PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BATUTA pracownia MTM STYL (Domy w stylu)



Alek
18-01-2003, 20:45
Czy ktoś buduje dom wg. tego projektu (http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=16?)
Jestem ciekaw doświadczeń czy choćby przemyśleń.
Alek

richie
04-03-2003, 19:07
Zamierzam budowqać BAtute 2 w technologi Ytong (jednowarstwowy).
Wprowadzam drobną zmianę , poszerzam garaż do 2 stanowisk.
Osobiście uważam że to bardzo udany projekt, wybraliśmy go z Żoną po półrocznych poszukiwaniach.
pozdrawiam richie

richie
08-05-2003, 21:13
Jeśli ktoś na Mazowszu realizuje Batutę to chętnie bym Ją obejrzał
Richie

iwusia
26-05-2003, 12:23
Buduję Batutę, niestety w Bydgoszczy, nie na Mazowszu. Właśnie jestem na etapie stanu zerowego, dzisiaj odebrałam transport gazobetonu na ściany parteru i poddasza i od czwartku (29.05) ruszamy dalej w górę.

iwusia
17-07-2003, 16:48
To jeszcze raz ja, na temat Batuty. Właśnie skończyliśmy murowanie wszystkich ścian, od 23 lipca wchodzi na budowę ekipa "od dachu". Mam więc wreszcie dokładne wyobrażenie na temat mojego domu. Jestem bardzo!!! zadowolona z tego wyboru, potwierdzają to także wszyscy odwiedzający nas goście. Z setek projektów jakie obejrzałam przed podjęciem decyzji ten był najlepszy pod względem rozplanowania pomieszczeń i wykorzystania powierzchni przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów. Najlepsze jest to, że po wybudowaniu dom, a szczególnie pewne miejsca co do których mieliśmy jakieś wątpliwości, wywiera wrażenie znacznie lepsze niż można to było sobie wyobrazić posługując się tylko projektem. Ciekawe jak to będzie wyglądało z dachem? Reasumując polecam Batutę, służę pomysłami na drobne przeróbki.

richie
18-07-2003, 22:48
To bardzo fajnie że Batuta jest Twoim domem.
Ja z Żona tez wybraliśmy ten projekt.Jestem przekonany (po wielomiesięcznych wertowaniach wszelkich mozliwych katalogów) że to najlepsza nasza decyja.
Jestem co prawda trochę dalej niż Ty , ale grunt że się dzieje.
Geodeta już wytyczył mi obrys budynku,zaczynamy w przyszłym tygodniu.
pozdrawiam r.
P.S. bedę informował o postepach

Nikka
09-02-2005, 18:45
Witam,
Poszukuję osób, które budowały, budują lub zamierzają budować Batutę z
MTM Style.

JolaS
09-02-2005, 18:58
Najlepiej jakbyś podała link do projektu to wtedy szybciej uzyskasz odpowiedż

Nikka
10-02-2005, 08:43
Wersja bez garażu:
http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=16&ver=CE

Wersja z garażem 1 stanowiskowym:
http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=17

Wersja z garażem 2 stanowiskowym:
http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=405

Jeszcze nie wiem, na którą z tych wersji się zdecydujemy.

richie
15-02-2005, 15:39
Wybudowałem batutę 2, ale zrobiłem z niej (za zgodą autorów) 3.
wtedy jeszcze takowej nie było
pozdro richie

April_75
10-04-2005, 20:51
Witam Wszystkich ! :D

Po wielomiesiecznych poszukiwaniach wybralam z mezem projekt o nazwie BATUTA. Szukalam na Forum postów na temat tego domku,ale znalazlam ich raptek kilka. Nie mialam tez okazji widziec tego projektu w trakcie realizacji ani po jej zakonczeniu. Jesli ktokolwiek wybudowal taki dom lub jest w trakcie budowy prosze o kontakt. Mamy zamiar rozpoczac budowe latem. Mamy jeszcze czas,aby naniesc ewentualne poprawki w projekcie. Moze macie jakies uwagi wynikajace z wlasnego doswiadczenia?

mariusz/szczecin
12-04-2005, 16:34
Gdzie szukać tej Batuty?

April_75
12-04-2005, 16:45
Projekt ten mozna zobaczy na stronie:

www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=16

mariusz/szczecin
13-04-2005, 12:53
Witam!!!

Bardzo ładny domek! Sam szukam projektu domu z wejściem od południa.

Ciekawie rozplanowane pomieszczenia, ale według mnie może być niedoświetlony. Poza tym kominek naprzeciwko wyjścia na taras może utrudniać komunikację. Tym bardziej, gdy ustawimy przy nim kanapę i fotele. Moim zdaniem kominek powinien znaleźć się w miejscu przesuwanych drzwi do kuchni, ale to już większa zmiana w projekcie...
Dodatkowym minusem jest brak garażu, który oczywiście można doprojektować z prawej (wschodniej) strony domu.
Poddasze ciekawie zaprojektowane: szczególnie podoba mi się duży hall.

Obejrzyj najnowsze projekty biura Archon:
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m41ac7a3ca8d7a&intra=b9b85f7545c3b2df13248e4845c05927&crc=06342ef0cabca66041fa650535c5750f&lang=pl
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m41c958c633a7a&intra=b9b85f7545c3b2df13248e4845c05927&crc=2a07231f69f4bc8da1c7af4e6bcd8ce3&lang=pl
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m41c0402e0f08a&intra=b9b85f7545c3b2df13248e4845c05927&crc=7bf35eac03c2bcc1e099a9ae215575be&lang=pl
Sam prawdopodobnie wybiorę któryś z nich.

Pozdrawiam!!![/b]

April_75
17-04-2005, 09:53
Witam ! :D
Jak wiadomo kady szuka czegos dla siebie i to co mi bedzie odpowiadalo wcale nie musi podobac sie komus innemu. To zrozumiale. :wink:
Przejrzalam wiele projektow. Przede wszystkim mial to byc domek w miare tani, czyli o jak najprostrzym dachu i nie za duzy. Batuta idealnie spelnia te wymagania. :)
Garaz w wkomponowany w bryle domu mamy w tej chwili i wcale nam to nie odpowiada dlatego zdecydowalismy sie na wybudowanie odrebnego garazu w tyle posesji ( www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=357 ).Batuta 2 i Batuta 3 maja dobudowane garaze, ale przez to traca swoj charakter. Zamiast garaz mamy dodatkowy pokoik tzw. gabinet, kory ma byc w przyszlosci moim miejscem pracy. Umiejscowienie go z przodu budynku powoduje, ze przejscie do niego jest poprowadzone najkrótsza droga czyli z wiatrolapu prosto do gabinetu bez potrzeby przeprowadzania "petenta"przez caly dom. :oops:
Jesli chodzi o kuchnie. Wychodze z zalozenia, ze w kuchni spedza sie dosc duzo czasu. Ogrudek mam z tylui z boku budynku. Bedac w kuchni mam pod ciagla obserwacja np bawiace sie w nim dzieci. Pozam tym okno w kuchni przewaznie jest oknem o mniejszych wymiarach ( wysokie na 120 cm ) co tak na dobra sprawe psuje troche widok budynku gdy jest umiejscowione od frontowej strony.Mam rowniez wrazenie, ze zakladanie w kuchni dlugich firanek nie jest dobrym pomyslem, gdyz czesto staiwamy cos na parapeci, ktory traktujemy jako dodatkowa pulke. Zazwyczaj stosujemy krotkie firanki lub jakies rolety,a bywa tez, ze zupelnie rezygnujemy z zaslaniania okna. Okno odslaniajace wnetrze pomieszczenia od strony ulicy dla mnie osobiscie jest nie do przyjecia.
Salon mam zamiar podzielic na dwie czesci - jadalnie i czesc wypoczynkpowa. Nie myslalam absolutnie o stawianiu kanapy na wprost kominka. Mielismy takie rozwiazanie zastosowane przez krótki czas w domu i absolutnie sie to nie sprawdzilo. Dlatego nic nie bedzie zaklucalo komunikacji miedzy holem a salonem i salonem a tarasem.
Wiele osob proponuje zmiane biegu schodow. Poczatkowo tez o tym myslelismy, ale ostatecznie zrezygnowalismy z tego rozwiazania. Przy zmianie kierunku schodow wchodzac na poddasze "spotykamy" sie z drzwiami od lazienki. :lol: Jest to dosc niebezpieczne. Poza tym takie umiejscowienie schodow zakluca komunikacje miedzy dwoma pokoikami znajdyjacymi sie na pietrze a schodami wlasnie oraz miedzy lazienka i schodami.
Na poddaszu mamy dwa pokoiki rownej wielkosci, ktore maja byc przyszlosciowo pokoikami dzieciecymi. Aby uniknac jakichkolwiek nieporozumien miedzy rodzenstwem pokoiki sa prawie tej samej wielkosci. Aby dodatkowo zwiekszyc ich powierzchnie mamy zamiar podniesc scianke kolankowa o jeden pustak czyli o jakies 25-30 cm. W pokoju, ktory zajduje sie w drugiej czesci poddasza, a w ktorym ma byc nasza sypialnia, chcemy zlikwidowac znajdujaca sie w projekcie dodatkowa lazienke i garderobe. Zyskamy powierzchnie, a garderobe zastapimy szafami wnekowymi.
Taras, ktory w projekcie zajmuje przod domu oraz jego czesc boczna chcemy przeniesc na tyl i czesciowo na bok budynku. W naszej sytuacji jest to idealne rozwiazanie gdyz sasaidujemy z pieknym sosnowym lasem i takie umiejscowienie tarasu pozwoli nam w pelni cieszyc sie kontaktem z przyroda. 8)
Jestesmy teraz na etapie czekania na wpisanie przez projektanta domu i garazu w zarys dzialki wiec mamy jeszcze troche czasu na przemyslenie ewentualnych zmian w projekcie. Jak narazie jestesmy pewni tego naszej wizji, ale oczywiscie caly czas licze na jakies podpowiedzi co jeszcze ewentualnie mozna by zmienic, udoskonalic.
Projekty, ktore mi poleciles sa ciekawe, ale jak widzisz my juz wyboru dokonalismy, a teraz jedynie prosimy o pomoc, aby nie popelnic jakis bledow bo w tym wypatku nie chcielibysmy uczyc sie na wlasnych bledach. :wink:
Polecam wszystkim "szukajacym" ten wlasnie projekt. Mam nadzieje oczywiscie, ze nie zmienie zdania jak juz go wybudujemy. :wink:

hancior
05-06-2006, 19:04
Czołem "Batuciarze"
Ja także posród niewielu projektów na południową działkę wybrałem Batutę, a konkretnie Batute 2. Jedyna zmiana jaką wprowadziłem to poszerzenie salonu o 1m no i troche odmieniłem kształt wykuszu.
Ruszam pod koniec czerwca :o Jestem tak samo podniecony jak i przerażony!!!Pytanie do richie - z czego budujesz? Może pociągniemy osobny wątek na temat budowy Batuty?
PS polecam dziennik master111111 (buduje Batutę z piwnicą)
powodzenia!!! :D

hancior
05-06-2006, 19:08
O kurczę!! Nie zwróciłem uwagi na datę!! :x
Ludzie pewnie juz dawno sobię mieszkają !!!
i zapomnieli o trudach budowy!!!
A może jeszcze ktoś jest w fazie podobnej inwestycji???

mariusz80
07-09-2006, 11:44
Czesc jestem tu nowy:)mam pytanie czy mozecie mi powiedziec co sadzicie tym projekcie http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/batuta/default.asp

czy moze ktos budowal itd.dziekuje za odpowiedzi.

piotriwa
10-09-2007, 09:09
http://piotriwa.myjalbum.net/Wielgowo%20foty%20Budowa/

piotriwa
10-09-2007, 09:13
http://piotriwa.myjalbum.net/Wielgowo%20foty%20Budowa/

Hej. ja spojrzałem na datę.... Dlatego domyślam się, że pewnie już sobie pomieszkujecie....
Może macie jakieś pomysły, albo rady? też budujemy BATUTĘ, pozmienialiśmy to i owo.....
pozdrawiam

Gosiek33
18-03-2008, 19:58
Witajcie jestem dopiero na etapie zbierania papierów. Budować będę Batutę, tylko w okolicy Warszawy podobnie jak richie który niestety już tu chyba nie zagląda tylko mieszka :lol:
Bardzo ciekawy i dokładny dziennik budowy ze zdjęciami prowadził master111111.
Super piotriwa, że założyłeś album i można podziwiać kolejne etapy budowy.
Czekam z niecierpliwością na następne foty.

piotriwa
18-03-2008, 21:09
Hej!
Fotki będą, na razie dłubanie.... posadzki, tynki, ogrzewanie, kafle.... zimno, mało się dzieje... nie ma słonka, nie ma chęci... Ale wiosna!
Jest kilka wad tego projektu i chętnie doradzę nad czym sie zastanowić i co poprawić... :)
Pozdrawiam

Gosiek33
19-03-2008, 08:22
To zmartwiłeś mnie. Jakie ma wady? Dla mojej rodziny i przy moich finansach wydaje się najlepszy wśród wielu oglądanych, ale zawsze coś można poprawić. Podziel się swoimi uwagami proszę ..

piotriwa
19-03-2008, 09:17
Witaj.
Nie chciałem Cię zmartwić. Nie ma projektu bez wad. Większość tworzonych jest na papierze, a tam wszystko jest piękne...
Zacznę od spraw czysto technicznych.
1.Jętka (pozioma belka na dachu) w miejscu przejścia z łazienki górnej do jednego z pokoi na górze, przecina komin, a właściwie szyb wentylacyjny na wylot, co powoduje zamknięcie jednego z nich, a jest ich nie za wiele w tym domu... Dolna łazienka nie ma go wcale...
2.umiejscowienie kominka na środku salonu powoduje to, iż całe ciepło z kominka jest skierowane na okna balkonowe zamiast na salon, dzieli go na dwie stosunkowo nie wielkie części. Spróbuj znaleźć tam wygodne miejsce dla telewizora, który będzie można oglądać z obu części salonu... Ale to jest temat do przemyślenia...
3.Ściana kolankowa!!! W projekcie jest 35cm! Powierzchnia użytkowa, to taka przestrzeń, gdzie wysokość pomieszczenia przekracza 180cm. Przy takich kolankach, połowa pokoju jest bezużyteczna. Ale na to jest sposób. Dwie warstwy pustaka i masz 1m kolankowej, nie zmieniając wysokości kalenicy musisz wypłaszczyć dach o kilka stopni, co daje nam ze 146mkw blisko 200metrów i taka sama powierzchnia do ogrzania, a wykorzystujesz 90 procent powierzchni na górze... Żadne koszty a efekt na zawsze!
4.na górze w hallu, przy wyjściu z łazienki jest zamieszane coś z węglarkami, a właściwie przy wejściu do pokoju koło łazienki (dużej). Nie ma węglarka. Jak założyć drzwi?
5.Proponuję wyprostować ściankę działową między kuchnią a pomieszczeniem gospodarczym. W kuchni na tej ścianie powstają nie potrzebne zawijasy co bardzo utrudnia zabudowę kuchni. Wystarczy schować komin w ścianę i zacząć go na wysokości ok 180 cm w pomieszczeniu gospodarczym i po kłopocie.

Mogą Ci sie wydać te rady przedwczesne, ale wydaje mi się, że przynajmniej powinien się z nimi zapoznać architekt w momencie adaptacji, bo dla niego takie zmiany to pikuś, a wykonawcy nie zawsze mają na tyle wyobraźni, żeby w takich sprawach doradzić... Moi fachowcy, na szczęście mieli więcej wyobraźni niż ja i architekt na Twoim etapie budowy, czego i Tobie życzę :)
Pozdrawiam

PS. Co do kosztów, to przygotuj się na mały szok... ile by nie było i tak będzie za mało... :) Nie jest to oczywiście związane tylko z tym, konkretnym projektem. Ale wyliczenie kosztów na tym etapie jest prawie nie możliwe...
No powiedzmy + - 150 tys... raczej plus.. :)

Gosiek33
19-03-2008, 10:26
Dzięki za cenne uwagi, przekażę je architektowi, właśnie idę do niego po świętach.
Mam tylko pytanie co to węglarki, bo w mojej nomenklaturze to coś to ma związek z węglem :roll: A w Twoim opisie chodzi o część muru do którego można by założyć framugę?

Mam jeszcze pytanie o okna połaciowe, w planie są bardzo wysokie bo aż 140 cm. Zakładam, że skrót optyczny powoduje, że wydają się krótsze?

piotriwa
19-03-2008, 10:45
:)
Węglarek ( mi też się z węglem kojarzy... :) ), to taki murek wystający ze ściany, takie zaakcentowanie... Widać to np. tutaj: http://piotr-i.myjalbum.net/Wielgowo%20foty%20Budowa/1/slides/97.html , ten wystający element po prawej stronie...
W kwestii okien, zwłaszcza dachowych, to kwestia gustu... Jakie kupisz, takie będą. Ale światło, to darmowe ciepełko... Nikt nie podgląda, zawsze można założyć rolety, po lekkim spłaszczeniu dachu, to już jak potężny świetlik. Same zalety... Ale jak już pisałem, okno wstawia się po ułożeniu dachu, więc można sobie dopasować je do własnych upodobań. Ja lubię duże okna, więc zrezygnowaliśmy ze wszystkich, zbędnych ramek i ram, a nawet w salonie zamiast jednego z 1,5 metrowego okna, mamy wielkie, ponad dwumetrowe przesuwane okno... Pozbyliśmy się wiatrołapu. Mamy duży, jasny (dwa okienka z ornamentowym szkłem) hall....
Jak coś, to pytaj, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam :)

Gosiek33
19-03-2008, 12:51
dzięki bardzo za wyjaśnienia. Będę jeszcze pytać. A teraz skojarzyłam - mówi się zza węgła czyli zza rogu - to chyba o to chodziło :P

piotriwa
19-03-2008, 16:37
nie znałem tego słowa... zza węgła... hm. Zapamiętam :)

Gosiek33
25-09-2008, 09:53
Hej to znowu ja. Przede wszystkim gratuluję ukończenia budowy i zamieszkania na swoim :D

Budowa u mnie już ruszyła... mury stoją, dach na ukończeniu, w najbliższym planie elektryka (częściowo we własnym zakresie). Zbliża się zima i to zdaje się szybciej niż normalnie, zwracam się więc do Ciebie z prośbą o poradę w sprawie kominka. Czy możesz jakąś fotkę swojego wkleić? Czy przy budowie dogrzewałeś się kozą lub innym piecem poza farelką którą znalazłam w Twoim albumie? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie w tym temacie

piotriwa
25-09-2008, 11:39
Hej to znowu ja. Przede wszystkim gratuluję ukończenia budowy i zamieszkania na swoim :D

Budowa u mnie już ruszyła... mury stoją, dach na ukończeniu, w najbliższym planie elektryka (częściowo we własnym zakresie). Zbliża się zima i to zdaje się szybciej niż normalnie, zwracam się więc do Ciebie z prośbą o poradę w sprawie kominka. Czy możesz jakąś fotkę swojego wkleić? Czy przy budowie dogrzewałeś się kozą lub innym piecem poza farelką którą znalazłam w Twoim albumie? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie w tym temacie

Witaj.
Widzę, że idzie u Ciebie jak u mnie. Tzn też we wrześniu zaczynaliśmy myśleć o zimie, wstawialiśmy okna itd.
Jeśli chodzi o kominek, to zamontowaliśmy kominek z płaszczem wodnym, zespolonym z podłogówką itd. W trakcie budowy, dogrzewaliśmy kozą, ale zima była cieniutka i generalnie to wystarczyło.... W styczniu robiliśmy tynki, w lutym posadzki. Jak znajdę chwilkę, to odświeżę album :) Podeślij mi na priv swój e-mail, to wyślę kilka zdjęć. Zwróć uwagę na wejście do pokoju koło górnej, dużej łazienki. W projekcie jest coś zamieszana z węglarkami, pisałem o tym. Acha, pokój-salon, po zabudowaniu kominka robi się jakiś taki, mało ustawny. kilka tygodni myślałem jak umieścić telewizor, żeby można było go oglądać i z jadalnej części i części wypoczynkowej... Wymyśliłem :) Powiem, że koszty mnie wykańczają. Może dlatego ten etap nazywa się "wykończeniówką...?"
PS.
Dzięki za gratulacje :)
Pozdrawiam

Gosiek33
25-09-2008, 15:35
Cieszę si, że tak szybko się odezwałeś


dziś mój domek wygląda tak:

http://img91.imageshack.us/img91/5198/dsc0009ks9.jpg (http://imageshack.us)
http://img91.imageshack.us/img91/dsc0009ks9.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img91/dsc0009ks9.jpg/1/)


Jak dla mnie dużo, ale gdy myślę co dalej, to wiem, że to dopiero początek

Kominek... właśnie coś mi nie pasuje - zwęża pokój - choć jest tu skos do wyjścia na taras...

o węglarku pisałeś, ale jeszcze nie jestem na tym etapie. Może skorzystam z Twojego doświadczenia jak z tego wybrnąłeś??

pozdrawiam i czekam na zdjęcia :lol:

piotriwa
25-09-2008, 20:25
Kominek... właśnie coś mi nie pasuje - zwęża pokój - choć jest tu skos do wyjścia na taras...



...on go nie zwęża, on go dzieli na dwie części :)

Zdjęcia będą za kilka dni. Jadę do Niemiec na weekend, jak wrócę, to się wezmę za nie ;)
Dajcie maila, to Wam podeślę kilka :)

Gosiek33
25-09-2008, 21:36
oo... :-?


poszło na priva

Gosiek33
10-10-2008, 09:10
piotriwa

przypominam się nieśmiało o foty kominka i nowy album z wykończeniówki :)

na razie czekam na okna, a tymczasem zdjęcie naszej kozy

http://img390.imageshack.us/img390/8894/piec51020081ea2.jpg (http://imageshack.us)
http://img390.imageshack.us/img390/piec51020081ea2.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img390/piec51020081ea2.jpg/1/)

piotriwa
12-10-2008, 22:10
Jasne, jasne... Wiem, że zawaliłem, ale byłem trochę za granicą... Już się zabieram... :)

Gosiek33
12-10-2008, 22:29
super, czekam :D

Gosiek33
12-10-2008, 22:37
To super, czekam więc :lol:

Gosiek33
14-10-2008, 10:07
Super !! Szczęka mi opadła. Co prawda czekam jeszcze na wykończenie frontu kominka, ale okładzina piękna. Zdradź co to za kamień. Ciekawa byłam też co zrobiłeś z ciemną klatką schodową, bo widziałam, że schodów nie murowałeś. Te piękne drewniane dodają lekkości. Czekam teraz z niecierpliwością o uzupełnienie Twojego albumu z nadzieją na jeszcze inne foty.

piotriwa
14-10-2008, 11:31
Witajcie
Kamień, to płytki z Castoramy, CALABRIA. Od frontu ma być płyta z granitu albo marmuru, jeszcze myślimy. Prosta płyta złamana na pół.... Jeszcze troszkę musimy poczekać, bo kasa się kończy :) Schody robiliśmy u artysty schodziarza... z merbau. Fajne drzewo i kazaliśmy zrobić głęboki mat, żeby wyglądały jak z surowego drewna :) Nad klatką schodową jest ( ma być) mocno oświetlony sufit. Dzięki temu, że schody mają minimalną zabudowę, powinno być jasno...
Cieszę się, że się Wam podoba. Zabieram się za ten album już pół roku, a to dwie godziny dłubania... aż mi wstyd :)
Pa

Gosiek33
16-10-2008, 06:30
Zaglądam do Twojego albumu, a tam kaszanka wycięło Ci nawet te trzy, które już były? :cry: :cry: :cry:

piotriwa
16-10-2008, 15:01
Faktycznie. Coś się zakaszaniło i nie mogę załadować... Niby wszystko jest ok, a nie idą pliki do serwera. Jak tylko się z tym uporam, dam znać...

piotriwa
17-10-2008, 07:19
nie mam pojęcia, coś się zrywa.... Muszę jechać w trasę na kilka dni, ale jak wrócę......

Gosiek33
17-10-2008, 07:52
Czary mary, raz jest a raz nie ma :lol: , ale udało mi sie i zobaczyłam cały (?) album. Widzę, że walczysz diabelskim wynalazkiem jakim jest komputer :wink: Zdjęcia bardzo pomocne, widzę różnice w kominku, u Ciebie wąski, u mnie szeroki? Kiedy nasz domek będzie na etapie Twojego :roll: Już bardzo za tym tęsknię

piotriwa
19-10-2008, 21:33
Czary mary, raz jest a raz nie ma :lol: , ale udało mi sie i zobaczyłam cały (?) album. Widzę, że walczysz diabelskim wynalazkiem jakim jest komputer :wink: Zdjęcia bardzo pomocne, widzę różnice w kominku, u Ciebie wąski, u mnie szeroki? Kiedy nasz domek będzie na etapie Twojego :roll: Już bardzo za tym tęsknię
...nie cały......
Ale popracuje nad tym...

Gosiek33
31-01-2009, 08:24
Czary mary, raz jest a raz nie ma :lol: , ale udało mi sie i zobaczyłam cały (?) album. Widzę, że walczysz diabelskim wynalazkiem jakim jest komputer :wink: Zdjęcia bardzo pomocne, widzę różnice w kominku, u Ciebie wąski, u mnie szeroki? Kiedy nasz domek będzie na etapie Twojego :roll: Już bardzo za tym tęsknię
...nie cały......
Ale popracuje nad tym...

Witaj po długim niewidzeniu :wink: Widzę, że czasu nie masz i z albumem nie walczysz, nadal kilka fotek się nie otwiera. Zapraszam Cię do mojego dziennika, bo w końcu zebrałam się do roboty i go założyłam. Ciekawam co sądzisz o mojej wersji :wink:

piotriwa
01-02-2009, 20:28
Witaj. Wiem, że obiecałem... ale czasu mało a i pogoda nie zachęca do robienia zdjęć. Nie wszystko skończyłem, bo z bankiem problem i tak jakoś się nie chce....
Ale się poprawię. Album : SUPER POMYSŁ :)
Pozdrawiam

Gosiek33
02-02-2009, 08:32
To jakieś zimowe przesilenie :roll: Mało słoneczka to i człowiek chętniej wygrzewałby się na przypiecku niż pracował. Pocieszać się należy, że wiosna już bliżej niż dalej :lol: Jeśli byś się zmobilizował to byłabym wdzięczna za foty łazienek na górze. Czy w łazience małej tej przy garderobie robiłeś podwieszany sedes? A może w ogóle zlikwidowałeś garderobę i masz tam dużą łazienkę :roll: Bo cos tak ze zdjęć mi wychodzi :cry:

piotriwa
02-02-2009, 10:37
Tu Cię zaskoczę. Na górze zrobiłem tylko jedną łazienkę. Dużą. Z małej zrobiłem saunę, z wejściem z dużej łazienki. Garderoba jak najbardziej jest! Za mały ten domek na trzy łazienki, a poza tym, sauna jest tańsza :)
:)

Gosiek33
02-02-2009, 10:51
o łał :lol: to faktycznie zaskoczenie pełne. Niestety naszym priorytetem były trzy łazienki :wink: Więc teraz kombinuję

Gosiek33
15-02-2009, 10:24
piotriwa Witaj zdradź mi proszę czy ściana za kominkiem nagrzewa się i promieniuje ciepłem w strone schodów? Bo tak sobie myślę, co pod schodami w schowku można zrobić spiżarkę czy tylko składzik :roll:

piotriwa
15-02-2009, 21:54
Witaj
Ściana za kominkiem od strony schodów nie wykazuje żadnych objawów wyższej temperatury... :) Ciepło idzie do góry. U mnie jest wstawiona rura kominowa od pieca do komina. Specjalnie jest wydłużona i wchodzi aż w strop. Chodzi o to, że płyta stropowa ma tendencję do ruchów i żeby komin się nie rozszczelnił, kominiarz zasugerował nam, żeby zrobić właśnie taki wkład kominowy....
U nas to działa.
Widziałem, ze u Was jest taki mały piecyk. Ja mam konkretny kominek z płaszczem wodnym. 95 % ogrzewania. Jako, że mamy zimę i palę od września, muszę przyznać, że to rozwiązanie zdaje egzamin. Średnia temperatura na parterze: 26stC .
Pozdrawiam

Gosiek33
16-02-2009, 07:30
dzięki

My mamy mieć ogrzewanie gazem z pieca kondensacyjnego, więc kominek będzie tylko miłym akcentem bo to lubimy i ewentualnie dogrzewać będzie salon i pokój na górze (tam oczywiście jest cieplej). Chyba zostaniemy jednak przy piecu podobnym to tego, który mamy, tylko kupimy chyba większy :roll: Usytuowanie kominka na półokrągłej klatce schodowej wymuszającej naturalny podział salonu od jadalni jednak nam nie do końca się podoba, podobnie jak Tobie. Decyzje podejmiemy po konkretnych rozmowach ze specjalistą od piecy i kominków. W przeciwieństwie do Twojego rozwiązania raczej nie planujemy rury w tym kominie. U Ciebie chyba inny wymóg był przy ogrzewaniu kominkiem z płaszczem wodnym :roll:
ad rem mogę zatem planować pod schodami spiżarkę :wink:

piotriwa
16-02-2009, 09:49
Oczywiście, myślę, że pod schodami spiżarka to nie zły pomysł. My zrobiliśmy drewniane schody, więc pod nimi ma swoje miejsce nasz pies :)
W kwestii ogrzewania, to my też mamy piec gazowy, kondensacyjny. Używam go tylko rano, albo jak mi się nie chce palić w kominku. Znacznie to obniża koszty ogrzewania. Wierz mi, znacznie ;)
Faktycznie, jak już kiedyś pisałem, kominek trochę dzieli pokój na dwa, ale koniec końców, nie jest źle :) .... Zaraz zajmę się zdjęciami. :)

Gosiek33
16-02-2009, 10:18
dzięki i super że weźmiesz się za zdjęcia, bo teraz album cały chyba wykasowałeś. Może przy okazji jakieś nowe wrzucisz, już wykończonego kominka, dużej łazienki?

piotriwa
16-02-2009, 21:47
Jak widać, jeszcze nie skończone. Na dobry początek schody i klatka schodowa :

KLIKNIJ:
http://images36.fotosik.pl/61/376022b2d01ba931m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=376022b2d01ba931)

Gosiek33
16-02-2009, 22:07
o i widzę, że jakiś wynalazek podmurówkowy masz? I piękny Ying-Yang :lol: