PDA

Zobacz pełną wersję : kominek z wkładem wodnym CTM



cez
23-01-2003, 10:39
Będę zobowiązany za wszelkie informacje na temat doświadczeń z eksploatacji kominka z wkładem wodnym, niekoniecznie f-my CTM (choć - zdaje się - konkurencję mają skromną...). Planuję taki kominek (24 kW) jako podstawowe żródło ciepła dla domu 160 m2, z rezerwowym kotłem elektrycznym; c.o - część podłogowo, część - grzejnikowo; ciepła woda z zasobnika ogrzewanego:
- zimą - z kominka;
- latem - z kolektora słonecznego.
Bardzo jestem ciekaw opinii forumowiczów na ten temat.

paj^
23-01-2003, 11:09
w opcji "szukaj" znajdziesz dosc duzo na ten temat, ze swojej strony moge dodac, ze wybieram turbokominek z firmy http://www.makroterm.com.pl bo maja komkleksowa obsluge, tzn: kominek z plaszczem, kociol olejowy i ogrzewanie solarne, poszukaj w archiwum

23-01-2003, 11:32
FonteFlamme 830 z płaszczem wodnym jest ciekawym pomysłem,
Taki kominek to jednak nic innego niż druga kotłownia (niezależny obieg), dodatkowo trzeba pamietać o hydraulice !!, osoba w rodzinie bez znajomości instalacji może zrobić kłopot uruchamiając taki kominek,latem praktycznie nie powinieneś z niego korzystać, bezpieczniej jest rozprowadzić ciepłe powietrze rurami,
pozdr,

paj^
23-01-2003, 12:09
Trzeba byc szalencem, zeby samemu probowac podlaczyc kominek do obiegu CO, a co z gwarancja?? U mnie bedzie robic to ekipa sprzedajaca kominek, wazna rzecza w tym wszystkim jest pozniejszy serwis!!

cez
23-01-2003, 21:11
Dzięki paj^,
odświeżyłem sobie informacje korzystając z zasobów forum.
Makroterm to aż Zakopane, a ja akurat po drugiej stronie...
W dalszym ciągu "wołam" o ewentualne doświadczenia z CTM (dobry marketing, polska gałązka włoskiego producenta, ale - poza Majką, która w wielu miejscach forum chwali, nikt inny się nie wychyla.
Czekam z nadzieją

paj^
24-01-2003, 07:57
moj przyjaciel ma kominek CTM i jest bardzo zadowolony, pali w nim od jesieni non stop, zanych problemow, ja jednak stawiam na makroterm, wspomniany serwis i profesjonalna obsluga, wizualnie zaden z tych kominkow nie jest piekny, ale cos za cos :smile:

cez
24-01-2003, 08:23
U mnie akurat serwis CTM jest bliski i - wydaje się - kompetentny.
Jak ceny makroterm-u ? Wkład CTM 24 kW bez wodotrysków (drzwi 2-działowe, bez rożna, wężownicy cwu itp.) ma kosztować 4.800 zł brutto.

paj^
24-01-2003, 08:26
CTM jest troche tanszy, u mnie wyjdzie za 24 kw z calym osprzetem i pompami okolo 5,5 k PLN, montaz 800-1000 PLN

Majka
24-01-2003, 08:33
U nas instalatorzy montowali jednocześnie kocioł i kominek, więc była "jedna cena" za montaż = 800zł. I mogliśmy przy nich od razu sprawdzić działanie /serwis Buderusa przyjechał też w tym samym czasie/. My przy kominku nie mamy elektronicznego sterowania poborem powietrza!

paj^
13-02-2003, 18:53
Wlasnie odebralem wycene kominka z plaszczem wodnym
z makrotermu, a wiec nie jest tak wesolo:
kominek 24 kw, wszystkie elementy z automatyka, komputerowym sterowaniem, zestaw pomp razem z pompa obiegowa, montazem i uruchomieniem wynosi 8500 PLN.
Plusem w tym kominku jest to, ze nawet jak wylacza prad i woda sie zagotuje w plaszczu to maja takie ustrojstwo, ktore wypuszcza goraca wode do kanalizacji i wpuszcza zimna az do skutku i ma dwusystemowy uklad pracy.
Jezeli podpisze z nimi umowe do konca marca to mam 10% rabatu.

Majka
14-02-2003, 08:49
Dlatego wybraliśmy CTM, był o 3tyś. tańszy /razem z tym "ustrojstwem" spuszczającym wodę/ :razz:

paj^
14-02-2003, 10:29
Majka, mozesz wyszczegolnic ile zaplacilas za CTM a ile za pompki i inne dodatki?
z gory wielkie dzieki :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: paj^ dnia 2003-02-14 11:32 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: paj^ dnia 2003-02-14 11:33 ]</font>

Majka
14-02-2003, 10:44
Raczej nie. Na jednej fakturze mieliśmy buderusa i kominek + wszystkie szpeje. Faktur w pracy nie mam a w domu brak dostępu do netu /i brak czasu na szukanie/. Sorry.

cez
14-02-2003, 11:47
Miło,że wątek jeszcze żyje.
Paj^ - wejdź na http://www.ctmpolonia.pl - mają dość dużą sieć przedstawicieli - bez problemu uzyskasz informację o cenach.
W moich (trójmiejskich) terenach widzę, że (w związku z zimową zapaścią na rynku chyba) można wynegocjować niezłe ceny, np. 24 kW za ok.4.000 brutto (sam wkład, wersja podstawowa).
Ja się jeszcze muszę wstrzymać - z przyczyn niezależnych - brak pewności przyłączy w najbliższym czasie, bandyctwo (kradzieże) na potęgę.
Majka - napisz coś o eksploatacji CTM.
Pozdrawiam

29-04-2003, 12:42
Bardzo ciekawe pytanie. Ale dalej nie ma opowiedzi jak na wstępie. Kominek z płaszczem wodnym i ogrzewanie kombinowane: podłogowe (lub wyłącznie podłogowe)z grzejnikami. Do tego piec co elektryczny. Kto powie?