PDA

Zobacz pełną wersję : Przygoda Tulipanka i Garfielda Dziennik budowy



Garfield
10-01-2006, 09:33
Witam

w najbliższym czasie także dołączymy do miana inwestorow (ja czyli Garfield i moja przyszła żona Tulipanek).
mamy nadzieje ze uda sie nam wybudowac domek w jeden sezon czyli od kwietnia do max grudnia. wiem wiem jest to strasznie malo czasu jak na roboty budowlane ale nadzieja zawsze jest, poza tym zawsze mozna pomieszkiwac lekko na budowie.. :-)

Może zacznę od poczatku, nasza budowa jest spowodowana problemamy rodzinnymi gdyz już mamy dom w magdalence i mieszkamy z rodzicami ale niestety mamy powążne problemy natury komunikacyjnej i dla tego zdecydowaliśmy sie na osobne lokum!
na poczatku był pomysl mieszkania w Warszawie cos około 70-80 metrow najlepiej trzy cztery pokoje w jakiejś spokojnej okolicy zaczeliśmy od używanych! bialolęka - targówek widzielismy sporo mieszkań, w roznych konfiguracjach z róznymi cenami, niestety to nie było TO poza tym sama cena nas odstraszała średnio cos około 310 tyś.
Następny pomysł to mieszkanie metrazowo podobne ale w nowym budownictwie czyli kupowane od developera! i znowu pare wyjazdów i dupa blada stan surowy to koszt 300 tyś czyli nastepne 40-50 tys trzeba wlozyc na wykończenie mieszkania i zamieszkanie dodam tylko ze mamy zdolnośc kredytowa dośc duża ale z racji ze chcemy normalnie życ z ratą kredytu na głowe wiec taka rata nie może przekraczac 1.000 zloty miesięcznie wiec automatycznie kredyt został zawężony do kosztu 300.000 zlotych plus ewentualne pożyczki od naszych rodziców. wiec wiekszośc mieszkań znowu odpadla, coraz bardziej nastawialiśmy sie negatywnie do naszych pomysłów! poza tym chcieliśmy mieszkanie na juz a wiekszośc developerów oferował nam mieszkania w domach których nawet na rysunkach nie bylo a termin oddania to 2007-2008 wiec z automatu było asta la vista dla takiego developera!
no wiec czas na pomysł numer 3!: może kupimy dom w stanie surowym! no wiec znowu pare wyjazdów i .... albo sprzedajacych bóg opuścił z cena za ich dom albo jakis bardzo zły układ! juz na tym etapie moja Pani twierdziąła ze nie posuniemy sie krok dalej i NIE BĘDZIEMY budować pod zadnym pozorem! wiec pare domow kolejnych i jeden juz prawie kupiliśmy ale niestety układ nas zniechęcił co wiecej nie było możliwe aby poprzesuwac ściany! bo albo komin albo podtrzymanie stropu przeszkadzało! wiec dupa blada!
aż w końcu listopada przyszedł pomysł numer cztrey! moje kochanie się przekonało BUDUJEMY! mówie ok, ale gdzie bliżej moich czy twoich rodzicow!??? chwila zastanowienia bliżej jej! Moi czyli tam gdzie teraz mieszkamy metr ziemi to koszt około 40-50 dol z metra wiec dużo za duzo jak dla nas. wiec bliżej jej kolo NDM ziemia kosztuje około 65-70 z metra nam nie potrzeba duzo wiec taki tysiaczek starczy! Drugie pytanie ile może kosztowac budowa domu! wiec jeden telefon do znajomego murarza i pytanie:
- dom parterowy
- bez podpiwniczenia bez poddasza uzytkowego
- wykończenie standardowe
- około 150 metrow plus garaż
odpowiedz powinieneś sie zmieścic w kwocie około 250.000! :o :o :o
no wiec piknie mowie plus koszt ziemi około 70.000 wiec niewiele przekroczymy nasz budżet!
Ja i tulipanek w euforii! pięknie! dobra trzeba szukac ziemi!
szukamy juz od dwóch miesięcy i nic zawsze jest coś nie tak!
w sumie zawężlismy juz nasza decyzje do dwóch możliwości może cos doradzicie:
1. okolo 1000 metrów niestety blisko torów kolejowych coprawda jest to obszar miasta i pociagi zwalniaja dośc mocno ale niestety nadal je słychac a po drugie tory nie sa ogrodzone wiec w przyszłości ewentualne dzieciaki trzeba bedzie pilnowac, okolo 100 metrow nie utwardzonej drogi dojazdowej
2. około 1000 metrów na osiedlu domków jednorodzinnych ziemia prawie idealny kwadrat około 100 metrow nie utwardzonej drogi dojazdowej

obie dzialki maja tylko prąd. a nawet i tego nie ma.
ciagle sie wahamy moze w tym tygodniu bedzie coś wiecej wiadaomo.

w między czasie wybralismy juz projekt domku :) uważam ze jest świetny coprawda nasze załozenie o 150 metrów nagle sie rozroslo do 170 no ale co zrobić! zmiejszac na siłe nie bedę.
co do projektu to osobana historia zaczeło się od oglądania projektow na muratorze! najbardziej spodobal nam sie dom D26 Rodzinny, jeden z uzytkowników wybudował juz taki i nawet pozwolił na obejrzenie go oraz nawet otrzymałem od niego liste zmian jakie wprowadził do projektu (Naprawde wielki dzieki Bliss) tak uzbrojony w poprawki oraz prawie z wybranym projketem pojechalismy do muratora! Pani średnio miła za wprowadzenie zmian czyli powiedzmy wydłużenie garażu o metr (zazanaczam ze nie ma zmian konstrukcyjnych dachu) zazyczyła sobie 300 zlotych co niestety nas mocna otrzeżwilo jak doszliśmy do kwoty za lokalizacje domku na działce to niestety mój wyraz twarzy przypominał cos takiego :o :o :o kwota zawrotna 1.220 złotych
wiec podziekowalismy bardzo ładnie i poszliśmy sobie z tamtąd! nastapiły poszukiwania i działki i projektu domu, rózne ogladalismy ale nas ten urzekł!

http://www.pppik.com.pl/
Projekt NIK

jest taki jak sobie wymarzylismy do tego pracownia zrobi nam wszystkie poprawki jakie chcemy plus lokalizacja na działce w bardzo bardzo przstepnych cenach! powiem jedno lokalizacja na działce to koszt 500 zlotych! Nie ma porównania z muratorem! dotego przez telefon Pani jest cudownie miła!

wiec mamy już obowiązowe wymiary dzialki które sa 25x25 około i z takimi wymiarami działki szukamy! wiemy ze jest to kompletnie od drugiej strony! szukanie ziemi pod działkę ale tak wyszło! nie chcemy obeje domu pietrowego chcemy partory a do domu parterowego potrzeba szerokiej dzialki!
ostatnio znależliśmy już naszego głowego wykonawce który po obejrzeniu wstepnie zdjęc jak ten dom ma wygladac zazyczył sobie 220 pod klucz.
lub za stan surowy 70 tyś dodatkowo jest tez kierownikiem budowy wiec dwa w jednym. mysle ze skorzystamy z jego usług do momentu otynkowania ścian gdyż wykończenowke powierze naszemu znajomomu który sie tym zajmuje i jest bardzo zmyslnym chłopakiem. naprawde go cenimy coprawda w tym wszystkim nie jest tani ale moze dla rodziny da jakis mały rabacik :lol:
wiec w chwili obecje u nas sytauacja sie przedstawia nastepująco
NIE MAMY:
- ziemi
a co za tym idzie pozowolenia na budowe ;-)
MAMY
- projekt domu
- kierownika budowy
- brygadę do budowy
- wykonawce wykończeniówki
- zdolność kredytową

to narazie na tyle swoje uwagi i kometarze prosimy zamieszczac tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=986223#986223)

Garfield
27-02-2006, 10:52
Witam poniownie

dawno mnie nie bylo wiec trochę nadrobię napisze co i gdzie sie zablokowało:
no wiec od poczatku stoimy w miejscu
w sumie jak juz pisałem mamy działke wybraną jest to numer 37 o wymiarach troszkę dziwnych bo 30/25/23/25 jest to taki swoisty romb no ale trzeba sie z tym pogodzic! do tego chcieliśmy dokupić działke obok zeby się mógł nasz domek tam zmieścić bo inaczej to musimy szukac projektu innego! No i sie zaczeło! okazało sie ze działka obok ma pokopane w papierach! dzisiaj czyli 27.02 mój przyszły teść idzie do radcy prawnego lokalnego dowiedziec sie co i jak z tym mozna zrobić! ma juz wszystkie papiery zgromadzone od obecnych właścicieli od Urzędu miasta i ma sie dowiedziec ile czasu potrwa załatwienie papierów do stanu w którym moglibyśmy to kupic! w sumie bez tej działki to nie ma boskiej szansy aby zmieścić tam NIKusia!
wiec potrzeba matką wynalazku znależliśmy projekt zastępczy do obecnej sytuacji jeżeli byśmy nie mogli kupic tej działki obok (aaa zapomniałem dodac ze szerokośc działki obok to całe 12 metrów!) cudownie pokroili te działki!)
a oto projekt zastepczy
http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S45/Rysunki/s45_rzut.jpg
plus przyziemie
http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S45/Rysunki/s45_przyziemie.jpg
oczywoiście musielibyśmy zrobic pare zmian ale to juz nie w tym biurze projektowym!

Wracajac do problemy ziemi to dzisiaj się wszystko okaże ile trzeba czekac na zalatwienie papierów do zakupu tej działki obok bede ja nazywał dalej nr 36! (dla ułatwienia)
wiemy juz na pewno ze nasz głowny zamiar odpalenia z budowa w kwietniu legł w gruzach! teraz marzymy o maju ale to i tak duzo za mało czasu! mamy nadzieje ze 1 czerwca jest ostatnią data z mozliwych jezeli nie wyrobimy sie z papierami do tego czasu to prawdopodobnie nie zaczniemy w tym roku.
z informacji dodatkowych to ja sie nie nudzę:
mamy juz wybrane nastepujace rzeczy(kwestja zakupu lub zawarcia umów ale to jest uzaleznione kiedy zaczniemy budowe)
- wykonawca (nasza rodzina)
- nadzorca
- typ ogrzewania (piec na pelety + reku + DGP (tulipanek chciał jeszcze kominek z płaszczem wodnym ale to juz za dużo)
- typ okien oraz rolety zewnętrzne)
- alarm

wahamy sie znaczy ja jestem zdecydowany moja luba sie waha co do systemu EIB dostaliśmy ofertę z Elektrisu na kwotę blisko 35.000 złotych
ma kontrolowac podstawowe funkcje:
- ogrzewanie
- oświetlenie
- rolety zew
- oraz pare mniej istotnych rzeczy których tu nie bede wymieniał
sądzilem ze cena bedzie koło 20.000 i wtedy byłem na to przygotowany! jeżeli uda mi sie gdzieś zaoszczędzic jakies 10.000 to prawdopodobnie sie na to rzucimy! rozomowy dalej trwają :lol:

to na razie tyle czekam dzisiaj do 14 i bedzie wszystko wiadomo :-) albo i nie... :o

Pozdrawiam :wink: :D

Garfield
28-02-2006, 15:21
No i się stało pierwsza zła wiadomośc w moim dzienniku! w sumie powieniem sie powoli przyzwyczajać! :evil:

po wizycie u radcy prawnego a propo problemu z działką obok 36 wyszlo ze da sie to załatwić....... najkrócej pół ROKU!!!! napoczatku zrobiłem tak :o a potem tak :(

wiec powli zapada decyzja o zmianie projekty jednak nie nasz kochany NIKuś ale ten drugi co jest powyżej! o jaki jestem zły!!!! na siebie ze dałem tak długo chrzanic sie z takimi decyzjiami!!!!
teraz już wiem ze jak ja czegoś nie załatwie to inni bede to robić dwa miesiące!!!! wrrrr.....

No wiec jest żle.... z moich wstepnych wyliczeń wynika ze w wersji pesymistycznej zaczniemy 1 lipca z wersji optymistycznej na dzień dziecka czyli 1 czerwca!
oto mój wymarzony harmonogram
Patrząc na kalendarz to:
Od 6-10 podpisanie aktu notarialnego
Tak samo w tym czasie pójście do urzędu gminy po wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
Plus zlecenie geodecie sporządzenie mapki do celów lokalizacyjnych oraz wyznaczenie naszej działki palikami (tylko nie wiem czy to teraz zrobią czy w momencie wyznaczania domu - wydaje mi się ze to później) + zlecenie badań geotechnicznych, jeżeli będziemy zdecydowani na projekt S&O

Załóżmy ze do 10 marca będziemy mieli:
- Akt notarialny gruntu
- Wypis z miejscowego plany zagospodarowania
- badania geotechniczne
- zamówiony projekt domu
- przyłącza energetyki
Do 17 marca mamy:
- mapka do celów lokalizacyjnych
Do 24 marca dostajemy projekt od S&O plus instalacje, na które tak naprawdę musimy czekać 2 tyg.!, Dlatego 24 marca
Do 30 marca lub 5 kwietnia:
- wprowadzenie zmian do projektu
- usytuowanie domu na mapce do celów projektowych
Około 10 Kwietnia:
- złożenie projektu do Urzędu Gminy
W tym momencie maja 2 miesiące na akceptacje projektu plus jeszcze 14 dni! Jeżeli cos się nie zgadza!
- złożenie wniosku do Banku o kredyt
Teraz wersja pesymistyczna! (2 Miechy)
Około 9 Czerwca otrzymujemy podpisany projekt
Około 23 czerwca uprawomocnia się, jeżeli nikt nie złoży odwołania
Zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych 7 dni
Termin rozpoczęcia robót budowlanych 3 Lipca!

Teraz wersja bardziej optymistyczna załóżmy ze koleś od nadzoru ma faktycznie koneksje w architekturze i jest wstanie to przepchnąć szybciej dajmy miesiąc!
Około 10 maja otrzymujemy zaakceptowany projekt
Około 24 maja uprawomocnia się projekt
Około 7 dni na rozpoczęcie robót budowlanych i jest! W dzień dziecka możemy rozpocząć budowę! Jakieś 2 miesiące opóźnienie

Po akceptacji przez gminę trzeba znowu do banku czy nadal podtrzymują swoje ustalenia i prosimy o pierwsza ratę!

tak to bym widział! w miedzy czasie musze wykarczowac działke oraz wywiercic sobie studnie bo w najbliższym sąsiedztwie nie ma wody!

mam doła! marzył nam sie dom od 1 kwietnia jezeli wkońcu zima sobie pojdzie! wychodzi ze wstępnych wyliczeń 1 czerwca lub 1 lipca! zakładajac ze jest to dom budowany przez naszą rodzine wiec moge liczyc na 5-6 miesiecy intensywnej roboty wiec na przełomie roku byłaby przeprowadzka! ale to sie wszystko okaże....

jezeli coś zle oceniłem terminowo albo czegos zapomniałem dodac to prosze o napisanie wydaje mi sie ze wszystko ale zawsze moze cos zostac! czego nie uwzględniłem! wiem wiem niektórzy napisza ze jestem optymista co do niektórych terminów!

Garfield
06-03-2006, 09:03
No i kolejny post
zaczyna mi sie to podobac :D

w piątek załatwiliśmy wypis z zagospodarowania przestrzennego dla naszej działeczki.
Poszliśmy do gminy z wnioskiem i kasą uśmiechając sie i miłym głosem mówiac ze chcielibyśmy jakoś szybko a nie tydzień a Bardzo miła Pani do nas zebyśmy przyszli za ...... godzine..... ludzie poprostu sie rozsypałem..... myślałem ze tak załatwiaja tylko w hameryce oraz w kinie... tego samego dnia trzymałem juz wypis w łapie.... Bardzo polecam współprace z Urzedem Gminy w Nowy Dworze Mazowieckim!
jezeli tak będzie cały czas to bedzie super! czyżbyśmy powolutku dochodzili do Europy! czyżby cywilizacja zaczynała do nas pukac! nie interesuje mnie to ważne ze miło szybko i przyjemnie!

wiec mamy już wypis oraz notariusz sporzadza akt zakupu!
w tym tygodniu musimy się jeszcze wybrac do sądu i popatrzec sobie na ksiegi wieczyste :-) oraz ustalić pare drobnych rzeczy typu jakie przylacza musimy załatwić a jakie mozemy sobie olac! to dzisiaj jeszcze ustalę.
Co do samego projektu to sie znowu pokopalo i znowu inny projekt nam sie podoba! jak juz bedzie bliżej niż dalej to go wstawie bo teraz mógłbym go wstawic ale pozniej sie znowu cos nam odmieni i bedzie głupio :-) :oops:

dzisiaj także mamy sie skontaktowac ze znajomą architektką i posłuchac jej! zoabczymy co ciekawego powie.

pytanie do forumowiczów czy mogę zlecić geodecie zrobienie mapek do lokalizacji budynku jak nie jestem jej właścicielem (znaczy ziemi)? jak ktos by to wiedział to byłoby fajnie, bo bym ją zamowił juz w tym tygodniu a akt podpiszemy pod koniec tego na poczatku przyszłego tygodnia! (trochę nam się spieszy)

Pozdrawiam
Garfield

Garfield
09-03-2006, 14:16
Witam ponownie
kolejny wpis w moim dzienniku 09.03.2006r.

Dzisiaj spotkanie z Pania architekt! ponoć sprawdzona dobra i przede wszystkim tania, to sie okaże. Kazała zabrac ze soba wszystko co mamy i wszystko co chcemy! co chcemy to ja wiem .....

Druga sprawa niestety nie dobra pierwszy termin z mojego powyższego terminarza zawalony nie uda sie do jutro podpisać aktu notarialnego! jakos obecni własciciele nie sa chetni albo za mało ich naciskamy! :-( może należy to zmienic, w chwili obecnej kontaktujemy sie z nimi przez teścia! (chyba to zmienie jest za delikatny dla nich) mi sie tu spieszy!

Mapki zlecone znajomemu do wykonania jakoś cisza zapanowała! powiedział ze sie odezwie! ale kiedy ????
wiec czekam!
ja najchetniej bym już zaczął układać klocki na budowie a tutaj muszę sie męczyc z jakąś papierologią! na szczęście zima wiec nie mozna budowac wiec aż tak nie zal! ale zima sie kiedys skończy..... ;-(

Jeszcze jedna sprawa ostatnio rozmawiałem z teściem i mu ktoś nagadał że w budynku parterowym zeby robić lany betonowy strop!?!?!?!!? pomyślałem sobie ale poco????? jak ktoś wie to niech napisze jestem bardzo ciekaw jakos jego argumenty mnie nie przekonały! natomiast po rozmowie z wykonawca utwierdziałem sie w przekonaniu ze na pewno na 1000% sobie nie dam wetknac stropu bo według niego trzeba dodatkowo ze 12-15 tys wydac na taka konstrukcji! wiec powiedziałem ze bede zapierał sie nogami i rencami :-) ! mam nadzieje ze teść sie nie obrazi! ale who knows..... :-) druga sprawa
teść sie pyta z czego chcemy mieć ściany? więc se znowu myśle że nie jest dobrze znowu sie czegos na słuchał! wiec z delikatnym nie pokojem odpowiedziałem ze z Ytonga ..... chwila ciszy...
Teśc: bo ja słyszałem ze suporex jest bardzo dobry i taniutki i ze teraz wszyscy z tego budują! ...... wiec zmroziło mnie bo obecnie mieszkam w domu z suporeksu i jest w nim normalnie zimno... i za cholery za nic nie moge go wygrzac! Znowu szybki telefon do wykonawcy i słyszę: Stary z tego już nikt nie buduje :o to ma taka przenikalnośc ciepła ze papier toaletowy ma mniejszą :o .... wiec się rozsypałem....... :) ale pozbieram mysli po ostatniej rozmowy z teściem i już mam solidne argumenty i będe mocno dyskutował!
jeszcze przypomniał mi sie jeden argument przeciw stropu betonowemu który wykonawca mi powiedział ze jak juz leje beton to należy podnieśc o metr dach i mieć normalne poddasze użytkowe zeby tej kasy nie marować wpakowanej w strop!... wiec chwila mojej konsternacji ponownie.... ale przeciez ja chciałem parterowy dom a nie z poddaszem uzytkowym wiec poco mi to poddasze nie planuje czegoś takiego!!!!!!!!! dodatkowo jak mam na dole około 150 metrów to tam powstanie pewnie powierzchnia okolo 70-80 którz to ogrzeje? czym??? niee...... zadnego poddasza!!!! ma byc drewniany strop obity plytami G-K! i tyle! postanowione! jako przyszły Inwestor będę bronił zarzacie swoich racji tego co się nauczyłem na forum, wyczytałem po gazetach specjalistycznych, co wykonawca mi powidział! trzeba byc twardym nie miętkim! :-)

no to na razie tyle czas leci szybko! jak dla mnie za szybko! ale póki nie mam pozwolenia na budowe moze sobie być zima!

Napiszę wieczorem co ustaliśmy z Pania architek! już sie nie mogę doczekać!

Garfield
10-03-2006, 09:13
No i witam spowrotem dzisiaj 10.03.2006

wczoraj nie był najlepszy dzień, ale pokoleji.

jak juz wspominalem spotkanie z architektką przebiegło dobrze, naprawdę specjalistka w tym co robi jesteśmy bardzo zadowoleni z nniej oby współpraca się układała nam tak dalej! obiecała ze na poczatku przyszłego tygodnia zrobi dla nas kilka wstepnych projektów i bedziemy mieli wybrac jeden!
koszt z lokalizacja jest naprawdę zachęcający jezeli ktoś chce namiary na nią to prosze o priv.

ale dalej już nie było tak milo, dopatrzyła sie na planie sytuacyjnym ze nasza potencjalna działka sąsiaduje z terenami specjalnymi (czyli w skrócie PKP) i że nie ma drogi dojazdowej chyba że PKP wyda nam zgode na przejezdzanie po ich terenie do naszej dzialki bo tak wyrysowała to gmina!
dzisiaj od rana prowadze bój z ludzmi z Urzedu gminy w NDM, Starostaw NDM, Składnicy kartograficznej, PKP Nieruchomości i jeszcze pare instytucji!
Doszedłem jednak do porozumienia z PKP nieruchomości że w zasadzie to nie ma żadnego problemu i przeciw wskazań aby takiej agody nie wydali! wystarczy tylko podjechac do nich na targową i oni taka zgode wydadzą ponieważ oni tylka chcą byc poinformowani o takim fakcie! wiec kamień z serca! co prawda jeszcze nie całkiem ale juz połowa spadała druga połowa spadnie jak będę miał papier w łapie!
Po czym znowu zadzwoniłem do starostwa powiatowego NDM i pytam się czy jak bede miał taki papier to wydadzą mi pozwolenie na Budowę! bardzo mila Pani powiedziała ze jak będę miał taki papier to nie mają podstaw nie wydania mi pozwolenia na budowę! więc powoli usuwamy wąskie gardła które nam powstaja na drodze do naszego wymarzonego domku! coprawda wczoraj wrcajac od Pani architekt byliśmy tak zdolowani że nikt z nas nie chciał tego komentowac i sie nawet odzywac około godziny milczenia! :( ale może bedzie dobrze trzeba na to liczyć!

to na razie tyle mam nadzieje ze nie przynudzam, tez sie nie moge doczekac juz konkretnych ruchów budowlanych ale na razie cierpie z biurokracją!

Garfield
13-03-2006, 08:07
Dzisiaj 13.03.2006

weekend upłynął pod znakiem imprez a pożniej umierania :(
ale to nie temat!
oto zdjęcia naszej działeczki :-)
zdjęcie z robione tak jakby z naroznika działki w tle widac skarpe obrośniętą drzewami u podnóża jej jest granica

wszystko jest na razie pokryte śniegiem wiec nie widac za wiele!
jak splynie snieg i wykarczuje sie te krzaki oraz drzewa chyba owocowe to myśle ze bedzie to całkiem inaczej wyglądać! przynajmniej mam taka nadzieje!

a teraz do spraw bieżących!
jak już wspominalem okazala się ze działka nasza graniczy z jednej strony tej wjazdowej z działka PKP! wiec trzeba było sie wybrac do PKP nieruchomości po zezwolenie że możemy przejezdzac po ich działce do naszej aż do momentu gdy PKP odda tan kawałem swojej działki sporowtem do Gminy i wtedy ta droga stanie się gminną! okazalo sie ze w PKP można teoretycznie załatwić to wszystko w jeden dzień! niestety tak długo nam zajeło pobieranie mapek od PKP ze juz nie zdarzylismy dostac samego zaświadczenia! ale wychodzi wstepnie na to ze wszystko będzie ok! dzisiaj Teściu idzie do kierownika geodezji w starostwie powiatowym aby mapki zrobił do celów projektowych! ponoc kolo jest szybki i operatywny! zobaczymy! mam nadzieje ze tak sie stanie! i za jakies dwa tygodnie bedziemy mieli mapki do projektowania!

Projekt sie narazie robi! Pani architekt ma w tym tygodniu sie odezwac i zrobic pierwsze szkice jakby ona to widziała! zoabczymy! narazie jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni! widac było ze kobieta wie co i jak! poza tym przeprowadział z nami wywiad i mysle ze jak zrobi pierwsze plany to bedą one na 90% nam pasowały! ale to sie okaże tfu tfu nie zapeszać!

Pozdrawiam
Wszystkich

Garfield
13-03-2006, 08:10
a i jeszcze jedno, nasz przyszły nadzór budowlany coś bąknął ze musimy występowac o warunki zabudowy do gminy! ja mu odpowiedziałem ze wypis z miejscowego planu juz mamy! a on ze nie ważne ze warunki też musze wydrzec z gminy!? chciałem sie dowiedziec czy jemu sie cos nie ptaszkowało! bo z tego co mi sie wydaje to jak nie ma miejscowego planu to wtedy trzeba wystepowac po Warunki zabudowy? ale może sie myle!? czy ktoś wie o co mu chodziało! Pani architekt nic nie mowiła!

A po drugie Pani architekt stwierdziała ze jakby budowac z YTONGA 36 to nie trzeba ocieplenia!? czy ktos sie z takim czymś spotkał!?

Garfield
13-03-2006, 12:29
ale to idzie jak krew z nosa!
bylem dzisiaj w PKP Nieruchomości powiedzieli zeby zadzwonic jutro coś powiedzą! ucieszyłem sie bardzo wiec z tej radości zadzwoniłem do Starostaw powiatowego żeby sie dowiedziec jakie papiery musze zkolekcjionowac aby mi Starostwo wydało zgodę!
no więc:
- 4 egzemplarze projektu budowlanego
- wniosek
- akt notarialny
- oświadczenie energetyki że tam prąd będzie (kiedyś)
- oświadczenie zakladu oczyszczania ścieków o tym ze moga takie zlecenie przyjąć jak wywóz nieczystości płynnych
- studnia gdzie będzie
- Projekt zagospodarowania przestrzennego działki
- oraz wjazd na działkę!
No i tu powastał bardzo duży problem gdyz Pani wytłumaczyłem ze dojazd bedzie przez teren PKP i że juz wystąpiłem do PKP o udostępnienie mi tej drogi! a ona na to ok nie ma sprawy ale po chwili czy teren PKP ma oficjalny wjazd z drogi wojewódzkiej/gminnej (jakakolwiek ona jest) wiec zmroziło mnie..... Nic mi nikt o tym wczesniej nie mowił! coprawda Pani powiedziała ze to dla mojego bezpieczeństwa ale jakos mało w to wierze! malo tego zeby taki zjazd wykonać musi samo PKP wystapic do urzedu gminy - jeżeli droga gminna jest lub do województwa jeżeli to droga wojewódzka o to że tam bedzie wjazd na teren ich posesji! mysle sobie ale jak takiego czegos dokonać! poza tym zastanawia mnie fakt ze na planach gminy ta moja droga normalnie figuruje! ma nawet nazwe "Leśna" no wiec jakim cudem ona nagle znalazła sie w gestii PKP! chyba musze kogoś wysłać do Gminy i obejrzec te plany bo zaczyna sie robic nie milo! niby wszystko bede miał a pozniej pani mi powie ze nie wyda mi pozolenia na budowe bo..... nie ma wjazdu na działke PKP! i wtedy kupe szmalu ktora pojdzie na działke i na wszystkie papiury tak jakbym wrzucił do kibla! no wiec doszedłem do wniosku ze jest delikatnie mówiać żle.....

Garfield
14-03-2006, 12:11
no i dzisiaj 14.03.2006 kolejna garść informacji
info prosto z starostwa!
mapki geodezyjne do celow projektowania maja byc gotowe za tydzień ale liczac od najbliższego poniedzialku. wiec albo piatek albo poniedziałek następny
co z drogą bo to nas najbardziej interesowałao okazałao sie ze sprawa jest teoretycznie bardzo prosta a nawet okazało sie ze naczelnikiem jest tam znjomy teścia ze wcześniejszej ich pracy :-) powiedział mu ze każda posesja przy drodzę gminnej czy powiatowej ma wjazd i ze w naszym przypadku tez tak jest wiec wystarczy jedynie kwitek od PKP ze możemy przejezdzac po ich terenie i to powinno wystarczyć! jeżeli starostwo bedzie sie upierało to teściu ma pójść do tego gościa i on mu wystawi jakies tam zaświadczenie które powinno być wiążące dla Starostwa i z głowy! w sumie to na razie wszystko po naszej myśli. dzisiaj atakuje PKP nieruchomości o ten kwitek! im szybciej ja to załatwie tym szybciej bede miał kamień z serca i nie bedzie mnie to męczyło! poza tym dowiedziałem się ze w niedługim czasie ma sie juz rozważac problem tej drogi i ma ona przejsc pod teren gminy a wtedy mamy mieć na poczatku utwardzona czyli jaki zwirek a póżniej nawet moze kosteczkę :-) radość pełna :-) ale na razie cisza żeby nie zapeszac rozmów z PKP nieruchomości! jak sie coś wyjaśni to sie na pewno odezwe trzymajcie kciuki, załatwienie tego odblokuje nam drogę do naszego domku.

Garfield
14-03-2006, 12:27
to znowu ja

już wiem wszystko decyzja ma być w ciagu tygodnia i ponoć ma byc pozytywna! dodatkowo wszystko w miłej atmoferze, sprawnie, instytucja jaką PKP jest nawet dobrze poinformowana, gdyż dobrze wiedzą ze tam jest postępowanie ze maja tą drogę wydzielić itd... na prawdę moje ukłony w stosunku do PKP! mam nadzieje ze nic sie im nie odmieni!

w tym czasie bedziemy posuwali sprawę projektu do końca!
jakieś pierwsze zarysy bede tutaj publikował :-)
pozdrawiam

Garfield
22-03-2006, 08:24
chwile niepisałem i się topik znalazł na samym dole strony :-(

dzisiaj jest 22 marca i nie jest to najlepszy dziań a 21 też był złym! pierwszy dziań wiosny a ja leże umierajacy w łóżku dopadła mnie siakaś grypa czy cos takiego prawie 40 stopni gorączki kaszel katar itp.... ale to nie na temat

Wracajac do tematu w zeszłym tygodniu w piatek 17 marca dowiedziałem się ze PKP Nieruchomości nie są właścicielem gruntu przez który muszę przejechac aby dojechac do swojej wymarzonej działki okazałao sie ze Zakład Linii Koljeowych jest właścicielem tego gruntu moją prośbe wysłali wiec z PKP niercuhomości do ZLK na Targową! i Powiedzieli zebym się dopytywał około wtorku bo już to wtedy powinno tam dotrzeć! no wiec zadzwoniłem wczoraj do Pani i płaszcze sie jak mogę najmilej aby mi ta Pani wystawiła tą zgodę! okazało sie ze nie stanowi to dlaniej problemu i jeżeli tylko nie będzie jakis specjalnych przeciwskazań to wyda mi taką zgodę! jednakże Bardzo miła Pani poinformowała mnie ze tory w nowym dworze maz. bedą w najblizśzym czasie remontowane i że należy sie spodziewać ze pociągi które nie będą sie zatrzymywały na stacji Nowy Dwór MAz przeleca tamtędy około 140-160km/h dodała też ze Urząd w Nowy Dworze wie o tej modernizacji i że powinni nas poinformowac o takiej sytuacji! No wiec w chwili obecnej zrezygnowaliśmy z zakupu tej działki bo o ile pociąg jadący 20-30km na godz był przezył to pociąg walący 150 już raczej nie! jestesmy w punkcie krytycznym, bardzo załamani! i zrozpaczeni bo straciliśmy kupę czasu na zabiegi o ziemię której z prostych przyczyn nie możemy nabyć!
wracamy w chwili obecej do wersji zakupu domu w stanie surowym lub dalej szukamy ziemi!

Garfield
07-04-2006, 12:54
Witam ponownie po krótkiej przerwie :-)
dzisiaj jest 07 kwietnia 2006 i będzie ciąg dalszy opowieści...
jak juz pisałem wczesniej pomysł zakupu ziemi przy torach ostatecznie został wyrzucony do kosza. Obecnie jestesmy w fazie negocjacji z właścivielem domu w janówku jakies 120 metrów na parterze i prawie drugie tyle na poddaszu urzytkowym! dom jest w stanie surowym otwratym z pokrytym dachem blachą! działka okolo 800 metrów dom jest naprawdę duży przynajmniej robi takie wrazenie na takiej działeczce! ale niestety jestesmy zdeterminowani aby go kupic z przyczyn rodzinnych!
Zdjęcia zapodam póżniej! prawdopodobnie jutro odbęda sie finalne negocjajce co do kasy bo Pani chce troche za dużo o jakies 20 tys musismy zbic cenę! Jutro tez pojade na budowę raz jeszcze i dokładnie obejerze czy ściany nie są popękane jezeli nic takiego nie znajde t będzie oznaczac ze fundamenty sa ok budynek stoi od dwóch lat wiec jakby było cos nie tak to juz by osiadł! czy ktos ma jakis pomysl na co mam patrzec jak będe oglądł dom czy jest ok postawiony? bymbył bardzo wdzięczny.
ustaliśmy z moija druga połówka ze w chwili obecnej wykonujey 100% inwestycji na dolnym poziomie czyli na tip top natomiast górny tylko w takim zakresie jak musimy! czyli ocielpenie dachu, wylewski na podłodze i tynki na ścianach! poprostu chcemy wykonac wszystkie takie brudne rzeczy! pózniej jak panele czy plyty połorzę sobie sam! i to nie będzie tez zabójcze dla dolnego poziomu domu!

Garfield
18-04-2006, 08:38
Witam 18/04/2006
po świetach w załaczeniu fotki naszego domku (coprawda jeszcze nie naszego ) ale mam nadzieje ze już prawie naszego! Niestety Pani nie może sie wykokosić z ostateczną ceną tylko potwierdza nam ze dom jest na 1000% na sprzedaż! wiec narazie spokojnie czekamy! coprawda OD tego czekania MNIE ROZNOSI! ale wszyscy mówią spokojnie wiec siedze jak mysz pod miotłą! dzisiaj idziemy na rozmowy! dałem finalny termin albo powie wkońcu czy sie zgadza na naszą kase albo na drzewą z nią! nie będę czekał w nieskończoność!
Byłem także na budowie obejżałem dokładnie domek nie ma zadnych pęknięć itp wygląda ze został postawiony zgodnie z zasadami!
a oto fotki
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0048.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0043.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0038.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0039.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0041.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0044.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0061.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0063.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0064.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0065.jpg

i na zakończenie
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT00481.jpg

wiem że wygląda bardzo duży na takiej małej działeczce! ostatnio tez zwróciłem uwage na stan działki w koło jest tragiczny jest taki syf ze chyba z 5 kontenerów będzie trzeba żeby to wywieśc! trzeba będzie to chyba sprzatnac jeszcze przed rozpoczeciem robót bo to tragicznie wygląda!

Garfield
16-05-2006, 09:23
no wiec powrót do dziennika już myślałem ze nigdy tutaj nie wróce.
wczoraj 15.05.2006r. mozna uznac za bardzo owocny dzień
Pani sie zgodziła na nasza ostateczna cene, róznie wyrazila akceptacje finansowania tranzakcji z kredytu, papiery sprawdzone itd! mozemy przystepowac do finalizacji tranzakcji, dzisiaj nawiązałem kontakt z znajomym kolegi który ma nam pomóc załatwic kreyt w miare przystepnych warunkach.
Zdecydowalismy sie na Bank Millenium (do końca maja ma jakies super warunki) kOleś ma nam przesłac pełna ofertę i pełny wykaz kosztów wraz z załącznikami do wypełnienia! czekam na emaila od niego z niecierpliwością! mam nadzieje ze od teraz będe pisywał bardziej regularnie w moim dzienniku! mam tez nadzieje ze w końcu zaczniemy wykonywać jakiekolwiek postepy na budowie!
Pozdrawiam

Garfield
16-05-2006, 09:25
a i zapomnialem dodac ze 29/04/2006r. zmieniliśmy nasze stany cywilne... :P :P :P :wink:

Garfield
22-05-2006, 15:06
22/05/2006r.
zaczeliśmy w zeszłym tygodniu załatwiać potrzebne papiury do kredytu i do nabycia naszego domku! niestety pan z Open Finanse nas (znaczy mnie) mocno ostudzil mówiąc ze na kredyt sie czeka około 4-5 tygodni !!!!! wiec na poczatku zrobilem tak :o a pózniej usiadlem.....:-(
poczym dostałem listę co mam przynieść aby szanowny bank udzielił mi kredytu! Zdecydowalismy sie na kredyt w millenium! ponieważ obecnie jest promocja i CHF daja za 2,5% wiec bardzo korzystnie.
w chwili obecnej jestem w trakcie załatwiania odpisu z KW bo wszystkie inne papiery jest dużo łatwiej skompletować!
jak bede miał kolejne wieści to napisze ..

Garfield
12-06-2006, 08:20
dzisiaj 12/06/2006r.
spora przerwa w naszym dzienniku, ale spowodowane to tym że nasz sprzedajacy gdzies wyjechal nie informujac nas o tym potem zaczął cos kręcic ze sprzedażą, chyba sądzil ze damy mu więcej! naszczęcie wczoraj odbył sie final tej całej zabawy znaczy nie final final ale wczoraj podpisalismy umowę przedwstepną, oraz dostalismy od niego wszystkie papiery w orginałach!
- akty notarialne,
- pozwolenia na budowe,
- orginalny projekt budowlany
- oraz wiele wiele innych papierów w orginałach!
brakuje tylko odpisu z KW ale to obiecał dzisiaj załatwic! pożyjemy zobaczymy!
dzisiaj gonimy do banku (a raczej do Open) i wznawiamy nasze negocjacje z nimi! zobaczymy co dadzą i na jakich warunkach bo nasza promocja wygasła! :-( i teraz musimy radzić sobie inaczej!
mam nadzieje że teraz będziemy sobie troche lepiej radzili i wkońcu zakończy sie ta dziecinada! i w końcu staniemy sie szczęśliwymi posiadaczami tej nieruchomości! ale na razie cichosza.... aby nie zapeszać!

Garfield
14-06-2006, 07:57
dzisiaj 14/06/2006r.
wczoraj bylismy w Open finance i złożylismy wszystkie papiery potrzebne do kredytu! wyszło na to ze w sumie wchodza dwa banki w grę Millenium oraz Multibank! i wieczorem dostalismy dobry sygnał ze Multibank obedzie sie bez wyceny rzeczoznawcy wystarczy mu zdjęcia obiektu oraz opis co jest zrobione! mamy nadzieje ze warunki kredytowe dostaniemy szybko! chociaz powiedziano nam ze teraz w zwiazku z wprowadzeniem tych cholernych ograniczeń kredytowych jest multum zapytań o kredyt a co za tym idzie okres oczekiwania jest okolo 4-5 tygodni! strasznie nam sie nie usmiecha taki długi okres ale nie mamy wyjścia! mam nadzieje ze bez tego rzeczoznawcy bedzie o połowe krótszy ten okres!
oby !!!!

Garfield
14-06-2006, 14:14
zapomniałem dodac że w między czasie wymienilismy samochód z fieścinki na coś większego!
oto zdjęcia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nowa%20Fura/Obraz014.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nowa%20Fura/Obraz011.jpg

Garfield
23-06-2006, 08:03
dzisiaj 23/06/2006 dzień ojca :-)

wczoraj złorzyliśmy wszystkie papiery do open finance! Pan powiedział ze w ciągu dwuch tygodni się powinni odezwać i coś powiedzieć sensownego! juz się nie możemy doczekać tego!
trzymamy kciuki!
i grzecznie czekamy......:-(
o dalszych postępach będę na bierzaco informował...

Garfield
29-06-2006, 09:37
a my nadal czekamy na odpowiedz banków! mnie nosi! czy to musi tak długo trwać! mam nadzieje ze w przyszłym tygodniu juz cos usłyszymy od nich!

Garfield
19-07-2006, 08:02
no i znowu dluga przerwa w moim dzienniku
z informacji z Open wiem że dzisiaj mamy dostac odpowiedz od jednego z banków! Multi ma cos wypluć w końcu po 3 tygodniach oczekiwania! Mam nadzieje ze będzie to dzisiaj miałobyć wczoraj ale znowu jakies papiery musiałem uzupełniać i decyzja sie odwlekła! bedę dawał informacje czy sie wkońcu udało czy nie...

Garfield
20-07-2006, 17:31
ale się cieszę
dzisiaj DOSTALIŚMY KREDYT!!!!!!!!!!!

co prawda jeszcze trochę papiurów trzeba donieść ale już jestem bardzo zadowolony!!!! Żona już w myślach wykańcza! jak dobrze pójdzie na koniec przyszłego tygodnia zostaniemy właścicielami tej nieruchomości!!!!!
HURRA!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Garfield
26-07-2006, 12:22
prawie wszystkie papiery doniesione a my nadal czekamy! jezu te czekanie nas wykończy..........
z tych smutków przypadkowo znalazlem nasz domek na jeden ze stron on ma tak wyglądac! :-)
http://www.studioatrium.pl/res/099/duz_1.jpg
http://www.studioatrium.pl/res/099/duz_0.jpg
;-)

Garfield
26-07-2006, 12:33
http://www.studioatrium.pl/res/099/par.png

no to może jeszcze opisze co planujemy zmienic na chwile obecną lub co zostalo już zmienione przez obecnego własciciela, zacczne co zostało zmienione przez obecnego włascieciela:
- zamiast garażu dwustanowiskowego jest powierzchnia usługowa
- zamiast małego kibelka sa schody na poddasze uzytkowe
- po lewej stronie gazau jest dobudowany jedno stanowisko garażowe
reszta jest jak w projekcie...

co my planuje zmienic:
1) kuchnia przenosi sie do pomieszczenia numer 7
2) w miescu kuchni idzie kominek plus duzy pokój
3) pomieszczenie techniczne zostanie połączone z łazienka i bedzie stanowic dużą łazienke, w chwili obecnej wykańczamy tylko dół tego domu wiec musi byc w łazience i wanna i prysznic!
4) no i ten garaz! ja chce powrotu do garażu dwustanowiskowego, natomiast rodzina mojej zony chce żeby była powierzchnia usługowa która mogłaby przynosic dochody na tyle aby pokryła przynajmnej rate kredytu! moze i pomysl dobry ale ja nie widze biznesu jaki mogłbym tam rozkrecic i ktory okazałby sie dochodowy! na razie jestesmy w zawieszeniu co do tych decyzji! jezeli nastapiłby powrót do garażu to w tedy z tego dobudowanego garazu stworzymy pomieszczenie techniczne....
na razie to wszystko kolejen plany bedę zamieszczał!

Garfield
09-08-2006, 07:58
HURRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mamy umowę kredytową!
Co prawda walczymy o nia od prawie dwóch tygodni ale wkońcu jest!
Wszystko jest tak jak było uzgadniane, no prawie wszystko! Sprawa na ktorej najbardziej mi zależało czyli abym dostal trochę kasy teraz na powiedzmy zaliczki na okna itp nie wypaliła dostane kase dopiero po przedstawieniu pozwolenia na budowe przepisanego na mnie! :-( z tego co sie dowiadywałem to starostwo ma 65 dni na takie przepisanie! oczywiście bede sie rozpłaszczał u tej Pani ale boje sie ze jednak to troche potrwa! na razie mam karte kredytową wiec będe robił zakupy na jej konto ale długo tym stylem nie wytrzymam!
Dzisiaj o 15 idziemy podpisac umowę kredytową do bardzo nie miłej pani w bardzo nie milym banku ale niestety nie mamy wyjścia! ani checi walczyc o kredyt w innym banku! wiec chwilowo decyzdujemy sie na ten bank jezeli dalej będzie nam grał tak na nerwach jak do tej pory to przy pierwszej sposobności refinansujemy go w innym banku! włącznie z przeniesieniem kont!
Jesteśmy cali szczęśliwi może teraz sie zacznie cos dziac! mam nadzieje ze w tym tygodniu jeszcze podpiszemy akt notarialny i wystapimy z wnioskiem o przepisanie pozwolenia! bo potem długi weekend i trzeba bedzie czekać!
a potem zaczmniemy powli i z mozołem realizowac nasz plan wykończenia tego domku!
mam nadzieję ze szybko będzie szlo....

Garfield
09-08-2006, 18:16
dzisiaj podpisaliśmy umowę kredytową w multibanku....
jutro o 13 mamy spotkanie u notariusza i staniemy sie właścicielem (wkońcu) kawałka ziemi na tym padole wraz z domem w stanie surowym otwartym
nie wiem ile trwa podpisanie aktu notarialnego ale planujemy jutro jeszcze:
- biec do sądu wpiasc nas i bank do hipoteki
- wpaśc do urzedu skarbowego i opłacic druki PCC/1
- podjechac do firmy ubezpieczeniowej wykupic polisę ubezpieczenia FLEXA oraz podbić cesję...
- oraz jeszcze zdąrzyć wpaśc do banku oddac wszystkie paiery tak aby mogła dokonać w dniu jutrzejszym zapłaty za ten akt notarialny....
zoabczymy ile z tego sie uda zrealizować! oby wszystko (to sprzedajacy nie mógłby na nas naciskac ze z czegos sie nie wywiązaliśmy)

jeżeli wsio dobrze potoczy to na wieczór pojechac na ten padół i porobic wspólne notatki jak co chcelibyśmy oraz ustalic jakis tam harmonogram działań
a zapomniałem jezeli będziemy stac z czasem dobrze to wpaśc na pare chwil do starostwa powiatowego i złorzyc papiery o przepisanie pozwolenia na budowe na nas! :-)
wiem wiem dużo rzeczy mało czasu ale starac się bedziemy!

Garfield
09-08-2006, 18:26
a i zapomniałem o najlepszym
jednego dodatkowego mieszkańca mamy juz zaklepanego
okazało się ze niedaleka rodzina mojej zonki chce się pozbyć psa wziętego ze schroniska (tutaj należe podkreslic ze nie jest on waldiwy tylko właściciel jest g...- pies się 16 latkowi znudził i chceli go oddac spowrotem do schroniska) my stwierdziliśmy ze ma taką miłą mordę i jezeli wytrzyma jeszcze z Nikitą (tak ma na imię) 2 miesiące to my ją weźmiemy do siebie.... :-) wiec problem psa mamy juz rozwiązany aha jeszcze jedno Nikita to krzyżówka amstafa z ...hm........ z czymś :-) ważne że wiecej amstafa..... :-) Generalnie i tak chcieliśmy wziąc psa ze schroniska wiec to akurat sie dobrze złozyło co prawda jeszcze nie wiemy czy będzie ja trzymał dla nas te dwa - trzy miesiące ale jestesmy dobrej myśli....

Garfield
10-08-2006, 15:38
zesz jasna cholera....... jak ja nie nawdzę notariuszy! w tym kraju jeszcze cholerom jest za dobrze! oooooo ale jestem wściekły
no wiec tak poszliśmy do notariusza pani przejrzała dokumenty i powiedziała ze nie ma aktualnego wypisu miejscowego planu! wiec wszyscy popatrzyli na kartke którą dała dzień wczesniej i nie było na niej wypisu! wiec skończyło sie awanturą! i objkechaniem jej od góry do dołu ale faktem jest ze nic nie załatwuiliśmy! wystapilismy o wypis i mamy nadzieje ze sie uda do srody go uzyskac bo pani nie była za bardzo chetna w urzedzie gminy do wspólpracy..... jezu .... chyba pojde sie gdzies wyładować!!!!

Garfield
15-08-2006, 11:53
Jutro mamy kolejne spięcie z Panią notariusz....
ale wpierw musimy się kopnac do gminy wieliszew po wypis z planu, mamy nadzieje ze Pani się udało go przygotowac bo jak nie to nawet nie mamy co jechac do tej notariusz......
a tak informacyjnie wam powiem że gmina wieliszew za wystawienie wypisu z plany zazyczyła sobie 204 zeta.... :o :o :o zrobiłem tak a póżniej poornie siegnałem po portfel.... :evil:
i niech jeszcze spróbuje nie zrobić tego na jutro..... :evil: :evil: :evil:

Garfield
16-08-2006, 17:38
wkońcu się udało DOM JEST NASZ
dzisiaj się odbyło podpisanie aktu notarialnego, jutro jedziemy zawieśc akt do banku oraz jedziemy do starostwa załatwiac przepisanie na nas pozwolenia na budowe, oraz do gazowni i do elektryki jak sie wyrobimy to jeszcze wpadniemy do wodociagów ale to się obaczy..... ale jestśmy szczęśliwi! zaczyna sie powoli ziszczać nasze marzenie!
mam nadzieje że teraz będe pisywał bardziej regularnie....
jutra także po robocie chcemy pojechac do naszego domku i z zona ustalić co ona gdzie widzi i co ja gdzie widze..... :-) cos czuje ze będzie fajnie....

Garfield
17-08-2006, 14:40
Dzisiaj udało sie nam załatwic prawie wszystko co zakładaliśmy czyli:
- złożenie papierów o przepisanie pozwolenia na budowę
- przepisanie elektryki (cos jest tam na pieprzone ale mam sie wstrzymac z wyjaśnianiem aż do odbioru domu)
- bylismy w gazowni, dostaliśmy wniosek do wypełnienie ora z trzeba mapke zrobić z naniesionym gazociągiem.
- bylismy w banku oddalismy akt aby uruchomili kredyt

kaska ma wyjśc w ciagu trzech dni! myśle ze po weekendzie dostana kase na konto :-)

dzisiaj jeszcze jedziemy do naszego nowego domu pouzgadniac pare rzeczy z żoną! jak ona to widzi co gdzie i jak, oraz jak to sie ma do mojej wizji! cos czuje że będzie fajnie bo oboje jestesmy impulsywni i walczymy o swoje dokońca! :-) taa........ Budowa to sztuka kompromisu .... pamietaj o tym.....

Garfield
18-08-2006, 13:34
byliśmy wczoraj na budowie pochodziliśmy z żona po domku (tulipanek już snuje plany co gdzie postawi i ile tu roboty)
bylismy z tesciami, trochę mnie to przeraziło bo teśc wie najlepiej jak będzie mój dom wyglądał! :o a nie wiem jak mu wytłumaczyc zeby sie nie na razić za bardzo bo duzo pomysłów ma dobrych ale nie które są poprostu do dupy i wieję prowizorka taka ze az d... ściską! a ja tak nie chce jak robic to raz a dobrze i porzadnie!
mam nie złą łamigłówke.

wczoraj jeszcze pomierzylem sobie okna (nawet otwory trzmaja wymiar wzgodnie z projektem) oraz wstepnie utwierdziliśmy sie w przekonaniu że nasze zmiany idą w słusznym kierunku.
uzgodniliśmy tez ze schody lejemy a nie drewniane, oraz jeszcze wczoraj spotkalismy sie z naszym projektantem i wstepnie umowiliśmy sie na wtorek :-) aby wprowadzic nasze zmiany w życie...

na razie to tyle wiecej informacji napisze w chwili wolnej.
a może o jeszcze jedno spytm tutaj
zmierzyłem dokładnie moje krokwie maja 15 cm, czy to oznacza ze musze dac wełne między krokwie 12,5-12 oraz drugie dwanście w poprzek krokwi!?

Garfield
22-08-2006, 14:35
wczoraj był u nas wielki dzień, powiedzialismy moim rodzicom ze niestety sie wyprowadzamy bo nabylismy dom! to własnie dlatego (brak wspólnego języka pod jednym dachem) skłonil nas do szukania alternatywy! aż oniemiałem! takiej reakcji sobie w najlepszym optymistycznym werjancie nie zakładałem! nawet do tego stopnia iż zaraz z nimi jedziemy aby mogli wszystko obejrzec!
oczywiście pod koniec rozmowy było troche smutko ale to bardziej z powodu wyprowadzki niz żalu..... co prawda pocieszyłem rodzicow że moze jakis potomek napatoczy sie w najbliższym czasie wiec beda mieli powód do radości (robic nadzieje trzeba)
wiec dzisiaj jedziemy ponownie do naszego domku wziąłem aparat wiec wieczorem możecie liczyc na fotorelacje z ogledzin oraz nowych zdjęc bo te powyżej sa z zimy a teraz będa z lata :-) tyle to trwało od momentu znalezienia domu poprzez podjęcie decyzji o kupnie po kupno fizyczne domu!

Garfield
23-08-2006, 08:02
no i jestesmy po wizytacji na budowe moich rodziców! nawet nie najgorzej wyszło! domek sie podobał, wszcy skwitowali że czeka nas jeszcze duzo pracy aby tam zamieszkać!
a oto zdjęcia z opisem
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0190.jpg
front domu
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0193.jpg
zdjęcie robione z wykuszu w stronę wejścia do domu po lewej jadalnia po prawej ma byc kominek w głebi przedpokój oraz tam gdzie drabina ma być klatka schodowa
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0195.jpg
w kadże zapomniany namit sprzedającego :-)
wgłebi ściana kominkowa :-) po lewej wykusz skąd bylo robione wcześniejsze zdjęcie
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0200.jpg
korytarz, pierwsze drzwi po prawej do kotlownia, drugie to łazienka w tle drabina
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0204.jpg

zdjęcie z ogrodu na wykusz, niezle zarośnieta działka nie :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0205.jpg

mój ojcieć sprawdza piwniczkę :-)

oraz na koniec Tulipanek - PANI INWESTOR! jakos przypadło jej to określenie do gustu!
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0201.jpg

Garfield
28-08-2006, 19:18
dzisiaj krótko
zdjęcią będa jutro jak wstawię.
dzisiaj załatwiona gmina wieliszew z kanalizacją!, gazwonia za 3 tygodnie mają byc warunki przyłacza potem ruszamy z projektem i kosztorysem!

a dzisiaj w ramach tego aby trochę swojego serca włorzyc w dom wybraliśmy ziemę z pomiedzy fundamentów! znaczy przygotowlaismy pod wylanie chudziaka! nie czuje rak, kręgosłupa itp itd , myśle że jutro będzie jeszcze gorzej! zaraz idę wziac ciepłą kapiel!
jak mnie nie pomaie jutro to skończymy duży pokoj i będzie wsio! z jeszcze lepszych wiadomości to jakaś ekipa kończy działania i od poniedziałku wejdzie do nas!
mam nadzieje ze d tego czasu bank uruchomi druga transze!

Garfield
30-08-2006, 12:37
wczoraj był nawet nie najgorszy dzień.
pomijam fakt że umieram od wczoraj po machaniu łopatą w poniedziałek!
wczoraj otrzymałem bardzo miły telefon od Pani z Wieliszewa że nasze podanie zostało rozpatrzone i że zostaniemy podłaczeni do kanalizacji w pierwszym rzucie! co prawda miała i złe wiadomości koszt takiej przyjemności jak kanalizacja to jedyne 2,994 złocisze!
a my krtedytu nadal nie dostalismy gdyz Pani w starostwie trochę leci z nami w kulki z przepisaniem pozowolenia ! a bez tego bank nie wypłaci transzy drugiej! tak więc dobrze ze z banku cetelem dostłem karte kredytowa której nie chaiłem! akurat teraz się przyda! limit to 3.000 zeta! akurat na kanalizację!
z dobrych wiadomości CD. to znalezienie ponoć dobrej ekipy budowlanej! wchodzą od powiendziałku! złe wiadomości patrz wyżej brak nadal kasy na koncie) bede finansował budowę przez pierwszy tydzień z mojej karty kredytowej - ale tak długo nie pociagnę!
z jeszcze innych wiadomości, w poniedziałek prawie wybraliśmy okna, wybór prawie padł na OKNOPLAST z krakował, okna białe plastikowe okucia WK2 ale szyba P0, koszt tej przyjemności Pan wyliczył na 9.200,- i za 3 tygodnie dostawa! niestety żeby było trudniej wczraj dostałem wycenę z OKFENSu (Grupa SAINT-GOBAIN) też białe, okucia WK2, ale Szyba P4 za cenę 10.000 z hakiem, co do dostawy to jeszcze nie wiem bo Pani nie odpisała! ale jeszcze szczerze zainteresowany! i tutaj mam pierwszy wybór dokonać! na razie myślę intensywnie!

Garfield
03-09-2006, 14:19
obiecałem zdjęcia oto one:

góra śmieci jaka zebralismy w zeszły weekend z acałej posesji! jak mozna było do czegos takiego dopuścic

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/8d3149e6.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/86164189.jpg

a to nasze obejście, troche oporządziliśmy! krzaki usuniete i teraz widać trochę działki....
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0213.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0212.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0215.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0218.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0220.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0223.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0228.jpg

a wczoraj wykopaliśmy w domu dziury pod rozporowadzenie kanalizacji, nie czuje rąk! z teściem też walczylismy z przekuciem się przez ławy fundamentowe! tez nie czuje rąk! w poniedziałek przychodzi fachowiec od kanalizacji oraz pod koniec tygodnia mam się spotkać z ekipą która bedzie wykańczać!

Garfield
03-09-2006, 14:22
a zapomniałem dodac w piatek był majster od dachu! oficjalnie, wizualnie jest on skończony, pozakładał brakujace rynny na wykuszu (widac to na zdjęciach powyższych) oraz brakujące gąsiory tez na wykuszu, uszczelnił także pokrycie dachu przy kominie! to wszystko jeszcze na koszt sprzedającego :-)

Garfield
10-09-2006, 09:41
witam ponownie
przerwa w dzienniku raczej spowodowana tym że nie mam komputera niz tym ze mamy zastoje na budowie! chodz zdecydowanie wolałbym większy postęp robót niż to jest w rzeczywistości!
zostało zrobione:
rozłorzenie kanalizacji
zagęszczenie po kopaniu rur
wstępne wyrównanie!
początki - zalążki instalacji elektrycznej
we wtorek ma przyjść ekipa budowlana i zacząc wylewnie chudziaka, znaczy maja znaleźć poziom zerow, wyrównac dokońca i wylać chudziak!a potem następne rzeczy!

z dodatkowych informaji to tak jak przypuszzałem, teść rozkłada nam instalacje wszystkie kablowe, wiem jest to tańsze i sprawdzone, niestety musze walczyc o kazdy włącznik o kazde gniazdko i sie tłumaczyc jak uzniak dlaczego sobie tak ubzdurałem! jak mnie to irytuje :evil:

Garfield
10-09-2006, 15:32
kolejna garść informacji
był koles od alarmów wycenił system na 3.500 za sprzet i 1.300-1.400 za robotę pi razy drzwi wyszło za alarm 5.000 troche dogo! raczej chciałem koło 3.000 przeznaczyc na tego tyu zabawki.....
no nic ..... kolejny temat do rozważań....

co jeszcze ... zamówiliśmy gazownka..... boże ten to mnie pusci z torbami... wycenil wszystko na 5.500.....
z tego co pamiętam"
geodeta + mapka + ZUD = 1.400
projekt = 800
jego praca 1.700
gazownia 1.000
nagazowanie 300
kominiarz 150

plus jeszcze cos ale teraz juz nie pamiętam....

okna prawie wybrane zostały dwa na placu boju
Okfens oraz Oknoplast
Okfens proponuje 4 komorowe z okuciamy WK2 i szybą P4 za prawie 11.000 a Oknoplast 5 komorowe z okuciami WK2 plus szyba P2 za 10.000 jak dołorzylibysmy P4 to pewnie za 12.000.

to chyba na tyle, jak mi sie cos przypomni to napisze jeszcze

Garfield
13-09-2006, 07:58
jaki jestem szcześliwy
ale moze od poczatku:
bylismy umówieni z ekipa ze wchodza od poniedzialku okazało sie jednak że szefuniu cały po pifku wsiad;l za kierownice i zabrali mu i samochód i chyba prawko wiec nie miał czym do mnie przyjechać! w napadzie rozpaczy złapałem za telefon i wybrałe numer do gościa z którym jakos przy okazji rozmawiała moja tesciowa ze on takie rzeczy by wykonał! wczoraj telefon o 18 o 19 byliśmy na budowie i dogadywalismy szczegóły! wstępna data to sobota o 8 rano i o 13 zalewanie chudziaka wstepnie! jakie było moje zdziwienie pomieszane z rozpacza i pełna euforia gdy zadzwonil do mnie godzine póżniej ok 20 i powiedzial ze przychodza..... jutro (tzn dzisiaj) i że godziny zostaja bez zmian! (pierwsza myśl skąd ja wezme beton) troche pochodziliśmy i udało sie załatwic beton na 13! tak wiec o tej godzinie chlopaki juz wybieraja ziemie ubijaja równają itp a o 13 mają byc gruchy i pompa i będziemy lali chudziak! potem przez dwa dni mamy go moczyć! a w weekend też przychodza i będa dalej działać!
przynajmniej mam nadzieje! rozmawialismy jeszcze z nimi o:
- zmianach czyli musieli by wylac nadproża tam gdzie chcemy przejścia
- wylac schody - i to w sumie najbardziej mnie interesi!
- oraz jakieś inne delikatne roboty budowlane!

poza tym maja dac namiar na chłopakow od murowania fundamentów, tynkarzy!
jest jedn duży problem! nadal nie mam pozowlenia na budowę a co za tym idzie kasy bo bank czeka na pozowlenie na budowę! i wtedy dopiero wypłaci mi transzę! a kobieta w straostwie leci sobie w bierki.... :evil:

Garfield
13-09-2006, 18:59
no i chudziak wylany
jutro zapodam zdjęcia
niestety pierwsze wiekse koszty 4400 za beton i robote....

Garfield
16-09-2006, 18:42
oto zdjęcia chudziaka
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0010.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0011.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0012.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0013.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0014.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0016.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0019.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0026.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0030.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0031.jpg

wiatrołap
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0029.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0028.jpg

dzsiaj juz nie był taki radosny dzień od paru dni zbieram oferty systemu EIB i wkońcu sie zdecydowałem na jedna, uprzedzałem wcześniej mojego tescia żeby nie robł nic z instalacja elektryczna bo tutaj zajdą zmiany w tym co rozmaialiśmy wcześniej, dzisiaj przyjezdzam na plac budowy okazuje sie ze 3/4 domu jest okablowane elektrycznie! wściekłem sie! dostałem takiej piany ze miałem wrażenie że krew uszami mi wypłynie! Mówiłem jeszcze wczoraj przez telefon aby NIC nie robił! do tego dzisiaj jeszcze wyśmiał mnie z systemem EIB, niestety byłem nadwyraz nie miły co zakskutkowało obrazą mojej żony! w sumie tylko budować! Poprostu puściły mi nerwy! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ponieważ mówię po polsku dlatego nie jestem wstanie zrozumiec jak można nie słuchac człowieka który ma tam zamieszkać

Z pozytywnych informacji (ale to było wczoraj) odebralem wkońcu przepisane pozwolenie na budowe na mnie!
niestety w związku z zawirownaniami na naszej budowe zrzekłem sie osoby wiodącej na rzecz mojej żony gdyż mojego słowa nikt nie słucha wiec tak samo może moja małożonka sprawowac funkcje inwestora! przynajmniej oszczędze sobie straty nadzieji i poszarpanych nerwów!
Generalnie idealnie sie sprawdziło polskie stare przysłowie! z rodziną najlepiej wychodzi sie na zdjęciu!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Garfield
21-09-2006, 07:41
kredyt przynany i sobie lezy na końcie dzisiaj z niego spłaciłem swoje pierwsze wydatki:
Kanalizacja (przyłacze) - 2.994,-
Beton plus pompa (chudzik) - 2.660,-
zostało do oddania teściom za robocizne chudziaka 1.700 (170m kw x 10 zeta)

w tym tygodniu sie nic nie działo na budowe troche jestem tym przerażony bo w polowie października zaczynaja sie moje studia i nie bede miał weekendów a co za tym idzie czasu na roboty w domu!
więc muszę jakos pokombinowac żeby zrobic jak najwięcej do tego czasu.

wczoraj otrzymałem telefon tez od wykonawcy kanalizacji ma zadzwonic dzisiaj i sie umówić na wykonanie przyłacza. Mam nadzieje ze nie zadzwoni i powie że stoi przed płotem i co ma robić! bo ja mam czas dojazdu na poziomie 1 godziny do domu. znowu lekko bym się wsciekł!

Garfield
21-09-2006, 07:43
kredyt przynany i sobie lezy na końcie dzisiaj z niego spłaciłem swoje pierwsze wydatki:
Kanalizacja (przyłacze) - 2.994,-
Beton plus pompa (chudzik) - 2.660,-
zostało do oddania teściom za robocizne chudziaka 1.700 (170m kw x 10 zeta)

w tym tygodniu sie nic nie działo na budowe troche jestem tym przerażony bo w polowie października zaczynaja sie moje studia i nie bede miał weekendów a co za tym idzie czasu na roboty w domu!
więc muszę jakos pokombinowac żeby zrobic jak najwięcej do tego czasu.

wczoraj otrzymałem telefon tez od wykonawcy kanalizacji ma zadzwonic dzisiaj i sie umówić na wykonanie przyłacza. Mam nadzieje ze nie zadzwoni i powie że stoi przed płotem i co ma robić! bo ja mam czas dojazdu na poziomie 1 godziny do domu. znowu lekko bym się wsciekł!

Garfield
22-09-2006, 12:37
no i oczywiście wykrakałem, wczoraj godzina 17 dzwoni telefon! kolo z kanalizacji że sie nudzi i żebym szybko przyjeła to mi zamontuje studziennkę! no wiec w delikatnych słowach musiałm kochasiowy wytłumaczyc ze ja jest w warszawie a po drugie to nie startrek to sie nie przeniose na budowę! na szczescie udało sie zorganizowac osobe która im otworzyła podwórko i mogli robic, dodatlkowo skasował nas na 350 zeta za podłaczenie domu do studziennki! :-) no nic takie zycie....
jeden plus kanalizacja podłaczona dzisiaj juz wsio zasypane :-)

Garfield
25-09-2006, 08:07
no i powrót do tematu kanalizacji! bylismy na budowie w sobote rano (no powiedzmy że to rano bo byla godzina 12) i co!? i patrze że faktycznie kanalizacja jest i nawet zasypana! ale co widze jakaś paskudna zielonkawa pokrywę która wychodzi idealnie na środku wjazdu do garażu! w dodatku to jest taki delikatny plastik że nie mozna nawet po nim chodzić! wiec chwyciłem za telefon i dzwonie do tego orła sokoła! a on że to jest standard i ze oni innych nie montują! poprostu załamałem się! rece mi opadły i jestem w rozpaczy! teśc oczywiście ze zrobi sie jaką siatke stalową po której bedzie mozna jeżdzic! ale według mnie to pokrywa jest zdecydowanie za wysoko w stosunku do wjazdu! wiec jak sie da jeszcze jakąs siatke ochraniajaca (ktora notabene w chwili obecnej MUSZĘ dac to wyjdzie to zdecydowanie za wysoko! ale mam przejebane! na razie nie parkuje w garazu wiec tym tematem sie nie zajmuje!
byłem świecie przekonany że wstawia mi dwa kregi do środka wrzuca jakąś tam maszynke i zamkna standardowym zeliwnym wiekiem który sobie w przysżłości obłorze brukiem i z głowy! a tak mam zajebista zagwostkę!

z bardziej optymistycznych zdarzeń to dzisiaj przychodzi kolo zrobic nasze planowane zmiany, ma wymurowac nadproża przebić sciany itp. dzisiaj tez mamy sie dowiedziec kiedy ekipa od tynków bedzie miala chwile aby wpaśc do mnie, twierdzili że tydzień potrzeba im na taki domek! :-) Generalnie ciesze sie jak dziecko że cokolwiek sie dzieje na budowie!
z gorszych wiadomości to wczoraj sie dowiedziałem ze ide do pracy w niedziele 1 października! dorabiam sobie jako wykładowca, wiec jednej strony bedzie zastrzyk gotówki z drugiej nie ciesze sie bo nie bede na budowie a miałem duze plany pomocowe! po drugie mogliby do mnie dzwonić na miesiac przed zajęciami a nie na 6 dni!

no nic wychodzi na to że bede musiał sie tam przenieśc dużo wczesniej i sobie robic wykończeniówke w swoim zakresie wieczorami.... czy zawsze człowiekowi musi wiac w oczy!

Garfield
27-09-2006, 08:21
wczoraj bylismy na budowie, i od razu pelen uśmiech! wkońcu wyglada to jak budowa, betoniarka jest, kręci sie betonik, ściany sa wybijane, nadroża robione, doszliśmy do wniosku z żona ze cala ta nasza przebudowa to wsumie poza zmiana kuchni dotyczy samego frontu domu gdzie był projektowany sklep a my chcemy garaż i w związku z tym robimy pełna przebudowę :-)
a oto zdjęcia:
wpierw wiatrolap, już zalany czeka na bloczki betonowe, które zreszta stoja obok
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT39.jpg

okno w sklepie zamurowane
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT38.jpg

w środku garażu trwaja prace nad otworami drzwiowymi
pierwsze drzwi od lewej ma byc przejście do garderoby z pokoju
będzie po tej stronie troche płytszy garaż
drugie drzwi od lewej to juz pomieszczenie dla opon, rowerów, kosiarek itp.
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT42.jpg

a tu przejście z pokoju do garżu wtle widac drzwi do garderoby! ścianka będzie skarton gipsu taka pod kątem lekko
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT48.jpg

dziura w stropie
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT55.jpg czyli miejesce na schody

kiedys było wejście do pokoju do którego przenieślismy kuchnię wiec drzwi nie miały sensu
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT43.jpg

i zdrugiej strony :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT44.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT41.jpg
widac zarazy mojej małzonki
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT45.jpg

i trochę zdjęc okolicy:
tam gdzie ta kupa piachu ma być taras
taras u na nie bedzie przy budynku a to z tego względu że zaraz przy budynku jest ta piwniczka o której pisałem, a że chcemy ja zostawic tam gdzie jest wiec odsunelismy taras od budynku i tak nie był pod okapem tak wiec nic nie tracimy a tak w przyszłości zbudujemy sobie taki taras jak bedziemy chcieć!
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT46.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT61.jpg z boku

oraz od frontu cis
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0060.jpg

to tyle na dzis wiem że dzisiaj robia brame garazowa i pewnie zaczną wiatrołap jutro tam bedziemy to zapodam foty :-)

Garfield
02-10-2006, 19:43
dzisiaj krótko
w weekend zrobiłem:
pomalowałem dysperbitem fundamenty wiatrołapu (2x)
wybudowałem półwiatrołapu, niestety skończył sie piasek i wiecej nie mogłem zrobić! niestety jako żółtodziób zrobiłem malutki błąd i drzwi wejściowe zamiast szer 100 maja 104 mam nadzieje ze to nic strasznego i uda sie to jakoś przy wstawianiu drzwi zew. jakos zamaskować!
(pocześci moja wina poczęści takiego kolesia który mi pomagał, odmierzył i pokazał palcem gdzie mam murować a ja po postawieniu pierwszego pustaka nie zmierzyłem nie skontrolowałem)

w niedziele po tym wyczynie umierałem - niestety jestem przywyczajaony do pracy biurowej!
dzisiaj prawie zamówilismy okna! firma Okfens, za 10 okien z okuciami zarzyczyła sobie 11.300 zgodziłem sie uważam ze całkiem przyzwoite okna i za dobra cene! zobaczymy jak sie będa sprawdzały po zamontowaniu!
to tyle w najbliższych dniach czeka nas pare decyzji
- jakie drzwi do łazienki
- kuchnia
- kabina i jej wyglad w łazience zona ma dwa warianty
- parkiet przemysłowy a dokladniej spodobał nam sie parkiet eukaliptus ale jest tylk dostepny w liroyu i nie wiem czy mamy brac czy szukac gdzieś indziej....
takie drobne małe dywagacje
w tym tygodniu zamierzam wziac sobie paredni wolnego i troche poza suwac na budowie
w piatek przychodzą tynkarze :-) ale jestem szczęśliwy

Garfield
03-10-2006, 18:14
dzisiaj dostałem wycenę bramy WIsniowskiego zarzyczyli sobie z automatem i montazem 5,350 za brame o wymiarach 5000x2100
mysle ze to dobra cena czekam jeszcze na wycene hormana ale obawiam sie ze bedzie droższa! ale jeszcze zobaczymy :-) myśle ze bramę zamówimy w sobote! okna juz tez są prawie zamówione jutro podjedziemy do nich i sfinaluzujemy zamówienie, dodatkowo dzisiaj zamówiłem pare rzeczy do TV w domu
skrzynka krosowa Domnet
dwie anteny satelitarne i dwa konwertery do nich oraz patych i ucwyt dla tych anten!
maja wysłac kurierem... do końca tygodnia bedzie w sobote zainstaluje!
w sobote także przymierzam sie do ocieplania poddasza!
mam nadzieje ze mi to wyjdzie...
trzeba nabyc sznurek oraz wkrętarke oraz chyba z dzisięć kilo śrubek...
raz oczywiście wełna 15 cm. pózniej będe dopychał 10 wpoprzek.... :-)
trzymajcie kciuki

Garfield
08-10-2006, 18:01
witam ponownie
a oto kapka nowości w domu
w piatejk wziąłem sobie urlop i troche powalczyłem z ocielaniem dachu! jezu ale ta wata jest gryząca....
oto zdjęcia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Poddasze1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Poddasze2.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Poddasze3.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Poddasze4.jpg
i jeszcze dwa zdjęcia poddasza ogółem
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Poddasze5.jpg

zdjęcia skończonego wiatrołpu teraz tylko dach.
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wiatroap1.jpg

Tynkarze przychodza we wtorek. cena wywoławcza to 13 zeta z filcowaniem. :-)
przyszła skrzynka domnetu niestety o 1220 jestem lżejszy!
zakupiłem tez wełnę na przyszły weekend do pracy, lżejszy jestem o 3.000
zamówiliśmy bramę w wisniowskim koszt 5.000 zadatek 500!
zastanawiamy się nad drzwiamy frontowymi Dierre! niestety koszt takich drzwi jak chcielismy to następne 5.000 :-(
nie wiem czy zamówić termin jest około 6-8 tygodni :-( wsi idzie pod góre...

Garfield
10-10-2006, 09:31
dzisiaj wtorek, przychodza tynkarze
niestety koło 15 maja byc bo pochodza z pod mielca i do warszawy musza dotrzec!
dzisiaj juz pewnie nic nie zrobia a szkoda!
mam nadzieje tylko ze mój teśc skończył rozkladanie wszystkich przewodów!
musze do niego zadzwonić!
dzisiaj tez ma byc dowiezione cement plus wapno oraz zabrane za duza ilosć suporeksu!
mysle ze dzisiaj chlopkai beda walczyc z wyrównanie ścian i otworów oraz z rozłożeniem sprzetu a od jutro ruszaja z robotą!
my dzisiaj jedziemy oglądac kuchnę! zoabczymy co z tego wyjdzie małżona sobie wybrała takie cudo...
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/kuchnia-wrzos.jpg
ciekawe kto nam to zrobi
ja od czwartku wznawiam prace nad poddaszu! nauczony doświadczeniem mysle ze trochę szybciej bedzie mi to szło.... :-)

Garfield
15-10-2006, 19:56
powrót po małej przerwie , a wiec relacjonuje:
z mojej stronie kolejne dwa pokoje na poddaszu ocieplone zostało dokończyc łazienke oraz cały hol :-) i będzie z głowy.
za to na dole tynkarze walczyli od środy z tynkami aż jestem pod wrażeniem :-) robota paliła im sie w rękach....
od środy zdąrzyli zrobić:
obrzutka wstepna wszystkich ścian, otynkowane na cacy wszystkie sufitywytynkowana łazienka na dole tez na cacy :-) dom zaczyna przypominać wkońcu dom :-) oczywiście usłyszeliśmy duzo r5ad :-) i dobrze :-) oto zdjęcia troche słabo widoczne bo gdy ja szalałem z wełna na górze małża robiła zdjęcia na dole :-)


http://foto.m.onet.pl/_m/5841e90574ef9cde66d6263142cc2db8,10,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/135300af15673c4cedafaf56295e57d0,10,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/de7c625f2a69dda76a60d23c08498d33,10,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/25081404e614470f6f720a43cbb8cfc9,10,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/3cdb603f5e069e5740586fa4cdcbd242,10,19,0.jpg

Garfield
17-10-2006, 08:55
dzisiaj wieczorem jedziemy po robocie na budowę! już sie nie moge doczekac co chłopaki zrobili! przez dwa i pół dnia!
czyli w sobote poniedziałek i dzisiaj! mam nadzieje ze juz wiekszośc ścian w domu jest juz skończona i teraz filcowanie sie zacznie! al byłbym szczęsliwy! :-)
zobaczymy

z innych informacji dowiedzielismy sie w zeszłym tygodniu że mój teśc wykonał manewr oskrzydlajacy i pod nasza nieobecnośc przywiózł i oprowadził dziadków mojej żony! troche była nie pocieszona! bo widziałem ze sama chciała sie pochwalić i jak to ona zawsze robi chodzi oprowadza co gdzie bedzie itp! przy okazji sie okazało że jesteśmy burżujami itp bo jak powiedzielismy ze domek kupilismy to oni sądzili ze jakies 50-60 metrów a tutaj na samym parterze jest 170! wiec byli w szoku! jedna z babc powiedziała ze zamiast garażu powinniśmy zobie zrobic pikny pokój gościnny.... przemilczałem to...... nie chciałem sie denerwować! na szczescie małża jest z tych normalnych i nie kontunowała wątku.... w sumie po ich wizycie w domu nie widzielismy sie z nimi wiec, chyba najlepsze jest przed nami..... :-( :x :o :wink:

my wstepnie jestesmy umowieniu na przyszły tydzien z hydraulikiem oraz trzeba kupić steropian do ocieplania chudziaka! 10 cm znowu nas szarpnie.... poprostu cudownie...
jedno ale tylko sie nasuwa, dom stoi cały czas otworem wiec nie wiem czy mi rurek nie ukradną jak hydraulik mi je położy! oby nie! okaże sie....tfu tfu....to kończe, nastepna relacjia po wizycie na budowie juz wieczorem

Garfield
17-10-2006, 09:00
aaa i jeszcz jedno zakupiliśmy drzwi w firmie Zbigmet! oczywiście frontowe przy pomiarze okazalo sie ze otwór wejscowy jest za mały i trzeba:
1. albo wykuc 5 w nadprożu
2. albo rozkuc nadproże i podlożyc jedną cegłe i potem podmurowac ta jedna cegłe na wieńcu....

Garfield
17-10-2006, 09:10
własnie otrzymalem telefon ze sprawa nadproża jest rozwiązana zostało podniesione o cegłe do góry! jak milo takie telefony otrzymywać!

Garfield
18-10-2006, 07:59
no i wczoraj nie wyszło juz napisać :wink:
no wiec teraz napiszę:
duzy pokój wytynkowany na tip top
sypialnia i łazienka też.
gabinet się tynkował.....
zostało do wytynkowania:
kuchnia, przedpokój, garaż dwie ściany oraz kotłownia i kotłownia nr II
chłopaki twierdzą ze do końca tygodnia spokojnie sie wyrobią.
w przysłżym tygodniu filcowanie i tak koło środy ma byc ponoc koniec.
a mi wczoraj udało sie znależć wolnego miksokreta akurat w tym tygodniu koło 1 listopada.
w sobotę mam sie umowic i opisac co chce. został do ustalenia hydraulik. na koniec przyszłego tygodnia żeby przyszedł i zrobił CO i CWU.
cholernik jeden sie obija
a w przyszły weekend bede musial rozłożyc steropian z teściem na podłodze i różne papy i folie na niego i pod niego.
zamówimy tez pewnie steropian zewnetrzny i ruszymy z ocieplaniem budynku! k... kiedy ja na to czas znajdę.

Garfield
20-10-2006, 09:31
wczoraj bylismy wdomu postęp robót zadziwający
chłopaki wytynkowali juz prawie cały dom zostal im garaż, kotłownia i wiatrołap.
jestem w szoku, do soboty maja skończyc tynki, w niedziele przerwa i od poniedziałku docierają! moze do soboty skończą! a od soboty przychodzi hydraulik, znaczy jeszcze nie wie ze przychodzi ale ma przyjsć
oto zdjęcia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki2.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki3.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki5.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki5-1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki6.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki7.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki8.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki9.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki10.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki11.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki12.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Tynki14.jpg

poczatek więźby na wiatrołapie, teść robi aż sie boje jak to wyjdzie...
dzisiaj ma kontynuowac lub jutro
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Wiatro322ap3.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Wiatro322ap4.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Wiatro322ap5.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/tynki/Wiatro322ap6.jpg

w sobote może uda mi się wkońcu zakończyc ocieplanie dachu
ostatnio skończyła się wełna i drut teraz zrobię zakupy i mam nadzieje ze sie uda zakończyc w jeden dzien
zostało mi obłożenie korytarza oraz uzupełnienie nie doborów w dwóch pokojach - ale to juz ze ścinek....

Garfield
22-10-2006, 20:17
no i prawie koniec weekendu
ja w sobotę intensywnie zasówałem na budowie
ociepliłem juz prawie cały dach, nie jest ocieplony fragment nad wejsciem nad górę (czyli klatka schodowa) muszę wymyślec jakieś zakrycie tej dziury wtedy będę mógł skończyć oraz kawałek sauny nie jest ocieplony ale sauna to jakaś godzina roboty a klatka schodowa to max dwie godziny i całe poddasze ocieplone by było 15 wełny!
potem trzeba będzie wykorzystac swoją nowa wkrękatarke i zacząc ocieplac 10! do pełnego efektu oraz 5 cm na strop! i wtedy bedzie tak jak zaplanowałem :-)
tynkarze kończa w środę, na dzień dzisiajszy pozostało do zrobienia jedna ściana garażu oraz wiatrołap, ale to będzie skończone w poniedziałek czyli jutro! jutro startuja także z filcowaniem :-)
do środy twierdzą ze sie wyrobią zresztą do środy maja czas bo u siebie musza być w czwartek! wiec maja motywacje chłopaki :-)
zdjęcia będą wtedy kiedy uda mi sie wrzucic na photobucket

teśc kończy więżbę wiatrołapu! trochę mi sie to nie podoba bo nie podłożył pod murłatę papy, ani żadnej inne izolacji....zapodam w doświadczeniach woątek co z tym fantem.....
tak samo wątek na temat wylewki...

to tyle na dzisiaj.....
w przyszłym tygodniu hydraulik :-)

Garfield
22-10-2006, 20:52
a o to dzisiajesze foty! na poczatku efekt mojej walki z wełną!
http://foto.m.onet.pl/_m/45b77daf17b1b36d919282b15cf63e1b,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/8b8f2271ed6f07a256d396f563f8d66a,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/00e11a644a9d99a74bbd2d0f84dee060,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/00fb1f35da39bcbc69deb7ae33704bcb,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/df25bf03f674d60cb4540a47ba8c0fbc,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/22f0f8e1bb16ef5580b8bf26c50098ec,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/dbb69f1256d20d4356903d2e880bbf44,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/459dc975ee289bd633fd8b179c4d47ef,5,19,0.jpg
oraz wiatrołap

http://foto.m.onet.pl/_m/6c8505f147b49cf1c3d9651bb4738118,5,19,0.jpg

Garfield
25-10-2006, 07:50
wczoraj chłopaki skończyli tynkowanie! wszystkie ściany równiutkie
wczoraj i dzisiaj maja filcowac, chcieliby skończyc dzisiaj! zobaczymy, wczoraj tez nie był najmilszy moment bo stalem sie lżejszy o 5.000 zł. za tynki
wyszło około 500 metrów kw. za za filcowanie ma byc 400.
jak skończą i troche podeschnie to zrobie zdjęcia jak teraz nasz domek wygląda
z innych rzeczy:
okna maja byc jutro (znaczy jutro schodza z produkcji) u dilera beda pewnie koło 1 lostopada
brama garazowa ma byc ponoc w sobotę
drzwi wejściowe maja byc w piatek najpózniej w poniedziałek
wychodzi na to że pod koniec przyszłego tygodnia lub na poczatku drugiego tygodnia listopada będziemy zamykać dom!
wczoraj tez podpisałem umowe na montaz oraz na monitoring naszego domu z solidem
montaz wyszedł 3.800 monitorin 60 zeta miesięcznie...

Garfield
31-10-2006, 08:43
maly zastuj na budowie i od razu dziennik poleciał na łeb na szyje
niestety stoje i nic nie robię....
hydraulik ma przyjśc dopiero po 1 listopada ale dokładnie nie wiem kiedy jezeli do piątku nie dostane terminu decyduje sie na innych! byli popaptrzyli i powiedzieli 80 zł za punkt! nie wiem czy to dużo czy nie?
chyba przeciętnie wydaje mi sie....
styropian zamówiony ma byc w piatek - zobaczymy! niestety wyszło na jaw ze niektórzy znajomi nie sa z niego zadowoleni! ze nie trzyma formy! okaze sie najwyżej opierdole co poniektórych!
z blacha jest jeszcze gorzej! poporstu jak usłyszałem to zaczeło mi sie chcec płakać! ponoc na wiatrołap o wymiarach 3,5x1,8 potrzeba uwaga 20 metrów blachy! spadek jest minimalny max 20 stopni!
chyba ktos na głowe upadł! niestety nigdzie nie maja takiej ilości, termin zamówienia za trzy tygodnie! poprostu sie prawie rozpłakałem!
jedna dobra wiadomośc termin montaży
okien, bramy, drzwi wejściowych, alarmu wypadł na 8 listopada! niestety okazał sie ze tynkarze odwalili fuszere kable alarmowe które były pociagniete w naroża okien do czujników struczenia szyb poprostu aby im było wygodnie podniesli do góry i wytynkowali! w związku z tym teraz muszę wykuc sobie bruzde i te kable sprowadzic znowu w naroża okien! ale to robota nie zwóciłem uwagi na to wczesniej a teraz jak bylismy w dzien i oglądaliśmy jak schna tynki to to wyszło na jaw! dodakowo wychodzi ze musze ostro przejrzec zdjęcia instalacji wszystkich bo zauwazylem ze jedna puszka jest zatynkowana wiec nie wiem czy nie trzeba bedzie przejrzec wszystkich bo chopakom tak wyszło....

Garfield
06-11-2006, 14:48
no i po weekendzie, niestety koniec ubieglego tygodnia jak i sam weekend oraz poczatek nie są najlepsze! na sam koniec tygodnia popsul sie samochód, koszt pewnie uszczupli nasz portfel, dzisiaj sie dowiedziałem ze hydraulik nie przyjdzie bo mu za zimno i dopiero przyjdzie jak okna nam wsawią! w związku z faktem że w samochodziee który stoi w aso została wizytówka innego hydraulik zdecydowałem sie (znaczy pomógł mi zdecydowac) że jak jutro odbiorę samochód to wykonuje telefon do tego ludzika! stawka to 80 zt/punkt w miare przyzwoicie wydaje mi się! z grubasza policzyłem mam z 12 punktów wiec koszt około 1.000 niestety nie wiem jak jest podłogówka rozliczana czy z metrów kw, czy jakos inaczej! sam jestem ciekaw ale to dopiero sie jutro okaże.... jezu ale jestem wściekły na niego kolejny termin zawalił! prosiłem żeby przyszędł na pare dni w październiku to nie chciał teraz mu za zimno! generalnie zrobił mnie w bambuko bo teraz rurki bede miał na wierzchu a nie w tynku! bo tynki juz mam rzucone! przez tego który miał robic! nie wiem jak on sobie to wyobrażał! ale takich ludzi...... ah szkoda gadać! serdecznie nie polecam współpracy z tym panem....

Garfield
07-11-2006, 15:29
no i znowu negatywny wpis w dzienniku.

dzisiaj uświadomiłem sobie że nie moge zrobic podłogi (czyt. wylewek) jak nie mam postawionych schodów, po wnikliwej analizie kalendarza uświadomiłem sobie że kolo który miał zrobic schody był u mnie ...... uwaga kiedy.... ponad miesiąc temu, od miesiaca cisza...... przynaje sie ja tez o tym troche zapomniałem, bo było tynkowanie zamawianie okien innych dupereli itp.... no i wypadło mi z głowy! teraz jak rozmyślam o wylewkach to mi sie przypomniało..... czy ktos ma jakiegoś fachmana od metalowych schodow do polecenia w okolicach północnej warszawy! zakres nie jest trudny kształt to L prawdopodbnie ze spocznikiem w rogu... dzieki za kontakt!
Zastanawiam sie jeszcze nad ociepleniem zewnętrznym! w sumie po weekendzie zrobiło sie dzisiaj w miare ciepło około 8 stopni, przy takiej temperaturze chyba można ocieplać! może ktos by do nas przyszedł!? musze podzwonic! moze sie ktos znajdzie....!
Teraz mały Off topik, nasi znajomi kupili dom niedaleko nas znaczy jakies 5-10 km! teraz czekaja na odpowiedz z Agencji Nieruchomości Rolnej, pozdrawiam ich i zycze udanego zamieszkania! wiem że czytują dziennik... pozdr.
Garfield.

Garfield
09-11-2006, 12:43
no dzisiaj jest troche lepiej co prawda nie jakies hurrra ale zdecydowanie lepiej niz wczoraj....
okna jednak przyjadą chyba nawet dzisiaj oraz brama jutro rano drzwi też przyjada rano! nagle wszcy zapragneli u nas coś wykonać! i ja sie tez ciesze z tego.....
no wiec rano i 8 umówiony jestem z drzwiami i brama garażową o 10 mają przyjechac z drzwiami wejściowymi :-) niestety o godz 12 mam wyjazd słuzbowy i nie będę widział zakończenia prac a szkoda! dopiero final obejrze w niedziele i też wstawię w niedziele zdjęcia z robót.

z dobrych informacji mam taką że jednak zdecydowalismy sie na położenie papy na chudziak! tak jest w projekcie, tak tez mnie przekonali ludzie na tym forum oraz znajomi że jak robic to - dobrze robić!!!! bedzie papa, potem folia, potem 10 cm styropianiu oraz folia i wylewka!

to na razie tyle zdjęcia będą ;-)

Garfield
13-11-2006, 08:00
no i donosze ze dom zamkniety, oczywiście nie obeszło się bez problemów, ale pokoleii.
piątek 8 rano na placu boju stwili się: Ja oraz monterzy z bramą garażowaą (tutaj lekkie zawiedzenie bo miałbyc tez okna) chłopaki od bramy po wstepnej wymianie zdań oraz uścisków dłoni ochoczo zabrali sie za montaz bramy ( co sie nie dziwic było 3 stopnie) po jakiejś 1,5 godziny brama byla na swoim miejscu: oto zdjęcia, przed w trakcie po:
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0115.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0116.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0118.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0121.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0123.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0124.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0127.jpg

natępnie odbieram telefon od Panów od drzwi wejściowych, ze właśnie wyjeżdzaja i będą za 20 minut: moja szczera odpowiedz - "Zapraszam" o 9,40 byli u mnie i rozbijali manele (mieli byc o 10) i znowu historia sie powtarza po wymianie zdań i usciskó dloni po 1,5 godzinie drzwi wejściowe były na wlaściwym miejscu, zdjęcia w trakcie i po:
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0122.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0125.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0131.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0133.jpg
no i na koniec okna! o godz 9 telefon - chłopaki sie zgubili! wywalili gdzieś na białystok i teraz muszą wracać! po póżniejszych ustaleniach okazało sie ze byli jakies 60-80 lkm ode mnie!! a transport z oknami wogóle nie wiadomo gdzie jest! o 9,45 były okna ( miały byc o 8) i w tym samym momencie przyjechali montażyści! no i po rozpakowaniu tira mina mi zbladła jest 8 okien powinnobyc 10! i znowu od poczatku telefon do firmy - mają szukac jak znajda to zadzownią: o 12 telefon znależli ale nie wiedza czy dzisiaj przywioza: moja krótka odpowiedz jako nie dzisiaj- co ja zrobię bez dwóch okien! odp. Pani: zobaczy co sie da zrobić. okna o 15 wyjechaly z fabryki były u mnie o 22,30 montaz się skończył około 23,30 ale okna mam wszystkie oto zdjęcia z poszczególnych etapów:
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0129.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0130.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0134.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0138.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0146.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0148.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0150.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0151.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0159.jpg
brakujące okno
a takie cos ma na drzwiach balkonowych
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0160.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0166.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0169.jpg
Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0167.jpg
a tu juz wstawione brakujace okno
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0175.jpg
oraz pare zdjęc mojej żony - tulipanka
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0171.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0165.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0163.jpg
i brama od środka
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/okna%20brama%20drzwi/PICT0164.jpg

Garfield
17-11-2006, 08:02
no i witam ponownie
wczoraj rzutem na taśmę zdecydowalismy sie na instalacje odkurzacza centralnego.
zakupiłem potrzebne rurki jutro ( czyli w sobotę ) nastąpi montaż.
Hydraulik nas znowu olal! dzisiaj najpóżniej w poniedziałek wykonuje telefon do firmy hydraulicznej - mam go :evil: dość!
wczoraj przyjechał styropian na podłoge oraz folia i siatka niestety jestem lżejszy o prawie 5 tys. wczoraj również byl u nas przedstawiciel firmy od okien i zainstalował kontraktony w oknach :-)
można powiedziec że dzień był udany, zaraz dzwonie co ze schodami i hydraulikiem.
zdjęć niestety nie ma zapomniałem aparatu.
pozdr.

Garfield
19-11-2006, 17:11
no i sprawozdanie z ostatnich dni :-)

instalacja odkurzacza centralnego połozona przeze mne jestem z siebie dumny chodz wiem że to było bardzo proste. od soboty robią sie rurki :-)
wszystkie miesca zostały podkute od poniedziałku wchodzi z rurkami :-) znaczy to sie okaże czy wchodzi... w poniedziałke tez mają przyjśc magicy od schodów i złozyc nam schody na poddasze... rurki już są przywiezione! jezeli dobrze pojdzie to pzyjedzie tez znajomy i skończy dach nad wiatrołapem, no i oczywiście alarm ma się tez zrobić w poniedziałek! maja być w sumie 4 ekipy zoabczymy czy sie nie pozabijają! ja tez tam będe wiec będę miał co relacjonowac w następnym poście. :-)
pozdr.
garfield

Garfield
21-11-2006, 07:56
no i poniedzialek minąl .... niestety nie w takiej atmosferze jak myślałem
byli obecni:
- Ja we własnej osobie
- Hydraulik rozkładalał sobie rurki (znaczy nam rozkadał)
- chłopaki z solidu
nie obecni byli:
- Pan od schodów
- znajomy od pokrycia wiatrołapu
dziasiaj mają być:
- hydraulik
- Pan od schodów
- znaojomy od pokrycia wiatrołapu
- firma od reklamacji drzwi wejściowych

wczoraj panowie z solidu podkuwali, ustawiali spinali, litowali nasz alarm! orzekli że nie jest żle ze w sumie jedna czujka jeszcze powinna byc dodana i bedzie ok! ja tez z siebie byłem zadowolony bo go sam projektowałem. :-)
Hydraulik troche mało wczoraj zrobił bo chłopaki od alarmu okupowali kotłownię ma dzisiaj nadrobic te zaległości :-)
wczoraj Pan od schodów zdecydował ze on sobie pospawa pewne elementy w domu i przywiezie gotowe, niestety w związku z tym spadł z grafika i przesunał montaz na dzisiaj. wczoraj tez otrzymałem telefen od firmy od drzwi ze przyjda dzisiaj i poprawią drzwi wejściowe... ciekawe co zrobią i jak to będzie wyglądało.... mam wrażenie ze będe drzwi wyjmował i odsyłał do reklamacji ale to sie okaże w praniu.
będe informował na bieżąco. niestety dzisiaj musze siedziec w pracy i nie moge tam byc a wiem że tam sie duzo dzieje.... chyba po pracy sie tam wybierzemy bo mnie ciekawośc będzie zrzerwała.... :D :D :D :wink: :oops:

Garfield
22-11-2006, 07:30
no i jestem znowu :-)
może zaczne od dobrych wieści złe zostawie na koniec:
- drzwi wejściowe poprawione obyło sie bez wyjmowania cała framuga została zeszlifowana i pomalowana kompresorem jeszcze raz na biało...., wyglada to nawet przyzwoicie. - co prawda oblądałem to wieczorem wiec trudno mi tu opisywać jakość wykonania, przy tym świetle co mialem wyglądało OK!
- pokrycie wiatrołapu, wykonane ładnie to wyszło znajomemu, mam pewne ale do wykonania ale tez musze to zobaczyc w normalnym świetle i wtedy ocenie czy jest ok czy będzie zmieniał. na razie jest średnio
- rurki, rozciągają się.... pozostawie to bez komentaża
teraz złe wiadomości
- misie od schodów, przyszli zbili cos na prędce ocenili że tak nie może byc i .... pojechali. poprostu sie załamalem...... w takiej proporcji jak jest teraz to juz na trzecim schodku uderzę glową w strop, trzeba wchodzic na czworakach na góre....
zostawiłem pare pomysłow i maja kombinować, ja sie nie znam na schodach to oni powinni siedziec i kombinować!

teraz ogólnie, czekam na styropian do ocieplania zewnetrznego ma byc w tym tygodniu. Wylewki umowione na 4 grudnia mam nadzieje ze sie wyrobimy z hydraulikiem i rozkładaniem steriopanu.
zdjęcia mam, zapodam wieczorem.

Garfield
23-11-2006, 20:49
oto brakujące zdjęcia

rurki
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0185.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0186.jpg
oraz skończony wiatrołap
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0188.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0189.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0190-1.jpg

to tyle na razie reszta, pojutrze

Garfield
27-11-2006, 08:54
No i po weekendzie.
w domu nadal szaleje hydraulik! idzie mu to jak krew z nosa! nie wiem jakiego ułomnego trafiłem czy co....
i cały czas mam nie odparte wrażenie ze jednak on coś spieprzy ze czegos nie będe miał podpiętego.
ja sobie rozłożyłem w sobote styro w sypialni i w kuchni :-) zdjęcia poniżej....
koles od robót brudnych wykonywał skuwanie nadmiaru tynku z chudziaka aby było równo...
odkurzacz centralny jeszcze nie skończony mam się wstrzymac do momentu skończeni innych instalacji.
a oto zdjęcia....
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0188-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0189-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0190-2.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0191-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0192.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0193-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0194.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0195-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0197-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0198.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0202.jpg - poprawione schody jeszcze ma przyjśc magik i pospawać dokońca
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0203-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0205-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0208.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0209.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0213-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0216-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0218-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0224-1.jpg

Garfield
27-11-2006, 14:42
a jeszcze chcialem dodac ze w sobote byl u nas projektant który ma nam zaprojektowac kuchnie i łazienke! niestety szarpnie nast to na pewną kase! ale malża chciala wiec sie zgodziłem! zoabczymy co Panu wyjdzie z ASP!

Garfield
30-11-2006, 09:49
no i zapowiada sie pierwszy zwiastun problemów.
odezwał sie nasz nowy nabytek (projektant) że w kuchi to on widziałby wyspę! poza moja żona która jest rozanielona to ja widze same problemy gdyz instalacje wodno kan sa juz rozprowadzone i teraz trzeba bybyło wsio zmieniac gdyz w poniedziałek wchodzi koleś od wylewek! dzisiaj jeszcze mam otrzymac jego wizje naszej kuchni! najgorsze ze ja sie tez ciesze ze wyspe chce tam wstawic, tylko nie wiem czy możliwości techniczno-czasowe nas nie pognębią! :-))))

Garfield
03-12-2006, 18:50
no i po weekendzie....
pare zdjęć
garaż z instalcją wodna.
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0238.jpg
a teraz rozkładanie styropianu plus ogrzewanie podłogowe.
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0239.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0244.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0245.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0248.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0249.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0254.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0256.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0264.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0266.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0267.jpg
łazienka
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0270.jpg
bajzel z rurkami w kotłowni
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0275.jpg
skończylismy prace w sobote o 21!
wszyscy mieli dość!
co do wylewek spieszylismy sie jak nigdy a w sobote okazało sie ze kolo nie przyjdzie do wylewek w poniedziałek
teraz niestey musimy znależć innego orła który wyleje nam podłogę!
co do wyspy w kuchni to pomysł upadł projektant chyba tez pogodził sie ze tej wyspy nie zrezalizyje bo juz wszystko jest przygotowane pod normalne ustawienie! szkoda mi trochę bo lubię te wyspy :-( no nic od poczatku miało nie być wiec jej nie będzie!
a i jeszcze jedno mały OFF topik

JESTEŚMY WICEMISTRZAMI ŚWIATA W SIATKÓWCE

Garfield
08-12-2006, 07:53
wczoraj i dzisiaj pełnia szczęscia! mamy podlogę to znaczy wylewki.... :-)
oto zdjęcia...
kociołek
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0283.jpg
duzy pokoj juz zrobiony
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0285.jpg
hol widac rame schodów
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0287.jpg
duży pokój przez okno
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0288.jpg
kuchnia przez okno
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0290.jpg
cała długośc domu przez drzwi wejściowe
czyli wiatrołap, przedpoko i salon na końcu
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0293.jpg
to samo tylko niżej
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0294.jpg
wiatrołap od strony garażu
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0310.jpg
gabinet w fazie ....
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0317.jpg
przedpokoj juz po
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0322.jpg
no a teraz mniej radosne
próg drzwi wejściowych po wizycie posadzkarzy
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0299.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Wylewki/PICT0300.jpg

trzeba bedzie zabezpieczyc jakoś!
no i oto tak domek nabral swoich kolorków! mamy podlogi i tynki! teraz zaczynamt wykańczać! nie wiem czy gorsze za nami czy dopiero przed nami :-)

Garfield
11-12-2006, 07:54
no i chodzilismy juz po naszej nowej podłodze...
wszystko sie zmniejszyło, teraz podłoga jest prawie o 16 centymetrów wyżej...
niestety zdjęć nie ma byliśmy wieczorem i tak jakos wyszło! ale teraz jest całkiem inaczej jak tylko zrobimy zdjątka to na pewno tutaj zawitają!

najgorsze z prac budowlanych za nami! teraz normalnie widac postep na budowie!
w sobote wybraliśmy kafelki do łazienki oraz sprzety jakie tam maja stanąć! Pan janusz (projektant ) zaproponował pewne rozwiązanie z umywalkami (ale to zostawie na później jako niespodzianka) sami zobaczycie jak juz będa wstawione! teraz poszukujemy glazurników do wykończenia domu!

Garfield
13-12-2006, 08:12
wszyscy sie tak rozpisuja o przylaczch to i ja cos napiszę...

woda - studnia nasz, w przyszłym roku ma byc wieś wodociągowana wiec mamy już nawet wewnątrz domy wyciagnięta rure do przyłacza przyszłego.

Gaz - złożyliśmy wniosek we wrzesniu, umowę przyłaczeniową podpisalismy w listopadzie, okolo 1 grudnia zadzwonił Pan ze wygrał przeytarg na przyłacze mojej działki do gazociagu! reszte isnatalcji robi wynajety koleś! ponoc znaja sie i maja sie dogadać! pożyjemy zobaczymy! Mój wykonawca twierdził coś ze w przyszłym tygodniu przyjdzie do mnie zrobic instalacje ale tydzien minał i go nie było na razie nie mieszkam tam wiec czekam cierpliwie!

Prund - mam skrzynkę typu RB na posesji załatwiona przez wczesniejszego własciciela, teraz musimy sie podłaczyc juz normalnie :-)

Kanalizacja - w ostatniech chwili w sierpniu z gminą dogadalismy sie i podlaczyli nas! wiec jedno co mamy w chwili obecnej podlaczone na 100% to własnie kanalizacja!, swoją droga tez zabawna historia z tym jest gdyz po podłaczeniu kazali nam migiem przyjechac i podpisac umowę z kanalizacją! byłem u nicj na poczatku października, do dzisiaj cisza! żadenej umowy żadnego telefonu nic.... ale ja sobie spokojnie czekam do momentu gdy juz bede tam mieszkał lub przynajmniej bedzie skończona kotlownia na tyle aby zalożyc licznik i zeby mogli przyjśc zaplombowac go. :-)
to chyba tyle na temat medi w domu

a no i zapomniałem o telefonie i internecie! na szczescie stało sie tak że netia staneła na wyskości zadania i da mi telefon i net! miesięczny abonamet 100 technologia Wimax!

Garfield
14-12-2006, 12:10
zapomnaięlm dodac że w piatek otrzymalismy zawiadomienie z sądu hipotecznego że jesteśmy wpisani! teraz to juz własciciele pełna gębą! gdyby nie ten wpis ..... Multibank.... :-)

A teraz dokładnie ile to trwało w sądzie w legionowe:
- Termin zakupu 16.08.2006r.
- Termin wpisany w zaswiadczeniu o zmianie danych: 17.11.2006r.
- Termin wydruku zaswiadczenia i wysłania do nas: 29.11.2006
w miedzy czasie strajk listonoszy
- Termin otrzymania zaświadczenia w domu: 08.12.2006r.
prawie 4 miesiece trwa zmiana wpisu w hipotece! musze jeszcze poczekac tydzień aby mi wypis Pani wystawiła! dopiero wtedy zmienia nam oprocentowanie!

ale i tak się ciesze ze w końcu to jest załatwione, teraz musze dalej pchac ten wózeczek z napisem budowa....

Garfield
27-12-2006, 08:09
Jakoś przedświetami nie było chwili w trakcie.... sami wiecie....
wiec teraz życzę wszystkim WESOLYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

u nas w domku nic sie nie dzieje, ja jeszcze przed świetami zdąrzyłem ocieplic wiatrołpap co prawda nie skutecznie bo krokwie sa tak poustawiane że nie da sie go ocieplic na 100% bo za dużo oddsatja od ściany tak wiec nadal hula tam wiatr, drugim postepem prac miało być ocieplenie pomieszczenia technicznego ale niestety skończyła sie wełna.... a jechac juz mi sie nie chciało wiec zarzuciłem temat....

co do najbliższego czasu to jedna wielka nie wiadoma....
po pierwsze czekamy na projekt łazienki i kuchnii od projektanta ma byc zaraz po nowym roku... jezeli nie to sie z Panem rozstaniemy....
jezeli projekt spełni nasze wymagania zamierzam wte pędy zakupic co potrzeba i rozpoczac wykańczanie łazienki i kuchni łącznie z zamowieniem szafek......
jezeli pogoda pozowli po Nowym roku ruszę do wykonania kafelków w Kotlowni, później hudraulik z montazem pieca....

mam nadzieje że moje skromne plany wypalą na początek a później juz sobie będziemy wykańczac mieszkając tam.... :-)

z informacji dodatkowych to szef załatwil mi (w ramach gwiazdkowych prezentów) służbowego laptopa ... wiec będe bardziej uwiązany....
ja swojego stacionarnego odsprzedałem moim rodzicom a ja kolekcjionuje części do nowego....
mam nadzieje ze sie uda.......

ja cos sie zmieni to dam znać

aaaa zapomniałbym.... dzisiaj jedziemy zakupic w praktikerze kafelki do kotłowni, koszt glazury 14zł/m koszt terakoty bodajze 15 zł/m
:-) będzie na prawie bialo.... :-)

Garfield
29-12-2006, 09:04
wczoraj byl udany dzionek
załatwiłem pare rzeczy:
- starostwo: złozone papieru o budowe instalacji gazowej do mojego domku.
- bank: wyslanie zdjęc z naszej budowy, gwoli wyjasnienia w umowie kredytowej mielismy wpisane ze budowa potrwa do końca roku, musiałem ten zapis zmienic bo jestesmy na etapie... zdjęcia będa pózniej....
- zakup lamp przednich do mondeo - w dień przed wigilia okazało sie przy wymianie żarowki że oba światła sa polamane, przeciekaja itd, zapadła decyzja o wymianie ich (niestety kolejne koszty nie przewidywane) po wnikliwych poszukiwaniach udało sie dostać lampy xenonowe które byly niewiele droższe od lamp zwykłych... teraz sobie leża i czekaja na założenie .... 3 stycznia jest deadline..
a oto zdjęcia.... stan na 24.12.2006r.
widok frontu
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0336.jpg
widok z frontu lekko w bok
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0337.jpg
Sypialnia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0338.jpg
na pierwszych widoku kawałek holu dalej kotlownia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0339.jpg
zdjęcie z dużego pokoju widać po prawej klatke schodową wgłebi wiatrołap po lewej widac jadalnie i przejście do kuchni
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0340.jpg
zmiana ustawienia kamery, teraz widac miejsce robie zdjęcia wyżej
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0342.jpg
Kuchnia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0341.jpg
zdjęcie z wiatrołapu, widac klatkę schodowa i duży pokój w oddali
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/PICT0345.jpg

i może pokuszę sie o male podsumowanie roku 2006 bo już nic raczej nie uda mi się zrobić:
- ogarnięcie działki po zakupie
- wykonanie zmiań murarskich
- ocieplenie poddasza
- dobudowanie wiatrołapu
- wykonanie kanalizacji
- zalanie chudziaka
- rozporowadzenie wszystkich instalacji podtynkowych
- tynki
- rozłożenie stryropianu oraz instalacji ogrzewania podłogowego
- wylewki
Rok 2007 będzie obfitował w:
- kladzenie glazury i terakoty
- ocieplanie zewnętrzne domu
- wykończenie wnętrz
- wykończenie ogrodu
- odbiór domu po budowie
- co jeszcze wyjdzie w praniu

pozdrawiam
Garfield

Garfield
08-01-2007, 13:00
No i pierwszy wpis w nowym roku.
troche dobrych informacji jest:
Po pierwsze udało mi sie otrzymac lepsza prace w związku z tym odchodze z mojej bieżącej z końcem stycznia i idę na nowe .... czy lepsze to się okaże .. .oby!
Po drugie wkońcu udało sie przerwac zastój i ruszyc z robotą! znależliśmy ekipe która chce nam wykończyc dom :-) zaczynaja od soboty! :-)
a my w tym tygodniu dzikie szalęństwo mamy gdyz musimy zgromadzic jak najwiecej materiałów mudowlanych aby chłopaki mieli co robić :-)
co prawda mamy już większość ustalone ale nie które kwestje stoja nadal otwarte i nie mamy za bardzo pomysłów na zamknięcie ich ale może pokolei.
W piatek zamówiliśmy:
- stelaże pod bidet i kibelek
- panel prysznicowy dla malży
- kibelek i bidet wiszacy oto link
http://www.cersanit.kielce.com.pl/product.php?mod=s_prod&idz=bfee45d8a74d410632902f21f9cb0097&prod_dzial_id=1&lang=pl
oraz jakies dodatkowe rzeczy (tak samo ważne ale nie będę tutaj wyliczał)

musimy w najbliższych dniach kupić :-) :
- drzwi wewnętrzne (albo przynajmniej ościeżnice)
- kafelki do kotłownii i garderoby (tak na rozgrzewke dla chłopakow)
- kafelki do kuchni i jadalni oraz przedpokoju
- parapety
- kominek
- duzo karton-gipsu oraz profili ;-)
- oraz inne jak klej, grunt, itp.

oraz najważniejsza kwestia: łazienka jest nadal na etapie projektowania:
w sobotę odbyło sie spotlkanie z projektantem na samym szczycie i otrzymaliśmy od niego pierwsze rysunki naszych pomieszczeń.
oto łazienka w jego wyobrażni:
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/projekty/tol1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/projekty/tol0.jpg
bidet, kibelek oraz umywalki sa wstawione pierwsze lepsze u nas maja byc inne (tutaj nadal przypominam ze to ma byc niespodzianka) zarys juz widac teraz czekamy na rysunek techniczny ma być w środę (ponoć)
a teraz kuchnia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/projekty/ku2.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/projekty/ku0.jpg
oba projekty nam sie bardzo podobają, co do kuchni to prawdopodbnie będzie podzielona na dwa etapy
I etap: zabudowa po prawej od wejścia oraz na wprost i półwysep
II etap: ten cały regał po lewej od wejścia.
żona już wybrała tez materiał na blat kuchenny - niestety jest drogi i waham sie czy sie zgodzic na niego - ale jest na prawdę bardzo ładny
oto próbka
http://www.brial.pl/materialy_img/granity/matrix_antico.jpg
Matrix antico
lub
http://www.brial.pl/materialy_img/granity/matrix_polerowany.jpg
Matrix polerowany

a teraz zamowiliśmy parapety takie:
http://www.brial.pl/materialy_img/marmury/selina_jasna.jpg
ale w realu są całkiem inne :-)

Garfield
08-01-2007, 13:32
a zapomniałem dopisac trepy na schody także mamy zamówione z buku

Garfield
13-01-2007, 08:38
z ostatnich wiadomości:
kafelki do:
pomieszczenia gospodarczego i do garderowby już kupione
kafelki do łazienki też juz wybrane (jeszcze nie kupione)
szukamy kafelek do łazienki i jadalni oraz do przedpokoju.
pewne sugestie zostały podsunięte przez naszego projektanta i teraz poszukujemy kafli!
dzisiaj jedziemy szukac, przy tym zamówimy też umywalki do łazienki,
w poniedziałek wchodzi hydraulik aby zmienił podejścia,
dzisiaj lub w poniedziałek wchodzą Panowie glazurnicy i zaczynaja wykończeniówke.
otrzymaliśmy tez cały komplet projektów wykonanych przez projektanta.... szczerze powiem moja zona jest lekko rozczarowana... jakaś taka dziwna była współpraca... no i kosztowna....
cały czas poszukuje sprzetów do kuchni... konkurs ofert trwa.

Garfield
22-01-2007, 08:33
chwile przerwy sobie zrobiłem i dziennik znowu wylądował na 3 stronie.... :-)
no więc co tam na budowie:
od soboty glazurnicy szaleja w kotłownii, przez sobote udało im sie polożyc dwie ściany glazury oraz troche ponarzekac na krzywe ściany.... w czym niestety mieli rację, bo albo garb na ścianie tynkarzom wyszedl albo cos innego .... no nic to tylko kotłownia wiec powiedzieli ze zrobili co mogli aby zminimalizowac, aby sie tak nie rzucało w oczy.
z innych informacji to mamy juz zakupione kafelki do jadalni i kuchni
Gress 2000 (włoskie ) Metalicca Bronz (czy jakos tak ... niestety nie moge na ich stronie znależć tych płytek aby pokazać)
do łazienki maja być Tubadzin Tajga
http://katalog.tubadzin.pl/s-tai1.jpg
http://katalog.tubadzin.pl/s-tajga2.jpg
http://katalog.tubadzin.pl/s-tajga3.jpg
http://katalog.tubadzin.pl/s-tajga4.jpg
i podłoga
http://katalog.tubadzin.pl/p-tai.jpg
w korytarzu Cersanit Imatra Beige
http://www.cersanit.pl/cms_foto/118/imatra_beige_45x15.jpg

z mniej przyjemnych informacji to to że wymówili nam umowę podłaczenia telefonu i internetu (Netia) przedstawiciel który zawierał umowę ma sie dzisiaj dowiedziec dlaczego ???

Mamy tez juz pozwolenie na budowę instalacji gazowej! teraz musi sie uprawomocnić! wiec czekam pokornie.... :-)

Chłopaki co robią glazure maja tez obsadzic parapety oraz wykończyc okna karton gipsem :-)
my poszukujemy okuć do naszej kabiny prysznicowej (zrób to sam) :-)

dzisiaj będziemy na budowie więc zrobimy zdjęcia i jutro zaprezentuje kotłownię :-)
bardzo sie cieszymy że w końcu cos sie ruszylo bo przez ostatni miesiąc niestety za wiele sie nie działo

a zapomniełm chłopaki od schodów w sobote troche podrobili i schody juz powoli nabieraja kolorków jeszcze brakuje trepów! na które sie poprostu nie możemy zdecydować
domek powoli nabiera kolorów,
PS2 teśc znalazł gdzieś pod lublinem hurtownie z piecami Vaillanta i piec uda nam sie kupic jeszcze taniej niż zakładaliśmy! wiec troche kaski zostanie nam w kieszeni... znaczy nie zostanie ale pójdzie na coś innego :-)

Garfield
26-01-2007, 08:44
wczoraj byłem w domku jak przeżył pierwsze ataki zimy!
oto zdjęcia wraz z opisem :-)
sceneria zimowa
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0379.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0380.jpg
samochód po dojezdzie na miejsce zdarzenia ;-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0381.jpg
dwa domki które stoja na przeciw naszego
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0382.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0383.jpg
no a teraz to co tygryski lubia najbardziej wnętrze :-)
na poczatku kotłownia prawei na gotowo
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0392.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0393.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0394.jpg
łazienka po wizycie hydraulika
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0391.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0390.jpg
a teraz ułozona podloga w jadalni :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0386.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0384.jpg
Parapety oraz glify w oknach
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0387.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0389.jpg
woda na parapecie z okna
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0396.jpg
oraz na końcu mniej sympatyczny akcent
nasza sypialnia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0398.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0397.jpg
wilgotna ściana i sufit, z zewnątrz nic nie zacieka, z góry tez nie, jedyne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy to jest takie że mur jest nie ocieplony i że w śnieżyce wiało od tego naroznika i suporeks wciągnał wilgoć :-(

zobaczymy co będzie dalej się z tym działo....

schody widok z salonu
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0403.jpg
oraz na koniec zaparowane okna :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0404.jpg
oraz jeszcze raz jadalnia z parapetem w tle
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0402.jpg

wczoraj udalo mi sie zamowic drzwi wewnętrzne...
firma classen, kolor orzech o takie..
http://www.classen.pl/www/pliki_graficzne/a_drzwi/latona/03.jpg
a dzisiaj sie dowiedzialem przed sekundka że chłopaki szaleja w domu od samego rana!

Garfield
28-01-2007, 16:28
no i znowu po weekendzie.
na najbliższy tydzień planujemy:
- zakupić kominek z płaszczem
- zakupić piec Vaillanta
- wykonac instalację gazową
- dokończyć łazienkę (glazurnicy)
- może podłoga w przedpokoju
- podłaczyć prąd do gniazdek (czyli spiąc tablicę rozdzielczą!)
- podłaczyc grzejniki
- zamówić trepy na schody
- zamówić kuchnię
zobaczymy ile z tej wyliczanki uda sie załatwić :-)

Garfield
05-02-2007, 15:00
no i nie udało się wszystkiego załatwic w zeszłym tygodniu
udało się
połozyc podłoge w przedpokoju
wykończyc galazura łazienke, bez podłogi
wykończyc instalację gazową,

w wtym tygodniu chłopaki:
fugują, kończa podiweszane sufity, podłoge w łazience, i inne sprzęty jak kibelek umywalki
Kominek zamowiony, piec jutro zamawiam
hydraulik ma kolejny dedline do końca tygodnia ma przyjść i spiac całe ustrojstwo do kupy! czyli:
-kominek
-piec
-woda
-grzejniki

jutro postaram się popracowac troche w domu:
- sufit w wiatrołpaie
- sufit w pomieszczeniu technicznym numer dwa
- umywalki połaczyc z kranami w jedna całość :-)

Garfield
08-02-2007, 08:53
sprawozdanie z ostatnich dni :-)

terakota w przedpokoju sobie schnie oraz w holu :-)
chłopaki kończa łazienke dzisiaj i sie z nimi rozliczamy :-)
znowu o 3.000 będę lżejszy.

kominek z płaszczem dojechał stoi niestety w wiatrołapie (ale to inna opowieść nie na temat) jutro sobie go obejrze :-)
w piatek maja nam przywieść sprzęty Kuchenne takie:
Lodówka - Samsung
http://www.samsung.com/pl/products/refrigerator/refrigerator/images/rs_21dcns_l1.jpg
płyta gazowa - AEG
http://ceneo.pl/data/products/109724/product.jpg
Zmywarka - Bosch
http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/zdjecia/produkty/573.jpg
piekarnik - Bosch
http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/zdjecia/produkty/541.jpg
Okap Wyspowy - ARDO
http://ceneo.pl/data/products/149950/product.jpg
oraz na koniec toster i czajnik - Philips
http://ceneo.pl/data/products/150885/product.jpg
http://ceneo.pl/data/products/210820/product.jpg
no i znowu lżejszy o pare tysięcy :-(

pozdrawiam :-)

Garfield
12-02-2007, 08:37
No i łikend minął :-)

w piątek dojechały do nas sprzęty kuchenne co trochę zamieszania wywołało.
zwłaszcza gdy dostawca powiedział mi prosto w oczy ze zdarza mu się wozić sprzęty do klientów po dwa razy! trochę mnie zmroziło i w ferworze walki spakowałem co mogłem do mondeo i wywiozłem do domu! w sumie w domu została tylko lodówka! okap, piekarni, płyta gazowa i zmywarka została zabrana do domu! po wyjęciu wszystkiego z samochodu, przyszło mi tylko jedno na myśl - kocham ten samochód :-)

moja żona w sobotę sprzątnęła trochę dom, znaczy zamiotła kafelki które juz są położone i rozłożyła na nich kartony aby ich nie zadeptać!
w tym tygodniu:
raczej dużo nie zrobimy!, cały czas oczekujemy na drzwi wewnętrzne, które może będą w tym tygodniu lub w następnym! czekam nadal tez na piec, i może zamówimy kuchnię! zobaczymy!
nasi glazurnicy teraz poszli do szwagierki która robi remont w swoim przyszłym domu, wiec my mamy odsapkę! pod koniec tygodnia mam (tfu tfu) przyjść hydraulik i podłączyć - grzejniki, kominek, oraz wode itp. W końcu będzie można grzać w normalny sposób a nie tą cholerną kozą, która by nam spaliła dom! na szczęście mam czuja teściową i uratowała sytuację!!!!
nie znoszę takich prowizorek!!!!!!!!!!!!!

Garfield
19-02-2007, 15:01
no i się doczekałem..... w sobote zostałem zrugany za to ze prowadze nie właściwie dziennik budowy.... :-? że za mało zdjęc za mało relacji itp.... :roll:
postaram się to nadrobić.... ale nie dzisiaj :-)
dzisiaj tylko relacja co, gdzie, kiedy,!
bez zdjęć bo mowiac szczerze mały postę na budowie i aż wstyd to pokazywac ludziom!
wracajac do relacji...
kończymy zabawę z gazem! do końca lutego ponoc mamy dostac gaz do domu! pożyjemy zobaczymy!
żona biega za wyceną kuchni! prawie zdecydowlaismy się na kuchnię z częstochowy zakupioną w NDM, kolo ma doprecyzowac kwotę ale za półwysep oraz Elke zapłacimy pi razy drzwi 12.000
do tego nastąpila zmiana pieca kondensacyjnego z Vaillanta na Wolf-a CGS
wyjdzie w praniu czy na lepsze czy na gorsze! kryterium zmiany było jedno -cena Wolfa
od dzisiaj ma w domu szalec Hydraulik ma skończyć wszystkie rurki, z podlaczeniem grzejników, kibli, umywalek, wody, kominka itp!
mysle ze z tydzień mu to zajmie i pod koniec tygodnia będę mógl powoli zacząc egzystowac w domu!
z nie milych rzeczy to wiadomośc jest taka ze zobaczyłem dno w swoim końcie i niestety jest to bardzo nie mila wiadomość!
ze wstepnych szacunków zabraknie duzo kasy... ale jeszcze może wyrwę coś ze swojej obecnej firmy na odchodne i zabraknie nie aż tak dużo! :-)
w kwestii wykończenie jeszcze udalo sie wykonac sufit podwieszany w kuchnii oraz wstawić drzwi wewnętrzne między wiatrolapem a garażem mają być stalowe - domofermu

dzisiaj chłopaki maja kończyć sufit w kuchnii oraz podłoge w wiatrołapie,
no i to chyba na tyle co z łikendu nam sie udalo zrealizować!..
aaaaaaaaa bym zapomniał
ogladalismy nowego naszego domownika..... i nie wiem czy nawet dwóch...
oto zdjęcia...

http://www.cao.pl/images/nowosci/85_3.jpg
lub
http://www.cao.pl/images/nowosci/85_4.jpg
piekne sa.....

Garfield
25-02-2007, 19:18
no i kolejny odcinek!

część zła!
- chłopaki się rozchorowali
- chłopaki poczuli się zapewnie było bardzo nie miłe przejście rodziców mojej żony z nimi
- bardzo bardzo zimno brrr....
- sp... sufit w kuchnii prosiliśmy aby miał grubości około 12-15 cm, wyszło im 23cm

teraz częśc dobra
- przyjechały drzwi, zostały przycięte framugi i teraz czekaja na włożenie
- ostra wymiana zdań z chłopakami poskutkowała wykonaniem sufitu w kuchni 14 cm, plus plan co MAJĄ zrobić abyśmy im zapłacili!

a teraz dokumentacja foto:
ościeznice w łazience jedyna która im sie udało włożyc
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0019.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0020.jpg

sufit w łazience
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0021.jpg
w między czasie chłopaki sobie podpatrzyli jak drzwi wychodza na łończeniach pomieszczeń i poskutkowało to tym
korytarz prawie wykończony teraz po obsadzeniu drzwi trzeba cokół i fugować!
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0022.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0023.jpg
a taraz nas udziwoniony sufit w kuchni, na środku stelaz do okapu wyspowego, w prawej pierwszej odnodze idzie wentylacja w reszcze będą tylko halogeny
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0025.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0024.jpg

no i to na tyle!
reszta zdjęc w najbliższych dniach,
w tym tygodniu mam nadzieje ze chłopaki skończą!
- obsadzanie drzwi plus płytki w koło drzwi
- sufit w kuchnii
- inne dupstwa wykończeniowe!
- hydraulik ma przyjść i montować instalacje C.O. i C.W.U.
- może będziemy mieli gaz

Garfield
28-02-2007, 08:01
wczoraj była wizytacja na budowie....
chłopakom udało sie zrobić:
- prawie wszystkie drzwi wewnętrzne oprócz wiatrołap/hol
- ukończyc sufit w kuchni znaczy nasz udziwniony twór
- powykańczac terakote gdzie niegdzie oraz glazure gdzie brakowała!
dzisiaj szaleja od rana i mają skończyc:
- wyjście wentylacyjne do komina od okapu! trzeba zasłonic płyta g-k
- ostatnie drzwi wstawić wiatrołpa/kol
- terakota w wiatrołpaie
- obrobic framuge drzwi do garażu plytą g-k
- ułożyc do końca cokół tam gdzie brakuje

Pierwszym pomieszczeniem które zostało skończone (prawie) jest łazienka
brakuje w niej fug :-(
biały montaz + lustro wkleić oraz na przeciwległej ścianie powiesic szafki drewniane (jeszcze nawet nie zamówione) aha i zapomniam i wstawic tafle szklana jako ścianka prysznicowa! w sumie te pare rzeczy ale ile to jeszze pracy!

nadal męcze sie z zakupem kotła grzewczego, miałbyć stojacy albo Vaillant VSC ecocomfort albo Wolfa CGS niestety okazało sie ze wyjście komina mam na wysokości około 137 cm od podłogi obia piece maja wysokość okolo 140-145 cm plus wyjście spalin do góry! wiec ta opcja odpadła! potem mielismy pomysł aby powiesić piec wiszacy nisko i podłaczyc go do tej rury okazało sie jednak ze serwisant vaillanta nie odpierze takiego pieca musi wisiec minimum metr nad podłogą! :-( teśc wymyslił ze trzeba rozwalic cały komin i go skrócić! jak sobie myślałem ze mam teraz rozwalic te płytki ktore chłopaki połozycli to zaczeło mna telepać! znajomy wymyślił aby zdjac pare plytek pod sufitem i sie podłaczyc na gorze do tego komina i założyc piec jaki chce! poysł dobry i zaakceptowałem go wstepnie! mają zdjąc max 6 płytek pod sufitem, w międzyczasie tak zwanym dostałem dobra ofertke na piec Wolf wiszacy chyba CGB z zasobnikiem koszt z Vat 8,900 ale ponoc poza rura odporowadzajaca spaliny nic nie trzeba więcej kupowac do niego!

od wczoraj na budowie szaleje tez hydraulik! wstepnie wczoraj podłaczył kominek plus naczynie wzbiorcze!
dzisiaj i nastepne dni ma szalec z kolejnymi etapapmi łączenia instalacji wod-kan w jedna całość!

jedno spostrzeżenie nas wczoraj naszło, im bliżej końca tym wiekszy burdel roba budowlańcy, bo trzeba gdzies cos podkuc aby sie zmieścilo to tu to tam itp.... o tak sie robi burdel a oni tego nie sprzątaja my w sobote mamy prawdopodbnie dzień czystki.... zobaczymy co zostanie itp... generalnie ma byc ciepło w wekend wiec może nawet pokusimy sie o wentylacje pomieszczeń naturalnym powietrzem! :-)

a no i miałem mała wtope wczoraj! drzwi zamówione do pomieszczenia technicznego okazały się za małe! poprostu pomyliłem sie przy zamawianiu! bywa! jakies 500 w plecy!
teraz musze kopnac sie do OBI czy innego takiego tworu i zakupic drzwi do pomieszczenia technicznego zwykłe białe bez udziwnień!

a tak ogólnie drzwi sie super prezentują! :lol:
zdjęc niestety nie ma bo zapomnieliśmy aparatu :evil:
nadrobimy w czwartek :-)

Garfield
04-03-2007, 20:37
no i znowu spowotem
w załaczniu zdjęcia jak teraz domek wyglada... było sprzątanie i teraz jest ładnie, chłopaki ostatecznie skączyli u nas prace w piatek, teraz maja wrócic jak będzie cipło na fugi i inne takie sprawy,....
jutro piec zostanie zamówiony, wybór padł na kociąl kondensacyjny Wolfa wiszacego z zasobnikiem, koszt niestety 8,500, wycena ostateczna kuchni tez ma byc w poniedziałek i może także nastąpi zamówienie kuchni w poniedziałek, moja małża powoli zbiera się do wyboru kolorów ścian! jeszcze nic nie jest ustalone! hydraulik podłaczył kominek i zniknął... no comments...
a oto zdjęcia...
sufit kuchenny
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0034.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0035.jpg
łazienka tutaj zdjęcie na kawałek kabiny prysznicowej tam gdzie zaczyna sie ściana nie obłozona maja być szafki drewniane...
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0036.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0037.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0038.jpg
a tutaj przedpokój - bardzo nam sie podoba efekt prawie końcowy
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0039.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0040.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0041.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0044.jpg
oraz wejście do garażu od strony wiatrołpau
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0045.jpg
to tyle ...

Garfield
21-03-2007, 10:02
trochę zdjęc z wczoraj
nasze kaloryfery juz wiszą :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0049.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0050.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0051.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0052-1.jpg
a tutaj prawie skończona skrzynka elektryczna
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0053.jpg
i nasz kominek 9duży)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0055.jpg

z dodatkowych infromacji to mamy już kocioł gazowy i czekamy na zainstalowanie i podłaczenie gazu! ma to nastąpić w przyszłym tygodniu!

Garfield
27-03-2007, 07:52
witam ponownie, niestety mój dziennik podupadł, bo nic sie nie dzieje w domu.
wczoraj nastapiła wiekopomna chwila MAMY PRAD w domu
teraz juz cywilizacja normalna! inaczej dom wygląda i inaczej sie w nim czuje! jak mozna podejśc do ściany i właczyc żaróweczkę!!!! ale jestem szczęśliwy!

wczoraj zlożył nam wizytę Pan kominiarz, posprawdzał sobie kominy troche pogadaliśmy i Pan wystawił nam kwitek na uzytkowanie domu :-)

dzisiaj ma się instalowac piec grzewczy i woda w kotłowni! zobaczymy bo nadal w to nie moge uwierzyć!
także dzisiaj ma przyjechac koles od karton gipsów i wieczorami ma kończyć u nas domek!
w środę ma nastąpić mierzenie czyli mapka powykonawcza! ponoc do końca tygodnia ma byc mapka

w środę mamy także sie rozliczyc z Panem od Gazu i mam załatwić Starostwo i gazowinie i "może" do końca tygodnia uda nam sie miec gaz w domu! i zaczniemy ogrzewać troszkę!

zdjęcia będa póżniej

Garfield
28-03-2007, 18:12
Piec grzewczy sie wczoraj zainstalował a oto zdjęcie
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/wykonczeniowka/PICT0058.jpg
dzisiaj żonkil złożył w gminie wniosek o nadanie numeru posesji!
oraz poasystował Pani geodecie w robieniu mapki!
wychodzi na to ze kierownik budowy bedzie musiała wrysowac wiatrołap gdyż ponoć starostwo miło kontrole ostatnio i teraz sie bardzo czepiają!
takie zycie!

Garfield
01-04-2007, 15:24
no i znowu spowortem
weekend był owocny w pare mniej fajnych rzeczy, chciałem wykonac przebici przez ściany dla kanałów wentylacyjnych do reku, niestety moje szczęscie staneło na wysokości zadania i trafiołem za pierwszym podejściem 4 kable alarmowe oraz kabel elektryczny! teśc miał sobotni wieczór zagospodarowany :-) poniżej zdjęcia jak to wygląda teraz! przy ładnej pogodzie :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0062.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0063.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0067.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0066.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0079.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0080.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0081.jpg
moja nowa zabawka coraz bardziej poskładana!
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0068.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0069.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0070.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0071.jpg
regulator pogodowy
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0072.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0073.jpg
szafka elektryczna - garaż
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0078.jpg
oraz kuchnia na koniec
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20kwietnia%202007/PICT0065.jpg
szafki kuchenne są zamówione
mineło dokładnie 3 tygodnie
czekamy też na mapki powykonawcze -maja byc za tydzień
czekamy cały czas na gaz - ma byc informacja w poniedziełk kiedy do odbioru!?
ponoc maja jacys ludzie do nas wpaśc i pomalować ściany zobaczymy kiedy będa chcieli to zrobić! :-)

Garfield
25-04-2007, 11:38
witam dawno nie pisałem bo w sumie duzo sie nie działo ale pokoleji.
w sobote było posprzatane bo chłopaki od fug przychodzą i od poniedziałku do dzisiaj mamy juz zafugowane kotłownie ściany i podłoga oraz łazienka ściany i podłogą, dzisiaj pewnie beda fugowac kuchnie i jadalnie a w piątek przedpokój. piec juz też jest zamontowany i podłaczony oraz do komina została wstawiona dodatkowa rura!
a oto zdjęcia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0014.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0015.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0018.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0020.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0021.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0024.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0026.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0035.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20kwietnia%202007/PICT0032.jpg
jutro postaram się wstawic zdjęcia zafugowanych ścian :-)

Garfield
04-05-2007, 12:08
kolejne informacje
w domu przez długi weekend szalał malarz, poprawiał ściany, gruntował, szlifowal docierał, przesuwał kable ostatecznie na swoje miejsce itp. kuchnia juz jest prawie na gotowo (trzeba tylko sufit dotrzec na gładko, jadalnia i duzy pokój także gotowe przedpokój w przeważajacej wiekszości oraz wiatrołap gotowy tylko ściany, ja wykonałem podwieszenie sufitu oraz ocieplenie teraz czekam na pomoc aby płyty dokręcic do stelarza i będzie wszystko swoja droga ciekawe czy będzie równo! :-) łazienka czeka sufit na dotarcze, ostatnie dwa pokoje zostały juz poprawione ściany zaklejone i poprzesuwane wszystkie rzeczy, wystarczy przetrzec ściany i można białkować! prawdopodbnie w sobote n- niedziele bedzie kończenie docierania i rozpoczęcie białkowania! a w nastepnym tygodniu już malowanie odpowiednich kolorów! :-) zdjęcia będa póżniej :-)

Garfield
07-05-2007, 15:57
u nas niestety złe wiadomości mamy problem z odebraniem domu, okazało sie ze musimy zrobic projekt zamienny! troche pozno nas kierownik budowy o tym poinformował! no ale zycie toczy sie dalej! w chwili obecnej ogłosiłem casting na archiotekta który zrobi projekt zamienny czyli przeminei sklep na garaz dwustanowiskowy oraz dorobi wiatrołap! ze zmian tyle!
przez ostatni weekend ściany zostały dotarte maxymalnie i zagruntowane niektóre elementy unigruntem! w tym tygodniu rozpoczynamy białkowanie!
Mi sie udało zrobić sufit w wiatrołpanie (myslałem ze wyjdzie gorzej a wyszedł nawet ok jak na mój pierwszy sufit :-) ścianka działowa w garderobie rośnie myśle ze do końca tygodnia wyrośnie z niej cos ciekawego łącznie z sufitem podwieszonym w garderobie! :-) niestety jeszcze jedna zła wiadomość malarz nas olał ponownie w niedziele i nie pojawił sie u nas! ale to jego strarta ponieważ nie otrzymał zapłaty kasy za dotąd zrobione rzeczy! wiec on chyba jest bardziej stratny! :-) jednakże nie zmienia to faktu że znowu zostałem bez malarza!

Garfield
24-05-2007, 07:47
trochę zapuszczony ten mój dziennik spowodowane jest to tym ze zachciało mi się płacić mniej za Internet i zmieniłem dostawcę z TPSY na Netię! no i od miesiąca juz nie mam Internetu.... *%&@@@@**... nie tłumaczyć proszę....

no dobra co w domu:
wszystkie ściany zostały zagruntowane (biała z wodą) i w ten weekend została pomalowana kuchnia na kolor docelowy! mamy tez lustro w łazience!
wczoraj przybyła kuchnia i zaczęły się problemy!
niestety chyba dopadło mnie przesilenie i po prostu jestem załamany! po wstawieniu mebli kuchennych okazało się ze mebelki prawie dochodzą do ściany (co tez nie jest właściwe ale tak stolarzowi wyszło) i co i okazało się ze nie ma w związku z tym miejsca na rurki z woda do lodówki i instalacje kanalizacyjną do zlewozmywaka i zmywarki! ale k... jakbym nie prosił od tygodnia aby hydraulik przyszedł i skończył instalacje w kuchni! nie... on sobie poradzi jak wstawia kuchnie jak wczoraj to zobaczyłem to po prostu mi ręce opadły! po drugie myśliciel (hydraulik) on sobie pociągnie elastyczna rurka jakieś 4 metry odległość! wiec powiedziałem ze nie życzę sobie niech ciągnie po ścianę i mnie to nie interesuje co z tym zrobi bo jak prosiłem to mnie miał w d.... wiec bardzo miło zakończył się wczorajszy dzień. po trzecie niestety odkurzacz centralny wyszedł za blisko cokołu i musimy go odpuścić! dodatkowo wyjścia centralnego powychodziły źle i niestety zaślepimy i zatynkujemy! czasami się trzeba pogodzić z przegraną! ale nie planowaliśmy go wcześniej wiec mała strata!
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20Maj%202007/PICT0054.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20Maj%202007/PICT0053.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20Maj%202007/PICT0052.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20Maj%202007/PICT0051.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/24%20Maj%202007/PICT0050.jpg

Garfield
28-05-2007, 08:05
Weekend był bardzo pracowity (nie dla mnie) chłpaki wymalowali caly dom!
sufity po 3 razy ściany generalnie dwa razy tyylko w jeden pokój załapał sie na potrójne :-)
zdjęcia niebawem
kolory sa genralnie OK.

Garfield
29-05-2007, 08:14
u nas malowanie sie zakończyło! znajomy z swoja ekipą w trzy dni od soboty do poniedziałku wieczora obleciał cały dom!
zostało oczywiście do poprawienia i czysta taka drobvnica ale z tym będe sie juz ja sam bawił w chwilach wolnych!
koszt blatu nas trochę rozsypał! wiec blat jest chwilowo zawieszony, bedzie jakis drewniany na razie!
kontakty sie zamówiły, kasy niestety coraz mniej! w długi weekend czerwcowy mysle trzepniemy cala wykończeniówkę!

Garfield
01-06-2007, 09:25
dzisiaj i jutro dzień sprzątania zdjęcia po tym wyczynie zapodam jutro wieczorem :-)

Garfield
15-06-2007, 16:01
no i znowu mi sie nie udało ostatnio wkleic zdjęć.
ale dzisiaj nadrobię.
generalnie dom jest pomalowany kolorami!
będzie to widać na zdjęciach.
:-)
niestety mamy tez i złe wieści, projekt zamienny który mieliśmy wykonać został złozony do starostwa aby nam klepneli zmiany własnie dzisiaj dowiedziałem sie ze kierowniczka starostwa jest wredna s... i przekazała sprawe do nazoru w starsotwie oni prawdopobnie wstrzymaja mi budowę oraz wydadzą mi swoja zgode na zmiane projektu! wiec na jedno wychodzi w poniedziałek mam zadzwonic do nich i sie umówic na jakieś spotkanko! :-)
Bank Multibank nie odpowiedział nam nic na nasze pismo , poczym sie okazała ze nie musi :-) w sumie to dobrze :-)

mi sie udało ułożyc panele w jednym z pokoji oraz położyc strukture na ścianę w sypialni :-)
będzie na zdjęciach! jeszcze jedna zła wiadomość przy zamawianiu szyby prysznicowej nastapil błąd w wyliczeniach i mamy szybe za krótko o 10 cm! niestety z mojej winy wiec juz nie robiłem awantury! :-( bedzie poprostu krótsza! bywa :-)
a oto zdjęcia jak sie donmek prezentuje!
w sumie zostało nam do pomalowanie struktury oraz położenie paneli po tym malowaniuoraz zainstalowanie umuwalek, kibelka itp,
niestey jeszcze jedna zła wiadomośc okap który miał zawisnoąć nad wyspą okazał sie być zle prztykręcony i teraz mamy problem! musimy rozkuc sufit i przekręć stelaż do ktorego sie przyczepia okap! pochłonie to trochę pracy! :-( ale jak sie na poczatku nie dopilonowało to teraz sie ma!
Panele w gabinecie jeszcze bez listew
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0062.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0063.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0064.jpg
struktura w sypialni ściana nad głową ma być w kolorze ciemnasoczysta czerwień :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0066.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0067.jpg
szyba do łazienki
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0068.jpg
kontakty berker B. kwadrat biały
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0069.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0070.jpg
kolory jadalni i dużego pokoju
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0071.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0072.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0073.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0074.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20czerwiec%202007/PICT0075.jpg

Garfield
17-06-2007, 07:30
niestety zdjęć nie bedzie :-)
melduje o zakończeniu walki ze ścianą w sypialni! struktura została pomalowana na kolor z palety magnata! i jest teraz ciemno czerwona z prześwitającymi fragmentami jasnymi! wygląda dla mnie suret właśnie taki efekt chciałem uzysać! w zwązku z tym jestem z siebie bardzo dumny :-)
ułożone zostały także panele w sypialni, zostały listwy przypodłogowe!, w gabinecie pojawiy sie listwy i jako pierwszy pokój wyszedl na prowadzenie ukończony w 99%, w chwili obecnej trzeba zainstalować umywalki i kibelek w łazience i można mieszkać! oczywiście bedzie to mieszkanie na budowie ale jak będe tam codziennie przebywał to wieczorkim cos się dziubnie w czynie społecznym, a nie tylko weekendowo!
plany na dziesiejsza niedziele:
- rzucic tpete w przedpokoju
- zainstalowac chwytaki do listew przypodłogowych w sypialni!
- poprawić kontakty w sypialni!
- ogólnie ogarnąć!
- wykonać pierwszy stopień do domku!

na dziś to tyle!
zdjęcia będą :-)

Garfield
18-06-2007, 14:24
wczoraj udało mi się skończyc panele w sypialni oraz kontakty w syfialni! udało sie także wytapetowac ścianę w przedpokoju! ładnie wygląda! ponoć dzisiaj hydraulik ma zainstalowąć sprzety w łazience! jak zobacze to uwierzę!

w zasadzie z takich ważniejszych rzeczy wszystko zostało wykonane! można sie powoli przeprowadzać! reszta wykończeniówki musi poczekać na przypływ świeżej gotówki :-)

Garfield
23-06-2007, 15:05
sprzęt łazienkowy zawisł w łazience nawet ładnie sie prezentuje....
okap niestety też został powieszony ale zostanie zdjęty i wymieniony stelarz na nowy! obecny wbrez woli inwestora został pocięty! wiec teraz musze zakupic nowy stelarz! Dzisiaj zostały przewiezone pierwsze nasze szpargały, powoli sie bedziemy przeprowadzać! dzisiaj także zakupiliśmy parkiet w Leroy Teak II garunek! jest taki jak chcemy! niestety eukaliptusa nie było, dzisiaj pewnie jeszcze zakupimy trawertyn przed kominek i kafelki do kuchni na ściane które będa położone po ułożeniu blatu! zostały zmierzone tez drzwi wewnętrzne i w tygodniu zostana przycięte i wstawione!

Garfield
15-07-2007, 15:35
dzisiaj znowu pare informacji:
kończy się powoli wyko.ńczeniówka, a to cos trzeba przyszpachlować, domalowac i tak cały czas. z większych rzeczy został położony parkiet w salonie oraz pojawił sie narożnik w jadalni :-)
parkiet ma lezec sobie jeszcze 1,5 tygodnia i przyjda ludzie do cyklinowania i lakoerowania :-) a potem to juz przeprowadzka!
w środe mam stpotkanie z Nadzorem budowlanym ciekawe co powiedzą .... :-? a oto kilka fotek... parkiet, oświetlenie w przedpokoju oraz zestaw muzyczny na ścianach....
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0183.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0184.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0185.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0191.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0192.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0193.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0197.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0198.jpg

Garfield
19-07-2007, 20:42
dom nabiera wyglądu cały tydzień był sprzątany dopieszczany itp. oto efekty
łazienka skończona
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0200.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0201-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0203.jpg
drzwi i klamki
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0204.jpg
duży pokój z pomytymi oknami
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0205.jpg
Gabinet skończony
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0211.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0212.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0213.jpg
sypialnia
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/15%20lipca%202007/PICT0214.jpg
reszta zdjęć póżniej :-)
oględziny PUNB także były i dobrze sie w miare skończyły...

Garfield
01-08-2007, 08:42
u nas w łikend pojawiło sie łóżko...
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0221.jpg

a przed łikendem na działce pojawiło sie coś takiego :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0216.jpg
i inne rzuty
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0220.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0219.jpg

dzisiaj odbieramy parkiet :-)

Garfield
06-08-2007, 08:07
przyjechał w sobote blat - ma byc montowany we wtorek wraz z klameczkami do szafek oraz wyregulowaniem szafek! :-) jeden krok bliżej do zakończenia kuchni!
parkiet sobie schnie do środy nie mozna na nim nic stawiać! ja w salonie już byłem :-)
jeszcze listweki wkoło i listweki łączące pokoje i będzie na tip top!

w środę zapodam fotki parkietu oraz skończonej (prawie) kuchni

Garfield
08-08-2007, 08:01
ostatnie fotki przed przeprowadzka która ma nastąpić w weekend!
kuchnia prawie skończona!
olej do pomalowania blatu także kupiony
trzeba teraz kogos z uprawieniami do podłączenia kuchenki...
oto zdjęcia:

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0260.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0261.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0262.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0265.jpg
a tutaj próba terakoty
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/1%20sierpnia%202007/PICT0266.jpg

więcej zdjęć jak sie przeporowadzimy :-)

Garfield
06-09-2007, 07:18
przeprowadziliśmy się 11 sierpnia, niedługo minie miesiąc od 3 tygodni mamy TV i sieć
teraz zdjęcia po przeprowadzce
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0281.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0282.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0283.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0284.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0285.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0286.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0287.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0289.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0290.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0291.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0293.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0294.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0295.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0296.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0297.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0299.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/po%20przeprowadzce/PICT0300.jpg
na razie dojazd do warszawy zajmuje nam około godziny!
ale i tak jestesmy bardzo zadowoleni!
mieszkają z nami szilo -nasz szynszyl oraz nowy nabytek kot marki Niebieski dachowiec
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/kot/PICT0271.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/kot/PICT0270.jpg
ma byc jeszcze piec!
działka tez prawie posprzątana po budowie!
w najbliższym czasie będzie ocieplenie oraz ocielepnie dachu!
styro będą robili zawodowcy a ocieplenie dachu niestety ja.... :-(

Garfield
04-11-2007, 13:10
po dłuższej przerwie znowu troche informacji co nam sie udało zrobić.
zaczęło się ocieplanie i też w tym tygodniu zakończyło.oto zdjęcia postępów
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0301.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0302.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0303.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0304.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0305.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0306.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0307.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0308.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0309.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0310.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0311.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0312.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0313.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0314.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0315.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0316.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0317.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0318.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0319.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/3%20listopada%202007/PICT0320.jpg

a tak ogólnie to sie super mieszka, jesteśmy bardzo zadowloleni z przeprowadzki, jestesmy wkońcu na swoim! i jeszcze jedno wiadomość typu OT! BĘDZIEMY RODZICAMI :-) JESTEŚMY BARDZO SZCZĘSLIWI!!!!

Garfield
31-12-2007, 12:41
w pietek był szczęśliwy dzien Nadzór odebrał nam budynek :-)
wiec od piatku jestesmy pełnoprawnymi mieszkańcami!
załapalismy sie także na ulgę odsetkową!
cos wiecej napisze jak bede miał wiecej czasu :-)

Garfield
09-04-2009, 07:50
wykopuje swój dziennik z dna forum.... :-)

przez okres w którym nie pisałem wykonalismy drobne prace wykończeniowe oraz meblarskie... :-) teraz czas na ogród oraz może prace wykończeniowe na poddaszu które w chwili obecnej jest całkowicie nie wykończone poza 1 warstwą wełny na dachu!
w następnych dniach zamieszczę zdjęcia ogrodu oraz opis prac jaki planujemy przeprowadzić!

Garfield
15-04-2009, 07:25
poniżej fotki naszego ogrodu który mamy zamiar założyć w tym roku
oczywiśćie zobaczymy jak pojdzie..
przed wejściem zostanie tylko posadzona trawa we wszystkich tych zakamarkach w rogu domu zaraz za wiatrołapem będzie dysza zraszacza
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0555.jpg
skalniak czyli to na środku zostanie oczyszczone, wyciety zostanie iglak, bo niestety jak widać schnie myslimy ze jest zabijane przez ta roślinośc w koło, bo pierwszy właściciel bardzo dużo roslin natkał na takim małym rejonie, dolożymy kamieni i wysypiemy korą, jeszcze zastanawiamy się nad obrzeżem czy poprostu taśma plastikowa pofalowana czy moze jakis płotek. oczywiście linia kroplujaca na tym skalniaku cisy które widac w koło sa do wysprzątania i podsypania korą :-)
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0556.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0557.jpg
tutaj nasz deptak reprezentacyjny wzdłuż iglaków na ich tle stana lampy doświetlające oraz w odpowiednich odstepach zraszacze nawadniajace, oglaki wzdłuz płotu zostana oczyszczone (wywalona trawa z pomiędzy nich) wysypana kora oraz odgrodzona jakąś przegrodką, oczywiście nastąpi splantowanie terenu
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0558.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0559.jpg
piwniczka nastap[i odgrodzenie aby dziecko nie spadło oraz oczyszczona, nawieziona
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0560.jpg
tutaj gdzie jest ten iglak oraz siatka będzie taras drewniany z altana drewnianą.
tył działki zostanie ogrodzony panelami drewnianymi
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0561.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0562.jpg
fundament z niedoszłego domku zostanie usunięty (na szczescie nie jest głęboko zalany) pod nim znajdzie się zloże do rekuperatora oraz pożnej wyrównany teren w tle składzik pobudowlany sielona altanka śmieciowa zostanie odmalowana na brązowo, oraz zostana usuniete te wypełnienia plastikowe a bałagan styłu zostanie odgrodzony takimi samymi panelami jak tył działki.
iglak po lewej niestety się nie przyjął... :-(
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0563.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0564.jpg
między obrzeżem wkoło domu a samym domem będzie wysypany tami biały grys, nie wiadomo czy w tym roku starczy samozapracia i kasy na wykonanie elewacji zewnętrznej domu.
a oto lampy:
http://www.istore.com.pl/prods/343625.jpg
to na chwile obecna tyle.... :-)[/u]

Garfield
16-04-2009, 07:35
W związaku z pozyskaniem dalszego finansowania w tym roku chcemy zrobić:
1 / Tynk zewnętrzny domu
2 / podpitka
3 / wymiana blatu z drewnianego na docelowy kamienny
4 / dokończenie instalacji schodów
5 / wykoannie tarasu i altanki nad nim
6 / oraz założenie ogrodu
7 / wykonanie GWC zwirowego (przed ogrodem)
8 / wykonanie instalacji wentylacyjnej tak aby nie szumiało... :-)
9 / wykończenie garażu i pomieszczenia gospodarczego.
10/ oraz wiele innych drobnych rzeczy
a tak ma blat kuchenny wyglądać
http://www.interstone.pl/userFiles/store/symbol/m_155031217.JPG

Garfield
22-07-2009, 10:47
No i mały upsdaet co zostało zrobione przez czas nie obecności na forum
zdjęcia załaduje wieczorem i zalinkuje
:-)

W związaku z pozyskaniem dalszego finansowania w tym roku chcemy zrobić:
1 / Tynk zewnętrzny domu - spadł z grafiku może next year
2 / podpitka - JW
3 / wymiana blatu z drewnianego na docelowy kamienny - już leży i pięknieje....
4 / dokończenie instalacji schodów - still waiting :-)
5 / wykoannie tarasu i altanki nad nim - uchwyty pod taras juz są drewno modrzewiowe zamówione, czekamy aż przyjedzie
6 / oraz założenie ogrodu - nawaodnienie i oświwtlenie ogrodu juz zostalo położone i działa, dosypana została ziemia i wyrównana od 5-6 tygodni ziemia leży i ubija sie, w najbliższym czasie nastapi sianie trawy ;-)
7 / wykonanie GWC zwirowego (przed ogrodem) - kamienie już na dnie dziury teraz trzeba znależć w sobie siłe i motyweację zasypać to...
8 / wykonanie instalacji wentylacyjnej tak aby nie szumiało... :-) - jeszcze nie zrobione
9 / wykończenie garażu i pomieszczenia gospodarczego. - nadal czeka
10/ oraz wiele innych drobnych rzeczy - nie które wykonanie inne nadal czekają...

Garfield
14-08-2009, 17:31
pod długim okresie w końcu udało mi sie załadowa zdjęcia do internetu.
poniżej kilka zdję jak ogród wyglądał jakieś 2-3 tygodnie temu na dzień dzisiajszy jest w pełni zielono trwa raz była koszona i wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach...
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0026.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0028.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0020.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0022.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0024.jpg
a teraz sceneria nocna
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0007.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0011.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0012.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0013.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0005.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Ogrod/PICT0006.jpg

Garfield
07-11-2009, 13:10
wieki nie zaglądam tutaj
tak wiec małe update:
teraz tak wygląda nasz domek trochę zdjęć
jednak elewację domu udało się w tym roku wykonać z podbitką włącznie, minusem tego zabiegu jest zniszczona trawa którą tak mozolnie sadziłem... :-
mam jednak nadzieje ze na lato odzyska swój dobry wygląd.
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0415.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0416.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0417.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0418.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0419.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0421.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0422.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0426.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0426.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v307/Garfield100/Nasz%20Dom/Elewacja/PICT0431.jpg