PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wybrałeś technologię?



Mały
09-03-2006, 07:34
Sam budowałem œcianę 3W - zewnętrzna pustak betonowy w œrodku 2*3cm styropianu a œciana wew. gazobeton (dół) i ceramika(góra).
Dlaczego tak? Ano styropian na zewnštrz przy psie i dzieciach mógłby sie za długo nie ostać.
Dach - konstrukcja drewniana ,deskowanie i papa zbrojona termozgrzewalna kolorowa.
Okna białe pcv, tyn zew. zwykły cementowo wapienny(ale baranek) z barwnikiem.
IOnstalacja CO miedŸ, woda PP (i więcej bym tak nie zrobił...).
A zdjęcia...musze poszukać i poskanować jak kiedys znajdę czas.
Jedno mam:
http://foto.onet.pl/upload/34/44/_571898_n.jpg

mmmad
29-03-2006, 13:13
A ja moge cos dodac na temat standardowego 3W (U+12cm styropian+12cm kratowka zewn.).
Mniej standardowy jestem w kwestii piwnicy - mam! (co podobno ostatnio zupelnie nie jest trendy).

conan
16-05-2006, 16:32
u mnie był protherm 38 na zaprawie ciepłochronnej polecam jedynie co potrzebne to wiadro i wiertarka , mysle że kazy materiał uzyty do budowy domu ma swoja technologie i jej sie nalezy trzymać , w tej dziedzinie kompromisy mszczą sie po latach wtedy juz za późno . Nie po to zastepy inzynierów kombinuja jak dany materiał najlepiej spoić więc NIE KOMBINOWAć.

grazia111
23-05-2006, 08:16
a ja nadal nie wiem, jakie są różnice pomiędzy betonem komórkowym a ceramiką. Który materiał wybrać na dom - ściany dwuwarstwowe.

telesforek
23-05-2006, 12:12
a ja nadal nie wiem, jakie są różnice pomiędzy betonem komórkowym a ceramiką. Który materiał wybrać na dom - ściany dwuwarstwowe.

Dla mnie podstawowa różnica to cena 8)
U mnie:
- ściany 2W (BK + styropian prawdopodobnie 15 cm) na zaprawie cem-wap. (i nie polecam, teraz wybrałabym klej)
- dach konstrukcja drewniana + folia + dachówka ceramiczna
- co i cwu miedziane
- okna pcv z okleiną drewnopodobną jednostronną
- tynki wew. - gipsowe
- tyki zewn. - jeszcze nie wiem
- drzwi zew. - drewniane

pi_ngwinek
23-05-2006, 13:19
2W - BK 24cm + 15cm syropian

toomas
23-05-2006, 13:52
- 1W BK-400 gr 36 cm
- dach drewniany pokryty gontem
- okna raczej PVC lub drewniane
- instalacja co woda miedz
- tynk zewn cem-wap + farba silikatowa ub silikonowa
- fundamenty monolityczne (właśnie je kończe)
- kominy Schiedel (2 + 2x2 kanały wentylacyjne)

kropi
23-05-2006, 13:57
U-220 + styropian (dryfuję z 12 w stronę 20, ostatnio zatrzymałem się na 15 ;-) ), choć w oryginalnym projekcie było 3W ale poprzedni właściciel zmienił na 2w. A ja się zacząłem zastanawiać, czy słusznie zrobił on (i ja za nim) skoro cenowo wygląda to bardzo podobnie ( w którymś M jest porównanie cen m2 różnych ścian) a termoizolacyjność jest lepsza, no i nie trzeba tak od razu tynkować (ostatecznie to w ogóle nie trzeba tynkować, surowa cegła też ma swój urok, a zaciągnięty styropian - wiadomo... :-? ). Ale próżne żale, ściany już stoją... :roll:

Jeremiasz
26-05-2006, 12:04
Ytong na zewnątrz, Silka wewnątrz, Euronit na górę.

KrzysiekMarusza
27-05-2006, 14:03
1-W BK ytong 36.5 cm, na klej. Nie używano nadproży ani wieńców systemowych tylko lane z żelbetu + styropian.
Wada ściany 1-W z BK odm. 400 - nie da się <przytomnie> ocieplić fundamentu, max 5-6 cm ocieplenia bo bloczek BK może być "nadwieszony" nad ścianą fundamentową max. 6-7 cm (tzn. dodatkowo: ściany fundamentowe muszą być grube na 30 cm jeśli nadwieszenie jest tylko na zewnątrz - kolejna wada).
Oczywiście można zrobić tak, że ocieplony fundament będzie szerszy niż obrys scian nośnych + dodać obróbkę blacharską - ale ja wolałem mieć ze ściany nośnej mały <kapinosik> - wystający ok. 0.5 - 1 cm nad ścianą fundamentową.

Poza tym głównie zalety: buduje się szybko i czysto, ekipa nie może ukryć swoich niedoróbek pod ociepleniem :)

pozdr - Krzysiek

ania
27-05-2006, 16:17
Sciana 3w - silka-wełna-silka.
Zalet jeszcze nie znam a wady to:
- bardzo trudne i czasochłonne wykonanie
- mnóstwo detali rodzących problemy wykonawcze
- wcale nie taki niski koszt (przez podwójne nadproża, setki dodatkowych kotew itp)

Dach nietypowo - stropodach odwrócony.

ja budowniczy
27-05-2006, 16:54
ściana 3W - U-220, 2*4cm styropian, kratówka K-3
fundamenty - z bloczków, ława szalowana
dach - pełne deskowanie, dachówka ceramiczna
tynk wew - cementowo-wapienny +gładź
tynk zewn- cementowo-wapienny i na to silikonowy
centralne i woda - plastik (teraz żałuję że nie miedź)
orynnowanie -plastik
okna, drzwi - drewniane