PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty budowy -moj domek - opinie o cenie



johny27
23-12-2005, 08:06
Buduje domek: http://www.dobredomy.pl/?id_project=41&infopage=1&lustro=1

Z wykonawca uzgodnilem cene za stan surowy zamkniety (z 5 oknami dachowymi - bez okien klasycznych) na 120 tys zl brutto.
Dom ma 155m2 powierzcni z tego 21m2 garaz. Mury z pustaka max 29 cm ocieplone styropianem 12cm FS 20,kryte dachowka Koramic, zrobiona wstepna wylewka, scianki dzialowe, schody.

Wszystko to zawiera cena 120 tys - czy to dobra cena?

wareczka
23-12-2005, 08:09
Drogo

johny27
23-12-2005, 08:11
dlaczego?

Klaus
23-12-2005, 08:15
Na pierwszy żut oka nie jest źle. To ocieplenie to się zalicza do stanu surowego?

Ja za ten domek http://dobredomy.pl/?id_project=61
mam zapłacić 220 tys ntto. ale z ociepleniem i elewacją klinkierową. Mimo wszystko biorąc poprawkę na elewację i metry kw. u mnie wychodzi drożej. Ale szukaj wytrwale rorzut cenowy czasem sięga 100%

johny27
23-12-2005, 08:21
ja juz dalej nie szukam bo juz jestemw trakcie realizacji....:) Stoja juz fundamenty. Steropian na ocieplenie mam w cenie z zamocowaniem - jednak bez siatki i kleju na siatke

Klaus
23-12-2005, 08:26
ja juz dalej nie szukam bo juz jestemw trakcie realizacji....:) Stoja juz fundamenty. Steropian na ocieplenie mam w cenie z zamocowaniem - jednak bez siatki i kleju na siatke

No to twoje pytanie jest jakby po czasie. Nie pytaj więcej bo jeszcze Ci się humor pogorszy. :wink:

Marek30022
23-12-2005, 08:32
To nie jest zła cena. Na forum Muratora znajdziesz wiele wypowiedzi osób, które budują bardzo tanio, często jednak przed rozpoczęciem budowy lub świadomie ukrywające koszty. Ja już wybudowałem i mogę powiedzeć, że budowa domu to także dużo nieprzewidzianych drobnych wydatków, sumujących się w poważną kwotę. Pamiętaj, że na koszt budowy domu ma także znaczenie przyjęta technologia budowania: sposób wykonania fundamentów, głębokości zdjęcia humusu a tym samym ilości piasku, który trzeba później wsypać, a także jakość użytych materiałów. Przykładowo może być MAX klasy 10 lub 15, którego cena, w zależności od jakości, jest różna z różnych cegielni. Można beton "kręcić" na budowie (z różnym skutkiem) albo kupić w betoniarni. Jakie okna dachowe, jakie drewno na wieżbę, czy deskowanie, czy foli i jakiej jakości, jakie pustaki stropowe, itp.

johny27
23-12-2005, 08:32
wydaje mi sie ze jednak dostalem dobra cene wiec humor mamdobry. Mam dachowke ceramiczna - nie blache czy betonowa i co najwazniejsze dobrego i slownego wykonawce, ktory pokazal juz swoja klase przy robieniu fundamentow - pelen profesjonalizm. Ciekaw jestem tylko opiniii pozostalych forumowiczow zarowno co do samego projektu jak i ceny za budowe

johny27
23-12-2005, 08:36
To nie jest zła cena. Na forum Muratora znajdziesz wiele wypowiedzi osób, które budują bardzo tanio, często jednak przed rozpoczęciem budowy lub świadomie ukrywające koszty. Ja już wybudowałem i mogę powiedzeć, że budowa domu to także dużo nieprzewidzianych drobnych wydatków, sumujących się w poważną kwotę. Pamiętaj, że na koszt budowy domu ma także znaczenie przyjęta technologia budowania: sposób wykonania fundamentów, głębokości zdjęcia humusu a tym samym ilości piasku, który trzeba później wsypać, a także jakość użytych materiałów. Przykładowo może być MAX klasy 10 lub 15, którego cena, w zależności od jakości, jest różna z różnych cegielni. Można beton "kręcić" na budowie (z różnym skutkiem) albo kupić w betoniarni. Jakie okna dachowe, jakie drewno na wieżbę, czy deskowanie, czy foli i jakiej jakości, jakie pustaki stropowe, itp.

Uzupelniam to o czym zapomnialem :)
- strop Teriva.
- fundamenty, wience - wylewane
- zdjecie humusu - 40 cm
- rozgarniecie ziemi po dzialce, wyrownanie terenu, zasypanie fundamentow piachem

Marek30022
23-12-2005, 08:50
fundament: ławy mogą być wylewane w szalunkach lub bezpośrednio do ziemi
strop: widziałem projekt (ładny) i wiem, że Teriva ale między belki stropowe kładzie się pustaki, które mogą być różnej jakości, tak jak i same belki.
drewno na wieźbę: jak impregowane, jaka grubość czy tak jak w projekcie czy trochę większa.

Wybrany przez Ciebie sposób budowania jest "wygodny" lub tylko taki możliwy bo np. nie masz czasu uzgadniania wszystkiego na bieżąco z wykonawcą, szukania materiałów itp. ale wiąże się on z tym, że masz mniejszy wpływ np. na wybór materiałów.

Od razu zastrzegam, że to wcale nie znaczy, że dom będzie źle wykonany. Ja mimo, że budowałem trochę inną metotą wiele rzeczy pozostawiałem w gestii wykonawcy.

johny27
23-12-2005, 08:56
dzieki za opinie - czekam na jeszcze... :)

holusio
23-12-2005, 09:24
a ile przewidujesz na calosc inwestycji- nie zebym byl ciekawski. :P cena jesli chodzi o lodz to mysle ze znosna dom nie jest najprostrzy..oby wszystko weszlo w sklad zalozonej kwoty..

jabko
23-12-2005, 09:42
... mysle ze znosna dom nie jest najprostrzy...
lekko powiedziane.

johny27
23-12-2005, 10:17
co masz na mysli mowiac "lekko powiedziane"?

Chcialbym zmiescic sie w 300tys dowprowadzenia (lacznie z meblami w kuchni, podlogami, bialym montazem itd) i moze z ogrodzeniem domu ;)