PDA

Zobacz pełną wersję : Remont pod?ogi w starym domu



daniels
20-01-2003, 22:25
Witam!! Remontuję właśnie swój dom, który został wybudowany w 1930 roku. Jako, że jestem "zielony" w tych sprawach proszę o informację an temat remontu podłogi w tym domu. Na piętrze chcialbym załozyć panele i nie wiem czy zrywać starą podłogę ("skrzypiące" deski) czy panele ułożyć na istniejących deskach. Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam!!

KarinaZ
20-01-2003, 23:21
przede wszystkim daj szansę pomóc Ci.
Podaj więcej szczegółów, dlaczego chcesz zmieniać podłogę, jaki masz strop, może lepiej ją wyremontować.
Moim zdaniem jeśli to tylko możliwe, nie zamieniałabym podłogi na panele, tylko dlatego, że skrzypi - są na to sposoby.
Jeśli masz pruchno, to i owszem. Opisz szczegóły !

Karina

_Piotr
21-01-2003, 09:07
Ja mam podłogę 30-letnią... Też nie wiedziałem co z nią zrobić, ale zaryzykowałem: pościnałem heblarką największe nierówności i odstające deski i zawołałem cykliniarza. Ten jak zrobił - oniemiałem! Podłoga po lakierowaniu jest przecudna!
A że skrzypi? Przecież to jest cały jej urok! :smile:

daniels
21-01-2003, 22:11
Dzięki za zinteresowanie moim problemem. Otóż stan desek podłogi jest bardzo fatalny. Ok. 60% desek jest do wymiany, są spróchniałe uginają sie tak, że strach po nich chodzić. Najgorzej jest koło drzwi balkonowych. Piętro te nie było używane od kilku "ładnych" lat. Było używane jako strych. Podłoga jest jak to w starym budownictwie bez welbunku. Pozdrawiam