PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C117 CODZIENNY



Strony : [1] 2 3 4

moniafedorek
13-01-2006, 20:35
Witam poszukuje osób, które budują dom z Muratora C117 codzienny?

ave!
13-01-2006, 21:44
[ http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=332&IdKolekcji=
bardzo ladny :roll:
p.s. tak skromna uwaga ponieważ jestem zwolnniczką parterówek ze strychem ale: zwróć uwagę na łazienkę na dole, ja zmnieniłabym ją , bo wydaje mi się , że traci sie miejsce przez hol.
pozdrawiam

jasminaa
21-03-2006, 12:19
czy ktoś buduje codzienny c117?
poza skrzatem to drugi domek z pozoru idealny jak dla mnie..

motyl71
19-04-2006, 17:50
Czy ktoś buduje c117 codzienny z muratora.Prosze o wszystkie za i przeciw jego budowy.

Lucyna
19-04-2006, 22:51
Witam!
Zajrzyj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63402
Bardzo ładny domek. Można wejść na stronkę architekta i poprosić o szczegółowe dane.Bardzo miła współpraca i szybka odp.
Pozdrawiam :D

celtorek
23-09-2006, 11:51
Dla mnie ogromną zaletą jest jego wielkość-odpowiednia dla 3, ew 2 osób oraz prosta bryła.

raffran
23-09-2006, 22:09
Abstrachujac od samego projektu.Garaz wolnostojacy moze Was stuknac w przyszlosci po kieszeni wzgledem podatku.

raffran
23-09-2006, 22:28
Macie racje.Moja uwaga byla tylko tak na marginesie,bo nie wszyscy o tym pamietaja.

raffran
23-09-2006, 23:01
Macie racje.Moja uwaga byla tylko tak na marginesie,bo nie wszyscy o tym pamietaja.

Twoja uwaga raffran jest bardzo sluszna, bo z tego co widze wiele osob bardzo pochopnie podejmuje pewne decyzje "na lata" i takie uwagi jak Twoja sa baaaaaaaaaaaardzo na miejscu i baaaaaaaaaaardzo pomocne.

Dzieki raz jeszcze i prosze "kontroluj" nasze pomysly na domek 8)

Pozdrawiam,
Marta

Dziekuje,dziekuje :roll: poprostu sam w swoim czasie nie myslalem o tym i pewien dobry czlowiek mi to dopiero uswiadomil.

celtorek
13-10-2006, 22:42
Jeszcze papiery. Zeszło 3 tygodnie ze zjazdem, który fizycznie isnieje od 30-40 lat

roni
15-10-2006, 23:15
Hej, właśnie zakupiliśmy projekt c117. Niestety nie możemy dotrzeć do żadnych informacji od inwestorów już zdecydowanych i budujących codziennego. Prosimy o umieszczenie zdjęć z budowy, wnętrz, itp oraz wszelkich ważnych informacji odnośnie codziennego. Z góry serdecznie dziękujemy. Pozdrawiamy. :D

Remiko
16-10-2006, 21:20
Witam czy ktoś z was ma może już projekt codziennego i może podesłać przekroje, mój e-mail: [email protected]

Nie wiem jakiej wysokości są pokoje na piętrze i o ile się powiększą jak podniosę ściankę kolankową. Z góry dzięki za pomoc.


pozdrawiam
Remik

janusek
16-11-2006, 22:41
witaj marta_zaz również zaraziłem się tym projektem a w szczególności prostota a jednocześnie funkcjonlanością.
Czy rozmawiałaś już z architektem odnośnie zmian i napisz ile to kosztuje chociaż u Ciebie tylko drobna kosmetyka
pozdrawiam

celtorek
18-11-2006, 18:58
Marta mam fundament. Jeśli masz jakieś pytania (w zakresie wykonanych prac i CEN) to służe odp.

celtorek
19-11-2006, 07:26
1.Mazowieckie -Radom (tani region).
2.Nie wiem
3.Fundament lany w gruncie-wykop głębokość 1,20 m szer 0,50 lub 0,60 m. Trzeba jeszcze wymurować na wys 3 bloczki.
4.Chyba silka, ale to jest jeszcze w sferze rozważań. Bierzemy też pod uwagę pustaki z Kozienic szer 30 cm, ponieważ mam takie na podwórku, więc taniej i bez fatygi.
5.Adaptacja i zmiany 900 zł
-mapa do celów projektowych 350 zł
-zdjęcie humusu częściowe (jeszcze trzeba usunąć ok 10 cm) razem z kopaniem pod wodę 400 zł ( ale pan koparkowy był tragiczny - potwierdziła się zasada - nie umawiać się z na zapłatę za godziny. Pod wodę mamy wykopane pół - musieliśmy zrezygnować w trakcie pracy z usługi)
-tyczenie budynku 300 zł
-kier bud 800 zł za całość, jeszcze nic nie zapł
-pręty 12 -24 szt po 29,60 zł =710,40 zł- razem z transportem. Kupiliśmy drut polski 3 zł na szt droższy, podobno lepszy niż ukraiński (cokolwiek to oznacza w praktyce). Cena stali bud-tendencja spadkowa.
-drut wiązałkowy, od sąsiada 10 kg po 2 zł =20 zł
-drut 6 ok 200 zł (dokładnie nie wiem, ok połowę potrzebnego drutu mieliśmy w komórce od zawsze, a za ok 40kg zapł ok 100 zł i dlatego podaję przybliżoną wart całości ok 200 zł)
-beton B-20 zamówiliśmy 30 m, tj 5 beczek po 6 m, jedna bez pompy-6 m po 125 zł, a pozostałe 4 z pompą 24 m po 140 zł. Razem ~4110 zł
-rurki odpł do włożenia w fundament 60 zł za 3 szt

Do kosztu całego fundamentu należy doliczyć bloczki 3 warstwy, cement, hydraulik, wylewka i izolacja...i na pewno coś jeszcze

roni
27-11-2006, 16:10
Hej,
My zaczynamy budowe c117 wiosną 2007, najpierw chcemy wykopać studnie, szambo- niestety nie ma kanalizacji :( , utwardzić drogę, a w czerwcu , mamy nadzieje, stan surowy otwarty. W grudniu zaczniemy rozgladać się za ekipą budowlana. Budujemy w Górkach Wielkich- niedaleko Brennej i Ustronia. Jesli ktoś z Was może polecić fachowców- budowlańców, prosimy o pomoc. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy powodzenia.

el-ka
06-12-2006, 01:04
Doemk bardzo fajny, też go chciałam ,ale w końcu ze względu na strony świata i konieczność pokoju na parterze wybrałam Sosenkę z Horyzontu. Wyrzucenie garażu poza bryłę nie zaszkodzi domkowi absolutnie, tym bardziej ,że bardzo łatwo doprojektować jest garaż "doklejony" lub osobny - jest wiele możliwości. Dobrze jest jednak mieć połączenie garażu z domem. Przemyślcie tylko, czy naprawdę potrzebujecie tyle powierzchni i czy macie na nią środki finansowe. Łatwiej jest za kilka lat dobudować niż zburzyć lub utrzymywać niepotrzebną powierzchnię. Natomiast ostrzegam przed podnoszeniem ścianki kolankowej - na ogół wychodzi to fatalnie pod względem wizualnym - przecież architekt nie projektował "na złość" - żeby mieć mniej wygodne poddasze, tylko myślał nad całym projektem (szczególnie taki dobry architekt). Jeśli potrzebujesz większego domu, to przejrzyj jeszcze raz projekty, a nie powiększaj mechanicznie. Ja jeżdżąc po osiedlach bezbłędnie poznaję domki "podniesione" - tracą proporcje. Też przez chwilę prawie dałam się nabrać murarzowi, ale Tewas mnie opamiętał! :wink:

roni
06-12-2006, 13:50
Hej Marta,
Budujecie także w górach. Czy architekt mówił Wam coś o konieczności wzmacniania więźby ze względu na warunki śniegowe? Nam powiedział, że trzeba wykonac pomiary ze względu na strefę śniegową i ewentualne zmiany konstrukcyjne. Co o tym myślicie?
Pozdrawiamy,
Dominika I Tomasz

roni
06-12-2006, 16:40
Dziękujemy za szybką odpowiedź :)

celtorek
06-12-2006, 23:57
Witaj Marta. Widzę, że w tym roku był u Was św Mikołaj -z projektem i to dzień wcześniej.
A tak na poważnie cieszę się, że macie projekt.
Moje zmiany w projekcie - już pisałam, kilka postów wyżej.

Jeśli będziesz miała jakieś przemyślenia, pomysły itp w sprawie projektu pisz szybciutko.

Mamy na działce domek bez ścianki kolankowej - dla mnie porażka konstrukcyjna. Domek ma tylko sztuczną (czy wewnętrzna) ściankę kolankową ok 50 cm i chociaż jest dość duży kąt nachylenia dachu to jest zdecydowanie za mało. Funkcjonalność średnia. Na wakacje to może być, ale na co dzień...nie wiem.
Życzymy następnych "udanych" prezentów mikołajkowych.

roni
08-12-2006, 04:19
Dziękuję za opinię. Chyba masz rację. Ciekawa jestem, co na to Wasz architekt.
Czekamy z niecierpliwościa na wiadomość.
Jeszcze raz szczere dzięki...Fajnie jest poczuć, że ktoś z "zewnatrz" chce pomóc.
Pozdrawiamy.

kasia w
08-12-2006, 13:23
Hej Marta,
Budujecie także w górach. Czy architekt mówił Wam coś o konieczności wzmacniania więźby ze względu na warunki śniegowe? Nam powiedział, że trzeba wykonac pomiary ze względu na strefę śniegową i ewentualne zmiany konstrukcyjne. Co o tym myślicie?
Pozdrawiamy,
Dominika I Tomasz

Tak sie jeszcze zastanawialam nad tym wzmocnieniem wiezby... W sumie to jest chyba tak, dom jest zaprojektowany na potrzeby II-giej strefy klimatycznej, a my jestesmy w ktorej?? III pewnie albo IV, no i po to sie bierze architekta do adaptacji projektu, aby te wszsytkie zmiany "zrobil", za to sie placi w adaptacji.
Wydaje mi sie ze nie trzeba robic zadnych pomiarow, przeciez to jest ustalone, tak samo jak klasy gruntow, itd, po co macie placic za cos co i tak jest ogolnie przyjete, arch. powinien jedynie dostoswac parametry - przeliczyc do warunkow miejsca w jakim bedziecie budowac dom....
No ale to sa tylko moje domysly, dowiem sie w sobote dokladniej co i jak, i wtedy napisze jak to wyglada :wink:

Pozdrowionka,
Marta i Dawid

Witajcie dawni Barwni!!!
Chcę tylko powiedzieć, że Marta ma w 100% racje. Tak właśnie jest. Wczoraj rozmawiałam z konstruktorem i mówił to samo!!! Że architek adoptujący projekt dostosowuje parametry do miejsca gdzie będzie budowany dom. Większość projektów jest zaprojektowana dla II strefy, a my jesteśmy chyba w III strefie (IV to Tatry) - tak nam mówił konstruktor. Wydawał się bardzo kompetentny.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasz CODZIENNY.
P.S. Też zastanawiam się nad innym projektem.
kasia :wink: :wink: :wink:

celtorek
08-12-2006, 23:39
Witaj Marta
Uważam , że wygląda poprawnie. Długość słupów nie rzuca się w oczy. Cały czas przyglądam się proporcjom - wysokość ściany klinkierowej (obłożonej płytkami), a trójkąt nad poziomą belką w ganku. Wydaje mi się, że ten trójkąt jest zbyt mały, niski w odniesieniu do wysokości tej ściany, ale nie jestem pewna. Chciałabym (w sferze pobożnych życzeń pozostaje realizacja, jak na razie) zbudować dużą makietę domu 0,55m na 0.4m.
Najbardziej wiarygodna opinia w sprawie wyglądu budynku z podniesioną ścianką to tylko autora projektu. Może spytaj co o tym sądzi.
Ja raczej nie podnoszę ścianki.
Murarz, który robił fundament stwierdził:
-wąskie schody
-wąska łazienka na parterze
-za niska ścianka kolankowa,
Marta - jaką planujecie kolorystykę domu tzn dach, okna, oblicówka (deseczki elewacyjne), klinkier, tynk ? Z czego dach?.[/list]

celtorek
09-12-2006, 08:07
Na 15 kartce od końca projektu, tam gdzie jest rzut stropu - jest napis schody drewniane (bezpośrednio na schodach).
Wrażenia po przeczytaniu kolorystyki na projekcie miałam identyczne.

roni
10-12-2006, 14:09
Hej,
Dziękujemy za informacje.

U na zastój. Pod koniec grudnia pierwsze rozmowy i załatwianie mediów.

Codzienni- prześlijcie zdjęcia swoich działek i wszystkiego, co już macie.

Zastanawiamy się, czy konieczne jest ogrodzenie działki przed budową. Z jednej strony daje to jakies poczucie bezpieczeństwa, ale z drugiej- to trochę niepotrzebne koszty- i tak chcemy zrobić jakieś ładne ogrodzenie na koniec??? Jak Wasze odczucia na ten temat???

Pozdrawiamy,
Dominika i Tomasz[/img]

roni
10-12-2006, 18:56
A oto nasza działka.

http://images.kodakgallery.eu.com/photos213/1/83/83/89/50/5/550898383133_0_ALB.jpg

celtorek
10-12-2006, 21:16
Działka w ładnym miejscu i z widokiem. Jakie ma wymiary? Gdzie droga ? od strony palika? A światło?
A teraz gorsza wiadomość- ja bym grodziła i to koniecznie. Z trzech stron możesz przecież zrobić ogrodzenie stałe, bo tymczasowe też kosztuje. Trzeba go kupić, zrobić, a potem wyrzucić -dużo zbędnego zajęcia i koszt.
Wkleje zdjęcie swojej jak posprzątamy, bo w porównaniu ...mamy pobojowisko.
My mamy działkę w obrębie miasta. Jest przy długiej drodze, (ponad 100 numerów) dawniej wiejskiej, ale wygląda w wielu elementach jakby świat od 50 lat zatrzymał się w rozwoju. Wymiary działki 23m na ok 160-170m. Część 1200 m jest ogrodzona. Mamy wodę na podwórku i światło. Przedwczoraj podciągnęli nam tel TP pod fundament za darmo, bo akurat podłączali ulicę.
Działkę mam po dziadku.
Od dziesięciu lat nie jeździliśmy na działkę, stała pusta. W tzw międzyczasie wprowadzili się nowi sąsiedzi. Odpady ogrodnicze wyrzucają do nas .Resztki palą u nas przed płotem itp, bo u siebie mają posprzątane, więc reszty można się domyśleć, poza tym działkę po 10 latach nieobecności zastaliśmy bez większych "strat".

roni
10-12-2006, 21:16
Zrobiliśmy małą wizualizację jednej z sypialni na górze. Mam nadzieje, że dobrze naniesliśmy wszystkie wymiary. Wygląda to tak:

http://images.kodakgallery.eu.com/photos217/1/83/25/21/5/8/805212583133_0_ALB.jpg

Wniosków kilka:
1. Pokój bardzo przytulny,
2. Nie podnosimy ścianki kolankowej,
3. Mały problem z wstawieniem mojej wymarzonej szafy ( dużej szafy), ale jakoś przeżyję,
4. Coraz bardziej zakochuję się w naszym codziennym.

Jesteśmy bardzo ciekawi, co o tym myślicie ???

roni
10-12-2006, 21:31
Działka w ładnym miejscu i z widokiem. Jakie ma wymiary? Gdzie droga ? od strony palika? A światło?
A teraz gorsza wiadomość- ja bym grodziła i to koniecznie. Z trzech stron możesz przecież zrobić ogrodzenie stałe, bo tymczasowe też kosztuje. Trzeba go kupić, zrobić, a potem wyrzucić -dużo zbędnego zajęcia i koszt

Dzięki za rade, chyba rzeczywiście ogrodzimy działkę. A co do wymiarów- długość od palika do mojej mamy- w oddali- ok. 54 m., a szerokość ok. 22 m- od palika w prawo.
W sumie powinno wyjśc jakieś 12 arów.
Droga od strony mojej mamy, od północy. Właściwie to jeszcze nie droga. Musimy ją sobie najpierw utwardzić- ok. 50 metrówm :( . Mam nadzieję, że szybko się z tym uporamy.
Zrobię kilka fotek zimą i postaram się zamieścić tutaj, ale dopiero na początku nowego roku, bo wyjeżdżamy.
Pozdrawiamy.

roni
10-12-2006, 21:58
A oto ta sama sypialnia z podwyższoną o 30 cm. ścianką kolankową:

http://images.kodakgallery.eu.com/photos217/1/83/35/8/95/9/995083583133_0_ALB.jpg

roni
10-12-2006, 22:08
Wysyłam już teraz...

celtorek
10-12-2006, 22:39
hmmm...Ścianka jest niska. Funkcjonalność średnia, nagminne uderzanie się w głowe lub schylanie pod ścianą - nic fajnego. Wizualizacja daje do myślenia. Ustawienie łóżka w ten sposób (dla mnie z doświadczenia) - ładne, ale może okazać się, ze jest zbyt duszno, żeby sypiać z zadowoleniem. Trochę mnie wystraszyła ta wizualizacja. Już raz popełniliśmy taki błąd. Z drugiej jednak strony podoba mi się c117 ze ścianką z projektu. No jeszcze raz muszę to przemyśleć. Najlepiej zobaczyć w realu c117 w obydwu wersjach, no ale brak możliwości. Super że wkleiłeś zdj.

celtorek
11-12-2006, 01:10
Byliśmy u kilku ekip murarzy -wyceny od 10 000 do 15 000, bez fundamentu. Dla porównania sąsiad buduje dom ok 140 m umówiony jest na 14 500.
Macie jakąś wycenę?

jola_krzysiek
21-12-2006, 12:22
Witamy wszystkich świątecznie!
od kilkunastu tygodni kibicujemy forum dot. CODZIENNEGO.
Trafiliśmy na nie już po podjęciu decyzji o kupnie projektu. Tak, mamy projekt już od listopada! Zaczynamy budowę późną wiosną przyszłego roku. A tymczasem, jak to ktoś ładnie na forum określił - papierologia!
Niezwykle cenna jest lektura postów - można zwrócić uwagę na sprawy istotne, które mogłyby ujść naszej uwadze [np. szerokość garażu].
Zmiany w projekcie można powiedzieć "standardowe":
- łazienka na poddaszu nad łazienką na parterze;
- pokój po łazience będzie garderobą i suszarnią;
- ścianka kolankowa o jeden pustak w górę;
- garaż poszerzony o 60 cm [czyli cały domek się powiększy] Pozwoli to na zachowanie proporcji przy podniesionej ściance kolankowej;
- fudament lany;
- strop monolit;
- okna połaciowe po jednym w pomieszczeniu;
- okna na parterze podniesione [w kuchni] tak aby zmieściły się szafki kuchenne;
Z garażu nie rezygnujemy: pokoi wystarczy dla naszej trzyosobowej rodziny a działka jest tak mała i trudna w zabudowie, że nie ma gdzie postawić osobnego garażu.
Podniesienie ścianki kolankowej nie wynika z chęci zwiększenia metrażu na poddaszu. Chcemu po prostu mieć sufit nad głową a nie konstrukcję dachu. Gdybyśmy podwiesili sufit pod jętkami pomieszczenia byłyby zbyt małe. No i oczywiście daszki muszą zostać [w nich cały urok domku]. Dyskutujemy z żoną nad klinkierem - ja chcę, żona nie, ale decyzja dopiero w przyszłym roku. Acha, budujemy z maxa.
Pozdrawiamy i życzymy miłych i spokojnych świąt.

Jola i Krzysiek

celtorek
25-12-2006, 12:02
witam wszystkich świątecznie
Nie mam w domu projektu, ale wydaje mi się, że okno w kuchni jest na wys 105 cm i szafki zmieszczą się bez problemu. Nawet w spisie okien jest wymienione okno kuchenne ok~160x130 (chociaż zamieniona jest tam wys z szer).
Ja ogólnie nie przepadam za klinkierami, chyba z powodu nagminnego, od kilku lat, stosowania ich przy wykańczniu budynków. W moich okolicach często to wygląda tak:
zestaw1- domek żółty dach brązowy, klinkier cokół i 1 słup przy wejściu czerwony inny odcień , bo słup z cegieł, a cokół z płytek , a do tego siwa i czerwona (buraczkowa) kostka brukowa
zestaw2-domek żółty- dach czerwony,jasny- cokół z klinkieru bordowy cieniowany, a koło garażu beżowe płytki itp
A jeszcze płot jest z klinkieru cegieł- inny odcień niż płytki na podmurówce. I może stąd ta niechęć do płytek klinkierowych.
Zastanawialiśmy się, czy zamiast klinkieru zastosować piaskowiec, takie cienkie paseczki- koło nas ok 20 km jest dość tani.
Jednak zamierzamy zrobić tak jak w projekcie- jest ok-czyli klinkier. Boję się, że jak zacznę "ćkać" różne zamienniki to zamiast małego, białego domku wyjdzie mi coś innego. Postaramy się dobrać kolory do całości domu i do podwórka z sensem-taki mamy zamiar.
Już jestem niezbyt zadowolona, bo mamy spadek terenu na działce i przód czyli frontowy ganek wyjdzie dość wysoko 60 cm wyżej niż tylny tarasik. Zamierzamy tą budowę przeżyć spokojnie bez zbędnych emocji tzn nie chcemy się denerwować- przynajmniej takie mamy założenie. Dopiero zaczęliśmy i już "bywało różnie", ale chcemy być dobrej myśli.
Miłych świąt.

jola_krzysiek
27-12-2006, 21:52
Witam ponownie.
Okno okazało się na odpowiedniej wysokości! Popełniliśmy błędne założenie, że skoro w salonie okno jest na wys. 85 cm to w kuchni też. A swoj.ą drogą czy nie powinny być jednak na tym samym poziomie? Nieważne. Według naszej koncepcji [a właściwie mojej - żona skłania się ku piaskowcom i im podobnym] klinkier ma być szary lub ciemno popielaty - dach antracyt, mam problem z doborem elewacji ale na pewno nie będzie biała. W naszej okolicy też jest mnóstwo klinkierowej pstrokacizny, postaramy się tego uniknąć.
Pozdrawiam
Krzysiek

roni
01-01-2007, 16:47
Wszystkim forumowiczom- w Nowym Roku- życzymy Wszystkiego Najlepszego,
Duzo usmiechu, radości, postępów na budowie i przede wszystkim zdrowia.
Dominika & Tomasz

roni
01-01-2007, 18:33
Może dołączysz do forum założonego przez Martę. Polecam. Fajnie się rozwija.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1519334#1519334

roni
04-01-2007, 12:51
Hej,
Mamy blaszany garaż....hurraaaaa..... :D to będzie nasz pierwszy "budynek" na działce.
Projekt już w adaptacji. Nic nie zmieniamy, ale o tym chyba już wspominałam.
Jesli chodzi o materiał budowlany zastanawiamy się nad prefabetem bielskim. Odbyliśmy też wstępną rozmowę z wykonawcą. Wstępna wycena za robociznę 30-35 tys za stan surowy ( całość). Dokładniejsza wycena dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z projektem, a to dopiero, kiedy odbierzemy gotowy projekt budowlany od architekta.
Co do klinkierów, to żółte są w porządku, jaśniutkie brązy też nam się podobają- chyba zostaniemy przy klinkierach. Elewacja nie biała, ale raczej jasna. A dachówka....podoba nam się dachówka Rupp- antracyt. Na pewno będzie to dachówka matowa.
Zastanawialiście się już może nad oknami- drewniane czy pcv???
My raczej zdecydujemy się na pcv, chociaz niedawno gdzies przeczytałam, że jeśli chodzi o dachowe okna pcv, to dużo gorzej współpracują z więźbą, chociaż drewniane dachowe pod naporem śniegu szybko chłoną wilgoć i niszczeją.
I jeszcze jedno- jakie schody są w końcu przewidziane w naszym projekcie. W jednym miejscu jest napisane, że betonowe, a z kolei w innym miejscu, na jakimś rysunku, jest napisane, że drewniane :-?
To tyle na dzisiaj.
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.
Dominika & Tomasz

jola_krzysiek
05-01-2007, 11:27
Cześć,
Blaszak dobra sprawa. My szukamy pakamery budowlanej [może ktoś wie gdzie w okol. Krakowa można kupić tanią, używaną, może być do naprawy?]. Adaptacja naszego projektu jest już na ukończeniu ale musimy poczekać na dokument o wyłączeniu części działki z produkcji rolnej [tej części pod budynkiem i dojazdami - dobre nie? :lol: ]. Odbiór dopiero w połowie stycznia i ani dnia wcześniej! 30 dni to 30 dni jak powiedziała pani urzędniczka]. Reszta dokumentów gotowa i 16.01. składamy papiery o pozwolenie na budowę!
Uzgodniony przez nas wykonawca za stan surowy [dach z orynnowaniem] powiedział 25 tyś. Jak liczymy: z kosztami "pobocznymi" dojdzie do 28 tyś. -> musimy zrobić sami "zasypkę' + koszty wykopów pod fundamenty.
Co do schodów to faktycznie raz są betonowe raz drewniane. My zdecydujemy się prawdopodobnie na drewniane lub inne lekkie, ale co wówczas ze spiżarnią? Dachówka Rupp antracyt matowa - popieram choć sporo kosztuje!! A okna? Życie pokaże; PCV chyba tańsze.
Pozdrawiam Krzysiek.

celtorek
05-01-2007, 15:03
Cześć Krzysiek
Właśnie wczoraj liczyliśmy więźbę i się zniechęciliśmy.

Na 7 str jest napisane schody żelbetowe, ale ich nigdzie w projekcie nie narysowali i nie widzę, żeby gdzieś była wyszczególniona stal do tego typu schodów. Więc sądzimy, że prawdziwa jest inf -schody drewniane. My będziemy mieć drewniane. Spiżarki nie robimy.
Daszek frontowy- nachylenie też jest podawane-dwie wersje 20 albo 25 st.
Zestawienie drewna więźby od K1 do K4A=35szt. Logiczniejsza w takim dachu jest parzysta liczba K, czyli w tym wypadku 34. Tak mi się wydaje.
Liczenie drewna odłożyliśmy na następny tydzień.

moniafedorek
07-01-2007, 23:04
Witajcie jesteśmy ,,prawie" zdecydowani na ten projekt. Budujemy w Gorzowie Wlkp. Poszukuje w lubuskim budujących taki dom. Jeśli ktoś posiada fotki z budowy prosze o info. Pozdrawiam.

celtorek
07-01-2007, 23:12
Hej
Sprawdzał już ktoś (mam nadzieję) zestawienie więźby w projekcie ? tzn jak ma się do rzeczywistości?

jola_krzysiek
09-01-2007, 10:00
Hej,
No właśnie - spiżarka dobra sprawa gdy nie ma się piwnicy: gdzieś trzeba schować soczki itp. Problem nie tylko w schodach. Moja lepsza połowa ma już gotową koncepcję kuchni i nijak jej nie pasują drzwi do spiżarni w tym miejscu. Wobec tego decyzja zostaje odłożona w czasie. Jak będzie parter gotowy to z przymiarem w ręce zrobi się burzę mózgów. A propos więźby dachowej to nie pomogę ponieważ poszerzamy dom więc zestawienie więźby ulegnie zmianie. Zestawienia drewna do wykonania więźby w projektach zwykle są szacunkowe i przed zakupem drewna i tak trzeba przeliczyć po swojemu [i pamiętać o dodaniu zapasu do każdego wymiaru].
Do Celtorka: logika żony jest o.k. Nasz wybór CODZIENNEGO to efekt podobnego myślenia. Miał być mały domek bez garażu np. Miniaturka czy W Jagodach, ale ze względu na niezwykle wąski salon i schody w salonie w tych projektach, padło na C 117. C 117 to kompromis: mała działka, mało kasy, dużo przestrzeni na parterze i garaż. Kompromis chyba uroczy.
Bywajcie, Krzysiek

celtorek
09-01-2007, 21:37
Jakiej wielkości np w stosunku do krokwi dodaje się zapas montażowy? ok 20-40 cm? Ja nie mam pojęcia.

celtorek
09-01-2007, 21:57
Podnosicie ściankę kolankową o 1 pustak, czy też wydłużacie krokwie? o ile?

jola_krzysiek
10-01-2007, 09:31
Nie przewidujemy wydłużenia krokwi. Ściankę kolankową podnosimy wpisem do dziennika budowy, bez zmian w projekcie [tak nam doradził architekt -> wysokość budynku zwiększy się nieznacznie i bez trudu zmieści się w granicach wyznaczonych przez plan zabudowy przestrzennej]. Jeżeli chodzi o zapas montażowy krokwi to z lektury Muratora [nie pomnę numeru] wynika, że ok 20 cm. A co na to cieśla, który będzie budował dach? Cyba, że jest jescze n.n. Sądzę, że w tartaku też potrafią dobrze doradzić no i jest jeszcze kierownik budowy.
Co do naszej działki to jest to 8 a o wymiarach mniej więcej 24 m x 35 m z tym, że jest to trapez: od północy granica wzdłuż drogi jest skosem. Trudność zabudowy polega na tym, że przez działkę przebiega wodociąg [wzdłuż wspomnianej północnej granicy] wzdłuż granicy południowej linia elektryczna, wzdłuż wschodniej z kolei ustanowiona służebność 2,5 m. Jak widać musimy z budynkiem wpasować się między te ograniczenia. A! musimy przenieść słup bo stoi na środku służebności. Wygląda to dość karkołomnie, ale działka jest tego warta.
Jeżeli chodzi o walkę z chwastami to polecam Randoup. Kuracja, którą zastosowałem w sierpniu wyglądała następująco: Randoup w stężeniu zgodnym z instrukcją, w ilości znacznie większej niż w instrukcji, spryskiwacz z lekko uszkodzoną dyszą zadającą mocny sik w grunt. Działka do dziś jest ruda. Acha ważne! działka była po koszeniu [perz 2-3 listki] i pogoda podczas kropienia słoneczna.
Ciekawa uwaga dot. fundamentów. Napisz dlaczego uważasz, że deskowanie jest lepszym sposobem?

celtorek
10-01-2007, 15:58
Cześć
Cieśla rzeczywiście nieznany.
Nie chce zbyt dużo zapasu więźby-koszt i dlatego pytam każdego -mam odp 20-30 cm, a że czasami i 40 cm mało.

roni
13-01-2007, 22:36
Hej,
Celtorek...może mógłbyś zamieścić zdjęcia już wykonanych prac oraz kosztorys. Jesteśmy baaardzo ciekawi...

roni
14-01-2007, 16:18
Dopiero teraz widzę, ze zamieściłes już jakieś liczby na poprzedniej stronie. Przepraszam za nieuwagę.
Ale na zdjęcia czekamy..

celtorek
15-01-2007, 01:23
http://celtorek.fotosik.pl/albumy/114277.html#e

Jestem zawiedziona, że mój koszt fund był niezauważony.

celtorek
15-01-2007, 02:06
Jola Krzysiek
Działka ma wymiary ok. Myślałam że to jakiś 300 m kw trójkąt
[/list]

celtorek
15-01-2007, 02:10
roni
Dopiero teraz doczytałam-"jakieś liczby"

No to pięknie. To najdokładniejsze rozliczenie moich wydatków, jakie w życiu zrobiłam.
"Te liczby"- to jest to betonowe co widać na zdj.
pozdrawiam Iwona

roni
15-01-2007, 12:20
:lol: Ale ładne drzewka macie już na działce, nasza kompletnie goła.
...Chcielibyśmy być już na tym etapie co Wy, no ale trzeba być cierpliwym...
Pozdrawiamy...

roni
17-01-2007, 13:37
Nam zaproponowano 100 tyś. + vat ( czyli około 120 tys, tak?), też za stan surowy otwarty z materiałami ( prefabet bielski)
Inna firma wzięłaby od nas 30- 35 tys. za robociznę. Z tego wynika, że same materiały musiałyby kosztować ok. 80- 90 tys., a to chyba trochę dużo.
Może ktoś z Was ma jakąś dokładną wycenę materiałów i mógłby przesłać na maila? A może chociaż dokładne zestawienie materiałów?

Marta, jeśli w tę kwotę wliczone są okna, tak jak piszesz, cena jest chyba w porządku. Daj znać, jak tam kolejne rozmowy z wykonawcami.

Pozdrawiamy,
Dominika & Tomasz

roni
17-01-2007, 14:20
Będzie z górki, Marta. A jak już powstaną nasze własne domki, na pewno będziemy cały okres budowy bardzo miło wspominać...
A pozytywne myślenie rzeczywiście moze zdzaiłac cuda...

kasia w
17-01-2007, 20:32
Marta ale wam to cudo ze zdjęcia rośnie :D :D :D

roni
18-01-2007, 03:54
Hej Marta,
Pozazdrościc takiego bobasa...
Ale teraz...uwaga na wazony.... :D

marta_zaz
18-01-2007, 10:32
Hej Marta,
Pozazdrościc takiego bobasa...
Ale teraz...uwaga na wazony.... :D


Hehehehe,
Tak to prawda, najlepiej wszystko "powiesic pod sufitem" :lol: :lol: :lol:

kasia w
18-01-2007, 13:24
Czesc Kasiu!
Oj rosnie rosnie :D
Tydzien temu Arturek skonczyl ROK a dwa dni przed tym zaczal sam chodzic. To jest tak jak Ty pisalas, dzieki niemu chce sie chciec :)
Mam nadzieje ze Twoj Piotrus tez dobrzeje po operacji... Zyczymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozdrowionka,
Marta


No to Arturek zuch chłopak. Mój Piotrek to raczej z tych leniuszków - zaczął chodzić jak skończył 15 miesięcy.
A o operacji to już dawno zapomniał :)
Oczka są proste, ćwiczymy, choś bardzo tego nie lubi. Ale ogólnie jest super. :D
Pozdrawiam kasia

roni
20-01-2007, 01:41
Dziękujemy za zamieszczenie wstępnej wyceny..całkiem nieźle to wszystko wygląda...

roni
21-01-2007, 02:08
Marta,
Wiem, że pisałaś raz do gościa o nicku hemor- czy przesłał Ci jakies zdjęcia c117 na priva? Ja prosiłam o zdjęcia i odpowiedzi, niestety, żadnej nie otrzymałam.
Może ktoś ma już jakieś zdjęcia z realizacji c117???
Z góry dziękujemy.

moniafedorek
21-01-2007, 10:58
Witajcie poproszę o info, wymiary okien tego domku. Wiosną ruszamy z budową.

roni
21-01-2007, 11:37
Hej,
Witam serdecznie,
Wymiary okien:
90x120- 6szt,
60x100- 3szt,
150x205- 1szt,
130x160- 1szt,
200x235- 1szt- taras,
78x140- 7szt- okna dachowe.

Pozdrawiamy

roni
22-01-2007, 01:15
Hej,
Powiem szczerze, że sami nie potrafimy sobie do końca odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytania.
Postaramy się to zrobić, ale podejrzewam, ze odpowiedzi mogą się jeszcze zmienić.
1. Chcemy kupić dachówki ceramiczne- powód...tak jakos czujemy :oops:
Wiem, ze pewnie oczekiwałaś bardziej fachowej odpowiedzi, ale nie da rady.
Przeglądając internet, widzę, że obydwa rodzaje dachówek mają swoich zwolenników; każdy ma jakieś plusy i minusy.
Nie potrafię w inny sposób odpowiedzieć dlaczego.
2. Okna pcv- zastanawiamy się jeszcze nad drewnianymi dachowymi
( podobno lepiej współpracują z więźbą, ale..czy to aż tak istotne??)
3. Chyba grzejniki. Na poczatku mówiłam...absolutnie..tylko nie grzejniki..a teraz coraz bardziej mi się podobaja- muszę jeszcze dokładnie zapoznac się z cenami podłogówki i wtedy podejmiemy ostateczną decyzję.
4. Paliwo stałe- prawdopodobnie ekogroszek- chcemy kupić kocioł z podajnikiem ( koniecznie). Zastanawiamy się tez nad kominkiem z płaszczem wodnym.
5. Absolutnie nie likwidujemy okien dachowych. Uwielbiam je. Dwa duże okna dachowe przepięknie się w pokoikach prezentują. To na 100%.
6. Baaardzo trudne pytanie-
chcemy zmieścić się w........uwaga...........no....nie chce przejsc przez gardło.....200000 zł + umeblowanie.
I co o tym myślicie. Za dużo?? Na pewno za dużo...Mamy nadzieję.

roni
22-01-2007, 01:25
Marta mam pytanie:
Jakim sposobem utwardzacie drogę. Tak się składa, ze stoimy przed tym samym wyzwaniem. Musimy utwardzić około 80 metrów drogi :-?
Planujemy użyć do tego jakiegoś gruzu. A Wy? Płyty, czy też gruz? A może jeszcze coś innego?
Na jakie koszty się nastawiacie. My chcielibyśmy się zamknąć w 2500 zł.

Dobrze zrozumiałam, ze wode też macie na 170 metrach?
A tutaj jakie koszty?

Pozdrawiamy.

roni
25-01-2007, 13:11
Hej.....gratulacje !!!!
Cieszymy się razem z Wami...

jola_krzysiek
25-01-2007, 14:38
Witam i gratuluje Marcie pokonania kolejnego etapu!
Ogromnie zazdroszczę. My złożyliśmy dokumenty w poniedziałek i pani urzędniczka, niezwykle miła i uśmiechnięta zawyrokowała: 65 dni i nie ma co liczyć na przyspieszenie. W ogóle jak czytam Wasze posty to mną targa: wszystko u mnie trwa dłużej [i drożej]; wyłączenie z produkcji rolnej 29 dni [hurrrra o 1 dzień krócej niż w przepisach], potwierdzenie istniejącego dostępu do drogi publicznej 14 dni [jak zgłosiłem się po odbiór po 2 tyg. to okazało się, że dokument nie jest gotowy i pan urzędnik sporządził go w mojej obecności - niecałe 10 min pracy!] itd. itp. Ale koniec narzekania, należy cieszyć się waszą radością! A ankieta wygląda tak:
1) dachówki ceramiczne zdecydowanie - uzasadnienie jak u roniego;
2) okna PVC, współczynnik nieznany, firma tak OKNOPLAST;
3) ogrzewanie: grzejniki;
4) kocioł gazowy i kominek z płaszczem wodnym (???)
5) okna likwidujemy ale.... zrobiliśmy sobie model domku z kartonu i bez okien wygląda stodołowato;
6) najważniejsze: 200 000 PLN - IDEAŁ, ale przygotowani jesteśmy na 200 tyś + vat.
Za kilka tygodni można ankietę powtórzyć i się okaże, że część odpowiedzi będzie inna. Stan na dziś jest jak wyżej.
Pozdrawiamy Krzysiek & Jola

celtorek
25-01-2007, 17:02
Cześć wszystkim
Pozwolenie trzeba koniecznie opić, żeby budowa szła ok. Podobno działa. My chyba zapomnieliśmy "uczcić".

Jola Krzysiek
Mieszkacie w "najsłynniejszym" rejonie Polski-Kraków, jeśli chodzi o czas ustalania WZ to może chociaż z pozwoleniem na budowę będzie szybciej.
W Radomiu PnB nie przysyłają do domu, trzeba się dowiadywać w UM. Wydają dość szybko ok 2-3 tygodnie, chociaż też miało być dłużej. Z PnB nie ma "ceregielu" z sąsiadami, to już powinno być ok.
Ze zjazdem też u nas było czasochłonnie. Wrabiają w robienie projektów zjazdu, bo....kasa dla projektanta z uprawnieniami. U mnie jest zjazd wybetonowany , brzydki od wielu lat, ale jest i też 2-3 tygodnie straciłam.

Marta
!00tys za stan z dachem jak przeczytałam wydawał się ok, ale po przemyśleniu wahałam się co odp.

Wady takiego rozwiązania:
1.wiązanie się z 1 człowiekiem na robotę i zakupy towaru za dużą gotówkę może być początkiem dużego konfliktu
2.jeśli w trakcie budowy domu będzie problem rzetelnością tego wykonawcy
i np będziesz musiała zrezygnować z jego usług to gotowa awantura o rozliczenie kosztów dotychczasowych zakupów, ewentualnej zaliczki i in
3.jakość kupowanych materiałów? w miejscu gdzie można zaoszczędzić
4.Co z ewentualnymi podwyżkami cen za materiał w trakcie sezonu budowlanego?
Zalety to jasne-wielka wygoda.

Wiem , że na wszystkie działania wykonawcy będzie umowa, ale prawo prawem, a życie toczy się obok. Powiem krótko nie dałabym komuś zaliczki np 30tys.

celtorek
25-01-2007, 17:46
1.Dachówka cementowa grafit braas romańska cisar-to plan na teraz, więc może będzie coś innego (decyduje cena).

celtorek
25-01-2007, 20:37
Powiększona ankieta o pkt 7-14.

1. Jakie dachowki, o ile dachowki, wybieracie na Wasze dachy ?? Betonowe czy ceramiczne ?? I dlaczego akurat takie ??

2. Jakie okna: drewniane czy pcv i z jakimi wspolczynnikami przenikania ciepla ??

3. Jaki rodzaj ogrzewania: podlogowe czy grzejniki czy moze jeszcze inne ??

4. Jakim paliwem bedziecie ogrzewac Wasze domki ??

5. Czy likwidujecie po jednym oknie dachowym ??

6. I jedno z wazniejszych o ile nie najwazniejsze pytanie, jaka kwote przeznaczacie na budowe CODZIENNEGO - tzn. planowana w jakiej ma sie "zmiescic" ??

7. Zamierzacie montować odkurzacz centr? Jeśli tak to w którym miejscu jednostka? I ile pkt ?

8.Może ktoś myśli o:
a. rekuperatorze (jeśli tak -gdzie zamontowany)
b. GWC ? Rodzaj? (jeśli tak -gdzie wprowadzenie rury do domu)

9.Montujecie solary ?

10.Gdzie robicie licznik el ?

11. W którym miejscu montaż licznika na wodę ?

12.Słupy ganek+taras robicie drewniane ?

13.Pełne deskowanie czy folia na dachu ?

14.Szambo czy oczyszczalnia? ew kanał ?[/quote]

celtorek
25-01-2007, 21:05
7. Zastanawiam się. W grę wchodzi-ewentualnie- rozprowadzenie rurek w trakcie budowy.
Wydaje mi się , ze nie mam miejsca na jednostkę centralną.
8a. Na rekuperator w dniu dzisiejszym nie mam nadziei-raczej na 100% zabraknie mi pieniędzy
8b. GWC planujemy, żwirowe, mam miejsce na działce, ale nie mam pojęcia co z tym dalej w domu zrobić, jak wprowadzić rury i to rozprowadzić, jeśli nie będziemy mieć rekuperatora.
Podoba mi się idea GWC chyba dlatego , że mam astmę i wizja chłodnego powietrza latem jest bardzo zachęcająca. Komfort oddychania.

10.Przewiduje licznik el w pierwotnym garażu ~w okolicy drzwi garażowych, przy ścianie z wiatrołapem.
11.Licznik na wodę pod schodami-w miejscu dawnej spiżarki
12.Ja chcę wszystkie słupy drewniane, ale....WSZYSCY dobrze radzą zrób betonowe z formy z marketu...Jednak ja jestem zdecydowanie za drewnianymi
13.Tego jestem pewna-pełne deskowanie
14.Oczyszczalnia, chyba drenażowa.Trzeba zwracać uwagę na rodzaj montowanego zbiornika-musi być wzmacniany.

celtorek
26-01-2007, 17:35
Kiedy planujecie przeprowadzkę do nowego domku?

jola_krzysiek
26-01-2007, 21:16
Hej.
ankieta cd.:
7. bez odkurzacza - patrz pkt. 6;
8. bez wentylacji i wymiennika - patrz pkt. 6;
9. bez solarów - patrz jak wyżej; :lol:
Były takie pomysły, ale w pewnej renomowanej firmie montującej systemy grzewcze wyliczono, że za turbokominek z płaszczem wodnym i zbiornikiem na ciepłą wodę użytkową, gazowy piec c.o., instalacje, grzejniki, jednym słowem wszystko [bez solarów] jedyne 25 000 zł. No więc sami rozumiecie: domek miał być mały i tani.

10. licznik energii el. w ogrodzeniu w skrzynce;
11. licznik wody w pomieszczeniu gospodarczym za garażem;
12. ganek ze słupkami drewnianymi - przecież to ma być dom a nie qwazi dworek;
13. pod dachówkę ceramiczną pełne deskowanie wydaje się zbędne [ale mogę się mylić];
14. pewnie będzie szambo ale zastanawiamy się nad oczyszczalnią EP-6 firmy POLIPLAST, bo nie wymaga dużego terenu. Tylko, że koszty zwrócą się pewnie po jakichś 7 latach (?)
No a co do makietki to bawi się nią nasz syn - mam tylko nadzieję, że oryginał będzie trwalszy. Wracając do GWC to dla osób cierpiących na astmę chyba nie jest wskazana nagła zmiana temperatury otoczenia. Wyobraż sobie, że wchodzisz kilka lub kilkanaście razy z gorącego ogrodu do chłodnego domu. Równie nie wskazana jest klimatyzacja, no ale to zależy podobno od organizmu - każdy reaguje inaczej. A............. zaproszenia na Sylwestra 2007 do nowego domu żona już rozdała. Ponieważ budujemy metodą tradycyjną to ja mam pewne obiekcje czy nie będzie nam się lało po ścianach i suficie [i bynajmniej nie będzie to szampan]. Życie pokaże, mamy gdzie mieszkać więc nie ma pośpiechu, tylko jak zabezpieczyć nie zamieszkały dom przed intruzami?
Miłego weekendu
Krzysiek

roni
26-01-2007, 22:37
Ankieta:
7. ?,
8. ?,
9. Bardzo prawdopodobne, ale ?,
10. Pomieszczenie gospodarcze,
11. Licznik na wodę- brak- woda darmowa z cudownej, głębinowej studni...mniam,
12. Słupki na 100% drewniane,
13. Folia,
14. Raczej oczyszczalnia

:-?

Wiele znaków zapytania... a wprowadzimy się chyba dopiero w 2008 ( pod koniec roku), ale to też pod znakiem zapytania.

Ponawiam pytanie odnośnie zdjęć codziennego. Może ktoś, kto już zbudował domek zagląda na forum i chciałby podzielić się fotkami. :wink:

celtorek
27-01-2007, 00:27
Dziękujemy za odpowiedzi.
Pytanie 10 powinno być
10.Gdzie planujecie rozdzielnię (taką skrzyneczkę z przełącznikami)?

Ja licznik też w płocie.

Najlepsza :) odp patrz pkt 6. mam mało kasy na dom. Dla osoby mieszkającej w Szczecinie lub okolicach (tam znam ceny) to z takimi pieniędzmi nie ma co myśleć o budowaniu.

Planujemy oczyszczlnie drenażową cena ok 3200 bez montażu. Sąsiad powiedział, że bardzo łatwo wykonać montaż samemu (podobno pół dnia). Fakt, że widziałam jak sąsiad w tym roku zrobił fundament w 2 dni sam (tylko miał chłopaków do kopania). Robota poszła mu sprawnie, czysto i ok. Byliśmy w szoku. Wyszło mu tanio. No, ale jest sprytny, szybki i poukładany do roboty.

Mam przećwiczone klima i zawsze chłodne pomieszczenie są ok, nawet zimą.

Zamierzamy w maju... najpóźniej do lipca sprzedać mieszkanie. To są plany. Ostatnio nagminnie wszystko dzieje się odwrotnie.

Z tymi słupami-jak murarz powiedział mi , że to raczej trzeba z formy -myślałam , ze żartuje, ale z następnym taka sama historia...

Pozdrawiamy

celtorek
28-01-2007, 00:38
cześć Marta

Uważam , ze musicie mieć kilka wycen (10-15), zeby móc wyciągnąć wiarygodne wnioski. Wiem , ze to uciążliwe, ale to sporo kasy, więc warto próbować.
W 2006 mój znajomy dostawił "górę", strych użytkowy na istniejącym budynku. zakres prac: zdjęcie starego dachu. budowa ścian , klatka schodowa, dach, pełne deskowanie cena ok 16tys. Czyli cena zbliżona do Waszych, trochę niższa. A i budynek większy.
Dla porównania drugi znajomy za robociznę dom ok 150 m zapłacił 15 tys. Byłam na budowie zrobili mu całkiem porządnie i czysto. Więc różnice w cenie za robocizne są znaczne.
Poczytajcie jakie ceny za robociznę są w Wawie, uznawanej za bardzo drogą. Są 30, 35tys, ale płacą też po 18 tys, za budynek i to większy.

Nie chcę wywołać zbędnej dyskusji na temat oszczędności na budowie, ale też uważam że nie warto wydawać "zbędnie" nawet 1000zł. Szczególnie na początku budowy tzn stan surowy, bo potem nie starcza kasy.
Wiedziałam , że Szczecin, Poznań jest drogo, ale u Was też sporo. Najlepiej popytajcie w waszej okolicy ile inni płacili za robociznę. Może w Waszych str tyle to kosztuje??


Pozdrawiam

roni
28-01-2007, 12:18
Hej Marta,
Rzeczywiście cena dosyć wysoka. Faktycznie większośc fachowców wyjechała...Miejmy nadzieję, że znajdziemy jednak uczciwych i solidnych pracowników.
My nie mamy jeszcze żadnej konkretnej wyceny, dlatego też trudno nam jest się ustosunkować do Waszej. Liczyliśmy jednak, ze za robociznę ( stan surowy otwarty) zapłacimy nie więcej niż 30- 35 tys :-?
Czas chyba bardziej zaangażować się w poszukiwania....
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia w poszukiwaniu tej najlepszej, najsolidniejszej i najtańszej ekipy.

roni
28-01-2007, 15:36
Marta,
Mówiłaś, że poszerzacie budynek o 70 cm. Czy masz może szkice elewacji budynku już po poszerzeniu go? Chcelibyśmy zobaczyć jak to wygląda. Zaczyna nam to chodzić po głowie, chociaż wcześniej byliśmy zamknięci na jakiekolwiek zmiany.
Załącz, jeśli to nie problem. Będziemy wdzięczni.

kasia w
29-01-2007, 14:26
Cześć Marta!
Będziemy budować prawie identyczne powierzchniowo domki :)
Uważam, że jeśli znasz ekipę, wiesz, że jest solidna, szybka, bez fuszerki i poprawek to powinnaś zgodzić się na te 40 tys., tym bardzej, że pisałaś, że może coś jeszcze upuszczą.
Mi pewien solidny, polecany i fajny facet wycenił robociznę stanu surowego zamkniętego na 30 tys. Okazało się, że to superowa cena, ale pan ma jedną wadę.
Nie podpisuje umów, no chyba, że bardzo będę nalegała :o
Efekt jest taki, że czekam na kolejną wycenę.
Mam mieć ją dzisiaj więc pozwolę się nią pochwalić:wink:
Ja na Twoim miejscu zaklepałabym sobie tą za 40 tys.
I w razie czego jak znajdziesz coś lepszego to zrezygnujesz.

Pozdrawiam kasia

celtorek
29-01-2007, 17:46
Cześć Marta

Próbuj szukać tańszej ekipy, mimo porażającego :D, entuzjazmu Kasi W.
30tys za budowę porównywalnego domku, a 40tys-jest różnica. Tzn jeżeli weźmiesz kredyt na 30 lat, to płacąc ratę ok 1000 miesięcznie musisz ich zapłacić 15 więcej niż Kasia, za samą różnicę w cenie pierwszego wykonawcy, a jeszcze ich będzie kilku. Wiadomo , że w ostateczności ta ekipa też może być.
Naprawdę zachęcam do szukania kogoś równie sensownego, ale tańszego. Kasia W znalazła właściwie bez większej fatygi, więc Tobie też może się przecież udać. Trzymam kciuki i daj znać.

Schody- mi pan robiący adaptację powiedział-drewniane, może na odczep się. Ja robię drewniane, najwyżej będzie zmiana -wpisem do dziennika.

Daszek front ganek ma 25 st, a podają 20. Są jakieś nieścisłości, ale trudno.
Zastanawia mnie też w więźbie el KN1 jest na jednej str 7x18-?, a na następnej 14x24.

U mnie ma być strop teriva. Myślę , ze kier bud coś poradzi.
Pozdrawiam

celtorek
29-01-2007, 18:05
Witaj Kasia W

Przeanalizowałam dzisiaj znaczną część Twego "życia forumowego" :D .
Wniosek: warto próbować nawet przez przypadek "wpadnie" oszczędność 900 zł.

A tak na serio-super pomysł to przedłużenie Twojego domu. Jedna z lepszych zmian w projekcie jaką widziałam na forum.

Pozdrawiam Iwona

celtorek
29-01-2007, 18:29
kier bud 800
Przyjeżdża przed wylaniem fund, 2x w trakcie wznoszenia ścian, 1x strop, 1x ścianka kolankowa i 1x więźba. Więcej wizyt dodatkowo płatne. Mam nadzieję nie korzystać.

Ja w cenie samego wykonania Twoich fundamentów, będę miała cały fundament z ociepleniem (koszt). I dlatego szokuje mnie cena. Zanim laliśmy fundament u nas na działce nigdy w życiu nie widziałam jak to się robi. Teraz już wiem. Jest to niezmiernie prosta robota i za ok 5-7 dni pracy 14000 to dużo. Na pozostałych etapach nie znam się na cenach, ale oczekuje niższych. Rozumiem, że u Was drogi rejon, jednak fund jest już bardzo drogi. Ja myślę też w ten sposób- Jeżeli Kasia ok 2-4 tygodni temu znalazła wykonawcę za 30tys, Ty teraz za 40, to za np 4 miesiące ile ma kosztować zbudowanie domu trochę większego, stand ok 120 mkw??
Pozdrowienia

kasia w
29-01-2007, 22:57
Cześć Marta

Próbuj szukać tańszej ekipy, mimo porażającego :D, entuzjazmu Kasi W.

:D :D :D


30tys za budowę porównywalnego domku, a 40tys-jest różnica. Tzn jeżeli weźmiesz kredyt na 30 lat, to płacąc ratę ok 1000 miesięcznie musisz ich zapłacić 15 więcej niż Kasia, za samą różnicę w cenie pierwszego wykonawcy, a jeszcze ich będzie kilku. Wiadomo , że w ostateczności ta ekipa też może być.

Zgadzam się :)
Moja wycena 30 tys. była robiona na tzw. kolanie, no i ta umowa... dlatego na dzień dzisiejszy czekam na drugą ofertę. Z drugiej jednak strony facet powiedział mi coś takiego na ile się umówimy za tyle będzie zrobione.
Ale tak jak ktoś zauważył te moje 30 tys. to podejrzanie niska cena :-? :o :(
Tutaj jest więcej:http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89188&highlight=


Kasia W znalazła właściwie bez większej fatygi, więc Tobie też może się przecież udać

To racja.
Dostałam numer telefonu, zadzwoniłam i okazało się, że pan mi może dom zbudować. Miałam całkiem inne nastawienie, że nie ma budowlańców, że wszyscy powyjeżdżali, a tu proszę....dzwonię i jest. Byłam w szoku, ale już mi przeszło :wink:


A tak na serio-super pomysł to przedłużenie Twojego domu. Jedna z lepszych zmian w projekcie jaką widziałam na forum.

Też mi się podoba pomysł.
Odgapiony z mojego poprzedniego faworyta Barwnego :oops:

Jutro wieczorem dam znać co zaproponował mi drugi budowlaniec.
Miało być dzisiaj ale jak zwylke coś nie wyszło...

Pozdrawiam was serdecznie
kasia

celtorek
30-01-2007, 14:58
obliczenie potrzebnego betonu przy ścianie jednowarstw 36 .Fundament szalowany

1. chudziak pod ławy
2 x 11,3m + 4 x 8,0m - 4 x 1,2m = 49,8m -dł chudziaka
49,8mx0,1mx0,6m=~3m sześcienne

2.B20 na ławy
2 x 11,3m + 4 x 8,0m - 4 x 1,0m = 50,6m-dł ławy
50,6m x 0,3m x 0,5m = 7,6 m sześciennego B20

3.B20 na fundament
2 x 11,3m + 4 x 8,0m - 4 x 0,72m =51,72 m -dł fund
51,72m x 0,36m x 1,0 m = 18,62 m 3 B20- przy tym obliczeniu uwzględniłam h fund od ławy 1 metr

1+2+3=26,2m sześciennego betonu + stopa pod komin=~28 metra sześciennego betonu chudziak+B20

celtorek
30-01-2007, 15:19
cześć Marta

Założyłam, że przy cenie 750 zł NETTO za m3 betonu pan dorobił się szalunków do fundamentów.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twój post, czy to miało znaczyć do zapłacenia 50x750zł=37500 netto.

Aktualnie mam uszkodzony samochód. Koszt naprawy z OC sprawcy ubezpieczonego w compensie i tu porażka organizacyjna i czasowa. Stłuczka zgloszona 11 stycznia, a wycena 26 stycznia i to znowu niekompletna. Ogólne nieporozumienie+robienie idioty z poszkodowanego. W związku z tym uważałam, że 'byle czym" nie dam się zaskoczyć. Wasz potencjalny wykonawca był lepszy. Do tej ceny to właściwie komentarz zbędny.


Gdzie szukacie tych wykonawców??
1. z polecenia
2. ze spisów firm bud w mieście
3. z ogłoszenia

Próbowaliście "pojeździć po okolicy" ok 20 km poszukać zbudowanych domków i tam gdzie budowa wyglada czysto i miare ok spytać właściciela, a jeśli to pusta działka spisać tel do wlaściciela lub wykonawcy z tablicy bud.

Ja też nie mam umowy z wykonawcą.chyba przestanę czytać forum, bo się stresuje :D .
Pozdrawiamy

moniafedorek
30-01-2007, 22:08
Ja jestem jeszcze na etapie załatwiania papierów. Napiszcie mi proszę ile kosztowała was adaptacja architekta oraz elektr, konstr, sanitarna.

kasia w
31-01-2007, 13:42
Witajcie!

Dostałam wycenę na mojego skrzata na stan surowy zamknięty z oknami, drzwiami wejściowymi, bramą garażową i wykończeniem zewnętrznym (ociepleniem i tynkowaniem) 151 tys brutto za robociznę i materiały (średniej jakości). Szczegółowo opisałam to w dzienniku :)

Pozdrawiam kasia

ewek
31-01-2007, 18:13
Witam Was Wszystkich.
Ja też uległam urokowi codziennego. śledzę Wasz wątek od samego początku. I bardzo Wam zazdroszczę. U Was wszystko szybciej się załatwia i jest o wiele tańsze.
Ja jestem ze Szczecina. Oddałam projekt do adaptacji tydzień temu. I tu nastąpiła załamka. Najwcześniej pozwolenie na budowę dostaniemy pod koniec maja, bo nasz projekt czeka w kolejce do adaptacji. O cenie nawet nie będę mówić.
Kolejne schody - obdzwoniłam chyba ze 20 ekip budowlanych - wszyscy mają już umowy nawet na następną wiosnę popodpisywane. No i ceny .... stan surowy zadaszony za taką powierzchnię od 56 tys. do 85tys.
Jeszcze kilka miesięcy temu myślałam że wystarczy nam 270tys. na wybudowanie, ale teraz podniosłam próg do 320 - 330tys.

No i przez to wszystko przychodzą mi do głowy szaleńcze pomysły. A mianowicie - szczecińskie ekipy budowlane mają złą opinię ogólnie, za to te z południa Polski są chwalone. Górali wszyscy rozchwytują. Może wy Forumowicze z południa Polski macie jakieś namiary na ekipy które co jakiś czas zapuszczają się na północny zachód aby komuś wybudować solidny dom za rozsądną cenę. Może akurat.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. No i nieśmiało :oops: czekam na odpowiedzi.

Zdesperowana.

celtorek
31-01-2007, 18:30
Witaj Marta

Robocizna 25tys radykalnie lepiej niż 40tys. Tj razem z polożeniem dachówki? Mimo wszystko zachęcam jeszcze do szukania ekip. Dla "spokoju ducha"- będziesz wiedziała , że nie przepłacasz. Najłatwiej jest pojeździć po okolicznych budowach.

Przyjechał mój tato i stwierdził, ze przecież to zaden problem i on zaraz kogoś znajdzie tylko podjedzie na osiedle, gdzie budują domki. Jak wyszedł "uczciwie "go obgadaliśmy :wink: -kto by mi kazał po cudzych budowach chodzić i że to idiotyczne zajęcie itp. A on za ok 2 godziny przyjechał z murarzem i jeszcze kilka tel miał spisanych. Czyli jest to metoda szybka i skuteczna.

Murarze za m kw ściany biorą w granicach 15-25 zł. Wylanie fundamentów- prościzna-wystarczy raz zobaczyć jak to robią- i juz się "umie" :wink: . no wiadomo, że wszystko trzeba zrobić -ocieplenie fund i strop więc w sumie zbiera się znaczna kwota. Ale 40 tys -to kosmos za taki mały domek, ale 25 zato samo juz lepiej. czyli pan droższy szuka zdesperowanego lub nie znającego cen.

celtorek
31-01-2007, 19:43
Na ile kW podpisywaliście umowę z ZE ?

Ja na 9 kW ( w naszym ZE większe zbezpieczenie przedlicznikowe jest dopiero od 12kW). Mam aktualnie przyłącze el drogą powietrzną-3kW, a będę miała przyłącze ziemią 9 kW. Musiałam zapłacić za 9 kW, chociaż chciałam za 9-3=6 kW, ale przy zmianie przyłącza z powietrznego na ziemne płaci się za całość, a nie za różnicę kW. Chociaż tak naprawdę nie wiem dlaczego. Umowę podpisalismy październik/listopad 2006. Termin wykonania przyłącza rok. Dałam mapę do celów projektowych, a uzgodnienia będą pod koniec lutego-może, bo pan był chory, był na urlopie i in. Mi się nie bardzo spieszy, ale do betoniarki na siłę trzeba chyba min 6 kW. Więc lepiej mieć szybciej, szczególnie że pieniądze zapł.


Koszty "dodatkowe" przy budowie domu
Odległość domu od frontowego płotu 25-27 m (linia płotu skos tzn nie jest prostopadła do linii bocznych). Przed frontowym ogrodzeniem pozostawiam 4m działki tj 96 m kw- wymóg WZ. Będzie sporo odśnieżania. Zaczęłam analizować koszt wykonania ścieżki i podjazdu-sporo. Już liczę tylko na najtańszą kostkę betonową- chociaż nie podoba mi się. U nas kostka granitowa kosztuje ok 380 zł/t rozm ok 10 wydajność 4,5 m kw-więc odpada.

celtorek
31-01-2007, 22:36
Jak z dachówką to rzeczywiście ok. Dzisiejszy dzień lepszy od wczorajszego.
Pomysł szukania "ewentualnie kogoś jeszcze" - to tak dla komf psychicznego- jakby pan się rozchorował, albo mu "coś się przytrafiło" lub o czymś zapomniał w kosztorysie.
Roni ma ładne zdj działki w dziale dzienniki. Zobacz.

celtorek
31-01-2007, 22:47
Witaj Ewek.
U was w "okolicy" już ok 8 lat temu ceny usług budowlanych były ok 3xwyższe niż np w Polsce centr, kiedy jeszcze nie było tzw bumu bud.
W Twoim przypadku pocieszające jest to, że wart Twojej nieruchomości będzie też zdecydowanie wyższa niż w większości rejonów kraju.

Adaptacja bardzo długo. Chyba adaptacja projektu( bez załatwiania pozwolenia) może byc robiona przez arch z innego miasta. Marta_zaz korzystała z uslugi kogoś sensownego. Tak mi się wydaje. Może warto spróbować sie dogadać.
Powodzenia.

celtorek
31-01-2007, 23:31
Marta pan za 25tys netto "przepuści" wam przez firmę art budowlane na zakup domu tzn z 22% na 7%?

celtorek
31-01-2007, 23:57
nie

jola_krzysiek
01-02-2007, 08:43
25 tyś. to dobra cena. Jeżeli Pan Murarz wzbudza zaufanie [można się pomylić!] to nie wybrzydzaj. Poproś natomiast o referencje, porozmawiaj z inwestorami, u których budował. Za te pieniądze to wykonawca nic nie "przefiltruje". Za niektóre materiały budowlane można sobie odpisać różnicę w wysokości stawki podatkowej, więc różnica na vacie się zwróci, tylko później [ale trzeba pamiętać o fakturach]. Metoda poszukiwania ekipy zastosowana przez tatę Celtorka zwykle daje dobre rezultaty. My zrobiliśmy podobnie, z tym, że kontatowaliśmy się zarówno z wykonawcą na budowie [przy okazji można było oglądnąć jego robotę, organizację pracy itp.] jak i z inwestorem. No ale my zrobiliśmy to jeszcze w lecie ub. roku.

jola_krzysiek
01-02-2007, 08:55
Poraziła mnie informacja o terminie wykonania przyłącza u Celtorka [1 ROK!!!!!]. W poniedziałek gnam do ENIONU i rozpoczynam procedurę, tylko czy do podpisania umowy nie jest potrzebne pozwolenie na budowę? Acha, te 9 kW to nie za mało? W projekcie jest chyba więcej. Ja mam zapewnienie dostawy 16 kW.

sylwia płotkowiak
01-02-2007, 15:13
Witam serdecznie.Juz od miesiąca czytam Wasze spostrzeżenia na temat codziennego.Ja i mąż jesteśmy na etapie szukania ekipy.W Poznaniu jest to bardzo trudne, bo ...ceny za stan surowy otwarty bez materiału to(po 1 wycenie)43 tys.Jesteśmy wraz z meżem załamani takimy kosztami budowy, bo to co czytałam o waszych ofertach to piekło.
Jeśli wiecie coś na temat stropu, czy mozna zmienic bez zmiany w projekcie to prosze o odpowiedz.To czego sie dowiedziałam, to to, że jest to drogi interes ,budowa stropu z projektu.
Pozdrawiam Sylwia :lol: :lol:

celtorek
01-02-2007, 21:25
Witajcie

Jola i Krzysiek
Do podpisania umowy potrzebne pozwolenie. Termin przyłącza ZE Radom daje rok, niby na wszelki wypadek. Raczej jest to szybciej. Podobno najdłużej schodzi z projektem. Ja dałam mapkę do celów projektowych, żeby był szybciej projekt.
Zawsze można "dogadać się" z panem, który podpisuje umowę, że jak będzie szybko to biorę go do robienia przyłącza od skrzynki do domu (jest drożej), ew coś w tym rodzaju, albo może kolegę "poleci" i też będzie szybciej.

9kW faktura ok 1450 zł razem z przedpłatą. Zabezpieczenie przedlicznikowe 20. Dla 10 i 11 kW też zabezpieczenie 20. Ja zastanawiałam się nad 12kW (13 i 14 takie samo zabezpieczenie) wtedy są 25A, a w domu 20. Pan z ZE poleca 15 kW-zawsze firma więcej zł przyjmie. Nie będę miała ogrzewania elektrycznego. W ZE w prostych przypadkach łatwo się "dogadać".

roni
04-02-2007, 17:42
Oj... długo nas nie było...
Marta- świetna cena- 25 tys- gratuluję...

roni
05-02-2007, 12:44
U nas bedzie chyba strop terriva...

Ale o czymś innym chciałam napisać- właśnie natrafiłam na ciekawy wątek na forum http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=71784&highlight=
Co o tym myslicie? Jak to jest u nas w projekcie zaprojektowane?

Pozdrawiamy.

jola_krzysiek
09-02-2007, 12:28
Spoko Marta, ciekawe posty można przeczytać kilka razy! :P
Obawiam się, że jak zajmiesz się pisaniem dziennika to zapomnisz o tym forum a do tej pory byłaś jego motorem.
Napisałaś, że projekt przyłącza wody będziecie mieli już niebawem. U nas podobnie, tzn. zleciliśmy projekty wody i gazowy i czekamy. Mam za to informacje o przyłączu elektrycznym, udzielone wyczerpująco i wydaje się rzetelnie przez pana z ENIONU. Musi być pozwolenie to na pewno! Trzeba wystąpić o przyłącze na czas budowy w miejscu docelowego przyłącza [a później zmienić umowę bez konieczności wykonywania następnego przyłącza. No i rewelacja!!!! Jeżeli słup jest na działce [a u nas jest!] to nie trzeba projektu przyłącza. To wszystko jeszcze do sprawdzenia ale brzmi obiecująco - z prądem i wodą zdążymy na czas.

ewek
11-02-2007, 21:05
Witajcie niestrudzeni "codzienni"
Rzadko zaglądam bo nie mam czasu. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Celtorek podniósł mnie na duchu. Fakt, nieruchomości w zachodniopomorskim to dobra lokata. Z ekipą już się klaruje sytuacja. Polecił na kuzyn gościa, który postawi nam stan surowy z zadaszeniem, ale bez instalacji. Ale za rozsądną cenę. Wycena za tydzień.




Pozdrawiam Wszystkich i powodzenia.

ewek
11-02-2007, 21:07
Marta te schody są super, ja właśnie takie chcę mieć.

jola_krzysiek
12-02-2007, 09:06
Cześć "Codzienniacy".
Jak przyjęliście zmianę kalkulacji kosztów w naszym projekcie? [strona Muratora]. Ponad 180 tyś. bez vat i wykończenia wewnętrznego to dużo, ale chyba bardziej realne niż poprzednie wyliczenia [przypomnę 130 tyś.]. Tylko co z pkt. 6 naszej miniankiety? 200 tyś. dziś chyba mało realne - a może jednak!?

celtorek
12-02-2007, 17:17
Witajcie
Z jakiego gatunku drzewa zamierzacie wykonać słupy ganku i tarasu?
Czy regułą jest to , że takie słupy zawsze pękają?
Moze trzeba je wykonać z drzewa klejonego?
pozdrawiam i czekam na dużo odpowiedzi :) .

celtorek
12-02-2007, 17:22
Tak sobie ostatnio myslalam o tych naszych schodach...
Przegladalam gazety i spodobaly mi sie betonowe z drewnianymi stopniami...
Zrobilam fotke - kiepska bo z gazety i w dodatku "czytanej" przez Arturka :lol:

http://images20.fotosik.pl/20/8903623a7c9c9bd7med.jpg

Chyba zrobimy betonowe...
Wiem wiem wiem, biala farba, nie bedzie dlugo biala - ale zawsze mozna pomalowac zmywalna...

Pozdrowionka,
Marta

Jeśli robicie spiżarkę pod schodami to praktyczniejsze będą betonowe.
Ja nadal pozostaję przy pomyśle drewnianych. Planuję tylko wymurować półpiętro i do niego "doczepić" schody.[/code]

jenna
13-02-2007, 08:54
:evil: :evil: :evil:

nasz domek po raz kolejny odchodzi w fazę marzeń...

Od prawie roku czekamy na uregulowanie sie sytuacji prawnej (dziedziczenia i jeden ze spadkobierców zmarł...) a ceny robocizny idą zastraszająco w górę.
Wybraliśmy codzinny wariant 1

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=414&IdKolekcji=

z zamiarem uczenia zeń jak najbardziej energooszczędnego domu tzn, ten cudny wykusz od południa od północy okna zlikwidowane, ocieplenie dach + podłoże 30 cm.

ale podobno mamy czekać na te cuda co najmniej rok, żeby zacząć...

podobno dobre rzeczy rodza się powoli...

jola_krzysiek
15-02-2007, 09:03
Cześć.
W połowie stycznia Iwona [Celtorek] pisała, że stara się o drewno na więźbę. Ciekawy jestem jakie rezultaty przyniosły te starania. Pytam, ponieważ jesteśmy umówieni w tym tygodniu w poleconym przez naszego wykonawcę tartaku, którego właściciel uświadomił nam, że to ostatni dzwonek aby zdążyć z zamówieniem drewna na lipiec. No a wczoraj kupiliśmy pustaki na cały nasz dom! Cegły zostały zapłacone, towar "loco cegielnia" do odbioru sukcesywnie, transzami w czerwcu [i to po wielkich prośbach zostaliśmy wciśnięci w kolejkę]. No i cena koszmarna. Jeżeli ktoś buduje z maxa lub porotermu to POBUDKA bo może nie być z czego budować! Teraz rozglądmy się za stalą. A wracając do drewna na więźbę to bylibyśmy wdzięczni za jakieś informacje co do ceny - musimy się przygotować do negocjacji, a nie mamy bladego pojęcia o kosztach.
Krzysiek

jola_krzysiek
15-02-2007, 09:14
JENNA nie poddawaj się. My ponad rok szukaliśmy działki dla realizacji naszych marzeń. Tego typu trudności uczą cierpliwości i pokory. Ale warto! Każdy na tym forum Ci to powie [tak myślę].

celtorek
15-02-2007, 09:49
Hej Krzysiek

cena więźba odpowiem w piątek wieczorem lub poniedziałek

jola_krzysiek
15-02-2007, 10:36
Dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli można to proszę o informację do soboty bo w poniedziałek będziemy już po negocjacjach! :P Jeszcze raz dzięki.

jenna
15-02-2007, 10:51
ech...
TA wymarzona nasza działka ma jedną WIELKA ZALETĘ jest jakies 30 sek. od domu mamusi :oops:

A tak na marginesie:
urządzacie już wirtualnie wasze codzienne?

ja juuuż! i to takie przyjemne!

celtorek
16-02-2007, 21:49
witajcie
Odnośnie więźby cenę mam ok 520 zł. Ale nie jestem dogadana w 100%, bo nie pasują mi terminy.

celtorek
16-02-2007, 22:10
Wczoraj widziałam z bliska dachówkę euronit extra kol grafit . Jest średnia. Wycena tej dachówki na niemalże identyczny dach to trochę ponad 11tys. Ok 60% tej ceny to koszt dachówki podstawowej. Cena dachówki podst ok 23 -24 zł , w wycenie do tej wartości zakupu dają 12% rabatu bez targowania. Braasem tam nie handlowali bo stwierdzili, że jest za drogi. Chodzenie po składach budowlanych jest męczące.

celtorek
16-02-2007, 23:10
Czesc,

Kiedys pisalismy o tym ile kW jest potrzebne do domu, znalazlam znowu ta strone z opisem:

http://www.budujemydom.pl/cozaile/elektryka_i_elektronika/przylacze_energetyczne/

Nawet ceny sa podane, ale nie pisze z ktorego roku...

Pozdro,
Marta

ceny są raczej aktualne lub mocno zbliżone

Od jakiegoś czasu rozmawiam z panem z ZE w Radomiu który powinien zrobić projekt przyłącza.
1.Do stycznia nic nie zrobił bo był chory no i przecież święta
2.W styczniu już zanosił projekt do uzgodnień (5 min jazdy samochodem)
3.W lutym się okazało , że on przecież nie ma czasu i inne brednie, no oczywiście projektu nie ma

Rozmawia jak działacz PZPN.

cichy8028
18-02-2007, 21:58
witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Ja również jestem fanem tego projektu i mam pytanie czy ktoś z was miał problem z usytowaniem działki względem stron świata :o

wyczytałem że idealnie jest gdy wjazd na działke jest od północy a ogród i taras od połódnia (i tak projektowanych jest większość domów).

u mnie niestety jest odwrotnie :(

czy ktoś miał podobny problem?
jakieś propozycje.......wszelkie :roll:

cichy8028
18-02-2007, 22:00
południa :oops: :lol:

roni
19-02-2007, 12:27
Witaj cichy,
Tutaj jest wątek na temat projektów z wejściem od południa
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=67991&sid=4769ae4131b14beb1032f6d6afa5655a
A jesli bardzo podoba Ci się codzienny, może warto kupić odbicie lustrzane i, jesli to możliwe, odwrócic projekt o 45 stopni w lewo. :-?
Sama nie wiem,
Pozdrawiam serdecznie.

cichy8028
19-02-2007, 20:13
dzieki za szybką odpowiedz.

Marta pomysł z lustrzanym odbiciem jest bardzo dobry i zarazem najprostszy jednak przy moim układzie nie da to takich efektów jak u Ciebie.
u mnie wjzad jest centralnie od południa.

zastanawiam sie czy nie pokombinować z ułożeniem kuchni w planie domu tzn. kuchnia od północy z wyjściem na ogród, a salon od południa z ewentualnym wyjściem na taras od strony zachodniej :D


co o tym sądzicie :-?

cichy8028
19-02-2007, 20:14
dzięki roni za podpowiedź

cichy8028
19-02-2007, 23:58
wymiary działki to 22 m front i 45 m z groszami długości.

celtorek
20-02-2007, 10:13
cześć Krzysiek
Nie biore tej więźby po 520 zł. Biore po 550 zł, a deski po 400.
A u Was jak z cenami?
Zamierzam kupić styropian, ale nawet to nie jest takie proste. Ilość producentów i cen spora.

jola_krzysiek
23-02-2007, 19:33
Witam.
Więźbę zamówiliśmy po 600 zł za kubik - droga, ale gość z polecenia. Ma to być polska zdrowa jodła. Uwaga - jeżeli ktoś wam oferuje dużo tańsze drewno na dachy to trzeba wzmóc czujność! Jeżeli kupujecie na południu to może to być drewno ze Słowacji podobno - Słowacy sprzedają w większości chore drzewa z wycinki. Nasz dostawca jest sprawdzony a cena jest z dostawą na budowę na telefon. Jeszcze jedno, jeżeli naczytaliście się, że drewno na więźbę musi być suche [najlepiej z suszarni] itd. to albo zamawiajcie je 1,5 roku wcześniej [jeżeli macie gdzie składować] albo trzeba słono, ale to bardzo słono za takie drewno zapłacić. Deski "32" kupiliśmy za 450,- a jeżeli się komuś marzy pełne deskowanie to musi mieć naprawdę gruby portfel! :) A z wyliczonych w projekcie 6 kubików po dodaniu łat i kontrłat oraz zapasów montażowych zrobiło się ok.10. [no i my mamy dach poszerzony].
Pozdrawiam, Krzysiek
P.S. Przepraszam, że nie odpowiedziałem od razu ale mam kłopoty z dostępem do internetu.

celtorek
24-02-2007, 16:30
cześć Wam
Mam ostatnio lekką apatię. Wszystko mi nie pasuje.
Okna do domku chcialam jasne, kol trochę zbliżony do sosny. I tak miało być na 100%, ...ale w Urzędowskim teraz podobno realizowali ostatnio zamówienia z sierpnia 2006.....mówiąc krótko chyba bedą plastiki.
Najjaśniejszym kolorem dostępnym bez dopłat jest ZŁOTY DĄB. Oczywiście patrze pod kontem dostępności rolet zewn wraz z olistwowaniem, bramy garażowej ( bez dopłat za kol) i drzwi wejściowych.
W oknoplast Kraków okna dwustr kolor wycenili na ok 7500. Montaż 350 zl drożej niz w Urzędowskim.

celtorek
26-02-2007, 19:13
Druga wycena okna PCV profil veka 5kom dwustr kolor stand- też ok 7300-7500 zł (zalezy od klamek i kol osłonek)

ALE JEST PROBLEM typu okno w salonie tarasowe. Chciałam dwudzielne bez poprzeczki poziomej-pan odradza. Mogą podzielić na 3 pionowo -brzydko i wąsko. Dwudzielne moze być okno suwane chyba w innym profilu szyba 1,1 (słabo) ale CENA 4500 Z 7% vat czyli b dużo. Za podobne pieniądze można mieć okno drewniane grube z pakietem 3 szybowym.

jola_krzysiek
27-02-2007, 19:33
Jeszcze kilka słów o więźbie. "Wietrzenie" powinno trwać dłużej niż 1 m-c. Słowacy sprzedają drzewo w Polsce dość tanio, nawet organizują aukcje [również internetowe]. Nasi oszczędzają i kasę i swoje lasy. Co do chorych drzew to Marta ma rację, są wszędzie.
Problemy Celtorka nie są obce chyba wszystkim inwestorom [i oby kończyły się tylko apatią :) ]. Nasze wyobrażenie o wymarzonym domku zostaje brutalnie zweryfikowane przez rzeczywistość. Niby jest duży wybór ale tylko na tej wyższej cenowo półce.
Rozumiem, że te ponad 7 tyś. za okna PCV to wycena bez połaciowych - ile zatem trzeba zapłacić za dachowe?
Pozdrawiam Krzysiek.

celtorek
27-02-2007, 22:38
Marta okna wyceniałaś w firmie oknoplast Kraków? Ja mam od ich przedstawiciela wycenę.

celtorek
27-02-2007, 22:43
Okna dachowe na allego cena ok 960-980 zł, prawdopodobnie za identyczne pan w hurtowni z dachówka euronit miał wystawione po ok 1500 zł , ale bardzo mi je polecał, bo "MAMY NA TE OKNA BARDZO DOBRE UPUSTY" . Jeżeli takie okna sprzedają po ok 960 to rzeczywiście mogą mieć bardzo dobre upusty od kwoty 1500. Jakby wystawili po 2tys to jeszcze lepsze upusty.

celtorek
27-02-2007, 22:54
[quote="jola_krzysiek"] \ \\
Problemy Celtorka nie są obce chyba wszystkim inwestorom [i oby kończyły się tylko apatią :) ].\

:D :D Z tą apatią przesadziłam ....było gorzej.

Rozbijają mnie psychicznie ludzie w hurtowniach. Rabat jakieś 5% z łachy. Za każdym razem trzeba chodzić po rabat do szefa.....lub kupować na zeszyttzn, będą zapisywać zakupy przez tydzień lub miesiąc Mi taka opcja nie odpowiada, bo przy takim nastawieniu od razu mi przyszło do glowy, że sobie COŚ podopisują do rach i będzie dym. Więc nie mam "zaprzyjaźnionej" hurtowni.

celtorek
27-02-2007, 23:24
NOOO kolory robią wrażenie. Mają jako nowość i stand olchę . Na wystawie było oknienko tak arcytandetnie zrobione, że ból patrzeć. Zgrzewy (takie skośne łączenia)....siwe. W końcu pan stwierdził, ze ono jest wadliwe.
ja bym chciala jasny dąb lub kol sosna.
Przeczytałam przyklejony wątek o oknach PCV na forum(tzn część). Wniosek: mój pierwszy odruch , że okna urzędowskiego są ok był najwłaściwszy. Jeżeli okres oczekiwania na te okna bylby rzeczywisty z podawanym to tylko te okna. No ale cóż...

celtorek
28-02-2007, 09:01
Jaką grubość styropianu zamierzacie dać na
1.podłoga parter?
2.elewację?

Ja zastanawiam się nad daniem na podłogę 15 cm i elewacja też 15 cm.

Mam problem "techniczny".tzn w miejscach gdzie ma być montowana oblicówka-poziome deseczki drewniane na pióro-wpust ma być dany cieńszy styropian ?? Tam powinna być jakaś wentylacja tzn chyba odstęp od styro i dopiero deseczki więc stad moje pytanie czy w tych miejscach ma być cieńsza warstwa styropianu? Może nie doczytałam w projekcie, ale nie moglam znaleźc.


[/code]

celtorek
28-02-2007, 13:02
podobno braas zdrozał od lutego 3,5-4%, a następna podwyżka ma być od kwietnia

celtorek
28-02-2007, 20:25
Pojechałam dzisiaj zostawic xero dachu do wyceny.
Przedstawicieli braasa wzięłam z ich str int.

1.Pan pierwszy bardzo ok duża oferta, ale ...handluje euronitem ( z euronitu ma jedną dachówkę) - wycena w sobotę.

2.Pan drugi arcyznudzony w pakamerce oszczędność energii elektrycznej , znaczny półmrok ( na str Braasa nie widnieje jako ich przedst, ale ten dla odmiany handluje braasem). Ma wystawkę z EURONITU, z braasa NIE MA ANI JEDNEJ DACHÓWKI, więc już mniej mnie dziwi , ze nie ma też żadnego folderu braasa, ani też na komp nie ma nic do pokazania bo nie ma internetu.
Chce zeby mi wycenił braasa stand, braas cisar i euronit. Ale pan powiedział....zaraz zaraz może mi zrobi tylko 2 wyceny. euronit i braas ALE TYLKO W JEDNEJ POWŁOCE. A po drugie euronit zdrozeje 15% i zamówień już nie przyjmują. Braas już zdrożał, i teraz już chyba drugi raz zdrozał, bo oni robią podwyżki bez uprzedzenia..... wycena sobota.

3.Pan trzeci ma wystawkę z braasa. Wchodzę, pan bardzo zdziwiony- my braasem nie handlujemy. Handlują IBF, zadnej dachówki do pokazania- wycena w poniedziałek.

4.Pan czwarty handluje braasem , ale czynne do 16. Nie zdążyłam.

zamieszczę wyceny w sobotę

celtorek
01-03-2007, 07:53
Pojechałam dzisiaj zostawic xero dachu do wyceny.
Przedstawicieli braasa wzięłam z ich str int...

Czesc,
Ja Ci wspolczuje i podziwiam za cierpliwosc :roll:
I to sa przedstawiciele braasa z ich strony www???
Ja bym zadzwonila do braasa i zapytala po co podaja takie punkty, w ktorych sprzedaja produkt konkurencji, ale nie kupisz ani jednej dachowki braasa!!! Zenada...

Pozdro i powodzenia,
Marta

Alternatywa -papa :D .
Widziałam baaardzo ładne dachówki płaskie duże grafitowo czarne prostokąty- wizualnie ideał tylko cena nia taka tzn 61 zł dachówka podstawowa.

celtorek
01-03-2007, 07:57
Jaką grubość styropianu zamierzacie dać na
1.podłoga parter?
2.elewację?

Ja zastanawiam się nad daniem na podłogę 15 cm i elewacja też 15 cm.

Mam problem "techniczny".tzn w miejscach gdzie ma być montowana oblicówka-poziome deseczki drewniane na pióro-wpust ma być dany cieńszy styropian ?? Tam powinna być jakaś wentylacja tzn chyba odstęp od styro i dopiero deseczki więc stad moje pytanie czy w tych miejscach ma być cieńsza warstwa styropianu? Może nie doczytałam w projekcie, ale nie moglam znaleźc.
[/code]


Może jakieś uwagi????? Bardzo proszę

celtorek
03-03-2007, 22:36
Marta przeanalizowałam różnice
w wycenie okien oknoplast Kraków ja mam dwustr kolor
1.865x1135 cena netto 483zl
2.565x835 306zl (wzięłam rozmiar stand tzn 10 krótsze)
3.1565x1235 1061zl
4.okno taras
2000x2300 1900zl próg normalny


już wiem same okna(bez montażu) mi wyszły 170 zl drożej
dzisiaj montaż mi pan napisał 1250 zł

czyli w dwustr kolorze z montażem ja mam 9223 zł

Wtedy podałam cene za okna bez montażu i stąd ta różnica.

celtorek
03-03-2007, 22:53
Mam jeszce jedną wycenę też profil veka 5 kom
Montaż 770 zł więc taniej niż 1250 netto, ceny okien porównywalne, ale problem okna balkonowego
tzn chcą zrobić go w grubszym profilu ( więc odpada) niż pozostałe okna , bo twierdzą zę za 2 , 3 lata i będzie problem z zamykaniem drzwi. Jeżeli wszystkie okna w takim samym profilu to suwanka (jest droga)
I nadal nic nie wybrałam.[/list]

celtorek
04-03-2007, 20:35
Marta okno do kuchni masz jednoelementowe czy dzielone??

Wezmę jeszcze wycenę od Jezierskiego i poszukam aluplast.

Wycenę okna balkonowego masz w standardowym profilu czy grubszym??
Masz mieć poprzeczkę poziomą??

Ja zastanawiam sie nad suwanym oknem, chociaż drogie. Tylko ze wzglądu na stabilność i bezpieczeństwo.

jola_krzysiek
06-03-2007, 14:11
Witam pięknie, wiosennie!
Humor dopisuje bo... mamy POZWOLENIE NA BUDOWĘ!.
Co do okien: przedstawię wycenę z kilku firm krakowskich. Wycena wykonana ściśle wg specyfikacji z projektu. Podaję wartości brutto z montażem. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wyceną poszczególnych okien to napiszcie - jak będę bardziej czasowy i będę miał swobodny dostęp do netu to napiszę.
1) PAMO PLAST 8 773,-
2) OKNO PLUS 8 966,-
3) OKNO POL 9 794,-
4) OKNOPLAST 10 042,-
są to ceny z zabezpieczeniami antywłamaniowymi, kolor dwustronny w większości dąb bagienny lub złoty [cena ta sama], szyba U = 1,0. Cena OKNOPLASTU obejmuje również parapety oraz klamki z kluczem oraz 35% rabat [trzeba zapłacić za okna w momencie podpisania umowy - za montaż po wykonaniu usługi].
Dysponuję jeszcze wycenami dachu, ale na razie tylko od jednego dostawcy, za to w kilku wariantach. Jak dostanę obiecane wyceny jeszcze z dwóch źródeł to niezwłocznie się z Wami wiedzą podzielę .
Pozdrawiam słonecznie
Krzysiek

jola_krzysiek
06-03-2007, 14:28
Umknął mi URZĘDOWSKI jego wycena to 12 636,- [ mahoń].
Wymiary okien są nietypowe za co trzeba dopłacać. Poradzono mi aby zdecydować się na okna o typowych wymiarach [tam gdzie można] i budować otwory okienne pod wymiar okien a nie wg projektu. No i obustronny kolor też sporo kosztuje: od kilku do kilkudziesięciu % dopłata!

celtorek
06-03-2007, 19:12
Witam pięknie, wiosennie!
Humor dopisuje bo... mamy POZWOLENIE NA BUDOWĘ!.


Gratuluje


Bardzo jestem ciekawa wycen dachu .chętnie dokładnie. Ja mam 3 wyceny dwie euronit. jedna braas.Też wkleje wkrótce.

celtorek
06-03-2007, 19:24
_______________________
A za okna dachowe FAKRO:
78x140 - 1200zl brutto, czyli - 8.400 zl za 7 szt
bez montazu, z kolnierzem i nawiewnikiem, jakas podstawowa wersja.
O dachowe nigdzie wczesniej nie pytalam, patrzylam tylko na ceny z allegro.

Pozdro,
Marta

Marta , a te okna na allegro po ok 950 zł- analizowałaś co to ?? tzn czy "można " je kupić.


Ja mam wycenę okien dachowych z vat 22%

1.Velux kołnierz EDW M08 78x140 - 218 zł
okno GGL M08 3059 -1055 zł
wyłaz 45x73 Vlt 029 10000 -336 zł

2.Fakro kołnierz EZV 07 78x140 84107 -199zl
okno ftp-v 78x140 49507 997zl
wyłaz 45x75 WGT 56091 271zł

celtorek
08-03-2007, 21:55
Widzialam dzisiaj więźbę do domku, słupy gankowe są bajecznie grube, a przez to śliczne.
Ich widok zmotywował mnie do działania.
Pojechałam pozamawiać różne betonowe rzeczy do budowy.
Sprzedawcy ogólnie olewka totalna, mówią ...to kosztuje tylle ...kilka rzeczy brakuje ...zaraz zdrozeje itd,.... ale "to nic" będę miała fajne słupy do ganku. Chyba posadzę przy frontowych kokornak.



Ile % rabatu daja Wam od dachówki podstawowej , a ile od dodatków??[/list][/list]

celtorek
08-03-2007, 21:57
Te okna dachowe na allegro są tańsze , bo to jakaś najgorsza wersja??
Rozszyfrował ktoś te symbole?

jola_krzysiek
09-03-2007, 07:59
Okna z allegro są naprawdę tanie! Okno o symbolu FTS to faktycznie najuboższa wersja: bez nawiewnika, jednokrotnie malowane, z dwoma uczszelkami, okucia tzw. "standard". Nam zaproponowano okna o symbolu FTP-V: z nawiewnikiem o przepływie 20-38m/h, dwukrotnie malowane, z trzema uszczelkami, okucia "elegant". My będziemy kupować dach w całości u jednego dostawcy [dachówki, okna i rynny], negocjujemy upusty. Na dziś ceny z oferty "naszego" dostawcy są niewiele wyższe od cen z allegro ale kołnierz fakturowany jest osobno. Podam w tym momencie ceny producenta bez upustów [ofertę jaką dostaliśmy w hurtowni przedstawię jak obiecałem później]
FTP-V 78x140 1280,- okno, 256,- kołnierz do pokryć falistych - to producent;
na allegro nie spotkałem okien o tym rozmiarze w wersji FTP-V, jedynie w wersji FTS. Dla porównania cen takie okno na allegro kosztuje 902 zł z kołnierzem a u producenta 946 zł + kołnierz 236 zł. Ale tak jak napisałem, przy zakupie całego dachu można wynegocjować dość duże upusty.

jola_krzysiek
09-03-2007, 13:39
Witam ponownie.
Szczegóły oferty dachu, wybranego na nasz domek:
Dachówka Rup-Ceramika Syrius antracyt [13 szt/m2 ]
dach. podstawowa 3,33 x 2260 szt.
dach. bok lewy 26,01 x 58
dach bok prawy 26,01 x 58
dach. wentylacyjna 20,95 x 10
gąsior sattel z klamra 16,08 x 56
gąsior sattel z muszlą 48,32 x 4
są to ceny brutto, całość oferty dachówki na nasz dom, przypomnę poszerzony o ok. 6 m2 11 846,22 zł.
folia standard 3,80 x 225 m2
el. okapowy z grzeb. 5,50 x 20 szt.
klin kosza 2,20 x 28
spinka 0,60 x 500
uchwyt łaty 2,54 x 24
wywietrznik kalenicy 20,00 x 20
razem akcesoria 1 787,56 zł.
system orynnowania już bez szczegółów 1 787,91 zł.
okno Fakro FTP-V 971,71 x 3 szt.
okno Fakro FTP-W 1075,55 x 1 szt.
kołnierz EZV 194,71 x 4 szt.
razem okna na poddasze: 4 769,52 zł.
[b]DACH KOMPLETNY 18 336,82 zł.
Ze względów finansowych zrezygnowaliśmy z podwójnych okien.

celtorek
09-03-2007, 21:18
Dziękuję za porównanie okien dachowych. Ostatnio jestem troche zmęczona, aż nie chce mi się myśleć. Taki gotowiec mile widziany :D .

jola_krzysiek
09-03-2007, 21:49
Niestety nie mam pomyślnych wiadomości. Wg naszego oferenta dachówki ceramiczne idą w górę od 15.03. Zapewnia, że Braas i Rupp Ceramika na pewno, tak samo Koramic. My jesteśmy po transakcji - zakupiliśmy Syriusa tak jak pisałem. Musieliśmy zapłacić teraz bo po 15-tym byłyby w innej cenie. Na krakowskich składach pustki, to co jest na placu to depozyty klientów. Jeszcze w tym miesiącu trzeba się zdecydować na okna połaciowe ponieważ firma FAKRO planuje podwyżki od kwietnia. Udało nam się wynegocjować jeszcze tylko jeden punkcik procentowy upustu, tak więc okna dachowe będą nas kosztować 4 997 zł tzn. 3 okna FTP-V; 1 okno FTP-W, kołnierze i wyłaz dachowy, o którym wcześniej zapomniałem. Zakup systemu orynnowania zostawiliśmy sobie na później - podobno nie zabraknie i nie zdrożeje.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu. Krzysiek

jola_krzysiek
15-03-2007, 07:49
Witam na forum.
Tego się nie spodziewałem: od tygodnia nikt nic nie napisał na forum! Czyżby wszyscy inwestorzy stali w kolejkach po materiały budowlane? :-? Myślałem, że przenieśliście się na łamy Dziennika Marty i Dawida, ale tam milczenie trwa dłużej niż tu.
A my mamy PROBLEMA. Sąsiadka z drugiej strony drogoi nie zgodziła się na przeprowadzenie na jej działce prac związanych z przyłączem gazu. Gazociąg biegnie wzdłuż jej działki vis a vis naszej. Może kroś wie jak ten problem rozwiązać [kobieta mówi, że nie chodzi o kasę]. Starsza pani ma tam duży areał truskawek i boi się, że przy pracach polowych "wyorze" rurę z gazem. Zapomniała biedna, że taką rurę już ma od kilkunastu lat i dotąd nie wyorała.
Pozdrawiam, napiszcie co u Was.
Krzysiek

celtorek
17-03-2007, 09:24
Gazociąg biegnie wzdłuż jej działki vis a vis naszej.
Nie rozumiem, tzn na terenie jej działki wzdłuż drogi, czy na terenie drogi wzdłuż jej działki? A gazownia jakie wyjście z sytuacji proponuje?

celtorek
17-03-2007, 09:28
zrobiona wycene na dachowki+osprzet na okolo 8.500 zl
Marta

Bardzo mało. Wszyskie elementy dachu policzyli?? I to jest z folią?

celtorek
17-03-2007, 18:23
- dachowka wentylacyjna (zamiast komina do przewodow wentylacyjnych) - 3 szt - 105,24 zl



bardzo mnie to zaciekawiło

czy tzn, że ze str frontowej domu nie będziesz miała komina tzn tej części nad dachem tylko 3 dachówki wentylacyjne??
A komin robicie z cegły czy jakiś gotowy?

roni
18-03-2007, 19:15
Kurcze, głupio mi się tu wypowiadać, bo jestem ze wszystkim do tyłu.
Żadnych materiałów, zaliczek, wszystko ciągle przede mną. Dobrze, że przynajmniej ekipę już mamy...ufff. Umowę podpisujemy 10 kwietnia.
Teraz czekamy na zestawienie materiałów i zaczniemy zamawiać.
Może ktos zechciałby zamieścić dokładne zestawienie materiałów. Zamieścimy nasze, jak tylko nasz Pan budowlaniec nam je dostarczy.
Jeśli chodzi o okna dachowe- też przeglądaliśmy allegro. Chyba bedą Velux.

Jola-Krzysiek- życzymy rozwiązania problemów z sąsiadami :wink: .

Marta- dachowka wentylacyjna (zamiast komina do przewodow wentylacyjnych) - 3 szt - 105,24 zl- dobra sprawa. Pogadam o tym z naszym wykonawcą... :)

Co do naszej działki. Mamy już umówionego studniarza i wykonawcę naszej drogi :D

Pozdrawiamy wszystkich i dziekujemy za wszystko, czym dzielicie się na forum. Baardzo pomaga.

celtorek
19-03-2007, 08:04
Kurcze, głupio mi się tu wypowiadać, bo jestem ze wszystkim do tyłu.
................................
Mamy już umówionego studniarza i wykonawcę naszej drogi :D


Cześć. Już myślałam, że się z nami nie "kolegujesz".
Pamiętasz bajkę wyścig żólwika z zającem?? - różnie bywa z tą metą. :lol:

A tak serio. Odzywaj się częściej. Pozwolenie przecież Ci wkrótce dadzą.
Jakieś ruchy robisz-studnia.
Nie czekaj do kwietnia, policz materiał na ściany tzn cegły lub pustaki i jedź kupić. Przechowają Ci na składzie. Za kilka tygodni możesz mieć pozwolenie, ekipę i problem z zakupem materiałów.

Ja kupiłam pustaki wym (dł x wys x szer)
1. 59 x 25 x 24 - 140 szt
2. 59 x 25 x 12 - 320 szt
3. 59 x 25 x 30 - 1000szt ( miałam od ok 3 lat)

ad1. ściany nośne wewnątrz
ad2. sciany działowe, ale oprócz tych pustaków mam cegłę dziurawkę
ad3. ściany zewnętrzne- mam taką ilość -"z dawna"

W zestawieniu materiałów C117 na Muratorze jest powierzchnia ścian - policz ile potrzebujesz materiału (nie wiem jaki wymiar cegieł z których zamierzasz budować) i zamów.

Pozdrawiamy serdecznie, ale odzywaj się częściej. :wink:

jola_krzysiek
19-03-2007, 09:01
Hej!
Gazociąg przebiega przez działkę sąsiadki [niestety] ok. 3-4 m od jej granicy z drogą, a po drugiej stronie tej drogi będzie nasz domek. Gazownia w warunkach jakie otrzymaliśmy przewidziała przyłącze na jej działce. Jeszcze nie wiem co na to gazownia, ale jak znam życie stwierdzą że to nie ich sprawa. Temat gazu i szamba zostawiamy sobie na jesień, teraz ważniejsza jest woda i prąd. A z sąsiadką będziemy jeszcze rozmawiać.
Dachówka wentylacyjna, o której wspomina Marta to ważna sprawa: jeżeli nie zostaną zamontowane producent może nie uwzględnić ewentualnej reklamacji. Inna sprawa, że na nasz dach przewidziano tylko 10 szt. a u Marty 16. Folia oczywiście wysoko - paroprzepuszczalna, w inną nie warto się ubierać - to była "dobra rada" gościa z budowlanki, fakt. Natomiast nasz "gość z budowlanki" :) doradził nam aby nie brać kominków wentylacyjnych ["dachówek z daszkiem"] ponieważ ich przekrój jest mniejszy niż potrzeba do prawidłowej wentylacji pomieszczeń na poddaszu. Ale decyzja będzie należała do wykonawcy dachu. Te akcesoria są dostępne z dnia na dzień więc można je kupić gdy będą pokrywać dach. To samo dotyczy ław kominiarskich, grzebieni przeciwśnieżnych itp. A komin na frontowej ścianie musi pozostać!! Dachówki z daszkiem zastąpią jedynie trzy z czterech kominków wentylacyjnych z poddasza [czwarty jest z łązienki]. W projekcie zaznaczone kółkami zaraz przy kalenicy.
Roni: dzięki za miłe słowa. Mam nadzieję że Tobie uda się zakupić materiały na czas. Najważniejsza jest ceramika, bo tego podobno wszędzie brakuje.
Pozdrawiam, Krzysiek.

celtorek
20-03-2007, 07:59
! Dachówki z daszkiem zastąpią jedynie trzy z czterech kominków wentylacyjnych z poddasza [czwarty jest z łązienki]. W projekcie zaznaczone kółkami zaraz przy kalenicy.


To co montuje się w ten czwarty kominek z łazienki??

Jeśłi dobrze rozumię to nie rozmawiamy o tym samym. wkleje wieczorem pytanie z rysunkiem to może będzie łatwiej. Jest też druga ewentualność -ja nie rozumie o co chodzi. Chciałabym wiedziec sama dokładnie jakie elementy dachu muszę kupić , bo sprzedawcy liczą baaardzo różnie. [/list]

jola_krzysiek
20-03-2007, 09:34
Trochę wyjaśnień, ale zastrzegam że to jest moja interpretacja tego trudnego tematu oparta na lekturze projektu oraz informacji od "budowlańców".
Uwaga o zbyt małej średnicy "kominków" dotyczy systemu, który my zakupiliśmy [czyli RUPP CERAMIKA]. Wg naszego dostawcy produkowane są o śr. 100 mm a potrzeba o śr. 150 mm. Dlatego poradził nam aby wykonać je z blachy ocynk [tak zresztą jest w projekcie] np. system DARCO [www.darco.com.pl]. Z uwagi na mały przekrój "dachówek z daszkiem" nie nadają się do łazienek, więc w łazience i tak musiałby być z blachy. Być może przy zakupie innych dachówek takiego problemu nie ma? Ja w tej chwili mówię o tym, co w projekcie na stronie A9 [mam nadzieję, że projekty mamy takie same] jest na SAMEJ GÓRZE.
ALE! Są jeszcze dachówki wentylacyjne systemowe, które kończą odpowietrzenia kanalizacji. W naszym domku są trzy piony kanalizacyjne, więc muszą być 3 takie dachówki.
No i jeszcze są dachówki wentylacyjne zapewniające prawidłową eksploatację dachu [to te 16, które proponują Marcie].
Ja tak to widzę. Krzysiek

celtorek
20-03-2007, 21:46
cześć
W dachówce braas są też kominki wentylacyjne szersze -120
I ja chciałabym zastosować te kominki jako "wykończenie" komina w kuchni.
Dopiero po Twoim poście dopatrzyłam się , ze kominki należy TEŻ zastosować jako wentylację pomieszczeń na poddaszu, czyli 4 szt.Wkleje później wyceny dachu z braas, ale firmy w których robiłam te wyceny mają -PORAŻAJĄCĄ METODĘ HANDLU, tzn nie dają wycenianych poszczególnych ilości materiału, tylko końcową kwotę. Ja uważam , ze z tegp powodu, aby nie móc porównać wyceny z inną firmą. Oni uważaja inaczej. Zacznę rozglądać sie za inną dachówką. Zmotywowali mnie bardzo.

celtorek
20-03-2007, 23:15
http://images21.fotosik.pl/99/fca717f9161a0b97.jpg (www.fotosik.pl)
Pan sprzedawca powiedział że należy doliczyć 6%, bo tyle zdrożała dachówka i odjąć 10% rabatu.

Mam taką wycenę w powłoce cisar 500 zł drożej.[/list]

jola_krzysiek
23-03-2007, 10:19
Ręce i nogi się uginają!
Wczoraj podpisałem umowę z ENIONem o przyłącze elektr. Wystąpiłem o zasilanie placu budowy na warunkach łącza docelowego [mamy na działce słup - stąd taka możliwość] Tak nam doradzili dobrzy ludzie - ma być dużo taniej. No i wyobraźcie sobie, że na umowie ostateczny termin założenia licznika to 31.07.2007. A my w tym dniu chcemy świętować zakończenie budowy w stanie surowym otwartym! Jak mi wytłumaczono w ENION [skąd inąd bardzo mili ludzie], zadanie idzie na przetarg a to procedury, których nie da się skrócić. Jeżeli nikt tego zadania nie weżmie to następny przetarg itd. itd.... Tzn. jeżeli nikt nie będzie chciał wykonać naszego przyłącza na warunkach przetargowych ustalonych przez ENION to NIGDY :evil: go nie będziemy mieli!?!? Czysta paranoja.
Krzysiek

celtorek
23-03-2007, 17:57
Ręce i nogi się uginają!
to NIGDY :evil: go nie będziemy mieli!?!?

Nie będzie tak źle. Zawsze znajdzie się ktoś chętny do zarobienia i weźmie wasze przyłącze do roboty.

Ja też nie mam siły. Biorę od sąsiada, nie bezpośrednio przez płot, tylko następnego (płacę całość za wskazanie licznika).
Ostatecznie możesz kupić agregat.
Wiem, że to żadne pocieszenie, ale trudności w trakcie robienia czegokolwiek są ZAWSZE.
Popełniłam błąd , ze po otrzymaniu pozwolenia nie wykonałam projektu we własnym zakresie. Koszt przyłącza zwiększłby się o ok 200- 300 zł.
A tak mam drożej i gorzej. Mimo to ogólnie nie narzekam.

pozdrawiam

roni
23-03-2007, 21:26
Hej,
My tez jeszcze nie mamy przyłączam prądu...i tez w ostateczności będziemy korzystać z prądu sasiada ( sąsiad jeszcze o tym nie wie :-? )

Ale piszę w innej sprawie.
1. Jak będziecie izolować fundamenty- styropianem czy styrodurem?
2. Czy będziecie przyklejać styropian, czy po prostu zasypywać ziemią wcześniej pokryty folią kubełkową styropian/dur.
3. Czy na gryzonie- to właśnie folia, czy może jakieś preparaty?
4. Styropian na scianach fundamentowych tylko z zewnatrz?

Napiszcie, proszę, dokładnie, jak zamierzacie wykonac i zaizolować fundamenty?

I jeszcze jedno- ile kiogramów stali kupiliscie?

Dzięki i pozdrawiam.
Dominika

celtorek
23-03-2007, 22:26
1. Jak będziecie izolować fundamenty- styropianem czy styrodurem?
2. Czy będziecie przyklejać styropian, czy po prostu zasypywać ziemią wcześniej pokryty folią kubełkową styropian/dur.
3. Czy na gryzonie- to właśnie folia, czy może jakieś preparaty?
4. Styropian na scianach fundamentowych tylko z zewnatrz?


1.ja mam styropianem fs20
2.malowane ściany dysperbitem i ......nie pamiętam nazwy końcówka nazwy WL lub WM (nazwe napisze jutro), to był chyba bitumiczny klej do styro
przykryte folią kubełkową
3.nie wiem
4.ja mam tylko zewnątrz chyba 12





ściany zamierzam ocieplać 15cm styro frezowanym.

roni
30-03-2007, 22:43
Dzięki....Okazuje się, ze pojecia nie mam o budowaniu....i jak to wszystko ogarnac?
Z pozytywnych wydarzeń- na naszej dzialce wkrótce bedzie woda- Pan studniarz już działa....
Pozdrawiamy...

celtorek
04-04-2007, 20:22
Witam ponownie.
Szczegóły oferty dachu, wybranego na nasz domek:
Dachówka Rup-Ceramika Syrius antracyt [13 szt/m2 ]
dach. podstawowa 3,33 x 2260 szt.
dach. bok lewy 26,01 x 58
dach bok prawy 26,01 x 58
dach. wentylacyjna 20,95 x 10
gąsior sattel z klamra 16,08 x 56
gąsior sattel z muszlą 48,32 x 4
są to ceny brutto, całość oferty dachówki na nasz dom, przypomnę poszerzony o ok. 6 m2 11 846,22 zł.
folia standard 3,80 x 225 m2
el. okapowy z grzeb. 5,50 x 20 szt.
klin kosza 2,20 x 28
spinka 0,60 x 500
uchwyt łaty 2,54 x 24
wywietrznik kalenicy 20,00 x 20
razem akcesoria 1 787,56 zł.
system orynnowania już bez szczegółów 1 787,91 zł.
okno Fakro FTP-V 971,71 x 3 szt.
okno Fakro FTP-W 1075,55 x 1 szt.
kołnierz EZV 194,71 x 4 szt.
razem okna na poddasze: 4 769,52 zł.
[b]DACH KOMPLETNY 18 336,82 zł.
Ze względów finansowych zrezygnowaliśmy z podwójnych okien.

Wyłazu dachowego nie kupujecie czy przegapiłam??

jola_krzysiek
05-04-2007, 08:31
Zgadza się: w powyższej wyliczance faktycznie zabrakło włazu. Ale w porę zorientowaliśmy się o tym przeoczeniu no i kupiliśmy ocieplany właz wraz z kołnierzem. W sumie okna dachowe kosztowały nas 5739 zł. Ale od tego czasu poczyniliśmy następne zakupy: zamówiony i zadatkowany styropian oraz zakupiona wełna mineralna na poddasze. Zastanawiamy się nad kominami: czy murować z cegły [1,50 zł/szt.], czy kupować systemy kominowe np. Schiedel, a może pustaki wentylacyjne ceramiczne? "Doradcy" w składach budowlanych doradzają systemy. A może Wy macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam Krzysiek.

celtorek
05-04-2007, 20:20
Zastanawiamy się nad kominami: czy murować z cegły [1,50 zł/szt.], czy kupować systemy kominowe np. Schiedel, a może pustaki wentylacyjne ceramiczne? "Doradcy" w składach budowlanych doradzają systemy. A może Wy macie jakieś pomysły?


Ja mam cegły, ale nie po 1,50zł. Przy tej cenie cegły wybrałabym kominy systemowe. Do wysokości dachu potrzeba ok 1700 cegieł. Tylko kominy systemowe ponad dachem wykańcza się płytkami klinkierowymi czy można też wymurować od razu cegłą klinkierową??


Pozdrawiam

celtorek
06-04-2007, 16:39
Witajcie

Życzymy miłych i "leniwych" Świąt Wielkanocnych

Pozdrawiamy Iwona i Paweł

celtorek
06-04-2007, 17:08
cześć Krzysiek
Jeszcze trochę Ciebie pomęczę - w spr dachu




system orynnowania już bez szczegółów [blacha] 1 787,91 zł.


Jak będziesz miał czas napisz coś więcej tzn firma, ilość

Ja mam wyceny Lindab wszystkie ok 2400zł

jola_krzysiek
16-04-2007, 08:07
Witam.
Znowu jako pierwszy przerywam tygodniowe milczenie na forum. Czyżby u nikogo nic ciekawego się nie działo? Przepraszam Celtorka, że nie odpowiedziałem od razu: oto szczegółowa oferta systemu orynnowania:
System rynnowy firmy Galeco:
Hak rynny 130 mm uniwersalny 34 szt. x 8,38 = 284,92
Kolano 60/87 mm 8 szt. x 23,03 = 184,24
Łącznik rynny 130 mm 1 szt. x 13,47 = 13,47
Łuk 90 wewnętrzny rynny 130 mm 4 szt. x 58,35 = 233,40
Mufa rury 87 mm 4 szt. x 14,49 = 57,96
Obejma rury 87 mm 12 szt. x 8,16 = 97,92
Dybel extra 220 mm 12 szt. x 2,63 = 31,56
Rura spustowa 1mb/87 mm 4 szt. x 22,49 = 89,96
Rura spustowa 3mb/87 mm 4 szt. x 65,87 = 263,48
Rynna 3mb 7 szt. x 52,40 = 366,80
Odpływ rynny 130/87 mm 4 szt.x 22,49 = 89,96
Zaślepka rynny 130 mm 8 szt.x 9,28 = 74,24
1.787,91
przepisane z faktury pro – forma firmy Dach – Styl z Krakowa.

celtorek
16-04-2007, 12:01
Witam.
Znowu jako pierwszy przerywam tygodniowe milczenie na forum. Czyżby u nikogo nic ciekawego się nie działo? Przepraszam Celtorka, że nie odpowiedziałem od razu: oto szczegółowa oferta systemu orynnowania:
System rynnowy firmy Galeco:
Hak rynny 130 mm uniwersalny 34 szt. x 8,38 = 284,92
Kolano 60/87 mm 8 szt. x 23,03 = 184,24
Łącznik rynny 130 mm 1 szt. x 13,47 = 13,47
Łuk 90 wewnętrzny rynny 130 mm 4 szt. x 58,35 = 233,40
Mufa rury 87 mm 4 szt. x 14,49 = 57,96
Obejma rury 87 mm 12 szt. x 8,16 = 97,92
Dybel extra 220 mm 12 szt. x 2,63 = 31,56
Rura spustowa 1mb/87 mm 4 szt. x 22,49 = 89,96
Rura spustowa 3mb/87 mm 4 szt. x 65,87 = 263,48
Rynna 3mb 7 szt. x 52,40 = 366,80
Odpływ rynny 130/87 mm 4 szt.x 22,49 = 89,96
Zaślepka rynny 130 mm 8 szt.x 9,28 = 74,24
1.787,91
przepisane z faktury pro – forma firmy Dach – Styl z Krakowa.


dziękuję bardzo

celtorek
16-04-2007, 12:04
Witam.
Znowu jako pierwszy przerywam tygodniowe milczenie na forum.

Grunt to dobry przykład :wink:

jola_krzysiek
16-04-2007, 13:50
Możesz dać swój mail lub nr gg??
przesłałem na priva

celtorek
16-04-2007, 16:16
priva nie ma

mój mail [email protected]

goodman
23-04-2007, 00:15
witam wszystkich piszacych o codziennym
wlasnie nabedziemy dzialke (7 maja 2007) i zamierzamy budowac codziennego cieszy mnie to ze jest mozliwosc podyskutowania i podzielenia sie doswiadczeniami ja raczej bede czerpal doswiadczenia :)) ale obiecuje ze zdobyta wiedze przekaze dalej:)) pozdrawiam

celtorek
23-04-2007, 08:10
witam wszystkich piszacych o codziennym
wlasnie nabedziemy dzialke (7 maja 2007) i zamierzamy budowac codziennego cieszy mnie to ze jest mozliwosc podyskutowania i podzielenia sie doswiadczeniami ja raczej bede czerpal doswiadczenia :)) ale obiecuje ze zdobyta wiedze przekaze dalej:)) pozdrawiam

wiataj

Jak tylko kupisz działkę to wstaw jej fotki, czyli 07.05 zaraz po notariuszu :wink:

Pozdrwiam Iwona
[/list]

jola_krzysiek
23-04-2007, 08:30
Cześć.
Fajnie, że grono "Codzienniaków" się powiększa. Napisz w jakim rejonie będziesz budował i czy C117 to już pewny wybór. Życzę dużo wytrwałości i odporności na stresy.
A u nas rewolucja! Szef naszej ekipy poinformował nas wczoraj, że przyjedzie w czwartek [ :x , :( , :D ]. czyli mam 3 dni na załatwienie: geodety, koparki, desek, stali, betonu. Na działce do tej pory nie ma wody i prądu a blaszak montują dziś po południu. Niezły Meksyk!
Krzysiek.

celtorek
23-04-2007, 13:43
J&K
No i stało się! Jeden dziennik już zaczęliście. Drugi ruszy z pierwszym wbiciem łopaty

poinformował nas wczoraj, że przyjedzie w czwartek

To do czwartku :lol:

jola_krzysiek
24-04-2007, 07:40
Ano do czwartku [jeżeli dożyję].
Wszystko udało się zgrać za wyjątkiem koparki - za krótki termin! Acha no i garażu nie dowieźli. Ale nic to próbuję dalej może znajdę kopacza, a jak nie to budowa ruszy 7 maja i też będzie ok.

mlyniu
24-04-2007, 08:13
Witam serdecznie wszystkich codziennych obywateli
Czy mogę się podpiąć (z żoną i 2 córkami :D) pod ten temat ?
Chcemy również budować codziennego ale zdecydowaliśmy się po wielomiesięcznych poszukiwaniach na ostatnią nowość z muratora, projekt C117b (lustro) Codzienny.
Będziemy budować się w Koninie, mamy już działkę i jesteśmy na etapie zastanawiania się nad zmianami i adaptacjami jakie moglibyśmy w projekcie zamieścić (jeszcze go nie kupiliśmy, ale jesteśmy zdecydowani praktycznie na 100%)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=428&IdKolekcji=

Praktycznie w 95% procentach spełnia nasze oczekiwania (po wielomiesięcznych kolejnych zniżek oczekiwań i wymagań ). Jest prosty jak drut a jednocześnie wnętrze zaprojektowane z głową. Chciałbym poczytać opinie bardziej doświadczonych forumowiczów na temat tego projektu, oraz opinie dotyczące planowanych przez nas zmian.
Wnętrze - praktycznie idealne, zmiany kosmetyczne:
Parter
- likwidacja maleńkiej łazienki (9) zamiana na pomieszczenie gospodarcze
- likwidacja drzwi do korytarzyka (7)
- zoraganizować jakieś wyjście na ogród z kotłowni (10), z której strony ?
Poddasze
- bez zmian

Zewnątrz
Ponieważ dom wygląda jak stodoła () postanowiliśmy:
- wydłużyć daszek nad wejściem o ok 0,5 m (podparcie filarkami)
- okna połaciowe z przodu zastąpić lukarnami
- balkon wydłużyć (wyrównać z tarasem ?) i podeprzeć kolumienkami
- z tyłu 2 (3 ?) połaciowe zastąpić lukarnami (mamy ochotę zostawić połaciowe w łazience)

Co sądzicie o tym projekcie > Dla nas jest wprost idealny, prosiłbym o jakieś rady lub komentarze do zmian, dziękuję i pozdrawiam

Jacek

celtorek
24-04-2007, 18:46
Ano do czwartku [jeżeli dożyję].
Wszystko udało się zgrać za wyjątkiem koparki - za krótki termin! Acha no i garażu nie dowieźli. Ale nic to próbuję dalej może znajdę kopacza, a jak nie to budowa ruszy 7 maja i też będzie ok.


Brak garażu można przeboleć. Szukaj kopaczy ręcznych. Gdzieś są.

Kupiłam dzisiaj kabel i przewód podstawowy na cały dom (mam nadzieję).Powód-podwyżka 10%.
Ceny zbliżone jak na allegro.
kupiłam 300 m 3x2,5
400m 3x1,5

celtorek
24-04-2007, 19:03
mlyniu
Ponieważ dom wygląda jak stodoła () postanowiliśmy:

- okna połaciowe z przodu zastąpić lukarnami
- balkon wydłużyć (wyrównać z tarasem ?)
- z tyłu 2 (3 ?) połaciowe zastąpić lukarnami (mamy ochotę zostawić połaciowe

witaj

Moim zdaniem "stodołowaty" wygląd domu to właśnie jego zaleta.

Może wyjdzie i Twój bardzo ładnie, ale szczerze- nie widzę tego .

mlyniu
24-04-2007, 20:40
Lukarny to pomysł żony, jej podobają się dworki lub domy z bajerami, więc padł pomysł zamiany tych okien, poza tym po lekturze tematów na tym forum dotyczących zalet/wad okien połaciowych i lukarn tym bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu, że decyzja będzie słuszna. Aktualnie jestem na etapie rozmów z architektem (Biryło) i jestem ciekaw co on na to, na pewno zostawiamy środkowe połaciowe z tyłu domu. Dzisiaj dostałem rzuty i przekroje no i wyszło nam, że fajnie by było powiększyć jeszcze pomieszczenie gospodarcze w garażu (sam garaż ma prawie 7 m długości) no i schody zrobić ze spoczynkiem. Wadą (albo zaletą, zależy co kto lubi) jest to, że schody są nad wiatrołapem i będzie tam trochę kombinacji z szafkami wieszakami itp, dlatego też decyzja o spoczynku, może będzie go można zrobić trochę wyżej co da nam parę centymetrów w wiatrołapie.

jola_krzysiek
24-04-2007, 21:48
I został mi darowany dzień życia! Mistrzowie sztuki budowlanej przyjadą w piątek - więc od rana odkręcam to co uzgodniłem na czwartek i przekładam na piątek. Jutro będę wiedział czy koparkowy ma termin piątkowy wolny. Garaż przyjechał spod N.Sącza lekko "zawiany" [ekipa miała kilka garaży w okol. Krakowa do zmontowania a nasz był ostatni - swoją drogą myślałem, że te czasy minęły].
Witamy mlyniu. Miło, że nasze grono się powiększa. Ja również podchodzę sceptycznie do aż takich dużych zmian. Ciekawe co na to p. Biryło, ale wychodzi na to, że stworzycie Codzienny wariant X. Może warto jeszcze poprzeglądać katalogi z projektami?
Pozdrawiam. Krzysiek.

mlyniu
24-04-2007, 22:41
Ja również podchodzę sceptycznie do aż takich dużych zmian. Ciekawe co na to p. Biryło, ale wychodzi na to, że stworzycie Codzienny wariant X. Może warto jeszcze poprzeglądać katalogi z projektami?
Pozdrawiam. Krzysiek.

Ja już nawet nie pamiętam od kiedy szukamy projektu odpowiedniego dla nas szkoda, że nie zajrzałem na to forum kilka miesięcy wcześniej z innym projektem - ilością przez nas wprowadzonych zmian można było wybudować dwa inne domy :D. Obecne zmiany to dla nas właściwie kosmetyka



Moim zdaniem powinniscie sie jeszcze zastanowic nad wyborem projekt "Codzienny" nie jest domkiem w stylu dworkowym

Źle się wyraziłem, nie szukaliśmy dworku, Codzienny bardzo nam odpowiada, jednak po lekturze forum a'propos okien połaciowych postanowiliśmy połączyć miłe z pożytecznym, czyli powiększyć troszkę za pomocą lukarn pokoje na poddaszu i ozdobić sam dom z zewnątrz. Oczywiście sam w sobie jest ładny nawet bez lukarn, jednak wydaje się trochę płaski, może zbyt prosty. My na prawdę obejrzeliśmy setki, jeśli nie tysiące projektów i już wydawało by się, że to dobry wybór, ale gdy zaczynaliśmy wymyślać co w nim zmienić, to wychodziło na to, że lepiej narysować go od nowa. W Codziennym wprowadzamy tylko zmiany funkcjonalne, przecież będziemy tam mieszkać dłuuuuugo i nie chciałbym później czegoś żałować.
Tak jak napisałem, jesteśmy na etapie rozmów z architektem i czekamy co on powie na nasze lukarny (bo to jest właściwie największa ingerencja) reszta to drobiazgi, może ilość roboty przy nich zmusi nas do rezygnacji ale na pewno nie będziemy z tego powodu płakać, domek jest super.

Michał C117
25-04-2007, 16:50
Witam Wszystkich !
Właśnie zaczynam budowę C117 i chętnie bedę się dzielił uwagami. To juz mój drugi dom w życiu więc coś tam wiem.... :D

roni
27-04-2007, 09:07
Witajcie,
Pozdrawiamy wszystkich "starych" i "nowych".
Mam pytanko.
Jak już kiedyś pisałam zamówiliśmy bloczki Prefabet w pewnej hurtowni. Została wystawiona faktura pro forma. Czy sprzedawca może nagle podwyższyć cenę o 10%, bo tak zażyczył sobie Prefabet? Wydaje mi się, ze umowa między nami a ww hurtownią to jedna sprawa, a między hurtownią a Prefabetem- zupełnie inna.
Czy można w ten sposób działać? Ręce mi opadają, jak sobie ten polski rynek obserwuję.
Czy znów ktoś chce nas naciągnąć?
Bardzo proszę o komentarze.

Młyniu- twój domek jest śliczny. A że jestem przeciwnikiem zmian- trudno jest mi Cię do nich zaczęcać. Te lukarny- jakoś nie mogę sobie tego domku z lukarnami wyobrazić. Ale wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.

mlyniu
01-05-2007, 21:15
Witam po małej przerwie
Przerwa była konieczna ze względu na burzę mózgów. No więc jak usiedliśmy do codziennego jeszcze raz z żoną, to okazało się, że znów za dużo tych zmian, no i te lukarny, tak jak mówiliście, ładny jest bez nich, zrobiłem sobie symulację, domalowałem mu te lukarny no i nie wyglądał faktycznie za ciekawie. Wniosek jest jeden - projekty gotowe są ładne dlatego, że są już gotowe :D. Postanowiliśmy zmienić ... projekt :) Już zamówiony - Gutek z Atrium - bez zmian, a nie wierzyłem, że to możliwe.

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-168,186,61,opis.html

jola_krzysiek
02-05-2007, 08:29
Dzień dobry Wszystkim.
Zgłaszam się po chwili milczenia. Te kilka dni okupione stresem, zmęczeniem i Bóg wie czym jeszcze.
Udało się wszystko zorganizować na piątek. Drewno przyjechało o 6.00, o 7.30 przyjechała koparka, po 8 zjawili się mistrzowie ceremoni czyli ekipa Górali, beton zamówiony i potwierdzony, stal dotarła z 1,5 godzinnym opóźnieniem ale jest! Teren splantowany, humus zdjęty, operator zabiera się za ławice [fundamenty idą bez szalunku w ziemię]. Zadzwonił telefon: wyświetliła sie betoniarnia KRAK BET- myślałem, że chcą ponownie potwierdzić dostawę a tu info: BETONU NIE BĘDZIE Podobno awaria. Teraz wiem jak wygląda stan przedzawałowy! Zatrzymałem koparkę i zacząłem negocjację z innymi betoniarniami. Bez szans - trzeba zamawiać 7 dni wcześniej! Jeden miły gość powiedział, że załatwi na 50%. Po ponad 2 godz. bezskutecznych starań zrezygnowany oddałem telefon żonie [a Górale w tym czasie zaczęli się zwijać]. Ale gdzie diabeł nie może.... Koleżanka małżonka z 50% wytargowała 100% i beton przyjechał. Wes Creven mógłby nakręcić niezły horror.

jola_krzysiek
02-05-2007, 08:41
Postępy w budowie?
Jesteśmy na tyn samym etapie co Marta. Fotki wrzucę jak znajdę więcej czasu. Przez te wszystkie perypetie z betonem pdjęliśmy złą decyzję co do wysokości fundamentów.Teraz zastanawiamy się w jaki sposób podnieść je o min. 30 cm. Przez to wszystko dominuje u nas frustracja zamiast radości: podobno najtrudniej wyjść z budową z ziemi.

celtorek
02-05-2007, 20:30
Przez te wszystkie perypetie z betonem pdjęliśmy złą decyzję co do wysokości fundamentów.Teraz zastanawiamy się w jaki sposób podnieść je o min. 30 cm.
Może nadmurować 3 warstwy bloczków betonowych?
Ja mam fundament lany w ziemię (30m3 b20) i 4 lub 5 warstw bloczków.

Problemy z betonem to teraz norma.
Najważniejsze jest to , że masz fundament.
pozdrawiam

goodman
03-05-2007, 11:20
wlasnie wrocilismy z urlopu nabralismy angielskiego spokoju i zaczynamy walczyc.
walka sie zaczela juz na etapie kredytu w banku a mianowicie wyjezdzajac poszedlem do banku zapytac czy z naszym kredytem juz wszystko ok i czy data 2 maja jest data tylko i wylaczne podpisania kredytu czy jeszcze cos trzeba dostarczyc cos zalatwic bo jedziemy na urlop zagranice i bedziemy mieli zwiazane rece. odpowiedz pani: wszystko zalatwione podpisujemy umowe 2 maja. otoz co sie dzieje: 2 dnia urlopu sms z banku panie robercie trzeba bedzie zrobic wpis do hipoteki (mialo tego nie byc bo kredyt w kwocie jaka bralismy nie wymagal ale jednak jakis analityk chcial i dupa, my natomiast nie chcielismy koszty dla nas a nie banku, no to dawaj telefony sie rozdzwonily :)) mowie jak bank chce hipoteki to na swoj koszt:)) no to oni nie to ja nie to ja zamykam konto w banku i odchodze to oni weksel podpiszecie panstwo i bedzie ok to my ok ale oni jeszcze zyrant rodzice mysle sobie ale oni mieszkaja gdzies indziej to oni zalatwimy gdzie panstwo chcecie my ok rodzice zalatwili ale cos wspominali ze sie nie podobalo (bede wiedzial sdzis bo sie spotykamy napisze pozniej jesli bedzie to godne uwagi) na dzien dzisiejszy mamy podpisana umowe czekamy na akt notarialny i 7 maja gleba pod nasz domek bedzie nasza!!!!!!!!!!!!! hura hura.
dobrze ze na urlopie bylismy w anglii i przesiaknelismy ich lordowskim spokojem :)) bo jakbym byl na miejscu to bym sie delikatnie mowiac zdenerwowal a tak to po kossciach:))
a mam jeszcze pytanko do wybudowanych juz czy moze ktos z was budowal w kujawsko pomorskiem?? my budujemy w grudziadzu ale bysmy jeszcze chcieli zobaczyc domek chociaz z zewnatrz jak sie prezentuje widzialem jeden jest w szczyrku a wlasnie z nart wrocilismy w marcu ale jeszcze wtedy nie bylo konsensusu rodzinnego jaki budujemy:))
pozdrawiam GUSTAFF
wlasnie sie dowiedzialem o co poszlo w banku:
przyjecie w banku bardzo mile wszystko zgodnie z planem na czas ale otoz po 2 dniach wizyta pana z banku w pracy u ojca - ok sprawdzaja czy nie lewe zaswiadczenie, ale!!!! nastepnego dnia telefon do mamy (rencistka) ze chcemy sie spotkac ale tylko u pani w domu ok mama nic nie mowi bylo ok ale nastepnego dnia drugi telefon chcemy znowu do domu i tzw przegladanie katow to juz mamuske ponioslo i pyta pana czy ma mu pokazac jakie majtki dzis zalozyla i jakie ojcu na jutro przygotowala ale byla na mnie zla ze takie ceregiele im zafundowalem.
a nas tez przeswietlili odwiedziny w naszym mieszkaniu tez byly prawie musialem zalatwic nawet akt urodzenia chomika i zgonu psa :)))))) nie wspominajac o rachunkach jakie ponosimy na karmienie rybek
a teraza najlepsze kwota kredytu jaki potrzebowalismy to 29 500 PLN!!!!!!!. nasze zarobki wspolne wynosza tyle ze w ok 6 rat splacamy kredyt zarobki ojca tyle ze w 5 rat sam by splacil kredyt niezla jazda co i jeszcze jedno konto nam prowadza od 7 lat!!!!!!! i jakis bezmuzgi analityk takich zabezpieczen potrzebuje SKANDAL nie uwazacie my bylismy zdegustowani i nawet na 90% podjelismy decyzje o zamknieciu konta w tym banku i szukania innego moze beda lepsi no chyba ze zaproponuja rekompensate jakas.
dodam jeszcze tylko ze obsluga w samym banku podczas zalatwiania mila pomocna i kompetentna

jola_krzysiek
04-05-2007, 08:00
Ja wlasnie tez nie dokonca rozumiem :roll:
Fundamnet macie wkopany w ziemi i zalany?? tak??
I za plytko zostal wykopany??
Powyzej strefy przemarzania??

Czy w tym caly problem??

Pozdrawiam,
Marta

Nie w tym problem. Fundament wykopany na przepisowe 1,2 m, wyciągnięty ponad grunt ponad 30 cm - i to jest po prostu zdecydowanie za mało! Chcemy teraz domurować dwie warstwy bloczków fendamentowych. Fundament będzie więc sięgał ponad grunt ok 70 cm. Jest to konieczne ponieważ inaczej z salonu wychodzilibyśmy prosto na skarpę.Nie przewidzieliśmy, że nasza działka ma tak dużą różnicę poziomów [wyglądała na prawie równą].
Krzysiek

jola_krzysiek
04-05-2007, 14:12
http://images21.fotosik.pl/247/24f704e285ecfe71med.jpg
starsi inwestorzy
http://images21.fotosik.pl/247/88ac1386d7a88546med.jpg
młodszy, główny inwestor nadzoruje przebieg prac z górki
[img]http://images20.fotosik.pl/301/41c1577e7145e58emed.jpg[img]

jola_krzysiek
04-05-2007, 14:28
Zamieściłem kilka ujęć z budowy. Jeżeli się zdecyduję otworzyć dziennik budowy to je przeniosę aby nie zaśmiecać forum. Na forum pt."Tani dom do 200 tys czy to mozliwe? C117; M03 i Słoneczko..." ujawnił się niejaki fiołek, który kończy już budowę C117. Warto by go pociągnąć za język :lol:
Pozdrawiam, Krzysiek.

jackpal
06-05-2007, 10:30
Uf w końcu udało sie zalogowac. Mam zamiar budować sie w przyszłym roku na wiosnę, oczywiście domek c117. Śledze forum od miesiąca i mam te same dylematy co wy na poczatku budowy czyli mały garaż i podwyższenie ścianki kolankowej. przyglądjąc sie przekrojowi poprzecznemu budynku, który dostałem od Marty wydaje mi sie,że 70cm to nie taka tragedia mozna przecież zbudować sztuczną ściankę pomniejszając pokój po podłodze, powiedzmy o 0.5m
pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego zamieszkania w codziennym

jackpal
06-05-2007, 10:45
Mimo tego z echce budować sie na wiosn eza ron zastanawiam sie czy nie warto kupic troche materiału budowlanego np bloczki lub pustaki. podobno zazwyczaj na jesień ceny takich materiałów spadają, ale w dzisiejszym bumie budowlanym wątpię. Zastanawiam sie czy ceny pustaków beda jeszcze rosły.
Mam pytanie czy pustaki możma kupowac bezpośrednio u producenta czy trzeba to robić w składach budowlanych. aktualna cena pustaka u producenta SOLBET solec kujawski to 9.30 za sztukę 24x24x59 a w hurtowni 14zł lekka różnica
pozdrawiam

celtorek
06-05-2007, 11:48
http://images21.fotosik.pl/247/d25e051dee012532.jpg


cześć

Jesteśmy pod wrażeniem tego zdjęcia, z powodu wjazdu betoniarki do ''DOMU''.

celtorek
06-05-2007, 11:59
mam te same dylematy co wy na poczatku budowy czyli mały garaż

cześć
w miejscu garażu mam pokój, jest wąski
Jeśli tam ma być garaż to moim zdaniem trafny ruch wykonał Krzysiek i poszerzył domek ok 60 cm.
pozdrawiam Iwona

jola_krzysiek
06-05-2007, 19:50
Witajcie.
Wjazd betoniarki do salonu przez kuchnię to efekt awaryjnego załatwiania betonu - niestety bez podajnika. Ta grucha była najlżejsza [tylko 6 kubików].
Jackpal, jak masz kasę i gdzie złożyć materiały to się nie zastanawiaj. Na niektórych być może stracisz, ale na większości nie, a za to masz pewne. No i witamy w klubie :P . Jak wspomniała Iwona my poszerzyliśmy garaż o 60 cm i to był dobry krok. Ścianka kolankowa będzie większa o 1 maxa - można zwęzić pokoje na poddaszu, ale wyjdą "kiszki".
Pozdrowienia, Krzysiek.

jackpal
06-05-2007, 20:29
Jackpal, jak masz kasę i gdzie złożyć materiały to się nie zastanawiaj. Na niektórych być może stracisz, ale na większości nie, a za to masz pewne. No i witamy w klubie :P . Jak wspomniała Iwona my poszerzyliśmy garaż o 60 cm i to był dobry krok. Ścianka kolankowa będzie większa o 1 maxa - można zwęzić pokoje na poddaszu, ale wyjdą "kiszki".
Pozdrowienia, Krzysiek.[/qu

można poszerzyc dom o te 60cm a jakie są koszty z tym związane nie licząc materiałowych ile bierze za takie coś architekt adaptujący projekt czy są jakies dodatkowe koszty
?

jola_krzysiek
07-05-2007, 08:05
Poszerzenie domu nie pociąga za sobą znacznych kosztów. Zależy to od Twojej umowy z architektem adaptującym projekt, standardowo jest to ok 300 zł dodatkowo za każdą zmianę [o ile nie pociąga za sobą przeliczeń konstrukcyjnych]. W tym projekcie jest poszerzenie chyba konieczne. Zauważ, że p.Biryło projektując następne wersje Codziennego, projektuje już szerszy garaż. Również schody są dużym problemem - jak na schody zabiegowe są b. małe. Ale tu już nie ma dobrego rozwiązania. Schody ze spocznikiem prawdopodobnie się nie zmieszczą.

roni
07-05-2007, 20:35
Witam wszystkich,
Jola/Krzysiek ale się u Was dzieje.
My dostalismy nareszcie nasze pozwolenie na budowę :P

Mam pytanie odnośnie okien. Czy kupujecie okna o wymiarach standardowych i zmieniacie wielkość otworów okiennych, czy kupujecie okna na zamówienie?

pozdrawiam,
Dominika

celtorek
07-05-2007, 22:14
Również schody są dużym problemem - jak na schody zabiegowe są b. małe. Ale tu już nie ma dobrego rozwiązania. Schody ze spocznikiem prawdopodobnie się nie zmieszczą.

ja zamierzam zmieścić schody ze spocznikiem
1. wydłużyłam wiatrołap ok 30cm, więc schody mogę też wydłużyć o te 30 cm(mam krótszą łazienkę tzn łazienka+pom z szafą,)
2. prawdopodobnie będę miała jeden schodek w połowie spocznika

celtorek
07-05-2007, 22:22
My dostalismy nareszcie nasze pozwolenie na budowę :P

gratulujemy

jola_krzysiek
08-05-2007, 12:50
ja zamierzam zmieścić schody ze spocznikiem
1. wydłużyłam wiatrołap ok 30cm, więc schody mogę też wydłużyć o te 30 cm(mam krótszą łazienkę tzn łazienka+pom z szafą,)
2. prawdopodobnie będę miała jeden schodek w połowie spocznika

Iwona. Czy Twoje wyliczenia są precyzyjne? Musimy się nad tym zastanowić, bo po tych schodach będzie się ganiało kilka razy dziennie więc lepiej żeby były ze spocznikiem.

roni
08-05-2007, 19:59
Dzieki za info ( Marta) i za gratulacje ( Iwona).
Pozdrawiam

celtorek
08-05-2007, 20:30
ja zamierzam zmieścić schody ze spocznikiem
1. wydłużyłam wiatrołap ok 30cm, więc schody mogę też wydłużyć o te 30 cm(mam krótszą łazienkę tzn łazienka+pom z szafą,)
2. prawdopodobnie będę miała jeden schodek w połowie spocznika

Iwona. Czy Twoje wyliczenia są precyzyjne? Musimy się nad tym zastanowić, bo po tych schodach będzie się ganiało kilka razy dziennie więc lepiej żeby były ze spocznikiem.
Wychodzi spocznik 90 cm z jednym schodkiem. Aktualnie mam schody narysowane na ścianie. Mieszczą się. Schody robię drewniane, a tylko spocznik wylewany. Nie pamiętam podziału dokładnego na schodki. na dzialce będędopiero w sobote

jola_krzysiek
14-05-2007, 08:22
No tak, tu zastój, bo wszyscy zainteresowani piszą w komentarzach u Marty.
Tak nawiasem mówiąc tam powinniśmy wpisywać tematy dot. budowy u Marty a sprawy bardziej ogólne chyba zostawić na tym forum.
A u nas na budowie prawdziwy zastój. "Nasza" ekipa powróci na plac boju dopiero po 25 maja. Ale ruszyło się z prądem [mam namiar na speca, który wygrał przetarg na nasze przyłącze]. A jak uporamy się z formalnościami w sprawie wody to wchodzi ekipa wod-kan i będą robić przyłącze wody i kanalizację przed zasypką.
Ach, nie pochwaliłem się: ubiegłotygodniowy zefirek przesunął nam blaszak i stertę desek. Garaż lekko ucierpiał, dechy są ok :lol: .

jola_krzysiek
16-05-2007, 10:55
Witam, wczoraj rozmawiałem z elektrykiem. Zrobi przyłącze dość szybko ale i dość drogo. Za skrzynkę z zabezpieczeniami, gniazdem siłowym i gniazdem 230V. zażyczył sobie 1200 zł. PARANOJA. A ty płać i płacz.

jola_krzysiek
18-05-2007, 09:20
Dziś przeżyłem szok administracyjno - budowlany. O godz. 7.30 projektant przyniósł mi projekt przyłącza wody, o godz. 8.10 pojawiłem się w gminnych wodociągach, a o 8.30 miałem w ręce: umowę o przyłącze i zezwolenie na jego wykonanie! Miło, fachowo, szybko i bez opłat. Nie do uwierzenia. Znowu chce się budować.
Pozdrawiam, Krzysiek.

jola_krzysiek
21-05-2007, 09:11
Ale lenistwo ogarnęło inwestorów "Codziennych".
Witam wszystkich i zachęcam do dzielenia się wrażeniami ze zmagań budowlanych i nie tylko. Jak tak dalej będzie to moim postom będzie odpowiadało echo [oczywiście za wyjątkiem zawsze czujnej Marty :) ]. Dominika z Tomkiem za kanałem, Marta zrobiła przerwę technologiczną a co u Iwony? My spędziliśmy sobotę niezwykle pracowicie: malując fundamenty czarnym paskudztwem. Pan elektryk przygotował przyłącze, a dzisiaj zaczęły się zmagania z kanalizacją.
Zastanawiamy się z czego zrobić izolację poziomą między ścianą fundamentową a murem. W składach radzą położyć folię fundamentową - jest tańsza, przycięta na wymiar, wystarczy jedna warstwa itd. Znajomi radzą jednak papę na lepiku 2x. Ciekawe co Wy na to.
Pozdrawiam, Krzysiek.

celtorek
21-05-2007, 22:55
dzisiaj zaczęły się zmagania z kanalizacją.
Zastanawiamy się z czego zrobić izolację poziomą między ścian

też ostatnio robiliśmy kanalizę pod chudziaka
I

jola_krzysiek
24-05-2007, 07:54
Witajcie.
Nareszcie na budowie jest woda a prąd popłynie [odpukać w niemalowane] jutro rano. Jutro też miała przyjechać ekipa budowlana - miała ale nie przyjedzie :cry: . Inna budowa się przedłuża, ktoś nie zamówił w odpowiednim czasie stempli, a my musimy czekać. Dla zaoszczędzenia czasu, roboty i pieniędzy [w końcu mieszkamy k. Krakowa] woda doprowadzona jest bezpośrednio do domu. Domu czyli fundamentów - sterczy więc sobie rura z zaworami i licznikiem samotnie jak maszt antenowy. Mam nadzieję, że nikogo nie skusi.
A jak nawałnice i ulewy? Duże straty na budowach? U nas na szczęście nie spadła ani kropla. Piszę na szczęście bo cement i wapno pod gołym niebem.
Krzysiek.

jola_krzysiek
28-05-2007, 08:05
Cześć.
U nas przestój jutro się zakończy, przyjeżdżają Panowie Murarze i będą podwyższać fundamenty. A później kolej na nas: dysperbit, zasypka, ubijanie itd. Pierwsza partia cegieł przyjeżdża we wtorek 5 czerwca, więc nie zdążymy przygotować podłogi. Cegły będą musiały stanąć obok domku [co nie podoba się murarzom].
Prąd na budowie mamy od piątku. Obecnie jestem na etapie zamawiania nadproży [też trzeba czekać ok 1,5 tyg.].
Krzysiek.

jola_krzysiek
31-05-2007, 19:49
Witajcie.
No i u nas się dzieje. Zaczynam się przyzwyczajać do działania "na zapalenie płuc". Nasi budowlańcy stwierdzili, że muszą mieć cegły na podłodze więc przyjadą do zabetonowania w sobotę [we wtorek domurowali fundamenty]. Wczoraj między deszczami izolowałem fundamenty dysperbitem, dziś od rana zasypywaliśmy je i ubijaliśmy [a raczej zasypywano i ubijano nam]. Relacje i fotki nieco później. Może odważe się otworzyć dziennik?
Pozdrawiam, Krzysiek.

jola_krzysiek
01-06-2007, 13:51
Nie tak szybko, na to trzeba troszkę czasu. Muszę odtworzyć początki itd. Może po niedzieli znajdę chwilkę.

celtorek
02-06-2007, 20:55
witajcie
http://images22.fotosik.pl/124/6c9c928319989bf4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6c9c928319989bf4)

celtorek
02-06-2007, 22:26
W moim projekcie są błędy w więźbie.
Najbardziej irytujący to przekrój KN 14x24 zamiast 7x18.

jola_krzysiek
06-06-2007, 07:57
Cześć.
Cegła dojechała, murarze też! Niech się mury pną do góry. Relacja ze zdjęciami później [znacznie później].
Pozdrawiam, Krzysiek.

roni
07-06-2007, 22:47
Witam wszystkich codzienniaków,
Mamy zalane fundamenty. Jutro przywożą nam bloczki. Murowac zaczynamy
( tzn. zaczynają :( ) w poniedziałek. Za dwa tygodnie mają być gotowe ściany parteru i strop. :)
A co u Was?

Iwona- a to zdjęcie- to Twój domek?
Napisz szybko.

Pozdrawiamy

celtorek
08-06-2007, 22:40
Iwona- a to zdjęcie- to Twój domek?
Napisz szybko.
cześć
tak, to mój domek

Domek w realu okazał się większy niż się spodziewaliśmy.

Życzymy "szybkich" ścian.

jackpal
09-06-2007, 15:08
Mamy zarys dachu i prawie elektrykę na parterze.
W moim projekcie są błędy w więźbie.
Najbardziej irytujący to przekrój KN 14x24 zamiast 7x18.


witam patrzać na zamieszczone przez ciebie zdjecie widze że podniosłeś scianke kolankową o jeden pustak a zadaszenie ganku pozostało na tym samym poziomie jak w projekcie czy dobrze mi sie wydaje ?

możesz zamiescić wiecej zdjęć z realizacji twojego codziennego

pozdrawiam

celtorek
11-06-2007, 05:15
Mamy zarys dachu i prawie elektrykę na parterze.
W moim projekcie są błędy w więźbie.
Najbardziej irytujący to przekrój KN 14x24 zamiast 7x18.


witam patrzać na zamieszczone przez ciebie zdjecie widze że podniosłeś scianke kolankową o jeden pustak a zadaszenie ganku pozostało na tym samym poziomie jak w projekcie czy dobrze mi sie wydaje ?

możesz zamiescić wiecej zdjęć z realizacji twojego codziennego

pozdrawiam

cześć
masz projekt? Jeśli tak - zobacz przekrój budynku. Tam murłaty do daszków w ganku są opisane jako płatew 25x25. I ja takie kupiłam. W zestawieniu więźby te murłatki to 12x12.

zadaszenie ganku jest tez trochę podniesione

Fotki mogę dać za kilka dni. Teraz mamy wczasy.
pozdrawiam

jola_krzysiek
12-06-2007, 00:01
Cześć.
Iwona - miłego wczasowania.
Stan mojego domku na sobotę w ub. tygodniu wygląda tak:
http://images22.fotosik.pl/149/5ba3ac9612d48487med.jpg
Pozdrawiam, Krzysiek.

celtorek
12-06-2007, 08:16
Cześć.
Iwona - miłego wczasowania.
Stan mojego domku na sobotę w ub. tygodniu wygląda tak:
http://images22.fotosik.pl/149/5ba3ac9612d48487med.jpg
Pozdrawiam, Krzysiek.

czesć
domek wygląda super

jola_krzysiek
14-06-2007, 07:49
Witam,
po kilku dniach wytrwałej pracy ekipy [3 dni od poprzedniego zdjęcia], zakończyliśmy pewien etap naszej budowy: zalewamy strop! Poniżej zdjęcie wykonane w środę ok godz. 20-tej. Teraz panowie szykują się do przygotowania wieńca, pomyślą o schodkach zewnętrznych, tarasie i przerwa technolohiczna.
Życzę miłego dnia, Krzysiek.

http://images21.fotosik.pl/369/cf8fec73b2ff7e1emed.jpg

roni
17-06-2007, 09:41
No, no, no...pięknie to wygląda :wink:
Pozdrawiam,
Dominika

jola_krzysiek
18-06-2007, 11:14
Cześć.
U nas na budowie przerwa technologiczna. Jeżeli jesteście zainteresowani postępem robót to zapraszamy do dziennika budowy. Komentarze mile widziane.
Będą też zdjęcia z naszej budowy.
Pozdrawiamy, Jola i Krzysiek

jackpal
20-06-2007, 14:13
Witam wszystkich czy ktoś z was składał wniosek o warunki zabudowy do urzedu gminy, jezeli tak to mam pytanie jakie wpisaliście wartości zapotrebowania na mediatj:

- zapotrzebowanie na wodę
- na energię elektryczną
- na energię cieplną

oczywiście interesują mnie wartości dla "naszego" codziennego
z góry dziękuję
pozdrawiam

celtorek
21-06-2007, 08:49
Witam wszystkich czy ktoś z was składał wniosek o warunki zabudowy do urzedu gminy, jezeli tak to mam pytanie jakie wpisaliście wartości zapotrebowania na mediatj:

- zapotrzebowanie na wodę
- na energię elektryczną
- na energię cieplną

oczywiście interesują mnie wartości dla "naszego" codziennego
z góry dziękuję
pozdrawiam
cześć
W urzędzie powinien "wisieć" gdzieś wypełniony przykładowo wzór WZ, a jeśli nie ma pani urzędniczka udzieli Ci niezbędnych inf.
Tak jest najszybciej.
pozdrawiam Iwona

jola_krzysiek
21-06-2007, 09:56
Cześć.

Witam wszystkich czy ktoś z was składał wniosek o warunki zabudowy do urzedu gminy, jezeli tak to mam pytanie jakie wpisaliście wartości zapotrebowania na mediatj:

- zapotrzebowanie na wodę
- na energię elektryczną
- na energię cieplną


Wszystkie te dane masz w części opisowej projektu. Ja dostałem też razem z projektem takie zestawienie w formie tabelki [na żółtym papierze]. Ale uwaga: woda zależy od ilości domowników. Tak jak napisała Iwona: w gminie poradzą. I jeszcze jedno - ja zapotrzebowałem aż 17 kWh prądu. Jest to dużo [wg projektu jest 16], ale zależało mi na odpowiednim zabezpieczeni, które jest od 17].
Krzysiek.

jola_krzysiek
21-06-2007, 11:44
Mam pytanie do tych, którzy doszli już do etapu dachu. Jakim środkiem i jaką metodą będziecie zabezpieczać więźbę dachową? Nas czeka własnoręczna robota, więc raczej wanna jest poza zasięgiem. Pewnie w grę wejdzie pędzel lub opryskiwacz.
Krzysiek.

celtorek
21-06-2007, 22:33
Mam pytanie do tych, którzy doszli już do etapu dachu. Jakim środkiem i jaką metodą będziecie zabezpieczać więźbę dachową? Nas czeka własnoręczna robota, więc raczej wanna jest poza zasięgiem. Pewnie w grę wejdzie pędzel lub opryskiwacz.
Krzysiek.

cześć
My MALOWALIŚMY PĘDZLEM. To dużo roboty.
1. Pierw trzeba drewno dokładnie wyczyścić szczotką z wiórów i wszelkich nieczystości.
Należy też dokładnie usunąć wszelkie pozostałości kory-to jest bardzo ważne.
2. Malować min 2x lub opryskać. ja miałam borochron, głównie ze względu na cenę -60 zł za bidon chyba 5l do roztw 1:9.



Pozdrawiam Iwona

jackpal
22-06-2007, 19:23
Mam pytanie do tych, którzy doszli już do etapu dachu. Jakim środkiem i jaką metodą będziecie zabezpieczać więźbę dachową? Nas czeka własnoręczna robota, więc raczej wanna jest poza zasięgiem. Pewnie w grę wejdzie pędzel lub opryskiwacz.
Krzysiek.

cześć
My MALOWALIŚMY PĘDZLEM. To dużo roboty.
1. Pierw trzeba drewno dokładnie wyczyścić szczotką z wiórów i wszelkich nieczystości.
Należy też dokładnie usunąć wszelkie pozostałości kory-to jest bardzo ważne.
2. Malować min 2x lub opryskać. My używaliśmy chyba borochron, głównie ze względu na cenę -60 zł za bidon chyba 5l do roztw 1:9.

Do malowania słupów gankowych użyliśmy środka bezbarwnego.
Jednak nie jest to konieczne ponieważ barwnik kontrolny jest nietrwały.

Uważam, że tą pracę najlepiej wykonać samemu.
My pierw wzięliśmy chłopaków do malowania, a potem Paweł robił jeszcze raz.
Pozdrawiam Iwona


Witam
Z waszych postów wynika że macie już wieżbę dachową nie widzę waszego dziennka! może moglibyście umieścić tu kilka fotek z realizacji waszego C117 z widoczną wieżbą dachową bardzo jestem ciekawy jak to wygląda

pozdrawiam

celtorek
24-06-2007, 07:51
Mam pytanie do tych, którzy doszli już do etapu dachu. Jakim środkiem i jaką metodą będziecie zabezpieczać więźbę dachową? Nas czeka własnoręczna robota, więc raczej wanna jest poza zasięgiem. Pewnie w grę wejdzie pędzel lub opryskiwacz.
Krzysiek.

cześć
My MALOWALIŚMY PĘDZLEM. To dużo roboty.
1. Pierw trzeba drewno dokładnie wyczyścić szczotką z wiórów i wszelkich nieczystości.
Należy też dokładnie usunąć wszelkie pozostałości kory-to jest bardzo ważne.
2. Malować min 2x lub opryskać. My używaliśmy chyba borochron, głównie ze względu na cenę -60 zł za bidon chyba 5l do roztw 1:9.

Do malowania słupów gankowych użyliśmy środka bezbarwnego.
Jednak nie jest to konieczne ponieważ barwnik kontrolny jest nietrwały.

Uważam, że tą pracę najlepiej wykonać samemu.
My pierw wzięliśmy chłopaków do malowania, a potem Paweł robił jeszcze raz.
Pozdrawiam Iwona

Witaj
Impregnacja drewna przebiega zdecydowanie szybciej przy użyciu opryskiwacza np Kwazar np 2l, lepszy jest z tłoczkiem.
Miłej pracy.

jola_krzysiek
25-06-2007, 08:00
Impregnacja drewna przebiega zdecydowanie szybciej przy użyciu opryskiwacza np Kwazar np 2l, lepszy jest z tłoczkiem.
Miłej pracy.

Witam.
Dzięki za rady. Najprawdopodobniej pójdziemy na kompromis: pierwsze malowanie pędzlem, drugie opryskiwaczem. Problem jeszcze w tym, że więźba jeszcze nie dojechała, i jak ją dostarczą znowu będzie mało czasu i trzeba będzie malować błyskawicznie [brrrr, jak ja takiego pośpiechu nie lubię].

Pozdrawiam, Krzysiek.

jola_krzysiek
28-06-2007, 13:28
Cześć.
Czy zastanawialiście się nad wentylacją pomieszczeń na poddaszu? Czy robicie te 4 daszki wentylacyjne na dachu? Być może lepszym rozwiązaniem byłoby dołożenie od stropu na poddaszu dodatkowych kanałów wentylacyjnych: przy kominku podwójny, który wentylowałby pokoje od strony tarasu, kuchenny wentylacyjny potrójny przechodziłby w poczwórny, tak aby dopiąć do komina łazienkę. W ten sposób pozostałby tylko jeden pokój bez wentylacji w kominie, w nim można zastosować to rozwiązanie, które jest w projekcie.

celtorek
30-06-2007, 15:07
Cześć.
Czy zastanawialiście się nad wentylacją pomieszczeń na poddaszu? Czy robicie te 4 daszki wentylacyjne na dachu? Być może lepszym rozwiązaniem byłoby dołożenie od stropu na poddaszu dodatkowych kanałów wentylacyjnych: przy kominku podwójny, który wentylowałby pokoje od strony tarasu, kuchenny wentylacyjny potrójny przechodziłby w poczwórny, tak aby dopiąć do komina łazienkę. W ten sposób pozostałby tylko jeden pokój bez wentylacji w kominie, w nim można zastosować to rozwiązanie, które jest w projekcie.

cześć
też miałam taki pomysł z rozszerzeniem kominów od stropu w górę, ale pan murarz miał .... wielkie ALE. I mam kominy takie jak w projekcie.
Nadal jednak uważam , że taki pomysł z dołożeniem dodatkowych kanałów jest lepszy.

jola_krzysiek
03-07-2007, 10:57
My jednak dokładamy kanały od poddasza, rezygnując z daszków wentylacyjnych. Udało nam się kupić systemy schiedla - dołożenie wentylacji od drugiego poziomu nie było aż tak kosztowne. Pokój nad garażem najprawdopodobniej podłączymy wspólnie z innym pomieszczeniem [może spiżarnią?]
Krzysiek

jola_krzysiek
06-07-2007, 22:32
A jednak nie udało się podłączyć wszystkich pomieszczeń na poddaszu. Komin z wentylacją jest zbyt blisko krawędzi dachu i kratka w pomieszczeniach od frontu musiałaby być na wysokości ok 1 m. Trzeba wymyslić inny wariant.

jola_krzysiek
11-07-2007, 14:44
Hallo, czy ktoś to forum jeszcze odwiedza?

Mam pytanie: w naszym domku są 3 odpowietrzenia kanalizacji. Jak sobie poradziliście z wyjściem odpowietrzników nad dach? Czy za pomocą systemowych dachówek? Są ogromnie drogie! Może jest inne rozwiązanie - jeżeli tak to jakie? [za wyjątkiem obróbek blacharskich typu kominek].
Pozdrawiam, Krzysiek.

celtorek
12-07-2007, 07:06
U nas mają być kominki syst dachówki 2 szt. Przynajmniej taki jest plan na chwilę obecną.

roni
25-07-2007, 18:52
Czesc Iwona,
Pisałaś niedawno, ze masz więcej uwag odnośnie więźby....Bardzo prosze o rady...u nas maja jutro mocowac krokwie, a nasz wykonawca nie zgłaszał zadnych wątpliwosci :roll:
Pozdrawiam,
Dominika

roni
28-07-2007, 09:41
Więźba już założona...chyba wszystko ok...

jola_krzysiek
03-08-2007, 14:29
Hallo, czy ktoś to forum jeszcze odwiedza?



Ale mi "bije" - cytuję sam siebie :D :lol: :P

jola_krzysiek
08-08-2007, 12:24
Cześć.
Mój domek już stoi w stanie surowym otwartym i wg planu jaki sobie ustaliliśmy powinniśmy teraz odkopać fundamenty [były lane w ziemię bez szalunku], aby je zaizolować, ocieplić itd. Warstwa, w której zostały wykonane fundamenty to twarda, zbita glina. Chcąc przygotować się do tej, jakże ważnej operacji, zacząłem czytać porady na różnych forach w necie. Okazało się, że zbyt dużo informacji jest niewskazane! Jedni piszą: odkopać, izolować, ocieplić. Inni: nie ruszać, bo glina wzruszona ma tendencje do rozmywania i będzie kłopot. Mój kierbud twierdzi: odkopać tylko 50-60 cm i do tej głębokości ocieplić styrodurem. Może ktoś z przeglądających to forum ma jakąś radę.
Pozdrawiam, Krzysiek.

jackpal
03-09-2007, 23:02
Witam wszystkich budujacych codziennego, Jestem "zrozpaczony" od pewnego czasu nie wpisujecie żadnych nowych postów śledzę wasze postępy od początku roku zbieram doświadczenia, bo oczywiście również zamierzam budować c117. Ale od kiedy Marta skończyła stan surowy zamknięty nie pojawiają się już nowe posty coś staneło!!!. Jeżeli się nie mylę to Marta jest autorką tego forum i jednocześnie jego siłą pociągową motywującą innych do aktywności a skoro ona "zmniejszyła" swoją aktywnośc to pewnie pozostali forumowicze również nie sa już tak zmotywowania do dzielenia się swoimi doświadczeniami.... ale popłynołem..


pozdrowienia dla Marty i Davida, Joli i Krzyśka, Eweliny i Michała oraz Dominiki i Tomka.

Jacek

celtorek
04-09-2007, 08:46
pozdrowienia dla Marty i Davida, Joli i Krzyśka, Eweliny i Michała oraz Dominiki i Tomka.

Jacek
W tym tygodniu odbieram dachówkę zaliczkowaną w kwietniu. Widziałam ją tylko w necie -marsylka antracyt koramic, nawet mi się nie chce jechać do hurtowni i zobaczyć jak wygląda w realu.


[/list]