PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę zagospodarować piwnicę...czy muszę ją osuszać ?



zallew
06-01-2006, 18:13
Witajcie, jestem " NOWY " w dziedzinie wymiany doświadczeń na temat domu. Kupiłem dom z 1972 roku. Mam ok 80 m2 piwnice, którą chciałbym zagospodarować. Np. zrobić tam dużą łazienkę. Piwnice mają ok 2,10 m wysokości. Posadzka ma w niektórych miejscach ciemny kolor, nie wiem czy to " grzyb ". Nie ma specyficznego zapachu grzyba sciennego. Poradźcie jakiego specjalistę mam wziąć do tej roboty.

invx
06-01-2006, 18:59
jesli chcesz jakos uzytkowac piwnice inaczej niz przechowywanie ziemniakow (a i w tym wypadku powinna byc sucha), to musi ona byc sucha, nie moze byc ognisk przenikania wilgoci, czy to ze scian czy to z posadzki.

Mozna przeprowadzic prosty experyment, poluz na podlodze, czy w innym obserwowanym miejscu, pare listkow recznika papierowego, przyluz go czyms suchym i za pare godzin zobaczy czy jest suchy.

Zorientuj sie czy jest ykonana izolacja podlogi, scian. Jelsi nie (a jeszce jest sucho) to inwestowanie w podwyzszenie standardu pwinicy jest dosc ryzykowne, bo za pare lat, miesiecy, moze sie okazac ze jednak gdzies wilgoc zacznie wychodzic.

:wink: