PDA

Zobacz pełną wersję : TRÓJMIASTO - Biała lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

stef4n
27-11-2017, 18:33
Proszę o kontakt osób poszkodowanych przez firmę Michał Miotk http://stanysurowepomorskie.pl

Artur_3Miasto
30-11-2017, 04:56
Polecam plytkarza/glazurnika, Pana Franciszka Stelmach z Rumi. Tel 602 627 021.

Pan Franciszek polozyl u nas ok. 150m.kw gresu, zrobil 2 lazienki od A-Z, kilkanascie metrow kamienia, kilkanascie metrow plytek ceglanych i troche sciennych okladzin betonowych. Z kazdym z wymienionych tematow poradzil sobie bardzo dobrze. Zdazylem poznac czlowieka dosc dobrze podczas kikumiesiecznej wspolpracy i polecam wszystkim ktorzy chca solidnie i dokladnie a nie szybko i na wczoraj. Wszystkie prace u nas byly wykonane bardzo skrupulatnie. Gres i glazura dobrze rozplanowane przez kladzeniem, lazienki po zakonczeniu plytek i montazu ceramiki ladnie wykonczone silikonem - na prawde, jakosc prac absolutnie bez zastrzezen.

gumis9
03-12-2017, 22:08
Witam,

W związku z zakończeniem pierwszego etapu prac budowlanych z czystym sumieniem mogę polecić:

Kierownik budowy- Tomasz Pożarowszczyk 502 723 754- Pan Tomasz pełnił funkcję kierownika jak również nadzorował pracę ekipy od SSO w związku z wyjazdowym charakterem mojej pracy. To z nim ustalane były wszelkie zmiany, korekty. Jak do tej pory, współpraca układa się bardzo dobrze.

SSO- DOM-BUD- Wielokrotnie polecany na tym forum, sprawnie, szybko, czysto.

Hydraulik- Pan Rysiu- 502 315 528- Na razie wykonał pierwszy etap prac związanych z podłączeniem wody i kanalizacji, Instalacja wodna za sugestią Pana Rysia będzie dokończona po ułożeniu 1 warstwy styropianu tak aby zminimalizować straty na przesyle ciepłej wody. Wszystko sprawnie i czysto, zna się na rzeczy.

Tynki- Pan Marek z Kościerzyny z kolegą 608 450 637- Ekipa polecona przez Pana Tomasza ponieważ większość wykonawców których znalazłem wykonuje tylko tynki cementowo- wapienne. Panowie wykonują tynki zarówno cementowo-wapienne jak i gipsowe. U mnie gipsowe utwardzane. Ściany równiutkie jak lustro. Efekt popwalający. Ekipa bardzo sumienna i rzetelna. Wszystkie prace wykonane zgodnie z terminem. Ekipa przystępna cenowo porównując stawki z 3miasta. Polecam z czystym sumieniem

Alarm- Pan Jerzy 606 968 829 Przede wszystkim nie stara się naciągnąć na dodatkowe koszta. Zaproponował kilka ciekawych rozwiązań, przystępny cenowo. Alarmami zajmuje się chyba z 30 lat... Doradził również jak rozprowadzić instalację do CCTV, którą wykonuję we własnym zakresie.

Dach- niestety nie mogę polecić, po zakończeniu prac pozostawiony duży nieporządek. Walające się folie, potłuczone dachówki. Sam dach wygląda dobrze ale niesmak pozostał.

Okna- Megabud 512 023 999 Bardzo dobry kontakt, sprawny montaż, doskonała obsługa klienta. Wybraliśmy profil FEN 92, należy zwrócić uwagę, że w porównaniu do konkurencji oferują dużo więcej zaczepów antywłamaniowych w standardzie.

Brama garażowa- Beditom Gdynia- 058 667 37 10 Biała 4 metrowa brama prezentuje się bardzo ładnie, od zamówienia do montażu minęły 2 tygodnie. Napęd działa szybko i cicho, pilot z możliwością sprawdzenia statusu zamknięcia bramy. Konkurencyjne ceny, sprawny montaż. Polecam

Większość wykonawców znalazłem na białej liście lub z polecenia wykonawców poszczególnych etapów.
Obecnie szykam ekip do wykończenia, posadzek, elewacji oraz kostki brukowej.

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć efekty prac, proszę pisać na priva. Dom parterowy 200 m2 Gmina Szemud.

Pozdrawiam

Mefi-Z
01-02-2018, 12:29
Pozdrawiam
Czy ktoś z Państwa zna dobrego specjalistę od badań geotechnicznych gruntu w ok. Starogard Gdański, Lubichowo? Z góry dziękuję za namiary. Jacek

Ewa_G
18-03-2018, 08:19
Witam,
Poszukuję ekipy budowlanej do wybudowania domu parterowego w systemie gospodarczym w stanie surowym w Grabinach Zameczek, gminie Suchy Dąb (okolice Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie). Fundamenty, ściany, dach.
Może ktoś poleci fachowca/fachowców z tego rejonu?

gosiag9
10-04-2018, 07:53
Gumis9 jak potrzebujesz ekipy do wykończenia to mogę polecić tę która u mnie robiła całą wykończeniówkę.
Trochę na nich czekałam ale warto było. Chłopaki naprawdę znają się na swojej robocie. Szybko , sprawnie i DOBRZE . Mieli naprawde co robic bo mój dom ma przeszło 300m2.
Podaje namiary . Pan Zbyszek i Paweł Miętki tel: 601461951

annleel
15-04-2018, 11:58
Dzień dobry,
poszukuję firmy, która w tym roku miała by termin na wykonanie:

- ocieplenie budynku (czarny styropian) wraz z otynkowaniem (tynk silikatowy)
- odkopanie i zaizolowanie ław
- wymiana parapetów zewn (30 okien)
- ocieplenie ościeży okien
Budynek 3 piętrowy (północna ściana jest już ocieplona)
Zależy mi na jakości wykonania i zastosowaniu dobrej jakości materiałów.

Ponadto poszukuję dekarza do wykonania drobnych napraw obróbek na dachu (blachodachówka) i remont kominów murowanych z cegły.


Bardzo proszę o rekomendacje

Gierga
02-05-2018, 10:11
Podciągam pytanie poszukuje KIEROWNIKA BUDOWY - do domu już wybudowanego w którym poprzedni kierownik dał ciała.
Budowa w Bojanie - pilnie poszukuje dobrego i rzetelnego. Dziękuję.

Mar1975
03-05-2018, 17:38
Podciągam pytanie poszukuje KIEROWNIKA BUDOWY - do domu już wybudowanego w którym poprzedni kierownik dał ciała.
Budowa w Bojanie - pilnie poszukuje dobrego i rzetelnego. Dziękuję.

Mogę z czystym sumieniem polecić Ci kierownika pana Krzysztofa Wendt504-483-825
Pozdrawiam

sailor_ro
14-05-2018, 23:03
Kierownik budowy p. Tomasz Pożarowszczyk- nic dodać, nic ująć, warto skorzystać z jego usług.

Elektryk 505 466 636 - kable pod laser, podkute narożniki,kable nie wystają, tynkarze zadowoleni, w rozdzielni porządek, godny polecenia

Megabud Gdańsk- na razie okna, bramy jeszcze czekają, jak dla mnie bardzo dobra cena, za bardzo dobrą jakość towaru, usługi i obsługi.

markosbrezowski
09-06-2018, 11:25
Ja polecam :spam:sprawnie i szybko przysyłają fachowców a z ceną zawsze idzie się dogadać :) Nie ma wydziwiania i spóźniania jak u innych "fachowców"
Numer do hydraulika :spam:

Kłosowo
01-07-2018, 23:47
Witam, sorki, że TU ale jesteście z pomorskiego....poszukuję b. pilnie desek świerkowych heblowanych na nadbitkę, musi być sezonowane o minimalnym poziomie wilgotności 11-16%, w wersji pióro-wpust. Wiem tylko, że gdzieś koło Kartuz.
Proszę o namiary.
Dziękuję

voopeem
04-08-2018, 08:36
Ja polecam :spam:sprawnie i szybko przysyłają fachowców a z ceną zawsze idzie się dogadać :) Nie ma wydziwiania i spóźniania jak u innych "fachowców"
Numer do hydraulika :spam:

Możesz napisać o tym hydrauliku? Poszukuję :)

Tomek Kołodziej
21-08-2018, 20:45
Zdecydowanie polecam współpracę z firmą: Adam Reńkas Usługi Remontowo-Wykończeniowe Ar Bud. Firma polecana na tym forum.
Rekomenduję tę firmę jako solidną, rzetelną, terminową i wiarygodną. Panowie wykonali kawał dobrej roboty - włożyli serce w nasz projekt. Wykończyli z mega dużą starannością 9 segmentów w miejscowości Dębki. Gładzie, malowanie, układanie dużych formatów płytek gresowych, montaż odpływów liniowych, układanie wykładziny + listwy oraz podwieszane sufity plus ocieplenie poddasza to zakres ich działań. Wyjątkowo uzdolnieni i wyjątkowo sprawni manualnie to zalety wszystkich czterech Panów Adama, Grzegorza, Tomasza oraz Piotra. Brak słów, bardzo wysoki poziom wykonywanych usług i 100% zadowolenia. Z przyjemnością polecam firmę Ar Bud jako pewnego wykonawcę. Kontakt - Pan Adam: 516862511

Cezarw85
07-11-2018, 07:49
- Dachówka - DARDACH Dariusz Zieliński

Kontakt do Pana Darka znalazłem poprzez pozytywne opinie na różnych portalach i powiem szczerze ze się potwierdziły. Współpraca przebiegła bardzo pozywytnie.Pan Darek ma ogromne doświadczenie i służył dobrymi radami podczas współpracy. Dach wykonany bardzo dokładnie,wszystko równiutko jak po linijkę :) Sąsiedzi podziwiają jego dzieło i mówią „ porządny dekarz musiał to robić „ Usługa wykonana była terminowo i w przystępnej cenie. Z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z Panem Darkiem z dardach i stwierdzam ze była to jak na razie jedna z najlepszych ekip jakie się pojawiły podczas budowy naszego domu

Dariusz Zieliński 692 379 961

-Wylewki - TYNK-SZUR Jacek Szur

Ekipa szybka, czysta, tynki równo oraz z zachowanymi kątami, ceny konkurencyjne. Szef solidny, pracuje z pracownikami i nadzoruje przy okazji ich prace.

Jacek Szur 662 139 935

- Instalacje C.O., hydraulika - PAŁKOWSKI INSTALACJE Rumia

Szybka i konkretna wycena, Pan Adam pracuje tylko na najlepszym materiale,dlatego nie mam się co bać o jakość i późniejsze działanie systemu.
Bardzo dobry kontakt, zawsze odbiera tel i odpisuje na maile.
Jeśli chodzi o ceny to myślę ze są konkrecyjne w porównaniu do innych firm oferujących taki sam zakres prac

Adam Pałkowski 660 822 872

Kłosowo
16-12-2018, 18:47
Witam!

Bardzo proszę o dane polecanych wykonawców do kładzenia pianki PUR otwarto-komórkowej.
Czyli takich, którzy są transparentni pod każdym względem:
Zwłaszcza takich, którzy są uczciwi (nie dolewają wody do zbiorników) - mają oryginalne zbiorniki, mają materiał dobrej jakości i
cenowo przystępni.

Z góry
Bardzo dziękuje
Wojtek

asia2891
10-01-2019, 09:00
Witam, może ktoś polecić projektanta przyłączy wod-kan?
Ja ze swojej strony mogę na razie polecić architekta p. Krzysztofa Maleńczyka. Adaptacja projektu gotowego przeprowadzona szybko, zawarte wszystkie nasze prośby zmian, dużo podpowiedzi i atrakcyjna cena.

coci
11-01-2019, 10:48
Witam, może ktoś polecić projektanta przyłączy wod-kan?

Witam
Przemysław Lademann z Bolszewa k/Wejherowa
http://proinvest.pro/kontakt

Serdecznie pozdrawiam.

Piotr0filip
15-01-2019, 06:06
Witam!

Bardzo proszę o dane polecanych wykonawców do kładzenia pianki PUR otwarto-komórkowej.
Czyli takich, którzy są transparentni pod każdym względem:
Zwłaszcza takich, którzy są uczciwi (nie dolewają wody do zbiorników) - mają oryginalne zbiorniki, mają materiał dobrej jakości i
cenowo przystępni.

Z góry
Bardzo dziękuje
Wojtek



Z czystym sumieniem mogę polecić EKODOM Maciej Skielnik 509 873 895 ocieplenia-ekodom.pl
Co do uczciwości to przed pracą otwierał przy mnie fabrycznie zamknięte zbiorniki. Cała praca poszła ekspresowo. Co do ceny to była konkurencyjna i z jakości usługi też jestem bardzo zadowolony. Dokładnie powypełniali przestrzenie przy murłacie czy przy oknach połaciowych.

slawok
15-01-2019, 07:59
Witam,
proszę o polecenie firmy do prac ziemnych przy budowie domu w okolicy Pruszcza Gdańskiego.
Pozdrawiam!

marjucha
15-01-2019, 08:06
Jeśli chodzi o koparkę to mogę polecić
Stanisław Guz 505445604

Piotr0filip
15-01-2019, 08:07
Witam, może ktoś polecić projektanta przyłączy wod-kan?
Ja ze swojej strony mogę na razie polecić architekta p. Krzysztofa Maleńczyka. Adaptacja projektu gotowego przeprowadzona szybko, zawarte wszystkie nasze prośby zmian, dużo podpowiedzi i atrakcyjna cena.

Edmund Grzonka EGOPROJEKT 608 126 244
Pan Edmund w ciągu dni jest dostępny w Wejherowie w swoim biurze, popołudniu czy wieczorem można się z nim umówić w Rumi gdzie mieszka. Tanio, terminowo, bez zbędnych problemów.

Teofil75
15-01-2019, 10:55
Witam,
planuję wymienić okna i wstępnie zdecydowałem się na Oknoplast i ich okna 7 komorowe. Ich przedstawiciel z Gdyni to KD CENTRUM OKIENNE z Morskiej.
Bardzo proszę o opinie, bo zdaję sobie sprawę jak ważna jest jakość montażu. Opinie na temat okien też mile widziane.
pzdr.

monika9030
19-01-2019, 23:16
Witam
Szukam wykonawcy ogrodzenia z klinkieru ,możecie kogoś polecić :)
pozdrawiam

Silverhuntet
22-02-2019, 15:08
Witam.
Jako że stan surowy zamknięty został ukończony, mogę się wypowiedzieć na temat dotychczasowych wykonawców.
Budowa domu, stan surowy. - Pan Michał Kobiela firma Dom-Kompleks z Barłomina. - Zdecydowanie nie polecam, wszystko robione na zasadzie "może się uda".
Dekarz-Pan Mariusz Orzeł tel. 605061402. Polecam. Wszystko dopiete na ostatni guzik. 100%zadowolenia.
Okna-Firma Invest Lokum z Wejherowa. Pan Karol tel. 539615615, wszystko w terminie i zgodnie z umową.
Elektryk- Pan Grzegorz tel. 519831358 i tu perełka na torcie. Instalacja elektryczna, TV, ararm, wykonane bez najmniejszego problemu. Człowiek którego można naprawdę polecić.
Od kwietnia budowa rusza dalej także postaram się na bieżąco informować na temat wykonawców.

slawok
03-04-2019, 13:37
Witam, proszę o polecenie elektryka do realizacji przyłącza prądu budowlanego do sieci ENERGA.
Budowa okolice Pruszcza Gdańskiego,
Pozdrawiam!

Piotr0filip
23-04-2019, 17:19
Jako, że budowa na ukończeniu, a chętnie tu zaglądałem, mogę z własnego doświadczenia polecić kilku fachowców. Niestety nie wszyscy z którymi współpracowałem trafili na tą listę. Zdarzało mi się dostawać wiadomość o rezygnacji ze zlecenia na dzień przed zaplanowanym rozpoczęciem robót lub podnoszenie ceny przez wykonawcę na budowie w trakcie prowadzonych prac. Mam nadzieję, że koleżanki i kolegów z forum to ominie. Poniższa lista to zbiór słownych i uczciwych osób, które wykonują swoje usługi w rozsądnej cenie i z którymi współpraca to przyjemność

Prace ziemne Pan Zbigniew 509 394 782

Ze względu na małą działkę i spadki terenu nie było to wcale takie proste zadanie. Przy zasypywaniu fundamentów konieczne były bezpośrednie transporty piasku i wywóz czarnoziemu. Wszystko poszło gładko i sprawnie

Stan surowy otwarty Pan Jarosław 506 931 645

Konkretny facet. Kierownik budowy nie miał żadnych zastrzeżeń (Tomek Pożarwszczyk -również polecany na forum). Po długich poszukiwaniach ekipy i kilku wejśc ekip, które nie doszły do skutku Pan Jarek spadł mi z nieba. Z miejsca wycenił prace i po trzech tygodniach zaczął(akurat z jednym zleceniem inwestorzy mieli problem z pozwoleniem). Ściany postawione z dokładnością do 5mm, wszędzie zachowane piony i poziomy. Aż miło się potrzyło jak pracuje z ekipą.

Pokrycie dachu hurtownia PREMIUMDACH Pan Szymon 696 105 206 i polecana przez nich ekipa Pana Janusza 602 710 316.

Ten duet wspaniałe się uzupełniał. Kontakt z Panem Szymonem super, szybka wycena, expresowe odpowiedzi na moje zapytania i uwagi. Dostawami i ewentualnymi zwrotami zajmował się już Pan Janusz, który umawiał sobie transporty jak mu pasowało. Co do zwrotów nie było problemu z oddaniem każdej pierdułki. Naprawdę kompleksowa obsługa klienta. A muszę zaznaczyć, że było to mi na rękę bo miałem ciężki okres w pracy i nie miałem czasu tego dopilnować.

Stolarka zewnętrzna MEGABUD 512 023 999

Tu nie będę nic dodawał, wszystko co można o nich przeczytać na tym forum to prawda. Po prostu fachowcy na każdej lini.

Inst. elektryczna Pan Adam 695 258 083

Pan Adam podpowiedział parę rozwiązań, o których nawet nie pomyślałem. Wypuścił również przewód na zewnątrz gdybym później chciał stawiać jakąś wiatę i namówił mnie żeby chociaż poprowadzić przewody do kamer za co bardzo mu dziękuję po ostatniej próbie włamania bo teraz wystarczy pozakładać kamerki bez kucia i wiercenia w świeżo pomalowanych ścianach.

Rekuperacja Pan Marek 691 338 275

Długo zastanawiałem się nad zasadnością zakładania drogiej instalacji. Pan Marek wiele mi wyjaśnił z poziomu użytkownika a nie folderów reklamowych. Zwrócił również uwagę na kilka detali. Sam kontakt, przebieg robót i terminowość rewelacyjne.

Mam nadzieję, że ktoś skożysta z moich doświadczeń. Wszystkim inwestorom życzę powodzenia i szczęścia, może się przydać bo coraz trudniej o dobrego fachowca.

Matson
24-04-2019, 15:19
Dzień dobry.
Szukam sprawdzonego i dobrego fachowca do posadzki w garażu wolnossącym. Folia, zbojenie, posadzka to mnie interesuje. Garaż około 19 metrów znajdujący sie w Gdyni grabówek.

sławoj
03-05-2019, 13:37
Dzień Dobry

Budowa rozpoczęta jesienią zeszłego roku.
Przed jej rozpoczęciem zaglądałem i czytałem to forum uważnie szukając na nim potencjalnych wykonawców.
Po kilku doświadczeniach z budową własnego domu mogę podzielić się doświadczeniami z dotychczasowymi wykonawcami.
Nie wszyscy zasługują by na niej figurować.

Kierownik Budowy - p. Tomek Pożarowszczyk - polecany na forum wielokrotnie ( bez zastrzeżeń )

Budowa domu ( stan zero ) - firma Jarbud Gościcino - zdecydowanie nie polecam, wykonał prace ziemne ze stanem "zero" i przestał odbierać telefony.
Nie jestem jedynym poszkodowanym przez tą firmę.
U innych budujących którzy kontaktowali się ze mną w sprawie tej firmy scenariusz działania za każdym razem bardzo podobny - przestrzegam !!!

Budowa domu ( stan surowy ) - obecnie trwa a po zakończeniu podzielę się opinią.

Drewno konstrukcyjne - Tartak Konkol Mirachowo
Zanim zdecydowałem się na zakup drewna odwiedziłem 10 miejsc oferujących sprzedaż drewna i powiem krótko ceny wszędzie te "same" różnice są w kosztach dostawy i samej dostawie.
Są miejsca w których dodatkowo liczą sobie za dostawę drewna.
Transport - i tu ciekawostka są miejsca w których oferują transport dostawą samochodem "samowyładowczym" a nie jak powinno być HDS-em.
Zależało mi na drewnie "zimowym" - tylko ten tartak oferował mi takie, podejście do klienta wzorowe, na miejscu od razu podana cena za całość, składowane i zakonserwowane w tartaku do momentu dostawy.
Dostawa na plac budowy w terminie, drewno dobrej jakości a deski równe bez króciaków.
Z pozostałych 10 warte uwagi to: Tartak Sulęczyno za stacją benzynową i Stężyca na wjeżdzie od Klukowej Huty. Zdecydowanie polecam !!!

Będę starał się dzielić opinią na temat wykonawców w miarę postępu prac przy budowie domu.

pope008
03-05-2019, 18:59
Dzień dobry

Proszę o plecenie sprawdzonej i niedrogiej ekipy do budowy sso domu w Orlu.
Projekt Dom w koniczynce 3 ver. 2 Archon

Pozdrawiam

Ziemba
29-05-2019, 10:43
Witam
poszukuje bardzo dobrej, sprawdzonej ekipy do położenia elewacji z płytki klinkierowej

WojciechJan
11-06-2019, 15:43
Witam,

Poszukuję firmy do wykonania izolacji przeciw wodnej fundamentów oraz realizacji drenażu wokół budynku z lat. 80.
Będę wdzięczny za polecenie sprawdzonej.

Pozdrawiam,

wiwo889
18-06-2019, 09:24
Poszukiwana polecona ekipa od elewacji. Początkowo potrzebuję styropian, siatka, klej. Tynk w trochę późniejszym czasie. Czy ktoś podrzuci namiar na kogoś sprawdzonego i godnego polecenia?

Pozdrawiam!

Kłosowo
22-07-2019, 22:29
Ludzie, przeszukajcie najpierw historię forum a dopiero jak nic nie znajdziecie wtedy zadajcie pytanie....trochę czasu i wysiłku trzeba poświęcić:yes:

Ivo
05-08-2019, 08:38
Na podstawie Waszych poleceń skorzystaliśmy z MEGABUD do zakupu oraz montażu okien. I faktycznie warto, i bardzo też polecam.

alter2000
10-08-2019, 09:47
Poszukiwana polecona ekipa od elewacji. Początkowo potrzebuję styropian, siatka, klej. Tynk w trochę późniejszym czasie. Czy ktoś podrzuci namiar na kogoś sprawdzonego i godnego polecenia?

Pozdrawiam!

Czy ktoś może moderować forum i usuwać takie posty? Z założenia biała lista jest miejscem gdzie się poleca firmy a nie prosi o polecenie. Inna sprawa, że ekip od elewacji na białej liście jest przynajmniej kilka (sam bardzo dobrą polecałem stronę wcześniej). Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki lub zainwestować trochę czasu i przejrzeć wpisy. Naprawdę szkoda zaśmiecać tak cenny temat.

tomek_iks
18-09-2019, 19:37
Jako że jestem już bliżej końca z budową domu to chciałbym się odwdzięczyć i podziękować większości ekip jakie gościłem na budowie. Zacznę może od początku:
SSO: Pan Jacek Szymichowski tel.506051021
Każdemu życzę budowy z Panem Jackiem. Zadbał o dosłownie wszystko. Nigdy niczego nie odmówił. To co przeczytałem na jego temat w tym temacie to 100% prawda. Żadnych zaliczek, wysyła fakturę dopiero po zakończonym etapie. Robił u mnie cały SSO wraz z więźba. Wszystko tak jak w projekcie a nawet wprowadził kilka zmian za które bardzo dziękuję.
Kier. Budowy: Pan Tomasz Pożarowszczyk tel. 502-723-754
Był kiedy miał być. Zawsze pod telefonem. Zna się na rzeczy i często wyłapuje buble na projekcie. Na dodatek cenowo normalnie, nie liczy sobie nic za przyjazd, gdy coś się dzieje dzwoni. Polecam
Okna: MegaBud Gdańsk
Brałem u nich wszystkie okna, rolety, brame garażowa i drzwi wejściowe. Montaż trochę się opóźnił ale podobno trafiłem w najgorszy okres. Był problem z jedną roleta ale wszystko naprawione po kontakcie z biurem. Mimo tego i tak polecam.
Elektryka: Artur z ProgresElectric http://www.progresselectric.pl
Ktoś tu kiedyś pisał że z układania kabli zrobili sztukę i to 100% prawda. Wszystko do lasera, każdy narożnik podkuty. Dużo też propozycji z ich strony. Mieli u mnie trochę ciężko bo instalacja inteligentna i poszło kilometry kabli. Ale chłopaki dali radę. Tynkarz był zadowolony. Oprócz położenia kabli robili mi również przyłącze jak i tymczasową skrzynkę. A niedawno całą szafę wraz z skrosowaniem kabli i montaż gniazdek/wyłączników. Zawsze pod telefonem i gdy trzeba przyjedzie na budowę.
Hydraulika: Pan Tomek tel 798-198-919
Tomek robił u mnie całe wod-kan i ogrzewanie podłogowe. O Panie Tomku to powinienem nowy temat napisać na tym forum. Każdemu życzę takiego fachowca na budowie. Używa najlepszych materiałów, które są płatne dopiero jak przyjadą na budowę. Za każdy etap rozliczaliśmy się po skończonej i sprawdzonej robocie np sprawdzeniu szczelności itp. O tego fachowca w ogóle się nie bałem. Wie co robi i robi to najlepiej. Zawsze wszystko wytłumaczył (dziękuję za rysunek jak działa cyrkulacja) i za pomoc gdy trzeba było przerobić jedno podejście wody.
Ogrzewanie i CWU - Solwar z Gdyni - Pan Mikołaj:
Montaż pompy ciepła i wykonanie odwiertów. Dodatkowo montaż odkurzacza centralnego i klimakonwektorów. Polecam
Rekuperacja: Pan Rafał Bisewski 501-034-874
Potrzebowałem pilnie mieć zrobiona instalację. Pan Rafał się podjął. Szybka wycena, instalacja i teraz czekam już tylko na montaż centrali i anemostatów. Wszystko w porządku, sporo ekip po Panie Rafale chwaliła jak ładnie ma położone i wygłuszone rury.
Wylewki: Pan Adam i Mateusz: tel. 602676334 Adam 506595648 Mateusz (2 szefów)
Szybka wycena, dobry kontakt. Kładli u mnie styropian, przygotowali wszystko pod wylewki i wylali anhydryt. Twarda, równa - czego chcieć więcej.
Wykończeniówka: Bracia Miętcy tel. 792-102-440
Na początek miałem obawy bo po tej liście byłem nastawiony na braci Gurskich (było więcej na ich temat). Ale po skończonej robocie nie żałuje. Pan Zbyszek i Paweł to złote rączki. Robili u mnie całe poddasze (wełna, stelaże, k-g), szpachlowanie, malowanie, łazienki, montaż okapu, drobna hydraulika. Teraz czekam na resztę (biały montaż, oświetlenie). Pełen profesjonalizm!
Ogrodzenie Horizon Rumia
Ogrodzenie tzn. brama z furtką aluminiową i ogrodzenie panelowe w sumie ponad 100m.b: Firma Horizon z Rumi tel. 511 034 024, chłopaki zrobili ogrodzenie zgodnie z projektem. Wszystko działa do tej pory więc z czystym sumieniem można polecić!

Dekarza, tynkarza i reszty ekip nie polecę..

KarolinaaaaaaP
05-11-2019, 14:01
Witam serdecznie forumowiczów :)
Kiedy szukaliśmy z mężem firmy która miała budować nasz dom, rzucił nam się w oczy baner firmy budowlanej Jarbud przy głównej ulicy w Żukowie . Niestety nic o tej firmie nie słyszeliśmy więc popytaliśmy, poszukaliśmy informacji w internecie i tak trafiliśmy tu. Postanowiliśmy umówić się na spotkanie z Panem Rafałem Nowak. Spotkanie muszę przyznać bardzo rzeczowe, sympatyczne i konkretne, objechaliśmy z Panem Rafałem kilka budowanych przez niego domów. Po kilku innych rozmowach, decyzja padła na Jarbud. I wiecie co? To była dobra decyzja. W tej chwili kończą nam kłaść dachówkę i jesteśmy w trakcie dogadywania robót wewnętrznych. Serdecznie polecam, można ich znaleźć na fb.

sdew
13-11-2019, 19:36
Oto moja lista polecanych osób:

Geodeta - Piotr Rogiński 662 00 34 92 - przystępne ceny, dobre terminy

Kierownik budowy - Tomasz Pożarowszczyk - dołączam się do wielu pozytywnych opinii.

SSO - Jarbud Jarosław Pranczk tel: 504-199-182
Bardzo pracowita ekipa. Ściany równe. Porządek na budowie. Widać że mają duże doświadczenie, nawet błąd w projekcie został wychwycony. Polecam ekipę. Jak budować tylko z panem Jarkiem.

Przyłącza wod-kan - WOD BUD Żukowo - sprawnie, szybko, nie ma żadnych problemów, ekipa do dogadania.

piotr_bzyk
13-11-2019, 20:29
Polecam firmę "Usługi budowlane Cezary Kik" z Gdańska. Kilka tygodni temu korzystałem z usług podczas remontu mieszkania na wynajem. Jako, że zaprzyjaźniona firma którą chciałem zatrudnić, nie miała terminu, znalazłem na OLX Pana Czarka i wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Remont zrobiony szybko i dokładnie to jeszcze cena za usługę niższa niż u firmy zaprzyjaźnionej po tzw. znajomości. Kolejnym i chyba największym plusem dla mnie, jest fakt, że Pan Czarek jest osobą z pomysłem na fajne patenty w mieszkaniu. Dwa przykłady które pozwoliły mi sporo zaoszczędzić:

W mieszkaniu była wanna z brzydkimi, czarnymi nogami bez zabudowy. Chciałem kupić zabudowę, jednak w żadnym z marketów budowlanych nie było odpowiednich rozmiarów, myślałem już o wymianie całej wanny z zabudową, koszta spore. Pan majster załatwił sprawę jedną wizytą w OBI, kilka bloczków, pianka i panele PCV, nie dość że wygląda jak zabudowa to jeszcze jest solidniejsze. Koszt- około 50zł.

W mieszkaniu mieszka 5 osób, blaty w meblach kuchennych nie są zbyt obszerne, musiałem więc pomyśleć o dodatkowym stole. Kuchnia jest wąska i długa, chciałem kupić stół około 2 metrów, miałem już nawet upatrzony za prawie 1000zł. Pan Czarek zamknął sprawę w 160zł, kupiliśmy blat a reszta została zrobiona z materiału który pozostał po stawianiu ścianki działowej.

Jeśli ktoś potrzebuje fachowego wykończenia mieszkania przez kogoś komu nie trzeba patrzyć na ręce- POLECAM!

Ratpaw
25-11-2019, 22:21
Buduję dom pasywny, co wymaga szczególnej dbałości o wykonawstwo. Póki co stan surowy (prawie) zamknięty.
Jak na razie mogę polecić te firmy:

okna - firma Windmar z Tczewa; trafiłem do nich po naprawdę wielu poszukiwaniach (może kiedyś opiszę ich montaż); byłem przy certyfikacji ich sposobu montowania okien na super szczelnie; mają salon w Chwaszczynie, ale najlepiej rozmawiać z właścicielem, p. Wojtkiem
posadzka cementowa - p. Adrian Brodziak, 504 198 761; nie wiedziałem, że posadzkę można wykonać z taką precyzją (akurat w garażu planuję tylko pomalować farbą epoksydową, więc musiało być równo)!!!
więźba dachowa prefabrykowana - firma Complex z Borkowa; generalnie cenowo wyszło dość drogo, jednak bardzo równo wykonano wiązary; Uwaga: naprawdę warto rozmawiać z ich projektantem i o wszystko pytać - ja w ostatniej chwili dorobiłem sobie 40 m2 powierzchni użytkowej na nieużytkowym poddaszu bez żadnej dopłaty.
DODANE 12.2019 - brama garażowa, szerokość 5m, wysokość 240cm, firma Beditom. Mogę szczerze polecić firmę, brama solidna, cicha, dopasowana do mojego domu i dużo tańsza niż Wiśniowskiego. Montaż bez zastrzeżeń, wszystko jak należy. Póki co ocena 5/5.
DODANE 23.03.2019 - p. Krzysztof Dombrowski. Przyłącze elektryczne do budynku, dodatkowe między budynkami na działce, uziemienie otokowe z bednarki, skrzynki i konieczne duperele do zakończenia przyłącza w budynku. Szczerze polecam, bo niedrogi, a uczynny chłop. Zrobione wszystko jak trzeba i w jeden dzień. Ma swoją koparkę.

seba1103
01-12-2019, 21:18
Witam

I ja chce dolozyc swoje zdanie na temat polecen:

Projekt domu:
Piotr Wojciechowski +48 604420054
http://piostudio.pl

Znalazlem go po przez osobe ktorej dom mi sie podobal
Zadzwonilem i zapytalem :
Czy zaprojektujesz nam dom ?
Piotr odpowiedzial : pewnie :)

i tak sie zaczelo. Widzielismy sie tylko na skype.
Pliki emailem i przelewy za kolejne etapy projektu.


Stan surowy :
p. Rafal Liss
+48 660 362 445
Terminowy
Slowny
Widac doswiadczenie w tym co robi
zdecydowalem sie na propozycje p. Rafala z uwagi na to ze przedstawil zdjecia z poprzednich prac podobne do naszej budowy
a dokladnie budynek z zelbetem pod przeszklenie
dobrze doradza i wykonuje zgodnie z projektem bez potrzeby patrzenia na rece
dom powstawal z tygodnia na tydzien

Dach:

firma KMPS z Gdyni:
Jacek Zielinski +48 796 391 406
doradzaja dobrze i jakosc wykonania taka jak oczekiwalismy


Okna ?

DAKO - Hmmm okna sa fajne ale dystrybutor Koszalin nie polece chyba ze ktos chce wejsc na mine i sie uzerac. Tu byly przeboje trwajace ponad rok.


Elektryk:
Artur Lekner z ProgresElectric http://www.progresselectric.pl
+48 693 846 523
ukladania kabli ? pod linijke
narożniki podkute aby tynkarzowi bylo latwiej
p. Artur dobrze slucha i doradza

u mnie troche zeszlo bo bylo sporo przewodow do polozenia ale ekipa sie spisala na medal :)

Zdjecie zalaczone na koncu postu


Hydraulika:
Wodbud p.Michal Lubecki +48 605 566 790

Terminowi i slowni. ( musze powiedziec ze to jest dla mnie dosc istotne po doswiadczeniach z firma od okien)
Wszystko w uzgodnionej cenie.
Uzywaja dobrych materialow i dobrze doradzaja.
Panowie wiedza co robia. Sluchaja dobrze potrzeb.

437700

Rekuperacja:
Klima projekt - p. Michal Formela +48 509 601 630
dobrze doradza i slucha prosb.
wykonuje bez problemow
jakosc wykonania extra :)

437703


Tynki i wylewki:
Pan Adrian Brodziak +48 504 198 761
Glincz kolo Zukowa
Terminowy, Slowny i solidny dobry czlowiek
Praca wykonana bez wielu pytan.
Klasa przez duze K

437702

Odwierty do pompy ciepla :
p.Waldemar +48 601 623 293
[email protected]
https://odwierty.net/kontakt/
terminowy i slowny - musze powiedziec ze po podpisaniu umowy dostalem zdjecia z wykonanej pracy i fakturke :)

w glowie moje pojawilo sie pytanie ( to samo jak po tynkach wodkan i wylewkach ) to juz zrobione ? no to niezle :)

437699

Jesli ktos ma pytania co do ekip o ktorych wspomnialem prosze pisac na [email protected]
Pozdrawiam
Sebastian

AnnaAl
09-12-2019, 11:38
Cześć!
Dostaliśmy pozwolenie na budowę :D! Planujemy rozpoczęcie prac w przyszłym roku.
Będziemy budować się w Bojanie koło Gdyni.

Przeczytałam cały wątek z białą listą i interesują mnie następujące firmy do SSO:
Jacek Szymichowski - DomBud
Jarosław Pranczk - JarBud
Sławomir i Leszek Zalewscy - ZetBud
Rafała Nowak - JarBud

Czy są tu inwestorzy z okolic trójmiasta dla których aktualnie buduje któraś z powyższych firm?
Bardzo byśmy chcieli zobaczyć budynek w stanie surowym :)

kpt. Nemo
09-12-2019, 21:30
Czy są tu inwestorzy z okolic trójmiasta dla których aktualnie buduje któraś z powyższych firm?
Bardzo byśmy chcieli zobaczyć budynek w stanie surowym :)

Budujemy się w Gdyni. Za stan SSO odpowiada firma JarBud Jarosław Pranczk.
Zapraszam do nas na budowę. Szczegóły w wiadomości priv.
W najbliższym czasie zaktualizuję też dziennik budowy, który zamierzam regularnie odświeżać więc co nieco będzie można zobaczyć na zdjęciach.

jolantakaz
12-12-2019, 11:59
Mój dom już jest o wiele dalej, ale jak jest Pani zainteresowana budowaniem przez Jarbud Rafał Nowak, to wiem, że budują swoje szeregi w Baninie na Rubinowej i Osiedle w Niestepowie ale nie nie wiem na jakim to etapie, warto sprawdzic na facebooku, poza tym buduje mojej znajomej w Przyjaźni na Spacerowej, na przeciwko wjazdu na ulicę Krótką, nie będę podawać do niej numeru, ewentualnie odsyłam do Rafała Nowak 500 565 820.
Pozdrawiam

alter2000
21-12-2019, 20:35
Dom wybudowany a biała lista była kluczowa przy wyborze większości wykonawców, więc z przyjemnością spłacam dług i polecam najlepsze firmy z jakimi mieliśmy przyjemność pracować. Pod uwagę braliśmy również kwestię ceny, więc nie będę się powtarzał w opisach, ale warto podkreślić, że każda z firm miała bardzo rozsądne stawki. EDIT: to jest uaktualniona lista, więc usuwam poprzedni wpis i ten wrzucam jako nowy.

- architekt - projekt indywidualny - Pracownia Projektowa Jota: http://www.jota.gda.pl/ - duża wiedza i doświadczenie, możliwość korygowania projektu na każdym etapie w 3D. Pomoc przy załatwieniu formalności. Nasz projekt był bardzo wymagający - unikaliśmy kolumn wewnętrznych, trzeba było projektować tarcze żelbetowe i postawiliśmy na płaski dach. Kwestia gustu, ale powstał bardzo nowoczesny i minimalistyczny dom w duchu dobrego modernizmu. Przy biurze architektonicznym jednak warto wspomnieć o cenie, bo niektóre wyceny po prostu zwalały z nóg a tu co prawda było drożej niż w przypadku projektu gotowego, ale całośc wyszła bardzo rozsądnie a mamy dom uwzględniający wszystkie parametry działki i ogromną oszczędność czasu z procesem papierkowo-urzędowym.

- stan surowy - DomBud Jacek Szymichowski: http://www.dom-bud.net.pl/ - praktyczna pomoc na finalnym etapie procesu projektowego w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, bardzo sprawna ekipa, duży profesjonalizm i wykonanie dość skomplikowanej konstrukcji. Cena na poziomie innych firm w regionie, ale tu ryzyko poważnych błędów zdecydowanie mniejsze.

- dach płaski EDIT Polecenie firmy, która wykonywała mój dach muszę zawiesić, bo co prawda chcieli pomóc przy naprawie przecieku, ale pomimo kilku przyjazdów nic nie wskórali. Przeciek występował przez ponad rok i musiałem ponieść koszty naprawy uszkodzonej przez wodę ściany. Jak się okazało wystarczało po prostu wykleić dach po całości i problem rozwiązany. Chciałem to robić wcześniej, ale wykonawca wolał szukać przyczyny a cała sprawa przedłużała się o tygodnie i miesiące. Wykonawcy nie wprowadzam na czarną listę, bo chciał pomóc, kontakt był dobry i za próby miejscowego łatania nie brał opłat. Niestety wszystko to było nieskuteczne. W pewnym momencie sprawa stała się bardzo pilna i z pomocą przyszedł pan Jacek Szymichowski. Kolejne duże dzięki dla Dom Budu.

- okna, brama garażowa i drzwi zewnętrzne - Megabud: https://megabud.krishome.pl/ - rewelacyjna jakość usługi, świetna współpraca i komunikacja. Okna Krispolu robią teraz furorę w moim domu - to są wyjątkowo ładne plastiki. Zamawiałem też dużego HS-a i wszystko wyszło świetnie. Dodatkowo pierwszy sezon grzewczy wyszedł taniej niż zakładaliśmy, czyli okna nam się udały:-) Brama garażowa Krispol. Drzwi drewniane Art-Tom (też bardzo OK.), ale generalnie warto korzystać z polecenia Pana Michała i Bartka - idealnie doradzą pod wymagania.

- brama wjazdowa - Olbud: https://olbud.com.pl/ - firma wielokrotnie polecana na liście. W Olbudzie kupiliśmy bramę Wiśniowski razem z montażem - wszystko przebiegło bardzo sprawnie.

- słupy oświetleniowe - Elmarco: https://www.elmarco.pl/ - świetna opcja jeśli ktoś szuka słupa oświetleniowego szytego na miarę, bo firma jest lokalnym producentem z Chwaszczyna. Mają bardzo duży wybór od ręki, chociaż my akurat zamawialiśmy i musieliśmy poczekać na wykonanie (chyba ok. 3 tygodni). W każdym razie na pewno dobierzecie tam coś w sam raz do waszej lampy.

- elektryk - firma Pana Krzysztofa Dombrowskiego: 698 128 722 - duża precyzja (wszystkie pomiary laserowe) i pomoc przy wyborze rozwiązań, zakupach. Firma z doświadczeniem większym niż tylko budownictwo jednorodzinne. Poza domem realizowali też pełne oświetlenie działki - wszystko super. Naprawdę dobra współpraca.

- przyłącze wody do budynku - Wodewil: http://wodewil.pl/ - zupełnie bezproblemowo. Wszystko OK. z wykonaniem i załatwieniem formalności z Saurem.

- wod-kan, hydraulika, CO, gaz: firma Pana Tomka: 798 198 919 - dużo było tych prac: całe ogrzewanie domu (ścienne)+wybór pieca, grzejników itd., kanalizacja, woda, instalacja gazowa. Pan Tomek i jego firma to prawdziwe gwiazdy tej listy: olbrzymia pomoc przy wyborze rozwiązań, urządzeń + rewelacyjna jakość usługi (wliczając w to np. rury renomowanego niemieckiego a nie chińskiego producenta jakich używa) i naprawdę doskonały kontakt.

- rekuperacja - Rekuwent Witold Kochanowski: http://rekuwent.pl/ - rozmawiałem z wieloma firmami z regionu i byłem już załamany. Rekuperacja to ciągle młody temat w Polsce i mnóstwo jest w tej branży szarlatanów. Projektują przewymiarowane instalacje (później polecą Wam nawilżacz powietrza, bo zimą powietrze zbyt suche), wciskają producentów oferujących najwyższe marże a nie jakość - po prostu dramat! Pan Witek był jedynym (!), który faktycznie wiedział co i jak zrobić. Poleciła go nawet konkurencja, producent z którego materiałów wentylacyjnych Rekuwent nie korzysta. Prawdziwy specjalista od reku! Przy tej okazji mogę też polecić rekuperator Thessla Green Airpack Home 400 - działa bez zarzutu od ok. 2 lat i jest polski:-)

- tynki wewnętrzne - firma Pana Tomka Chrupka: 603 127 696 - tynki cementowo-wapienne wyszły tak, że już nie gładziliśmy ścian. Doskonała robota.

- wylewki - firma Pana Adriana Brodziaka: 504 198 761 - po prostu profi:-), kilka osób przeżyło zachwyt podziwiając nasze wylewki

- elewacja - tynk - Solidex 601 076 465 - znajomy fachowiec stwierdził, że tak sprawnej ekipy od tynków jeszcze nie widział. Elewacja prezentuje się znakomicie!

- kierownik budowy - Krzysztof Włodarz: 601 249 959 - Bardzo duża wiedza i pomoc na każdym etapie budowy. Warto się kierować jego zdaniem w razie wątpliwości, np. przy okazji naszego przecieku dachu, pierwszy powiedział, że szkoda czasu i trzeba wykejać całość raz jeszcze, ale słuchaliśmy wykonawcy, bo uspokajał, że już za chwilę uda się problem rozwiązać miejscowo. To był błąd niestety.

- podjazd z kostki granitowej - GranBud: http://granbud-bruk.pl/ - przyjechali, popracowali kilka dni i ponad 100 m2 podjazdu gotowe. Jest i estetycznie, i solidnie. Naprawdę zasłużone polecenie. Firma jest z Poznania, ale działa na terenie całego kraju a stawki ma jak lokalni wykonawcy. Wysoka specjalizacja, to nie jest amatorskie kładzenie podjazdu.

- sufit podwieszany - Sufitex: https://sufitex.pl/ - zabudowa rur wentylacyjnych na konstrukcji kasetonowej z oświetleniem i możliwością dostępu w razie potrzeby. Bardzo szybka i fachowa praca. Prawdopodobnie wykonamy w Sufitexie jeszcze żaiuzję drewnianą na suficie, ale to już w późniejszym terminie.


- Podłoga żywiczna - niestety odradzam wykonawcę: Blue Floor z Otomina - Dużo było niedokładności w wykonaniu podłogi, ale machnęliśmy na to ręką. Do poprawki poszedł "pijący" wodę brodzik i pojawiające się bąble wzdłuż dylatacji posadzki. Brodzik udało się poprawić, chociaż zmienił kolor i nie wygląda jak wcześniej. Z kolei na bąble wykonawca pomysłu nie miał a po pewnym czasie chyba po prostu zwiesił działalność (strona www nie działa) i przestał odbierać telefony. Pewnie firma wróci na rynek pod inną nazwą.

Poszerzę listę o kilka pozycji i wrzucę za jakiś czas.

klaramow
22-12-2019, 17:37
Jeżeli chodzi o Tynki to polecam
Lidzbarski 0604 42 48 11
Toporek 0605 10 33 71
Jarosław Diller 0502 324 513

CzesBon
22-12-2019, 18:54
Długo szukaliśmy i dużo weryfikowaliśmy, aż w końcu padł wybór. I dziś wiemy, że to był strzał w dziesiątkę. Do wykonania dachu
polecam firmę DARDACH Dariusz Zieliński z Trójmiasta.
Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Pana Darka. Dach wykonany perfekcyjnie w dachówce płaskiej. Prezentuje się wyśmienicie. Profesjonalne podejście i wykonanie, a także fachowe doradztwo. Sympatyczna ekipa z Panem Darkiem na czele. Polecam.

Birkut
18-01-2020, 12:31
Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Progress Electric Pana Artura 693 846 523 . Firma wykonała mi całą instalacje elektryczną w domu łącznie z alarmem i monitoringiem. Niesamowita dokładność i jakość wykonania. Bardzo ważne jest dla mnie również to, że po wykonaniu roboty Pan Artur nie zapomina o swoich inwestorach. Gdy tylko pojawiają się jakieś problemy, lub jest jakaś drobna praca / modyfikacja do wykonania, zawsze można na niego liczyć.

Kłosowo
20-01-2020, 11:04
Cześć!
Dostaliśmy pozwolenie na budowę :D! Planujemy rozpoczęcie prac w przyszłym roku.
Będziemy budować się w Bojanie koło Gdyni.

Przeczytałam cały wątek z białą listą i interesują mnie następujące firmy do SSO:
Jacek Szymichowski - DomBud
Jarosław Pranczk - JarBud
Sławomir i Leszek Zalewscy - ZetBud
Rafała Nowak - JarBud

Czy są tu inwestorzy z okolic trójmiasta dla których aktualnie buduje któraś z powyższych firm?
Bardzo byśmy chcieli zobaczyć budynek w stanie surowym :)

Chciałbym przestrzec przed zbyt pochopnym wyborem wykonawcy do SSO.
Nie wnikam w sprawy techniczne i precyzję bo to szeroki temat i poglądy często są subiektywne.

Jeżeli nie jesteś multimilionerem to na pewno interesuje Cię koszt wybudowania.
Najpierw to Ty dokładnie musisz wiedzieć czego chcesz, żeby to było możliwe- jeżeli nie jesteś z branży budowlanej- musisz spędzić sporo czasu na lekturze i dokształcić się do danych etapów budowy w SSO.
Nie licz na to, że wykonawca powie Ci jak wybudować dobrze/szybko/niedrogo.
Generalnie każdy budowlaniec chce szybko, wygodnie dla siebie i za jak największe pieniądze.

Jak przebrniesz przez tą fazę to ustal kto kupuje materiały, jeżeli Wykonawca to proponuje to wprost zapytaj się czy podzieli się upustami/bonusami i sam zorientuj się na rynku materiałów budowlanych.
Wszystko musi być transparentne bo w tym etapie budowy można wszystko inwestorowi-laikowi wmówić.
Sam wszystkiego nie ogarniesz- dlatego przed wyborem wykonawcy wybierz kierownika budowy z "jajami" a on pomoże Ci zweryfikować Wykonawcę.

voopeem
09-03-2020, 13:00
Jesteśmy coraz bliżej końca, więc chyba czas na post. Kilku wykonawców wzięłam z tej listy i absolutnie nie żałuję :)

- dekarz - DarDach Dariusz Zieliński 692 379 961: Polecam, bardzo dobry kontakt i wykonanie dachu, nie mam żadnych zastrzeżeń

- hydraulika, CO, gaz - Tomasz Liban 798 198 919: Wielokrotnie tu polecany, ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że współpraca z Tomkiem jest naprawdę fantastyczna, wszystko zrobione na bardzo wysokim poziomie. Cudowny człowiek.

- elektryka - Marek Ratowski 509 986 005: Naprawdę świetny fachowiec. Fantastyczny kontakt, cała instalacja wykonana bardzo porządnie, a w dodatku w wielu kwestiach był w stanie mi dobrze doradzić, kilka głupich pomysłów wybić z głowy ;) Ogromnie polecam!

- tynki i wylewki - Adrian Brodziak 504 198 761: Mieliśmy kilka drobnych poprawek ale ogólnie naprawdę polecam i nawiązałabym współpracę ponownie.

- elewacja - Piotr Rogocki 503 659 723: Jeszcze tynk przed nami, natomiast do tej pory jestem ogromnie zadowolona z ekipy pana Piotra, świetna robota.

- parapety - Murkam 58 685 13 32: Wszystko przebiegło bezproblemowo, mają najlepsze ceny na rynku

- balustrady okienne - pan Michał 668 310 254: Świetny kontakt z panem Michałem, piękne balustrady. Polecam.

- wykończenie - bracia Gurscy 783 903 130: Nie odkryję Ameryki jak powiem że panowie robią świetną robotę, ale muszę powiedzieć że naprawdę zasługują na swoją renomę tutaj. Współpraca z nimi jest bardzo dobra a prace wykonują na najwyższym poziomie. Wielokrotnie doradzili mi jak rozwiązać różne kwestie i problemy które się pojawiały, a o kilku problemach powiedzieli mi po tym, jak już je rozwiązali ;) więc to naprawdę fantastyczna ekipa. Zostało nam kilka rzeczy do zrobienia "na później" i na pewno wówczas będę się również umawiała z panami Gurskimi. Ogromnie polecam.

Glazik
10-03-2020, 13:30
Witam

Pragnę gorąco polecić tynkarza.
P. Krasowski tel. 513 331 933 z Rumi wykonywał w naszym nowo budowanym domu (Żukowo) tynki gipsowo-wapienne (utwardzane). Ściany gładziutkie, równiutkie, w zasadzie nie ma potrzeby cekolowania. Na budowie czysto, schludnie, powstałe odpady zostały spakowane i złożone we jednym wskazanym miejscu. Każde zadane przez mnie pytanie dot. tynków było potraktowane poważnie i uzyskałam na nie odpowiedź.
Jeszcze raz polecam, dziękuję za wspaniałą współpracę,
Anna Glasa

Radosław Krasowski
10-03-2020, 20:14
Witam

Pragnę gorąco polecić tynkarza.
P. Krasowski tel. 513 331 933 z Rumi wykonywał w naszym nowo budowanym domu (Żukowo) tynki gipsowo-wapienne (utwardzane). Ściany gładziutkie, równiutkie, w zasadzie nie ma potrzeby cekolowania. Na budowie czysto, schludnie, powstałe odpady zostały spakowane i złożone we jednym wskazanym miejscu. Każde zadane przez mnie pytanie dot. tynków było potraktowane poważnie i uzyskałam na nie odpowiedź.
Jeszcze raz polecam, dziękuję za wspaniałą współpracę,
Anna Glasa

Dziękuję.
Współpraca z takimi inwestorami to przyjemność :)

Blockchain
20-03-2020, 13:13
Ja również przyłączam się do pozytywnych opini odnośnie Pana Radka.

Budowa w Gdyni orłowie. Tynki wapienno gipsowe, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego.

Pozdrawiamy.

tuya
12-04-2020, 20:48
z pełnym przekonaniem mogę polecić firmę KAROL - Karol Barzowski.
własnie skończyli dzisiaj stan surowy otwarty i w zasadzie tylko tym sie zajmuja.
jednym słowem REWELACJA!
przez cała budowe zadnych problemow, przeszlismy przez to zupelnie bezstresowo.
a gdyby chciec sie zaglebic w szczegoly to to co w nich bardzo cenimy.
uczciwosc - konkretna i uczciwa osoba.
terminowosc - zaczeli i skonczyli przed wyznaczonym terminem
swietna organizacja pracy - wszystko chodzi jak w zegareczku, ekipa bardzo zgrana! spedzalismy sporo czasu na budowie i nie ma zadnego ociagania sie, kazdy wie czym ma sie zajac. Właściciel, Karol, pracuje z ludzmi, ma ich caly czas na oku.
czystosc - wogole nie czulam sie jak na budowei, wszystko wysprzatanie, poukladane, wyczyszczone.
doradztwo - w czasie budowy wiele razy podpowiedzieli co i jak mozna poprawic by dom byl bardziej funkcjonalny np otwor na schody na strych w projekcie 55x78 wogole nie zrocilismy na to uwagi, Karol popowiedzial by powiekszyc i na szczescie to zauwazyl - tak zrobilsimy i mamy wygodne 70x130.
dyspozycyjnosc - jest w 100% dla inwestora, jestesmy dosc wymagajacy i musial wiele z nami rozmawiac, tlumaczyc itd, wiele razy po godzinach pracy, wieczorami i w weekendy.
szanujacy pieniadze inwestora - nie byuduje po to by zbudowac, buduje jak dla siebie! stara sie, zwraca uwage na kazdy drobiazg, nie tylko po to by "zaliczyc" kolejna robote... ma siwadomosc tego ze ludzie czesto sie zapozyczaja na cale zycie na taki dom i nie mozna nic spie.. bo oni z tym zostaja - ktory wykonawca o tym mysli?
precyzyjne wykonanie - pomierzylismy z mezem odleglosci scian, wyskosci stropow w roznych miesjcach i roznica byla 2mm i maksymalnie 4mm - kierownik budowy pod wrazeniem, a nawiasem mowiac, bedzie sie sam budowal niedlugo i powiedzial ze nie widzi u siebie innej ekipy jak Karol.
cena - najtanszy nie jest, ale nadrozysz tez nie... jest po srodku. ale jak chce sie miec tanio to pozniej jeszcze raz tyle zaplacimy np za tynki na krzywych scianach.
a Karol naprawde, bije od niego szczerosc i uczciwosc... jak go sie pozna i zobaczy jego budowy nie mozna sobie wyobrazic innej ekipy
ja moge go jedynie polecic, aaa i jesli ktos chce szybko to niech lapie terminy bo jest nieco rozchwytywany :)

coz jeszcze moge powiedziec? dzisiaj zakonczylismy wspolprace a juz za nimi tesknie :) az leza sie w oku kreci...

Ta opinia sprzed lat właściwie zdecydowała o moim wyborze. Jednak pofatygowałam się i byłam na kilku budowach Pana Karola, rozmawiałam też z inwestorami i tylko utwierdziłam się, że to dobry kierunek :) Odwiedziłam też stronę barzowski.pl - nie rozczarowałam się. A na spotkaniu Pan Karol dosłownie skradł moje serce! Takich ludzi już praktycznie się nie spotyka. Wiedziałam, że nie oddam inwestycji mojego życia w żadne inne ręce.
Czekałam na nich 1,5 roku, a od miesiąca ekipa wznosi mój dom, jak dotąd wszystko co w powyższej rekomendacji jest napisane sprawdza się w 100%.
Jak już skończą - to jeszcze potwierdzę ale czuję, że to będzie tylko formalność.

edit.
SSO skończony!! wszystko super!!!
Ekipa warta każdej złotówki. Organizacja pracy, sprzęt, tempo ,CZYSTOŚĆ, pracowitość, komunikacja - wszystko wzorowo.
Każdemu życzę takiej ekipy - z nimi budowa, to przyjemność i spokojny sen - bezcenne:)

448987

iwan89
06-05-2020, 17:22
Cześć, poleci ktoś dokładnego murarza z rejonów Trójmiasta, do wymurowania komina systemowego? Szukam takiego który takie kominy stawiał nie raz.

tuya
18-05-2020, 16:44
Witam
Mam pytanko, czy ktos ma jekies doswiadczenia z firma ABIKON
http://abikon.com/
Jestem na etapie wyboru ekipy budowlanej! dziekuje za info

Słyszałam dużo dobrego, budowali u znajomego w 2015 i było wszystko super.
Również chcieliśmy skorzystać i zrobili nam wycenę, ale niestety nie nasz lewel cenowy :jawdrop:

paula6331
22-06-2020, 06:11
Szczerze polecam firmę AR BUD Adam Reńkas Usługi remontowo-wykończeniowe (Tel. 516862511).
Prowadzili wszystkie prace wykończeniowe w naszym nowym domu.
Niesamowicie precyzyjni i zorganizowani.
Ogromne doświadczenie, bardzo komunikatywni ludzie, którzy doradzą lub odradzą w razie potrzeby :yes:
Gorąco polecam współpracę.

aisa87
20-07-2020, 21:33
Serdecznie polecamy BRACI GURSKICH (783 903 130)!
Wykonują wykończenie wnętrz na najwyższym poziomie.
Dokładni, uczciwi i są bardzo czystą ekipą, zostawiają po sobie zaskakująco piękny porządeczek!

A. i P. Wiktorscy

aisa87
20-07-2020, 21:56
Elewacja - p. ADAM LIS (691 951 972) - serdecznie polecamy!
Panowie wykonują swoją pracę na najwyższym poziomie, bardzo starannie i solidnie.
My jesteśmy zachwyceni.

A. i P. Wiktorscy

JKK12
14-08-2020, 09:37
Witam

Pragnę gorąco polecić tynkarza.
P. Krasowski tel. 513 331 933 z Rumi wykonywał w naszym nowo budowanym domu (Żukowo) tynki gipsowo-wapienne (utwardzane). Ściany gładziutkie, równiutkie, w zasadzie nie ma potrzeby cekolowania. Na budowie czysto, schludnie, powstałe odpady zostały spakowane i złożone we jednym wskazanym miejscu. Każde zadane przez mnie pytanie dot. tynków było potraktowane poważnie i uzyskałam na nie odpowiedź.
Jeszcze raz polecam, dziękuję za wspaniałą współpracę,
Anna Glasa
No ja niestety nie mogę polecić. Co do jakości pracy nie mogę się wypowiadać bo do wykonania nie doszło. Najpierw pan pobrał zaliczkę, potem dwukrotnie przekładał terminy a podczas obmiaru podwyższył cenę pod pretekstem, że sufit jest na wysokości powyżej 3 metry (3,10m). Byłem nawet skłonny się zgodzić ale powiedziałem, że to ostatnia zmiana warunków na jaką się godzę. Na co pan Krasowski stwierdził, że w takim razie rezygnuje. Ocenę pzostawiam czytającym. Zalecam dużą ostrożność jeśli chodzi o umowy z tym panem.

Radosław Krasowski
15-08-2020, 13:22
Nie chcę zbyt wiele czasu tracić na sprostowanie tego kłamliwego postu powyżej więc w kilku słowach:

Nie zaliczka a 500 zł na wstępną rezerwacje terminu i zawsze zaznaczam, że termin może ulec przesunięciu z mojej strony jak i ze strony inwestora(w tym przypadku to inwestor przesunął termin ze względu na opóźnienie które miał wybrany przez niego elektryk.
Podczas rozmowy telefonicznej zawsze podaję cenę za m/2 dla standardowego domu, nie jestem w stanie przez telefon dopytać o wszystkie szczegóły takie jak wysokości,antresole czy inne utrudnienia. Wycenę na budowie staram się zrobić przed rezerwacją terminu ale tutaj inwestor nie miał czasu się spotkać...
Na miesiąc przed planowanym rozpoczęciem prac w końcu doprosiłem się o spotkanie, pan od samego początku był wrogo nastawiony ale uznałem że ma gorszy dzień, wykonałem pomiary a na informację że będzie trzeba dopłacić 1500 zł(do całości sumy) ze względu na tynkowanie z rusztowań (dom parterowy więc w każdym pomieszczeniu to samo) wybuchł agresją i zaczął na mnie krzyczeć i się odgrażać. Podziękowałem za współpracę i wyszedłem. 500 zł zwróciłem tego samego dnia.

Podczas tych wielu lat kiedy wykonywałem tynki, tylko dwa razy poprosiłem o dopłatę do tego co było w umowie ze względu na pogrubienia, więc jasno można wywnioskować, że to co jest w umowie jest niezmienne.

Tynkowaliśmy dom jego sąsiadki która była bardzo zadowolona więc domyślam się, że chce się teraz zemścić bo jednak nie może znaleźć wykonawcy na tynki wapienno-gipsowe.

WierLang
13-09-2020, 14:35
Kończąc budowę mogę szczerze polecić ekipy, które wywiązały się że swoich zleceń niemalże perfekcyjnie. Bez zastrzeżeń, bez reklamacji, bez problemów i przed wszystkim perfekcyjnie wykonana praca.
Ekipa od dachu to DARDACH Dariusz Zieliński tel.692379961
Ekipa od Elewacji to CherBud- Piotr Waligóra tel.502942798
Ekipa od CO i Wód Kan- WodBud tel. 605566790

Polecam i pozdrawiam ekipy i życzę wszystkim przyszłym inwestorom takich ekip i braku problemów.
WOJTEK.

ciastosz
14-09-2020, 08:23
Cześć,

Wiem, że Biała Lista to nie jest miejsce do tego typu pytań, ale Grupa Trójmiasto wydaje się wymarła. Poszukuję kierownika budowy z uprawnieniami bez ograniczeń - z tego tytułu Pan Tomasz Pożarowszczyk odpada.

Rejon: Gdynia.

Z góry dziękuję za pomoc

kowalska1991
28-10-2020, 10:09
Witam wszystkich,
ja chciałabym polecić z pełną odpowiedzialnością Pana Rafała Nowak z Żukowa, buduje mi dom, aktualnie mamy konstrukcję, jest to bardzo solidna firma, wszyscy znajomi i rodzina są pod wrażeniem tempa prac a także przede wszystkim jakości ich wykonania. Pan Rafał zawsze odpowie na wszystkie nurtujące mnie pytania, a mieliśmy ich z mężem bardzo dużo, w końcu to nasz pierwszy dom. już umówiliśmy się również na wykonanie dachu. W razie czego zostawiam numer do Pana Rafała 500 565 820

aprilka1000
20-11-2020, 21:27
Witam wszystkich,
ja chciałabym polecić z pełną odpowiedzialnością Pana Rafała Nowak z Żukowa, buduje mi dom, aktualnie mamy konstrukcję, jest to bardzo solidna firma, wszyscy znajomi i rodzina są pod wrażeniem tempa prac a także przede wszystkim jakości ich wykonania. Pan Rafał zawsze odpowie na wszystkie nurtujące mnie pytania, a mieliśmy ich z mężem bardzo dużo, w końcu to nasz pierwszy dom. już umówiliśmy się również na wykonanie dachu. W razie czego zostawiam numer do Pana Rafała 500 565 820




Kiepska auto-reklama pierwszy wpis zaraz po rejestracji 28.10
Takich opinii dosłownie prawie identycznych z tym numerem jest sporo na forum . Odrazu widać

aprilka1000
20-11-2020, 21:32
Witam serdecznie forumowiczów :)
Kiedy szukaliśmy z mężem firmy która miała budować nasz dom, rzucił nam się w oczy baner firmy budowlanej Jarbud przy głównej ulicy w Żukowie . Niestety nic o tej firmie nie słyszeliśmy więc popytaliśmy, poszukaliśmy informacji w internecie i tak trafiliśmy tu. Postanowiliśmy umówić się na spotkanie z Panem Rafałem Nowak. Spotkanie muszę przyznać bardzo rzeczowe, sympatyczne i konkretne, objechaliśmy z Panem Rafałem kilka budowanych przez niego domów. Po kilku innych rozmowach, decyzja padła na Jarbud. I wiecie co? To była dobra decyzja. W tej chwili kończą nam kłaść dachówkę i jesteśmy w trakcie dogadywania robót wewnętrznych. Serdecznie polecam, można ich znaleźć na fb.

I kolejny długo nie trzeba szukać
Rejestracja i podobny wpis na te sama jedna firmę ?

Fioloxxx
10-12-2020, 10:08
Projektant wnętrz - zdecydowanie polecam współpracę z Panią Hanią Duszyńską! Profesjonalne podejście do klienta a także przystępne ceny. Projekt domu wyszedł super.
Pracuje głównie z Klientami z Trójmiasta, ale trzeba się umawiać przynajmniej 2 miesiące wcześniej.

(Translated by Google) Professional approach to the client as well as affordable prices. The house plan came out great. I definitely recommend working with Ms Hania Duszyńska!


Namiary: 502 356 701

RCI
20-12-2020, 20:38
Iniekcja - poszukuję (szukałem tu za pomocą lupki) polecanego wykonawcę osuszania metodą iniekcji krystalicznej. Kupiłem dom 1980 rok do generalnego remontu i przebudowy.

Qbkens
20-01-2021, 11:02
Witam, szukam konstruktora/projektanta specjalizującego się w fundamentach

Brokson
21-01-2021, 13:12
Witam,

To mój pierwszy post na forum ale skorzystałem sporo na sugestiach z postów poprzednich dlatego chciałbym też pochwalić ekipy które sprawdziły się u mnie na budowie (okolice Pruszcza Gdańskiego). Budowa jest na etapie SSZ bez elewacji także wymienię ekipy do tego momentu (dodam jeszcze moją prywatną ocenę w szkolnej skali), a więc tak:


- Ekipa SSO + więźba i deskowanie - Marian Zielke - 602 716 501 - 6

Znakomita ekipa, wszystko od A do Z zrobione profesjonalnie i równo. Wszyscy fachowcy później byli pod wrażeniem tej pracy. Dodatkowo mieliśmy kilka zmian podczas budowy i ekipa bez żadnych problemów sobie z nimi poradziła. Z czystym sumieniem polecam każdemu, ekipa jak los na loterii. Konstrukcja dachu to majstersztyk.

- Dekarz - Dardach Dariusz Zieliński - 692 379 961 - 5

Profesjonalna robota. Nie ma się do czego przyczepić, od p. Dariusza uzyskałem sporo dodatkowych porad, jest to fachowiec najwyższej klasy.

- Okna - Megabud Gdańsk https://megabud.krishome.pl/ - 5

Wszystko ok, bardzo dobry kontakt i profesjonalne wykonanie. Był jeden problem z obudową rolety, który szybko został naprawiony.

- Hydraulika - DAKO - 608 722 696 - 5

Porządna robota, znakomity kontakt z p. Michałem i p. Danielem, sporo dodatkowych wskazówek i wiedzy nabyłem podczas realizacji.

- Elektryk - Tutaj muszę potwierdzić, że mogę upublicznić dane i nr telefonu także na razie nie będę się rozpisywał.

- Rekuperacja - Almati - 608 504 238 - 5

Przyjechali, zrobili, wszystko równo. Dodatkowo też zrobili mi rurę do okapu na poddasze i podzielili się masą pozytecznych wskazówek odnośnie rekuperacji. Tutaj również nie można się do niczego przyczepić.

- Wylewki - Janusz Pulkowski - 502 656 698 - 5

Wszystko zrobione tak jak uzgodnilismy, co do milimetra. Jestem bardzo zadowolony.

- Projekt instalacji i wnętrz - 4Rooms Studio - 608 455 902 https://4rooms-studio.pl/ - 6++++!

Na koniec absolutny hit, dziewczyny ułożyły wszystko tak, że poszło jak po sznurku, wszystkie instalacje perfekcyjnie rozpisane (włącznie z wysokością posadzek!), dziesiątki rzeczy o których bym nie pomyślał lub zapomniał przy budowie. Do tego fantastyczny kontakt i nietuzinkowe pomysły przy planowaniu wnętrz. Polecam z pełną odpowiedzialnością, jeśli ktoś wątpi że warto polecam spróbować to jest zupełnie inne doświadczenie niż organizacja domu przez zwykłego śmiertelnika :)


Warto zaznaczyć. że organizowałem ekipy sporo wczesniej niż ruszała budowa. Co istotne równo z architektem do adaptacji projektu skontaktowałem się z projektantkami wnętrz co okazało się dobre bo w innym wypadku nie załapałbym się na termin (z tego co wiem dziewczyny są dość mocno oblegane) :)

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć coś więcej, zapraszam do kontaktu, chętnie podzielę się wiedzą którą nabyłem przez ostatnie dwa lata :) Mam też zdjęcia realizacji :)

Bobbudowniczy1981
26-01-2021, 11:11
Kończąc budowę mogę szczerze polecić ekipy, które wywiązały się że swoich zleceń niemalże perfekcyjnie. Bez zastrzeżeń, bez reklamacji, bez problemów i przed wszystkim perfekcyjnie wykonana praca.
Ekipa od dachu to DARDACH Dariusz Zieliński tel.692379961
Ekipa od Elewacji to CherBud- Piotr Waligóra tel.502942798
Ekipa od CO i Wód Kan- WodBud tel. 605566790

Polecam i pozdrawiam ekipy i życzę wszystkim przyszłym inwestorom takich ekip i braku problemów.
WOJTEK.

No jak Pan poleca WODBUD to musiał Pan mieć sporo szcześcia bo mi robili podłogówkę i się zmyli pod koniec.Własciciel psychicznie chory.Do dzisiaj inni fachowcy szukają problemu z podłogówką.Walcze już prawie rok i dalej problemy.Nawet serwisant z Vailanta którego wysłali do podbicia reklamacji stwierdził że coś tu jest "nachrzanione" też stwierdził że temepratura wyjscia wody do ogrzewania była ustawiona na maksa czego nigdy się nie robi przy tego typu rozprowadzeniach jaki mi zrobili.Ja mam na myśli WodBud z Żukowa Kleina itd.Przytocze rozmowę z włascicielem "odpierdol się Pan ode mnie"

Bobbudowniczy1981
26-01-2021, 11:17
Witam wszystkich,
ja chciałabym polecić z pełną odpowiedzialnością Pana Rafała Nowak z Żukowa, buduje mi dom, aktualnie mamy konstrukcję, jest to bardzo solidna firma, wszyscy znajomi i rodzina są pod wrażeniem tempa prac a także przede wszystkim jakości ich wykonania. Pan Rafał zawsze odpowie na wszystkie nurtujące mnie pytania, a mieliśmy ich z mężem bardzo dużo, w końcu to nasz pierwszy dom. już umówiliśmy się również na wykonanie dachu. W razie czego zostawiam numer do Pana Rafała 500 565 820


Proszę już przestać z tą ukrytą reklamą.To tak razi po oczach że może wręcz odstraszać potencjalnych klientów.Ja z pewnością nie skorzystał bym z usług takiego "cwaniaka"

Skandalistka
24-02-2021, 17:42
Ta opinia sprzed lat właściwie zdecydowała o moim wyborze. Jednak pofatygowałam się i byłam na kilku budowach Pana Karola, rozmawiałam też z inwestorami i tylko utwierdziłam się, że to dobry kierunek :) Odwiedziłam też stronę barzowski.pl - nie rozczarowałam się. A na spotkaniu Pan Karol dosłownie skradł moje serce! Takich ludzi już praktycznie się nie spotyka. Wiedziałam, że nie oddam inwestycji mojego życia w żadne inne ręce.
Czekałam na nich 1,5 roku, a od miesiąca ekipa wznosi mój dom, jak dotąd wszystko co w powyższej rekomendacji jest napisane sprawdza się w 100%.
Jak już skończą - to jeszcze potwierdzę ale czuję, że to będzie tylko formalność.

edit.
SSO skończony!! wszystko super!!!
Ekipa warta każdej złotówki. Organizacja pracy, sprzęt, tempo ,CZYSTOŚĆ, pracowitość, komunikacja - wszystko wzorowo.
Każdemu życzę takiej ekipy - z nimi budowa, to przyjemność i spokojny sen - bezcenne:)

448987

Fajnie, że ktoś jest zadowolony. Rozmowa z właścicielem firmy była fajna, potwierdzam.Natomiast w naszym przypadku nawet do wycen nigdy nie doszło, za każdą rozmową prosił o wysłanie projektu na email ze strony i na tym koniec, cisza, brak wycen, brak współpracy, nada Jak ktoś lubi i ma czas to może się uganiać za firmą.

Treugeber
08-03-2021, 16:35
Fajnie, że ktoś jest zadowolony. Rozmowa z właścicielem firmy była fajna, potwierdzam.Natomiast w naszym przypadku nawet do wycen nigdy nie doszło, za każdą rozmową prosił o wysłanie projektu na email ze strony i na tym koniec, cisza, brak wycen, brak współpracy, nada Jak ktoś lubi i ma czas to może się uganiać za firmą.

Potwierdzam, w naszym przypadku dokładnie to samo. Co prawda w końcu stwierdził, że nie ma czasu na kolejne zlecenie i odesłał do zaprzyjaźnionego wykonawcy, ale ten z kolei złożył ofertę na wykonanie stanu surowego ponad DWUKROTNIE wyższą niż jakakolwiek oferta, którą kiedykolwiek nam złożono, więc dałem sobie spokój.

Najwyraźniej ma tyle zleceń, że nie może się opędzić.

A ten jego przyjaciel to najpewniej czeka tylko na kolejnego jelenia..

Z pozdrowieniem,
T.

Kłosowo
25-03-2021, 16:48
Jako że jestem już bliżej końca z budową domu to chciałbym się odwdzięczyć i podziękować większości ekip jakie gościłem na budowie. Zacznę może od początku:
SSO: Pan Jacek Szymichowski tel.506051021
Każdemu życzę budowy z Panem Jackiem. Zadbał o dosłownie wszystko. Nigdy niczego nie odmówił. To co przeczytałem na jego temat w tym temacie to 100% prawda. Żadnych zaliczek, wysyła fakturę dopiero po zakończonym etapie. Robił u mnie cały SSO wraz z więźba. Wszystko tak jak w projekcie a nawet wprowadził kilka zmian za które bardzo dziękuję.
Kier. Budowy: Pan Tomasz Pożarowszczyk tel. 502-723-754
Był kiedy miał być. Zawsze pod telefonem. Zna się na rzeczy i często wyłapuje buble na projekcie. Na dodatek cenowo normalnie, nie liczy sobie nic za przyjazd, gdy coś się dzieje dzwoni. Polecam
Okna: MegaBud Gdańsk
Brałem u nich wszystkie okna, rolety, brame garażowa i drzwi wejściowe. Montaż trochę się opóźnił ale podobno trafiłem w najgorszy okres. Był problem z jedną roleta ale wszystko naprawione po kontakcie z biurem. Mimo tego i tak polecam.
Elektryka: Artur z ProgresElectric http://www.progresselectric.pl
Ktoś tu kiedyś pisał że z układania kabli zrobili sztukę i to 100% prawda. Wszystko do lasera, każdy narożnik podkuty. Dużo też propozycji z ich strony. Mieli u mnie trochę ciężko bo instalacja inteligentna i poszło kilometry kabli. Ale chłopaki dali radę. Tynkarz był zadowolony. Oprócz położenia kabli robili mi również przyłącze jak i tymczasową skrzynkę. A niedawno całą szafę wraz z skrosowaniem kabli i montaż gniazdek/wyłączników. Zawsze pod telefonem i gdy trzeba przyjedzie na budowę.
Hydraulika: Pan Tomek tel 798-198-919
Tomek robił u mnie całe wod-kan i ogrzewanie podłogowe. O Panie Tomku to powinienem nowy temat napisać na tym forum. Każdemu życzę takiego fachowca na budowie. Używa najlepszych materiałów, które są płatne dopiero jak przyjadą na budowę. Za każdy etap rozliczaliśmy się po skończonej i sprawdzonej robocie np sprawdzeniu szczelności itp. O tego fachowca w ogóle się nie bałem. Wie co robi i robi to najlepiej. Zawsze wszystko wytłumaczył (dziękuję za rysunek jak działa cyrkulacja) i za pomoc gdy trzeba było przerobić jedno podejście wody.
Ogrzewanie i CWU - Solwar z Gdyni - Pan Mikołaj:
Montaż pompy ciepła i wykonanie odwiertów. Dodatkowo montaż odkurzacza centralnego i klimakonwektorów. Polecam
Rekuperacja: Pan Rafał Bisewski 501-034-874
Potrzebowałem pilnie mieć zrobiona instalację. Pan Rafał się podjął. Szybka wycena, instalacja i teraz czekam już tylko na montaż centrali i anemostatów. Wszystko w porządku, sporo ekip po Panie Rafale chwaliła jak ładnie ma położone i wygłuszone rury.
Wylewki: Pan Adam i Mateusz: tel. 602676334 Adam 506595648 Mateusz (2 szefów)
Szybka wycena, dobry kontakt. Kładli u mnie styropian, przygotowali wszystko pod wylewki i wylali anhydryt. Twarda, równa - czego chcieć więcej.
Wykończeniówka: Bracia Miętcy tel. 792-102-440
Na początek miałem obawy bo po tej liście byłem nastawiony na braci Gurskich (było więcej na ich temat). Ale po skończonej robocie nie żałuje. Pan Zbyszek i Paweł to złote rączki. Robili u mnie całe poddasze (wełna, stelaże, k-g), szpachlowanie, malowanie, łazienki, montaż okapu, drobna hydraulika. Teraz czekam na resztę (biały montaż, oświetlenie). Pełen profesjonalizm!

Dekarza, tynkarza i reszty ekip nie polecę..


Niestety Panowie Mięccy na mnie się wypieli- znaleźli większą robotę i po czasie, jak sam zadzwoniłem powiedzieli, że rezygnują

Kłosowo
25-03-2021, 16:56
Czy ktoś współpracował z danielem gaffką z bojana?
Wiem, że to nie miejsce na to ale potrzebuję szybko opinii na jego temat.

Co do niusów wyżej to opis:
"Hydraulika: Pan Tomek tel 798-198-919
Tomek robił u mnie całe wod-kan i ogrzewanie podłogowe. O Panie Tomku to powinienem nowy temat napisać na tym forum. Każdemu życzę takiego fachowca na budowie. Używa najlepszych materiałów, które są płatne dopiero jak przyjadą na budowę. Za każdy etap rozliczaliśmy się po skończonej i sprawdzonej robocie np sprawdzeniu szczelności itp. O tego fachowca w ogóle się nie bałem. Wie co robi i robi to najlepiej. Zawsze wszystko wytłumaczył (dziękuję za rysunek jak działa cyrkulacja) i za pomoc gdy trzeba było przerobić jedno podejście wody."

JAK NAJBARDZIEJ POTWIERDZAM i POLECAM!

Słowny, solidny, odbiera telefony i zawsze pomaga- chociaż jest zawalony robotą.

Marta Wróblewska
28-04-2021, 15:53
Dzień dobry.
Na tym forum znalazłam Pana Jarka którego chcę bardzo polecić. Stan SSO mamy ukończony z Jarbud Jarosław Pranczk tel: 504-199-182
Dzięki super współpracy i dużym doświadczeniu pana Jarka przeszliśmy przez ten etap bez stresu.
Ekipa bardzo pracowita. Ściany równe. Porządek na budowie.
Pozdrawiam wszystkich budujących Marta Wróblewska

Krzsiek85
21-05-2021, 12:23
Witam,
czy jest ktoś w stanie polecić kogoś z okolic Żukowa/Kartuz/Kościerzyny do wykonania gładzi w nowo wybudowanym budynku?

Pozdrawiam
Krzysztof

Rafaello1985
15-09-2021, 08:00
Dzień dobry,
Chciałbym polecić firmę J5, panowie mają dwie ekipy, tel 791556197 pan Kamil

Wykonali ocieplenie wełną, stelaże, płyty karton gips, sufity podwieszane, szpachlowanie i malowanie

Druga ekipa wykończyła nam pięknie łazienki, ułożyła podłogi z listwami, była opcja wstawienia drzwi ale tu mieliśmy już montaż od sprzedawcy drzwi.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, wszystko zrobione dokładnie, w terminie i w bardzo dobrych cenach

Panowie nie brali żadnych zaliczek, zawsze odbierali telefon odpowiadając szczegółowo na wszystkie moje pytania.

Polecam.

pablo3z
07-01-2022, 10:16
Dla szpachlowania natryskowego mogę z czystym sumieniem polecić Panów z firmy AR BUD Adam Reńkas - tel. 516 862 511. Musiałem trochę poryć w tynkach i pozaklejać później bruzdy, które oczywiście były raczej widoczne. Po wykonaniu przez Panów szpachlowania nie pozostał ślad po mojej rzeźbie :) Szybko, sprawnie, ładnie i gładko.

Link do Panoramy firm (https://panoramafirm.pl/pomorskie,s%C5%82upski,pob%C5%82ocie,16/adam_renkas_uslugi_remontowo_wykonczeniowe_ar_bud-zzwoup_jhh.html)

Seifert
16-01-2022, 21:34
A ja polecam Vikinger Domy z pomorskiego. Co do cen to raczej średnia półka (90k za SSO dom 200 metrów), ale przynajmniej zrobione szybko i porządnie bez ściemniania i cwaniactwa. Taki trochę zachodni standard w naszym pięknym kraju :P. Numeru telefonu niestety nie posiadam, ale mam maila: [email protected]

lucky-luck
02-03-2022, 20:50
Jeśli szukalibyście konkretnego rzeczoznawcy majątkowego to polecam https://koralewska.pl/
Miałem okazję skorzystać i nie mam zarzutów ;)

budowa.domu
10-04-2022, 15:40
Szukam opinii na temat firmy BUD BAU ewentualnie Pana M.Kędzierskiego.
Miał ktoś do czynienia z tym wykonawcą i mógłby się podzielić opinią?
W internecie, na forum - nigdzie nie mogę znaleźć

mateusz.morwa
04-05-2022, 22:00
Witam wszystkich budujących i zaczynających budowę.
Ja jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Udało się przebrnąć. Bez większych ekscesów :)
Skorzystałem z kilku poleceń fachowców i chętnie dołączę się do tych poleceń, bo naprawdę warto.
Nie będzie ich za dużo, ale tylko te konkretne osoby, które dają z siebie 100% i dla mnie pełną satysfakcję.
Budowa domu- Firma Zielke tel. 602 716 501
Dekarz-Dardach Dariusz Zieliński- 692379961
Elewacja- Janusz Mielewczyk- 601076465
Posadzki- Adrian- 504198761

Z czystym sumieniem polecam bo można spać spokojnie.

Pozdrawiam
Mateusz :)

Ika7ika7
13-06-2022, 01:28
Witam
Czy ktos moze polecic uczciwego, sprawdzonego, architekta wnetrz ? Nie artyste po ASP ale inzyniera architekta z architektury wnetrz. Robie remont duzego domu. Zmieniam ustawienia scian. Potrzebuje projekt techniczy, przylaczy, elektryki, i projektu wnetrz.

Czarny_Wodzu
13-06-2022, 08:12
Witam
Czy ktos moze polecic uczciwego, sprawdzonego, architekta wnetrz ? Nie artyste po ASP ale inzyniera architekta z architektury wnetrz. Robie remont duzego domu. Zmieniam ustawienia scian. Potrzebuje projekt techniczy, przylaczy, elektryki, i projektu wnetrz.

Cześć, z tego co rozumiem, to jest to forum do polecania wykonawców a nie dział ogłoszeń gdzie szukamy wykonawców:) Ale, że jesteś w potrzebie to spróbuję pomóc:) Dostajesz nie jednego architekta a nawet dwóch:

https://domy-projekt.pl/

Pan Maciej robił u mnie modyfikacje domu od strony konstrukcyjnej natomiast Pani Maja zajmuje się projektowaniem wnętrz. Bez problemu zrobią Ci projekty techniczne przyłącz.. W rozmowie możesz powołać się na "Marcina z Przyjaźni" :)

Ika7ika7
28-07-2022, 04:44
[QUOTE=kol;953833]Na 100 % mogę polecić stolarza - jak do tej pory wszystkie meble jakie mam są jego roboty, aktualnie czekam na łazienkę. jak zwykle terminy przesuwane, ale co do jakości i wykonania bez zastrzeżeń.
Pan o dkominków też warty polecenia. Wolno ale starannie.

Jeżeli ktoś chce telefon, to podam na privie.[
Czy mozna peoaic o zdjecia mebli zrobionych przez polecanego wykonwce

Clunck
14-08-2022, 13:07
Witam,

Mam do polecenia fachowców od kładzenia tynków gipsowych.

Pan Radosław, firma rodzinna z Rumii, tel. 513 331 933.

Gips maszynowy alfa od Doliny Nidy na domu 250m2 położyli w 10 dni, przy czym 10 dzień to odbiór robót i jakieś drobne poprawki.

Oprócz tego, że sprawnie się uwinęli, to jakość prac na wysokim poziomie - Kierownik robót zadowolony:)

Dobry kontakt, wszystko przebiegło gładko i bez żadnych komplikacji.

Miesiąc przed terminem rozpoczęcia zlecenia potrzebowałem wytynkować czołową ścianę w garażu - nie było problemu. Zjawili się we wcześniej określonym terminie, położyli tynk i jeszcze dali znać, że gotowe:)

Jeśli jesteście na etapie tynków, to 100% polecam tych Wykonawców.

Pozdr,

PJ

MarKam
31-01-2023, 11:57
Dzień dobry
Ja jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Buduje dom w Żukowie .Chętnie dołączę się do tych poleceń, bo naprawdę warto.
Budowa domu stan surowy+ deskowani z papą - firma Gostex z Węsior Adam i Kamil 880048337
SUPER wykonawcy robota wykonana dokładnie, solidnie i tanio. :D

Hydraulika ogrzewanie podłogowe ,wod- kan oraz kocioł gazowy buderus Mirosław Łaga z Przodkowa 609203109
Bardzo duża wiedza i fachowość wykonania.:lol::lol:

Posadzki Grzegorz z Żukowa 516978873
Posadzki wykonane bardzo mocne cement 42 bez popiołu i równiutko: lol::lol:

Jak na razie tyle.

warmus
05-05-2023, 14:50
Minoła rok od zakończenia budowy i w końcu mogę zrobić listę wykonawców których mogę polecić i kolejnym razem tez bym wybrał tych wykonawców. Duża cześć wykonawców wybrana właśnie na podstawie tego forum i to wszystko co pisali zgadza się.

SSO: Pan Jacek Szymichowski tel.506051021
Zadbał o dosłownie wszystko. Pan Jacek Nigdy niczego nie odmówił. Porządek na budowie i wykonanie na bardzo wysokim poziomie

Kier. Budowy: Pan Tomasz Pożarowszczyk tel. 502-723-754
Zawsze pod telefonem. Wszystko jak najlepszym porządku.

Geodeta - 667828880
polecam

Dekarz - Dachy Puzdrowski tel. 730 944 983
Wykonanie i doradztwo na bardzo wysokim poziomie. polecam

Okna: MegaBud Gdańsk tel. 512 023 999
Brałem u nich wszystkie okna, rolety, brame garażowa i drzwi wejściowe. Obsługa i montaż na bardzo wysokim poziomie. polecam

Elektryka: Artur z ProgresElectric http://www.progresselectric.pl 693846523
wykonali całą elektrykę, alarm, kamery. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. polecam

Hydraulika: Pan Tomek tel 798-198-919
Robił u mnie całe wod-kan i ogrzewanie podłogowe. Wszystko jak należy wykonanie i obsługa na bardzo wysokim poziomie. polecam

Rekuperacja: Pan Rafał Bisewski 501-034-874 i Pan Klaudiusz Starczynowski tel. 500408564
Wykonanie i doradztwo na bardzo wysokim poziomie. reku działa wydajnie i bardzo cicho. Na najwyższym biegu prawie jej nie słychać. Bardzo dobrze wszystko zaizolowane. Działa bezproblemowo. Polecam

tynki i wylewki - Adrian Brodziak tel. 504 198 761
tynki i wylewka wykonana bardzo szybko i równo. polecam

wykończenie - bracia Gurscy tel. 783 903 130:
ekipa od zadań specjalnych. Wykończenie na bardzo wysokim poziomie. Dużo cenny sugestii. polecam

Elewacja: Adam Lis tel.691-951-972
Ocieplenie i elewacja 1 klasa. budynek został odkopany i dokładnie wykonano połączenie izolacji ściany z fundamentem. Izolacja pod oknami i drzwiami wykonana tak aby nie było mostków termicznych. Struktura mega ładna, nakładana agregatem. Podbitka wykonana bez zarzutów. na spotkaniu wszystko dokładnie omówione i wyjaśniony zakres pracy jaki będzie wykonany. bardzo dobry kontakt. polecam

Kostka brukowa : Usługi Brukarskie Grabowski tel. 515 960 402
Wykonali u mnie odprowadzenie wody, studnia chłonną , kostka na podjeździe i taras z płyt grosowych. Wszystko wykonane bardzo staranie i terminowo. polecam

Ogrodzenie murowane: Pan Łukasz tel. 663802042
Polecam.

Brama wjazdowa : Olbud Straszyn
Doradztwo i wykonanie bez zarzutów. polecam

izolacja balkonu Pan Lis 721 298 151
wykonanie izolacji balkonu perfekcyjne. wykończenie balkonów deską tarasowa. polecam

schody i drzwi - Szreder - drzwi i schody http://www.drzwi-schody.pl/
pięknie wykonane drzwi i schody. polecam

Madeinjapan
17-03-2024, 09:50
Witam,

Mam do polecenia fachowców od kładzenia tynków gipsowych.

Pan Radosław, firma rodzinna z Rumii, tel. 513 331 933.

Gips maszynowy alfa od Doliny Nidy na domu 250m2 położyli w 10 dni, przy czym 10 dzień to odbiór robót i jakieś drobne poprawki.

Oprócz tego, że sprawnie się uwinęli, to jakość prac na wysokim poziomie - Kierownik robót zadowolony:)

Dobry kontakt, wszystko przebiegło gładko i bez żadnych komplikacji.

Miesiąc przed terminem rozpoczęcia zlecenia potrzebowałem wytynkować czołową ścianę w garażu - nie było problemu. Zjawili się we wcześniej określonym terminie, położyli tynk i jeszcze dali znać, że gotowe:)

Jeśli jesteście na etapie tynków, to 100% polecam tych Wykonawców.

Pozdr,

PJ

Przyłączam się do pochlebnej opinii.

Domek w Mrzezinie 750 m/2. Tynki wykonane solidnie bez żadnego marudzenia.

Patatay
17-03-2024, 11:03
wykończenie - bracia Gurscy tel. 783 903 130:
ekipa od zadań specjalnych. Wykończenie na bardzo wysokim poziomie. Dużo cenny sugestii. polecam


Do prostych prac jak najbardziej. Trzeba nad nimi stać, pokazywać jak robić bo sami boją się cokolwiek policzyć. Dzwonią z byle powodu więc tak naprawdę trzeba z nimi być na budowie bo inaczej pierwsze co robią to zrzucają winę na innych. Materiały zakupione z dużym zapasem a potem na śmietnik. Nie wywiązują się z umowy. Więcej ich nie wybiorę ani nie polecę. ich jakość bardzo mocno podupadła, A dodatkowo biorą się za prace na których się nie znają.

warmus
18-03-2024, 09:34
Do prostych prac jak najbardziej. Trzeba nad nimi stać, pokazywać jak robić bo sami boją się cokolwiek policzyć. Dzwonią z byle powodu więc tak naprawdę trzeba z nimi być na budowie bo inaczej pierwsze co robią to zrzucają winę na innych. Materiały zakupione z dużym zapasem a potem na śmietnik. Nie wywiązują się z umowy. Więcej ich nie wybiorę ani nie polecę. ich jakość bardzo mocno podupadła, A dodatkowo biorą się za prace na których się nie znają.

Niezgodzie się z powyższą opinią bo chyba dotyczy innej ekipy.
U mnie robili wykończenie całego domu. wszystko zgodnie z ustalaniami. Dużo podpowiedzi i sugestii. Ilość materiału wyliczona bardzo dobrze żadnych strat nie było. Wcale nie trzeba ich pilnować wiedzą co maja robić. Na budowie zawsze na czas. Zawsze porządek. Jak będą robił jakiś remont to na pewno z ta sama ekipą.

Patatay
18-03-2024, 10:49
Niezgodzie się z powyższą opinią bo chyba dotyczy innej ekipy.

Masz prawo mieć swoją opinie a ja swoją. Tak to na pewno ta sama ekipa z tym samym numerem telefonu. Arkadiusz a ten drugi nie pamiętam.

gurski wojciech
18-03-2024, 11:44
Witam panie patatay prosze o kontakt w sprawie obrzocenia na oszczerstwami Wojtek Gurski tel 783903130

gurski wojciech
18-03-2024, 15:33
Niestety nikt z patatay sie nie odezwal moze komus z branzy nacisnelismy na odcisk pozdrawiam Wojtek Gurski