PDA

Zobacz pełną wersję : piec na ekogroszek w układzie zamkniętym



Maciek-L
06-01-2006, 11:01
Kupiłem pic Hef-a. instalator podłączył mi to w układzie zamkniętym. Wczoraj było pierwsze odpalenie.
Wiem , że przepisy mówią , iż piece na paliwa stałe muszą pracować w układzie otwartym. Jednak w mojej okolicy większość ludzi ma te piece zamontowane w układzie zamkniętym, niektórzy zamienili piec olejowy na ekogroszek. Nie jestem fachowcem, ale instalator przekonywał mnie , że ten piec jest na tyle zautomatyzowany a instalacja ma zawory bezpieczeństa, że nic złego stać się nie może. Co o tym sądzicie. Czy ktoś ma tak samo zamontowany piec?

kortezjan
06-01-2006, 11:13
cześć. co prawda sam mam w układzie otwartym, ale większość moich znajomych ma w zamkniętym. Warto co jakis czas jeśli nie jesteś fachowcem zlecić sprawdzenie instalacji, stan zaworów itd. i jest ok. cześć.

Maciek-L
06-01-2006, 11:26
Trochę mnie uspokoiłeś, dzięki.

musso
06-01-2006, 12:51
Podłączenie niezgodne z polskim normami, a jak będzie wielkie Buuum to z ubezpieczenia nici. Mogą być kłopoty z odbiorem budynku w razie kontroli.

jacekaqua
06-01-2006, 19:04
Podłączenie niezgodne z polskim normami, a jak będzie wielkie Buuum to z ubezpieczenia nici. Mogą być kłopoty z odbiorem budynku w razie kontroli.
jak będzie bum bum to instalacja sie sama otworzy :D

Janussz
06-01-2006, 22:10
Może wielkiego buuum (piszę może) nie będzie, ale proponowałbym Wam zakład, u którego pierwszego z Was puszczą spawy na kotle :evil: .

Mały
07-01-2006, 07:38
Janussz miałem parę fotek rozerwanych kociołków, ale po wymianie kompa w firmie informatyk mi je skasował (cos mu nie wyszło... :D ).
Ciekawe były te z rozerwanym kociołkiem na pierwszym planie a zaworem bezpieczeństwa (nienaruszonym) kilkanaœcie cm obok...
Dziwi mnie tylko głupota ludzi narażajšcych swojš rodzinę (bo ich mi nie żal jakoœ...). :-?

Grzesiek13
07-01-2006, 10:02
Tak, znowu mądry instalator, pewno za pół ceny i bez faktury :lol: :lol: :lol:
Za nic mają życie ludzkie, nie rozumiem jak można kogoś przekonać do tego, że u niego napewno nie rozsadzi instalacji. Głupota to czy mniej pracy ze strony instalatora?!, albo jedno i drugie.
Pozdrawiam Grzesiek

Janussz
07-01-2006, 10:02
Mały,
mnie już nawet nie chce się pisać dokładnie co i dlaczego.
Masz rację, że głupota ludzka nie zna granic, albo...., albo są to prowokujące wątki, bo aż trudno zrozumieć mi kogoś kto może być aż tak lekkomyślny.

Maciek-L
07-01-2006, 12:00
Tak, znowu mądry instalator, pewno za pół ceny i bez faktury :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Grzesiek
Fakturę dostałem na instalację kotłowni razem z piecem i innymi dodatkami.
Lekkomyślny nie jestem (tak mi się przynajmniej wydaje) po prostu mieszkam w bloku i hasło układ zamknięty czy otwarty pojawiło się w moim życiu dopiero niedawno. Pozwoliłem na wykonanie tego układu ponieważ:
1. przekonywał mnie instalator i zapewniał , że przy tym kotle nie ma zagrożenia
2. wszyscy znajomi których odwiedziłem (mówię o właścicielach pieca Hef) mają układ zamknięty
3. w sklepie gdzie kupiłem kocioł właściciel pokazał mi piec Ekocentr też na ekogroszek pracujący od trzech lat w układzie zamkniętym.

Co radzicie
widzę dwa wyjścia
1. zrobić układ otwarty całej instalacji (na tym etapie budowy trochę trudne , ale się da)
2. zrobić układ otwarty pieca i wymiennik ciepła, instalacja w układzie zamkniętym.
Rozwiazanie drugie jest napewno droższe i w wykonaniu i eksploatacji ale słyszałem (nie mam doświadczenia), że w układzie otwartym rury i kaloryfery szybciej rdzewieją czy śniedziej nie wiem dokładnie ale zmniejsza się ich światło co oczywiście pogarsza pracę instalacji.
Proszę o radę.

Dominik!
07-01-2006, 12:51
Masz rację - rury generalnie w układzie otwartym "zarastają" szyciej i pogarszają się tym samym parametry instalacji.
Jednak pytanie brzmi: zależy Ci bardziej na bezpieczeństwie swoim i bliskich czy na zaoszczędzeniu za wszelką cenę?

Dominik!
07-01-2006, 12:52
W instalacji otwartej niewątpliwie wskutek osadzania się różnych substancji na jej elementach, sprawność jej maleje z czasem.
Jednak pytanie brzmi: co jest ważniejsze: bezpieczeństwo Twoje i najbliższych czy zaoszczędzenie pieniędzy?

Janussz
07-01-2006, 12:53
To co piszesz jest dowodem na to, że nie lubimy czytać DTR.
Korozję rur i grzejników w układzie otwartym można włożyć między bajki.
Gdyby tak było, to ludzie mający odpowietrzniki na śrubokręt, musieliby odpowietrzać układ praktycznie na okrągło, a tak przecież nie jest. Są pewne grzejniki, gdzie wchodzi szklanka wody i łyżka powietrza powoduje odcięcie grzejnika. Grzejnik jest już na tyle zapowietrzony, że przestaje grzać. Tutaj faktycznie układ zamknięty byłby korzystny, ale niech nie robią wody z mózgów klientom, że chodzi tutaj o korozję.
Bardzo wielu z nas mysli, że mała ilość wody w układzie c.o. to oszczędność opału. Tak nie jest.
To było do Maćka.

Janussz
07-01-2006, 13:03
Dominiku,
wiesz gdzie rury zarastają?
W firmach, gdzie wodą z układu c.o. są napełniane chłodnice samochodów, gdzie używa się tej wody do innych celów. Ewentualnie tam, gdzie są duże ubytki.

W latach 50 Szwecja wybudowała nam sporo szpitali dla dzieci. Szalała wtedy choroba Hainego-Medina (pewnie napisałem to z błędem).
Układy instalacji oczywiście w układzie otwartym.
Robiłem w dwóch takich szpitalach remont instalacji c.o.
Po 50 latach do wymiany poszły tylko kotły. Zero kamienia w grzejnikach i rurach. I nie ma to nic wpólnego z tym, że szwedzka stal.
Kamień był owszem, ale w rurach ciepłej wody użytkowej.

Grzesiek13
07-01-2006, 15:56
Maciek-L jak masz nadwyżkę kasy to wykonaj układ z wymiennikiem.

Maciek-L
07-01-2006, 18:00
W instalacji otwartej niewątpliwie wskutek osadzania się różnych substancji na jej elementach, sprawność jej maleje z czasem.
Jednak pytanie brzmi: co jest ważniejsze: bezpieczeństwo Twoje i najbliższych czy zaoszczędzenie pieniędzy?
Oczywiście najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie dlatego też rozważam zmiany, ale obawiałem się, że np. za 15 - 20 lat trzeba będzie coś zrobić bo rury w układzie otwartym stracą przepustowość(a rury są w podłodze pod wylewką). Może tak jak pisze Janussz taką opowieść można wsadzić między bajki, nie wiem bo nie mam doświadczenia. Z jednej strony rzeczywiście w wielu domach taki układ się sprawdza od lat, ale czy kiedyś przekroje rur nie były większe?
Słyszałem też o płynie chyba produkuje go Organika, który zapobiega "zarastaniu" rur.

musso
07-01-2006, 18:22
Wykonaj układ z wymiennikiem ciepła, który zarazem będzie zasobnikiem cieplnym /buforem/. Na 10kw pieca potrzeba 1000l wody w zasobniku. Układ taki posiada same zalety. /łatwość sterownia tak pieca jak i temp w domu, oszczędność paliwa do 30%/ Należy tylko pamiętać o założeniu na powrocie wody do pieca zaw. termostatyczny trójdrożny, aby temp. powrotu nie spadła poniżej 60 stopni. Umnie taki układ działa już od trzech lat i jest super.

Maciek-L
07-01-2006, 18:46
Mam piec 25 kw czyli 2500 litrów, to ogromny pojemnik mam małą kotłownie (kupiłem gotowy projekt z kotłownią na gaz ziemny). Jestem zadowolony , że zmieścił się boiler na 140 litrów.
Czy jeżeli wykonam układ z wymiennikiem i zasobnik na wodę będzie dużo mniejszy niż 2500 l to taki układ nie będzie sie dobrze sprawował ?

beno11
07-01-2006, 18:51
Mam piec 25 kw czyli 2500 litrów, to ogromny pojemnik mam małą kotłownie (kupiłem gotowy projekt z kotłownią na gaz ziemny). Jestem zadowolony , że zmieścił się boiler na 140 litrów.
Czy jeżeli wykonam układ z wymiennikiem i zasobnik na wodę będzie dużo mniejszy niż 2500 l to taki układ nie będzie sie dobrze sprawował ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a kto Ci to powiedzial ze 25KW to 2500 litrow wody ???albo sie pomyliles o jedno"0" i czytajac 25 kw (kubly wody "to ok 250 litrow lub 25 kw (kubiki (m3)) daje 25 000

Maciek-L
07-01-2006, 19:22
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a kto Ci to powiedzial ze 25KW to 2500 litrow wody ???albo sie pomyliles o jedno"0" i czytajac 25 kw (kubly wody "to ok 250 litrow lub 25 kw (kubiki (m3)) daje 25 000
musso napisał, że na 10 kw trzeba 1000 litrów wody, to na 25 kw 2500 litra. Coś żle liczę ? Chyba , że czegoś nie rozumiem.

beno11
07-01-2006, 19:31
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a kto Ci to powiedzial ze 25KW to 2500 litrow wody ???albo sie pomyliles o jedno"0" i czytajac 25 kw (kubly wody "to ok 250 litrow lub 25 kw (kubiki (m3)) daje 25 000
musso napisał, że na 10 kw trzeba 1000 litrów wody, to na 25 kw 2500 litra. Coś żle liczę ? Chyba , że czegoś nie rozumiem.
sorki tego nie cztalem ale ten zasobnik to mnie przeraza widac ludzie lubia miec zapas wody goracej w domach
rozumiem taki zasobnik 1000- 2000 litrow ktory jest podgrzewany solarami lub pompa ale gazem? lub innym paliwem? to juz lepiej sobie basen kryty sprawic

mack
08-01-2006, 07:55
a dlaczego nikt z fachowców nie pisze że w Unii dozwolona jest praca kotła na paliwo stałe w ukłądzie zamknietym, - oczywiście pod pewnymi warunkami, jakimi? - spytajmy fachowców.

Grzesiek13
08-01-2006, 09:21
W Unii tak, ale nie w Polsce. Tam dozwolone są kotły wyposazone w chłodnicę wodną obniżającą temperaturę w kotłw w przypadku przekroczenia przez kocioł nastawionej temperatury, aby niedopuścić do zagotowania. Oczywiście są u nas w sprzedaży takie kociołki. Oficjalnie nie wolno ich montować w układzie zamkniętym.

Janussz
08-01-2006, 10:42
a dlaczego nikt z fachowców nie pisze że w Unii dozwolona jest praca kotła na paliwo stałe w ukłądzie zamknietym, - oczywiście pod pewnymi warunkami, jakimi? - spytajmy fachowców.
Jak to nikt nie pisze? I nie w Unii, tylko w niektórych krajach Unii.
Było o tym na forum już kilkadziesiąt razy, przez ostatnie dwa lata, że nie wszędzie w Uni tak jest.
Są kraje które to dopuszczają, są też które nie dopuszczają takiego rozwiązania.
Ze względu na to, że u nas tego robić nie wolno, nie ma co pisać n-ty raz jak taki kicioł jest skonstruowany oraz jaką ma mieć kotłownia "infrastrukturę".

Kwitko
06-03-2012, 11:48
Odgrzebałam stary temat bo nie chcę tworzyć drugiego takiego samego.

Szukałam na forum i nic aktualnego nie mogę znaleźć. No więc moje pytanie.
Jak to teraz jest z tymi przepisami? Można montować piec na paliwo stałe w układzie zamkniętym? Mój instalator twierdzi że są już takie piece na ekogroszek które dopuszczają pracę w układzie zamkniętym bez utraty gwarancji. Ja takiego nie widziałam a Wy?

karoka65
06-03-2012, 18:26
Koledzy można już nie które kotły montować w układzie zamkniętym. Niektórzy producenci już się zreformowali a niektórzy jeszcze czegoś się boją.
Warunkiem montażu w układzie zamkniętym jest zastosowanie wężownicy schładzającym, koszt coś około 600pln.
Ja proponuję tańsze rozwiązanie z zaworem DBV, około 300pln.

Piotrek42
06-03-2012, 18:38
Odgrzebałam stary temat bo nie chcę tworzyć drugiego takiego samego.

Szukałam na forum i nic aktualnego nie mogę znaleźć. No więc moje pytanie.
Jak to teraz jest z tymi przepisami? Można montować piec na paliwo stałe w układzie zamkniętym? Mój instalator twierdzi że są już takie piece na ekogroszek które dopuszczają pracę w układzie zamkniętym bez utraty gwarancji. Ja takiego nie widziałam a Wy?

Można -sam zakupiłem kociołek do instalacji w systemie zamkniętym, tak jak kol karoka65 pisze -kupiłem z zaworem dbv- zamontowanym przez producenta kotła

sebsa
06-03-2012, 18:45
Można -sam zakupiłem kociołek do instalacji w systemie zamkniętym, tak jak kol karoka65 pisze -kupiłem z zaworem dbv- zamontowanym przez producenta kotła

Jak wyżej.

Kwitko
07-03-2012, 19:03
Czyli przepisy na to zezwalają?

Piotrek42
07-03-2012, 19:17
http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/instalacja-co-z-zamknietym-naczyniem-wzbiorczym-jak-ja-zabezpieczyc,28_4889.html

nilsan
08-03-2012, 13:17
We wskazanym artykule jest błąd. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od lipca 2009r., można montować kotły stałopalne o mocy do 300kW w układach zamkniętych. Nie są wymagane przepisami żadne wężownice schładzające tylko zabezpieczenia kotła na wypadek zaniku napięcia. Można to realizować na różne sposoby. Wężownica schładzająca jest tylko jednym z nich i z reguły nie najlepszym, a jedynie dającym złudzenie bezpieczeństwa. Zresztą sami poczytajcie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129012-Kominek-wodny-mi-przelewa-pomocy!&p=3014744&viewfull=1#post3014744

nilsan

mirma
09-03-2012, 07:58
...
Wężownica schładzająca jest tylko jednym z nich i z reguły nie najlepszym, a jedynie dającym złudzenie bezpieczeństwa. 4744[/URL]
nilsan
Nilsan, czy możesz napisać jakie wg ciebie jest najlepsze rozwiązanie zabezpieczenia instalacji w układzie zamkniętym zasilanej piecem na paliwo stałe.

nilsan
09-03-2012, 09:38
mirma

Jak na razie nikt nie wymyślił nic lepszego niż zabezpieczenie w postaci możliwości grawitacyjnej pracy kotła z minimalną mocą wynikającą z jego zakresu modulacji w sytuacji zaniku napięcia. Jest to typowy układ kocioł-bufor, w którym rolę bufora spełnia pojemność wodna instalacji grzewczej. Można pokazać, zarówno na drodze obliczeniowej jak i empirycznie, że nawet we współczesnych instalacjach z małymi średnicami rur i grzejnikami wyposażonymi w zawory termostatyczne, jest możliwe zapewnienie odbioru mocy z kotła w trybie pracy grawitacyjnej, przy 50% zamkniętych zaworów termostatycznych, na poziomie powyżej 5kW.
Takie zabezpieczenia projektuję i stosuję od wielu lat. Przy każdym uruchomieniu kotłowni robiona jest próba pracy kotła w trybie awaryjnym podczas zaniku napięcia, w momencie kiedy kocioł po wygrzaniu instalacji zaczyna w chodzić w tryb pracy modulacyjnej, czyli zaczyna zmniejszać swoją moc poniżej maksymalnej. Temperatura na kotle nie wzrasta powyżej 95*C, a następnie opada i kocioł przechodzi do pracy w podtrzymaniu na minimalnej mocy lub się wygasza.

nilsan

mirma
09-03-2012, 14:11
ale czy obieg pieca jest w układzie zamkniętym , przy grawitacyjnym to chyba otwarty.

nilsan
09-03-2012, 14:29
mirma

To czy kocioł pracuje w układzie zamkniętym czy otwartym nie ma nic wspólnego z jego pracą z przepływem grawitacyjnym lub wymuszonym pompą elektryczną.

nilsan

karoka65
09-03-2012, 15:49
Przed zanikiem napięcia to zabezpieczyłem przez wstawienie UPSa jeśli tego się ktoś obawia.
W praktyce przy kotle z podajnikiem wygląda że przy braku napięcia to kocioł po prostu zaczyna wygasać a nie przegrzewać.
Za mało jest żaru na palniku żeby mogła tak wysoko wywindować się temperatura.
Kocioł jest prawie szczelnie zamknięty, podajnik przestaje podawać paliwo, dmuchawa się zatrzymuje i po odcięciu paliwo oraz powietrza zwyczajnie zaczyna wygasać.
Oczywiście zatrzymują się także pompki ale jak pisałem na palniku jest za mało paliwa żeby miało dojść do jakiegoś nieszczęścia.
Kocioł z podajnikiem to nie "śmieciuch"
W kotle zasypowym gdy nie mamy awaryjnego zasilania pompki (ek) jest to bardzo niebezpieczne.

karoka65
09-03-2012, 15:51
Dodam że w kotle z podajnikiem tepm. oczywiście wzrośnie ale nie do jakiś niebezpiecznych wartości.

Piotrek42
09-03-2012, 16:57
mirma

Jak na razie nikt nie wymyślił nic lepszego niż zabezpieczenie w postaci możliwości grawitacyjnej pracy kotła z minimalną mocą wynikającą z jego zakresu modulacji w sytuacji zaniku napięcia. Jest to typowy układ kocioł-bufor, w którym rolę bufora spełnia pojemność wodna instalacji grzewczej.
nilsan

Totalna bzdura -zabezpiecz mi grawitacyjnie instalacje podłogową w domu parterowym. albo zawór dvb albo weżownica podłaczona bezposrednio do sieci wodociągowej

nilsan
09-03-2012, 17:10
karoka

Nie wszystkie kotły zasypowe to "śmieciuchy".
Mają często lepsze parametry pracy od kotłów automatycznych podajnikowych, które również mają rozliczne wady.
Jeżeli się wie jak to należy prawidłowo wykonać, to nie ma w tym żadnego niebezpieczeństwa.
Według twojego rozumowania, powinno się zakazać jazdy samochodem, ponieważ grozi to śmiercią lub kalectwem.
Gdyby było to niebezpieczne, to nikt nie budowałby instalacji z przepływem grawitacyjnym, a takie instalacje pracowały i pracują nadal nie wyrządzając nikomu krzywdy.
Dziwi mnie, że ktoś z twoim doświadczeniem ma tak ograniczone poglądy.

nilsan

nilsan
09-03-2012, 17:15
Totalna bzdura -zabezpiecz mi grawitacyjnie instalacje podłogową w domu parterowym. albo zawór dvb albo weżownica podłaczona bezposrednio do sieci wodociągowej

Gdybyś potrafił to policzyć i wiedział jak to zrobić, to wiedziałbyś że również w tym przypadku jest to możliwe do zrobienia.
Ale łatwiej jest wypisywać bzdury niż używać rozumu.

nilsan

Piotrek42
09-03-2012, 17:29
Gdybyś potrafił to policzyć i wiedział jak to zrobić, to wiedziałbyś że również w tym przypadku jest to możliwe do zrobienia.
Ale łatwiej jest wypisywać bzdury niż używać rozumu.

nilsan

To policz... ty robisz za znawce instalacji na forum, ja sobie sprawdze... przykładowo kocioł (obojetnie jaki) 1200mb rury 20mm dom wysokść 6m (do kalenicy) i zrób chłodzenie grawiitacyjne na wypadek zagotowania się wody w kotle..użyj rozumu... masz okazję...

nilsan
09-03-2012, 17:39
To policz... ty robisz za znawce instalacji na forum, ja sobie sprawdze... przykładowo kocioł (obojetnie jaki) 1200mb rury 20mm dom wysokść 6m (do kalenicy) i zrób chłodzenie grawiitacyjne na wypadek zagotowania się wody w kotle..użyj rozumu... masz okazję...

Żebyś mógł sprawdzić, to co ja policzę najpierw udowodnij mi, że potrafisz to zrobić.
Jak na razie w żadnym z 968 postów nie pokazałeś, że potrafisz cokolwiek policzyć, z wyjątkiem swoich dziesięciu palców u rąk i to też nie wiadomo czy przypadkiem nie z błędem.

nilsan

karoka65
09-03-2012, 17:50
karoka



Gdyby było to niebezpieczne, to nikt nie budowałby instalacji z przepływem grawitacyjnym, a takie instalacje pracowały i pracują nadal nie wyrządzając nikomu krzywdy.
Dziwi mnie, że ktoś z twoim doświadczeniem ma tak ograniczone poglądy.

nilsan
Dlatego tak napisałem bo mam taką świadomość, pracowałem na grawitacji 15 lat.
Mój wpis odnosi się do twoich obaw w przypadku zaniku napięcia i zatrzymania wymuszonego przepływu jak to nazwę nie wiem czy fachowo.
Jako praktyk zadałem sobie trud żeby to sprawdzić namacalnie.
Jak napisałem w kotle z podajnikiem po zaniku napięcia zatrzymuje się podajnik i dmuchawa, początkowo temp. na kotle może wzrosnąć nawet o 10 stopni czy 12 następnie zaczyna spadać a kocioł po prostu zaczyna wygasać.
Co do mojego sformułowania " śmieciuch " to który zasypowiec nie można tak nazwać ? Nawet jak do swojego włożę ruszt awaryjny i zaczynam na nim palić staje się śmieciuchem.
Nie ma chyba żadnej definicji co do takiego kotła, śmieciuch to potoczna nazwa użytkowników forum odnosząca się do kotłów zasypowych chyba że ktoś to rozumie inaczej.

Piotrek42
09-03-2012, 17:51
Żebyś mógł sprawdzić, to co ja policzę najpierw udowodnij mi, że potrafisz to zrobić.
Jak na razie w żadnym z 968 postów nie pokazałeś, że potrafisz cokolwiek policzyć, z wyjątkiem swoich dziesięciu palców u rąk i to też nie wiadomo czy przypadkiem nie z błędem.

nilsan
hehe czyli co nielsan umiesz tylko reklamować swoj towar i pisać brednie na temat instalacji?? zauwazyłem już to, nie przejmuj sie, za to ty w swoich 1372 postach doradzasz ludziom poprawne instalacje wg ciebie... to są smieci- a nie porady( zawijan_2 powoli zaczął to nam uświadamiac) maja cie dość w wątku o ekonomicznym paleniu to tu przyszedłeś spamowac? poza tym napisałem dokłanie jakie jest zabezpieczenie, to ty twierdzisz że się da wiec udowodnij... ja to mam głęboko w d...

nilsan
09-03-2012, 18:17
hehe czyli co nielsan umiesz tylko reklamować swoj towar i pisać brednie na temat instalacji?? zauwazyłem już to, nie przejmuj sie, za to ty w swoich 1372 postach doradzasz ludziom poprawne instalacje wg ciebie... to są smieci- a nie porady( zawijan_2 powoli zaczął to nam uświadamiac) maja cie dość w wątku o ekonomicznym paleniu to tu przyszedłeś spamowac? poza tym napisałem dokłanie jakie jest zabezpieczenie, to ty twierdzisz że się da wiec udowodnij... ja to mam głęboko w d...

W takim razie po co, skoro ty i tak wiesz lepiej.
Swoją drogą to musisz mieć na czym siedzieć, tyle tam pakujesz.

nilsan

Piotrek42
09-03-2012, 18:36
W takim razie po co, skoro ty i tak wiesz lepiej.

nilsan

tak jak mowiłem, umie tylko spamować i reklamować swoje towary... ostanio przeglądałem wątek o Pc wyszło na to ze jakieś 80-90% userów którzy piszą o pc to własnie takie coś jak nilsan...reklama dzwignią handlu, nie????ci reklamiarze wszędzie się wciskają... wiesz.. mam takie hobby, pokazywać takich sprzedawców i reklamiarzy na forum, żeby inni nie nadziali się na takie @#$$ jak ty...

nilsan
09-03-2012, 18:43
tak jak mowiłem, umie tylko spamować i reklamować swoje towary... ostanio przeglądałem wątek o Pc wyszło na to ze jakieś 80-90% userów którzy piszą o pc to własnie takie coś jak nilsan...reklama dzwignią handlu, nie????ci reklamiarze wszędzie się wciskają... wiesz.. mam takie hobby, pokazywać takich sprzedawców i reklamiarzy na forum, żeby inni nie nadziali się na takie @#$$ jak ty...

To to umie mówić.
Niesamowite.
Ale rozumu nie ma za grosz, a o elementarnej kulturze to nawet nie ma co marzyć.
No cóż pozostaje tylko współczuć.
Poza tym szkoda słów.

nilsan

Piotrek42
09-03-2012, 18:55
To to umie mówić.
Niesamowite.
Ale rozumu nie ma za grosz, a o elementarnej kulturze to nawet nie ma co marzyć.
No cóż pozostaje tylko współczuć.
Poza tym szkoda słów.

nilsan

Na kulture to trzeba sobie zapracowac...rozumu jest na tyle żeby wskazywac innym takie coś jak Ty-którzy mysla że dzięki forum sprzedadzą swoj produkt ew sprzedadzą swojej wątpliwej jakości usługi..nie ma co wspołczuć -poprostu idz do szkoły! doszkol się trochę(ew wez jakies kursy wieczorowe) i przyjdz wtedy pomagać ludziom normalnie z chęci pomocy a nie, pogoni za zyskiem

nilsan
09-03-2012, 19:48
:spam:

Piotrek42
09-03-2012, 19:58
tak na szybko z 2 róznych wątków......


Ja potrafię policzyć zasadność takiej regulacji, co więcej mam na to dowody empiryczne.
A ty na jakiej podstawie tak twierdzisz?
nilsan

Żebyś mógł sprawdzić, to co ja policzę
nilsan

jedyne co potrafisz policzyc, to zerżnąć liczbę postów z awatora i zlepki rozmów z innych forów i portali o tematyce instalacyjnej, tyle w temacie..