PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciek przy (w) kominie



Jim
17-01-2003, 22:09
Mam problem z przeciekającym kominem.
Mianowicie, po ostatnich roztopach (wcześniej na dachówkach leżał snieg) przy kominach pojawiły się znaczne przecieki.
Moi fachowcy twierdzą, że to nie jest przeciek przy obróbce kominu, która zresztą była jesienią poprawiana (wcześniej były blachy a teraz są kołnierze ołowiane). Jedna z ich sugestii wskazuje na przeciek wewnątrz komina - czy to jest możliwe ?
Komin jest systemu Schidela na zewnątrz jest klinkier, czapki na kominie są betonowe oklejone klinkierem na powierzchni czapki jest beton. Czy możliwe, że przeciek jest przez czapke na dół ?
Co można zrobić, żeby to naprawić ?

pozdrawiam i dzięki z góry

kominiarz
18-01-2003, 18:58
Systemy kominowe firmy Schiedel są praktycznie niewśiąkliwe, jeżeli wszystkie elementy systemu są prawidłowo połączone
wewnątrz jakiekolwiek przesiąkanie jest niemożliwe.

araman
19-01-2003, 18:05
Sprawdź szczelnośc na fugach klinkieru czesto tasma tam nie dochodzi i wtedy mogą być przecieki Polecam uszczelnic silikonem

Rad-T
20-01-2003, 08:20
Witam
Ostatnio 3-krotnie wzywalem Panow dachowcow bo mialem dokladnie ten sam problem - woda przechodzila pod plytkami - nie dokladnie zrobiona fuga jak i nie rownomierne klejenie plytek spowodowalo przeciek - ostatecznie sam pokazalem Panom ze maja sie po prostu wciac wiecej w komin z obrobka tak zeby zbierala ona takze wode spod plytek - ale jak widze dalej nie zrobili tego dokladnie :sad:

JANK
20-01-2003, 14:07
Miałem ten sam problem. Mam wybudowany komin z cegły klinkierowej dziurawki a czapki zrobione z pełnej cegły + beton na górze. Po skuciu betonu okazało się, że w czapce jest jedna cegła dziurawka !

Jim
20-01-2003, 14:10
Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Czy ktoś może mi powiedzieć jak powinna być fachowo zrobiona taka czapka ?
Czy stosuje się coś w postaci czapek blaszanych ? Czy też sam beton wystarczy ? Beton z natury przepuszcza wodę.