PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy papierologii - co o tym myślicie?



Evva
09-01-2006, 13:31
Facet z agencji nieruchomości poleca mi biuro geodezyjne, które może załatwić całą papierologię za mnie. Ja im daję projekt domu i płacę 3.000 zł, a oni załatwiają mapkę do celów projektowych, uzgadniają media, pozwolenie na budowę, itp. Na koniec dają mi książkę budowy z pierwszym wpisem. Nie pokrywam już żadnym innych kosztów.

Co o tym sądzicie? Gdybym miała wolną kasę, to pewnie bym się nie zastanawiała. Na moje oko, gdybym sama to wszystko załatwiała, to kosztowałoby mnie to ok 2.000 zł (może się mylę, jeżeli tak, to proszę mnie poprawić). Ale do tej kwoty trzeba doliczyć czas (oboje z mężem pracujemy), benzynę, telefony, stanie w kolejkach....

Proszę o opinię.

m.dworek
09-01-2006, 13:56
czyli nie potrzebjesz zadnych zmian w projekcie i oni ci w tej cenie robia adaptacje do dzialki

rozumiem
no rzeczywiscie zaplacilabys sama za taka usluge miedzy1200 a 2400

rob jak uwazasz
ale w sumie jak jestes w miescie i niegdzie nie wyjezdzasz t nei jest to az taki wysilek te papperki pozalatwiec
to tylko troche nerwow i czasu
ale wiesz....
kazdy ma swoje sposoby

Agnieszka1
09-01-2006, 14:27
Facet z agencji nieruchomości poleca mi biuro geodezyjne, które może załatwić całą papierologię za mnie. Ja im daję projekt domu i płacę 3.000 zł, a oni załatwiają mapkę do celów projektowych, uzgadniają media, pozwolenie na budowę, itp. Na koniec dają mi książkę budowy z pierwszym wpisem. Nie pokrywam już żadnym innych kosztów.

Co o tym sądzicie? Gdybym miała wolną kasę, to pewnie bym się nie zastanawiała. Na moje oko, gdybym sama to wszystko załatwiała, to kosztowałoby mnie to ok 2.000 zł (może się mylę, jeżeli tak, to proszę mnie poprawić). Ale do tej kwoty trzeba doliczyć czas (oboje z mężem pracujemy), benzynę, telefony, stanie w kolejkach....

Proszę o opinię.

to duza pomoc, my zlecilismy wszystko projektantowi zaplacilismy za wszystko 2800 ( chyba). Dalismy projekt reszta nas nie interesowala.
Drugi raz zrobilabym tak samo.

09-01-2006, 15:13
My też tak zrobiliśmy, bardzo duża wygoda, ale nie za darmo ;)

Paulka
09-01-2006, 16:10
Nam to wszystko załatwia architekt, ale...to znajomy, dlatego nie kosztuje nas to nic (no...prawie nic, bo jakieś grosze doliczył sobie to ceny projektu)
Niemniej zgadzam sie, że zależy to od finansów i zapatrywania sie na takei sprawy. Gdyby nie pomoc tego architekta miałabym spory problem, bo mąz pracuje a ja we wszelkiego rodzaju urzędach czuję sie jak dziecko we mgle :wink: