PDA

Zobacz pełną wersję : mury jeszcze raz



witeq
21-01-2003, 15:54
Przeczytalem praktycznie wszystko co napisano na forum a dotyczace murow, stoje wlasnie przed wyborem materialu i koncepcji budowy i tymczasem wnioski sa takie.
Koncepcja pierwsza: poroton Robena T24/jako znacznie tanszy od porotherm Wienerbergera , jakosc porownywalna, jesli nie sugerujemy sie danymi fabrycznymi z wiadomych wzgledow :smile:
+ 10 welna slabszej jakosci/ tansza/ + cegla dziurawka na 12
Lub : poroton T 36,5 + zestaw ocieplen Ecorock L w tym 10 cm welny . Sa to chyba , jesli zestawic jakosc- cena najefektywniejsze rozwiazania. Moze sie myle?
Zaznaczam ze ceny obydwu rozwiazan uwzgledniajac rozne koszta dodatkowe sa niemal identyczne.
Dotychczas mialem jeszce tansza i bezproblemowa koncepcje T24 + welna 10 + T11,5 poroton, ale po zacieklej dyskusji co do wytrzymalosci na cykle przemarzania zrezygnowalem z porotonu jako sciany oslonowej . Czy slusznie?
Zaznaczam ze w skladzie fabrycznym zazadalem pisemnej gwarancji przed zakupem T11,5 jako sciany oslonowej .Poniewaz nikt nie chcial mi takowej udzielic wiec wnioski wyciagnalem.

Teraz pytania i czekam niecierpliwie porady:
W jakim stopniu roznica szerokosci muru nosnego T24 a T36,5 bedzie miala wplyw na stabilnosc konstrukcji?
Co z bruzdami poziomymi w T24?
Czy mam szanse zakotwic bloczki o wysokosci 238 z cegla na 60?
Co z wentylacja ,bruzdy pionowe przy T24?
Jakie macie doswiadczenia z murem T36,5 nieocieplonym. Bylaby to rewelacja cenowa :smile: ok 55zl m/kw
Ogolnie wnioski co do wyboru.

Wrocek
21-01-2003, 18:15
Budowałem z Hebla i tylko to mogę polecić.....:smile: