PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o opinie na temat elewacji z PCV



Wos
21-01-2003, 08:46
Witam,
jako, iz obecnie jestem przed etapem ocieplania domu chcialbym Was prosic o opinie (chodzi mi o walory uzytkowe, a nie estetyczne - nie sa one pozytywne) na temat elewacji wykonanej z paneli PCV. ( Boryszew, Royaleuropa itp). Sa sadzicie o takich
elewacjach - jak wyglada sprawa przenikania wilgoci do oieplenia, trwalosc elewacji;
czy czyszczenie takiej elewacji jest takie proste jak pisza (woda z detergentem). Jak wyglada to od strony montazu (mozna samemu czy trzeba brac ekipe).
Czy jest to tansze rozwiazanie? Jakie sa koszty ? Czy welna jako ocieplenie, musi byc klejona do sciany czy wystarczy welna w macie wciskana miedzy ruszt ?

pozdrawiam

pitbull
21-01-2003, 09:14
Niektore panele (te ktore widzialem) na elewacjach byly brudne - wchodzily w reakcje z zanieczyszczeniami atmosferycznymi i nie dawalo sie ich zmywac woda z detergentem - to byly biale panele ukladane poziomo. Na elewacji szczytowej w srodku domu polaczenie listwa co wyglada fatalnie.
Welna byla wciskana pomiedzy laty ale mysle ze pewniejsze byloby jej zamocowanie do sciany (zalezy pewnie jaka wysoka elewacja) .

janio
28-01-2003, 16:54
Bralem udzial w okladaniu domu mojego ojca panelami PCV. Robota wydaje mi sie prosta, nawet na pierwszy raz. Sporym problemem bylo tylko rusztowanie - dom pietrowy z wysokimi suterynami.
Jak chodzi o estetyke, to moim zdaniem kiepsko. Szczegolnie trudno ladnie obrobic okna, balkony itp. Duzo odstajacych elementow typu listewki, katowniki itd.
Z kolei pare lat temu pomagalem u krewnych (Slask) myc taka elewacje, tylko zrobiona z paneli o porowatej powierzchni. Koszmar.
Mycie woda z detergentem dalo efekt "lekkiego przejasnienia szarosci". Lepszy efekt dawalo mycie ciepla woda pod duzym cisnieniem (Karcher), ale koszty niebagatelne.