PDA

Zobacz pełną wersję : Jakich ulg budowlanych należy się spodziewać wkrótce ?



gosciu01
26-12-2005, 22:31
Jak pamiętam, zawsze można było skorzystać z jakiejś ulgi ;
a to tzw. duża ulga budowlana, a to kasy mieszkaniowe, kolejne ulgi remontowe, odsetkowa i teraz zwrot vatu. Może o czymś zapomniałem, ale zawsze coś tam można było skorzystać.

Jak sądzicie co będzie dalej ?

Tylko proszę nie wieszajcie psów na rządzie, a spróbujcie podzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z innych krajów.

W moim odczuciu, w niedługiej przyszłości będziemy mogli bardziej skorzystać na rozwiązaniach ekologicznych na wzór krajów zachodniej Europy,
Czyli dofinansowanie PC, kolektorów itp.

rafałek
27-12-2005, 06:40
Może i w Raju na Ziemi można liczyć na jakieś ulgi. U nas nikt przy zdrowych zmysłąch juz nic nie obieca, bo jak da budującym to komu zabierze? Jesteśmy zbyt biednym krajem by dawać ulgi nie zabierając reszcie społęczeństwa. Wystarczy że będziemy płacić np. za górników. Sprawa po części przypomina głośne becikowe. Partia która najbardziej o nie zabiega bazuje na ludzkiej głupocie bo co da biednym 1000 a nawet 2000 zł skoro wuchowanie dziecka pożera znacznie większe ilości gotówki i trwa minimum kilkanaście lat? Trzeba być skończonym idiotą by wierzyć że to coś zmieni lub by z tego powodu zdecydować się na dziecko.

Marek30022
27-12-2005, 07:28
Myślę, żę o ulgach budowlanych trzeba zapomnieć.

jabko
27-12-2005, 08:20
Po trzykroć:
:( :( :(

Leszek67
27-12-2005, 09:05
no to może ceny materiałów spadną ???


Leszek

jareko
27-12-2005, 09:21
Leszek -a z jakiej paki maja spasc? Raczej powoli wzrosna. Diesle coraz drozsze to i transpor coraz kosztowniejszy, energia idzie w gore a ona rez na wytworzenie materialow ma wplyw
Sadze ze jesli nie pozostanie tak jak jest to raczej wzrosnie.

maciek.tor
27-12-2005, 10:06
Jakich ulg budowlanych należy się spodziewać wkrótce ?

Absolutnie żadnych ......

jareko
27-12-2005, 10:12
i chyba czas przyzwyczaic sie do tego faktu :)
i w sumie chyba slusznie ;)

mTom
27-12-2005, 10:30
Dlaczego słusznie?

Leszek67
27-12-2005, 10:37
[quote="jareko"]Leszek -a z jakiej paki maja spasc?

a tak palnąłem żeby "podkręcić" trochę dyskusję po świętach ale widać większość forumowiczów jeszcze leniuchuje :D :wink:


Leszek

jareko
27-12-2005, 10:46
hahahahahah taka pobudka po Swietach? Niezla mysl ;)

Dlaczego slulsznie? Sadze ze i tak zbyt wiele ulg, przywilejow itepe w tym kraju dodatkowy bajzel w podatkach czyni jak i swobode interpretacji przepisow - bo np. szafa wnekowa - raz mozna raz nie mozna jej odlliczyc i tym podobne
Jak nic nie mozna to i spokoj jest ;)

mTom
27-12-2005, 11:04
uuuuuuuuu Jareko, Ty jakiś wredny libreał jesteś, co to o podatku liniowym marzy. Nie ładnie. Wstyd! :evil: :wink:
Wracając do tematu ulg. Oczywiście masz rację, skomplikowany system podatkowy (odliczenia), to duże koszty jego obsługi. Dlatego też podoba mi się rozwiązanie brytyjskie: niski vat (w ramach obowiązujących stawek) na materiały i usługi oraz narzędzia budowlane. U nich to na pewne sprawy nawet 0% jest jeżeli dobrze pamiętam. Wystarczy przygotować wreszcie ustawę o budownictwie społecznycn, żeby Unii zamknąc buzię i po sprawie. :D

jareko
27-12-2005, 11:11
jasne ze wredny :) i na dodatek liberal jestem
Poszedlbym dalej w ulatwieniach podatkowych - jakos dziwnie sie dzieje ze w krajach ktore zdecydowaly sie na radykalne obnizenia podatkow, na ich wyjatkowa przejzystosc nastapilo rozkrecenie gospodarkia nam szykuja dodatkowe obciazenia budzetow domowych
Taaaa.....wredna jednostka aspoleczna ze mnie ;))))
mTom - jak widze jako jedyny poznales sie na jareko :)

mTom
27-12-2005, 11:26
Nie prawda. Nie jedyny. Pamietasz wątki o prezydencie... :D :wink: :D :wink: Czyli co? 3x15? :D Tyle, że wtedy zaczynają znikać misie i jedzenie z lodówki. :cry:

jareko
27-12-2005, 12:06
patrz, skleroza. Ale tam nie tylko od wredot mi nawyzywano ;)
Dlaczego tak skromnie? Tylko 15% - pojdzmy dalej :) 3x5%
dobra :lol: - dosc zartow w watku budowlanym - polityka ma tu swoje miejsce ;)

Nefer
27-12-2005, 12:07
Umiesz liczyć - licz na siebie :roll:

gosciu01
28-12-2005, 22:58
... skomplikowany system podatkowy (odliczenia), to duże koszty jego obsługi...

są ludzie, w innych wątkach zwani kosmitami, którzy dzięki temu mają pracę 8)

gosciu01
28-12-2005, 23:01
dlaczego uważacie, że nie możemy liczyć na "żadne ulgi" ?

w wielu krajach Europy dopłaca się do rozwiązań ekologicznych.
Może dzisiaj nie wygląda to najlepiej :cry:
Ale mamy nowy sejm, nową krew, nowe pomysły ...