PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie pompy ciepła?



Gringo...
31-12-2005, 14:13
Jestem zainteresowany polskim pompami ciepla(polskimi skladakami). Co sadzicie o firmie Hibernatus? a moze ktos juz z nich korzystal? po za tym nie moge znalezc kontaktu do firmy robiocej pompy Cetus i Tarnowskie Zakl Mechaniczne. Jakie sa wasze opinie na ten temat? Na stronie Hiberantusa sa oferty na dom ok. 200m2 z dolnym zrodlem studni ok. 23-25 tys zł. Do tego trzeba doliczyc koszt podlogowki, ale 25tys to nie jest 40tys i wydaje mi sie ze to moze sie zwrocic po kilku latacha nie kilkunastu. Po za tym mozna sie ubiegac o kredyt z 25% zwrotem. Jakie wedlug was sa najlepsze i najtansze pompy ciepla? Nie pytam o zagraniczne bo na pewno sa drozsze. Co o tym sadzicie, czy to sie oplaca?

ZAC
31-12-2005, 14:43
Pompy ciepła CETUS robiła firma Secespol z Gdańska. Póżniej sprzedaż została przekazana do firmy Elektronika SA z Gdyni. Nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja ale na stronie www Secespolu brak jest konkretnych wiadomości na temat pomp ciepła. Więcej możesz dowiedzieć się z czeskiej strony Secespolu :)

Gringo...
02-01-2006, 10:06
Dzieki za inforamcje a jakie sa wasze opinie na temat pomp i firmy Hibernatus?

Peterek
02-01-2006, 10:13
Byłem u Hibernatusa (koło Ożarowa). Na ten czas gdy ja potrzebowałem to niestety byli za drodzy.

Gringo...
03-01-2006, 12:01
Peterek a kiedy byles u Hiberantusa? bo u nich na stronie sa wykonane realizacje z roku ok. 2003. A z jakiej firmy Ty korzystales?

m.dworek
03-01-2006, 13:35
chcialem tez o tym pogadac z tesciem, ktory cale zycie robi w chlodnictwie
ale nie pogadalismy, bo stwierdzil, zebym w to nie wchodzil, gdyz bedzie mi sie to ciagle psulo

no i tez dalem sobie spokoj
pomyslcie o tym powaznie - chcecie aby silnik ciagle latami na okraglo tloczyl wam jakis czynnik
taki silnik dlugo nie pociagnie
reszta osprzetu tez sie bedzie psula

nastapi to prawdopodobnie znacznie wczesniej anizeli ta pompa wam sie zwroci

ja temat pomp zamknalem chyba na zawsze ;)

Peterek
03-01-2006, 13:45
Gringo, ja temat pc wałkowałem na wiosnę 2004. Moja pc jest z firmy Nateo. Cenowo mogło się dużo zmienić, sprawdź sam.

Leon, wszyscy odetchneli z ulgą z powodu zamknięcie przez Ciebie tematu :wink:

RolandB
03-01-2006, 13:48
Leon, wszyscy odetchneli z ulgą z powodu zamknięcie przez Ciebie tematu :wink:

:lol: :lol: :lol:

m.dworek
03-01-2006, 14:00
Leon, wszyscy odetchneli z ulgą z powodu zamknięcie przez Ciebie tematu :wink:

:lol: :lol: :lol:
ciesze sie bardzo
jesli moge zrobic cokolwiek, abyscie odetchneli jeszcze bardziej to smialo... ;)

Gringo...
03-01-2006, 20:36
Peterek i jestes zadowolony z tych pomp? mozna tym dostatecznie ogrzac dom ? Jesli to nie tajemnica to ile cie kosztowala cala inwestycja i ile placisz rocznie za ogrzanie domu (przy jakiej powierzchni) ? Tez sprobuje sie skontaktowac z firma Nateo.

Peterek
04-01-2006, 07:18
Peterek i jestes zadowolony z tych pomp? mozna tym dostatecznie ogrzac dom ? Jesli to nie tajemnica to ile cie kosztowala cala inwestycja i ile placisz rocznie za ogrzanie domu (przy jakiej powierzchni) ? Tez sprobuje sie skontaktowac z firma Nateo.

-Jestem zadowolony.
-Nawet musi dogrzać, moc pc dobiera producent.
-Cała inwestycja każdego z nas będzie kosztować inaczej.
-Nie wiem ile rocznie płacę i chyba nie będę dokładnie wiedział, bo nie mam podlicznika na pc. Z listopad "nakreciło" 500 parę kWh, a za grudzień 600 parę kWh. Tak naprawdę to pierwsza zima, poprzednia była niezamieszkała i nieocieplony dom.