PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie kolorem na świeży tynk



rafal9
09-01-2006, 17:27
Czy są jakieś przeciwskazania malowania kolorem na świeży - tzn. 4-5 miesięczny - tynk tradycyjny.
Czy nie lepiej pomalować na początku na biało a później za jakiś czas dopiero kolor?

Z tego co widzę u forumowiczów to większość maluje od razu kolorem, ale gdzieś słyszałem taką opinię, że w pierwszym roku lepiej na biało.

Co o tym sądzicie?

slawciol
09-01-2006, 17:30
Ja pomalowalem na bialo(gruntowalem),pozniej kolor pozdrawiam

RYDZU
09-01-2006, 20:14
Gruntowaliśmy... a właściwie moja lepsza połowa gruntowała wszystkie ściany gruntem z domieszką emulsji.
Tak na oko objetościowo 1/3 białej emulsji + 2/3 gruntu.
Na to już szła docelowa farba - w naszym przypadku Dulux. Przy malowaniu pędzlem
okazało się że pomimo naszych obaw szare nie wyłazi :). Niektóre pomieszczenia mamy
tylko raz malowane - i naprawde trzeba się dobrze przyglądać ścianom by poznac które.

Pozdrawiam

slawciol
10-01-2006, 08:52
zgadza sie o tym wlasnie pisalem,zagruntowac.Pozdrawiam :D

mkmar
10-01-2006, 14:00
Gruntować, ale tylko rozcieńczoną białą farbą , odradzam stosowanie gruntu bo to niezawsze daje dobre efekty (raczej żadko) - przećwiczyłem to na swoich tynkach. Wiele zależy od samego tynku. Dobrym rozwiązaniem jest farba Kabe Aquatec przeznaczona specjalnie na świeże tynki- jest bardzo wydajna i maluje się znacznie łatwiej niż tanimi emulsjami.

rafal9
10-01-2006, 14:08
Z wypowiedzi wynika, że spokojnie można malować nie czekając całego roku tylko najpierw trzeba zagruntować, tak?

slawciol
10-01-2006, 14:21
spokojnie,jak wyschna to mozesz malowac(czas okolo 1miesiaca,zalezy od warunkow schniecia,temperatury,wilgotnosci,wetylacji).pozdr o

oleniek
17-10-2009, 18:28
Podciągam

Czy dobrze zrozumiałam że można malować już miesięczne tynki :roll: Oj to by mi pasowało 8)

Tynk skończyły się co prawda wczoraj, ale za miesiąc - dwa bym chciała malować

dozi
19-10-2009, 11:54
Jak grzejesz pomieszczenia i wietrzysz, lub też używasz odpowiednich urządzeń do odprowadzania wilgoci - skraplaczy ( w ciągu doby potrafią nawet 15 litrów wody wytrącić z powietrza.
Tynki muszą wyschnąć, a to zależy od warunków - wilgoność, temperatura itp.

daggulka
19-10-2009, 13:54
maluje się tynki SUCHE.... jeśli będą wilgotne to na farbie powychodzą Ci zacieki i plamy ....
mimo wszystko polecałabym pomalować najpierw jakąś bialą badziewiastą .... takie nowe tynki potrafią wyżłopać farby .... a na nowych tynkach o farbie niby jdnowarstwowej to już całkiem można zapomnieć .... czyli trza więcej warstw coby przykryło .... a po co dawać mu warstwę więcej drogiego koloru jak możesz mu dać najpierw tania białą coby się napił ...

wiem, wiem, wiem ... zaraz sie zlecą specjaliści od unigruntów i podkładowych ....do gruntów mam awersje przez złe własne doświadczenia :roll:

u mnie najpierw dwie warstwy białego badziewia z marketu , na to biały nobiles zmieszany z pigmentem .... gra i buczy.... :D

oleniek
06-11-2009, 08:08
super
dzięki :D


jeśli będą wilgotne to na farbie powychodzą Ci zacieki i plamy
to mi zupełnie nie przyszło do głowy :roll:

retrofood
06-11-2009, 08:10
Podciągam

Czy dobrze zrozumiałam że można malować już miesięczne tynki :roll: Oj to by mi pasowało 8)

Tynk skończyły się co prawda wczoraj, ale za miesiąc - dwa bym chciała malować

To się nazywa kładzenie fresków! :D