PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SOPRAN 2 pracownia MTM STYL (Domy w stylu)



chriso
22-01-2003, 20:25
Witam
Na wstepie ladnie sie witam :smile: bo to moj pierwszy post na forum. Stoje przed podjeciem decyzji o budowie, na razie mierze sily na zamiary. Przegladajac dziesiatki projektow wpadl mi w oko Sopran 2 http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=163
Wybralem go kierujac sie radami znalezionymi na tym forum: jest konstrukcji stodoly z w miare prostym dachem. Czy ktos z Was pokusilby sie o wycene kosztu budowy stanu surowego/zamknietego domku wg tego projektu? Budowa systemem tzw. gospodarczym. pod Wroclawiem.

Bartt
22-01-2003, 20:57
Christo, rzuciłem okiem na projekt i nasunęły mi się takie uwagi:
1 okna właściwie tylko w jednej osi, wejście więc będziesz musiał mieć od północy inaczej będzie b. ciemno
2 nawet przy takim założeniu jest to minus
3 kominek chyba dość niefortunnie sytuowany - brak miejsca by wygodnie go obsiąść i komin poprowadzony nie w ścianie a w obrębie salonu
4 b. fajne miejsce rekraacyjne na poddaszu
5 niestety brak schowków typu garderoba, czy spiżarnia ale w małym domu coś za coś :smile:
Generalna uwaga obejrzyj jak najwięcej projektów 1000-2000,
wtedy wyrobisz sobie dobry ogląd sytuacji
Mam nadzieje, że cię nie zniechęciłem, a tylko dałem do myślenia. :smile: Bartek

ZOOLO
29-01-2003, 20:00
w m-ści SMARDZÓW pod oleśnicą stoi taki sam sopran .obejrzyj(ludzie bardzo mili)i dopiero podejmij decyzję.

29-01-2003, 20:45
Znajomi właśnie się wprowadzają do soprana.:smile:
Pobudowali systemem gospodarczym BARDZO TANIO.
Trudno mi podać kwoty,ale chciałabym za tyle pobudować.
Wizualnie przyznam,że z zewnątrz domek się ładnie prezentuje (ładniej niż na rysunku). W środku jest nawet sporo powierzchni.Zwracam tylko uwagę na salon-ma on dość zaburzoną komunikację,ale jak ktoś nie potrzebuje dużego salonu to da radę.:wink:Oni mają tylko jedno wyjście na taras i to zdecydowanie daje więcej miejsca.
Minusem jest brak pomieszczenia gospodarczego i konieczność ustawienia pralki w łazience na górze.Chyba,że komuś to nie przeszkadza.Poza tym chyba troszkę powiększyli wiatrołap na dole kosztem łazienki-zrobili taką ściankę z luksferów o zagiętej linii.
Jak chcesz coś wiedzieć, to daj znać-dopytam. :smile:

29-01-2003, 20:53
Acha, dodam jeszcze ,że zgodnie z moją radą :wink:)Na dole zaś nie zrobili tego wyjścia na taras ,co dało im przytulny kącik przy kominku i uratowało komunikację.
Poza tym na górze wygospodarowali garderobę. Być może "obcięli" pokoje.Jest tam miejsce na półki.Pokoje też są wielkościowo do rzeczy.
No i mają lustrzne odbicie.
:smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-01-29 21:55 ]</font>

chriso
29-01-2003, 21:35
Na razie moj zapal do budowania Soprana nieco opadl, a to za sprawa niezbyt pochlebnych opinii jakie otrzymalem z kilku zrodel na temat fachowosci pracowni MTM Styl :smile:

29-01-2003, 22:18
A to chyba,że tak.
Nie słyszałam od nich nic złego na temat projektu.
Potem mieli trochę problemów, jak to zwykle bywa. Ale projekt był ok.Spytam ich jeszcze, bo może jednak.
Może akurat ten projekt jest dobrze opracowany?

chriso
30-01-2003, 09:09
bede wdzieczny za informacje :smile:

17-02-2003, 17:14
Zasięgnęłam informacji i:
zatrzeżenia dotyczą otworu kominkowe-za mały,musieli powiększać.
Kominy są za nisko nad dachem.Musieli je dobudować.
Reszta ok.
:smile:

27-02-2003, 20:17
dla Mariusza
:smile:

MariuszP
27-02-2003, 20:54
No mi też ten projekt bardzo przypadł do gustu, ale wybrałem dokładnie SOPRAN 4 (http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=163) ktory ma powiekszony salon. Koszt jest taki sam, daje wiekszy pokoj dzienny, a dodatkowe dwa okna nie powiekszą zbytnio kosztów budowy. Rożnice w nich to:
- SOPRAN 2: sciany 1-warstwowe - bloczki z betonu komórkowego (+ dać dodatkowe 15cm steropianu)
- SOPRAN 4: sciany 2-warstwowe - bloczek silikatowy + styropian.

Co jest tansze?

MariuszP
27-02-2003, 21:15
opal: możesz mi podać (ew. na priv) cene za jaką wybudowali ten dom?

MariuszP
27-02-2003, 21:16
chriso: a gdzie dokładnie się budujszesz pod Wrocławiem ?

chriso
28-02-2003, 08:02
Mariusz: do rozpoczecia budowy to jeszcze mi troche zostalo, na razie jestem na etapie finalizowania zakupu dzialki kolo nadolic wielikich pod wroclawiem

MariuszP
28-02-2003, 11:22
chriso: kup koło nas działke (800m2) w Królikowicach za Kobierzycami. Będzie nas 3ch na tym forum :smile:

28-02-2003, 13:21
Za cały dom ok.150 tys zł
Nie wiem jak oni to zrobili,ale ....na to wygląda
Bez podłóg (najtańśza wykaldzina) ale dachówka cementowa,okna drewniane (od stolarza)kominek z piaskowaca, w tym tez zabudowa kuchenna.
Sądzę,że nie jest to kwota rzeczywista, bo to aż niemożliwe,ale wiem,ze zbudowali tanio przy dużym reżimie oszczędnosćiowym, nie żałując jednocześnie na pewne,wybrane elementy.
Uwazam,że za kwotę,którą podałeś dasz rade ,ale duży kompromis w wyborze materiału,praca własna,i tania ekipa.
Da radę-tak sądzę.
Przecież ten dom na dole jest mały.
:smile:

MariuszP
28-02-2003, 16:54
Wow super, jade po weekendzie szukac tego domku w Smardzowie. Musze go zobaczyc na żywo :smile:

MariuszP
05-03-2003, 15:56
Byłem w Smardzowie i widziałem ten domek, nawet od środka :smile: Jest piekny, przytulny. To byl dokladnie SOPRAN 2 w lustrzanym odbiciu, ja kupilem SOPRAN 4 bez lustrzanego odbicia, ktory ma wiekszy pokoj dzienny.

27-04-2003, 12:17
Wyciągam wątek w górę,bo ktoś szuka informacji o sopranie.
Co do kwoty,którą podałam,to jest ona o c z y w i ś c i e wynikeim pomyłki.Za cały dom(ale z wykończeniem w środku z meblami kuchennymi) dali 250 zł.
Co i tak uważam za cenę bardzo przyzwoitą.
Domek w rzeczywistości prezentuje się znaczenie lepiej niż na projekcie.
Plusem jest wg mnie też to,że pokoje na duże,ze wzgledu na szeroko rozstawiony dach,mają sporo przestrzeni i sufit nie jest tak spadzisty.Do tego ścianka kolankowa podniesiona i jest super.W sumie kawał domu :smile:

Darth_Maul
27-04-2003, 17:47
Siemka Opal
Ja tez jestem zainteresowany Sopranem 2. Czy możesz ewentualnie na priva, lub normalnie dac jakieś konkrety, rady, uwagi na jakie trzeba zwracać uwage.... zwiazane z tym domkiem, a raczej z domkiem Twoich znajomych. A jeszcze lepiej jeśli moznaby go zaobaczyć w naturze.
Pozdrawiam
Adam

27-04-2003, 18:47
Jestem zakręcona.:roll:
No wiadomo,że nie dali 250 zł :lol:
250 tys.zł
Darth,właściwie wszystko już napisałam poprzednio o tym domku.
Jest niezły.:smile:

Darth_Maul
28-04-2003, 06:55
oki, dzieki Opalko.... bede go teraz analizował :smile: