PDA

Zobacz pełną wersję : czy moge miec szambo i studnie na dzialce



adrek17
07-01-2006, 11:15
Witam serdecznie
Chcialbym sie dowiedziec czy gdy mam zapis w PZP ze:
"podstawą zaopatrzenia w wode bedzie istniejaca, sukcesywnie rozbudowywana siec wodociagowa. Ustala sie stosowanie hydrantow zewnetrznych"
oraz
"scieki sanitarne odprowadzane beda do sukcesywnie rozbudowywanej sieci kanalizacji komunalnej"
jesli mam taki zapis to czy moge jednak olac MPWiK i postawic studnie i szambo?
a jesli moge to czy w dokumentach skladanych w celu uzyskania pozwolenia na budowe musze miec jakeis projekty techniczne ych instalacji (tj studni i szamba)?
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc w tej sprawie

pozdro
Adrian

ps. facet w gminie mowil mi ze nie moga mi zabronic poboru wody ze studni jak i szamba, ktore jest przeciez rozwiazaniem tymczasowym, ale wiecie jacy oni sa, jak nie masz na pismie to czesto gadaja glupoty

Yogi66
07-01-2006, 11:29
Studnię zawsze możesz pozostawić by czerpać wodę chociażby dla potrzeb gospodarczych.
Gdy powstanie kanaliza będziesz zobowiązany do podłączenia się do niej o ile uwarunkowania techniczne to umożliwią.

P.s. Nie wiem nic o szczelności Twojego szamba, niemniej za herbatkę dziękuję :wink:

remx
07-01-2006, 20:24
Studnię możesz postawić, byle spełniała wymóg zachowania odległości od szamba. Do głębokości (chyba 30m) nie potrzebujesz pytać o zgodę. Zresztą kto to sprawdzi. A tak w ogólności to studnia głębinowa to zaledwie kawałek rurki wystający z ziemi - kto to zauważy !

Żółtodziób
09-01-2006, 07:18
Ja mam u siebie studnię i szambo - jedno w odległości minimum 15 metrów od drugiego.
Studnia do 30m głębokości nie wymaga pozwoleń tylko zgłoszenie w ochronie środowiska twojego starostwa, a jeżeli już będziesz ją użytkował, a dom będzie "zalegalizowany" przed wybudowaniem wodociągu to nikt nie ma prawa cię zmusić do przyłączenia się do niego. Musisz mieć tylko ważne pełne badanie wody (fizyczne, chemiczne i mikrobiologiczne).

Szambo - w momencie podciągnięcia kanalizy musisz się do niej podłączyć-ale to już jest dla ciebie z korzyścią :)

pozdr