PDA

Zobacz pełną wersję : Wybrałem sciane z keramzytu 36,5cm co wy na to?



Lee
26-12-2005, 19:47
Witam wszystkich forowiczow.
Wybrałem materiał na sciane zewnetrzna, postawiłem na keramzyt 36,5cm odmiany 600 z Termatu wspołczynik tej sciany to U(W/m2k)=0,30 .
Prosze o jakis komentarz na temat mojego wyboru.
Moze ktos wybudował z takiego materiału i moze cos na ten temat doradzic.
najbardziej mnie interesuje to czy taka sciane rzeczywiscie mozna nie docieplac,no niby nie ale na kartce papieru wszystko fajnie sie pisze.
czekam na odpowiedzi :)

FREDY
26-12-2005, 20:08
Nie musisz ocieplać - zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami.
Zatem w stosunku do urzędu jest OK.
Ale czy będziesz miał super ciepły dom to napewno nie.
Materiał dosyć kruchy - pamiętaj o zbrojeniu ścian pod oknami.
:wink:

jabko
26-12-2005, 20:12
Jak już kupujesz taki materiał to głupotą byłoby docieplać.

Jak chcesz docieplić styropiankiem czy wełną to od razu kupujesz dużo tańszy i zimniejszy materiał na ścianę.
Bo kupić najcielejszy i najdroższy a potem i tak lepić styro. to siakieś dziwne by było.

Lee
28-12-2005, 09:49
Ja nie pisze ze chce docieplac taki materiał,oczywiste ze wybrał bym np maxa pod ocieplenie albo keramzyt 24 cm.
pytam co uwazacie o scianach 36,5 cm z keramzytu.Moze ktos uwazw ze nap 44 cm ceramiki z Liera bedzie lepsze
O to chodzi a nie o to czy docieplic 36,5 cm keramzytu! :wink: :wink: :wink:

bladyy78
28-12-2005, 09:56
Po pierwszej zimie zdecydujesz sie jednak taki dom ocieplic!!! sasiad wybuwoal dom z ytonga i tez zazekal sie ze nie bedzie ocieplac. Pierwszej zimie pierwsze co zrobil to wlasnie go ocieplil.

korba
28-12-2005, 10:03
Ja zdecydowałem się na max + styropian(wełna). Jednowarstwowa ściana będzie za zimna a ja chcę potem mieszkac możliwie oszczędnie.Pozdrawiam.

mww
28-12-2005, 13:31
Ja mam z keramzytu, właśnie trwa pierwsza zamieszkana zima i nie mam zamiaru docieplać - to do bladyy78, aczkolwiek... zima się jeszcze nie skończyła :wink: Specjalnie zostawiałam nieotynkowany dom, żeby upewnić się na 100%, że nie będę musiała go docieplać.
Tylko, że ja mam keramzyt z Optiroca i mam wrażenie, że trchę grubszy niż 36,5 cm. Z tego co pamiętam to miał być 36,5 ale właśnie pojawił się jakiś grubszy i mam z tego grubszego (38cm?), chociaż pewna nie jestem bo pamięć u mnie dobra, ale krótka :oops:

Klaus
28-12-2005, 13:46
Ja mam z keramzytu, właśnie trwa pierwsza zamieszkana zima i nie mam zamiaru docieplać - to do bladyy78,

A dlaczego? Bo w domu jest ciepło?

Marek30022
28-12-2005, 13:47
Nie ma idealnych rozwiązań. Ale z całą pewnością jeśli kupujemy materiał przeznaczony na ścianę jednowarstwową; Ytong, Porotherm 44 lub 50, Keramzyt 36,5 to ocieplanie tekiej ściany nie ma sensu. Jeśli nie wierzymy, że dobrze wykonana ściana jednowarstowa może być wystarczająca pod względem przenikania ciepła to lepiej zdecydować się od razu na ścianę dwu lub trzywarstwową.

Ja osobiście zdecydowałem się na ścianę dwuwarstwową choć zdaję sobie sprawę, że lepiej byłoby mieszkać w domu bez styropianu. Zabrakło u mnie wystarczająco dużo wiary w możliwość wybudowania ciepłego domu (a tym samym oszczędnego) w technologii jednowarstwowej.

mww
28-12-2005, 14:50
Ja mam z keramzytu, właśnie trwa pierwsza zamieszkana zima i nie mam zamiaru docieplać - to do bladyy78,

A dlaczego? Bo w domu jest ciepło?

Także dlatego, że latem, w upalne dni jest przyjemny chłodek, przynajmniej na dole, bo na poddaszu to już nie bardzo pomimo grubych warstw wełny.

Klaus
28-12-2005, 15:21
Latem jest chłodno bo materiał ma dużą akumulacyjność cieplną ale to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to dobra izolacja. Nie da się tego zrobić w jednym. Albo materiał ma dużą akumulacyjność np Silka albo jest dobrym izolatorem np Styropian. Jak się chce mieć jedno i drugie to tylko ściana 2W a jeszcze lepiej 3W.

Tak więc dla właścicieli domów 1W z keramzytu pozostaje istotne pytanie: Ile będzie mnie kosztował sezon grzewczy?

KrzysiekMarusza
28-12-2005, 16:19
Klaus - to zupełnie proste - mnie cały rok (lipiec 2004 - lipiec 2005) kosztował mniej niż 2000 zł (co, cwu, gotowanie). Dom 100.9 m2 uzytkowej (parter), kocioł kondensacyjny, grzejniki.
Temp. w dzień 22 stC (jak jestem), w nocy i jak mnie nie ma w domu 18 stC.
Beton komórkowy odm. 400, 36.5 cm. Wg mnie takie sciany (keramzyt pewnie tez) mają w miarę zoptymalizowaną akumulacyjność i izolacyjność.
Dla mnie może być

Krzysiek

Lee
28-12-2005, 18:46
Cieszy mnie ze was zainteresowałem.Mysle ze wszyscy potrosze maja racje,no ale kazdy chwali to co juz wybrał,nikt nie bedzie nazekał na swoje.Mysle ze to zrozumiałe.
czekam na dalsze opinie.
Wiecie zawsze moge zmienic decyzje tym bardziej ze materiał jest jeszcze na magazynie :) Do kwietnia mam czas :) jesli zmienie decyzje co do materiału z jakiego budowac to moge wybrac cos innego z tej hurtowni,tak sie zgodzili..
Czego dzis sie nie robi zeby klienta nie stracic :wink: :wink: prawda?