PDA

Zobacz pełną wersję : CERAMIKA ŁAZIENKOWA: umywalki, kabiny, brodziki, miski - modele, opinie, firmy



Bastet
26-12-2005, 15:20
przeczytałam chyba większość postów na forum... chyba zraziliście mnie skutecznie do roca ale nie wiem nadal co wybrać... nie znalazłam doświadczeń o ceramice dolomite.. proszę pomocy :( obecnie poszukuję podwieszanego wc a potem będą dwa zlewy :(

a na balkon znalazłam ladną terakotę może komuś się spodoba :)

http://www.maxprogres.com/katalog/katalog.php?ID=146

lw73
26-12-2005, 17:56
Witam
Na gazecie napisałem Ci że Roca jest bardzo dobrą firmą i reklamacji jeszcze nie miałem na te wyroby!
Oby tak było dalej :D
Pozdrawiam
Marek

Bastet
26-12-2005, 18:11
a ja Ci podałam w gazecie link do tego forum gdzie są kiepskie opinie o roca :(

lw73
26-12-2005, 18:51
Witam
Hm Co ja mogę powiedziec :cry: Ja jeszcze nie miałem takiej "przyjemności"
Pozdrawiam
Marek

Bastet
26-12-2005, 20:14
bardzo prosze o opinie, mam kilka dni do końca roku i muszę coś kupić :(

Sonika
26-12-2005, 20:19
Ja mam teraz w mieszkaniu wszystkie sprzęty Roca i jestem bardzo zadowolona.

Do domu kupiliśmy m. in. z firmy portugalskiej Indusa:
http://www.sanindusa.pt

ozzie
26-12-2005, 21:08
Wszystkie toalety podwieszane, wiekszosc umywalek i bidety mamy firmy Dolomite. Bardzo jestesmy zadowoleni. Jest to chyba seria Clodia, czy cos takiego. Poza tym mamy ideal standard (wanne), kabiny Huppe i umywalke Laufen, tez sa bardzo ladne. Moja mama od 7 lat ma wc dolomite i zero problemow.

Bastet
26-12-2005, 22:38
dziękuję :)

a jakie uwagi co do systemu spłukiwania Geberit? obecnie mam Grohedal i jest dobry ...

lw73
26-12-2005, 23:15
Dobry wieczór
Hm co do Geberitu to jest to zdecydowanie nr 1 z urządzeń podtynkowych
Pozdrawiam

Bastet
27-12-2005, 01:15
a jaki jest najlepszy - zakładając "lekką zabudowę" i na co muszę zwrócić uwagę?

krzysztofh
30-12-2005, 10:10
Mam ceramikę firmy Dolomite. Trzy umywalki serii Dahlia i dwa sedesy do Geberita też tej serii.
O ile wiem w Wawie i okolicach jedynym źródłem tej ceramiki jest firma BODO z Bartyckiej.
Opisanie moich doświadczeń ze współpracy z ta firmą zajęło by pewnie kilka stron. Nikomu nie polecam takich doświadczeń.
Skończayło się na tym że sprawę przejęła firma będąca głównym dostawcą na rynek polski z Poznania, z którą po wielu miesiącach udało się załatwić pozytywnie sprawę.
Przyznam, z szef tej firmy stanął na wyskokości zadania i choć trwało to baaaardzo długo sprawę załatwił.

W skrócie powiem, że problem dotyczy (piszę w czasie teraźniejszym bo nie został rozwiązany - produkcja tej serii opiera się chyba o złą formę czego efektem jest to, że każda z dostępnych umywalek była wadliwa) kształtu umywalek serii Dahlia. Ich forma jest bardzo ładna ale problem jest z podłączeniem syfonu w taki sposób aby był dokładnie pionowo. W moim przypadku było tak, że zamawiane umywalki były wymieniane kilkakrotnie i za każdym razem przyjeżdżały złe, co stwierdził rzeczoznawaca firmy.
Moja koncepcja polega na tym, że nie lubię postumentów pod umywalką a raczej preferuję ładne syfony chromowane. Porządny syfon Schella wygląda bardzo efektownie ale jego montaż wymaga pionowego (dokładnie) podłączenia do ceramiki aby później rura pozioma odchodząca do ściany była w poziomie. Ponadto krzywe zamocowanie syfonu powodowało brak mozliwości uszczelnienia połączenia umywalka i rura korka automatycznego.

robertus
30-12-2005, 11:43
Witaj,

Szukając wyposażenia łazienek obejrzeliśmy z żoną chyba wszystko co jest na rynku.
Ostatecznie zedecydowanliśmy się na 3 firmy : villeroy, kohler i Hatria. Ii dodatkowo jedną umywalkę szklaną firmy Krzemień. Bardzo podobały nam się też wyroby portugalskiej firmy wchodzącej dopiero do Polski firmy Cifal (czy jakoś tak).Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni, wyglądają pieknie, ale kosztowało nas to naprawdę dużo kasy.
Odnośnie systemów podtynkowych to mam 2 sztuki geberita duocośtam (ponoć najlepsze) i 1 szt. Grohe i powiem jako laik, że Grohe jest cichsze w użytkowaniu.
Może w weekend porobię fotki i dorzucę do mojego albumu to będziesz mogła zobaczyć jak to wygląda w łazience a nie w sklepie powieszone jedno przy drugim.

2112wojtek
30-12-2005, 12:13
Pytanie glowne mozna postawic rownie dobrze w sposob nastepujcy:
"Czy mam kupic jakiegos Seata, Fiata Pande a moze Volkswagena Passata" :lol: Taka mniej wiecej jest roznica miedzy mozliwosciami i klasa wyrobow firm, wokol wyboru ktorych jest dylemat.
Roca - firma gigant, ktora robi /ktorej robia/ wszytko co do lazienki/a nawet kuchni/ jest potrzebne, od brodzika z akrylu po panele hydromasazy i stalowe wanny. Jakosc produktow zalezy od fabryki, jest bardzo rozna mimo wspolnych norm. Robia ceramike publiczna i modele... powiedzmy "ekskluzywne". Firma nastawiana na duzo co powoduje czasem wpadki.
Dolomite - kompletne przeciwienstwo Roca, bardziej manufaktura, co niestety nie przeklada sie na jakosc i precyzje. Ciekawe wzory dla milosnikow minimalartu.Nie jest to chyba tez zwiazane z miloscia do form prostych , ile umiejetnosciami techn. co potwierdza krzysztofh. Fatalne baterie - na usprawiedliwienie: firmy tego typu nie robia tego same, tylko z ich marka inni czestokroc kiepscy wyrobnicy.
Viloery /razem z & Bokiem :D /- sredniowysoka cenowo produkcja o wysokiej jakosci i rygorystycznych normach produkcji oraz kontroli jakosci. Nie bawia sie z iloscia, postawili na jakosc i technologie. Potentat jesli idzie o badania i umiejetnosci technologiczne "w temacie" ceramika ogolnie.

PS1. Padla w watku nazwa Indusa . Ciekawa firma. W chytry sposob omijaja przepisy prawa autorskiego i produkuje wyroby , ktore do zludzenia przypominaja produkty np Ideal Standard, Duravit, Villeroy i innych w cenach 2 a nawet 3 x nizszych od oryginalu. Czasem warto skorzystac z ich propozycji.
PS2. Nie zamienilbym "geberitu" Grohe na "gebrit" Geberitu.Ten nr 1 na swiecie to juz przeszlosc.

Bastet
31-12-2005, 09:29
dziękuję :) wczoraj ze względu na ulgę zamówiłam... niestety roca bo ... okazało się że te modele które mi się podobały z villeroya nie mają "wolnoopadającej deski" :( mam jednak nadzieję że nie będę żałowała.. wiem już że napewno będę musiała dokładnie obejrzeć. Wybrałam damasenso także to według Waszych informacji produkcja nie polska. Kupiłam też Geberita obecnie posiadam grohedal ale wWasze opinie wygrały. I jeszcze szklany zlew Krzemienia bo mi się spodobał z kafelkami które wybrałam. Serdeczne podziękowania :)

krzysztofh
02-01-2006, 13:42
Też na początku spodobała mi się ta funkcja deski jeżeli chodzi o Roca, ale po namyśle doszedłem z żoną do wniosku, że w przypadku domowników ta dogodność jest niewielkim udogodnieniem. Sądzę że gdybym miał taką deskę to i tak nie puszczałbym jej z góry aby zamknąć. Chyba przesadna wygoda.
Natomiast w przypadku gości może się to okazać wygodne, jak któryś z nich przypadkowo upuściłby deskę na dół (pewna ochrona ceramiki). Z drugiej strony czy byłaby świadomie wykorzystywana? Chyba nie. Bo kto z gości będzie wiedział o takiej funkcjonalności deski?

Bastet
02-01-2006, 23:11
;( masz rację :( nie pomyślałam..... cholernie prawdziwe i do tego logiczne wytłumaczenie :( jedyne co mam na pocieszenie że sama rzucam deskę i dobrze że nie rozbiłam ceramiki.... :(

wbro
11-01-2006, 09:09
Ja takie deski mam i są O.K. ale kupiłem je ze względu na dzieci. :D

Bastet
11-01-2006, 21:47
krzysztofh gdybym przed zamówieniem przeczytała Twoją odpowiedź pewnie bym nie kupiła :( pocieszam się jedynie że sama mam zwyczaj "puszczania" jej z góry i ktoś mi ostatnio zwrócił uwagę że dziwi się że jeszcze nie pękła mi ceramika.... hmm stare ale villroy... teraz kupiłam roca... więc pocieszam się że dlatego wydatek na destkę był uzasadniony.... :oops:

Julita Księżycka
14-08-2006, 16:09
witam,
czy ktos ma w lazience kibelek i umywalke z firmy roca, a wanne z Kolo?
wiem ze jest gro ludzi ktorzy roznicy nie widza a sa tacy ktorym to przeszkadza. czy w lazience, gdzie dochodza kafelki, podloga itp widac roznice ceramiki, kolory itp.
pozdrawiam
julka

akinom
14-08-2006, 21:20
w łazience mam kibelek - Koło, umywalke - Roca i wanne Pool Spa.
Różnicy w kolorze nie widze. Ale Roca jak dla mnie ma "badziewna" ceramike, Koło ma lepszą.

rafada
29-10-2006, 11:20
Witam

Pragnę sobie urzadzić łazienkę tylko mam jeden podstawowy dylemat. Jakiego producenta wybrać ceramikę?

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo dobre rady to bede bardzo wdzięczny.
Narazie jestem nastwiony najbadziej na cersanit, czy to dobry wybór? Czy może jednak coś z pozostałych producentów?

anpi
29-10-2006, 11:27
Poszedłem na kompromis ;) Mam kibelki z Cersanitu, umywalkę w łazience na poddaszu z Koła, a na dole - chyba z Sanplastu.

AldonkaS
29-10-2006, 18:24
Z tej trojki którą wymieniłeś - zdecydowanie najlepsza jest ROCA (ale i najdroższa), zaś najgorszy Cersanit.
SANPLAST - odbiega znacząco od poprzednich (do ROCA'i nawet nie startuje - cenowo rownież :):):)).

FREDY
29-10-2006, 18:48
Z tej trojki którą wymieniłeś - zdecydowanie najlepsza jest ROCA (ale i najdroższa), zaś najgorszy Cersanit.
SANPLAST - odbiega znacząco od poprzednich (do ROCA'i nawet nie startuje - cenowo rownież :):):)).

To jest twoja ocena. Według jakich kryteriów to podajesz?
Ja mam Roce i nie jestem zadowolony. Poprzednio miałem Koło i służyła 8 lat. Mam wrażenie że koło ma bardziej gładką porcelanę. Roca ma takie niewielkie kropki oraz łatwo się brudzi. Ogólnie żałuje że nie wziełem Koło.

Śliwka
29-10-2006, 20:56
Znajomi mają ROCA i też wyglada nieciekawie po paru latach. Dużo gorzej niż moja " no name" w łazience. Na pewno nie kupię do domu.

kiwal
29-10-2006, 21:20
Porównywałem kolor ceramiki i Koło było najbardziej "szare" a Roca "najbardziej biała". Wybrałem Roca. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowac.

raffran
29-10-2006, 21:31
Ja bym obstawial Kolo,ma design porownywalny np.z Geberitem,a i cena jest z miare przyzwoita.
Z kregow projektantow,robiacych dla Skandynawow,Niemcow,Holendrow Francuzow i jeszcze paru innych wiem ze oni wlasnie wybieraja Kolo i nasze rodzime kafle.

JACKIE P
29-10-2006, 21:49
ostatnio widziałem kibelek i bidet roca u znajomych - takiego szajsu dawno nie widziałem, problem z własciwym wypoziomowaniem, jak złapie się poziom waga wg górnej poziomej klrawędzi, to bok lekko patrzy "z winkla", jak sie wypionuje bok, to pozioma część ceramiki nijak jest pozioma. To jest fakt, nie był to zakup żadnego poza gatunku. Ostrożności. My mamy "Koło" i nie jest wcale złe. Może faktycznie glazura nie jest najwyższych lotów, ale jest niezła. Od roku spisuje się nieźle.

AldonkaS
30-10-2006, 07:34
Ja w domu mam ceramikę ROCA - i wg mnie jest rewelacyjna, a poziomy trzyma świetnie :):):), o jakości tak prozaicznej sprawy jak spłukiwanie nie będę tu już się rozpisywała - trzeba tego używać i mieć porównanie.
Moi teście (i ja miałam w mieszkaniu) mają CERSANIT - juz kilka lat i... wg mnie to porażka - jakość wykonania znacznie gorsza od ROCA'i, a umywalka jakaś taka żółtawa zaczęła się robić i niestety glazura porysowała się od CIFA.
NAtomiast szwagier jest fanem KOŁA - i jak zobaczył naszą ROCA'ę, to stwierdził, że następne kible i umywalki na pewno już będą z ROCA'i.
Generalnie jakość wykonania i wykończenia znacznie odbiega (mówię tu o CERSANICIE i KOLE) od ROCA'i - niestety cena również.

NAtomiast wanne i prysznic mam z KOŁO'a, bo... niestety ROCA pokonała mnie ceną :evil: :evil: :evil: .

mdzalewscy
30-10-2006, 07:42
ceramika HYBNER - to polski producent, widziałem w castoramie, podobało mi się, ciekawa stylistyka

andre59
30-10-2006, 07:44
W łazience mam CERSANIT, a w kibelku KOŁO.
CERSANIT jest bielszy i tańszy od KOŁA.

Nie widzę potrzeby płacić drożej za ROCA.

SAVAGE7
30-10-2006, 07:46
a ja pewnie tak jak większość kupowałem to co mi się podobało. nie zdecydowałem się na ceramikę tylko jednego producenta bo jak mieli ładną umywalkę to muszla mi się nie widziała. więc każdy element mam z innej bajki. starałem się tylko mniej więcej dopasować odcienie. podobnie z armaturą. bateria umywalkowa z KFA, wannowa jakaś niemiecka ale można by powiedzieć, że są z jednej serii. a baterię prysznicową termostatyczną wezmę chyba hansgrohe bo dowiedziałem się że mają termostaty woskowe, podobno na lata. no a płytki to już zupełnie inna historia... może paradyż, może tubądzin...

blablaluga
30-10-2006, 09:20
mam Roca i cersanit po kilku latach mam wrażenia ze 2 razy droższa ROCA to szajss, ale może mam pecha ale za to ładne napisy dla szpanerów

SławekD
30-10-2006, 10:28
My kupiliśmy wszystko z Koła. Gdy byliśmy na etapie wyboru porównywaliśmy ceny i robiliśmy wywiad; np. spzedawca w Leroy powiedział nam że z tego co widzi od jakiegoś czasu sprzedając armaturę to od momentu od kiedy Roca jest robiona w Polsce nastąpiło pogorszenie jakości. Ponoć w towarze który dostają na magazyn więcej jest braków w Roce niż w Kole.
Mogę jeszcze coś dodać nt powłoki REFLEKS - dość drogiej - na armaturze z Koła. Moim osobistym zdaniem to pic na wodę jeśli chodzi o WC, umywalki i bidety. Przez przypadek mamy bidet z taką powłoką i nie widzę żadnej różnicy na + by ta powłoka cos dawała. Kabinę też mamy z tą powłoką i nie widze żadnej rewelacji jedynie może to że jeśli kilka dni nie wytrze się kabiny to nawet po tygodniu po kompieli wszystkie zacieki ładnie zchodzą szmatką .
Poza tym ogólnie Koło mi się podoba :D

rimsky
30-10-2006, 10:38
ja zdecydowalam sie na roca ale powod byl prozaiczny: nizsza cena, serio bylo taniej, niz koło
hurtownia z ktorej bralam chyba miala wieksze upusty na roca i tak wyszlo
a na parterze mam umywalke z kohlera i kibelek hatria you and me - kupilam na duzych wyprzedazach

rafada
30-10-2006, 18:04
Jakoś mało wypowiedzi na temat cersanitu. Czy to tak źle wypada w porównaniu do innych producentów czy może cieszy się mniejsza popularnością.
Patrząc na sklepowe półki to cersanit bielszy od koła a roca bielsza od cersanitu z kolei.
Jak sie zachowuje taka ceramika po kilku latach?
Czy ktoś może polecić czy wyraźnie ganicie tego producenta?

anpi
30-10-2006, 18:28
Ja jeszcze tylko dodam, że wybierając ceramikę nie kierowałem się odcieniem bieli, czy gładkością powierzchni, tylko kształtem. Kupiłem takie umywalki i sedesy, jakie mi się po prostu podobały 8)

martadela
30-10-2006, 18:31
ceramika Koło, wanna akrylowa Sanplast.
Wybór jak Anpi.
Roca poprostu mi się nie podobała, jak i Cersanit.

anpi
30-10-2006, 18:45
Aha, a ja jeszcze dodam, że dla odmiany wannę mam Perline Aqualine (de facto - Koło) :D

MARKOG
30-10-2006, 18:57
Całkiem bez sensu - kupuje się to co się podoba - co ty będziesz to poddawał testom na jakość??. Jak ci się coś podoba i ci pasuje do wystroju to to kupujesz i już czemu masz sie ograniczać do jednej firmy?

Ala1
30-10-2006, 20:28
Nam spodobał się cersanit miski wiszące lotos i libra a jeszcze cena była dobra 230pln i 240pln i tak pozostało

tutenhamon
30-10-2006, 22:09
Dwa lata temu w mojej pracy wymianiali sanitariaty i ......
umywalki dali Roca a kibelki Cersanitu , jak wiadomo częstotliwośc uzywania sanitariatów w miejcu publicznym jest przynajmniej kilkadziesiąt razy częstsza i....
umywalki Roca maja zdarte szkliwo :o , kibelki Cersanitu (zawieszone na Geberitach) z twarda deska sa za to bez śladu zniszczeń !!!:o
sam kupiłem sanitariaty Koła głównie ze względu na to że mi się podobały, choć nad Cersanitem tez sie zastanawiałem
Rocę zdecydowanie mi odradzali w zasadzie wszędzie, mniej więcej tak: "roca to mówi się że górna półka, ale szczerze panu powiem najwiecej niedoróbek" hehe dobre nie
rzeczywiście pooglądałem i byle jak dolane brzegi, często niedolane i powierzchnia chropowata,

wogóle myslę, że każdy kupuje na co go stac i co się komuś podoba, i to nie powód żeby drwić z czyiś wyborów, a mam wrażenie że dla niektórych to marka i cena się liczy, byle konkretny napis na muszli był :wink:

czy coś co jest tanie to musi byc brzydkie i byle jakie?

tomek_lodz
30-10-2006, 22:31
Mam umywalke ROCA od kilku lat. Jak ją kupowałem, to mogłem sobie obejrzeć w necie zapłacić i czekać ( takie były czasy - większość sprzedawców nawet nie potrafiła tego modelu znaleść z w katalogach. O obejrzeniu nie mogłem nawet pomarzyć. Umywalka była sprowadzana z zagranicy) wannę mam z kolei ravak z obu jestem bardzo zadowolony. Może obecnie faktycznie Roca z powodów naszej produkcji straciła na jakości. DZIĘKI ZA OSTRZRZENIE BO DO TEJ PORY BYŁ TO DLA MNIE SYNONIM JAKOŚCI. i nawet do głowy mi nie pryszło że nalęży sprawdzić czy jest równa :evil:

Altariela
01-11-2006, 12:33
W mieszkaniu moich rodziców kilka lat temu zamontowaliśmy kibelek i wannę z Koła.

Wanna akrylowa, nie pamiętam modelu ale dno wanny ma takie specjalne antypoślizgowe wypukłości - rewelacja, w innych wannach zawsze czuję się niestabilnie przy wychodzeniu :roll: Co do jakości - przez jakieś 4-5 lat użytkowania nie zmieniła koloru, nigdzie się nie odbarwiła, nic nie odprysnęło, wciąż wygląda jak nowa.

Natomiast co do kibelka - to nie polecam - przy spuszczaniu wody potrafi ochlapać deskę! I zauważyłam to jeszcze w wielu innych egzemplarzach (dużo jeżdżę po hotelach) - pewnie to wina którychś konkretnych modeli, może coś źle wyprofilowali, ale fakt jest faktem. Ponadto przycisk 3/6 (kibelek kompakt) nie zawsze dobrze dziala - przyciski są maleńkie i trzeba dobrze wycelować - problem ten odpada jak wybierasz podwieszany. Ja w każdym razie w moim domu przezornie na ustęp z Koła się nie zdecyduję.

kropi
01-11-2006, 14:04
Cersanit. Zero uwag.

Jeśli chodzi o armaturę to polecam krakowską FAK, wszystko inne (jakiś UNITAS, podobno angielski, jakaś włoszczyzna) już została wymieniona bądź zostałaby - gdyby nie planowana przeprowadzka.

marcin-jogo
01-11-2006, 16:08
A ja posiadam ceramike(wc, umywalka) cersanit a armature grohe
Mam te produkty 6 lat i nie mogę złego słowa powiedzieć cersanit wydaje się bielszy od koła. Roca? dlaczego nie roca powiem szczerze obżydliwy design a po dwa cena, ja to kupiłem dla siebie a nie dla gości żeby widzieli ładne logo[ to jest opinia czysto moja] nie oskarżam tu nikogo ale są ludzie którzy potrafią robić wiele dla innych i wszystko musi być z okrzyknietych firm bo trzeba pokazać ze ma się € i być trendy [ design to rzecz gustu a o tym się już nie mówi ale roca mi się nie podobała wszytsko szło w kant. Natomiast armatura grohe dlatego ponieważ mieliśmy dość polskiej armatury[względy psucia się] teraz do domu na bank będe wybierał KFA nie wiem ja to wygląda cenowo grohe 6 lat temu był ku....wsko drogi.Mała ale co do grohe to to że wstawione są w armature badziewne plastikowe elementy które po dwóch latach były poprzecierane nie komentując plastików na słuhawce od prysznica.[/u][/url][/quote]

ksieciu
01-11-2006, 19:46
Kazda z wymienionych przez was firm ma inna kolorystyke bieli. Tak tak, biel moze miec rozne odcienie. I tak Kolo ma biel-bezowa, cersanit ma biel-niebieska a Rocca ma biel-biala. Dlatego wydaje sie wam ze Rocca jest najbielsza (RAL9020).
A teraz co do jakosci: Mam wc kompakt kolo od 10 lat, poza deska ktora wymienilam 2 lata temu wszystko dzial bez zarzutu. Jest to najtanszy model Kolo-Nova. Cersanit ostatnio moja firma montowala w biurowcu i ich jakosc ponoc bardzo sie poprawila, osobiscie nie mam doswiadczenia.

welniak
04-06-2007, 08:39
Szukamy dużej, jak na ofertę sklepów, wanny stalowej (np. 180x80) i stanęło na modelach dwóch firm:

Roca Swing Plus (bez uchwytów):
http://www.roca.pl/?id=produkt&idd=4&idg=&idp=139&ida=790

oraz

Kaldewei Saniform:
http://www.kaldewei.com/pl/produkte/baden/form.php?type=2&me=mm&format=&form=62

Czy ktoś może napisać na temat różnic między produktami tych firm? Sprzedawca od Kaldewei strasznie zachwalał jakość ich emalii, ale domyślam się, że sprzedawca Roca też by to robił.

Jeśli chodzi o kształt, to Roca bardziej mi się podoba. Jest trochę bardziej "z jajem", chociaż te podłokietniki wydają się być zbędne.

Natomiast Kaldewei jest klasyczny "do bólu".

Co radzicie doświadczeni forumowicze?

Pozdrawiam
Wełniak

ewa i aleksander
04-06-2007, 09:07
Ja moge sie wypowiedziec ale na temat jakosci metalowej wanny Kaldewai.
Bez entuzjazmu zgodzilam sie na wanne tej firmy ze wzgledu na cene.Miala ona jakas powloke uszlachetniajaca .Jej zadaniem bylo latwe utrzymanie jej w czystosci.
Powiem,ze przeszlo to moje oczekiwania.Pozostaje malo widoczny osad brudu po kapieli.
Poprzednia wanna blyskawicznie zachodzila zoltym kolorkiem -mamy wode troche zazelaziona.
Do drugiej lazienki tez weme wanne Kaldewei.
Mam inne rzeczy Roci.Umywalke,sedes.Po kilku latach do wymianny.Szybko zachodza tym nieszczesnym kolorkiem,niedokladnie sa zrobiene.mam na mysli niedociagniecia w polewie.Miejsca te szczegolnie zachodza innym kolorem.Zwlaszcza sedes.

mamamatinka
06-06-2007, 13:55
ja mam w mieszkanku blokowym wanne kaldewei - od 6 lat sprawuje się super. Nie mam porównania do roca ale kaldewei u mnie ekstra się trzyma (wprawdzie dopiero o jakich 6 lat)

BRATER
06-06-2007, 16:00
Cóż za pytanie, tylko Kaldewei, Roca przy niej to ubogi krewny :D

woland1980
08-06-2007, 13:14
No to jeszcze nich mi ktos powie kto produkuje najlepsze wanny tzw "wiktoriańskie" czy inaczej mówiąc na nóżkach:-)

Proszę o linki.

wojtekoz
23-07-2007, 13:12
może tu coś znajdziesz
http://www.riho.pl/

Małgorzata & Bogdan
23-07-2007, 17:48
Dokładnie taka - prostokątna z jednym bokiem zaokrąglonym jest Magnolia Ravaka.
http://www.ravak.pl/?page=magnolia

Pozdrawiam

anSi
23-07-2007, 19:32
Ja stawiam jednak na wannę Clarissa z Koła? :)

http://www.ceramikaplus.com.pl/photo/1801.jpg

McŁoś
19-01-2008, 16:40
A zna ktoś może dystrybutora ceramiki Indusa w Polsce?
Poszukuję umywalki California !!!

zebra
19-05-2008, 12:29
Czy ktoś może porównywał kolory ceramiki łazienkowej tych producentów?
Chciałam kupić umywalkę narożną virgo cersanitu i miskę wc deco też z cersanitu- żeby kolor ceramiki się zgadzał. Tymczasem dowiedziałam się. że miski deco maja wadę konstrukcyjną i są reklamowane, więc nie kupię bubla.
I mam problem z doborem miski wc teraz …bo kolejny w kolejce jest jeden ze wzorów Roca, ale umywalka jednak lepsza z cersanitu…

joola
28-05-2008, 18:35
Zebra ja mam Rocę (seria Dama Senso-od prawie trzech lat) i nie narzekam. Koloru nie zmieniła, czyści się bardzo dobrze, kibelek ma dobrą spłukiwalność :wink: . Nie wiem jak teraz ale jak ja byłam na etapie wybierania ceramiki łazienkowej, to Cersanit wydawał mi się "siny".

dżordż5
28-05-2008, 19:38
Ja mam kibelek z Cersanitu, a umywalkę Roca. Różnicy w kolorze nie widzę, ale może jestem zbyt mało dociekliwa.

jacekp71
28-05-2008, 22:42
nasze umywalki i kibelki pochodza z cersanitu,
i mnie tam kolor odpowiada ....

zebra
29-05-2008, 12:21
;) sama sobie odpowiem;)
już sprawdziłam

ceramika cersanitu jest taka hmmm bardziej sina, niebieskawa, a roki bardziej kremowa, beżowa
przy czym cersanit o wiele tańszy
umywalka roca, która mnie interesuje minimum 600zł, a cersanitu podobna w kształcie (mąż stwierdził, że podróbka;) 150zł....

Route 66
29-05-2008, 13:44
Włoskie dolomity zastąpiłam Roca - Dama senso. Od 2 lat bez problemu. Są
dużo stabilniejsze, wygodniejsze i fakt super sie spłukują. Ze względu na kształt, zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Ich kolor przy beżu (seria Sardynia) wygląda idealnie biało.

piotrulex
30-05-2008, 09:18
u nas wszedzie cersanit

Ola i Krzysiek
01-06-2008, 21:30
My też zdecydowaliśmy się na Cersanit. Ze względu na cenę, no i bialutkie są. Kremowe mi jakoś nie podchodzą.

iva_marti
23-03-2009, 12:23
Kupujemy do łazienki prawdopodobnie roca hall bidet + wc (nie widziałam nic innego tak małego i z deską na bidet)
Jaką wannę do tego wybrać Riho lusso lub Riho lima

www.riho.pl
lima:
http://www.riho.nl/cwng_riho/admin/MijnDocumenten/producten/Baden_Small/Lima.gif

lusso:
http://www.riho.nl/cwng_riho/admin/MijnDocumenten/producten/baden_small/lusso%20170.gif

Czy kolorystyka Roca i Riho pasuje do siebie?

hunk1
23-03-2009, 14:51
Witam, Ja mam wc Hall ale niestety w tej lazience mam prysznic a nie wanne. W drugiej mam natomisat Roca Happening (wc i bidet) i wanna Ravak - kolorystycznie (biel) jest podobnie. Moze ta firma ma cos co Ci odpowiada.

Juniorka
24-03-2009, 08:51
Iva_marti - mnie bardziej podoba się lusso, bardziej pasuje do fasonu Halla. My mamy umywalkę i wc z Hall a wannę kupiliśmy z Koła (chyba z tej firmy, bo teraz nie pamiętam), bo wymiarowo nam taka pasowała (a chcieliśmy kupić wszystko w 1 sklepie).

AMFI
24-03-2009, 09:54
zdecydowanie lusso :-)[/i]

szczuro
24-03-2009, 10:07
u mnie SOBEK king size :-)
super sprawa

polecam

bioork
24-03-2009, 10:16
lusso zdecydowanie ładniejsza :)

Juniorka
24-03-2009, 10:21
u mnie SOBEK king size :-)
super sprawa

polecamA cóż to jest?

szczuro
24-03-2009, 11:23
riho - model sobek 180x115
http://www.riho.nl/cwng_riho/admin/MijnDocumenten/producten/baden/sobek.jpg

Juniorka
24-03-2009, 11:31
riho - model sobek 180x115
http://www.riho.nl/cwng_riho/admin/MijnDocumenten/producten/baden/sobek.jpg

Dzięki za info. Dla mnie za szeroka :wink:

mysiaasia
22-07-2009, 16:47
Wanna cersanit Adria czy ktoś ma? Jak się sprawuje, czy nie wygina się jak się siedzi na boku do mycia nóg? Jak się sprawują meble łazienkowe cersanit Iryda i umywalka Iryda? Czy ktoś ma kabinę prysznicową Tesalia i brodzik 80/80/6 jeśli tak proszę o opinie na temat wyżej wymienionego sprzętu.

Jaga_2
25-07-2009, 22:05
Ja wybierałam biorąc pod uwagę: design, cena i na końcu firma. I tak np w łazience na dole mam: miska wc od ceramika Pilch (seria Roma, bo jest retro), brodzik i kabina z PoolSpa (bo wymiary pasują), umywalka Roca, bo design pasuje do miski WC (z Roca miski WC są koszmarnie drogie i nie chce mi się przepłacać). W najwyższą jakość Roca jakoś nie wierzę, miski WC od Pilcha wyglądają dobrze i mają niezłą opinię w naszym bekidzkim regionie. Kafelki też tam kupuję

Jaga_2
25-07-2009, 22:08
A wanna Riho Neo 145x145. Wybrałam z internetu. Czy macie jakieś opinie nt tego produktu (a raczej firmy)?

jaksie
26-07-2009, 06:03
My kibelki i bidet wybraliśmy z KOŁA. Modele dosyc drogie, EGO PLUS. Pogubiłam sie już ile razy odsyłalismy poszczególne kibelki lub bidet, ani razu nie przyszły za pierwszym , a nawet trzecim razem dobre. Zawsze były jakies drobne wady, nasz fachowiec kategorycznie odmawiał przyjęcia.
Były tez fatalnie opakowane.

Natomiast umywalki z ROCA bez zastrzeżeń, świetnie zabezpieczone.

Zołza
26-07-2009, 08:00
u mnie cersanit umywalka i kibelek

po dwóch latach jak nowe,

magdosia78
26-07-2009, 11:04
U nas Cersanit od 8 lat, kibelek i umywalka... Wyglądają jak nowe! Do domu też kupujemy Cersanit.

Monika_Gdynia
26-07-2009, 11:10
My wybraliśmy czść z koła , jeden kibelek ROCA, umywalka jakaś chińska bedzie (chyba?).

Jak dla mnie nie jest istotna firma tylko czy dana rzecz jest ładna czy nie i czy odcień bieli jest zbliżony.
Dlatego też nie kupowaliśmy nic z sanitariatów Cersanitu , bo oni mają nietypowy odcień bieli (lekko niebieskawy) i zawsze bedzie odróżniał się od innych. Wówczas trzeba byłoby wszytko mniec z Cesranitu.

tyniu
27-07-2009, 14:55
My mamy wszystko cersanitu umywalki, wannę, brodzik i kibelki. Różne modele i różne półki cenowe - generalnie jestem zadowolony oprócz 1 taniego kibelka, który trochę rozpryskuje wodę przy spłukiwaniu (drugi droższy tak nie robi).

Kierowałem się kolorem przy zakupie - mi akurat kolor cersanitu się najbardziej podobał.

goodhope
27-07-2009, 15:03
nie dawno szukałem umywalek blatowych.

Miała być roca ...taka "renomowana" ..

ale ... każda, dosłownie każda, bez znaczenia na model posiadała zadziory na krawędzi styku z blatem, które do wyrównania wymagały by paskudnej obróbki silikonem albo fugą.
Sprawdziliśmy w 5 różnych sklepach w 3 miastach. To samo.

Skończyło się na ...wstyd się przyznać, zakupie dwóch no name-ów w castoramie, które wzorem bardzo nawiązywały do roci, ale wykończeniem ją wyprzedzały.
Szkliwo ładnie zalane pod spód, dzięki czemu po postawieniu w blacie, krawędź umywalki jest ładna, równa nie wymagająca jakiegokolwiek "smarowidła" do wykończenia producenckich niedoskonałości.

marecki6
27-07-2009, 17:39
a ja wlasnie przed chwila zamowilem cale wyposazenie z firmy Rea .. za dwa dni bedzie to u mnie i stwierdze jakiej jest jakosci ale z opinii uzytkownikow wynika ze powinno byc naprawde dobrze a cena jest bardzo atrakcyjna

jaksie
27-07-2009, 18:34
nie dawno szukałem umywalek blatowych.

Miała być roca ...taka "renomowana" ..

ale ... każda, dosłownie każda, bez znaczenia na model posiadała zadziory na krawędzi styku z blatem, które do wyrównania wymagały by paskudnej obróbki silikonem albo fugą.
Sprawdziliśmy w 5 różnych sklepach w 3 miastach. To samo.

Skończyło się na ...wstyd się przyznać, zakupie dwóch no name-ów w castoramie, które wzorem bardzo nawiązywały do roci, ale wykończeniem ją wyprzedzały.
Szkliwo ładnie zalane pod spód, dzięki czemu po postawieniu w blacie, krawędź umywalki jest ładna, równa nie wymagająca jakiegokolwiek "smarowidła" do wykończenia producenckich niedoskonałości.

Niestety muszę potwierdzić :(
dopytałam dziś męża i to jedyna rzecz, do której się mozemy w umywalkch Roca doczepić, jakoś to trzeba będzie silikonem zamaskować.

MadzialenkaT
27-07-2009, 21:23
Ja mam kibelek i umywalkę w kibelku Roca - kupowałam głownie dlatego, że mi się podobały, i o małą umywalkę naprawdę trudno. Jak na razie jestem bardzo zadowolona.

Wanna natomiast i umywalka do łazienki to cersanit, a to dlatego, że wanna z roca była dla mnie za droga. A jak już wannę wzięłam cersanitu to umywalkę też. Obie rzeczy pasowały mi kształtem :D

Jeżeli chodzi o odcień białego w danych modelach, to wszystko tak naprawdę zależy od płytek jakie użyjemy w łazience i oświetlenia :D

Ogólnie ja polecam najpierw wybrać sobie kształt, a dopiero później sprawdzać ceny i producentów. Ja wannę chciałam prostokątną - prostą : roca była śliczna, ale droga, a cersanit ładny, ale tańszy tzw. złoty środek :D

arek_slupsk
23-10-2009, 18:43
roca odpalda w przedbiegach - tak krzywych umywalek i kiepskich kibelkow juz dawno nie widzialem, cersanit ten drozszy jest ok - mam w starym domu i jest po 6 latach super, do nowego kupilem kolo ego i ma male niedorobki np. zaslepki wypadaja z otworow, w kibelku nie ma calkowitego szkliwienia pod krawedzia co bylo oczywiste w cersanicie - reasumujac cersanit (ale nie ten z castoramy bo tam jest z chin i tylko naklejke daja) jest w tej cenie bardzo dobry, kolo owszem ale raczej design natomiast roca to chyba jada na opini

kachna28
23-10-2009, 19:11
Moim zdaniem nie ma sensu "przywiązywac się" do jednego producenta ceramiki czy armatury. My kupowaliśmy w zasadzie wszystko z "innej bajki", patrząc głównie na to, czy kształt bedzie pasował do wnetrza :) i tak -na poddaszu ja mam kibelek i bidet firmy Hatria, seria Daytime:
http://images8.fotosik.pl/69/4fdd3fd0ef999e3emed.jpg
umywalki to jakiś "no-name" z OBI po 120zl/szt :) :
http://images8.fotosik.pl/69/6554db1e86e883b9med.jpg
na parterze natomiast mamy kibelek Heidelberg i umywalkę Roca Hall:
http://images6.fotosik.pl/556/3412016cb25043famed.jpg
Natomiast wannę mamy Ravak a brodzik Koło :)
Co do "białości bieli" to tez nie ma co popadać w przesadę, chyba trzeba by nielada speca, żeby to wychwycił (jesli w ogole jakaś różnica jest). Dlatego radzę kupować, to co się podoba i przede wszystkim pasuje do wnętrza.

pszczolka maja
23-10-2009, 19:13
ja mam wszystko cersanitu i jestem b. zadowolona. podobal nam sie kolor i ksztalt.

mia123
23-10-2009, 20:12
Ja mam wszystko z Koła. Po prostu bardziej podobało mi się to niż z innych firm. Nad wanna tylko zastawiałam się czy nie z Cersanitu, ale wzięłam z Koła bo wszystko razem wyszło dużo taniej. Póki co jestem zadowolona, chociaż krótko użytkuje ale za to intensywnie (remont)

AGA NR 1
25-10-2009, 08:08
Ja też postawiłam na KOŁO.
Wzięłam wszystko z tej firmy.

Przede wszystkim ze względu na opinie z FM i w sumie wybrane przeze mnie modele stylowo jakoś najbardziej mi odpowiadały.
Poza tym w moim mieszkaniu od 10 lat mam KOŁO i do dziś nie mamy żadnych zastrzeżeń.
:)

Wybierałam w salonie, który ma wszystkich wymienionych wyżej producentów i pani, która mnie obsługiwała bardzo popierała mój wybór.
Mówiła, że wybierając KOŁO nie będę żałować.

Oby. Zobaczymy.
:D

Elfir
25-10-2009, 17:01
Uzytkowałam w zyciu różne firmy i uważam, że Koło ma najlepsze szkliwo.
Nie trzeba specjalnie myć, brud spłukuje się sam przy normalnym uzytkowaniu. Natomiast Cersanit to jest tragedia - codziennie trzeba było szorować umywalke CIFem.

nicol21
15-11-2010, 20:51
podbijam temat.
jakieś jescze opinie na temat powyższych producentów? jestem zainteresowana Cersanitem i wannami. Upatrzyłam sobie taką jedną i będzie mi pasowała do umywalki. cenowo też bardzo rozsądnie.
Dzięki

tanis
11-12-2010, 20:43
Hej nicol21! Użytkuję Cersanit od niemal 3 lat. Mam kiblelek Delfi z powłoką antybakteryjną i to jedyna rzecz, którą w miarę mogę polecić. Nie żółknie, w jednym miejscu nieznacznie się przebarwił, ale to chyba od jakiegoś nietrafionego płynu do czyszczenia.Umywalkę i wannę czyszczę 2 razy w tyg. Niestety umywalka ładna tylko 1 dzień po wyczyszczeniu, póżniej każda kropla się na niej odbija, robią się ciapki. O wannie nie wspomnę. Nie rokuje dobrze, ma w niektórych miejscach lekkie zasmużenia- jeszcze mało widoczne, ale to kwestia czasu. Dodam, że wanna i umywalka były raczej z tych tańszych, niestety nazw serii już nie pamiętam. Woda u mnie jest twarda, może to też mam wpływ.

W moim nowym domku Cersanit nie będzie więc królował. Czy ktoś z was użytkuje może Koło Style?

brachol
22-05-2011, 09:44
chciałbym się zapytać czy użytkuje ktoś Koło Style? Chodzi mi głównie o muszlę czy nie jest za mała?

zpoe
24-05-2011, 14:10
ja mam miskę koło style..nie mam żadnych zastrzeżeń do niej...

edde
24-05-2011, 19:56
a ja z premedytacją do małej łązienki na dole kupiłem właśnie roca rodeo, taka najtańsza chyba z nablatowych, wymiar mi pasuje, jakość wykonania również, cena tym bardziej, a jak się zniszczy, zużyje czy znudzi to bez problemu czy wielkiego żalu wywalę ją i wstawię inna ;)
aha, a miska na geberice jest z koła, i też jest ok

brachol
24-05-2011, 21:26
ja mam miskę koło style..nie mam żadnych zastrzeżeń do niej...
tak pytałem ponieważ podczas oglądania sklepie wydawał mi się dość mała na pewno mniejsza niż inne

zpoe
25-05-2011, 07:30
tak pytałem ponieważ podczas oglądania sklepie wydawał mi się dość mała na pewno mniejsza niż inne

nie odczułem że jest mała czy jakiś innych niedogodnien (moja ma takie same zdanie)

redcode
25-05-2011, 09:57
U mnie w łazience też w sumie chyba wszystko jest oddzielnej firmy i nie ma z tym żadnych problemów :)

brachol
25-05-2011, 16:20
a może ma ktoś Duravit? Coś na ten temat?

grzanka
25-05-2011, 20:29
Nie wiem, czy ktos już poruszał tą kwestię, ale trzeba uważać na kolory bieli różnych producentów. Cersanit ma biel wchodzącą w niebieski, natomiast Koło, Roca itp. mają biel wchodzącą w żółty. Nie polecam więc łączyć Cersanitu z innymi firmami.

kkkamilka
28-05-2011, 13:43
hmm... no nie zgodze się! cersanit i roce to ja połącze ale koła z niczym! kolor kremowy a z czasem ma tendencję do zółknięcia przy oświetleniu dziennym (słoneczne miejsca) deski to juz całkowita masakra.

a co do zacieków na wannie i umywalki wystarczy raz na 2-3 miesiące pryskać "glass protectorem" z Radaway lub kupić "impregnat łazienkowy" z Hg i wszystko pięknie spływa. Nie trzeba przepłacać za powłoki różne

ps. szybka przednia w autku tez ma się dobrze po takim pryskaniu :-)

skat
28-05-2011, 18:34
a może ma ktoś Duravit? Coś na ten temat?

hej, ja mam duravit i jestem baaardzo zadowolona :) miska starck 3 i umywalka dcode 105cm szerokości

brachol
28-05-2011, 18:38
hej, ja mam duravit i jestem baaardzo zadowolona :) miska starck 3 i umywalka dcode 105cm szerokości
oki
dzięki
Ja chciałem miske dcode i pewnie umywalkę podobnie

gahan
20-10-2011, 20:18
A ja mam miskę wc z Koło Style i wymysliłam sobie do tego umywalkę nablatową z Cersanitu - Iryda - podoba mi się, bo ma kształty lekko zaoblone, nie chciałam typowo nowoczesnej, kanciastej.
Miska z Koła już zamontowana, a nad umywalką myślę. Wyżej czytam o różnych odcieniach bieli - i nie wiem czy ryzykować.
Potrzebna mi jest szeroka na 80 cm.
Co myślicie?
A może macie jakieś inne zestawienia z Koło Style?

panna_tutifruti
15-11-2013, 21:28
Czy ma ktoś WC Rimfree? Rozwiązanie to wydaje się dość praktyczne ale czy mógy się ktoś wypowiedzieć jak jest w praktyce?

szklana89
18-11-2013, 12:08
hmmm ja nie mam choc widziałam na lazienkaplus.pl w dobrej cenie i też rozważam zakup

SAG
18-11-2013, 13:52
http://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-aqualino-kolo,p158488,l1646.html

http://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-rekord-slim-kolo,p185639,l1646.html

http://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-lazur-plus-kolo,p185642,l1646.html

czy te zestawy się do czegoś nadają ?
Dodam że potrzebuje takich 10 sztuk.

maly john
18-11-2013, 13:57
hmmm ja nie mam choc widziałam na lazienkaplus.pl w dobrej cenie i też rozważam zakup weź nie spamuj :P

Moja znajoma wymarzyła sobie umywalkę z Bolesławca. "Bo ceramika nie znaczy biel" :) Wg mnie OK, jakościowo i z wyglądu. Zastanawiam się tylko nad tym, czy taki design się nie znudzi po czasie...225313

Niureczka
19-11-2013, 10:53
Jak na razie wymyśliłam, że kupię
wanne Duravit D-code
umywalke Koło Twins
wc + bidet- KołoPrimo

Myślicie, że będzie dobrze? Niestety nie widziałam ich na żywo :-(

demotywator
28-11-2013, 12:06
Jak na razie wymyśliłam, że kupię
wanne Duravit D-code
umywalke Koło Twins
wc + bidet- KołoPrimo

Myślicie, że będzie dobrze? Niestety nie widziałam ich na żywo :-(

To wybierz się do salonu i obejrzyj :P

Umywalki mają fajny design.
D-code - prostokątną czy narożną?
wc + bidet - podobnie jak umywalka. A nie zastanawiałaś się nad deską myjącą czyli 2w1?

Niureczka
28-11-2013, 19:41
To wybierz się do salonu i obejrzyj :P

Umywalki mają fajny design.
D-code - prostokątną czy narożną?
wc + bidet - podobnie jak umywalka. A nie zastanawiałaś się nad deską myjącą czyli 2w1?

niestety nie wszedzie można je spotkać.
umywalke już widziałam, wc też, z bidetu rezygnujemy, deska myjąca poza zasięgiem finansowym.
tylko wanny nie mogę nigdzie znaleźć żeby zobaczyć, zastanawiam się także nad riho lusso

demotywator
29-11-2013, 14:03
niestety nie wszedzie można je spotkać.
umywalke już widziałam, wc też, z bidetu rezygnujemy, deska myjąca poza zasięgiem finansowym.
tylko wanny nie mogę nigdzie znaleźć żeby zobaczyć, zastanawiam się także nad riho lusso

W Polsce są 32 Biskupice, nie wiem z których jesteś, ale mogę polecić salon Łazienki z pomysłem http://www.lazienkizpomyslem.pl/Kontakt.html jak znajdziesz chcwilę to zadzwoń zapytać, czy można to u nich obejrzeć.

ryba154
30-11-2013, 15:02
A czy ktoś ma ceramikę z koła traffic?

aksuda
01-12-2013, 11:43
Witam
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat firmy Laufen.

Dżender
31-12-2013, 19:07
Ja mam w domu kabinę prysznicową firmy Sanplast. Muszę przyznać, ze jestem bardzo zadowolony. To kabina z serii Free Line. Jako leniwiec pospolity doceniam przede wszystkim sterowanie elektroniczne. Bardzo to ułatwia korzystanie. I wyprofilowane siedzisko. Cudo. Jest bardzo wygodne. Moja żona pierwszy raz nie narzeka na czyszczenie, kamień się nie osadza. Więc i ona jest zadowolona, i ja. :)

demotywator
02-01-2014, 13:56
Czy ma ktoś WC Rimfree? Rozwiązanie to wydaje się dość praktyczne ale czy mógy się ktoś wypowiedzieć jak jest w praktyce?

Nie korzystałem. Tzn nie mam zamontowanej w domu miski bezrantowej, ale oglądałem takie i czytałem o nich m.in. tutaj: miski bezrantowe (http://www.blog.lazienkizpomyslem.pl/bezrantowe-miski-do-wc-lazienka-jeszcze-bardziej-higieniczna/)

zaprawawapienna
31-01-2014, 17:54
Ja mam całą ceramikę Roca. Zależy mi i na tym, żeby była oryginalnie zaprojektowana, i na solidności - dlatego to dla mnie najlepsze wyjście. Teraz myślę nad zmianą umywalki na którąś z serii Urban, chyba zdecyduję się na Barcelonę. Wydaje mi się, że dzięki temu moja łazienka zyska ciekawy akcent, dodatkowo zamierzam wprowadzić jeszcze kilka czarnych dodatków, żeby zorganizować całe wnętrze w czerni i bieli.

yecath
29-04-2015, 08:57
Poszukuję małej (40 cm na głębokość, szerokość dowolna) umywalki nablatowej (będzie zamontowana na dębowym blacie). Obok WC Roca Victoria. Najlepiej coś wpadającego w styl retro i nie rujnujące kieszeni :) Czy możecie coś takiego polecić?