PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka jest różnica między dachówką ceramiczną zwykłą a angobą



johny27
23-12-2005, 07:41
Czy dachówka angobowana jest w czymślepsza od zwykłej ceramicznej. Zastanawiam się czy warto dopłacać te 15% wartości dachu.....

aqep
23-12-2005, 20:56
www.roben.pl.. www.e-dachy.pl.. www.google.pl :wink:

KAS01
23-12-2005, 22:43
Dla mnie jest przede wszystkim ładniejsza.
Ponieważ jest też bardziej gładka, to mniej łapie zanieczyszczeń i przez to wolniej porasta.

hawkmoon
24-12-2005, 09:25
Doradzałbym umiar w stosowaniu angobowanych dachówek ze względów estetycznych. Dom nie będzie zawsze nowy więc trzeba zaplanować, żeby ładnie i estetycznie się starzał. Angoba się nie starzeje, nie patynuje i dlatego z kazdym rokiem będzie pogłębiał się dysonans między elewacją a dachem.
Nie jestem przeciwnikiem angoby. Zabezpieczona w ten sposób dachówka jest o wiele trwalsza niż droższa. Jednak bardziej podobają mi się dachy pokryte patyną, trochę omszone... Kwestia gustu. Szczytem dziwactwa jest kupowanie angobowanej dachówki... patynowanej.

WojtekSz
26-12-2005, 18:54
popieram zdanie przedmówcy :)
angobowana wolniej sie starzeje ale jeśli szukasz czegoś niestarzejącego się to rozejrzyj się po okolicy i zobacz jak wyglądaja takie święcące się dachy pokryte dachówką z polewą (bo abgoba wcale nie musi byc świecąca).
Ja wybrałem dachówkę nieangobowana bo chce aby dom był lekko stary zaraz po wybudowaniu...
pozdrawiam

kaczorek.
09-05-2006, 11:28
tak :o napewno ładniej wygląda zielona zamechacona 8) SUPERRR

Maciek-MZM
09-05-2006, 15:07
A ja mam angobe i wcale nie swiecaca tylko matowa. Wiec argumenty o swieceniu odpadaja :D