PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM POD KASZTANEM 2 pracownia ARCHON



angelikaD
05-01-2006, 10:37
szukam czegoś taniego i niedużego ok 100m -- macie coś ciekawego?

ave!
05-01-2006, 19:42
szukam czegoś taniego i niedużego ok 100m -- macie coś ciekawego?
To tak jak ja! szukam parterowego, niedużego, taniego domku, i długiego, bo działka jest 40/25m! dla trzech osób - może być ze strychem - prawie znależlismy: "powszechny" (nazwa kiepska!)i podobne,ale po przeróbkach, mg-słoneczny -zmiana dachu i inne - jesli Ty cos znajdziesz - powiadom! I daj link do tego "kasztana". Ewka

angelikaD
06-01-2006, 11:25
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f018a52bd57f&intra=1d04670559d4d3b8ed6ea0eeb6730bb0&crc=562061711b515a57239b04051ec9807a&lang=pl

to ten link
tylko że to domek z podaszem
zastanawiam się czy w takim niewielkim domku dobrze sie mieszka
nie stać nas na większy -- młode małżeństwo z niewielkimi zarobkami
sama rozumiesz...x :roll:

pozdrowienia

ave!
06-01-2006, 17:59
[Domek przy zagospodarowaniu poddasza wcale nie jest taki mały (zapomniałam ile ma salon...) Jeśli podoba Ci się - to realizuj ten projekt.w kazdym razie my jesteśmy wcale nie tak młodym małzenstwem (na zadne becikowe łapać sie juz nie zamierzamy) i tesknimy do mieszkania z ogrodem - TO jest bardzo wazne, duży salon z kominkiem (kuchnia moze być mała- realizuję sie w innych dziedzinach), sypialnia dla nas, dla syna i trzeci awaryjny - zeby nie ściubiac sie na siłę, kiedy przyjadą goście i parterowy - biegać mozemy sobie wokół domu a nie po schodach. Domek to nasze marzenie i w takim razie da spełnić. :D Mamy mieszkanie w bloku....(55m.....)

Spełniaj marzenia!

Pietruszka
09-03-2006, 21:54
Witajcie !! :D :D :D :D

Mam nadzieję, że ktoś z fachowców co buduje domy zerknie czy coś tak pięknego można postawić za 160 tyś pod klucz mając oczywiście działkę i media zaraz przy niej. Nie myśle o szaleństwach poprostu chcę wiedzieć realnie czy warto się porywać na coś takiego, choć z żoną marzymy o czymś takim. Czekamy na Wasze opinie --- każde !!!

Pozdrawiam serdecznie

A to link na domek:
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f018a52bd57f

carringtontomas
13-03-2006, 14:54
Witajcie !! :D :D :D :D

Mam nadzieję, że ktoś z fachowców co buduje domy zerknie czy coś tak pięknego można postawić za 160 tyś pod klucz mając oczywiście działkę i media zaraz przy niej. Nie myśle o szaleństwach poprostu chcę wiedzieć realnie czy warto się porywać na coś takiego, choć z żoną marzymy o czymś takim. Czekamy na Wasze opinie --- każde !!!

Pozdrawiam serdecznie

A to link na domek:
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f018a52bd57f


hmmm nie chcę być niegrzeczny, ale na stronie, którą podałaś jest zakłądka "cennik i koszty realizacji"

AAgnieszk@
13-03-2006, 16:32
No pewnie, że się da, domek prosty nieduży - jak najbardziej oczywiście budując metodą gospodarczą, biorąc ekipy do poszczegolnych prac.Część robót wykończeniowych trzeba wziąć na swoje barki....Powodzenia. :P

zielonooka
13-03-2006, 17:37
hmmm nie chcę być niegrzeczny, ale na stronie, którą podałaś jest zakłądka "cennik i koszty realizacji"


kosztorysy ze stron biur projektowych zwykle sa...hmmm dziwne i czesto nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia (niestety)

do autora watku - zwykle daje sie minimum 2 tys za m2 pow netto pod klucz :-?
ten dom ma 114 przy Twoim zalozeniu 160 tys wychodzi 1403 zł za m2
Moim zdaniem (podkreslam slowo "moim") uwazam ze jest to w jakims tam stopniu realne w stanie bez bialego montazu ( i jakims tam udziale pracy wlasnej - nie jestem w stanie okreslic jak duzym, jsli zakladasz ze wszystko robi ci firma to ciut za mało :-? )
dla stanu pod klucz - ja tego nie widze ( a pewne doswiadczenie mam i to nawet nie w budowaniu domow a w ich kosztorysowaniu)
tutaj nie ma co gdybac i sluchac optymistycznych wypowiedzi forumowiczow ze sie " na pewno uda bo domek prosty"
optymizm dobra rzecz ale nie w przypadku budowy domu - raczej ci zaden z optymistów domu nie wykończy jak zostaniesz z rozbabrana budowa bez kasy na koncie :wink:
jedyna rada - kartka , olowek - dokladne przeliczenie z czego chcesz budowac (zauwaz ze nawet tego w poscie swoim nie okresliles!!!!)
z czego pokrycie dachowe , jakie okna itd (potem wysylanie do firm np handlujacej pokryciami czy bloczkami i niech ci skosztorysuja)

a na koncu znow kartka kalkulator i liczysz - ile powierzchni masz płytek w lazience, ile czego na podlodze ( i sorki ale rajd po marketach w Twojej okolicy i patrzysz po ile panele a po ile hiszpanska teraccota) liczysz kubelki farby na m2 scian do pomalowania, liczysz ile masz kibelkow i w jakiej cenie je zakupisz i tak ze wszystkim , sorry inaczej sie nie da :wink:

Zapewniam cie jednak ze to nie jest takie trudne ;) - a koszt wykonczenia jestes w stanie wyliczyc sam , gorzej z kosztem wybudowania stanu sur. zamknietego - ale to tez wykonalne po prostu wysylaj do wyceny gdzie sie da (masz dostep do internetu przeciez) :wink:
Inaczej sie tego zrobic nie da jesli myslisz realnie o wybudowaniu tego domu a nie sobie "gdybasz co by bylo gdyby..."

13023209
14-03-2006, 07:49
Zgadzam się z Zielonooką. Jesli nie znasz sie na tajnikach budowania nie ma siły żebyś wybudowała ten dom za 160 tyś. Trzeba liczyć 2000 zł za metr. Na jednym zaoszcędzisz , za coś innego przepłacisz. Takie są realia. I nie słuchaj optymistów bo nie starczy Ci kasy na wykończenie. Gdyby archon podał że jest to kwota netto to mógłbym się zgodzić.
Pozdrawiam

mikolaj1
14-03-2006, 10:12
Witam! :P
Zielonooka bardzo żeczowo to podsumowała!!! 8)
Najważniejsze jest to z jakich materiałów-różnice niekiedy są 3-krotne!!
Istotne jest ,ile zrobisz sam!
A te 2000zł za m2, to można kupić gotową chałupkę i po co bawić się w budowanie! :lol:
Jeśli masz dusze budowniczego i potrafisz prowadzić negocjacje-jest to jak najbardziej REALNE!!! :wink: :wink: :wink:
Na forum , jak poczytasz dzienniki budowy ,to zobaczysz, żę wielu mieści się w tych cenach.
Wyceny architektów moim zdaniem są przesadzone-oni liczą każdy gwóźdź ,nie liczą tego -"że można go wyciągnąć , wyprostować i użyć jeszcze raz"!!! :lol: :lol:
A to robi oszczędności na budowie!!!! :P :P :P :wink:

Pozdrówka!