PDA

Zobacz pełną wersję : Drewno egzotyczne na podłodze i ścianach



niunia6721
04-01-2006, 17:21
Od początku budowy naszego domu nie mieliśmy żadnych problemów.Schody zaczęły się jak doszło do znalezienia firmy która położyłaby drewno egzotyczne na podłodze w salonie i w łazience na podłodze i na ścianach.Niewiem czy to jest takie trudne zadanie dla ludzi którzy się tym zajmują.Chyba nie tylko chodzi o metry.U nas jest ich za mało bo tylko ponad 40m.Od roku nikt się nie znalazł zeby podjąć to wyzwanie.POZDRAWIAM

Dominik!
12-01-2006, 19:22
Trudno powiedzieć, ale to drewno ma trochę inne właściwości i generalnie jest dość twarde, więc może stąd biorą się problemy...

boorg
02-02-2006, 22:35
.Od roku nikt się nie znalazł zeby podjąć to wyzwanie.POZDRAWIAM
A cóż to za wyzwanie? Chcesz ułożyć drewno w trójkąty a może koła??? Jestem parkieciarzem i czekam na szczegóły. :wink:

niunia6721
03-02-2006, 21:08
Hm szczegóły ciężko to napisać.Trzeba położyć podłogę z drewna egzotycznego IP lub LAPACHO.Podłoga ta z każdej strony ma łączenie z płytkami i trzeba zrobić odpowiednie wykończenie między płytką a drewnem.Oprócz tego trzeba zrobić podest do wanny również z drewna egzotycznego i położyć to samo drewno w wc na podłodze i na ścianie i miedzy to drewno w wc wstawić ceowniki aluminiowe i wyjdą takie pasy drewna podzielone aluminium .To wszystko napisane w skrócie.No i wiadomo trzeba to wycyklinować i polakierować odpowiednio.Czekam na wiadomość POZDRAWIAM

boorg
03-02-2006, 22:54
Czy te ceowniki mają być jako obramowanie do drewna czy jako element dekoracyjny (tworzący podział i nic więcej)?
Jak kładziemy drewno na ścianie: poziomo, pionowo czy po skosie?
Czy płytki już leżą (jeśli tak to jak są wykończone)?

niunia6721
04-02-2006, 21:17
Witam te ceowniki mają być jako ozdoba drewna w odległości co 20 cm wpuszczone w fazkę w drewnie.Drewno kładziemy na ścianie poziomo a płytki już leżą i nie mają żadnego wykończenia trzeba miedzy płytki a drewno coś wstawić.Coś typu listwa specjalna albo szpachla elastyczna do drewna wDrewno na ścianie jest tylko w wc iem tylko że korek odpada projektant się na korek nie zgodził.Drewno na ścienie jest tylko w wc na bocznych ścianach szerokość 80 cm pod kibelkiem i cały geberit ma być obudowany drewnem i właśnie tylko tam mają być te ceowniki jako ozdoba wpuszczone w drewno pozdrawiam

boorg
05-02-2006, 15:27
Ok. Jaki poziom mają płytki: tzn. czy licują się wysokością z podłogą drewnianą, którą będziemy wstawiać.
Wykończenia drewna przy płytkach - moja propozycja: listwa metalowa + korek techniczny 7 mm.

niunia6721
06-02-2006, 21:38
Płytki z każdej strony licują się z drewnem.Dziś widziałam połączenie z korkiem i napewno odpada nie ładnie wygląda.Ktoś kto ma mało krawędzi łączonych z płytką może się zdecydować na korek.A u nas praktycznie z każdej strony są płytki a tylko kwadrat drewna miedzy płytkami.Dlatego korek bardzo widać i napewno nie ładnie wygląda.Trzeba znależć inne połączenie pozdrawiam

boorg
08-02-2006, 21:41
Czy masz może plan łazieniki i wc? Jeżeli tak to prześlij mi a ja obliczę, czy faktycznie można zrezygnować z korka (chodzi o pracę drewna). Jeżeli nie masz planu to napisz jaką wielkość mają poszczególne elementy drewniane (szczególnie te większe) i pokombinujemy nad rozwiązaniem. :roll:

niunia6721
13-02-2006, 18:32
Witam nie mam planu łazienki.Ale tam są niewielkie kawałki.Największy kawałek jest w salonie 4,5m na 4m.A inne są mniejsze np.1.90m na 0.38m itp czekam na wiadomość pozdrawiam

boorg
14-02-2006, 09:14
Te małe wstawki to mogą być z listewką lub szpachlą. Salon to już zbyt wielka powierzchnia jak na taki eksperyment. Musi być dylatacja. Jak projektant to sobie wyobraża: mam zostawić dziurę 7-10 mm i przykryć to metalową listwą??? Będziesz zadowolona z elementu metalowego 15 mm szerokości??? :cry: Korek po polakierowaniu może ma inny kolor niż podłoga ale jest wytrzymały i elastyczny - akryl przy takiej szerokości jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia. Jeżeli drewno ograniczone jest podłogą ceramiczną z każdej strony to położenie "na styk" nie wchodzi w rachubę. Jeżeli tylko z jednej strony "to styk" może wynieść góra 150 cm. Dziwi mnie, że projektant nie zna tak podstawowych arkanów sztuki budowlanej(???). :o
Dlatego wstawiamy korek jako dylatację aby uniknąć listew i innych słabych elementów. 8)

niunia6721
14-02-2006, 18:18
Wiem o co chodzi i prijektant też o tym wie.Tylko chodzi nam o wygląd całej podłogi za dużo jest łączeń żeby móc wstawić korek i o to nam najbardziej przeszkadza.Podłoga będzie ciemna IP dlatego korek będzie bardzo widoczny.Co myślisz o listwie elastycznej scheltera + kit do podłogi w kolorze machoniu.To by nam najbardziej pasowało tylko trzeba się dowiedzieć czy to może być.Zastanawia mnie jedna rzecz siedzę na internecie i oglądam wiele podłog już gotowych w różnych rezydencjach warszawskich są takie zdjęcia.I tam w każdym domu jest podłoga drewniana połączona z płytkami i nic nie widać żadnego łączenia.Pięknie położone drewno i nawet nie widać czym połączone z płytką i tak by mi pasowało.Czas ucieka drewno trzeba kupować i niewiadomo jak to połączyć pozdrawiam

boorg
14-02-2006, 20:55
Daj mi link do tych zdjęć w necie to chętnie zobaczę. :o

niunia6721
16-02-2006, 19:13
http://www.schlueter.pl/htm/products.htm To jest steona tych listew tylko nam chodzi o jak najcieńszą taką listwę pozdrawiam

niunia6721
16-02-2006, 19:19
http://www.schlueter-systems.com/#coming%20soon! To jest drugi link bo na tamtym nie ma naszej listwy ale możesz zobaczyć te różne rozwiązania ta listwa to E-100 schiene taki ma symbol pozdrawiam

niunia6721
16-02-2006, 19:23
http://www.n-design.pl i jeszcze jeden http://www.jio.pl/

boorg
16-02-2006, 19:40
A czemu E-100??? :o Wysokość Twojego parkietu będzie wynosiła prawdopodobnie 15 mm więc wynikałoby, że potrzebujesz E-150.

niunia6721
16-02-2006, 19:49
Masz rację E-150 żle napisalam no i oczywiście kit w kolorze machoniu

boorg
16-02-2006, 20:04
A więc n-design:
Kancelaria adwokacka - korek; :o
Dom w Powsinie - korek (szczególnie dobrze widoczne przy kominku); :o :o
Apartament na Ochocie - korek (dobrze widoczne jak jest panel kuchenny); :o :o :o
Apartament pokazowy w Wilanowie - listewka profil T 12 mm;
Dom w Wilanowie - korek; :o :o :o :o
Kuchnia w Wilanowie - korek; :o :o :o :o :o
"Ogrody Shiraz" - korek; :o :o :o :o :o :o
Willa Wilanów - korek. :o :o :o :o :o :o :o
I to widać przy tak słabej jakości zdjęć.
jio jest zbyt słabe jakościowo i tam nic nie widać... .
Na zdjęciach nie widzisz, to czemu przeszkadza Ci coś czego nie zauważasz??? :o :o :o
Jeszcze pytanie: Czy przez to, że szukasz listwy elastycznej mam rozumieć, iż łączenia będą w łukach???

niunia6721
16-02-2006, 20:32
Ale się ośmiałam przy tej ostatniej wypowiedzi.Ja wiem że może się czepiam bo na zdjęciach to jest mało widoczne ale w rzeczywistości to bardzo widać jak masz to pod nosem.Wiem że masz rację i powiem szczerze że zastanawiamy się już nad korkiem bo to naprawdę problem tymbardziej że tej listwy nie widzieliśmy w wykonaniu i też nie wiem jak to będzie wyglądać.Ciężko to tak napisać ale jest kilka takich wąskich wstawek z drewna np. w progach gdzie korek będzie bardzo widoczny to są paski szer.38 cm bo jeżeli to byłaby tylko podłoga w salonie to problemu by nie było byłby korek bo to na większej powierzchni .Martwię się tylko o te małe kawałki pozdrawiam

boorg
16-02-2006, 20:38
Ale chyba uzgodniliśmy, że elementy 38 x 190 mogą być z samą listewką. :o

niunia6721
16-02-2006, 20:42
No tak tylko najlepiej by było żeby wszędzie było jednakowo.No chyba że te wąskie kawałki z listewką a tylko salon z korkiem tak też może być.

boorg
16-02-2006, 20:49
Ach te kobiety ... :wink:
A w salonie jakie będę łączenia z płytkami - proste czy po łuku??? :o
Salon jest dosyć niezależnym pomieszczeniem. O ile przy wejściu do łazienki można zastanawiać się nad sposobem łączenia (listewka czy korek) o tyle w łazience... hulaj dusza, piekła nie ma ! ROBIMY CO CHCEMY !!! :wink: :P

niunia6721
16-02-2006, 21:01
Wszędzie są proste łączenia nigdzie nie ma po łuku cały dom na kwadratowo.Wiem wiem że z kobietami tak jest hehe :D

boorg
16-02-2006, 21:18
To po co Ci elastyczny profil, który kosztuje kupę kasy??? :o
Proste profile proszę bardzo:
http://www.aspro.pl
http://www.trans.pl
http://www.cezar.elk.com.pl
http://www.effector.com.pl
Może będzie coś dla Ciebie... :)

niunia6721
16-02-2006, 21:36
Ok dzięki ale widzę że się nie rozumiemy.To ma być coś delikatnego jak najmniej rzucającego się w oczy.Coś co ładnie wygląda i jest praktyczne i zda egzamin.Nie może to być listwa która zachodzi na drewno i płytkę i wystaje 1mm.To ma być wszystko płaskie a listwa ma tylko oddzielać drewno od płytki a nie wystawać.Listwa E-150 jest droga ale i piękna.Cieniutka i w kolorze stali i nie błyszczy.Może i wymyślam ale zależy mi na tym żeby to drewno było pięknie wykończone żeby nie było tak że spojrzę na podlogę i się będę wkurzać.Chcę żeby to ktoś perfekcyjnie wykonał z odpowiedniego materialu.

boorg
16-02-2006, 21:51
No - nie rozumiemy się to fakt. 8) Jeżeli coś będzie wystawać to przy cyklinowaniu parkietu i tak zostanie ścięte do poziomu podłogi. :evil: Dla mnie lepiej, aby to było aluminium (jest bardziej podatne na obróbkę). A z punktu estetyki - póki nie zobaczysz jednego i drugiego to nie mów hop! Zdziwisz się jak niewielka różnica jest między stalą a aluminium ... . Szczególnie, że widzisz raptem 2 mm szlifowanego metalu :wink: