PDA

Zobacz pełną wersję : Brak miejscowego planu zagospodarowania terenu - co teraz ?



Nefer
27-12-2005, 12:21
Zastanawiam się jak to wpłynie na cały proces pozyskiwania pozwolenia na budowę.
Mapy i plany przyłączy mają swoje terminy ważności. Do tego to ja musze udowodnić, że dom, który planuję postawić będzie "pasował" do terenu. Muszę latać z aparatem i wszystko obfotografować. Ciekawe co na to Wysoka Komisja w Gminie ?

Mały
27-12-2005, 13:21
Kolega miał inny problem - chciał kupić dom na działeczce.Poszedł do gminy "działka budowlana",w starostwie "pół rolna ,pół budowlana" w wydz.ksiąg wieczystych "rolna". Dodatkowo plan zagospodarowania wygasł rok temu...
Po miesiącu przepychanek kupił...
Co do braku planu mogą nie wyrazić zgody na budowę.

Filo
27-12-2005, 15:33
Witam,

Jeśli pytasz o czas to od 3 miesięcy w górę i niestety wchodzi w rachubę zawieszenie postępowania na 12 miesięcy. O Twoich zamiarach budowlanych będą decydowały kolejno gmina, powiat i wojewoda, ale jeśli Twoja budowa nie koliduje z inwestycjami powiatowymi lub wojweódzkimi to najważniejsza jest gmina.

MARIO345
27-12-2005, 20:37
jeżeli sąsiednia działka do twojej jest zabudowana, to raczej nie masz problemu gmina powinna się zgodzić na zabudowę i wydać pozwolenie, ( byłem w takiej sytuacji) natomiast jak nie masz sąsiada to już gorzej,
"widzimisie" urzędnika będzie miało duże znaczenie

pawelurb
27-12-2005, 21:44
sąsiedna musi być zabudowana , musi być jakies odniesienie do tego co chcesz i możesz zbudować, bo warunki zabudowy wydają na podstawie charakterystyki okolicznych zabudowań, musi też byc dostę działki do grogi publicznej, itp. zapytaj w gminie czy dla terenu Twojej działki wydaja takie warunki, ja też tak miałem , złozyłem wniosek, odczekałem 3 miesiące i dostałem warunki, czyli wytyczne do projektu , podali wysokość, długość, szerokość, rodzaj dachu itp itd. dosyć precyzyjnie , ale to zależy od gminy i od właśnie "widzimisię" niestety....ogólnie ciężko powiedziec, trzeba pytać lokalnie.

miol
28-12-2005, 05:43
Witam

sąsiedna musi być zabudowana , musi być jakies odniesienie do tego co chcesz i możesz zbudować, bo warunki zabudowy wydają na podstawie charakterystyki okolicznych zabudowań
Z tą sąsiednią to nie dokońca tak, okazuje sie że sąsiednia to taka co leży w obrębie obszaru wyznaczonego przez 3 krotną wielkość twojej działki, tzn. jeżeli jakiś budynek mieszkalny jest w odległości mniejszej niż 3 krotna długość twojej działki to może on służyć jako odniesienie do wydania warunków zabudowy

bendzamin
28-12-2005, 12:35
co do w/w wymówcy to bym sie nie zgdoził tak do końca. Działka sąsiadująca z Tobą musi byc zabudowana min. stan surowy oraz dostep do tej samej drogi gminnej.
jeśli twoja działka spełnia te podstawowe wymagania to z wydaniem WZiZT nie powinno byc problemu. Złóz wniosek o warunki i zobacz co ci odpiszą czas jaki bedziesz oczekiwał zalezy od gminy u mnie wyn. 2 miesiace.

Nefer
28-12-2005, 16:48
Dzięki za pomoc. Działka moja jest otoczona z 3 storn przez domy jednorodzinne i z czwartej przylega do drogi, więc chyba nie będzie problemu.
Mój dom będzie parterowy z poddaszem użytkowym - po obu stronach ( z lewej i prawej) mam domu 2 i 3 piętrowy (+ poddasza) - więc mój będzie raczej mniejszy. Z tyłu mam parterowy z poddaszem tak jaki będzie mój ( położony na sztucznej górce)
Chyba to nie wygląda źle. Pani w gminie powiedziała : proszę się nie martwić - na wiosnę rusza pani z budową. CO ZA OPTYMIZM !! I TO W GMINIE!!