PDA

Zobacz pełną wersję : Podwy?szenie poddasza



Pawell
27-01-2002, 11:29
Chciałbym podwyższyć nieużytkowe poddasze. Czy zmiana ta jest możliwa po wydaniu pozwolenia na budowę? Czy wystatrczyłby tylko wpis do dziennika budowy?
W tej chwili w projekcie dach opiera się na wieńcu parteru, zmiana wymagałaby budowy ścianki kolankowej 70cm.
pozdrowiam Pawel

Frankai
27-01-2002, 21:19
Chłopie nie ryzykuj - wielu już padło na kolana przed ścianką kolankową. Ja mam też problem, choć robię zgodnie z projektem. To nie jest kaszka z masłem - cały dach Ci się może rozkraczyć. Zmiana ta należy do zmian istotnych (szukaj opisu do tego w innym wątku) i tą zmianę musi Ci zaprojektować Ci autor projektu, a potem chyba zmiana pozwolenia na budowę.

Wojtek M.
28-01-2002, 09:11
Ja troszkę (40 cm) podwyższyłem ściankę kolankową i nic strasznego się nie stało. Trzeba tylko bardzo dobrze przemysleć sprawę. Problemy mogą się pijawić z montażem okien dachowych, wytrzymałością wieńca (mocniejsze zbrojenie), wyglądem pomieszczenia od środka, itd. Zachowałem jedcen istotny warunek: jednakowo podwyższyłem wszystkie ścianki kolankowe. Dzięki temu nie zmieniła się konstrukcja dachu.

pitbull
29-01-2002, 09:24
Powinienes miec drugie pozwolenie na budowe, bozzmienia sie wysokosc i kubatura budynku, oraz jego wyglad zewnetrzny. Jesli w warunkach WZiZT miales okreslone wartosci wysokosciowe to nie ryzykuj, jesli takich nie bylo to mozesz sprobowac opracowanie zastepcze w ramach nadzoru autorskiego projektanata, ktore powinnoi zalegalizowac nowa sytuacje odpowiednimi wpisami z uzasadnieniem do dziennika budowy.
Scinka kolankowa powinna byc zaprojektowana.