PDA

Zobacz pełną wersję : Doradźcie - czy ten dom warto budować ?



Nefer
26-12-2005, 19:00
Chyba znalazłam to co mi odpowiada. Szukałam dłuuuugo, ale to chyba jest to . Zastanawiałam się już nad projektem indywidualnym, ale i tak zlądowałabym w takim miejscu. W kosztorysie obiecują ok. 350.000 z wykończeniem. Czy to prawda czy raczej fikcja?



http://www.archtim.pl/- projekt TOPAZ sorry, ale nie można wkleić linku.

Opis :
Dom parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem mieszkalnym i garażem dwustanowiskowym. Zaprojektowany w technologii tradycyjnej z ogólnie dostępnych materiałów budowlanych. Może pełnić funkcję domu trzypokoleniowego. W tym celu parter budynku przeznaczono na niezależne, samodzielne mieszkanie z odrębną łazienką i kuchnią. Poddasze w całości przeznaczono na funkcję nocną. Wydzielono tu cztery pokoje sypialne oraz ogólnie dostępną łazienkę. Korytarz w części nocnej otwarty jest poprzez antresolę na salon. Minimalna powierzchnia działki dla domu wolnostojącego wynosi 575 m2 przy wymiarach 20,8 x 27,6 m.

autor: architekt Marek Jankowski
garaż 31,4 m2

kąt nach. dachu 30 st.

kubatura 1132,0 m3

pow. użytkowa 263,4 m2

pow. zabudowy 211,0 m2

wysokość domu 7,45 m


Opis :
Dom parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem mieszkalnym i garażem dwustanowiskowym. Zaprojektowany w technologii tradycyjnej z ogólnie dostępnych materiałów budowlanych. Może pełnić funkcję domu trzypokoleniowego. W tym celu parter budynku przeznaczono na niezależne, samodzielne mieszkanie z odrębną łazienką i kuchnią. Poddasze w całości przeznaczono na funkcję nocną. Wydzielono tu cztery pokoje sypialne oraz ogólnie dostępną łazienkę. Korytarz w części nocnej otwarty jest poprzez antresolę na salon. Minimalna powierzchnia działki dla domu wolnostojącego wynosi 575 m2 przy wymiarach 20,8 x 27,6 m.

thalex
26-12-2005, 19:06
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/219/250_Topaz0.jpg
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/219/600_Topaz_E0.jpg
trochę trudno znaleść coś na tej stronie :(

magi
26-12-2005, 19:07
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/219/250_Topaz0.jpg

parter
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/219/floor1_rzut_Topaz0.jpg

piętro
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/219/floor3_rzut_Topaz0.jpg

Nefer
27-12-2005, 01:39
Maggi - Twój dziennik jest cool. Tylko czy znajdę w sobie aż tyle optymizmu ?

Pozdrawiam
DD

rrmi
27-12-2005, 02:10
Optymizm znalezc sie powinien .
Tu masz swoje komentarze

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61158&highlight=

Domek bardzo ladny

Marek30022
27-12-2005, 07:40
Dom ponad 260 m pow. użytkowej + garaż dwustanowiskowy za 350.000 to fikcja. Jeśli masz bardzo dużo optymizmu to przygotuj minimum 500.000 zł.

anSi
27-12-2005, 12:57
Witaj Nefer, mam projekt z tej samej pracowni i jestem bardzo zadowolona - dokonujemy niewielkich tylko zmian, w zasadzie kosmetyka. Powodzenia :)

Nefer
27-12-2005, 18:02
Witaj Ansi,
Bardzo ładny będzie Twój domek. Szczególnie podoba mi się pokój z wykuszem na parterze - i świek za oknem :)

Ja właśnie zamawiam mój :):)
Pozdrawiam cieplutko.

magi
27-12-2005, 20:32
Maggi - Twój dziennik jest cool. Tylko czy znajdę w sobie aż tyle optymizmu ?

Pozdrawiam
DD
:lol:
Nefer skoro to jest dom Twoich marzeń to optymizm się znajdzie albo zweryfikuj marzenia :D

Andrzej Wilhelmi
04-02-2006, 18:59
Magi i Marek mają rację! Należy urealnić marzenia muswisz się liczyć z kosztem 2.000,- za 1m2, sam kompletnie wykonany dach to koszt około 70.000,-. A swoją drogą bardzo ładny dom. Gratuluję wyboru. Pozdrawiam.

Goni_Mnie_Peleton
04-02-2006, 19:21
Nie jestem budowlancem , ale na podstawie wlasnych doswiadczen z przykroscia musze stwierdzic ze 350 tys zl za ten dom to cena calkowicie oderwana od rzeczywistosci. Zgodze sie z Marek30022 ze cena podparta duza dawka optymizmu to 500 tys , a Andrzej Wilhelmi podaje realna cene za bardzo przyzwoicie wykonczony dom.
Nie wierz architektom , strasznie zanizaja koszty tego co projektuja.

Karorka
06-02-2006, 10:35
hej Nefer
moj post troche spozniony ale poniewaz budujemy a wlasciwie juz wykanczamy Omege z Archtimu to dorzuce swoje trzy grosze

Omega jest chyba troche mniejsza niz Topaz ale chyba niewiele a generalnie mozna doszukac sie pewnych podobienstw w projektach - np. okno a la ogrod zimowy
350 tys to calkowita fikcja - my tez widzielismy kosztorys naszego domu przygotowany przez archtim ale od razu wiedzielismy ze to nie moze byc prawda - np. okna drewniane byly tam wycenione na ok 20 tys. co oczywiscie okazalo sie totalnym nieporozumieniem

wiec jezeli chcesz miec porzadnie zbudowany i wykonczony dom wg tego projektu to zapomnij o 350 tys.

Nefer
06-02-2006, 15:15
hej Nefer
moj post troche spozniony ale poniewaz budujemy a wlasciwie juz wykanczamy Omege z Archtimu to dorzuce swoje trzy grosze

Omega jest chyba troche mniejsza niz Topaz ale chyba niewiele a generalnie mozna doszukac sie pewnych podobienstw w projektach - np. okno a la ogrod zimowy
350 tys to calkowita fikcja - my tez widzielismy kosztorys naszego domu przygotowany przez archtim ale od razu wiedzielismy ze to nie moze byc prawda - np. okna drewniane byly tam wycenione na ok 20 tys. co oczywiscie okazalo sie totalnym nieporozumieniem

wiec jezeli chcesz miec porzadnie zbudowany i wykonczony dom wg tego projektu to zapomnij o 350 tys.


Witaj Karorka,

Właśnie te okna mnie martwią :( ile kosztowało Wasze okno a la ogórd zimowy i gdzie kupiliście ? ALe wygląda to suuuper :)

leszek11111
12-02-2006, 03:13
Według mnie jest to możliwe pod pewnymi warunkami:
1. materiały zakupujesz sam kożystając z rabatów w hurtowniach, duże hurtownie transport materiałów dają gratis
2. ekipa budująca dom w miarę rozsadna ( o ile w polskich warunkach coś takiego istnieje )
3. dokładny kosztorys wykonawczy wykonany przez firmę budującą twój dom to znaczy nie tam jakieś pozycje bez zwymiarowania tylko żelny obmiar i kosztorys wykonany w/g KNR z podaniem stawek r-g, zysk, k.o
4. własny kierownik budowy którego nie da się zrobić w jajo
5. budowa rozliczana etapami
Na dowód tego co piszę chcę powiedzieć iż kończę juz budowę domu o wymiarach 22,0 m x 6,5 m - piętrowy i chala producyjna o wymiarach 22,0 m x 12,0 wys. 7,2 wszystko metodą tradycyjnę - mieszcąc się właśnie w tej kwocie czyli 350 000 zł bez Vatu.
Pozdrowienia i proszę być optymistą a z pewnością się uda.

leszek11111
12-02-2006, 03:18
Według mnie jest to możliwe pod pewnymi warunkami:
1. materiały zakupujesz sam korzystając z rabatów w hurtowniach, duże hurtownie transport materiałów dają gratis
2. ekipa budująca dom w miarę rozsądna ( o ile w polskich warunkach coś takiego istnieje )
3. dokładny kosztorys wykonawczy wykonany przez firmę budującą twój dom to znaczy nie tam jakieś pozycje bez zwymiarowania tylko rzetelny obmiar i kosztorys wykonany w/g KNR z podaniem stawek r-g, zysk, k.o
4. własny kierownik budowy którego nie da się zrobić w jajo
5. budowa rozliczana etapami
Na dowód tego co piszę chcę powiedzieć iż kończę już budowę domu o wymiarach 22,0 m x 6,5 m - piętrowy i hala produkcyjna o wymiarach 22,0 m x 12,0 wys. 7,2 wszystko metodą tradycyjną - mieszcząc się właśnie w tej kwocie czyli 350 000 zł bez Vatu.
Pozdrowienia i proszę być optymistą a z pewnością się uda.

ZOLTEK
17-01-2007, 12:40
Myślę że powinnaś się zmieścić ze stanem surowym zamkniętym w granicach 220-250tyś ja swój wyliczam na jakieś 200tyś ma podobną kubaturę1070m 19,20 x 13,45 dach jak w moim przypadku to koszt dachówka creaton 16000zł okna dachowe 15000zł rynny 5000-6000zł +robocizna 13500 za kompletny dach co daje nam kwotę 50500zł przy bardzo dobrych rabatach powierzchnia dachu to 330m

ksetvipb
17-01-2007, 13:19
Dom ponad 260 m pow. użytkowej + garaż dwustanowiskowy za 350.000 to fikcja. Jeśli masz bardzo dużo optymizmu to przygotuj minimum 500.000 zł.

...plus około 15% na nieprzewidziane wydatki...

bernadetta
17-01-2007, 13:28
również uważam że ta kwota jest dużo zaniżona. ja mam nadzieję się zmieścić w 250 tys przy powierzchni użytkowej 130 i budowie systemem gospodarczym.

ZOLTEK
17-01-2007, 16:36
W 350tyś można się zmieścić tylko zależy jak się go wykończy w środku można dać podłogi z klepki dębowej za 100zł i z innej dębowej za 180zł. Może projektant założył sobie, że we wszystkich pokojach będzie wykładzina a w kuchni lentex :D a okna będą miały ramy PCV a nie drewno a na dachu będzie leżała blacho dachówka
I koszt takiego domu może mieć 350tyś, dlaczego nie?


Ceny podawane przez projektantów w kosztorysach są tak śmieszne, że czasami naprawdę przesadzają to w jedną to w drugą stronę.Mój kosztorys to 740tyś zł i na samym początku tego kosztorysu.Przygotowanie ziemi, czyli zdjęcie 15cm humusu i zrobienie wykopu pod ławy wycenione przez projektanta na 80tyś zł :lol:

zielonooka
17-01-2007, 16:49
I koszt takiego domu może mieć 350tyś, dlaczego nie?


:

dlatego ze to nierealne
mozna oczywiscie - stosujac rozne materialy- miec "widelki cenowe" ale w rzeczywistych granicach ...
rownie dobrze mozan zalozyc ze caly dom bedzie kosztowal 100 tys - no bo czemu nie?!
jak sie da baaaaardzo taaaanie materialy :wink: :lol:
pomijam juz kwestie sensownosci budowania - dosyc duzego domu i wykanczania go w srodku badziewiem (moze pcv? na podlodze bo tanie :wink: albo wykladzina biurowa? :lol: ) albo dac liche ocieplenie budynku - bo pieniedzy nie starczylo :wink:
- bo ja tej sensownosci nie widze
:)
Ale jesli ktos chce - to oczywiscie - mozna miec i takie pomysl na swoj dom :)


ps. Nefer mam nadzieje szybko wybuduje to wtedy bedzie mozan poznac realny koszt domu :)
teraz - przy ostro idacych w gore cenach materialow i robocizny - wydaje mi sie ze 2 tys/m2 to minimum :)

el-ka
17-01-2007, 21:33
Buduję już drugi dom i jestem z grubsza obeznana w budowlance. Dom jest piękny, prawdziwa rezydencja, ale drogi - poprzez metraż, przeszklenia i dach (Wilhelmi nic nie zawyżył, może być nawet drożej, jak na przykład weźmiesz Creatona). Minimalny poziom - to pół miliona - bez tzw. "fajerwerków" i na goło - z podstawowym wykończeniem i bez mebli. Ale ponieważ taka chata zobowiązuje (do pięknego ogrodzenia, ogrodu i wykończenia wnętrz), to pewnie będzie więcej. Stawiam na 700-800 tys. minimum. Jeśli wnętrze ma być takie, jakimi się tu zachwycamy w niektórych dziennikach budowy (gresy polerowane, drewna egzotyczne, piękne firmowe kuchnie, pomysłowe sufity z rigipsów, wspaniałe łazienki z ekstra armaturą), to szykuj jeszcze trochę. Jak Cię stać, to buduj. Raczej z milionem w kieszeni. A jak trochę brakuje, to lepiej nieco mniejszy, ale za to bardziej luksusowy.

BK
18-01-2007, 07:48
Ja obstawiam że koszt zamknie się w milionie, a co najmniej 800 tys

Te 2 tys za m2 to fikcja.