PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość elewacji frontowej



robertnicki
09-01-2006, 19:07
Mam pytanie. Czy ktoś wie czy do szerekości elewacji frontowej zalicza się przybudowany garaż z boku domu, który jest cofnięty w głąb działki ok 60 cm (nie jest na równi z pozostałą częścią domu)? Jeden architekt (ten od którego kupowałem projekt) twierdzi że nie, drugi (który ma być kierownikiem budowy) twierdzi że tak. I jeśliby się wliczała ta szerokość garażu to miałbym za dużo w stosunku do warunków zabudowy o 40 cm. :evil:

Geno
09-01-2006, 21:42
Sorki ,że nie odpowiem na pytanie ale mam własne - od kiedy architekci bywaja kierownikami budowy? Chyba,że jakiś zdolniacha wielokierunkowy :wink:

robertnicki
09-01-2006, 21:53
No nie napisałem konkretnie. Ten jest architektem, ale równocześnie kieruje budowami.

Geno
09-01-2006, 21:59
No nie napisałem konkretnie. Ten jest architektem, ale równocześnie kieruje budowami.
Ok dzięki - w takim raziwe wynika ,iż ma ograniczone uprawnienia albo mniej prawdopodobne zdolniach skończył dwa kierunki , ewentualnie inzynier z ograniczonymi architektonicznymi - no ale już kończe bo nic nie wnoszę :wink: tyle,że chociaż podciągam wątek :wink:

Wwiola
10-01-2006, 06:22
Ograniczone uprawnienia wystarczą do kierowania budową domku jednorodzinnego. Zresztą Geno architekci sprzed 1994r (tzw "nowa" ustawa Prawo Budowlane często mają uprawnienia wykonawcze dość szerokie).

A w odpowiedzi na pytanie.
Elewacją jest wszystko co widzisz z danego kierunku (to tak łopatologicznie - mamy 4 elewacje z czterech stron budynku), bez wzgledu na linię zabudowy. Więc nawet jeśl garaż byłby cofniety o 3 m ale nadal w bryle zalicza się on do elewacji.