PDA

Zobacz pełną wersję : ogród zimowy



madagoral
02-01-2006, 12:30
Witam
Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Mam spory taras od strony zachodniej. Nasłoneczniony ale bardzo narażony na podmuchy wiatru i czasami potrafi strasznie dmuchnać. Pomyślałem więc sobie aby to zabudować szkłem i połączyć z budynkiem. Wiem, że przy słońcu będzie tam sauna ale z kolei jesienią i zimą nie będzie mi ta strona tak "studzić" budynku. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie? Chodzi głównie o koszty i długość wykorzystywnia takiego ogrodu zimowego w przeciągu roku.

tomeczek
02-01-2006, 14:09
cena może wahać się od 30 000 do ........ wszystko zależy od wielkości i od systemu w jakim ogród zostanie wykonany. Najtańszy będzie wykonany metodą najprostszą ale moż być nieodpowiednia dla ciebie - źle dobrane szkło na dach, brak rynien odprowadzających wodę, słaba konstrukcja itp. Jeśli chodzi o saunę to nie dokońca masz rację szkło termoizolacyjne ma to do siebie że działa w dwie strony, więc latem będziesz miał chłodniej niż na zewnątrz ale cieplej niż w domu. Najbardziej popularne są u nas ogrody wykonane w systemie aluminium, PVC są znacznie droższe. Cała przyjemność posiadania ogrodu ujawnia się zimą kiedy za szybą pada śnieg a wkoło ciebie rosną zielone roślinki w doniczkach.

jajmar
02-01-2006, 15:13
Cięzko mówic o dokladnej cenie ale z moich doświadczen wynika ze musisz się liczyć z kosztem średnim w granicach 1000zł/m2 ściany i dachu. Ile tego chcesz sama wiesz więc powinnac miec jakąs oriantacje w kosztach inwestycji. Do tego trzeba zrobic jakis fundamnt i posadzkę.

madagoral
03-01-2006, 10:48
Jeżeli chodzi o posadzkę to nie bedzie z tym problemu bo zadaszyć chcę po prostu taras, który wchodzi w budynek tzn w środku jest słup ,który podpiera sypialnię :). Taras ma około 20 m kw.

AlaB
05-01-2006, 20:04
http://www.gracja.cieszyn.pl/pl/galeria.php?kategoria=1 - bardzo fajna strona firmy od ogrodów zimowych, w Allegro nieduży ogród zimowy ich produkcji kosztuje do 15tys. Zajrzyjcie koniecznie :)

madagoral
06-01-2006, 08:54
Dzięki AlaB. B fajna stronka i ciekawe zdjęcia. Będę miał o czym myśleć ale jak się trochę odkuję po budowlanych przejściach :cry:
Ciekawy jestem tylko opini kogoś kto sobie zbudował taki ogród.

Pozdrawiam