PDA

Zobacz pełną wersję : jakie kupić otuliny na rury c.o. ?



darek63
26-12-2005, 16:15
Czy są jakieś istotne różnice pomiędzy dostępnymi w handlu otulinami do rur c.o. ?
Wstępnie zaplanowałem takie szare grubości 9 mm (bodajże spieniony PE). Jest kilku producentów i zorientowałem się, że przy podobnej średnicy są różne ceny (od 1 zł do 3 zł za 2mb). Czy to jest istotne jakie otuliny się zastosuje? Kupować gdzie taniej, czy może są gorsze i lepsze produkty. Co doradzicie?
Mam tego ok. 30-40 mb (piwnica głównie na leżaki fi 35 mm) i kotłownia 52, 48, 35 mm).

JACKIE P
26-12-2005, 20:37
generalnie wszystko zależy od tego czy magistrala co wykonana jest z miedzi czy z rur PEXAL /PE + AL/.
Do miedzi stosuje się otuliny nacinane wzdłuż /np klimaflex/ natomiast do pexalu stosuje się otuliny z "metra" nasuwane na rury /są to motki o dł. 10mb, pokryte z zewnątrz farbą czerwona lub niebieską w zalezności od tego czy woda zimna czy gorąca/ Ja najtaniej otuliny kupiłem w sieci Leroy-Merlin i Castorama. U moich lokalnych sprzedawców było sporo drożej.

1950
26-12-2005, 21:30
generalnie, otuliny kolorowe, czerwone lub niebieskie, są pod tynk, natomiast otuliny szare, z tej samej pianki poliuretanowej są do izolacji rur puszczanych po murach,
nie żałój na izolacji, im grubsza tym lepiej dla Ciebie,
producent w zasadzie nie gra roli, liczy się grubość i cena