PDA

Zobacz pełną wersję : Kot ma nerwicę czy jak?



smartcat
11-01-2006, 09:46
Sprawa wygląda tak że kot zaczał obgryzać pazury. Po prostu siada sobie podnosi łapę i zaczyna zębiskami obgryzać swoje paznokcie. Jak mu sie sprawdza te pazurki to sie irytuje jak obgryzajace paznokcie dziecko. Jego siostra nie ma tego nerwicowego nawyku. Spotkaliście sie kiedyś z tym zjawiskiem? Manicure i pedicure od czasu do czasu robi kotom vet.

Wojty
11-01-2006, 11:17
U kotów sie z tym nie spotkalam, ale u psow jak najbardziej.

Moja psina od poczatku robi sobie manicure i pedicure ;) Zawsze jak ma dluzsze to kladzie sie i spokojnie, w skupieniu podgryza sobie pazurki :D. Poczatki byly wesole, bo gryzla sobie tak zawziecie, ze chyba dogryzala sie do nerwa i wtedy troche popiskiwala. AL ewytlumaczlam jej zeby sobie troche odpuscila, ze juz wystarczy i przestawala.

Nie wiem jak to u kotow, ale sadze ze u mojej suni to nie jest oznaka nerwicy. Ona sie poprostu troche nudzi w domku(zwlaszcza zima), poza tym ona lubi zawsze cos grysc(mimo ze niedawno skonczyla juz 7 lat).


A moze poprostu lubi miec zadbane paznokcie :lol:

monig
11-01-2006, 17:05
Moja kotka od początku obgryza paznokcie pomimo, że może je ostrzyć i ścierać o drapaki, a kot tego nie robi. Nie jest to oznaka nerwicy.

Monika B
11-01-2006, 20:48
Mój kot biega po dworze, więc naturalnie tępi sobie pazurki, ale domowym kotom ponoć trzeba je czasem przycinać (?). W sumie to nie gryzoń, ale może sš zbyt długie? Jesli nie rani się przy tym, to bym się nie przejmowała.

duch07
12-01-2006, 07:49
Mój kot biega po dworze, więc naturalnie tępi sobie pazurki, ale domowym kotom ponoć trzeba je czasem przycinać (?). W sumie to nie gryzoń, ale może sš zbyt długie? Jesli nie rani się przy tym, to bym się nie przejmowała.


Nie czasami tylko tak prawie raz na tydzień ...

Teska
12-01-2006, 07:58
Sprawa wygląda tak że kot zaczał obgryzać pazury. Po prostu siada sobie podnosi łapę i zaczyna zębiskami obgryzać swoje paznokcie. Jak mu sie sprawdza te pazurki to sie irytuje jak obgryzajace paznokcie dziecko. Jego siostra nie ma tego nerwicowego nawyku. Spotkaliście sie kiedyś z tym zjawiskiem? Manicure i pedicure od czasu do czasu robi kotom vet.


moja tak robi....i nie jest znerwicowana.Wet tez jej obcina pazurki...a ona i tak woli ....sama sobie :)

Ewunia
13-01-2006, 02:00
to co kot robi, to nie jest ogryzanie
on ściąga martwą, zewnętrzną część pazura
najbardziej widoczne jest to u kotów niewychodzących
bo te, co latają po drzewach, to załatwiają pedicur mimochodem :wink: