscy ktorzy z Was buduja domy sa anonimowi,smaruja nam dupsko.lata ciezkiej pracy imie na ktore pracujemy,znika z pierwszym negatywnym komentarzem.na stu z Was zadowolonych jeden napisze nam pozytywny komentarz.,dlatego np mi juz sie nie chce tutaj byc. zycze wszystkim,prawdziwych super domow,super chlopakow ktorzy Wam zbuduja,czy wykoncza domy,ale jak ktos na prawde cos dobrze zrobi piszcie,bez wyjatkow,bo za jakis czas znajdzie sie jakis frajer ktory znajdzie cos zeby ich ujeb....c.pozdrawiam

teka
16-03-2021, 17:49
Napisał agb Zobacz post
Ja z kolei szukam ekipy od wylewek z miksokreta. Byle nie teka.
a czym teka ci podpadł, że byle nie on ?

Avatar agb

agb napisał:
31-07-2019 13:58
Domyślnie
Kiedyś wrzucę zdjęcia i więcej napiszę. Teraz mogę powiedzieć, że to najgorsza ekipa na budowie do tej pory.

teka
16-03-2021, 17:50
Napisał agb Zobacz post
Ja z kolei szukam ekipy od wylewek z miksokreta. Byle nie teka.
a czym teka ci podpadł, że byle nie on ?

Avatar agb

agb napisał:
31-07-2019 13:58
Domyślnie
Kiedyś wrzucę zdjęcia i więcej napiszę. Teraz mogę powiedzieć, że to najgorsza ekipa na budowie do tej pory.
czekam na te zdjecia inaczej zglaszam sprawe na policje?

teka
16-03-2021, 18:02
Jutro bedzie wylewki robil u mnie forumowy TEKA wiec bede mogl dac znac jak wyszlo.
U mnie też robił. Jesli nic się nie zmienilo to już dziś Panu współczuję


napisal
tegopanazonazdradza ?

teka
16-03-2021, 18:14
tegopanażonazdradza Zobacz post
U mnie też robił. Jesli nic się nie zmienilo to już dziś Panu współczuję
A kiedy robił? Jakoś ostatnio?
Co zepsuł?


tegopanazonazdradza...

teka
16-03-2021, 18:29
Panie -tegopanazonazdradza.....konkretnie.gdzie robilismy posadzki,co jest zle,kuedy,jakies zdjecia.taki nick jak Pana?wspolczuje,problemy z zonami nie na tym forum.czekam na jakis konkret z Pana atrony.dwa lata mbie tutaj nie bylochcialbym konkretnie sie cos dowiedziec.mysle ze nie doczekam sie szybko odpowiedzi,odpisze na priv.
jesli nie doczekam sie odpowiedzi zglosze te pomowienia ma policje.czas skonczyc te chore pomowienia ktore cala Polska czyta

fighter1983
16-03-2021, 20:40
teka fajnie ze wrociles :D
a faktycznie pamietam , ze byl taki epizod, najlepsze jest to, ze ja sie z tym inwestorem mega fajnie dogadywalem, nie pamietam nawet u kogo to bylo - ale wiem, ze bylem bardzo zaskoczony ze Ty sie nie mogles dogadac.
Natomiast teraz mnie to nie dziwi - dosc czesto jestem po forumowym starym na budowie i generalnie tez czasami mamy mieszane uczucia co do naszych klientow, raz jemu pracuje sie fantastycznie, mi po nim tak sobie - jezeli chodzi o relacje z zamawiajacym
a czasami jest odwrotnie, wchodze na budowe i widze ze Aprel montowal okna i sobie gadamy - i okazuje sie ze on mial "pod gorke" a ja fantastycznie wspominam budowe.

Wally666 sporo starej gwardii forumowej sie znalazlo u niego. Yacek Poddasza ktory juz tu praktycznie wcale nie zaglada, my bylismy na kawalku elewacji (panele), Ty byles z posadzkami, ciekawe kto jeszcze z brygady forumowych wykonawcow.

Ale fakt, jakos tak coraz mniej na tym forum tego starego klimatu, lataja hejterzy, poszukiwacze "do czego by sie tu przyczepic" etc.

Po takich 2 spektakularnych zadymach tu na forum - BMS i jareko faktycznie zmienilo sie sporo - tamte akcje byly bardzo ciezkiego kalibru i ciagnely sie bardzo dlugo. Ilosc jadu wylanego tam byla zdumiewajaca.

teka
17-03-2021, 15:05
teka fajnie ze wrociles :D
a faktycznie pamietam , ze byl taki epizod, najlepsze jest to, ze ja sie z tym inwestorem mega fajnie dogadywalem, nie pamietam nawet u kogo to bylo - ale wiem, ze bylem bardzo zaskoczony ze Ty sie nie mogles dogadac.
Natomiast teraz mnie to nie dziwi - dosc czesto jestem po forumowym starym na budowie i generalnie tez czasami mamy mieszane uczucia co do naszych klientow, raz jemu pracuje sie fantastycznie, mi po nim tak sobie - jezeli chodzi o relacje z zamawiajacym
a czasami jest odwrotnie, wchodze na budowe i widze ze Aprel montowal okna i sobie gadamy - i okazuje sie ze on mial "pod gorke" a ja fantastycznie wspominam budowe.

Wally666 sporo starej gwardii forumowej sie znalazlo u niego. Yacek Poddasza ktory juz tu praktycznie wcale nie zaglada, my bylismy na kawalku elewacji (panele), Ty byles z posadzkami, ciekawe kto jeszcze z brygady forumowych wykonawcow.

Ale fakt, jakos tak coraz mniej na tym forum tego starego klimatu, lataja hejterzy, poszukiwacze "do czego by sie tu przyczepic" etc.

Po takich 2 spektakularnych zadymach tu na forum - BMS i jareko faktycznie zmienilo sie sporo - tamte akcje byly bardzo ciezkiego kalibru i ciagnely sie bardzo dlugo. Ilosc jadu wylanego tam byla zdumiewajaca.

zawsze znajda sie ludzie,ktorzy czuja sie na tym forum anonimowi.siedziec non stop ,miec powiedzmy 3000 postow rocznie????poznalem tu wielu fajny h ludzi to jest plus,dobrze ze wielu ma dobre mocne betony powylewane.ktos u kogo nie bylem przez okolo 2 lata opisuje mnie w samych negatywach.podobno nie odbieralem telefonow jakis czas,byl taki czas ze sie odcialem ,zawalony robota,wyciszalem telefon,spalem po 4 godziny,lekarze,spuchniete kolana,.forum sie zmienilo.raz na pol roku zajrzalem cos poczytalem i widze ze to jest juz nie tak jak kiedys.z naszej strony?jestesmy tylko ludzmi,czasem bledy popelnialismy,nie raz pekla zlaczka poszedl beton na sciany,kruszywo wyszczerbialo d,iury w szybach drzwi balkonowych.zaraz dzwo ilem i wolalem inwestora.przez 17 lat lania posadzek 3-4 lata temu w Magdalence koncowka siatki przebila mi pierws,y raz w zyciu rurke od podlogowki,przyje hal inwestor zalozyl,zgrzal jakas zlaczke?,no q...wa zycie.ale jak ktos mi kiedys pr,ykleil pekbieta szybe,drze sie na m ie na budowie,za godzine lr,yjezdza zona tego Pana mowi ze szyba pekla bo jakies naprezenia,czy zle ja zamontowali.....poznoej czytam o jakich drzwiach ubrudzonych w betonie-na forum o tym czytam po ponad roku....jada czasem po nas...ktos kto kupuje dzialke za pol miliona w Warszawoe ,to moze daliego teke,Rom-Koma,chlopakow od okien,wykonczeniowki rozp....ic na tym forum.on ma kase.....ja tez mam kase nie narzekam.ktos anonimowy,inwestor....zrobcie sobie drodzy budujacy biala i czarna liste budujacych.to my sie ustosunkujemy .dajcie swoje ulice ,podajcie swoje imiona i nazwiska.jesli kogos urazilem,pr,epraszam.do 99%z Panstwa mam ogromny szacunek

rrmi
19-03-2021, 07:39
Wiem jak wazne sa polecenia , moja kolejna budowa w polowie .Stoja mury i dach przykryty folia. Polecam wielokrotnie wychwalanego na forum murarza Pana Mirka Gencla . Absolutnie i bezdyskusyjnie znakomita jakosc pracy, tempo pracy . Polecam bardzo, zwlaszcza jesli ktos oczekuje , ze budowa bedzie przyjemnoscia , ze nie bedzie trzeba doktoryzowac sie z budowlanki:D Pan Mirek dba o kazdy szczegół , mury wygladaja idealnie. Telefon do Pana Mirka podawany tu niejednokrotnie 502711910.

zbigor
23-03-2021, 10:19
teka, do larwy przędzy ;) ja wiem że może byłeś zmęczony, może był trudny dzień ale mam prośbę. Nastepnym razem choć odrobinę postaraj się o poprawienie estetyki tego co piszesz lub chociaż o używanie wielkich liter na początku zdania. Nie obraź się, ale Twój słowotok naprawdę ciężko mi zrozumieć A wracając do meritum, masz wiele racji w tym co piszesz. Niestety inwestorzy uzbrojenie w wiedzę zaczerpniętą od różnych internetowych teoretyków mają czasami idiotyczne oczekiwania w stosunku do wykonawców. Ja zawsze powtarzam, że z każdego fuckupa da się wyjść

teka
24-03-2021, 01:02
Zbigor postaram sie jednak tak juz cholender mam.nie chcialem nikogo obrazic..tak juz mam ze tylko Ty,Ciebie,Wy,...itd pise z duzej L..Ciebie ,Autorusa i wielu innych pamietam.to nie jest czas,na żale,chociaż?,moze i tak to wyglada.szkoda mi tylko kilku chlopakow,uwierz mi ze na prawde,dobrych i nie to że ich znam.ogolnie biala lista nie jest juz taka jak kiedyś.osoby ktore mialy 100 pozytywnych komentarzy,teraz stali sie takimi ktorych trzeba "sprzedac" na czarne listy.a inwestor to "Świeta krowa",wiele osob jest tu anonimowych,z mojej strony prosze o te zdjecia Panow/Panie ktorym taką szkode wyrzadzilem,bo jak wchodzilem na ich profil mineło juz prawie dwa tygodnie a oni maja ponad 10tys postow......nie pamietam juz Zbigor kiedy tu ostatnio tak pisalem,ale pewnie ponad 2 lata,a przez ostatnie dwa lata zajrzałem tu może z 5 razy.,troche stron wstecz poczytalem i widze,że coś soe zmieniło.kurcze nie może tak być,że jeździcie po nas.A wystarczy jeden na stu który napisze zle zdanie,konkurencja inwestor.?jade jutro po budowie do Pana zforum koło Ożarowa Mazowieckiego.,laliśmy u sasiada i sąsiada sąsiada.Uwoerz mi ,że nie nażekam na brak pracy,dalej kestem ,chociaż,tutaj nie pisze na forum..już nie pojawiam sie na budowach o 4 rano,czy na pomiarach w niedziele o 6,wielu tutaj osobom jak Tobie,Autorusowi i innym budujacym dziekuje za reklame w imieniu moich chlopakow,ale byly też budowy ,gdzie nas nieszanowano.szkoda mi najbardzie RomKoma,choc go nie znam,chwalony na potegę przez kupe lat,a ostatnio jak czytam,,,,,,jeden zle napisał,a chłopak sie tłumaczy.Ktoś,kto go miał na swojej budowie,polecił kupe reklamy mial na tych białych listach.jedna osoba robi entyreklame jemu.mi iwielu chłokakom i ?zero szacunku.nie tak to powinno wyglądać.Ciebie posdrawiam,dzieki za stare polecenia.Sobie powiedzialem ,że częścoej tu bedę zaglądał,czekam na zdjęcia tego Pana który miał tu wysłać zdjecja z naszej budowyi tego Pana -Slawko? u ktorego nie wylewalem posadzek a ktory mnie tak na tym forum kilkakrotnie "ocenił" bo z tego co pamietam nie odebralem telefonu.?pozdrawiam

wally666
24-03-2021, 08:07
Teka, to jest troche jak z anonimowym hejtem w internecie - jeden rzuci plote, drugi podlapie i przekaze 3ciemu, a ten juz dobuduje cala historie Twoich porazek.

Teraz lepiej trzymaj sie krzesla bo mimo, ze robiles mi wylewki prawie 1,5 roku temu, dopiero jutro wjezdza ekipa od podlog i wyjdzie, czy jest dobrze czy nie :)

Tak jak juz pisales wczesniej, opisalem Wasza wizyte u mnie mozliwie najuczciwiej i najrzetelniej - teraz czas na weryfikacje jakosci prac po porzadnym wysezonowaniu wylewek - na pewno dam znac wszystkim jak wyszlo, nie ma sentymentow w biznesie.

I zeby nie bylo tak rozowo i ze forumowi spece sa nieomylni - Yacek robil u mnie w calym domu sufity pod malowanie, standard q3 to sie nazywa? Przy odbiorze nie widzialem zadnych uchybiej, bylo dobrze, ale jak wjechala ekipa od wykonczeniowki polazala mi przy halogenie gory i dolki, smugi i przytarcia. Skontaktowalem sie z Yackiem, pokazalem kilka fotek i.... oddzwonil, przyznal ze to juz druga taka wpadka przy obecnej lampie. W ciagu miesiaca wyslal chlopakow i poprawili sufity bez mrugniecia a co wiecej, Yacek sam opisal swoja "wpadke" na profilu FB. Chyle czola :)

teka
24-03-2021, 14:23
Teka, to jest troche jak z anonimowym hejtem w internecie - jeden rzuci plote, drugi podlapie i przekaze 3ciemu, a ten juz dobuduje cala historie Twoich porazek.

Teraz lepiej trzymaj sie krzesla bo mimo, ze robiles mi wylewki prawie 1,5 roku temu, dopiero jutro wjezdza ekipa od podlog i wyjdzie, czy jest dobrze czy nie :)

Tak jak juz pisales wczesniej, opisalem Wasza wizyte u mnie mozliwie najuczciwiej i najrzetelniej - teraz czas na weryfikacje jakosci prac po porzadnym wysezonowaniu wylewek - na pewno dam znac wszystkim jak wyszlo, nie ma sentymentow w biznesie.

I zeby nie bylo tak rozowo i ze forumowi spece sa nieomylni - Yacek robil u mnie w calym domu sufity pod malowanie, standard q3 to sie nazywa? Przy odbiorze nie widzialem zadnych uchybiej, bylo dobrze, ale jak wjechala ekipa od wykonczeniowki polazala mi przy halogenie gory i dolki, smugi i przytarcia. Skontaktowalem sie z Yackiem, pokazalem kilka fotek i.... oddzwonil, przyznal ze to juz druga taka wpadka przy obecnej lampie. W ciagu miesiaca wyslal chlopakow i poprawili sufity bez mrugniecia a co wiecej, Yacek sam opisal swoja "wpadke" na profilu FB. Chyle czola :)

ok jak cos to dzwon..pamietam Twoją ocene,i dzieki za wstepna ocenę.ja nie uciekam,jesli cos bedzie nie tak,wezme chłopaków i podjedziemy

zbigor
24-03-2021, 18:00
teka wysłałem Ci priva ale doszedł bo masz pełną skrzynkę. Napisz mi proszę ile teraz liczysz posadzkę.

Slawko123
24-03-2021, 19:45
..............,czekam na zdjęcia tego Pana który miał tu wysłać zdjecja z naszej budowyi tego Pana -Slawko? u ktorego nie wylewalem posadzek a ktory mnie tak na tym forum kilkakrotnie "ocenił" bo z tego co pamietam nie odebralem telefonu.?pozdrawiamJa mam w nicku Slawko z cyferkami, nie widzę innych o podobnym nicku(albo nie potrafię znaleźć). Owszem, kilka lat temu pisałem i dzwoniłem w sprawie posadzek/wylewek z miksokreta, niestety, nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, ani na forum, ani na PW, ani SMS, ani telefonu, a próbowałem wiele razy. Owszem napisałem kilka niepochlebnych opinii, ale tylko odnośnie kontaktu. Nigdy nie miałem wysyłać tu zdjęć z Waszej budowy, bo nawet nie mam pojęcia gdzie takowe są a co dopiero na nich być, nigdy się nie widzieliśmy, ani nie słyszeliśmy, także nie wiem czy to było do mnie, czy do kogoś innego, ale piszę gwoli wyjaśnienia.

teka
24-03-2021, 20:02
Ja mam w nicku Slawko z cyferkami, nie widzę innych o podobnym nicku(albo nie potrafię znaleźć). Owszem, kilka lat temu pisałem i dzwoniłem w sprawie posadzek/wylewek z miksokreta, niestety, nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, ani na forum, ani na PW, ani SMS, ani telefonu, a próbowałem wiele razy. Owszem napisałem kilka niepochlebnych opinii, ale tylko odnośnie kontaktu. Nigdy nie miałem wysyłać tu zdjęć z Waszej budowy, bo nawet nie mam pojęcia gdzie takowe są a co dopiero na nich być, nigdy się nie widzieliśmy, ani nie słyszeliśmy, także nie wiem czy to było do mnie, czy do kogoś innego, ale piszę gwoli wyjaśnienia.

dziekuje .właśnie o te kontakty mi chodziło..A jeśli sie Pan do mnie nie mógł dodzwonić,dopusać to nie ,życzę sobie takiej błazenady,to ,że mnie tu nie ma 2-3 lata,a po jakimś czasie dobrze byłoby usłyszeć jakieś wyjaśnienie,jak Pan wspomniał nie było kontaktu,to czemu wyraża Pan o mnie swoje glupie komentarze?,,bo jest Pan schowany pod swoim nickiem?bezimienny,anonimowy?.mam nadzieje ,że znajd,ie sie ten który tak mnie oczerniał,groził,że wyśle zdjecia,a to bywalec forum ponad 10tys komentarzy.czekam i sie zastanawiam czy w ogole wylewaliśmy tam posadzki.myśle ,że ten Pan już tu na białą listę zaglądał,ostatnio był dostepny wczoraj o 19.03..niech sie odezwie i wyśle te zdjęcia,bo ja ,żadnych na ten temat reklamacji nie kojarze

teka
24-03-2021, 20:04
teka wysłałem Ci priva ale doszedł bo masz pełną skrzynkę. Napisz mi proszę ile teraz liczysz posadzkę.

nie moge pokasowac starych wiadomosci.cos sie zblokowalo..napis, na 692796235