PDA

Zobacz pełną wersję : skalniak



abram
18-01-2003, 14:46
Ponieważ moja działka jest płaska chciałem urozmaicić teren skalniakiem. We wrześniu nawiozłem "różnej" ziemi i trochę humusu. Zgromadziłem polne kamienie.
Jaka powinna byc kolejność prac?
Czy położyć folię budowlaną, aby chwasty nie dominowały na skalniaku?

baba
28-01-2003, 16:26
Może nie tyle folię co siatkę o oczkach mniejszych niż nornice i krety.Zwierzaczki lubią świeżo usypaną ziemię.Widziałam skalniak po ich wizycie,w zasadzie praca od nowa. baba

iga99
02-02-2003, 02:46
Moim zdanie folia lepsza, ale nie budowlana. Musi to być specjalna folia ogrodnicza. Przygotuj podłoże, połóż folie, potem kamienie. Delikatnie wytnij dziurki w folii e miejscach gdzie będziesz sadzić rośliny. Przysyp żwirkiem wolne przestrzenie i gotowe. Dobrym rozwiązaniem zamiast folii jest wyściółkowanie, przynajmniej do momentu gdy rośliny się nie rozrosną na tyle, by mogły same konkurować z chwastami.

Pozdrawiam
iga

19-03-2003, 12:38
Chyba nie bardzo wiecie co to jest ogróek skalny?. Folia?, żwirek?, a on chciał urozaicić teren wzniesieniami. Siatka na nornice i krety to dobre zalecenie. Folia nie do przyjęcia - żadna! Rośliny skalne muszą mieć podłoże przepuszczalne. Może być specjalna tkanina polipropylenowa tzw. mypex, lub tkanina szkółkarska, ale bardzo trudno ją będzie zamaskować. I zalecam dużo kamieni - to jest w końcu ogród skalny. Nie usypujmy, na boga! kopczyków i nie obładajmy ich kamykami jak się układa rodzynki w cieście. Zalecam przeglądnięcie literatury na ten temat. W księgarniach ma sie ukazać podobno jakaś książeczka o ogrókach sklanych, wydawnicwo działkowiec (www.dzialkowiec.com.pl). Jak budować, komponować, jakie rośliny jak i kiedy sadzić, jak dwbać o skalniak itp.