PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek - dużo cieplej na piętrze



J_K_K
29-12-2005, 17:27
Uprzedzę domysły - nie mam rozprowadzenia ;-)
(i z powyższego wynika, że słusznie).

Natomiast przyczyna jest taka: kominek usytuwany centralnie w salonie,
koło komina idą schody na piętro i tędy sobie zgodnie z prawami fizyki wędruje ciepło.

Można by wstawić drzwi na końcu schodów, aby ciepło nie uciekało na piętro. Albo jakoś ukierunkować ciepłe powietrze wychodzące z kratki ?

Pzdr

JKK

invx
29-12-2005, 18:25
ojjj bedzie ciezko ... chyba tylko drzwi zostaja :wink:

pawelurb
30-12-2005, 08:43
u siebie zmieniłem schody wylewane , na drewniane , tez nie będę miał możliwości zamknięcia klatki schodowej , i zastanawiam się jak to będzie z ogrzewaniem, otwór na schody jest dosyć dyży i umieszczony centralniue w domu, obawiam się że większość ciepła z parteru ucieknie na poddasze , czy jest na to jakiś sposób? drzwi raczej ciężko bedzie zrobić, bo schody będa azurowe , na górze poręcz i nie da się tego "zatkać" ,

Leszek67
30-12-2005, 10:26
można kratkę umieścić po przeciwnej stronie żeby wydłużyć obieg powietrza po salonie


Leszek

marcelin
30-12-2005, 19:56
można kratkę umieścić po przeciwnej stronie żeby wydłużyć obieg powietrza po salonie


Leszek
Dokładnie tak jak mówi Leszek doradziła mi osoba , ktora buduje kominki, aby kratki z zaluzją umieścić po dwóch bocznych ściankach obudowy kominka ,wtedy można lepiej regulować wypływ ciepłego powietrza np od strony klatki schodowej gdy ciepło nadmiernie ucieka można kratkę przymknąć bądź na odwrót gdy chce się bardziej ogrzać piętro otwiera się kratkę przy schodach, a zamyka od strony salonu.

Majgeniusz
31-12-2005, 16:27
można kratkę umieścić po przeciwnej stronie żeby wydłużyć obieg powietrza po salonie


Leszek
Dokładnie tak jak mówi Leszek doradziła mi osoba , ktora buduje kominki, aby kratki z zaluzją umieścić po dwóch bocznych ściankach obudowy kominka ,wtedy można lepiej regulować wypływ ciepłego powietrza np od strony klatki schodowej gdy ciepło nadmiernie ucieka można kratkę przymknąć bądź na odwrót gdy chce się bardziej ogrzać piętro otwiera się kratkę przy schodach, a zamyka od strony salonu.

Można włożyć rurę w miejsce kratki lub osobno tylko pod sufitem, zaizolować, obudować KG i poprowadzić w rogu ściana-sufit w miejsce oddalone od klatki schod. tam na końcu tego przewodu z boku umieścić kratkę w kier. pomieszczenia.
Może to być z jednej lub z dwuch stron w zależności od warunków i potrzeby. :lol: Nie może to być zbyt daleko - do ok. 2m choć to nie norma bo zależy od rużnicy wysokości wlotu i wylotu. Czym większa tym lepiej i dłużej można dać rury. :wink: