PDA

Zobacz pełną wersję : stodoła na dom 1/2006



ewa**
11-01-2006, 13:16
temat ciekawy, też się zastanawiam nad taką opcją i ucieszyłam się że został poruszony w tym numerze ale w moim odczuciu temat tylko "liźnięty" - może będzie kontynuacja w kolejnych numerach? Nie ma ani słowa nt jakich formalności trzeba dopełnić żeby móc taką stodołę przerobić i w niej zamieszkać :-? Czy jest potrzebny projekt? pozwolenie na budowę? Jak przekształcić budynek gospodarczy w mieszkalny? Bo chyba od tego trzeba zacząć.

Może ktoś już przerabiał ten temat? To proszę o jakieś wskazówki

orzelek8
29-01-2006, 18:10
Całkiem przypadkowo trafiłem na to forum, a piszę ponieważ to moja stodoła ukazała się w tym numerze. Miło że człowiek nie jest sam ze swoimi wątpliwościami. Artykuł który się ukazał był odpowiedzią na list który w czerwcu moja żona wysłała do kilku redakcji gazet o podobnym profilu co Murator, prosiliśmy o pomysł na naszą stodołę i dostaliśmy. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to właśnie tak stodołę przerobimy, niestety nie wiem dokładnie jaki jest stan fundamentów a od niego w głównej mierze będzie zależałacała dalsza inwestycja.
Z tego co zdarzyłem się zorientować to niestety dokumenty dotyczące takiej adaptacji niewiele się różnią od normalnego trybu postępowania przy budowie od podstaw.
W numerze specjalnym styczniowym, dotyczącym [pokryć dachowych znalazłem technologię pokrywania eternitu płytami z onduliny, i właśnie zastanawiam się nad jej wykorzystaniem na stodole, szkoda że temat nie jest dogłębny i nie wiadomo jak to się ma do przepisów unijnych.
Pozdrawiam, Piotrek O