PDA

Zobacz pełną wersję : k?adzenie parkietu - technologia



Griszka
19-01-2003, 18:43
Mam pytanie:

A propos parkieciarz'a:

Gość zobaczył wylewki na piętrze, mówił że powierzchnia w miarę równa, ale on zaleca "wyspowo" tam gdzie jest za nisko - zastosować zaprawę wyrównującą. Przykładał metrową łatę, kręcił nosem. Oczywiście jest w stanie mi to poprawić, bo parkiet będzie odstawał gdybym ominął przypadkiem wyrównanie posadzki.


Za wyrównanie taką zaprawą zażyczył sobie 6 pln za m2


Pytania:
1. czy rzeczywiście muszę wyrównywać, przecież można gdzieniegdzie klejem podrzucić?
2. jakie są ceny robocizny jak na okolice W-Wki {DC} - położenie + schody?
3. Gość nie zalecał parkietu z drewna egzotycznego, bo jest tłuste i lakier może się nie trzymać? Prawda?
4. Gość zaleca jodełkę- jak chcę aby położyć w pokładówkę to muszę podpisać oświadczenie, że biorę za to odpowiedzialność (skurcz drewna)
5. po położeniu a przed cyklinowaniem i lakierowaniem - zaleca włączyć ogrzewanie na 25 st C w pomieszczeniach przez 2 tygodnie.
6. nie zaleca łączenia drewna np. w pokojach inne drewno a w centralnym korytarzu innego. Twierdzi że to brzydko wygląda.

dzieki za odpowiedzi na pytania:


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: griszka dnia 2003-01-20 19:33 ]</font>

Griszka
20-01-2003, 18:34
Czyżby nikt nie widział na oczy parkietu?

Bartt
20-01-2003, 18:45
Jodełka jest OK, wygląda ładnie i zdobi pomieszczenie
Nie wiem o jakie ubytki ci chodzi, dziurę można zapchać klejem (ale przypomina on raczej toffi niż cement) dużego jednak ubytku, lub spadku tak nie wyrównasz. Wypukłości na pewno wymagają wylewki samopoziomującej.