PDA

Zobacz pełną wersję : szybka budowa - a myslalem ze dlugo potrwa:)



KubaG
23-12-2005, 11:55
Witam wszyskich
Zacząłem budowę 18.10.2005r. Teraz stawiam już więźbę. NIc takiego, ale jeżeli weżmiemy powierzchnie ok 320m2 - tempo jest imponujące. Piwnica ok. 12m2 - tylko kotłownia, parter ok 200m2, poddasze ok. 120m2. Ławy fundamentowe 40/60cm, fundamentu z bloczków szalunkowych, zalanie szlichty, ściany z pustaków, strop leiera, no i weiźba. Teraz wlasnie jestem na etapie wiezby. Pogoda dopisuje wiec murarze robią. Naprawde mam firme ktora moge polecic z reka na sercu. Dokładnie, szybko i sprawnie, Chyba tanio - fundamenty - 7tys, scviany i strop do wiezby 7 tys, wiezba 6 tys, razem 20 tys zl. Jezeli ktos chce moge przeslac zdjecia. Pozdrawiam.

jabko
23-12-2005, 13:36
Ekipa rzeczywiscie nadzwyczaj tania i do tego szybka. Rozumiem ze jak tak szybko jadą to jest ich kilku.

Pozostaje tylko kwestia jakości tych robót ale to jużwiesz tylko ty....no i ekipa.
Pomaga ci chyba na razie lekka zima.
W każdym bądź razie gratuluje tempa.

SylwekW
23-12-2005, 14:05
Podejrzanie tanio i szybko ! :-)

areq
23-12-2005, 17:33
Ja tam wiem czy tak szybko...:) U mnie trwało to latem do tego stanu też koło 2miesięcy z 2tyg. przerwą na urlop dla murarzy! No nie było to 320m2 :)

Aga - Żona Facia
23-12-2005, 19:52
Witam wszyskich
Zacząłem budowę 18.10.2005r. Teraz stawiam już więźbę. NIc takiego, ale jeżeli weżmiemy powierzchnie ok 320m2 - tempo jest imponujące. Piwnica ok. 12m2 - tylko kotłownia, parter ok 200m2, poddasze ok. 120m2. Ławy fundamentowe 40/60cm, fundamentu z bloczków szalunkowych, zalanie szlichty, ściany z pustaków, strop leiera, no i weiźba. Teraz wlasnie jestem na etapie wiezby. Pogoda dopisuje wiec murarze robią. Naprawde mam firme ktora moge polecic z reka na sercu. Dokładnie, szybko i sprawnie, Chyba tanio - fundamenty - 7tys, scviany i strop do wiezby 7 tys, wiezba 6 tys, razem 20 tys zl. Jezeli ktos chce moge przeslac zdjecia. Pozdrawiam.


Witaj, mieszkamy blisko siebie więc prosze podaj namiary na ekipę. Może być na priva. No i zdjęcia.
A z czego budujesz?

rs6000
25-12-2005, 07:24
Hmm .... ja rozpocząłem budowę 15 lipca a dziś już od 2 ,5 tygodnia mieszkam na swoim (150 m2). Jednak zawsze nurtowalo mnie pytanie : po co ludzikom domy o powierzchni np 320 m2 ? Nie wiem, ale widocznie jest jakis powód skoro takowe budują.

Wesołych Świąt
Pozdrawiam
Sławek

KonAn
25-12-2005, 13:02
Hmm .... ja rozpocząłem budowę 15 lipca a dziś już od 2 ,5 tygodnia mieszkam na swoim (150 m2). Jednak zawsze nurtowalo mnie pytanie : po co ludzikom domy o powierzchni np 320 m2 ? Nie wiem, ale widocznie jest jakis powód skoro takowe budują.

Wesołych Świąt
Pozdrawiam
Sławek
Po co są potrzebne większe domy? Myślę, że najtrafniej ujęła to mama Foresta Gampa w filmie pod tym samym tytułem.Powiedziała ona, że człowiekowi potrzebny jest do życia nieduży dom, a jeśli stawia on większy to jest on już dla ludzi, na pokaz.Osobiście nie mam nic przeciwko dużym domom, w końcu jeżeli ktoś chce i go stać.Gorzej gdy wzorują się na tym przykładzie inwestorzy, których nie bardzo stać na takie monstra i budowa staje się niekończącym koszmarem.

ppp.j
25-12-2005, 13:15
Zacząłem budowę 18.10.2005r. Teraz stawiam już więźbę. NIc takiego, ale jeżeli weżmiemy powierzchnie ok 320m2 - tempo jest imponujące. Piwnica ok. 12m2 - tylko kotłownia, parter ok 200m2, poddasze ok. 120m2. Ławy fundamentowe 40/60cm, fundamentu z bloczków szalunkowych, zalanie szlichty, ściany z pustaków, strop leiera, no i weiźba. Teraz wlasnie jestem na etapie wiezby. Pogoda dopisuje wiec murarze robią.
Pozostało Ci tylko:
-pokrycie dachu końcowe lub deski i papa
-rozprowadzenie kanalizacji
-wylanie chudziaka
-rozprowadzenie instalacji elektrycznej, alarmowej, antenowej i innej dutologii
-położenie tynków
-rozprowadzenie instalacji wodnej
-rozprowadzenie instalacji CO i wentylacji
-wylanie jastrycha
-uruchomienie elektryki
-montaż okien i drzwi wejściowych i wewnętrznych
-doprowadzenie wody, elektryczności, i innych mediów
-doprowadzenie gazu, zbiorniki na olej lub inne nośniki energii cieplnej
-podłączenie instalacji ściekowej lub montaż POŚ
-ocieplenie poddasza
-szpachlowanie i malowanie ścian
-pokrycie końcowe podług
-biały montaż
-montaż i uruchomienie kotłowni
-urządzenie kuchni i sanitariatów
-najprawdopodobniej instalacja kominka
-najprawdopodobniej ocieplenie zewnętrzne i tynki
-zagospodarowanie tereny
itp. piszę z głowy więc pewnie kilka spraw pominąłem.
Czyli można powiedzieć że ž spraw masz za sobą. :lol:
Jednego Ci życzę by ten zapał i optymizm nie opuszczał Ciebie do końca.:wink:
Powodzenia

beno11
25-12-2005, 16:57
Zacząłem budowę 18.10.2005r. Teraz stawiam już więźbę. NIc takiego, ale jeżeli weżmiemy powierzchnie ok 320m2 - tempo jest imponujące. Piwnica ok. 12m2 - tylko kotłownia, parter ok 200m2, poddasze ok. 120m2. Ławy fundamentowe 40/60cm, fundamentu z bloczków szalunkowych, zalanie szlichty, ściany z pustaków, strop leiera, no i weiźba. Teraz wlasnie jestem na etapie wiezby. Pogoda dopisuje wiec murarze robią.
Pozostało Ci tylko:
-pokrycie dachu końcowe lub deski i papa
-rozprowadzenie kanalizacji
-wylanie chudziaka
-rozprowadzenie instalacji elektrycznej, alarmowej, antenowej i innej dutologii
-położenie tynków
-rozprowadzenie instalacji wodnej
-rozprowadzenie instalacji CO i wentylacji
-wylanie jastrycha
-uruchomienie elektryki
-montaż okien i drzwi wejściowych i wewnętrznych
-doprowadzenie wody, elektryczności, i innych mediów
-doprowadzenie gazu, zbiorniki na olej lub inne nośniki energii cieplnej
-podłączenie instalacji ściekowej lub montaż POŚ
-ocieplenie poddasza
-szpachlowanie i malowanie ścian
-pokrycie końcowe podług
-biały montaż
-montaż i uruchomienie kotłowni
-urządzenie kuchni i sanitariatów
-najprawdopodobniej instalacja kominka
-najprawdopodobniej ocieplenie zewnętrzne i tynki
-zagospodarowanie tereny
itp. piszę z głowy więc pewnie kilka spraw pominąłem.
Czyli można powiedzieć że ¾ spraw masz za sobą. :lol:
Jednego Ci życzę by ten zapał i optymizm nie opuszczał Ciebie do końca.:wink:
Powodzenia
pomylka
chyba dopiero 1/4 ma za soba a 3/4 przed soba
spokojnych swiat