PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniane parapety zewnętrzne



elvis
07-01-2006, 21:04
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wykonywania/użytkowania drewnianych parapetów zewnętrznych - chyba by mi się podobały.
Wszyscy mnie straszą iż drewno nie nadaje się na zewnątrz. Pomocy.

jareko
08-01-2006, 00:17
i dobrze strasza. Mam zewnetrzne schody drewniane w terazniejszej chalupie - ale ich konieczna wymiana jest o wiele latwiejsza a TY bedziesz musial bawic sie z elewacja. Niestety nie jest to trwaly material :( przy takim wykorzystaniu

jareko
08-01-2006, 00:17
i dobrze strasza. Mam zewnetrzne schody drewniane w terazniejszej chalupie - ale ich konieczna wymiana jest o wiele latwiejsza a TY bedziesz musial bawic sie z elewacja. Niestety nie jest to trwaly material :( przy takim wykorzystaniu

Dominik!
08-01-2006, 08:52
Niestety drewno nie nadaje się na parapety zewnętrzne.
Zobacz jak wyglądają płoty drewniane po kilku latach, a weź jeszcze pod uwagę, iż na nich nie "stoi" woda czy nie leży śnieg.

elvis
08-01-2006, 15:59
Dzięki za odpowiedź.
Będę jednak uparty. Przecież teraz jest tak dużo różnej chemii, może można czymś zabezpieczyć tak aby nie niszczały?

Dominik!
08-01-2006, 16:42
Ja również bardzo lubię drewno i jeśli uważałbym to tylko za możliwe, zrobiłbym parapety drewniane, jednak nie słyszałem i nie widziałem jak dotąd, aby ktoś z powodzeniem zastosował takie rozwiązanie.
Mam wykonaną z drewna pionowy element daszku nad drzwiami wejściowymi, ale mimo wszystko przykryty obróbką blacharską i zastanawiam się jak on będzie wyglądał za kilka lat. Malowałem go własnoręcznie 4 razy lakierobejcą stosowaną do drzwi zewnętrznych i mam nadzieję, że go zaimpregnowała wystarczająco.

ania
08-01-2006, 16:56
Dzięki za odpowiedź.
Będę jednak uparty. Przecież teraz jest tak dużo różnej chemii, może można czymś zabezpieczyć tak aby nie niszczały?


Nie wiem jak jest w Tarnowie, ale w Warszawie można pooglądać wiele nowoczesnych domów z drewnem na elewacjach zewnętrznych. Z pewnością zostało ono zabezpieczone. Mimo to w większości drewno już po trzech latach wygląda nieciekawie.
Można oczywiście wydać majątek na olejowaną jatobę albo bangkirai ale
lepiej się uczyć na cudzych błędach.

elvis
08-01-2006, 17:22
Dzięki za przestrogę, tym bardziej iż na elewacji też miałem dać trochę drewna jak element dekoracyjny. Do tej pory się tym nie martwiłem bo nie będzie ono bezpośrednio narażone na deszcz (nie to co parapety) ale teraz to się mocno zastanowię.

Rozumiem iż wspomniałaś o egzotycznych gatunakch drewna - nie wchodzi w grę. To musi być prawie białe drewno, np.: wybielony Jawor, Jesion.
Początkowo planowałe pomalować jakimś impregnatem, potem bejcą (wybielającą) a na koniec lakierem (mat) kilka razy - myślałem iż wytrzyma.
No nic muszę jeszcze się zastanowić.